Заміна передніх гальмівних дисків ГАЗель

Table of Contents

Заміна передніх колодок ГАЗель відео

Покажемо як самотужки зробити швидку заміну передніх гальмівних колодок в ГАЗель Next. Знімаємо захисні пластикові ковпачки, зриваємо колеса, піднімаємо машину на домкрат. На Нексті гальмівні диски набагато товщі, ніж на звичайній Газелі, гальма взагалі посилені. Болти направляючих під ключ на 14. Зачищаємо їх та відкручуємо, притримуючи ключем на 17 саму напрямну. Супорта тут із двома циліндрами, відкрутивши одну напрямну вгору його підняти не вдасться, тому в нашому випадку необхідно відкручувати відразу дві напрямні. Після цього відводимо убік наш супорт, його потрібно на щось покласти, щоб не тягнуло шланг або можна просто підвісити. Тепер знімаємо самі колодки, вони стоять досить туго, тому можете допомогти зрушити їх з місця за допомогою викрутки. На внутрішніх колодках є скрипуни:

Це невеликі металеві пластинки знімаємо зі старих колодок та поставимо на нові (у комплекті з новими гальмівними колодками вони не йшли). Зводимо супорт, якщо він не дуже тугий, то зробити це можна за допомогою викрутки. Ставимо нові гальмівні колодки. Також обов’язково перевіряємо як ходять напрямні, їх загальний стан та цілісність. Навіть є все добре, краще провести профілактичне мастило.

Відео заміна передніх гальмівних колодок у ГАЗель Next:

Резервне відео заміни передніх гальмівних колодок у ГАЗель Next:

Заміну гальмівних колодок виконуємо одночасно на обох передніх колесах автомобіля при зменшенні товщини накладок до 3 мм.

Перші 80-100 км пробігу після установки нових накладок, поки вони не припрацювалися, слід бути обережним при гальмуванні, так як гальмівний шлях автомобіля може бути дещо збільшений.

У цей період необхідно уникати затяжних гальмування, щоб не перегрівати гальмівні накладки в процесі приробітку.

Притримуючи напрямний палець ключем на 17, відвертаємо та виймаємо болт кріплення скоби.

Повертаємо корпус гальмівної скоби навколо другого напрямного пальця, при цьому відкривається доступ до колодок

УВАГА: Не можна натискати на педаль гальма при відведеній скобі.

Якщо виявлені на ньому розриви або тріщини, його необхідно замінити на новий (див. Заміна скоби гальма переднього колеса автомобіля ГАЗель);

стан чохлів напрямних пальців. При виявленні руйнувань чохол необхідно замінити;

переміщення пальців у підставі. Переміщення має бути легким, без заїдання. При виявленні утрудненого переміщення пальців зробити їх розбирання і за необхідності замінити.

Швидка заміна гальмівного диска на ГАЗель Бізнес

Виймаємо старі та встановлюємо нові гальмівні колодки, попередньо очистивши від бруду напрямні пази та уступи основи, на яку спираються колодки.

Розсувними пасатижами утоплюємо поршень у скобу.

Для полегшення витіснення гальмівної рідини з циліндра корпусу допускається відкриття клапана прокачування, попередньо слід надіти на нього гумовий шланг.

Закрити клапан прокачування, як тільки поршень повністю втопиться в циліндр корпусу.

Повертаємо та встановлюємо скобу у зворотній послідовності, переконавшись у правильності розташування пружин колодок та встановлення чохлів пальців.

Загортаємо болт кріплення пальця та затягуємо його моментом 32-39 Нм (3,2-3,9 кгс м);

Аналогічно замінюємо гальмівні колодки іншого переднього колеса.

Перед початком руху кілька разів натискаємо на педаль гальма, поки на ній не відчуватиметься опір, для самоустановки передніх гальмівних механізмів.

На автомобілі ГАЗель Некс гальмівна система трохи потужніша ніж на звичайній Газальці. Щоб замінити передні гальмівні колодки на Газелі Next, потрібно буде ключиком на 14 відкрутити напрямні супорта (притримуючи при цьому ключем на 17). Колодки з напрямної скоби дістаються плоскою викруткою. На внутрішній колодці стоїть антискрипова пластинка, тому якщо в комплекті нових колодок такої пластини немає, то не забудьте зняти її та переставити. Гальмовий супорт двох поршневий, тому краще вдавлювати їх монтажкою або спеціальним пристроєм. Загалом нічого нового, все як завжди, а впевнитися в цьому можна просто переглянувши відео по заміні передніх колодок на Газелі.

Заміна передніх гальмівних дисків ГАЗель

1 гальмівний диск; 2 скоба гальмівного механізму передніх коліс; 3 передній контур; 4 головний гальмівний циліндр; 5 бачок із датчиком аварійного падіння рівня гальмівної рідини; 6 вакуумний підсилювач; 7 штовхач; 8 педаль гальма; 9 вимикач сигналу гальмування; 10 гальмівні колодки задніх коліс; 11 гальмівний циліндр задніх коліс; 12 задній контур; 13 кожух півосі заднього моста; 14 навантажувальна пружина; 15 регулятор тиску; 16 задні троси; 17 зрівняльник; 18 передній (центральний) трос; 19 важіль гальма стоянки; 20 сигналізатор аварійного падіння рівня гальмівної рідини; 21 вимикач сигналізатора гальма стоянки; 22 гальмівна колодка передніх коліс.

Автомобіль має три незалежні гальмівні системи: робочу, запасну та стоянкову. Робоча гальмівна система гідравлічна, двоконтурна (розділена на передній та задній контури), з вакуумним підсилювачем, регулятором тиску та датчиком аварійного падіння рівня гальмівної рідини у бачку. Запасна система утворена кожним контуром робочої. При відмові одного з контурів гальмівної системи другий контур забезпечує гальмування автомобіля, хоч і з меншою ефективністю. Стоянка система механічна, з тросовим приводом від ручного важеля на гальмівні колодки задніх коліс.

Гальмівні механізми передніх коліс дискові, з однопоршневою скобою (при гальмуванні поршень притискає внутрішню колодку до диска, а скоба, зміщуючись у протилежному напрямку, притискає зовнішню). Мінімально допустима залишкова товщина накладок передніх гальмівних колодок 3 мм. Диски вентильовані, встановлені на ступицях та кріпляться до них шістьма болтами. Мінімально допустима товщина зношеного диска 19 мм. Скоба складається з основи, яка кріпиться двома болтами до поворотного кулака та корпусу, пов’язаного з основою через напрямні пальці. Гальмівний циліндр виконаний у корпусі скоби; із зовнішнього боку для захисту від бруду він закритий гумовим чохлом (пильником). Усередині циліндра є проточка, в яку вставлено кільце ущільнювача (манжета). Коли при гальмуванні поршень висувається з циліндра, це кільце злегка скручується і після закінчення гальмування прагне повернути поршень у вихідне положення. За рахунок цього підтримується постійний мінімальний зазор між диском та гальмівними колодками. На циліндрі є клапан для прокачування системи.

Гальмівні механізми задніх коліс барабанні, з двопоршневими колісними циліндрами та автоматичним регулюванням зазору між колодками та барабаном. У циліндр з натягом вставлені завзяті кільця, що обмежують вільний хід поршнів (після закінчення гальмування), за рахунок чого підтримується постійний зазор між колодками та барабаном. У міру зношування колодок кільця зсуваються на величину зношування. У верхній частині гальмівних колодок розташовані ексцентрики для регулювання положення колодок після їх заміни. Мінімальна допустима товщина накладок задніх гальмівних колодок 1 мм. Максимально допустимий внутрішній діаметр гальмівного барабана 283 мм.

Головний гальмівний циліндр із двосекційним бачком та датчиком аварійного падіння рівня гальмівної рідини кріпиться до вакуумного підсилювача. Поршні в циліндрі розташовані послідовно, найближчий до вакуумного підсилювача приводить у дію гальмівні механізми задніх коліс, інший поршень передніх. За відсутності витоків рідини її рівень у бачку головного гальмівного циліндра повинен перебувати між мітками МАХ та MIN. У міру зношування гальмівних накладок рівень знижується. У разі порушення герметичності гальмівної системи спрацьовує датчик і на щитку приладів спалахує лампа-сигналізатор червоного кольору. У цьому випадку доливати рідину можна лише після усунення несправності.

