Заміна переднього ступичного підшипника Matiz

Table of Contents

.1.7. Заміна підшипника маточини переднього колеса

Якщо при похитуванні вивішеного колеса з’явився люфт або шум під час руху, є ймовірність, що підшипник маточини вийшов з ладу.

У ступиці встановлений кульковий дворядний підшипник, який під час експлуатації не вимагає регулювання та мастила. При випресовуванні маточини підшипник руйнується. Тому випресовуйте маточину з поворотного кулака тільки для заміни підшипника.

При підвищеному люфті в колесі розконтрить гайку маточини та перевірте момент її затягування. Якщо кріплення ослаблене, спробуйте затягнути гайку необхідним моментом та законтріть її. За відсутності люфта підшипник зможе пропрацювати ще якийсь час.

Набір оправок для запресування підшипників

Заміна підшипника передньої маточини daewoo matiz

Для запресування підшипника маточини використовуйте оправлення відповідного розміру з набору. За відсутності оправок можна скористатися кільцями старого підшипника.

Зніміть колесо та декоративний ковпак гайки маточини колеса.

Знову встановіть колесо та розконтріть гайку маточини.

Зніміть гальмівний диск (див. підрозділ 7.1.3.).

Випресуйте палець шарового шарніра з поворотного важеля (див. підрозділ 6.4.) і відведіть рульову тягу убік.

Послабте затягування гайок болтів кріплення поворотного кулака до стійки.

Відверніть два болта кріплення кульової опори до поворотного кулака (під головками болтів встановлені плоскі та пружинні шайби).

Як поміняти задній ступичний підшипник на Матізі

Заміна підшипника задньої маточини умовно поділяється на 4 операції:

Як зняти підшипник маточини на DAEWOO Matiz 0.8

 • Послабляємо трос ручного гальма. Для цього знімаємо важіль і трохи відкручуємо гайки натягу.
 • Тепер знімаємо захисний ковпак ступичної гайки.
 • Пасатижами відгинаємо шплінт контргайки, виймаємо його. Потім скручуємо саму гайку (вона затягнута не сильно).
 • Далі демонтуємо гальмівний барабан.
 • Переходимо до демонтажу старих деталей. Для цього розміщуємо знятий гальмівний барабан на двох брусках.
 • Тепер використовуючи молоток із зубилом, згідно зі схемою, вибиваємо обойми з корпусу.

Заміна підшипника задньої маточини DAEWOO Matiz на новий

Для заміни підготуємо комплект підшипників маточини Deawoo Matiz, про вибір якого розказано далі у статті. Також готуємо посадкову поверхню у барабана, прибираємо бруд зі змащенням, наносимо машинне масло. Далі слідуємо покроковій інструкції.

 • Зовнішні обойми малого та великого підшипників запресовуємо в барабан. Для цього наставляємо кільце на отвір, рівно і без перекосів, потім використовуючи стару обойму або ключ як на фото. Забиваємо рівномірними не сильними ударами.
 • Після запресування зовнішніх кілець, змащуємо доріжки кочення. Потім змащуємо внутрішні обойми (ролики).
 • Вставляємо шплінт, контрим гайку. Одягаємо захисний ковпак. Перевіряємо герметичність та надійність установки кришки.
 • Тепер ступичний підшипник DAEWOO Matiz замінений комплектом. Далі читайте, як вибрати запчастини для заміни.

Інструменти:

Набір гайкових ключів, набір головок, викрутка з плоским лезом, викрутка з хрестоподібним лезом, протиоткатні упори, пасатижі, пластичне мастило.

Ступовий підшипник одна з тих деталей DAEWOO Matiz, за якими варто стежити, щоб раптова поломка не призвела до вимушеного ремонту, що вимагає вкладення значної суми коштів.

Процес заміни

Незважаючи на всю важливість підшипника DAEWOO Matiz, замінити його може будь-який водій, впевнений у своїх силах. Для цього доведеться озброїтися деякими інструментами:

переднього, підшипника, matiz

Зриваємо гайку кріплення маточини на автомобілі, не піднімаючи його на домкраті або на підйомнику. Послаблюємо болти кріплення колеса, піддомкрачуємо автомобіль та знімаємо колесо повністю. Зриваємо болти кріплення маточини та гальмівного диска. Відкручуємо гайку кріплення рульового наконечника і від’єднуємо його від поворотного кулака.

Відкручуємо два болта кріплення гальмівного супорта, знімаємо його з диска і фіксуємо на пружині підвіски за допомогою дроту (щоб не обірвати гальмівні шланги).

Відпускаємо два болти кріплення поворотного кулака до амортизатора.

Викручуємо і виймаємо фіксуючий болт кріплення пальця кульової опори, після чого вибиваємо її з вуха (акуратно, щоб не пошкодити палець).

Остаточно відкручуємо гайку маточини і вибиваємо піввісь ШРУСа, відвівши його убік. Відкручуємо два болта кріплення поворотного кулака до амортизатора, і знімаємо весь вузол з автомобіля (поворотний кулак ступицатормозний диск). Встановивши вузол на дерев’яні бруски або на лещата зовнішньою стороною вниз, видавлюємо або вибиваємо маточину з поворотного кулака.

Правильна заміна переднього підшипника маточини деу матиз та регулювання

Знімаємо зі маточини старий підшипник. Можливо, доведеться скористатися знімником або проставкою з молотком. З внутрішнього боку поворотного кулака, знімаємо сальник і дістаємо другий, внутрішній підшипник. По черзі з двох сторін вибиваємо зовнішні обойми обох підшипників із поворотного кулака. Їх бажано не викидати: трохи сточивши, можна застосувати старі обойми як наставку для запресування нових.

Злегка змастивши поверхні, запресовуємо за допомогою наставки обидві нові обойми: внутрішнього та зовнішнього підшипників. Рясно змастивши густим мастилом, встановлюємо нові підшипники на свої місця. Запресовуємо нові сальники (як правило, йдуть у комплекті). Запресовуємо маточину, і збираємо автомобіль у зворотному порядку.

Заміна переднього ступичного підшипника DAEWOO Matiz Огляд корейських автомобілів

При демонтажі намагайтеся не пошкодити посадкові поверхні на цапфі півосі та біля отвору блоку.

Використовуйте знімники та прес по можливості. Встановлення та заміна переднього ступичного підшипника на ступицю DAEWOO Matiz Підготуйте запчастини для заміни. Далі відчищаємо і змащуємо отвір, для спрощення запресування. Установка спроститься, якщо нагрівати корпус до температури градусів. Накладаємо зовнішнє кільце на отвір, рівно, без перекосів. Далі використовуємо старий зовнішній елемент виробу як оправку, для запресування. Накладаємо оправку на ступичний підшипник на DAEWOO Matiz, акуратно запресовуємо обойму в корпус.

Перевіряємо, яка деталь в авто несправна, робимо діагностику

Які ознаки поломки переднього підшипника маточини DAEWOO Matiz? Все по порядку:

у районі переднього колеса ви починаєте чути сторонні шуми, які раніше вас не турбували;

швидкість збільшується, зростає рівень шуму. Ви зупиняєтеся, шуми припиняються;

якщо підшипник передньої маточини зовсім зіпсований і не підлягає ремонту, ви відчуєте сильну вібрацію в салоні автомобіля;

підніміть колесо на домкрат, при розслабленій контргайці буде збільшено люфт колеса;

коли крутите колесо обома руками, чуєте скрегіт і хрускіт.

Ви виявили всі ці сигнали, які свідчать про несправність підшипника у ступиці. Тепер необхідно зробити діагностику, щоб перевірити ступичний підшипник на DAEWOO Matiz.

необхідно перевірити пристрій на наявність сторонніх шумів. Крутіть обома руками колесо, слухаєте. Гул і тріск присутні – підшипник передньої маточини зламаний;

переднього, підшипника, matiz

відчуваєте сильний люфт, або визначили за допомогою вимірів, як несправність у передній підвісці.

Заміна підшипника передньої маточини DAEWOO Matiz своїми руками, інструкція з фото та відео

Заміну ступичного підшипника на передньому колесі доводиться робити частіше, якщо підшипник вже змінювався, і заводське складання, а також деталі раніше піддавалися ремонту. На DAEWOO Matiz заміна переднього ступичного підшипника потрібно відразу, як тільки помітите ознаки несправності, якщо заміну відкладати, то надалі міняти доведеться чверть передньої підвіски (кулак, піввісь, ШРУС, підшипник).

Важливо виконати грамотну заміну, від цього залежить термін служби ступичного підшипника. У даній статті докладно розказано, як зробити діагностику, вибрати та замінити передній підшипник на DAEWOO Matiz.

READ  Чи не працює спідометр Nissan Almera Classic

Діагностика переднього ступичного підшипника DAEWOO Matiz

Перелік ознак виходу з ладу ступичного підшипника:

 • Шум і гул переднього колеса (чут на рівній дорозі при наборі швидкості) – це свідчить, що ступичний підшипник зношений (доріжки кочення, ролики, сепаратор);
 • Вібрація у салоні автомобіля, трапляється при сильних пошкодженнях деталі;
 • Люфт колеса, у підвішеному стані – контргайка розслаблена, деформовано сепаратор.
 • Явні ознаки: скрегіт, гальмування колеса при прокручуванні руками, посилений люфт.

Якщо спостерігаються перелічені ознаки, перевірте передню підвіску та зробіть діагностику ступичного підшипника DAEWOO Matiz. Для цього виконайте операції:

 • Перевірити механізм на наявність шуму, гулу (дивись відео, як це зробити).
 • Перевірити люфт шасі на дотик або за допомогою вимірів.
 • Приклад шуму ступичного підшипника

Варто відзначити ряд причин, з яких передній ступичний підшипник ламається:. Навантаження на роликопідшипники, в процесі експлуатації, особливо при неакуратній їзді по ям і вибоїн.- Зношення напрацюванням вщерть, тобто виходить регламентований термін служби;. Волога, а також бруд усередині через пошкодження сальників;. Висихання або витікання мастила, недостатнє мастило, знос від тертя;. Неналежний ремонт передньої підвіски або невдала попередня заміна;.

Заміна підшипника передньої маточини Matiz своїми руками

Перевернувши поворотний кулак, аналогічно вибиваємо зовнішнє кільце зовнішнього підшипника. Перед встановленням нових підшипників ретельно очищаємо внутрішню порожнину поворотного кулака та посадкову поверхню маточини колеса.

.і запресовуємо його в поворотний кулак за допомогою оправки або торцевої головки відповідного діаметра.

Встановлюємо на поворотний кулак гальмівний диск.

.і запресовуємо його в лещатах до упору, використовуючи два відрізки труб відповідного діаметра.

.і запресовуємо його за допомогою відповідної оправки.

Встановлюємо маточину з поворотним кулаком на автомобіль у зворотній послідовності.

Гайку кріплення підшипників маточини колеса необхідно замінити новою.

Перш ніж опустити автомобіль на колеса, затягуємо гайку кріплення підшипників від руки, одночасно обертаючи колесо. Після того як автомобіль стоятиме на колесах, затягуємо гайку моментом 210 Нм і закеруємо буртик гайки в паз хвостовика зовнішнього шарніра приводу колеса.

Перевіряємо люфт у підшипнику, для чого вивішуємо колесо і, взявшись за нього обома руками, похитуємо його у вертикальній площині. Наявність люфту не допускається. Якщо є люфт, це свідчить про зношування або пошкодження деталей, пов’язаних з підшипником. В цьому випадку необхідно звернутись на спеціалізований сервіс.

Виробляємо заміну підшипників передньої ступиці (передніх ступичних підшипників) в автомобілі DAEWOO Matiz (Деу Matiz). Щоб до них підібрати нам необхідно природно зняти колесо, поворотний кулак. Для цього його потрібно відкрутити від поворотної тяги, зняти гальмівний супорт, відкрутити від стійки, зняти з важеля. Потім відкручуємо гальмівний диск, ступичну гайку. Як бачите, багато чого доведеться відкрутити та зняти, з деякими деталями бувають проблеми, вони прикипають, погано піддаються. Тому всі кріплення були заздалегідь відмочені за допомогою WD-40.

Для того щоб відкрутити ступичну гайку, необхідно велике зусилля, вона відкручується головкою на 30. Є один хитрий спосіб як можна легко відкрутити, ставимо назад наше колесо (звичайне штампування), трохи закручуємо і опускаємо машина на нього. Після того, як машина встала на колесо, беремо нашу головку на 30, споруджуємо якийсь важіль, щоб ручка була справжнішою. Так, судячи з нашої практики, відкрутити її буде набагато легше, після цього знову знімаємо колесо і піднімаємо машину на домкраті.

Не проводьте жодні роботи на машині піднятій тільки одним домкратом, обов’язково повинні бути додаткові упори.

Відео заміни підшипників передньої маточини DAEWOO Matiz:

Заміну ступичного підшипника на передньому колесі доводиться робити частіше, якщо підшипник вже змінювався, і заводське складання, а також деталі раніше піддавалися ремонту. На DAEWOO Matiz заміна переднього ступичного підшипника потрібно відразу, як тільки помітите ознаки несправності, якщо заміну відкладати, то надалі міняти доведеться чверть передньої підвіски (кулак, піввісь, ШРУС, підшипник). Важливо виконати грамотну заміну, від цього залежить термін служби ступичного підшипника. У даній статті докладно розказано, як зробити діагностику, вибрати та замінити передній підшипник на DAEWOO Matiz.

Заміна ступичного заднього підшипника на матізі

На DAEWOO Matiz заміна заднього ступичного підшипника – ремонт, з яким знайомий кожен власник даного автомобіля. У середньому змінюється задній ступичний підшипник у Mazti’а після 30 000-40 000 кілометрів пробігу, а іноді й частіше, якщо водій любить агресивну їзду. Також це залежить і від якості доріг, з яким у Росії великі проблеми.

Першими ознаками того, що підшипник задньої маточини скоро «накриється» є шум з боку колеса, а також вібрації, а іноді і скрегіт. Про те, як змінити задній підшипник на Матизі, докладно описано в цій статті. Ремонт проводитися своїми руками, не потрібно спеціалізованого інструменту та навичок, достатньо слідувати покроковому керівництву, яке супроводжується фото та відео.

Додатково у статті викладена інформація про те, який купити ступичний підшипник на Matiz: номер деталі, артикул, виробник та ціна. Також дано технічні дані за розміром підшипників, моментом затягування.

Як перевірити задні підшипники на DAEWOO Matiz – ознаки несправності

Як уже говорилося ознаки несправності підшипників задньої маточини, найчастіше є надмірний шум при їзді. Такий шум з боку колеса наростає зі збільшенням швидкості. Крім шуму так само іноді виникає скрегіт. це серйозна ознака поломки.

Щоб переконатися в необхідності заміни заднього підшипника на вашому авто, виконують найпростішу перевірку (діагностику):

 • Підніміть автомобіль домкратом, щоб колесо «висіло»;
 • Покрутіть колесо руками;
 • Прислухайтеся до шуму, проробіть те саме з іншими колесом;
 • Також перевірте люфт в осьовому напрямку;
 • Якщо є шум або збільшений люфт (зазор), заміна підшипника DAEWOO Matiz неминуча;
 • Подивіться відео, в якому детально розказано про діагностику та регулювання.

Іноді (приблизно у 20% випадках), підшипники справні. Проблема криється в неправильному регулюванні (регулювальний осьовий зазор), або некоректній затяжці гайки маточини (моменті затяжки). Особливості регулювання також показані на відео.

Влаштування вузла та розташування деталей

Ступовий вузол заднього колеса на DAEWOO Matiz 0.8 складається з двох конічних роликових радіально-упорних підшипників різної розмірної серії (10, 11). Зовнішні обойми вмонтовані в гальмівний барабан (6), а внутрішні напресовані на піввісь (15) з конічною поверхнею. Пристрій вузла представлено на схемі. Також на ній перераховані артикули деталей.

Як поміняти задній ступичний підшипник на Матізі

Заміна підшипника задньої маточини умовно поділяється на 4 операції:

Розбирання вузла Випресовування та демонтаж старої деталі Встановлення нової деталі

Для ремонтних робіт знадобиться набір ключів з тріскачкою, пасатижі, молоток, зубило, мастило підшипникове (Mobil), ганчір’я, WD-40.

Як зняти підшипник маточини на DAEWOO Matiz 0.8

 • Послабляємо трос ручного гальма. Для цього знімаємо важіль і трохи відкручуємо гайки натягу.
 • Тепер знімаємо захисний ковпак ступичної гайки.
 • Пасатижами відгинаємо шплінт контргайки, виймаємо його. Потім скручуємо саму гайку (вона затягнута не сильно).
 • Далі демонтуємо гальмівний барабан.

Обойми підшипників, як правило, залишаються всередині барабана. За рідкісним винятком внутрішні кільця, прикипівши, слід знімати з півосі знімачом.

 • Переходимо до демонтажу старих деталей. Для цього розміщуємо знятий гальмівний барабан на двох брусках.
 • Тепер використовуючи молоток із зубилом, згідно зі схемою, вибиваємо обойми з корпусу.

Заміна підшипника задньої маточини DAEWOO Matiz на новий

Для заміни підготуємо комплект підшипників маточини Deawoo Matiz, про вибір якого розказано далі у статті. Також готуємо посадкову поверхню у барабана, прибираємо бруд зі змащенням, наносимо машинне масло. Далі слідуємо покроковій інструкції.

 • Зовнішні обойми малого та великого підшипників запресовуємо в барабан. Для цього наставляємо кільце на отвір, рівно і без перекосів, потім використовуючи стару обойму або ключ як на фото. Забиваємо рівномірними не сильними ударами.
 • Після запресування зовнішніх кілець, змащуємо доріжки кочення. Потім змащуємо внутрішні обойми (ролики).

Надлишки мастила прибираємо. Покрутіть внутрішнє кільце, перевірте герметичність сальника.

Закручуємо контргайку динамометричним ключем моментом затяжки 25 Н∙м, потім відкручуємо назад на 180 градусів, і робимо регулювальний «натяг» 2,5 Н∙м (поки не поєднається паз, для шплінту).

 • Вставляємо шплінт, контрим гайку. Одягаємо захисний ковпак. Перевіряємо герметичність та надійність установки кришки.
 • Тепер ступичний підшипник DAEWOO Matiz замінений комплектом. Далі читайте, як вибрати запчастини для заміни.

Підшипник задньої маточини на Deawoo Matiz 0.8 – артикул, розміри та ціни

Для заміни деталей, рекомендується купувати ремонтний комплект так само входять сальник, шплінт, іноді контргайка. На ринку представлено безліч виробників, але підшипникову продукцію рекомендується купувати у відомих брендів, наприклад, SKF або SNR.

READ  Коди помилок Volvo фш 12

Заводські артикули (каталожні номери) деталей рем-комплекту:

Таблиця рекомендованих виробників

№ п/пВиробникНомер каталожнийЦіна 2018 рік, рубКомплектаціяКомплект підшипниківГрязезахисний ковпакКонтргайкаСальник та Шплінт
1 VBF або ГПЗ (Росія) За маркуванням 7205А. 300. 7204. 200 по 1 шт
2 NTN-SNR (Франція) R18452 800 2 шт
3 SKF (Швеція) VKBA 3796 720 2 шт
4 FAG (Німеччина) 713 6251 20 1000 2 шт

Таблиця розмірів підшипників 7205А, 7204А

ПараметрОдиниця виміруЗначення за ГОСТ 7205
Діаметр отвір mm 25 20
Зовнішній діаметр mm 62 47
Монтажна висота mm 16,25 15,25
Ширина зовнішньої обойми mm 13 12
Ширина внутрішньої обойми mm 15 14
Вантажопідйомність динамічна kH 30,8 27,5
Вантажопідйомність статична kH 33,5 28
Частота оборотів про/хв 10000 11000
Осьовий зазор mm
Тип сталі ШХ-15
Твердість кілець та куль HRC 61-65
Момент затягування HM 2,5
Шорсткість кілець Ra 0.32
Кількість роликів шт 14 13
Вага г. 160 120

Корисні відео з ремонту

Заміни барабана, сальника, підшипника на Deawoo Matiz 0.8 год.2:

Заміна ступичного підшипника DAEWOO Matiz

Заміну ступичного підшипника на передньому колесі доводиться робити частіше, якщо підшипник вже змінювався, і заводське складання, а також деталі раніше піддавалися ремонту. На DAEWOO Matiz заміна переднього ступичного підшипника потрібно відразу, як тільки помітите ознаки несправності, якщо заміну відкладати, то надалі міняти доведеться чверть передньої підвіски (кулак, піввісь, ШРУС, підшипник). Важливо виконати грамотну заміну, від цього залежить термін служби ступичного підшипника. У даній статті докладно розказано, як зробити діагностику, вибрати та замінити передній підшипник на DAEWOO Matiz.

Зняття та встановлення шпильок на Chevrolet

В даному випадку об’єктом ремонту буде автомобіль Toyota Corolla. Безпосередньо перед заміною потрібно визначитись із придбанням набору запасних шпильок. Найкращим варіантом буде покупка саме оригінальних деталей, якість яких не викликає сумніву.

Заміна-підшипник передньої маточини Daewoo Matiz

В іншому випадку існує ризик придбати шпильки низької якості, які можуть швидко обломитися, або їх різьбова частина незабаром зірветься. Також слід не помилитися з місцем їх встановлення. Передня та задня маточини мають різні шпильки. Ця порада відноситься до всіх автомобілів, на яких необхідна заміна шпильки маточини переднього колеса.

Розглянемо приклад заміни деталі на автомобілях Matiz. Демонтувати пошкоджену деталь на цьому авто неможливо без зняття маточини, тому що заважає гальмівний диск.

Насамперед проводяться всі підготовчі роботи для безперешкодного доступу до пошкоджених деталей. Зі маточини демонтується колесо, супорт і гальмівний диск. Для зручності доступу до болтів кріплення передостаннього необхідно змінювати положення повороту маточини кермовим колесом.

Заміна шпильки переднього колеса (Aveo 1.6 у тому числі) відбувається наступним чином. Непридатна деталь випресовується молотком із використанням дерев’яної проставки, а на її місце монтується нова шпилька. Далі весь вузол збирається в послідовності, зворотній зняття.

Як бачите, демонтаж та встановлення нового комплекту болтів ступиць передніх коліс, цілком здійсненні в домашніх умовах. Заміна шпильки переднього колеса (Lacetti у тому числі) відбувається таким же чином, за винятком одного через конструкцію маточини гальмівний диск не знімається.

Заміна шпильок на ступиці переднього колеса Matiz

Така деталь автомобіля, як шпилька переднього колеса періодично ламається, через що надійність кріплення колеса значно зменшується, і відновити її, простим затягуванням кріплення, не можна. Спровокувати таку несправність може часте зняття коліс, через яке заміна шпильки маточини колеса стає неминучою. При цьому характер самих пошкоджень, що провокує заміну шпильки, може бути різним:

Безумовно, швидке зношування шпильки провокується і неправильним доглядом за нею, зокрема, якщо на неї постійно потрапляє бруд, який, як абразив, сточує її. Також, якщо кріпильна гайка шпильки недостатньо добре затягнута або, навпаки, сильно перетягнута. Рух автомобіля, за такої поломки, вважається вкрай небезпечним, оскільки може спровокувати не тільки поломку інших механізмів машини, але ще й ДТП.

Щоб розпочати заміну шпильки колеса, потрібно машину встановити на рівний майданчик і зафіксувати ручником. Потрібен наступний інструмент:

 • Домкрат;
 • Ключі торцевого типу, що входять до стандартного ремонтного комплекту;
 • Невеликий молоток;
 • Спеціальна наставка;
 • Один балонний ключ.

Змінюємо шпильку колеса на DAEWOO Matiz

Зняти шпильку на цій машині не можна, без демонтажу маточини, оскільки цьому перешкоджатиме гальмівний диск. Процес заміни шпильки виглядає так:

 • Демонтуємо поворотний кулак;
 • Зміщуємо убік гальмівний супорт у повному складанні (разом з колодками), щоб не заважав подальшій роботі;
 • Скручуємо рульову тягу;
 • Від’єднуємо кріплення маточини, що фіксує її на стійці, після чого скручуємо і вибиваємо кульову опору (зауважте, що спочатку потрібно буде відкрутити гайку маточини, демонтувати саму маточину, а приводний вал заклинити для виключення виходу ШРУСу з коробки передач);
 • Виконуємо розбір маточини, відкриваючи, тим самим, зведений доступ до поламаної шпильки;
 • Дістаємо шпильку колеса, шляхом випресування, і ставимо на її місце нову деталь;

Залишається тільки зібрати весь розібраний вузол у зворотному порядку.

Заміна колеса шпильки на Chevrolet

Підготовка до демонтажу поламаної шпильки колеса полягає у забезпеченні повного доступу до неї: для цього виконується демонтаж колеса, супорта та гальмівного диска. Щоб відкрити вільний доступ до болтів, потрібно обертати кермо, тим самим, повертаючи маточину.

 • Зламана шпилька вибивається за допомогою молотка та проставки з дерева, потім встановлюється нова деталь;
 • Після заміни весь агрегат потрібно зібрати в зворотному порядку.

Для Chevrolet Lacetti ця процедура виглядає так само, як і для інших моделей авто цієї марки, проте, під час підготовки до заміни шпильки колеса, знімати гальмівний диск необов’язково.

Наприкінці статті дивіться вибірку відео.

Процес заміни шпильки колеса на Toyota Corolla

Етапи заміни шпильки на передньому колесі:

 • Відкручуємо кріпильні гайки автомобільного колеса, піднімаємо її домкратом, після чого демонтуємо колесо;
 • Приступаємо до демонтажу гальмівного супорта, відкрутивши болти кріплення, за допомогою головок на 17, після чого знімаємо ступор з диска;
 • Акуратно зміщуємо убік гальмівний механізм.
 • Виконуємо поворот маточини так, щоб поламана шпилька стала навпроти технологічного роз’єму, розташованого всередині маточини;
 • Використовуючи молоток та наставку, вибиваємо зламану шпильку з її посадкового місця. Для полегшення процесу вибивання рекомендується попередня обробка шпильки ведешкою;
 • Демонтувавши старий агрегат, ставимо на його місце нову шпильку, акуратно затягуючи її колісною гайкою. доти, доки вона не сяде щільно в гальмівному диску.

На цьому, заміна шпильки колеса вважається закінченою. Якщо виникне потреба у заміні інших шпильок, то виконується така робота аналогічно до описаного вище процесу.

Важливо! Не використовуйте старі гайки на нових різьбових з’єднаннях, щоб не пошкодити різьблення та не скоротити термін служби нової встановленої шпильки.

Заміна шпильки колеса на автомобілях ВАЗ

Виконати заміну шпильки переднього колеса на машинах марки ВАЗ нескладно, і робиться вона майже так само, як в описаному вище випадку, проте є тут і свої нюанси:

 • Ставимо машину на домкрат, демонтуємо колесо і супорт, знімаємо захисну скобу, що розташовується на гальмівній системі;
 • За допомогою молотка виконуємо вибивання шпильки-болта, який, на початку роботи, стикується з отвором для демонтажних робіт (зверніть увагу на те, що запобігти повороту маточини можна, включивши, на етапі підготовки до початку робіт, першу передачу);
 • Вичищаємо місце встановлення нової шпильки і ставимо болт (зверніть увагу на те, що на самій шпильці і на місці її установки є так звані поздовжні мітки, які повинні при монтажі збігатися);
 • Розташувавшись з боку мотора, нову шпильку вбивають на її посадкове місце, за допомогою серії коротких та акуратних ударів молотком. Після цього затягують гайкою до повної усадки.

Поради щодо експлуатації

Уникнути поломки шпильок коліс допомагає регулярний огляд і підтяжка гайок, ослаблення яких призводить до постійного биття колісного диска. У результаті, такі поломки, як обрив шпильок і дострокове зношування різьбових з’єднань, практично повністю виключаються.

Будь-який демонтаж та монтаж коліс також передбачає очищення всіх різьбових з’єднань від бруду. При цьому, перед демонтажем, різьблення потрібно завжди обробляти, наприклад, тією ж ведешкою.

Завітавши на автосервіс, також не забувайте самостійно виконувати перевірку того, наскільки акуратно і правильно були затягнуті всі кріпильні гайки. Нерідко навіть професійні працівники шиномонтажних майстерень, після того, як замінили шпильку маточини колеса, похапцем, забувають надійно затягнути всі гайки та болти на колесах. Як замінити підшипник маточини колеса

READ  Заміна переднього сальника коленвала ВАЗ 2106

Заміну ступичного підшипника на передньому колесі доводиться робити частіше, якщо підшипник вже змінювався, і заводське складання, а також деталі раніше піддавалися ремонту. На DAEWOO Matiz заміна переднього ступичного підшипника потрібно відразу, як тільки помітите ознаки несправності, якщо заміну відкладати, то надалі міняти доведеться чверть передньої підвіски (кулак, піввісь, ШРУС, підшипник). Важливо виконати грамотну заміну, від цього залежить термін служби ступичного підшипника. У даній статті докладно розказано, як зробити діагностику, вибрати та замінити передній підшипник на DAEWOO Matiz.

 • Насамперед потрібно зняти поворотний кулак у зборі.
 • Викручуємо 4 болти кріплення маточини колеса.
 • За допомогою зйомника dw 0340-010 або за допомогою підручних засобів знімаємо маточину з поворотного кулака.
 • Знімаємо розпірну втулку підшипника 2
 • Знімаємо гальмівний диск 3.
 • За допомогою знімника dw 220-020a-011 або за допомогою підручних засобів і тримача опорної пластини підшипника диференціала знімаємо підшипник колеса зі маточини.
 • Знімаємо сальник зі маточини.
 • Знімаємо сальник 1 з поворотного кулака.
 • Знімаємо підшипник 2 колеса з поворотного кулака.
 • За допомогою молотка та викрутки знімаємо зовнішнє кільце підшипника.
 • За допомогою молотка та викрутки знімаємо внутрішнє кільце підшипника.
 • Встановлюємо на місце внутрішнє кільце підшипника.
 • Встановлюємо зовнішнє кільце підшипника.
 • Встановлюємо зовнішній підшипник 1.
 • Встановлюємо зовнішній сальник підшипника 2. Встановлюємо гальмівний диск 1.
 • тимчасово встановлюємо маточину 2 на поворотний кулак.
 • Запресовуємо підшипник у маточину колеса.
 • Затягуємо 4 болти кріплення маточини.
 • Встановлюємо розпірну втулку підшипника.
 • Запресовуємо внутрішній підшипник у маточину колеса.
 • Встановлюємо на місце внутрішній сальник підшипника колеса.
 • Встановлюємо поворотний кулак на машину у зворотному порядку.

Заміна підшипників задньої маточини на автомобілі DAEWOO Matiz

І знову здравствуйте, дорогі матизолюби та матизоводи! Решті читачів мого блогу, простий привіт))). Як і обіцяв, продовжую наповнювати блог матеріалами з ремонту автомобіля DAEWOO Matiz (DAEWOO Matiz). На цей раз мова піде про заміну підшипників задньої маточини. Визначитись, чи варто Вам читати цю статтю чи ні, не складно. Наприклад, Вам варто її читати, якщо під час руху автомобіля в салоні Вашого авто чутно гул, через який складається враження, що Ви їдете у вагоні електрички метрополітену. Це вже серйозний привід для перевірки не лише підшипників задніх коліс, а й передніх. Так що, сміливо та рішуче, встановлюйте свого залізного коня на рівний майданчик, а під одне з коліс підставляйте антипокатні упори (черевики). І домкратом, по черзі, піднімаємо кожне колесо і, крутимо його. Думаю, підшипник, що загудів, Ви зможете легко почути. У крайньому випадку, на задній осі автомобіля точно. З передніми визначитися буде трохи складніше, але завжди можна попросити допомоги у місцевих фахівців, яких можна знайти у своєму дворі або в сусідніх гаражах (не втримався і додав картинку, яка полегшить їх пошук:))).

Із заміною підшипників краще не затягувати, тому що з їхньої вини накат автомобіля значно погіршується. Що, природно, негативно вплине на витрати пального. І найнебезпечніше, що при руйнуванні підшипники починають сильно грітися, внаслідок чого може статися заклинювання колеса. І, якщо це станеться, то у Вас залишиться два варіанти викликати евакуатор та доставляти автомобіль на найближче СТО або проводити ремонтні роботи в дорозі! Обидва варіанти не радують. Я правий? Краще зайвий раз зробити ТО автомобіля і при необхідності, відремонтувати його, ніж десь за містом, ходити навколо знерухомленого автомобіля і вигадувати варіанти вирішення проблеми, що виникла.

За запчастинами. Пара підшипників задньої маточини на DAEWOO Matiz (DAEWOO Matiz) такі ж, як і на задній маточині Таврії або Славути. Хороший варіант підшипників, як для Матіз так і для Таврії це підшипники вологодського виробництва VPZ У-7204А (30204) та У-7205А (30205). як найкращий варіант можна запропонувати підшипники від SKF, але їх ціна може будь-кого шокувати. Цей факт зможе трохи полегшити пошук запчастин для ремонту. Чому трохи? Тому що, при заміні підшипників необхідно замінити і сальник маточини, так як зазвичай він вже поряд зношений, та й дістати його акуратно не завжди виходить. А сальник на задню маточину йде тільки рідний. Ось розміри сальника задньої маточини DAEWOO Matiz 32529.5. Можливо Вам пощастить підібрати аналог з іншого автомобіля. Або ж, можна нічого не підбирати, не ламати собі голову і купити один із комплектів, що складається з двох підшипників, сальника, гайки (не завжди) та шплінту. Мені на ринку траплялися такі комплекти від RUVILLE (Німеччина), BTA (Польща) фотографія 1 та CX (Польща).

переднього, підшипника, matiz

Також необхідно купити банку або тюбик з мастилом Літол 24 або його імпортні аналоги (що бажано).

Інструмент, необхідний для заміни підшипників задньої маточини на автомобілі DAEWOO Matiz (DAEWOO Matiz):

до списку арсеналу, який наведено у статті щодо заміни задніх гальмівних колодок на Матизі (прошу ознайомитися), можна додати ще металеве вибивання або затуплене зубило, для вибивання зовнішніх кілець підшипників.

Після серйозної підготовки до роботи, може переходити до найголовнішого самостійної заміни підшипників задньої маточини на автомобілі DAEWOO Matiz (DAEWOO Matiz):

Встановлюємо під передні колеса антипокатні черевики. Відпускаємо колісні гайки. Домкратом піднімаємо автомобіль. Відкручуємо гайки та знімаємо колесо. Зняте колесо можна покласти під кузов автомобіля, підстрахування від несподіваного падіння авто.

Знімаємо захисний ковпачок. Витягуємо шплінт. Накидним або торцевим ключем на 30 відкручуємо гайку маточини. Знімаємо барабан із цапфи. Якщо барабан чинить серйозний опір або Ви збираєтеся разом із підшипниками замінити і гальмівні колодки, тоді слідотпустить троса ручника. Де знаходиться регулювальні гайки натяжки ручника можна побачити-прочитати у цій статті.

Барабан знято. Кладемо його на дерев’яні бруски. І рішуче починаємо вибивати підшипники та сальник. Точніше, зовнішній підшипник сам вилітає ще при знятті барабана, а ось внутрішній доведеться вибити разом із сальником. Це не складно. Після цього очищаємо маточину від олії та бруду, знаходимо зовнішні кільця підшипників і вибиваємо їх заздалегідь приготовленою виколоткою. Після цього, знову очищаємо маточину і готуємося до встановлення нових підшипників.

Зовнішні кільця можна забивати за допомогою старих кілець або використовувати для цього спеціально зроблену пристосування (фото 8, звичайно ж швидше і зручніше). Кільця встановлені, набиваємо маточини мастилом. Також змащуємо самі підшипники. Встановлюємо спочатку внутрішній підшипник та закриваємо його сальником. Знову ж таки, сальник забиваємо не поспішаючи і акуратно (його легко можна зіпсувати), наприклад як на фотографіях 11 та 12.

Зовнішній підшипник безпечніше встановлювати на барабан одягнений на цапфу. Але перед цим бажано, на барабані прибрати бортик, який виникає внаслідок зносу барабана.

Всі, підшипники задньої маточини автомобіля DAEWOO Matiz замінені успішно (в крайньому випадку, я сподіваюся, що у Вас все пройшло вдало ). Далі залишається правильно відрегулювати затяжку ступичних підшипників. Одягаємо барабан на цапфу, встановлюємо зовнішній підшипник і закручуємо гайку маточини із зусиллям 3-4 кг, відвертаємо її на 180 градусів і знову підтискаємо на 90 градусів. Тобто, гайку затягуємо не сильно, щоб підшипник не бовтався, але й не був затягнутий. Можна ще орієнтуватися по шайбі, яка знаходиться під гайкою. Затягуйте гайку до моменту, коли шайба перестане прокручуватися (намагайтеся зрушити її викруткою), після чого трохи відпустіть гайку. Шайба під нею має почати прокручуватися. Після цього можна встановлювати шплінт і закривати маточину ковпачком. Як правильно відрегулювати планку ручника та натяжку тросів ручника Ви можете дізнатися знову ж таки зі статті щодо заміни задніх гальмівних колодок на Матизі.

При використанні статті або фотографій активне пряме гіперпосилання на сайт www.avtorem.info обов’язкова!

Сподобалась стаття? Поділися нею на своїй сторінці!

Коментарі (

6 лютого. 2015 02:18 # дуже повчальна стаття спс, багато нового дізнався. 11

| Denial of responsibility | Contacts |RSS