Заміна передніх гальмівних колодок Kia Spectra

Коли міняти передні гальмівні колодки в Kia Spectra?

У гальмівній системі більшості автомобілів використовуються дискові гальма. При натисканні на педаль гальма диск затискається гальмівними колодками, що забезпечує гальмування. Згодом деталі зношуються. Залежно від умов експлуатації транспортного засобу, ці комплектуючі доводиться змінювати через різні часові інтервали. У середньому заміна цього витратного матеріалу Kia Spectra потрібна при збільшенні пробігу на 40-60 тисяч кілометрів.

ВАЖЛИВО! Рекомендується перевіряти стан гальмівних колодок кожні 10 тисяч кілометрів пробігу.

Причиною встановлення нових колодок є зношування фрикційних накладок, товщина яких не повинна бути менше 2 міліметрів, щоб забезпечити безпечне та ефективне гальмування. У випадках неміцного з’єднання накладок з основою, наявності глибоких борозен та сколів або при замаслюванні поверхонь гальмівні колодки також потребують негайної заміни.

ВАЖЛИВО! Несвоєчасна заміна гальмівних колодок при їх сильному зношуванні може призвести до пошкодження гальмівних дисків, що значно збільшить вартість ремонту.

Які інструменти потрібні для заміни колодок?

Маючи мінімальні навички з ремонту автомобіля передні гальмівні колодки можна поміняти самостійно.

Для встановлення нових передніх колодок знадобляться такі інструменти:

 • Домкрат.
 • Балонний ключ.
 • Набір ключів або головок.
 • Плоска викрутка.
 • Тугоплавка мастило для гальмівних механізмів.
 • Балончик WD-40.
 • Дріт

Заміна передніх гальмівних колодок у Kia Spectra

Справна робота гальмівної системи автомобіля – один із факторів, що визначають безпеку водія та всіх учасників дорожнього руху. Гальмівні колодки є одним із головних елементів усієї гальмівної системи та вимагають своєчасної заміни. Їхня періодична заміна входить до заходів з технічного обслуговування автомобіля Kia Spectra.

Які колодки вибрати?

передніх, гальмівних, колодка, spectra

УВАГА! Перед покупкою зверніть увагу на маркування гальмівних колодок. Запчастини для заміни купуй з таким же маркуванням.

Порядок заміни передніх колодок у Kia Spectra за кроками

УВАГА! Перед початком роботи перевірте рівень гальмівної рідини. Якщо він близький до верхньої позначки, необхідно відкачати частину рідини, т.к. встановлення колодок призведе до підвищення рівня у бачку головного гальмівного циліндра.

Кия спектра, передние суппорта

 • Встановіть машину на рівну поверхню. Якщо ви починаєте заміну з правої частини автомобіля, вам необхідно викрутити колеса в ліву сторону, але не до упору. Така маніпуляція забезпечить легший доступ до кріплень. Поставте автомобіль на ручник. Якщо потрібно, покладіть під задні колеса упори, щоб машина не відкотилася.
 • Скориставшись балонним ключем, злегка відкрутіть гайки кріплення переднього колеса. Піддомкрачуйте автомобіль доки колесо не буде вільно висіти над поверхнею. Відкрутіть гайки за допомогою балонного ключа до кінця і зніміть колесо.

ДОВІДКА! Відкручене колесо можна покласти під поріг автомобіля, що забезпечить додаткову страховку.

 • Необхідно відкрутити болти, які утримують супорт. Затягнуті вони дуже міцно, а за час служби могли закиснути в самому супорті, тому попередньо нанесіть на них мастило WD-40. Відвертаючи болти, використовуйте тільки якісну голівку та комір, т.к. старі, зносилися накидні або ріжкові ключі можуть пошкодити, сточити грані болта, що призведе до додаткових витрат з вилучення направляючих супорта.

УВАГА! Будьте обережні при відкручуванні болтів, не пошкодіть пильовики напрямних. В іншому випадку вони не зможуть захистити внутрішню поверхню від попадання вологи та бруду.

 • Супорт знятий, щоб не порвати гальмівні шланги, підвісьте його на заздалегідь підготовлений дріт. Болтами до скоби супорта кріпляться напрямні, які тепер можна безперешкодно викрутити.
 • Перевірте захисний чохол напрямної, якщо він пошкоджений, замініть на новий.
 • Підігніть утримуючі пластини і витягніть за допомогою плоскої викрутки гальмівні колодки.
 • Візьміть нові автозапчастини, відклейте етикетки та встановіть їх на відповідне місце. Зверніть увагу, що в супорті наші деталі встановлюються парою, тому в процесі встановлення не переплутайте зовнішню та внутрішню колодки.
READ  Ford Mondeo не включається вентилятор охолодження

ВАЖЛИВО! Комплектуючі не повинні рухатись на своєму робочому місці. Простежте, щоб їхня робоча поверхня щільно прилягала до гальмівного диска. Щоб уникнути деренчання регулюйте ступінь притискання пружинних пластин.