Вакуумний підсилювач розташований між педальним вузлом та головним гальмівним циліндром і кріпиться до кронштейна на чотирьох шпильках. Для збільшення гальмівного зусилля використовується розрідження у трубопроводі впускного двигуна, з яким підсилювач з’єднаний шлангом. Підсилювач нерозбірної конструкції при виході з ладу він замінюється.

Регулятор тиску кріпиться до лівого лонжерона рами. Він коригує тиск гальмівної рідини в контурі гальм задніх коліс, залежно від завантаження автомобіля, що підвищує курсову стійкість при гальмуванні. Відстежуючи через навантажувальну пружину завантаження задньої осі, він обмежує тиск рідини в задньому гальмівному контурі. При виході з експлуатації регулятор замінюється. Після заміни регулятора або елементів задньої підвіски необхідно знову відрегулювати положення навантажувальної пружини щодо заднього моста

Заміну гальмівних колодок переднього колеса НАСЛІДНІСТЬ ДІЙ Заміну гальмівних колодок виконуємо одночасно на обох передніх колесах автомобіля при зменшенні товщини накладок до 3 мм. Знімаємо переднє колесо.

Притримуючи напрямний палець ключем на 17, відвертаємо та виймаємо болт кріплення скоби.

Відводимо скобу убік, повертаючи її на іншому пальці.

УВАГА Не можна натискати на педаль гальма при відведеній скобі.

Виймаємо старі та встановлюємо нові гальмівні колодки, попередньо очистивши від бруду напрямні пази та уступи основи, на яку спираються колодки.

Розсувними пасатижами утоплюємо поршень у скобу. Повертаємо та встановлюємо скобу у зворотній послідовності. Аналогічно замінюємо гальмівні колодки іншого переднього колеса. Перед початком руху кілька разів натискаємо на педаль гальма для самоустановки передніх гальмівних механізмів.

Повний модельний ряд: ГАЗ-3307, 53, ГАЗ-3309, ГАЗ-66, 3308, 33081, 33086, ГАЗ-33104

Гальмівна система автомобілів ГАЗель ГАЗ-2705

Робоча гальмівна система ГАЗель ГАЗ-2705

На автомобілі ГАЗель ГАЗ-2705 застосовано гідравлічний гальмівний привід, який складається з двокамерного вакуумного підсилювача 3 (мал.21), двопоршневого головного гальмівного циліндра 2 з бачком, регулятора тиску 5, встановленого у приводі задніх гальмівних механізмів.

I. контур передніх гальм; II. контур задніх гальм; 1. передній гальмівний механізм; 2. головний гальмівний циліндр; 3. вакуумний підсилювач; 4. задній гальмівний механізм; 5. регулятор тиску; 6. корпус півосі заднього моста; 7. сигналізатор

Передній контур приводу впливає на дискові гальмівні механізми 1 передніх коліс, задній контур. на барабанні гальмівні механізми 4 задніх коліс.

У бачку головного гальмівного циліндра ГАЗель ГАЗ-2705 встановлено поплавковий сигналізатор 7 аварійного падіння рівня гальмівної рідини.

Вакуумний підсилювач гальм ГАЗель ГАЗ-2705

Для зменшення зусилля, що прикладається до педалі гальма, між нею та головним гальмівним циліндром встановлено двокамерний вакуумний підсилювач.22), що спрацьовує від розрідження у впускній трубі двигуна.

А1, А2, A3, А4 та A5. порожнини вакуумного підсилювача; А6. отвори; 1. зворотний клапан; 2. ущільнювальна втулка; 3 і 16. штовхачі; 4. регулювальний болт; 5, 10, 17. поршні; 6. кришка; 7 та 8. діафрагми; 9. завзяте кільце; 11. корпус підсилювача; 12. напрямні кільця; 13. ущільнювальні манжети; 14. фільтр; 15. корпус клапанів; 18. діафрагма клапанів; 19. гвинт; 20. реактивна шайба; 21. пружина; 22. з’єднувач поршнів

Підсилювач гальма ГАЗель ГАЗ-2705 складається з корпусу 11, кришки корпусу 6, упорної кришки, які встановлені поршні 5 і 10 з діафрагмами 7 і 8.

На різьбовому кінці з’єднувача поршнів 22 за допомогою гайки кріпиться вторинний поршень 5, а до фланцевої частини з’єднувача кріпляться поршень 10 та діафрагма 18 за допомогою шести болтів, які ввертаються в корпус клапанів 15.

У корпусі 15 клапанів вакуумного підсилювача гальм ГАЗель ГАЗ-2705 двома гвинтами 19 фіксується штовхач 16 з поршнем 17 і фільтром 14. У поршні 10 встановлена ​​реактивна шайба 20, через яку на штовхач 3 передається сумарне зусилля від штовхача 16 безпосередньо пов’язаного з педаллю гальма, і від обох поршнів підсилювача.

Для забезпечення розгальмовування системи необхідний зазор між штовхачем 3 та первинним поршнем головного гальмівного циліндра. Зазор забезпечується за допомогою регулювального болта 4.

Головка болта повинна бути втоплена на 1,35-1,65 мм щодо привалкової площини кришки, до якої кріпиться фланець головного циліндра.

Головний гальмівний циліндр ГАЗель ГАЗ-2705

Головний гальмівний циліндр з двома послідовно розташованими поршнями 10 та 17 (рис.23) та двосекційним бачком 4 з датчиком 6 сигналізатора аварійного падіння рівня гальмівної рідини кріпиться до кришки вакуумного підсилювача.

Головний гальмівний циліндр ГАЗель ГАЗ-2705 створює тиск у двох незалежних гідравлічних контурах. Об’єм гальмівної рідини між поршнями 10 і 17 використовується, щоб привести в дію задні гальмівні механізми, а об’єм рідини між поршнем 17 і торцем пробки 20. передні гальмівні механізми.

корпус; 2. трубка; 3. сполучна втулка; 4. бачок; 5. захисний ковпачок; 6. датчик сигналізатора аварійного падіння рівня гальмівної рідини; 7. завзяте кільце; 8. зовнішня манжета; 9. напрямна втулка; 10, 17. поршні; 11. стопорне кільце; 12. кільце ущільнювача; 13. шайба поршня; 14, 16. манжети; 15, 18. завзяті шайби; 19. пружина: 20. пробка; А, В. компенсаційні отвори; С. перепускні отвори

При гальмуванні, переміщуючись вперед, первинний поршень 10 та його манжета 15 перекривають компенсаційний отвір, що з’єднує первинну порожнину головного гальмівного циліндра ГАЗель ГАЗ-2705 з бачком.

Пружина, встановлена ​​між поршнями 10 і 17, сильніше пружини 19, розташованої між поршнем 17 і пробкою 20, тому одночасно з первинним поршнем 10 починає переміщатися і вторинний поршень 17, перекриваючи манжетою компенсаційний отвір А, що з’єднує.

Подальше переміщення поршнів супроводжується збільшенням тиску в порожнинах, і, отже, спрацьовують обидва гальмівні контури.

При знятті зусилля з педалі гальма поршні головного циліндра гальмівного ГАЗель ГАЗ-2705 під дією пружин повертаються в початкове положення.

При цьому відкриваються компенсаційні отвори А і В і рідина в обох порожнинах головного циліндра повідомляється з рідиною, що знаходиться в бачку, при цьому тиск в контурах знижується до атмосферного.

Якщо педаль гальма звільняється різко, то поршні головного циліндра гальма ГАЗель ГАЗ-2705 швидко повертаються у вихідне положення і готові до подальшого гальмування.

Швидке повернення поршнів забезпечується тим, що при їх поверненні у вихідне положення в порожнинах головного гальмівного циліндра створюється розрідження, під дією якого рідина з бачка через перепускні отвори і отвори в поршнях, віджимаючи шайби 13 і краю манжет 14, надходить.

Коли поршні досягнуть свого вихідного положення, надлишок рідини з кожної порожнини через компенсаційні отвори А і В перетікає в бачок.

При виході з ладу одного з контурів приводу, відбувається витік рідини з порожнини головного циліндра гальмівного ГАЗель ГАЗ-2705, з’єднаної з несправним контуром.

Якщо несправний задній контур, то поршень 10 доходить до тримача пружини 16 і через нього впливає на вторинний поршень 17, який створює тиск у вторинній порожнині головного циліндра і передньому контурі.

READ  Заміна троса спідометра ВАЗ 2109

При відмові контуру передніх гальмівних механізмів ГАЗель ГАЗ-2705 поршень 17 впливає на торець пробки 20, а поршень 10, стискаючи пружину, витісняє рідину з первинної порожнини головного циліндра в контур, що йде до гальмівних механізмів задніх коліс.

При відмові одного з контурів приводу відбувається збільшення ходу педалі гальма, але забезпечується досить ефективне гальмування автомобіля.

При справних контурах рівень гальмівної рідини у бачку головного циліндра ГАЗель ГАЗ-2705 повинен знаходитись між відмітками МАХ та MIN.

Поступова зміна рівня рідини від МАХ до MIN пов’язана зі зношуванням накладок гальмівних механізмів. Різке падіння рівня гальмівної рідини у бачку свідчить про порушення герметичності гальмівної системи.

При цьому спрацьовує сигналізатор аварійного падіння рівня гальмівної рідини і на комбінації приладів спалахує лампа червоного кольору. Доливати рідину в цьому випадку слід лише після відновлення герметичності системи.

Для перевірки справності датчика 6 аварійного падіння рівня рідини в бачку необхідно при включеному запаленні натиснути зверху на центральну частину захисного ковпачка 5. При цьому повинна спалахувати лампа на комбінації приладів.

Регулятор тиску гальм ГАЗель ГАЗ-2705

Регулятор тиску ГАЗель ГАЗ-2705 (мал.24) коригує тиск гальмівної рідини, що надходить до гальмівних механізмів задніх коліс, залежно від завантаження автомобіля, що запобігає занесення автомобіля при інтенсивному гальмуванні.

З = 28-32 мм (для автобусів), 13-17 мм (для автофургонів); 1. натискний важіль; 2. штифт; 3. фіксуючий болт; 4. вісь натискного важеля; 5. гайка; 6. вісь; 7. корпус; 8 та 9. кронштейни регулятора; 10. контргайка; 11. регулювальний болт; 12. навантажувальна пружина; 13. пружина; 14. гільза поршня; 15. керуючий конус; 16. притискна пружина; 17. кулька; 18. завзята скоба; 19. зворотна пружина; 20. втулка; 21. поршень; 22. захисний чохол; 23. кронштейн моста; 24. стійка; 25. пружинна шайба

Регулятор тиску гальма ГАЗель ГАЗ-2705 кріпиться до лівого лонжерона рами через кронштейн 8, а за допомогою пружини 12 і стійки 24 пов’язаний з заднім мостом.

Навантажувальна пружина верхнім коротким кінцем через важіль натискний 1 діє на зовнішній кінець поршня 21, а довгим кінцем через стійку 24 з’єднана з кронштейном 23, привареним до заднього мосту автомобіля.

Регулятор тиску гальма ГАЗель ГАЗ-2705 складається з корпусу 7, який встановлена ​​гільза 14 і вкручена втулка 20.

Ступінчастий поршень 21 перемішується у втулці і гільзі, при цьому в порожнині I, постійно пов’язаної з головним циліндром, знаходиться частина поршня малого діаметра, а в порожнині II, постійно пов’язаної з колісними циліндрами задніх гальмівних механізмів. більшого діаметра.

На поршні закріплений керуючий конус 15, який впливає на кульку 17, що знаходиться в отворі гільзи 14. Кулька утримується в отворі пластинчастою пружиною 16.

Навантажувальна пружина 12, зусилля якої прямо пропорційно завантаженню автомобіля, визначає початок включення регулятора, а різниця діаметрів поршнів. коригування тиску рідини, що надходить до задніх гальмівних механізмів.

До вступу в дію регулятора тиску гальма ГАЗель ГАЗ-2705 тиск рідини в порожнинах I і II однаково, так як під дією пружини 19 і навантажувальної пружини 12 поршень 21 через упорну скобу 18 притиснутий до гільзи 14, а кулька 17 піднятий від сідла керуючим 15, що забезпечує вільне проходження рідини з порожнини I в порожнину II.

При гальмуванні спочатку тиск рідини в порожнинах I і II буде однаково до тих пір, поки сила, отримана від тиску на більшу частину поршня 21 (порожнину II), не буде більше суми сил, отриманих від дії пружин 12 і 19 і від тиску рідини на площа, утворену між великим та малим діаметрами поршня (порожнина I).

В цьому випадку поршень переміститься вліво (по малюнку), керуючий конус 15 відійде від кульки 17, який переміститься в сідло гільзи 14, чим роз’єднати порожнину I з порожниною II.

З цього моменту тиск рідини в порожнині II, що надходить до задніх гальмівних механізмів ГАЗель ГАЗ-2705, зростатиме повільніше і при цьому буде менше, ніж у порожнині I.

При знятті зусилля з гальмівної педалі тиск у порожнині I падає, поршень 21 повернеться у вихідне положення (на малюнку вправо), а керуючий конус, піднявши кульку, відкриє доступ рідини з порожнини II до порожнини I.

Гільза 14 поршня під дією тиску в порожнині II пересунеться вліво (по малюнку), і кулька 17 відійде від сідла під дією керуючого конуса 15, відкривши доступ рідини з порожнини II порожнину I.

Після падіння тиску рідини гільза поршня 14 та поршень 21 під дією зворотної пружинної шайби 25 та пружини 19 повернуться у вихідне положення.

Колісні гальмівні механізми ГАЗель ГАЗ-2705

Гальмівні механізми передніх коліс ГАЗель ГАЗ-2705. дискові з плаваючою скобою. Гальмівний диск 1 (рис.25) має вентиляційні отвори для зменшення нагріву при гальмуванні та кріпиться на ступиці коліс передньої осі.

гальмівний диск; 2. основа гальмівної скоби; 3. корпус гальмівної скоби; 4. гальмівні колодки; 5. поршень; 6. кільце ущільнювача; 7 та 9. захисні чохли; 8 та 12. болти; 10. напрямний палець; 11. маточина колеса; 13. пружина колодки; 14. шланг підведення гальмівної рідини; 15. напрямний палець; 16. клапан прокачування

Плаваюча скоба механізму гальма ГАЗель ГАЗ-2705 складається з основи 2, яка кріпиться до поворотного кулака, і корпусу 3, який через напрямні пальці 15 рухомо пов’язаний з основою. Захисні чохли оберігають пальці від попадання в них бруду та вологи.

У корпусі 3 розміщені поршень 5 та деталі його ущільнення: кільце 6 та захисний чохол 7. Для видалення повітря з циліндра корпусу передбачений клапан прокачування 16 з ковпачком.

Гальмівні колодки ГАЗель ГАЗ-2705 розташовані в пазу основи та підтискаються до уступів основи пружинами, закріпленими на колодках.

Для захисту робочих поверхонь диска та колодок від попадання на них пилу, бруду, мастила встановлено спеціальний щиток.

При гальмуванні від тиску рідини в гідроприводі поршень 5, переміщаючись в корпусі 3, притискає внутрішню колодку гальмівну до диска 7, а сам корпус, зміщуючись на пальцях 15 в напрямку, протилежному руху поршня, притискає зовнішню колодку до диска. Зусилля притиску обох колодок до диска однаково і прямо пропорційне тиску гідроприводу.

При розгальмовуванні колодки відходять від гальмівного диска ГАЗель ГАЗ-2705 на постійну величину, що визначається жорсткістю кільця ущільнювача 6 поршня.

Цим досягається автоматичне регулювання зазору між колодками та диском та компенсується знос накладок.

Гальмівні механізми ГАЗель ГАЗ-2705 задніх коліс колодочні, барабанного типу.26). Гальмівний механізм складається з щита гальма 4, на якому кріпляться робочий циліндр 2, опора колодок з пластиною 13 колодки 5.

болт кріплення колісного циліндра; 2. колісний циліндр; 3. клапан прокачування; 4. щит гальма; 5. колодка; 6. захисний чохол; 7. поршень; 8. завзяте кільце; 9, 10, 14 та 28. пружини; 11. розтискна ланка; 12. приводний важіль гальма стоянки; 13. пластина кріплення колодок; 15. шплінт; 16. гайка; 17 та 18. шайби; 19. болт; 20 і 22. заглушки; 21 та 23. втулки ексцентрика; 24. ексцентрик; 25. вісь ексцентрика; 26. гайка; 27. чашки; 29. стрижень; 30. трос стоянкової гальмівної системи

Гальмівні колодки ГАЗель ГАЗ-2705 верхніми кінцями входять у прорізи стрижнів поршнів, а нижніми стосуються опорної пластини, на якій утримуються за допомогою стяжних пружин 9 та 14. Бічна фіксація кожної колодки на щиті передбачена у трьох точках кріплення, до яких її підтискає пружина 28.

Колісні робочі циліндри ГАЗель ГАЗ-2705 мають спеціальний пристрій, що підтримує постійний зазор між гальмівним барабаном та колодками у міру зношування накладок.

Цей пристрій складається з упорного металевого розрізного кільця 8, встановленого з натягом в гальмівний циліндр. Розріз кільця розташовується у верхній частині циліндра біля отвору для прокачування.

У центральний отвір завзятого кільця вставляється поршень 7 таким чином, щоб після повороту його на 90° проріз на стрижні поршня була паралельна площині кріплення циліндра до щита. Поршень упирається в кільце і може вільно переміщатися в ньому у бік колодок у межах 17-19 мм.

У міру зношування гальмівних накладок і барабана ГАЗель ГАЗ-2705 поршень при гальмуванні під тиском рідини переміщається в циліндрі, захоплюючи за собою упорне кільце 8.

Після гальмування поршень під дією стяжних пружин колодок переміститься щодо кільця на вказану вище величину, ніж забезпечить постійний зазор між колодками та барабаном.

Гальмівні барабани ГАЗель ГАЗ-2705. цільнолиті, із сірого чавуну. У задній гальмівний механізм входять деталі гальмівної системи стоянки: приводний важіль 12, розжимна ланка 11 і деталі механічного регулювання 21, 23, 24, 25.

Стоянкова гальмівна система автомобіля ГАЗель ГАЗ-2705

Стоянкова гальмівна система ГАЗель ГАЗ-2705.27) має механічний привід, що діє на гальмівні механізми задніх коліс.

Привід складається з важеля 1, переднього троса 2 і задніх тросів 5 і 8, з’єднаних між собою вирівнювачем 9 і закріплених на кронштейні 4 привареному до поперечки рами.

Задні троси впливають на важелі 7 і розтискні ланки 6 розташовані в гальмівних механізмах задніх коліс.

важіль; 2. передній трос; 3. гайка; 4. кронштейн; 5 та 8. задні троси; 6. розтискна ланка; 7. важіль приводу; 9. зрівняльник

При впливі на важіль 1 через систему тросів 2, 5, 8 і важелів 7 колодки гальмівних механізмів.

Важіль 1 фіксується за допомогою храпового механізму, що складається з собачки та зубчастого сектора. При цьому вимикач, розташований на кронштейні кріплення важеля в кабіні, включає комбінації приладів червону лампу.

При розгальмовуванні важіль слід повернути у вихідне положення. Для цього необхідно втопити кнопку на торці рукоятки важеля. Тяга, що з’єднує кнопку із «собачкою», виведе «собачку» із зачеплення із сектором.

Під дією зусилля руки, пружин гальмівних механізмів та задніх тросів гальмівна система гальмується. На комбінації приладів гасне контрольна лампа.

Гальмо стоянки ГАЗель ГАЗ-2705 не вимагає ремонту, крім його регулювання. Слід перевірити стан тросового приводу. У разі пошкодження захисних оболонок або тросів необхідно замінити трос у зборі. При зносі деталей фіксації включення гальма стоянки також необхідна їх заміна.

Регулювання приводу гальма стоянки ГАЗель ГАЗ-2705

Якщо при гальмуванні автомобіля ГАЗель ГАЗ-2705 гальмом стоянкою важіль 1 (см. Рис.27) при додатку до нього зусилля 600 Н (60 кгс) і більше фіксується на крайніх верхніх зубцях сектора, слід провести регулювання приводу в наступному порядку:

Регулювання слід здійснювати таким чином, щоб після регулювання вирівнювач знаходився на відстані Б від передньої стінки кронштейна та перпендикулярно до поздовжньої осі автомобіля.

При правильно відрегульованому приводі гальма стоянки ГАЗель ГАЗ-2705 важіль приводу під зусиллям 600 Н (60 кгс) не повинен переміщатися більш, ніж на 15 зубів замикаючого механізму.

Заміна передніх гальмівних дисків ГАЗель

ТУТ ЗНАХОДИТЬСЯ ДАНОЇ КНИГИ. БІЛЬШЕ ДЕТАЛЬНО ЗНАХОДИТЬСЯ ТУТ ТИЦ

Регулювання положення сидіння водія. 25

Регулювання положення кермового колеса 26

Правила техніки безпеки та рекомендації 31

Рекомендації щодо безпеки руху. 31

Експлуатація автомобіля у гарантійний період. 32

Рекомендації щодо економічного водіння автомобіля.35

Колінчастий вал не провертається стартером 36

Колінчастий вал обертається, але двигун не пускається. 36

Прилади для діагностики системи керування двигуном. 37

Двигун затих під час руху. 39

Особливості експлуатації дизельного двигуна. 40

Акумуляторна батарея не заряджається 42

Пуск двигуна від зовнішніх джерел струму 43

Вібрація та удари на рульовому колесі. 45

РОЗДІЛ 4. ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ 50

Перевірка рівня та доливання масла в систему мастила. 53

Перевірка рівня та доливання охолодної рідини. 53

Перевірка рівня та доливання гальмівної рідини в бачок гідроприводів гальмівної системи та вимкнення зчеплення. 54

Перевірка рівня та доливання робочої рідини в бачок гідропідсилювача

Перевірка рівня та доливання рідини в бачок омивача. 55

Перевірка зовнішніх освітлювальних приладів. 55

Заміна опор підвіски силового агрегату. 61

Установка поршня першого циліндра.у положення ВМТ такту стиснення. 62

Перевірка, зняття та встановлення ременя приводу допоміжних агрегатів. 64

Регулювання зазорів у приводі клапанів 67

Зняття, дефектування та встановлення маховика. 67

Заміна ланцюга приводу газорозподільного механізму. 69

Заміна деталей ущільнення двигуна. 72

Заміна прокладання кришки головки блоку циліндрів. 72

Заміна прокладання головки блоку циліндрів. 73

Заміна прокладання масляного картера. 79

Заміна ущільнення напрямної покажчика рівня олії. 80

передніх, гальмівних, диск, ГАЗель

Заміна прокладок випускного колектора. 82

Зняття, дефектування та встановлення розподільчого валу. 82

Зняття та встановлення масляного насоса. 91

Перевірка герметичності шлангів та з’єднань системи охолодження. 96

Зняття та встановлення радіатора системи охолодження. 98

Зняття та встановлення корпусу термостату. 99

Зняття та встановлення водяного насоса. 100

Зняття та встановлення рідинно-фрикційної муфти вентилятора. 101

Зняття та встановлення опори вентилятора. 102

Видалення води з паливного фільтра. 106

Заміна фільтруючого елемента повітряного фільтра. 106

Зняття та встановлення повітряного фільтра. 107

Зняття та встановлення паливозабірника. 107

Зняття та встановлення паливного насоса високого тиску. 109

Зняття та встановлення паливної рампи. 110

Зняття та встановлення паливних форсунок. 111

Заміна фільтруючого елемента паливного фільтра. 112

Зняття та встановлення паливного фільтра. 113

Зняття та встановлення паливного бака. 114

Зняття та встановлення педалі акселератора. 115

Зняття та встановлення турбокомпресора. 115

Зняття та встановлення охолоджувача наддувного повітря (інтеркулера). 117

Зняття та встановлення вузла повітряної заслінки 118

Система випуску відпрацьованих газів. 118

Зняття та встановлення випускного колектора. 118

Заміна нейтралізатора відпрацьованих газів119

Система рециркуляції відпрацьованих газів. 121

Зняття та встановлення перепускної труби системи рециркуляції відпрацьованих газів. 121

Зняття та встановлення клапана та теплообмінника системи

Заміна рідини у гідроприводі.вимикання зчеплення. 125

Прокачування гідроприводу вимикання зчеплення 125

Зняття та встановлення головного циліндра приводу вимкнення зчеплення. 128

Зняття та встановлення робочого циліндра приводу вимкнення зчеплення. 129

Зняття, встановлення та регулювання положення педалі зчеплення. 129

Перевірка рівня, доливання та заміна масла в коробці передач. 130

Зняття та встановлення коробки передач. 132

Розбирання та збирання вторинного валу. 135

Розбирання та збирання первинного валу. 136

Розбирання та складання проміжного валу. 137

Розбирання та складання осі проміжної шестерні заднього ходу. 137

Розбирання та складання важеля перемикання передач. 138

Огляд та дефектування деталей коробки передач 138

Перевірка карданної передачі на автомобілі. 142

Перевірка технічного стану та змащення карданної передачі. 142

Зняття та встановлення карданної передачі. 142

Розбирання та складання карданної передачі. 143

Заміна гальмівних дисків, скоб супорта та екранів ГАЗель 3302

Розбирання та збирання карданного валу. 143

Перевірка рівня, доливання та заміна олії в редукторі заднього мосту. 146

Регулювання попереднього натягу підшипників ведучої шестерні

Регулювання підшипників маточини заднього колеса. 148

READ  Як зняти заднє сидіння на Соляріс

Заміна підшипників та сальника маточини заднього колеса. 148

Зняття та розбирання редуктора заднього мосту. 150

Огляд та дефектування деталей редуктора заднього моста. 151

Складання та встановлення редуктора заднього мосту 151

Регулювання положення провідної шестерні. 152

Регулювання бічного зазору головної передачі та попереднього натягу підшипників

Перевірка технічного стану деталей.передньої підвіски на автомобілі. 155

Заміна підшипника маточини переднього колеса 156

Заміна амортизатора передньої підвіски. 158

Зняття та встановлення верхнього важеля передньої підвіски. 158

Зняття та встановлення нижнього важеля передньої підвіски. 159

Заміна стабілізатора поперечної стійкості передньої підвіски. 161

Заміна верхнього шарового шарніра передньої підвіски. 161

Заміна нижнього шарового шарніра передньої підвіски. 162

Зняття та встановлення передньої підвіски. 163

Перевірка та регулювання кутів установки передніх коліс. 164

Перевірка технічного стану деталей задньої підвіски на автомобілі. 166

Заміна амортизатора задньої підвіски. 167

Заміна стабілізатора поперечної стійкості задньої підвіски. 167

Огляд та перевірка кермового керування на автомобілі. 170

Перевірка вільного ходу (люфта) кермового колеса. 171

Зняття та встановлення кермового колеса. 172

Зняття та встановлення кожуха рульової колонки. 172

Зняття та встановлення рульової колонки. 173

Заміна зовнішнього наконечника рульової тяги 174

Заміна захисного чохла кермової тяги. 175

Прокачування системи гідропідсилювача рульового керування. 176

Заміна робочої рідини в системі гідропідсилювача кермового керування. 176

Зняття та встановлення бачка гідропідсилювача.кермового управління. 178

Заміна насоса гідропідсилювача рульового керування. 178

Перевірка та регулювання гальмівної системи. 183

Перевірка ефективності роботи гальмівної системи. 183

Перевірка герметичності гідроприводу гальм. 184

Перевірка положення педалі гальма. 185

Перевірка роботи вакуумного підсилювача гальм. 185

Перевірка ступеня зносу гальмівних колодок, дисків та барабанів. 186

Прокачування гідроприводу гальмівної системи. 187

Заміна гальмівної рідини у гідроприводі гальм. 188

Зняття та встановлення головного гальмівного циліндра та його бачка. 189

Зняття та встановлення вакуумного підсилювача гальм. 190

Зняття та встановлення вакуумного насоса. 191

Заміна шлангів та трубок гідроприводу гальм. 192

Зняття та встановлення регулятора тиску 193

Зняття та встановлення педалі гальма. 193

Гальмівні механізми передніх коліс 194

Заміна гальмівних колодок гальмівного механізму переднього колеса. 194

Заміна супорта гальмівного механізму переднього колеса. 195

Зняття та встановлення гальмівного барабана. 196

Заміна гальмівних колодок гальмівного механізму заднього колеса. 197

Заміна робочого циліндра гальмівного механізму заднього колеса. 198

Ремонт робочого циліндра гальмівного механізму заднього колеса. 198

Регулювання приводу гальма стоянки. 199

Заміна заднього троса приводу гальма стоянки. 199

Заміна переднього троса приводу гальма стоянки. 200

Діагностика несправностей бортового електрообладнання. 201

Розташування запобіжників, реле та їх заміна. 202

Заміна реле-переривника покажчиків повороту 205

Перевірка ступеня зарядженості акумуляторної батареї. 207

Зняття та встановлення акумуляторної батареї. 208

Заміна вимикача приладів та стартера (замка запалювання) та його контактної групи.212

Заміна датчиків системи керування двигуном. 216

Зняття та встановлення електронного блоку управління двигуном. 219

Освітлення, світлова та звукова сигналізація. 220

Заміна бокового ліхтаря покажчика повороту. 226

Зняття та встановлення блоку управління зовнішнім освітленням, коректором світла фар

Зняття та встановлення звукового сигналу. 228

Зняття та встановлення вимикачів панелі приладів. 228

Зняття та встановлення важелів щіток склоочисника. 229

Зняття та встановлення бачка омивача вітрового скла. 230

Заміна електронасосу омивача вітрового скла. 231

Зняття та встановлення комбінації приладів. 231

Заміна датчика сигнальної лампи аварійного падіння тиску олії. 232

Заміна вимикача сигнальної лампи увімкнення гальма стоянки. 233

Заміна вимикача світла заднього ходу. 234

Заміна датчика вказівника рівня палива. 234

Зняття та встановлення головного пристрою. 235

Зняття та встановлення динаміків аудіосистеми 236

Зняття та встановлення перемикачів керування аудіосистемою. 237

РОЗДІЛ 11. КАБІНА ТА ВАНТАЖНА ПЛАТФОРМА. 238

Зняття та встановлення замка капота та його приводу 246

Зняття та встановлення переднього крила. 246

Зняття та встановлення склопідйомника. 249

Зняття та встановлення внутрішньої ручки замка дверей 251

Заміна обмежувача відчинення дверей. 254

Заміна зовнішнього дзеркала заднього виду. 255

Зняття та встановлення панелі приладів. 256

Зняття та встановлення сидіння водія. 258

Зняття та встановлення пасажирського сидіння. 258

Зняття та встановлення оббивки стійки кабіни. 259

Зняття та встановлення арматури салону. 259

Зняття та встановлення вантажної платформи. 261

РОЗДІЛ 12. СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ І ВЕНТИЛЯЦІЇ. 262

Заміна фільтра повітря, що надходить в кабіну повітря. 263

Зняття та встановлення електровентилятора обігрівача. 264

Зняття та встановлення додаткового резистора електровентилятора обігрівача. 264

Зняття та встановлення блоку управління системою опалення та вентиляції. 265

Заміна передніх гальмівних колодок на ГАЗель

У нашій статті ми продовжимо тему про гальмівну систему ГАЗель. Якщо ви ще не читали нашу попередню статтю про гальмівну систему ГАЗель (Газ 2705), то радимо Вам ознайомитися з нею. У ній ви дізнаєтеся, як складається гальмівна система, які особливості є в ній та багато іншого, загалом читайте. Ну а в сьогоднішній статті йтиметься про те, як робити заміну гальмівних колодок на передніх колесах Газ 2705. Може бути, комусь ця стаття здасться не цікава, бо хтось уже має досвід заміни гальмівних колодок, ну а хтось це ще не раз не робив.

Перше що потрібно пам’ятати при заміні колодок це те, що колодки на колесах змінюються одночасно на двох колесах, а не так що глянув на колодки, а на цьому колесі колодки ще ніби нічого, їх міняти не буду, а на цьому колесі поміняю, а другі колодки будуть мені запасними. Не заощаджуйте на цьому, наша вам порада.

Отже, приступимо до послідовності заміни колодок на передніх колесах. Перше, що Вам потрібно буде зробити, це зняти колесо. Про те, як знімати колесо, напевно знають усі. Головне не в жодному разі не залишайте на вазі на одному домкраті автомобіль, обов’язково після того як ви зняли колесо опустите його на яку не будь колодку або спеціальну підставку, щоб у подальшому при відкручуванні супорта уникнути падіння автомобіля з домкрата. Отже, автомобіль застрахований, приступаємо до відкручування болта кріплення скоби супорта від напрямного пальця. Для цього Вам знадобиться два ключі на 17, один для запобігання прокручування напрямного пальця, а інший для відкручування болта, як показано на рис. 1. Після того як болт відкрутили відводимо скобу (супорт) убік, повертаючи її на другому пальці супорта, як показано на рис. 2 та спокійно знімаємо старі колодки з гальмівного диска рис. 3.

Після того як ви зняли старі колодки, можна встановлювати на їх місце нові, але перед тим як їх встановити не забудьте очистити направляючі пази супорта від бруду. Отже, пази супорта очищені, вставлені колодки, тепер Вам потрібно перевірити гумові манжети на направляючих пальцях супорта, а також на гальмівному циліндрі. Вони мають бути цілими, не порваними. Так як ці гумові елементи захищають циліндр і направляючі пальці від попадання бруду та вологи всередину. Якщо гумові манжети надірвані, обов’язково замініть їх.

Наступним етапом у заміні гальмівних колодок йде утоплення гальмівного циліндра всередину супорта. Це можна зробити за допомогою розсувних пасатиж рис. 4. але виходячи зі свого досвіду, найкраще це зробити перед тим, як зняти старі колодки, за допомогою потужної викрутки. У супорті є отвір, через який можна вставити викрутку між циліндром і колодкою, і бічним зусиллям втопити циліндр усередину супорта. Після того як циліндр втоплений повертаємо і збираємо супорт у зворотній послідовності тому, як це робили при його розбиранні. Ну ось і все, колодки замінені, автомобіль готовий до експлуатації.

Заміна підшипника передньої маточини на ГАЗель 3302, Next, Бізнес та який підшипник вибрати

На вантажних автомобілях ГАЗель, підшипник для передньої маточини, так само як і вся ходова частина, зазнає підвищених навантажень. А якщо додати до цього ще й погані дороги, досить часту їзду з перевантаженням, а також не завжди якісні деталі, стає зрозуміло, що робити заміну підшипника для передньої маточини ГАЗель доводиться досить часто.

Заміна переднього гальмівного диска на газелі.

Однак дуже важливо виконувати цю процедуру правильно, щоб уникнути додаткового ризику або грошових витрат. Нижче наведено інформацію про те, як вчасно розпізнати несправність і як зробити заміну підшипників передньої маточини на ГАЗель Next, 3302 або Бізнес.

Також стаття підійде власникам ГАЗ 2705, 3221, 32212, 32213, 32217, 3302, 33021, 33023, 33027 «ГАЗель» і 2217, 22171, 2752.

передніх, гальмівних, диск, ГАЗель

Заміна гальмівного диска переднього колеса автомобіля ГАЗель

Гальмівний диск замінюємо у разі появи тріщин або сильних задир на його поверхнях, а також при зносі його до товщини менше 19 мм.

Головкою «на 14» відвертаємо шість болтів кріплення гальмівного диска до ступиці.

При цьому від провертання маточину можна застопорити або натиснувши на гальмівну педаль

Якщо немає помічника, вставити металевий стрижень (монтажну лопатку) між колісними шпильками і вперши його в підлогу

Знімаємо скобу (см. Заміна скоби гальма (переднього колеса) і кладемо її поруч на балку так, щоб не натягувався гальмівний шланг.

УВАГА: Не можна натискати на педаль гальма при знятій скобі.

Розсувними пасатижами або спеціальним ключем «на 50» із штатного набору відвертаємо ковпак маточини.

Плоскогубцями розшплінтовуємо регулювальну гайку і виймаємо шплінт

Спеціальним ключем зі штатного набору або головкою «на 36» відвертаємо регулювальну гайку

Обережно притримуючи зовнішній підшипник від випадання, знімаємо маточину та гальмівний диск.

Встановлюємо новий гальмівний диск на маточину, змастивши його посадковий поясок та болти графітним мастилом.

Затягуємо шість болтів кріплення диска

Встановлюємо маточину у зборі з диском на автомобіль у послідовності, зворотній зняттю.

Заміна гальмівних дисків

Гальмівний диск замінюємо у разі появи тріщин або сильних задир на його поверхнях, а також при зносі його до товщини менше 19 мм.

Головкою «на 14» відвертаємо шість болтів кріплення гальмівного диска до ступиці.

При цьому від провертання маточину можна застопорити або натиснувши на гальмівну педаль

Якщо немає помічника, вставити металевий стрижень (монтажну лопатку) між колісними шпильками і вперши його в підлогу

Знімаємо скобу (см. Заміна скоби гальма (переднього колеса) і кладемо її поруч на балку так, щоб не натягувався гальмівний шланг.

УВАГА: Не можна натискати на педаль гальма при знятій скобі.

Розсувними пасатижами або спеціальним ключем «на 50» із штатного набору відвертаємо ковпак маточини.

Плоскогубцями розшплінтовуємо регулювальну гайку і виймаємо шплінт

Спеціальним ключем зі штатного набору або головкою «на 36» відвертаємо регулювальну гайку

Обережно притримуючи зовнішній підшипник від випадання, знімаємо маточину та гальмівний диск.

Встановлюємо новий гальмівний диск на маточину, змастивши його посадковий поясок та болти графітним мастилом.

Затягуємо шість болтів кріплення диска

Встановлюємо маточину у зборі з диском на автомобіль у послідовності, зворотній зняттю.

Подальше складання ведемо у зворотній послідовності.

Що послужило появі таких ознак несправності в ТЗ, визначається візуальним оглядом стану механізмів, зокрема визначається ступінь зносу гальмівних дисків та колодок на всіх колесах. За його результатами приймається рішення. чи потрібно поміняти гальмівні колодки або потрібна заміна гальмівних дисків.

Заміна гальмівних дисків

Іноді гальмівному диску потрібна заміна. Вона час від часу потрібна навіть тим автомобілям, які їздять виключно гарними дорогами, а водій ставиться до нього дуже дбайливо.

Ситуація ця стосується не лише вітчизняних автомобілів, зокрема популярних комерційних автомобілів ГАЗель, а й будь-якої іномарки. Діагностика та, при необхідності, заміна диском необхідна будь-якому автомобілю, чий власник дбає про власну безпеку.

 • У процесі тюнінгу гальмівної системи;
 • Несправності гальмівної системи (природне зношування дисків та механічне пошкодження).
 • Про неполадки гальмівної системи, зокрема, необхідність заміни гальмівного диска свідчать такі ознаки, як:
 • Збільшення гальмівного шляху;
 • Зменшення рівня гальмівної рідини;
 • Педаль гальма сталамягкой;
 • Під час гальмування автомобіль відкланяється в бік.

Насамперед необхідно провести діагностику стану гальмівної системи.

Одна з діагностичних операцій це вимірювання товщини гальмівних дисків, яка проводиться за допомогою штангенциркуля в кількох місцях диска.

Товщина гальмівного диска (максимальна та мінімальна) вказується виробником безпосередньо на диску.

Але діагностика гальмівних дисків має виконуватися регулярно. Не слід чекати появи ознак несправності.

Перевіряється як ступінь зносу, а й перевіряється їх стан, виявляються можливі механічні ушкодження.

Гальмівні диски необхідно міняти парно. Одночасно змінюються обидва диски, що знаходяться на одній осі.

Переднім гальмівним дискам заміна вимагається набагато частіше, ніж задні.

Причина такої ситуації в тому, що на перед автомобіля приходить велике навантаження, відповідно і навантаження гальмівної системи передньої підвіски набагато перевершує навантаження гальм задньої осі.

Заміна передніх та задніх дисків за своєю технологією нічим не відрізняються. Фахівці вважають допустимою лише одну проточку дисків. Вдруге цю процедуру проводити не варто. Гальмівні диски слід міняти.

Процедуру заміни гальмівних дисків розумніше доручити професіоналам. Так можна бути повністю впевненим у якості виконаної роботи та, відповідно, у безпеці поїздок на власному автомобілі.

Як замінити гальмівний диск на соболі

Технічне обслуговування та ремонт гальмівної системи автомобілів Соболь (ГАЗ.2752.2217.22171)

Ремонт диска гальмівного механізму Соболь (ГАЗ.2752.2217.22171)

Диск ремонтують, якщо його робочі поверхні мають глибокі ризики та осьове биття.1 мм. Осьове биття перевіряють індикатором при обертанні диска на підшипниках маточини.

Для ремонту диска необхідно: зняти корпус та основу зі стійки підвіски (див. підрозділ Заміна основи);

зняти диск зі маточини, для чого відвернути гвинти; прошліфувати робочі поверхні диска на базі його торцевої поверхні, що прилягає до ступиці.

При шліфуванні необхідно забезпечувати мінімальну різницю між стінками диска, Сумарний допуск паралельності та площинності робочої поверхні диска щодо базової поверхні але більше 0,05 мм (різниця у показаннях індикатора при переміщенні по поверхні, що перевіряється), а сумарний допуск паралельності робочих поверхонь диска між дабою не менше 0.03 мм, Мінімальна товщина диска 19 мм, а шорсткість його робочих поверхонь не більше.25 мкм за ГОСТ 2739-73.

При виявленні тріщин або глибоких рисок, а також при товщині менше 19 мм, диск замінити.

Для цього диск встановлюють на маточину і загортають вин1и кріплення і встановлюють дужку на стоїку підвіски (див. підрозділи.Заміна основи» та «Заміна колодок переднім дискових гальмівних механізмів). Барабанні гальмівні механізми Перед ремонтом гальмівні механізми треба промити теплою водою з миючими засобами та просушити стисненим повітрям.

Для розбирання гальмівного механізму необхідно:

ГАЗель Соболь. Заміна гальмівного диска

Гальмівний диск замінюємо у разі появи тріщин, викривлення або сильних задир на його поверхні, а також при зносі його до товщини менше 19 мм. Знімаємо колесо (см. «Зняття коліс», з. 91).

READ  Заміна гальмівних колодок Polo седан

Очистивши посадкове місце від корозії та бруду, встановлюємо диск у зворотній послідовності.

може хто і знав, але я здогадувався, що в наших передніх скобах повинні бути притискні пластини- щоб колодки не гуркотіли так ось, при заміні гальмівних дисків, встановив дані пластини. замовляв у колишньому екзисті номер на фотоколодки теж підібрав корейські ніби) тільки це на мою Priora, на газ знайду номер сфоткаю

Як поміняти передні гальмівні диски на газелі

Гальмівний диск замінюємо у разі появи тріщин або сильних задир на його поверхнях, а також при зносі його до товщини менше 19 мм. Знімаємо колесо (см. Зняття переднього колеса, з. 216).

Знімаємо гальмівний механізм. вище Заміна гальмівного механізму переднього колеса і кладемо його поруч на балку так, щоб не натягувався гальмівний шланг.

Знімаємо маточину переднього колеса (див. Заміна підшипників та манжети маточини переднього колеса, з. 217).

Обережно притримуючи зовнішній підшипник від випадання, знімаємо маточину та гальмівний диск.

Встановлюємо новий гальмівний диск на маточину, змастивши його посадковий поясок та болти графітним мастилом. Затягуємо шість болтів кріплення диска.

Встановлюємо маточину у зборі з диском на автомобіль у послідовності, зворотній зняттю. Регулюємо зазор у підшипниках маточини (див. Регулювання підшипників переднього колеса. 217). Подальше складання ведемо у зворотній послідовності.

ГАЗель до 2009 року. Заміна переднього гальмівного шланга

Шланги замінюємо у разі появи на них тріщин, здуття гуми, а також через 5 років експлуатації. Зливаємо гальмівну рідину (см. Прокачування гальмівної системи, заміна гальмівної рідини. 245).

Притримуючи ключем на 17 наконечник гальмівного шланга із зовнішнього боку рами, з її внутрішнього боку ключем на 12 або спеціальним ключем відвертаємо штуцер трубки (для наочності колесо знято).

Плоскогубцями виймаємо стопорну пружинну пластину і виймаємо шланг з отвору в рамі.

Якщо в такому положенні відвернути штуцер гальмівної трубки не вдається, виймаємо стопорну пластину і виводимо наконечник шланга разом із трубкою в колісну нішу, де.

утримуючи наконечник ключем на 17, ключем на 12 відвертаємо штуцер трубки.

Ключем на 17 відвертаємо другий наконечник шланга від гальмівного циліндра та знімаємо шланг.

Між наконечником шланга та циліндром встановлена ​​мідна ущільнювальна шайба.

Встановлюємо новий шланг у зворотній послідовності, замінивши мідну ущільнювальну шайбу на нову.

Після заливання робочої рідини та прокачування системи переконайтеся у відсутності здуття гуми на шлангу та витоку гальмівної рідини зі з’єднань.

ГАЗель до 2009 року. Заміна гальмівного барабана та колодок гальмівних механізмів задніх коліс

Колодки задніх коліс замінюємо у разі їх пошкоджень, замаслювання та зношування накладок до товщини менше 1 мм. Барабан замінюємо при його пошкодженні, тріщинах, а також зношуванні робочої поверхні до діаметра більше 283 мм.

Одночасно замінюємо всі чотири колодки задніх коліс.

Знімаємо задні колеса (див. Зняття задніх коліс, з. 205).

Великий шліцевий викруткою відвертаємо три гвинти кріплення гальмівного барабана до ступиці.

У разі тугої посадки або прикидання барабана до ступиці, можна спресувати його, вгорнувши три болти М10 у спеціальні отвори.

Гальмівні барабани проточуються в зборі зі маточками, тому встановлюємо зняті барабани тільки на свої колишні місця. Нові барабани перед встановленням на автомобіль заводська інструкція рекомендує проточити у зборі зі маточкою. Не можна натискати на педаль гальма після зняття гальмівного барабана.

Гачком або тонкими плоскогубцями виймаємо кінець стяжної пружини з отвору в задній гальмівній колодці.

Зручніше використовувати для цього спеціальний пристрій.

З внутрішнього боку гальмівного щита однією рукою натискаємо на стійку задньої гальмівної колодки, іншою рукою на чашку, стискаючи пружину. Повертаємо чашку пружини на 90°. При цьому проріз на чашці поєднається з хвостовиком стійки. Знімаємо чашки із пружиною.

Виймаємо з отвору в гальмівному щиті стійку.

Повернувши задню колодку, знімаємо нижню стяжну пружину.

Виводимо важіль гальма стоянки з наконечника троса.

Аналогічно знімаємо кріплення передньої гальмівної колодки до гальмівного щита та знімаємо передню колодку.

Знімаємо з колодки стяжну пружину та пружину з розпірного стрижня.

і знімаємо деталі механізму регулювання гальма стоянки.

Плоскогубцями розшплінтовуємо гайку кріплення важеля гальма стоянки.

кріплення, таким же ключем відвертаємо гайку.

виймаємо болт і знімаємо деталі кріплення важеля гальма стоянки до колодки.

Переставляємо зняті деталі на нові колодки.

Встановлюємо нові гальмівні колодки у зворотній послідовності, після чого регулюємо зазор між колодками та гальмівним барабаном (див. Регулювання приводу гальма стоянки, з. 255).

Встановлюємо барабан, змастивши його посадковий поясок мастилом ШРУС-4 або графітним мастилом.

Гальмівний барабан на маточину встановлюється тільки в одному положенні, так як отвори під гвинти виконані зі змінним по колу кроком.

Встановлюємо колеса та кілька разів натискаємо на педаль гальма для самовстановлення елементів гальмівних механізмів.

 • © 2014 2019 MosCatalogue.net
 • Блог
 • Запити
 • Правовласникам
 • Відмова від відповідальності
 • Політика конфіденційності
 • Користувача угода
 • Про сервіс
 • Контакти

Про сервіс MosCatalogue.net

MosCatalogue.net це сервіс, який надає вам можливість швидко, безкоштовно та без реєстрації завантажити відео з YouTube у високій якості. Ви можете завантажити відео у форматах MP4 та 3GP, крім того можна завантажити відео будь-якого типу.

Шукайте, дивіться, завантажуйте відео все це безкоштовно і на великій швидкості. Ви навіть можете знайти фільми та завантажити їх. Результати пошуку можна сортувати, що полегшує пошук потрібного відео.

Завантажуйте і дивіться океан нескінченного відео у високій якості. Все безкоштовно та без реєстрації!

Гальмівний диск замінюємо у разі появи тріщин або сильних задир на його поверхнях, а також при зносі його до товщини менше 19 мм.

Головкою на 14 відвертаємо шість болтів кріплення гальмівного диска до ступиці.

При цьому від провертання маточину можна застопорити або натиснувши на гальмівну педаль

Якщо немає помічника, вставити металевий стрижень (монтажну лопатку) між колісними шпильками і вперши його в підлогу

Знімаємо скобу (см. Заміна скоби гальма (переднього колеса) і кладемо її поруч на балку так, щоб не натягувався гальмівний шланг.

УВАГА: Не можна натискати на педаль гальма при знятій скобі.

Розсувними пасатижами або спеціальним ключем на 50 зі штатного набору відвертаємо ковпак маточини.

Плоскогубцями розшплінтовуємо регулювальну гайку і виймаємо шплінт

Спеціальним ключем зі штатного набору або головкою на 36 відвертаємо регулювальну гайку

Обережно притримуючи зовнішній підшипник від випадання, знімаємо маточину та гальмівний диск.

Встановлюємо новий гальмівний диск на маточину, змастивши його посадковий поясок та болти графітним мастилом.

Затягуємо шість болтів кріплення диска

Встановлюємо маточину у зборі з диском на автомобіль у послідовності, зворотній зняттю.

Виробляємо заміну передніх гальмівних колодок на а/м ГАЗель, Соболь, Next з гарантією якості.

Завжди в наявності на складі комплекти передніх гальмівних колодок виробництва ВАТ ГАЗ і хороший неоригінал за ціною не дорожчою за мережеві магазини. Також, Ви можете привезти свої запасні частини.

Багаторічна практика показує, що для забезпечення коректної роботи передніх гальм при заміні колодок необхідно оглянути і по можливості виправити:. Стан передніх гальмівних шлангів (тріщини, потертості). повинен рухатися легко, без закушування, колодки повинні розгальмовуватись. 19 мм. Візуальний огляд скоби супорта на відсутність зносу, колодки повинні сідати в скобу вільно, але без великого люфта.

На всі виконані роботи та встановлені запчастини надається гарантія 2 місяці без обмеження пробігу.

Наші рекомендації щодо експлуатації передніх гальмівних механізмів:. Приблизно раз на 10000 км. перевіряйте залишкову товщину гальмівних накладок Не допускайте експлуатації а/м з порваними захисними елементами переднього гальмівного механізму: пильовик поршня, пильовики плаваючих пальців Не допускайте експлуатації а/м із закислими елементами переднього гальмівного механізму (поршень супорта, плаваючі пальці, посадка колод). це може призвести до заклинювання та перегріву передніх гальм. Не допускайте зношування передніх колодок до металу. у цьому випадку відбувається інтенсивне зношування гальмівного диска та пошкодження його робочої поверхні.

Діагностика стану передніх гальм у нашому техцентрі проводиться безкоштовно.

Заключний етап

Повторіть усі вищезгадані дії з іншим колесом. Не ставтеся до заглушок із зневагою: якщо їх не встановити, то, завдяки бруду, піску та воді, наступний ремонт буде не таким простим, як цей.

Залишилося підтягнути привід ручника. Оптимальний хід важеля гальма стоянки – 8-10, але не більше 15 клацань до впевненого затягу. Ось, власне, і все.

Гальмо стоянки має утримувати автомобіль на ухилі 25% при переміщенні важеля гальма стоянки на 15-20 зубців (клацань) храпового пристрою.

Для перевірки правильності регулювання гальма стоянки знайдіть поблизу місця стоянки вашого автомобіля естакаду або вантажний пандус висотою Н = 1,25 м при довжині в’їзду L = 5 м. Таке співвідношення відповідає ухилу 25%

За відсутності такого пандуса для спрощеної перевірки гальма стоянки встановіть автомобіль на рівному майданчику.

Важіль перемикання передач встановіть у нейтральне положення, підніміть повністю важіль гальма стоянки.

Вийдіть з автомобіля та спробуйте зрушити його з місця.

Якщо вам це вдалося, необхідно терміново відрегулювати привід гальма стоянки

Які задні гальмівні диски можна поставити на ГАЗель

Оригінальні:

Артикул / назва моделіЦіна за одиницю (.)
(d104) Оригінал 000322 Від 1300
/ 002569 Від 1800
/ 007527 /

Аналоги:

Арт.Вартість (.) Арт.Вартість (.)
Гвинт кріплення барабана 012588 Від 100 ГАЗ-2217 TORNADO 015962 Від 1100
Барабан 000413 Від 1800 / 012996 /
Allied Nippon 012754 Від 1950 ГАЗ: 012655 Від 2000
/ 002943 / Барабан на ГАЗель 001369 /
(D104) 019725 Від 3000 / комплект / 008349 /

Установка нових гальмівних колодок

Перед встановленням нових колодок необхідно:

Уважно оглянути робочий гальмівний циліндр. На можливість витоку гальмівної рідини. Бажано зняти захисний чохол і переконатися, що немає витоку. Якщо є рідина під чохлом. Циліндр необхідно замінити у зборі на новий. Заміна рем комплекту може допомогти на деякий час. Циліндр все одно через невеликий проміжок часу почне втрачати гальмівну рідину. І всю роботу зі зняття установки гальмівної рідини доведеться повторювати наново. Тому що якщо рідина почала протікати через манжет, винен не тільки він. Швидше за все виникло вироблення на внутрішній поверхні циліндра. Він набула неправильної форми. Манжета або кільце ущільнювача навіть нове не зможе стримувати тиск гальмівної рідини. З-за нерівностей, що утворилися. Тому циліндр краще замінити.

Потрібно перекрутити зі старих колодок механізми ручного гальма та розведення колодок

Уважно оглянути гальмівний барабан на наявність вироблення на ньому. Безумовно, гальмівний барабан можна проточити по внутрішній поверхні. Але як правило навіть якщо величина проточки барабана буде допустимою. Після навіть незначної проточки. Гальма працюватимуть з другого хитавиця. Прокачати їх вже не вийде.

Однозначно. За наявності глибокого вироблення барабан необхідно замінити на новий. В іншому випадку гальм з першого хитавиця педалі не буде.

Слід оглянути тросики ручника. Вони мають вільно ходити всередині своєї сорочки. Якщо трос заїдає відмочити його в салярці або маслі, вийде може бути але він знову заклинить. Тому що масло та солярка зберуть потім ще більше пилу бруду. Не працюючі тросики так само необхідно замінити на нові. Усі елементи гальмівної системи повинні працювати чітко без заїдань.

Трос ручника складається із трьох частин. Центрального що йде від важеля з кабіни. Два троси йдуть на ліве та праве колесо. З’єднані вони з центральним тросом через коромисло. Регулювання натягу троса здійснюється після того, як зроблено регулювання гальмівних колодок

При установці колодок необхідно закріпити трос ручника за важіль

механізму. Встановити колодки на свої місця. Встановити стягувальні та притискні пружини. Послабити гайку ексцентрика. Для того, щоб після встановлення барабана розвести колодки і зафіксувати їх у цьому положенні.

Розведення колодок

Встановлюється барабан. Бажано його поставити на те саме місце, як він і стояв. Для цього перед зняттям необхідно було помітити маркером його положення щодо шпильок маточини. Тому що барабан проточується разом із маточкою. Щоб уникнути биття барабана.

Остаточно заміна задніх гальмівних колодок на автомобілі ГАЗель Next завершується при їх розведенні в допустиме крайнє положення. Для цього встановлюються колеса. Міст знаходиться в піднятому положенні. Щоб колесо могло прокручуватися. Через оглядове вікно за виступаючий вал ексцентрик необхідно провернути до того, як колесо зупинитися розведеними колодками. Потім ексцентрик відпускається до тих пір, поки колесо не почне вільно провертатися. Вал ексцентрика утримується в цьому положенні та фіксується гайкою. Не дуже зручно затягувати гайку. Достатньо її підтягнути в цьому положенні з невеликим зусиллям. Потім затягнути її сильніше не утримуючи вал ексцентрика.

Після того як колодки розведені та зафіксовані на обох колесах, необхідно натягнути трос ручника. За допомогою регулювальних гайок. Трос так само натягується до того моменту, поки не застопоряться колеса і відпускається до вільного обертання колеса. Важіль ручника в салоні має бути відпущений вниз до упору. Є думка що правильно натягнутий ручник до того як відбудеться його стопоріння при піднятті важеля має бути три клацання стопорного механізму. Це було актуально на старих вантажних автомобілях. Коли передачі зусилля від важеля до колодок ручника застосовувалися тяги. Гальмівний барабан ручника розташовувався на КПП. Із застосування тросів для передачі зусилля три клацання не виходить. Тому що трос еластичний і витягується при натягу. Головна умова щоб важіль не доходив до кінця при натягу. І автомобіль упевнено стояв на похилій площині при використанні ручника.

Якщо змінювалися гальмівні циліндри. Гальмівну систему необхідно прокачати для видалення повітря. Прокачується система, так само як і на всіх автомобілях з найдальшої точки від головного гальмівного циліндра. Докладніше про прокачування і труднощі, що виникають, описано в цій статті.

Заміна задніх гальмівних колодок на автомобілі ГАЗель Next мало чим відрізняється від встановлення колодок на інших автомобілях. Виняток конструкція розвідного механізму. Конструкція така сама, як і на ранніх моделях автомобілів ГАЗель. На більш сучасних моделях встановлюються дискові гальма на задньому мосту.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS