Заміна паливного фільтра Renault Kaptur

 • Виймаємо запобіжник паливного насоса. Заводимо автомобіль і чекаємо, поки він затихне. Необхідна дана операція, щоб скинути тиск у системі.
  паливного, фільтра, renault, kaptur
 • Залазимо під автомобіль із правої частини, знаходимо паливний фільтр.
 • Віджимаємо фіксатори паливопроводів. Необхідно спочатку віджати той, що йде з паливного бака, а потім той, що йде на двигун. Варто розуміти, що в паливній системі може залишитися бензин, і він поллється з паливного фільтра.
 • За допомогою ключа на 10 відкручуємо кронштейн кріплення паливного фільтра до кузова.
 • Виймаємо фільтр, встановлюємо новий.

Підключаємо паливопроводи та створюємо тиск у системі.

Заміна паливного фільтра Renault Logan 2004-2015

Відповідно до рекомендацій заводу-виробника паливний фільтр замінюють через 30 000 км пробігу або 2 роки експлуатації (залежно від того, що настане раніше). Проте з урахуванням досвіду експлуатації автомобілів у російських умовах рекомендуємо замінювати його через кожні 10–15 тис. км пробігу. Ривки під час руху автомобіля спочатку на високих, а потім і на знижених швидкостях з великою ймовірністю свідчать про засмічення фільтра.

Паливний фільтр встановлений знизу на паливному баку в його передній частині, тому працювати зручніше на підйомнику або оглядовій канаві.

На автомобілях Renault Logan застосовують паливні фільтри Bosch із каталожним номером 0 450 902 161.

Знизьте тиск у системі подачі палива (див. «Зниження тиску в системі живлення».

Підставте ємність для збору витікаючого бензину, стисніть фіксатори і від’єднайте наконечник палива від фільтра.

Аналогічно від’єднайте наконечник трубопроводу з іншого боку фільтра.

Трохи відтягніть хомут та витягніть з нього паливний фільтр.

Встановіть новий паливний фільтр у порядку, зворотному зняття, таким чином, щоб стрілка на циліндричній частині корпусу фільтра збігалася з напрямком руху палива. Наконечники паливних шлангів під’єднуйте до фільтра рухом вздовж штуцерів до клацання фіксаторів.

Після встановлення паливного фільтра обов’язково перевірте при працюючому двигуні з’єднання паливного фільтра з паливопроводами на наявність витоків бензину. За необхідності повторіть операцію з’єднання паливопроводів до їх надійної фіксації. Якщо витоки з’єднань не будуть усунені, замініть ущільнювальні гумові кільця наконечників паливопроводів або паливопроводи в зборі.

Забитий паливний фільтр пропускає меншу кількість палива, ніж потрібно для стабільної роботи силової установки. Також брудний фільтр сприяє засміченню паливних форсунок.

Нижче наведено основні симптоми забитого фільтра палива:

 • Підвищена витрата;
 • Поганий запуск двигуна на холодну та гарячу;
 • Зменшено потужність двигуна;
 • Провали під час розгону;
 • Двигун глухне у режимі холостого ходу або під навантаженням;
 • Смикається при різкому прискоренні.

Заміна паливного фільтра Renault Megane (дизель)

Підставити під фільтр ємність біля зливного отвору.

Заміна ПАЛИВНОГО ФІЛЬТРУ 1.5 DCI Sandero 2.Kangoo 3.Duster.Citan.Logan 2.Dokker.Lodgy.Clio 4.Captur

Відкрутити штуцер для стравлювання повітря.

Злити з фільтра паливо. Коли ємність заповниться – спустошити її та підставити наново.

Відкрутити гвинт кріплення захисту фільтра.

Закрити зливний отвір та зняти захист.

Вийняти фільтр палива з корпусу. З нього стікатимуть залишки палива.

Замінити гуму ущільнювача на захисній кришці.

Замінити ущільнювальну гумку на гвинті кріплення кришки.

Встановити захисну кришку назад та закрутити гвинт. Якщо система не має насоса, що підкачує, то перш ніж ставити захист, слід заповнити фільтр дизельним паливом.

Заміна паливного фільтра на Renault Scenic 3

Я міняю паливний фільтр щороку перед зимою, незалежно від пробігу. Річ недешева, але щодо палива на дизелі краще не економити. Фахівець із мене ніякий, але загальних автомобільних знань для цього достатньо.

Необхідний інструмент

 • Вигнуті тонкогубці для зняття кліпс та пластикових заклепок;
 • Викрутка шліцева не за прямим призначенням, підколупати, поддеть;
 • Викрутка зірочка T 25; для розбирання фільтра;
 • Торцевий ключ 10 мм зручна маленька тріскачка з подовжувачем;
 • Торцевий ключ 7 мм на тріскачці або викрутці;
 • Невелика ємність для дизеля.
READ  Скільки масла в мосту ВАЗ 2107

Знімаємо захист арки. Тонкогубцями та ключем у кількох місцях висмикуємо пластикові кліпси та викручуємо саморізи. (На фото показані не всі кріплення захисту)

Ось так виглядають кріплення.

Під захистом відкривається доступ до бачка омивача та нашого паливного фільтра.

Ось як виглядає знятий фільтр. Заводськими стрілками позначені напрями входу та виходу палива, так само є зелена мітка, як на роз’ємі вхідного шланга. Між входами, на мою думку, знаходиться датчик палива. Відкручуємо болт-зірочку і з великим зусиллям тягнемо датчик на себе. Пластмаса досить міцна, щоб поламати, доведеться добряче постаратися.

На дні фільтра знаходиться кришка зливного отвору. Думаю, вона потрібна, щоб зливати погане паливо, яке за великим непорозумінням може потрапити до системи.

Це датчик палива та зливна кришка. На них можна поміняти прокладки (новий комплект зазвичай йде разом із фільтром).

Це новий фільтр. Добре видно заводські стрілочки та зелену мітку на вході. Для закріплення датчика є отвори з обох боків. Так що клему датчика можна повернути в інший бік.

Отвір для зливу теж дома. У зворотній послідовності встановлюємо датчик та кришку на фільтр. Вішаємо все на місце. Підключаємо шланги (одягаємо із затиснутою кнопкою) та клему. Після цього переміщуємось під капот.

Тепер потрібно прокачати паливо від бака через фільтр до двигуна. Зробити це просто завівши мотор не можна. Я перевіряв не заводиться. Навіть якщо залити новий фільтр шприцом дизель, то цього буде недостатньо. Так я теж перевіряв не заводиться. Для цього в системі є груша. Потрібно її від’єднати та закачати в систему паливо з невеликої ємності. Знаходимо цю клізму та знімаємо з кріплення. Шланги поки не чіпаємо. Витягуємо цю конструкцію назовні для зручності.

Набираємо грушею паливо з малої ємності.

На прокачування у мене пішло близько 500 мл солярки. Після цього потрібно з’єднати грушу з паливною магістраллю та завести мотор. Комп’ютер спочатку трохи опустить, похитує насосом і якщо все добре, то заведеться 🙂 Після цього можна ставити грушу на місце. Вішати арочний захист та прикрутити колесо.

Якщо є уточнення чи зауваження, то напишіть у коментарях. Слідуйте за Пухом.

Відповідно до регламенту технічного обслуговування заміну паливного фільтра необхідно проводити через 120 тис. км пробігу. Враховуючи невисоку якість вітчизняного бензину, рекомендуємо замінювати паливний фільтр частіше – через кожні 45 тис. км пробігу. Під час роботи двигуна та протягом деякого часу після його зупинки (приблизно 2–3 години) паливо в системі живлення перебуває під тиском. Тому якщо заміну фільтра проводимо через невеликий відрізок часу після зупинки двигуна, необхідно скинути тиск палива в системі. Для цього від’єднуємо колодку джгута проводів від роз’єму кришки паливного модуля. Пускаємо двигун і даємо йому попрацювати на холостому ходу до зупинки через вироблення палива. Потім включаємо стартер на 3-4 с, після чого тиск у паливній системі буде скинуто. Від’єднуємо клему дроту від «мінусового» виведення батареї. Так як у паливних трубках та фільтрі залишається паливо, підставляємо під фільтр невелику ємність. Паливний фільтр закріплений на паливному баку в передній частині праворуч.

Стиснувши два фіксатори (червоного кольору) наконечника трійника

…знімаємо наконечник трійника зі штуцера фільтра.

Аналогічно з іншого штуцера фільтра знімаємо наконечник трубки підведення палива до фільтра.

…і зливаємо з нього залишки палива в ємність. Встановлюємо новий фільтр у зворотній послідовності Наконечники трійника та паливної трубки надягаємо на штуцери фільтра до клацання фіксаторів. Під’єднуємо колодку джгута проводів до роз’єму кришки паливного модуля та клему дроту до «мінусового» виведення акумуляторної батареї. Для заповнення системи паливом включаємо запалювання. При цьому протягом 2-4 с буде чути звук працюючого паливного насоса. Коли насос вимкнеться, перевіряємо герметичність з’єднань наконечників та фільтра. Трійник та паливну трубку з пошкодженими наконечниками, несправними фіксаторами та фільтр з негерметичним корпусом замінюємо на нові.

READ  Регулювання ручного гальма Renault Duster

Стрілка на корпусі фільтра повинна співпадати із напрямком потоку палива

Заміна паливного фільтра Renault Logan

Паливний фільтр Renault Logan, що випускалися до осені 2006 року, розташований під днищем. Його заміну потрібно проводити кожні 30 тис. км. (1-1) А на моделях, випущених пізніше, паливний фільтр знаходиться безпосередньо в бензобаку. Такий елемент вимагає заміни через 120 тис. км. (1-2)

1-1 Заміна паливного фільтра Renault Logan

Розташування паливного фільтра в системі

Перед проведенням заміни власнику необхідно з’ясувати, де знаходиться фільтруючий елемент:

 • На автомобілях з бензиновими силовими агрегатами об’ємом 1,6 та 2 л картридж розташований у знімному модулі, закріпленому всередині паливного бака. У моторному відсіку машин з 2-літровим двигуном передбачений спеціальний пластиковий кожух пустушка (на малюнку вище) для монтажу додаткового елемента. Завод-виробник не встановлює фільтр під капотом кросовера.
 • На машинах з 1,5-літровим автодизелем картридж знаходиться у порожнині за правим підкрилком. У паливному баку є металева сітка, що не пропускає в канал подачі пального великі частинки сміття.

Де знаходиться

Паливоочисний елемент дизеля Renault Scenic знаходиться позаду правої блок-фари. Фільтруючий елемент встановлений у спеціальному корпусі.

Для того, щоб зняти корпус, слід демонтувати цілий очисний паливний вузол. Для дизельного мотора очищувач палива нерозбірний і міняти його потрібно повністю.

Можна поставити рідний паливний фільтр для дизеля Renault Сценік, який був встановлений на заводі-виробнику, але якщо ви такого не знайдете, то відмінно підійдуть очисні паливні бар’єри від компаній:

Як підібрати паливний фільтр на Renault Duster

При підборі деталей слід враховувати тип двигуна:

Renault Duster, чи потрібен паливний фільтр?

 • для агрегатів з іскровим запалюванням немає оригінальних фільтрів (виробник передбачає заміну паливного модуля);
 • для дизелів компанія Renault пропонує оригінальні елементи.

Для бензинового двигуна

Для Duster з бензиновим мотором можна придбати новий модуль з номером 172025090R (ціна від 12,7 тис) або аналог від Magnetti Marelli (код GA2083, вартість від 11,5 тис) або Pierburg (артикул 705656910, ціна від 12,5 тис).

Для зниження витрат можна встановити неоригінальні фільтри N1331054 від Nipparts та FCR210141 від FranceCar (основний та додатковий елементи відповідно). Вартість комплекту складає 750., але потрібно докупити кільця ущільнювачів і гофровані трубки з затискачами.

Для дизельного двигуна

На дизелі використовується деталь 7701478546 (ціна – 4,1 тис), яка поставляється в оригінальній коробці з маркуванням Renault. При підборі враховується рік випуску машини, існують вироби без вбудованого датчика забруднення.

Процес заміни фільтра

Для заміни фільтра не потрібно жодних спецінструментів. Приступаємо безпосередньо до процесу заміни:

 • Для початку необхідно скинути тиск у паливній системі.
 • Під заднім правим колесом знаходиться паливний фільтр.
 • На фільтрі є трубка введення та виведення. Віджимаємо фіксатор трубки червоного кольору. Виймаємо наконечник паливопроводу від паливного фільтра.
 • З іншого боку, відокремлюємо зелений фіксатор та за аналогією виймаємо штуцер.
 • Тепер можна міняти фільтр із скоби кріплення.
 • Встановлюємо новий фільтр у посадкове місце.
 • Приєднуємо паливопроводи.

З першого разу автомобіль не заведеться, оскільки необхідно прокачати паливну систему. Щоб автомобіль завівся необхідно кілька разів повернути ключ запалення у друге положення, і тільки після цього заводити.

Що призводить до засмічення фільтра.

Ця проблема може торкнутися будь-якого автомобіля, незалежно від того, який тип двигуна на ньому встановлено. У деяких випадках буває достатньо однієї заправки неякісним паливом, щоб фільтр забився сторонніми частинками і вийшов з ладу.

READ  Заміна паливного фільтра Chevrolet Aveo Т250

Основна проблема дизельних двигунів – використання літнього палива у зимовий період. Це пов’язано з тим, що в залежності від сезонності воно містить різні присадки, і паливо для літнього періоду при мінусовій температурі стає густим, забиваючи пористу структуру фільтра. Тому дуже важливо використовувати рекомендований тип палива.

Міняти чи не міняти: паливний фільтр Renault Logan 2

Хоча кожен водій бажає для своєї машини кращого, забезпечити транспорту гарне пальне вдається не завжди. І першим за підсумком починає страждати паливний фільтр Renault Logan 2. Подібні ситуації можуть навіть провокувати заміну цієї деталі частіше, ніж прописано регламентом Renault. Сьогодні розберемося, де він стоїть і як його міняти власноруч.

Інструментарій

Перед тим, як приступити до безпосереднього процесу заміни елемента, необхідно заздалегідь підготувати все, що може знадобитися, а саме:

 • ємність для збору палива;
 • хрестоподібна викрутка;
 • шліцева викрутка;
 • новий паливний фільтр;
 • трохи ганчір’я.

Зверніть увагу ТФ краще купувати у офіційного дилера або знайти оригінальний компонент очищення бензину. Він може коштувати на порядок вище підробки. Зрозуміло, продавець у магазині може спробувати переконати вас у тому, що китайський ТФ нічим не гірший за оригінальний, але ви не повинні йому вірити. Справа продавця продати вам товар за будь-яку ціну, але вам потрібен оригінал.

Якщо ж ви все ж таки придбали підробку, то не сподівайтеся, що вона відпрацює всі 15 тисяч кілометрів пробігу. Бувають і винятки, коли підроблені ТФ працюють повний термін служби, але це дуже рідко. Більше того, використання неякісної деталі може негативно вплинути на роботу транспортного засобу в цілому, тому не скупіться на покупку оригінального фільтра.

Зібравши все це, можна розпочати заміну елемента фільтрації палива в системі.

ЗАМІНА ПАЛИВНОГО ФІЛЬТРУ НА RENAULT KAPTUR

На автомобілях Renault Sandero до 2007 року випуску переважно використовується оригінальний розхідник з номером артикул 7700845961. Це паливний фільтр тонкого очищення, який встановлюється окремо. При цьому на частині авто можна зустріти схожий розхідник з каталожними номерами 6000591768, 7701068107, 15270370579. Фільтри ідентичні та повністю взаємозамінні. Оригінальний розхідник коштує від 400 до 800.

Крім рідного фільтра у продажу є його аналоги. Найкращі альтернативні варіанти підібрані в таблиці нижче.

Фірма виробникАртикульний номерОрієнтовна вартість,
WIX WF8034 130-150
Meyle 6143230002 210-270
Hexen F4160 290-350
Masuma MFFN210 240-300
Bosch 450902161 390-480

На машинах після 2007 року випуску, а також на автомобілях Renault Sandero Stepway використовується паливний фільтр, який вбудовується в занурювальну склянку. При цьому сіточка не має власного артикула. Виробник рекомендує при забиванні фільтра міняти весь модуль у зборі. Паливна склянка має артикул 6001547605 або 172024388R. Його

Оскільки оригінальний паливний модуль коштує дорого, водії вдаються до покупки аналогів. Найкращі варіанти від сторонніх виробників представлені в таблиці нижче.

Бренд виробникаНомер за каталогомПрикладна ціна,
Bosch 986580957 5500-7300
Krauf KR0820M 2600-3700
Pierburg 700468770 5000-6300
Polcar MAM00047M 4400-5100
ERA 775120 3600-4500

На дизельних Renault Sandero стоять оригінальні паливні фільтри з номером артикул 164002137R. У роздрібний продаж розхідник надходить із ціною від 1000 до 3000. Також у водіїв є можливість придбати аналоги стороннього виробництва. У таблиці нижче представлені найкращі альтернативні варіанти рідного фільтра.

Бренд виробникаНомер за каталогомПрикладна ціна,
Bosch F026402075 890-1000
WIX WF8455 750-1000
Hengst H342WK 1060-1500
Knecht-Mahle KL781 1200-1600
Profit 15302823 700-950
| Denial of responsibility | Contacts |RSS