 • Як тільки нова пара запчастин встановлена, починається процес збирання. Насамперед, необхідно почистити і змастити напрямні супорта тугоплавким мастилом для гальмівних механізмів. Це змащення помістіть у місця посадки направляючих.
 • Загорніть напрямні. Не забувайте про те, що на Kia Spectra верхня і нижня напрямні різні, не переплутайте їх при складанні.
 • Встановіть болти та затягніть їх. На цьому процес заміни передніх гальмівних колодок закінчено. Аналогічно замініть гальмівний механізм іншого переднього колеса.

Після закінчення роботи не забудьте перевірити рівень гальмівної рідини. Не рекомендується одразу виїжджати на жваву магістраль, т.к. щойно встановлені колодки ще не притерлися. Перші 100 км намагайтеся гальмувати плавно. При різкому гальмуванні колодки сильно нагріваються, верхній шар накладок підгоряє, тому накладки ще довго не притруться, а значить і гальмівна система не буде працювати максимально ефективно.

Процес заміни передніх гальмівних колодок на Kia Spectra не настільки складний, щоб звертатися за допомогою до професіоналів. Керуючись інструкцією з цим завданням, можна впоратися самостійно. Пам’ятайте, що своєчасна заміна гальмівних колодок – це запорука вашої безпеки.

Починаємо роботу

Ставимо автомобіль на рівну поверхню на ручник. За необхідності під задні колеса кладемо противідкатні упори. За допомогою балонного ключа відпускаємо гайки кріплення колеса на одному з передніх коліс. Після цього піднімаємо автомобіль на домкраті до тих пір, поки колесо не буде вільно висіти над поверхнею. Відкручуємо гайки до кінця та знімаємо колесо. Гайки кладемо в надійне місце, щоб не втратити, а колесо можемо покласти під поріг автомобіля як додаткову страховку.

Тепер необхідно розібрати передній гальмівний супорт автомобіля, щоб отримати доступ до колодок. Для цього потрібно відвернути два напрямні супорти Kia (на фото показані червоними стрілками). Тут вам знадобиться гарна головка та комір. Не рекомендуємо використовувати старі накидні і ріжкові ключі, що направляють супорта можуть бути затягнуті сильно і закиснути в самому супорті. У такій ситуації робота поганими ключами може призвести до злизування граней болта, що у свою чергу призведе до необхідності слюсарних робіт з випилювання, висвердлювання, вибивання напрямної. Тож користуйтеся відразу нормальними головками.

Відкручуючи болти будьте обережні, не пошкодіть гумові пильовики напрямних, вони повинні залишатися цілими щоб захищати внутрішню поверхню від попадання бруду та вологи.

Можна викрутити тільки один болт верхній або нижній, цього буде достатньо, щоб замінити гальмівні колодки Kia Spectra, але ми рекомендуємо вам викручувати обидва повністю, щоб була можливість змастити їх перед встановленням. Для того щоб прискорити процес використовуйте ключ-тріскачку.

Забираємо верхню частину супорта убік, відкриваємо доступ до колодок. Вийняти їх з місць можна за допомогою плоскої викрутки. Тепер ми можемо точно оцінити рівень зносу колодок. На внутрішній робочій поверхні є проточка, яка поділяє її на дві частини, якщо глибина цієї проточки менше одного міліметра, то потрібна заміна колодок. Беремо нову оригінальну колодку Spectra, відклеюємо захисні етикетки та встановлюємо у посадкове місце. Колодки в одному супорті різні зовнішня і внутрішня, не переплутайте їх. Встановлюючи їх, відігніть за допомогою плоскої викрутки пружинні пластини, які усувають деренчання гальмівних колодок і тоді вони вільно стануть на свої місця.

Оригінальна передня гальмівна колодка Спектри

Після встановлення деталей простежте, щоб вони робочою поверхнею щільно прилягали до гальмівного диска і не рухалися на своїх місцях. При необхідності підтисніть плоскою викруткою пружинні пластинки так, щоб вони не дозволяли колодкам переміщатися або деренчити під час руху.

Заміна передніх гальмівних колодок Kia Spectra

Одним із важливих заходів щодо обслуговування автомобіля Kia Spectra є заміна гальмівних колодок. Від їхнього стану безпосередньо залежить ефективність гальмування, а значить і безпека керування авто для вас та інших учасників дорожнього руху. Крім того, при сильному зносі колодки можуть пошкодити гальмівні диски, що може призвести до необхідності дорогого ремонту. Ця процедура в середньому може бути потрібна через кожні 40-60 тисяч кілометрів пробігу, хоча ці цифри сильно залежать від манери їзди, навичок і звичок водія, а також якості самих деталей.

READ  Как открыть solaris без ключей. Как заменить батарейку в брелоке Hyundai Solaris?

Рекомендується перевіряти стан гальмівних колодок не рідше ніж раз на 10 тисяч кілометрів пробігу.

Процедура заміни колодок переднього дискового гальма на автомобілі Kia Spectra не є дорогою і складною, легко і швидко виконується в будь-якому автосервісі. Треба сказати, що якість виконання навіть таких нескладних робіт у сучасних автомайстернях, за рідкісним винятком, бажає багато кращого. Справа в тому, що неякісна установка гальмівних колодок, забруднення та відсутність необхідного мастила в деталях гальм автомобіля, може спричинити передчасний вихід їх ладу, зниження ефективності гальмування або появу сторонніх шумів при русі. Тому, або просто для економії, ви можете виконати заміну своїми руками. Звичайно, найкраще для заміни використовувати оригінальні запасні частини, і ми для свого прикладу вибрали саме оригінальні гальмівні колодки Kia Spectra.

Оригінальні гальмівні колодки Kia Spectra

Для роботи вам знадобляться мінімальні навички ремонту автомобіля та наступний інструмент:

 • Балонний ключ
 • Домкрат
 • Набір ключів або головок
 • Велика викрутка або монтування
 • Плоска викрутка
 • Мастило для гальмівних механізмів

Збираємо гальмівний супорт

Тепер, щоб зібрати супорт, потрібно втопити гальмівний циліндр. Старі гальмівні колодки були набагато тоншими за нові через те, що робоча поверхня сильно спрацювалася. Щоб вони помістилися нудно втопити поршень циліндра остаточно. Тут вам може знадобитися помічник, який триматиме супорт нерухомо поки ви тиснете на поршень. Можна використовувати спеціальний пристрій для згону гальмівного поршня. Але є спосіб простіший. Потрібно взяти частину супорта з циліндром, завести за колодку, зачепити і тягнути на себе доти, поки поршень не втопиться і колодки не помістяться в супорт. При виконанні цієї процедури не пошкодьте гальмівний шланг, який приєднується до переднього гальмівного циліндра Kia.

Передній гальмівний циліндр Kia Spectra

Після того, як колодки поставлені на місце, необхідно загорнути напрямні супорта на місце. Напрямні на Kia Spectra різні – верхня та нижня, не переплутайте їх під час встановлення. Зверніть увагу на гумові пильовики. Не пошкодьте їх при складанні, вони повинні бути в природному становищі і бути цілими. Якщо на них є пошкодження, їх також слід замінити.

Напрямна гальмівного супорта Kia Spectra

Перед цим їх потрібно змастити спеціальним високотемпературним мастилом для гальмівних механізмів. Змащені напрямні збільшать термін служби та надійність гальмівної системи і, крім того, легко викрутяться при наступному ремонті або обслуговуванні. Для змащування деталей гальмівної системи ми рекомендуємо використовувати мідну або графітову мастило. Вони мають необхідні антикорозійні властивості, не висихають і мають стійкість до високих температур. Ми вибрали мідне мастило в балончику, так як ця форма зручна для нанесення та зберігання.

Мастило мідне високотемпературне відмінно підходить для гальмівних механізмів.

Встановлюємо болти на місце та надійно затягуємо. Ось і все, на цьому заміна передніх гальмівних колодок Kia Spectra закінчена, залишається лише перевірити рівень гальмівної рідини, який через те, що колодки встановлені нові, міг значно збільшитися. Гальмівний бачок Kia знаходиться під капотом біля лобового скла. При необхідності відлийте надлишок рідини, щоб її рівень знаходився між відмітками min і max.

Спочатку при їзді з новими колодками ви можете відчувати зменшення ефективності гальмування. Дайте робочим поверхням деталей трохи припрацювати і не гальмуйте різко, щоб на дисках не з’явилися задираки. Через деякий час ефективність гальм повернеться на колишній рівень.

Заміна передніх гальмівних колодок

Вирішив подивитися в якому стані у мене передні гальмівні колодки, тому що з моменту покупки (червень 2012 р.) колодки я ще не змінював, та й коли їх змінював попередній господар я не в курсі і чи змінювалися вони взагалі для мене залишалося загадкою хоча на гальма я жодного разу не скаржився.

Якщо пробіг вашого автомобіля більше 100К км, то рекомендую ще поміняти ці не дорогі деталі:Втулка супорта. K H430 33 692 2шт. Втулка направляюча супорта переднього нижня. K H430 33 694 2шт.

READ  Зняти обшивку передніх дверей Logan 2

Сам процес заміни колодок досить простий, так що сенсу докладно описувати думаю немає але все ж таки пару сток чиркану:

Замена передних тормозных колодок на KIA SPECTRA.

Крім всього перерахованого нам ще знадобиться:– Домкрат;. Ключ для коліс (балонник);. Ключ на 17 з великим важелем;. Великі пасатижі або невеликі лещата;. Балончик WD-40;.

Піддомкручуємо передок і знімаємо колеса. Далі відкручуємо два болти на яких триматися супорти, при цьому бажано на ці болти періодично бризкати WD-40 тому, як зірвати їх буде досить важко. Після того, як супорт був знятий, його необхідно акуратно підвісити, щоб не порвати гальмівні шланги.

Далі викручуємо напрямні супорта, підгинаємо дві утримуючі пластини і виймаємо старі колодки.

Потім перевіряємо на цілісність пильовик пальця супорта, при необхідності міняємо. Обов’язково потрібно почистити і добре змастити тугоплавкою мастилом усі напрямні.

І не забуваємо добре набити мастила в посадкові місця направляючих супортів.

Після того, як змащені напрямні загорнули на своє місце, можна приступати до встановлення нових колодок і остаточного складання.

За першими відчуттями гальма стали гострішими, але остаточні висновки можна буде зробити тільки після обкатки (так би мовити притирання) колодок, а це, як було написано в описі колодок, 500 км.

Посібники з ремонту Kia Spectra: заміна гальмівних колодок гальмівних механізмів передніх коліс

Зверніть увагу на маркування гальмівних колодок. Нові колодки купуйте з таким же маркуванням. Передні колодки Kia Spectra мають маркування FPK04N.

Передні колодки тюнінгової серії S1 для Kia Spectra мають маркування S1K04N.

Перевіряйте стан гальмівних колодок при кожному технічному обслуговуванні.

Гальмівні колодки необхідно замінювати при зносі накладок (мінімально допустима товщина фрикційних накладок. 2,0 мм), неміцному з’єднанні накладок з основою, замаслюванні робочих поверхонь, наявності глибоких борозен або сколів.

Замінюйте гальмівні колодки передніх гальмівних механізмів лише комплектом із 4 шт. (по дві на кожну сторону).

Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до верхньої мітки, необхідно відкачати частину рідини: після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам потрібні: ключ «на 14», ключ для гайок коліс, розсувні пасатижі або універсальний знімач.

Вийміть із кронштейна гумовий ущільнювач разом із шлангом і відведіть шланг убік.

Виверніть нижній напрямний палець супорта.

Зніміть захисний чохол напрямного пальця, очистіть від бруду та перевірте його стан. Надірваний або чохол, що втратив еластичність, замініть.

Зніміть гальмівні колодки з напрямних.

Так виглядають гальмівні колодки переднього гальмівного механізму: 1 – внутрішня гальмівна колодка; 2. зовнішня гальмівна колодка; 3. індикатор зношування.

7 і зніміть з направляючих колодок дві утримуючі пластини.

Втопіть поршень робочого циліндра за допомогою розсувних пасатижів.

Змастіть напрямний палець тугоплавким мастилом.

Встановіть утримуючі пластини гальмівні колодки в напрямні та інші деталі у зворотному порядку, завдавши при цьому спеціальне тугоплавке мастило на вісь та анаеробний фіксатор різьблення на різьбову частину напрямного пальця.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму правого колеса

Перевірте та за необхідності відновіть рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки на нові, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, незважаючи на те, що колодки встановлені фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки торкаються їх лише краями, практично не гальмуючи. Виберіть тихий вуличок або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуйте, щоб притерлися колодки і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть ефективність гальм. Намагайтеся не різко гальмувати хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні колодок, що не припрацювали, верхній шар їх накладок підгоряє і гальма ще довго не будуть максимально ефективними.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS