Заміна колодок на Короллі

Безпека понад усе! Не втомлюємося ми повторювати щодня. Гальмівна система охоронців будь-якої машини. Тому необхідно приділяти ретельну увагу гальмам, вчасно проводити заміну гальмівних колодок. Заміна колодок Toyota Corolla проводиться в плановому режимі при проходженні технічного обслуговування. Існує два способи заміни:

 • На СТО.
 • Самостійно.

Процес заміни на СТО зрозумілий. Пригнав машину, поставив у сервіс, а до призначеного часу приїхав, щоб забрати свою Toyota заплативши певну суму грошей. Тут досвідчені майстри, які знають свою справу, легко впораються з поставленим завданням, проведуть заміну. Але економію грошей ще ніхто не скасовував, тому багато власників Corolla вважають за краще проводити заміну самостійно. Що ж для цього потрібне? Насамперед, бажання та інструмент.

 • Домкрат
 • Монтування
 • Балонний ключ
 • Набір головок на 12 з коміром
 • Щітка по металу.

Проводимо самостійну заміну передніх колодок

Колодки, розташовані на передніх колесах авто зношуються швидше, ніж задні. Тому почувши, неприємний скрип при гальмуванні пам’ятайте, що це явна ознака зносу.

 • Встановивши свою Corolla на домкрат, знімаємо колесо.
 • Викручуємо верхній та нижній болти на 14, притримуючи при цьому супорт колодок.
 • Вільний супорт виводимо назовні, спостерігаючи, щоб не було натяжки гальмівного шланга.
 • Дістаємо колодки з обох боків. Якщо колодки сильно «приварилися» до гальмівного диска, скористайтеся викруткою, тільки не застосовуйте надмірну силу — це не потрібно.

Далі виконуємо зворотний процес встановлення.

Самостійна зміна задніх колодок на авто Corolla (послідовність робіт)

Послабивши колісні гайки, домкратом піднімаємо машину. Викрутивши всі гайки, знімаємо колесо. Потім за допомогою головки на 12 з коміром відкрутивши нижню напрямну в супорті, акуратно відводимо скобу вгору. Знімаємо задні колодки, що прийшли в непридатність.

Згадуємо: відкручуємо ТІЛЬКИ нижню напрямну. Колодки неможливо зняти, якщо відкручено верхню напрямну.!

Ретельно очищаємо від бруду колодки щіткою і знімаємо протискримні пластини.

Виробники Toyota радять замінити їх при встановленні нових, хоча можна користуватися старими. Завершальний етап встановлення нових колодок відбувається у зворотному порядку.

НЕ ЗАБУДІТЬ, що втопивши шток гальмівного циліндра, за рахунок розширення бочка може піднятися рівень гальмівної рідини! Тому перед початком встановлення нових колодок слід прочистити посадкові місця від жита, видалити бруд металевою щіткою.

Як бачимо процес заміни передніх та задніх колодок на Toyota не такий складний, як може здатися на перший погляд. У разі проглядається подвійна вигода. Набувається досвіду самостійної заміни, з’являється впевненість у собі. Економія коштів так само піднімає настрій.

Заміна передніх гальмівних колодок Toyota Corolla

Заміна передніх гальмівних колодок Toyota Corolla (2003, 1.4л) власними силами у дворі будинку. Практично аналогічна для більшості інших марок та моделей автомобілів з передніми дисковими гальмами.

Заздалегідь перепрошую за якість

Історія починалася так само, як і у більшості автовласників: одного (не дуже) прекрасного дня звідкись став лунати супротивний високочастотний скрип. Спочатку тихо, але потім все голосніше та голосніше. Причому скрип ставав тихішим, коли натискалася педаль гальма. Вердикт-“скінчилися” гальмівні колодки.

Спочатку за допомогою знайомого було встановлено джерело звуку: передні колеса. Далі простіше: знімаємо колесо, відгвинчуємо та відводимо супорт і виймаємо гальмівну колодку (див. нижче як). Залишок гальмівного шару. всього 1 мм (його ще називають феродо, хоча це неправильно), а отже, потрібно купувати комплект нових колодок і міняти їх. Однак до покупки і заміни (кілька днів) дуже хочеться їздити, причому їздити без цих несамовитих скрипів. Тим більше, що на одному міліметрі гальмівного шару можна проїхати понад тисячу кілометрів

Рішення. вирізати (вирвати, відпиляти, відламати, підкорити, вигнути, відвернути, сточити, розплавити, проклясти, нарешті.) металеві колодки-скрипуни. Вони встановлені по одній штуці на внутрішніх колодках і торкаються гальмівного диска, коли гальмівний шар закінчується. Власне, вони і видають цей несамовитий скрип.

READ  Як зняти радіатор грубки Toyota корона

Колодка зі скрипуном, уже відпиляним. “Гак” продовжувався вниз, до самого гальмівного диска. Відпиляв за допомогою точильного каменю, хоча можна просто вигнути (або відламати) за допомогою пасатижів, не знімаючи колодки.

Ну а тепер по порядку: що та як знімати.

Спочатку знімаємо колесо, машина залишається на домкраті (ну вибачте, це вже я фотографувати не став).

Ах так, для фотосесії було обрано праве колесо, з лівим все те саме.

Дивимося на наші гальма. Потім відкручуємо верхній болт кріплення скоби супорта за допомогою ключа на 12.

Відводимо супорт вперед до моменту, поки дозволяє гальмівний шланг. Він повинен відводитися за допомогою рук або викрутки. Якщо відвести виходить тільки за допомогою монтажки, значить “закис” нижній напрямний палець і його потрібно розібрати, почистити і змастити (а по гарному замінити разом з пильовиками) (у цій статті не описується). Втім? якщо гальма працюють нормально, значить робити цього, швидше за все, не доведеться.

Потім виймаємо колодки за допомогою викрутки (колодку зручніше виймати “косою”, тобто віджимаючи викруткою тільки одну сторону, друга зніметься сама). Робимо це уважно, щоб не вийняти їх одночасно із затискачами напрямних (злегка пружні пластинки, що утримують колодку, щоб вона не видавала неприємні брязкання під час їзди). Відразу рекомендую почистити ці напрямні від бруду і пилу, що там скупчився.

Потім місце знятих колодок встановлюємо нові. Я купив на exist-e колодки Akyoto за 430 рублів. Така низька ціна обумовлена ​​тим, що їх виробляє нікому невідома фірма, крім того, фірма ця розташована в країні, що гальмує. Естонії, і крім усього іншого, на колодках відсутні скрипуни.

Замена передних тормозных колодок Toyota Corolla 120

Натомість дешево, не скрипить, встали “як рідні”, та й приїхали у вакуумній упаковці у гарній коробочці з голограмами. Код акіотівський: AKD 1243

Отже, встановлюємо нові колодки замість старих. Якщо в процесі установки ви помітили, що гальмівний диск “якось дивно бовтається”, не лякайтеся, так і має бути: гальмівний диск кріпиться до передньої маточини за допомогою колісного диска, тобто. коли ви одягнете колесо, все буде гаразд. Одягати колодки на диск, що бовтається, теж не сильно заважає.

Ось така виходить конструкція. Крім того, замість звичайного ріжкового ключа я використовував накидний, щоб було зручніше крутити (щоб ключ за першої можливості не падав на землю). Барашком слід упирати в супорт, капелюшком болта в щось, що впирається в поршень. Я зазвичай використовую чи гайковий ключ, чи стару (нову) колодку. Єдине, на що слід звернути увагу. намагайтеся не пошкодити жерстяну кришку поршня. Краще взагалі її зніміть.

Крутіть болт (баранчик нерухомий). поршень засувається всередину 🙂

У процесі цієї конструкції необхідно притримувати пальцями, т.к. вона раз у раз зісковзує 🙂

Після того, як поршень буде повністю засунутий усередину, необхідно зібрати все в зворотному порядку і проконтролювати, що не залишилося зайвих деталей 🙂

Після складання колеса кілька разів натисніть на педаль гальма: вперше педаль “провалиться”, це станеться через те, що супорт підводить поршень та колодки на свої нові місця.

Після закінчення врахуйте: колодки стоять нові, не притерті, ефективність гальмування нижче звичайного. Скільки часу потрібно колодкам, щоби притертися. питання. Але після дня їзди містом я не помічаю погіршення гальмування: тобто. або вже притерлися, або вже звик:) Але швидше. притерлися.

Заміна передніх гальмівних колодок Toyota Corolla

Поміняти гальмівні колодки на Toyota Corolla 2010. го року випуску досить просто, а тому було б непогано навчитися проводити подібну процедуру самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.

Перш ніж приступити безпосередньо до ремонту, переконайтесь у наявності у вас:

домкрата та упорів;

голівки на 14 та тріскачки;

Toyota Corolla. Замена передних тормозных колодок.

пристрої за допомогою якого можна вдавлювати поршень супорта;

мастила, щоб змастити гальмівні механізми.

Для початку нам знадобиться рівна поверхня, на якій ми і встановимо наш автомобіль, після чого проведемо блокування задніх коліс і зафіксуємо автомобіль за допомогою ручного гальма. За допомогою домкрата та інструментів проводимо демонтаж переднього колеса. Відкручуємо два болти на супорті (вгорі та внизу).

READ  Заміна задніх гальмівних колодок Ford Focus 1

Кладемо або вивішуємо супорт таким чином, щоб він не бовтався на шлангу, і приступаємо до демонтажу старих колодок. Деякі гальмівні колодки мають невелику металеву скобу, яка виконує роль своєрідного «датчика», що сигналізує про те, що колодки зношуються. При зношуванні колодки скоба і метал починають стикатися, виникає тертя і як наслідок скрегіт, що дає водієві зрозуміти, що настав час замінити колодки.

Потім ми виймаємо та змащуємо напрямні, і повертаємо їх на місце. Перш ніж приступити до встановлення нових колодок, потрібно за допомогою спеціального інструменту утиснути поршень супорта. При викрученій кришці бачка гальмівної рідини дана процедура піде простіше.

Звертайте увагу на сам бачок щоб не допустити його переповнення гальмівною рідиною, щоб він не переповнився, а якщо все ж таки це вже сталося, не тягніть. витирайте її.

Завершивши роботу з поршнем, змащуємо поршневі кільця, проводимо встановлення нових гальмівних колодок і зворотну установку супорта. при надто м’якому ході педалі гальма необхідне прокачування гальмівної рідини по системі.

передніх, гальмівних, колодка, toyota

Ну а для більшої наочності простежимо весь процес покроково, за допомогою фотоінструкції.

Послаблюємо болти, якими кріпиться колесо.

Проводимо встановлення домкрата.

Зображення гальмівного супорта.

За допомогою головки на чотирнадцять послаблюємо верхній болт на супорті.

І витягаємо його.

Аналогічна історія з нижнім болтом.

Після того, як зняли гальмівний супорт вивішуємо або кладемо його так, щоб він не бовтався на шлангу і не витягував його.

Стара зовнішня колодка знімається.

На колодці ми можемо бачити скобу, яка виконує роль «датчика зношування» (див. вище).

Аналогічно чинимо з внутрішньою гальмівною колодкою.

За наявності нових фіксаторів у складі комплекту з новими колодками гальмівними, проводимо ними заміну старих.

Виймається верхня напрямна.

Аналогічно поводимося з нижньою.

І повертаємо на місце.

За відсутності на нових колодках скоби доцільно зняти її зі старих і встановити на нові колодки.

Беремо пристосування для втиску поршня в супорт.

І відкручуємо кришку на бачку гальмівної рідини. Робота з утиску поршня пройде простіше.

Здійснюємо вдавлювання поршня, і стежимо за рівнем гальмівної рідини в бачку (для чого див. вище)

Тепер варто провести мастило поршневих кілець.

Ставимо скобу на внутрішню колодку.

Потім на зовнішню.

Монтуємо на свої місця нові колодки.

Вони повинні щільно прилягати до диску.

Повертаємо на місце гальмівний супорт.

При необхідності прокачуємо рідину в гальмівній системі.

Заміна гальмівних колодок Toyota Corolla

Автомобілі Toyota Corolla славляться надійністю та простотою експлуатації. Особливою надійністю відрізняється гальмівна система автомобіля. Завдяки їй можна зберегти здоров’я, а в багатьох випадках і життя водія та пасажирів. Для того, щоб функціонування цього, безперечно, важливого механізму було стабільним, необхідно стежити за тим, щоб гальмівний диск та гальмівні колодки знаходилися у справному стані. Важливо додати, що ці деталі – свого роду «витратник», тому не варто економити, треба регулярно міняти зношені гальмівні елементи.

Коли проводити заміну

Заміна здійснюється в міру зношування: якщо товщина накладки досягла показника 2-3 мм або в деяких випадках 5 мм. Якщо цей показник зменшується ще сильніше, варто здійснити заміну зношених деталей. При зносі збільшується витрата гальмівної рідини, але при цьому зменшується ефективність гальмування.

Виробники колодок встановлюють максимально можливий ресурс використання, який дорівнює 40-60 тисяч кілометрів. Але варто розуміти, що на зношування залежать такі фактори, як стиль їзди, тип дорожнього покриття, частота використання авто і навіть кліматичні умови

Заміна

Заміна колодок на Toyota Corolla Е120, 110 – процес, підвладний абсолютно кожному автомобілісту. Для початку слід придбати нові деталі.

Бажано купувати їх у офіційного дилера, якщо ж немає такої можливості, то можна придивитися до якісних аналогів. Не слід купувати вживані.

Крім того, треба пам’ятати і про те, що дешеві запчастини досить швидко зносяться. Середня

У мережі Інтернет можна знайти безліч відео, що розповідають про те, як поміняти деталі, проте текстовий опис процесу буде не зайвим:

 • Спочатку слід відкрутити колесо.
 • Далі варто викрутити кермо максимально вліво, ключем та головкою на 19 потрібно відкрутити болт. Далі просто залишається підняти супорт.
 • Наступним кроком стане вдавлювання поршня. Здійснивши цю операцію, можна без особливих зусиль віджати дужки і витягнути колодки. Важливо не пошкодити гальмівні диски.
 • Перед встановленням нової запчастини її антискрипкову накладку слід змастити термостійким мастилом.
 • Краще поміняти як задні, так і передні деталі, крім того, заміна задніх колодок, як і передніх, здійснюється на одній осі.
READ  Заміна задніх гальмівних колодок Chery Amulet

Процес складання здійснюється у зворотному порядку.

Цікавою особливістю є те, що заміна задніх гальмівних колодок на Toyota Corolla E120 може проводитись дещо рідше, ніж передніх.

Вся справа полягає в тому, що основне навантаження на авто E120 приймають передні гальма (робота ручного пристрою для зупинки, регулюється передніми гальмами колодками), тоді як для задніх гальм залишається лише «підстрахувати» роботу передніх.

Замінені запасні частини на автомобілях Corolla Е120 та Corolla Е150 вимагають обкатки, тому перші пройдені 200-300 км. варто уникати різкого гальмування. Ця умова стосується автомобілів 2008, 2010 та 2011 років випуску.

Автомобілі Toyota Corolla, що мають кузов E120, мають досить міцні гальмівні диски і колодки, варто відзначити, що передні гальма у цих авто дискові, а задні. барабанні. Для простоти експлуатації машин E120 і надійнішого гальмування варто поміняти задні барабанні гальма на дискові.

Підбиваємо підсумки

Заміна колодок Toyota Corolla E120 – процес доступний більшості автолюбителів. Його потрібно проводити гранично точно та акуратно. Адже кожен незатягнутий болт може призвести до фатальних наслідків. Після того, як поміняли гальмівні колодки на Toyota Corolla Е120, необхідно враховувати, що поміняні деталі потрібно обкатати. Тому перші після встановлення нових деталей 200–300 кілометрів треба дотримуватися м’якого та розміреного стилю їзди, намагатися уникати різкого, а тим більше екстреного гальмування. Не варто економити на покупці, також важливо звертати увагу, яка товщина металу. Чим дорожче запчастини, тим вищий ресурс їхньої зносостійкості. Не слід купувати вживані вироби.

Посібники з ремонту Заміна гальмівних колодок гальмівних механізмів передніх коліс Toyota Corolla / Ауріс

Зверніть увагу на маркування гальмівних колодок. Нові колодки купуйте з таким же маркуванням. Передні колодки для Toyota Corolla Auris мають маркування FPE060.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Замінюйте гальмівні колодки передніх гальмівних механізмів лише комплектом із 4 шт. (По дві на кожну сторону). Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до верхньої мітки, необхідно відкачати частину рідини, тому що після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам знадобляться: ключі “на 14”, “на 17”, розсувні пасатижі.

Зніміть переднє колесо (див. «Заміна колеса»).

Викрутіть нижній болт кріплення напрямного пальця та вийміть його.

Підніміть рухому скобу вгору.

Зніміть з напрямної колодок зовнішню…

…і внутрішню гальмівні колодки.

Зніміть з направляючої колодок дві фіксуючі пружини.

КОРИСНА ПОРАДА

При кожній заміні гальмівних колодок обов’язково перевіряйте стан гумових захисних чохлів направляючих пальців та переміщення супорта щодо напрямної гальмівних колодок. Якщо переміщення утруднене, змастіть консистентним мастилом напрямні пальці супорта.

За допомогою розсувних пасатижів утопіть поршень циліндра.

Встановіть фіксуючі пружини, гальмівні колодки та інші деталі у порядку, зворотному зняттю.

Перевірте та за необхідності відновіть рівень гальмівної рідини в бачку головного гальмівного циліндра.

передніх, гальмівних, колодка, toyota

КОРИСНІ ПОРАДИ

Замінивши зношені гальмівні колодки на нові, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм незважаючи на те, що встановлені фірмові колодки. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки торкаються їх лише краями, практично не гальмуючи. Виберіть тихий вуличок або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуйте, щоб притерлися колодки і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть ефективність гальм. Намагайтеся не різко гальмувати хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні колодок, що не припрацювали, верхній шар їх накладок підгоряє і гальма ще довго не будуть максимально ефективними.