Заміна паливного фільтра на Kalina

Ласкаво просимо! Паливний фільтр. він відсіює воду, яка додається в бензин (Це неякісний бензин), а так само завдяки ньому всі частинки бруду які знаходяться бензину, зупиняються і не йдуть далі в двигун автомобіля, але так як бензин у нас в Росії не скрізь якісний, то відповідно і фільтр частіше забивається брудом і доводиться його постійно міняти, а інакше через забитий фільтр автомобіль їхатиме гірше і ривки при його розгоні так само спостерігатимуться.

Примітка! Для того щоб зробити заміну фільтра, потрібні будуть: Викрутки (можливо навіть вона і не знадобиться), а також набір гайкових ключів і рукавички, тому що сам фільтр знаходиться під днищем автомобіля і коли до нього добираєшся він буває занадто сильно забруднений, а з голими руками з ним працювати не дуже те й приємно!

Коротке:

Де знаходиться паливний фільтр? Він знаходиться поряд з бензобаком автомобіля, а бензобак на всіх інжекторних автомобілях Російського виробництва, розташовується під дном автомобіля, відповідно і сам фільтр там знаходиться, тому при роботі з ним і при його заміні вам доведеться шукати оглядову яму або прямо так підлазити під автомобіль, більше детальне місцезнаходження фільтра ви можете побачити на фото нижче, на якому він червоною стрілкою вказаний.

Коли потрібно міняти паливний фільтр? Загалом завод рекомендує його міняти після проходження 30.000 тис. км. автомобіля, по суті це лише рекомендація якої можна буде дотримуватися, але вивити і через 15.000 і через 20.000 тис. км. фільтр вже може вийти з ладу, тому тут вже потрібно враховувати деякі фактори і в залежності від них і робити заміну, а саме якщо ви постійно заправляєтеся на дешевих заправках де якість бензину залишає бажати кращого, а також якщо ви заправляєтеся не 95 (Як каже завод виготовлювача) а 92 або взагалі 80, то у вас більше ймовірність того, що фільтр вийде з ладу і автомобіль почне тупити, тобто машина поступово почне все гірше і гірше розганятися, поступово будуть у неї з’являтися ривки при розгоні, на початку ривки будуть відбуватися тільки після того, як ви натиснули педаль газу до упору і їдете на автомобілі на великих оборотах, а потім вони будуть відчуватися і при малих оборотах двигуна при їзді на малих швидкостях, тому враховуйте всі ці ознаки і своєчасно робите заміну фільтра на своєму автомобілі.

Стравлення тиску в системі живлення:

Примітка! По суті можна і не нацьковувати тиск в системі живлення, якщо автомобіль довгий час (Місяць або більше) простояв на вулиці без діла і не разу не заводився, тому що в цьому випадку тиск сам по не багато стравлюється і в кінцевому підсумку пропадає в системі!

Взагалі перед заміною фільтра, вам потрібно буде скинути (По науковому стравити) тиск у системі живлення, це все робиться для того щоб коли ви від’єднали паливні шланги з них градом не потік бензин, а лише трохи бризнув, для того щоб скинути тиск у автомобіля, можна буде зробити два способи (Який ви оберете без різниці, обидва способи відмінно діють).

Перший спосіб полягає в наступному, берете в руки викрутку і з її допомогою підтягує кришечку яка закриває діагностичний роз’єм і три найголовніших запобіжника, після підчіпування коли ви її вже приберете вийміть самий центральний запобіжник який йде на харчування паливного насоса і приберіть його в сторону (Але тільки не втратите), щоб він не заважав вам, після цього запустіть двигун у автомобіля і нехай він попрацює (Він сам через секунд 5, а може і менше, а може і більше, заглухне), після того, як він заглух, ще раз проведіть таку ж процедуру поки він не затихне і після цих дій, можна вважати те, що тиск стравлений і можна приступати до заміни.

READ  Який акумулятор на Kia RIO 3

Замена топливного фильтра. Лада Калина (Lada Kalina)

паливного, фільтра, lada, kalina

Другий спосіб трохи моторошний, але теж відмінно діє, він передбачає в собі відключення паливного насоса повністю, за допомогою від’єднання від нього колодки проводів, тобто спершу вам потрібно буде підняти подушки заднього сидіння (піднімаються вони дуже легко, для цього розшукайте гачок за який можна буде потягнути і подушки піднімуться, для наочності підняті подушки вказані червоною стрілкою на маленькому фото нижче).

Після того як подушку вже не заважатимуть, розшукайте спеціальний виріз у ковроліні (Це заводський виріз, тому завдяки ньому частину ковроліну можна прибрати вбік, а зроблено це для того, щоб можна було підібратися до паливного насоса автомобіля) і рукою приберіть ковролін убік. він не заважав, а коли він буде прибраний за допомогою все тієї ж викрутки виверніть чотири гвинти, які кріплять захисну кришку (Вони вказані стрілками на маленькому фото) під якою і знаходиться паливний насос.

Примітка! Коли гвинти будуть викручені приберіть кришку вбік і піднявши фіксатор (Вказаний червоною стрілкою) який зміцнює колодку проводів до паливного насоса, від’єднайте колодку проводів (Вказана синьою стрілкою) від того роз’єму до якого вона приєднана (Роз’єм вказаний зеленою стрілкою), і ж заведіть двічі автомобіль і у всіх випадках дочекайтеся того, поки він заглухне і можете приступати після цього до заміни фільтра!

Зняття: 1) Після того як ви стравили тиск в системі, можете переходити до зняття самого фільтра, для цього підлізте спершу під днище автомобіля і розшукайте там фільтр, коли його знайдете переконайтеся, що поблизу вас немає ніяких предметів, які могли б спалахнути бензин, то є такі предмети як сигарети, запальничка і т.д., краще при заміні фільтра прибрати убік щоб не заважали, та й безпечніше так, після цього рекомендуємо вам запастися якоюсь невеликою ємністю, тому що при знятті фільтра все паливо, яке в ньому знаходилося буде стікати і щоб воно не лилося на землю, рекомендується запасатися заздалегідь ємністю в яку це паливо буде зливатися.

2) Потім руками від’єднайте від фільтра обидва паливні шланги які до нього приєднані, обидва шланги кріпляться фіксаторами, так один з цих фіксаторів перестає фіксувати шланг після того як на нього зверху натиснули рукою як показано на фото нижче (Особливу увагу зверніть на стрілку, вона показує куди потрібно буде натиснути фіксатор, щоб він вийшов з зачеплення і тим самим можна було дуже легко від’єднати шланг від штуцера фільтра).

Примітка! Другий же шланг від’єднується практично так само, вся різниця лише в тому, що один із шлангів має металевий фіксатор (Про від’єднання цього шланга, йшлося трохи вище), а інший паливний шланг має пластмасовий фіксатор (Вказаний стрілкою), який так само натискається і після натискання шланг можна буде без перешкод від’єднати від штуцера самого фільтра!

3) Коли обидва паливні шланги будуть від’єднані, загляньте всередину їх і там ви знайдете ущільнювальні гумові кільця (Знаходяться вони в наконечниках шлангів), які потрібно вам буде замінити при їх сильному зносі і при втрати своєї колишньої пружності.

4) І на завершення запасіться гайковим або накидним ключем і трохи послабте болт який вказаний червоною стрілкою, а коли він буде ослаблений стяжний хомут який утримує фільтр ослабне і тому взявшись рукою за сам фільтр, його вже можна буде дуже легко вийняти з цього хомута який він тримає і в якому фільтр.

Встановлення: Встановлюється фільтр у зворотному порядку зняття, але є тільки Але! На даному фільтрі є стрілка (Вказана червоною стрілкою на фото нижче), так ось ця стрілка показує напрямок бензину і говорить про те як потрібно правильно встановлювати паливний фільтр, тобто дана стрілка повинна стояти у напрямку палива, а дізнатися напрямок палива дуже легко, знайдіть паливний шланг який йде від бензобака і розшукайте паливний шланг, який вже йде в двигун автомобіля, після того як ви все знайдете встановите новий фільтр стрілкою у напрямку бензину, тобто з бака в двигун автомобіля.

READ  Як визначити розмір диска на авто

Примітка! Коли одягатимете паливні шланги, одягайте їх до тих пір, поки фіксатори які їх кріплять не зафіксуватися, після цього заведіть автомобіль (Перш ніж завести автомобіль, увімкніть запалювання і дочекайтеся того поки звуковий сигнал який подає паливний насос зникне) і подивіться чи немає ніде підтікання бензину. якщо є тоді цю проблему терміново усувайте і не можна експлуатувати автомобіль (Особливо в спеку) коли тече з-під нього паливо, тому що воно може дуже легко спалахнути!

Додатковий відео-ролик: Докладніше про те, як зробити заміну фільтра на автомобілі, ви можете наочно побачити у відео-ролику, який розташований трохи нижче:

Заміна паливного фільтра

Якість бензину в нашій країні залишає бажати кращого. І досить часто буває навіть таке, що після заправки на перевіреній та престижній АЗС двигун автомобіля починає працювати з перебоями.

Це може виникнути як через попадання всіляких домішок, наприклад води, так і через інше сміття, яке може засмічити «живильну :-)» систему вашої машини.

Детальний посібник із заміни паливного фільтра на Ладі Kalina

Відразу хотів би сказати, що цей ремонт найкраще виконувати на ямі, і в теплу пору року. Мені ж пощастило менше і довелося помучитися взимку, лежачи під Калиною, щоб поміняти цей фільтр палива.

Замена топливного фильтра. Калина

Отже, насамперед необхідно досягти того, щоб у системі живлення не було тиску. Робиться це двома різними способами, для кого буде зручніше:

Можна вийняти запобіжник, який відповідає за роботу паливного насоса. Він знаходиться під кришкою тунелю підлоги, якраз біля важеля перемикання швидкостей. Кришка знімається легким підтягуванням плоскої викрутки.

Там знаходиться маленький блочок, який складається із трьох запобіжників. Витягти необхідно центральний, а якщо бути точніше. то другий з лівого боку.

Другий спосіб – це відключення штекера живлення від паливного насоса. Це можна зробити, відкинувши заднє сидіння, потім відкрити кришку бензонасоса і від’єднати колодку зі джгутом проводів.

Після виконання обраної вами процедури, заводимо двигун Kalina і чекаємо, поки мотор не заглухне. Зазвичай це відбувається дуже швидко, протягом півхвилини в моєму випадку.

Безпосередньо паливний фільтр LADA Kalina знаходиться під баком. Щоб було зручніше зрозуміти: з правого заднього боку автомобіля.

Фіксується паливний фільтр досить просто, як бачите на фото, наведених мною — лише за допомогою пластмасового фіксатора, так званої скоби або хомута. А ось кріплення штуцерів живлення до фільтра відбувається за рахунок металевих фіксаторів. Щоб зняти паливні шланги, потрібно віджати з кожної із сторін ці дужки та потягнути за штуцери. Після чого можна виймати сам фільтр, наочно це показано на фото нижче:

паливного, фільтра, lada, kalina

Перед встановленням паливного фільтра зверніть увагу на стрілку, яка намальована на корпусі. Вона має бути спрямована у бік руху палива магістраллю. Коротше кажучи, стрілка має йти від бака до моторного відсіку LADA Калини. Установка нового фільтра відбувається дуже просто, вставляємо штуцери до кожного кінця паливного фільтра і натискаємо до упору — тобто, доки не почуємо характерне клацання.

Якщо все проводити на піднятій машині або на ямі, то напевно можна впоратися за 10 хвилин. Якщо ж так мучитися, як це робив я, то думаю, що близько півгодини возитиметеся точно. Взимку це робити не дуже приємно, особливо лежачи на снігу.

Після заміни паливного фільтра, вставляємо обернено запобіжник бензонасоса або під’єднуємо штекер. Потім заводимо Kalina і радіємо, тепер система живлення буде захищена від попадання всякого мотлоху і інжектор працюватиме як належить. Головне. під час міняйте цей елемент.

Де стоїть паливний фільтр Kalina

Фільтр паливний розташований у нижній частині авто поруч із бензобаком праворуч. Для заміни машину потрібно заганяти на оглядову яму чи піднімати на підйомнику. За такої необхідності можна підлізти під автомобіль, встановивши машину на рівній площадці. Однак у цьому випадку працювати незручно.

Для якісного виконання робіт рекомендується як мінімум підняти задню ліву сторону на домкраті, після чого підкласти під машину колесо або дерев’яний брусок як страховку. Після цього можна переходити до заміни.

Як замінити паливний фільтр на Lada Kalina

Підібравши новий паливний фільтр Kalina для заміни, старий паливний фільтр LADA Kalina знадобиться зняти. Перед зняттям потрібно забезпечити гарну вентиляцію приміщення, заборонено проводити роботи біля джерел нагріву чи відкритого вогню! Також бажано заздалегідь підготувати ємність для зливу залишків палива.

READ  Заміна личинки замку багажника Kalina універсал

  Від фільтра потрібно від’єднати 2 паливні шланги. Шланги прикріплені металевим та пластиковим фіксатором, на які слід натиснути рукою. Після натискання фіксатор вийде із зачеплення, потім шланг легко від’єднується від штуцера на фільтрі;

Коли міняти паливний фільтр Kalina: ознаки

Паливний фільтр необхідно для очищення палива, що надходить з бака пального від дрібних частинок бруду і домішок. З урахуванням низької якості пального, цей фільтр швидко забивається.

В результаті двигун:

 • насилу заводиться;
 • пропадає прийомистість;
 • знижується потужність та погіршується динаміка;
 • бензонасос гуде і перегрівається;
 • при розгоні можливі ривки.

Саме з цих причин рекомендується скорочувати інтервали заміни паливного фільтра на 30-50% (заміну виконують кожні 10-15 тис. км). В результаті система живлення працює в штатному режимі, менше знос паливного насоса, витрата палива та динамічні характеристики в нормі.

Як замінити паливний фільтр на Kalina самому

За регламентом заміна паливного фільтра на Kalina потрібна кожні 30 тис. км. пробігу. Встановлено цей фільтр біля паливного бака. Сама заміна передбачає:

Замена топливного фильтра на Ладе Калине и Гранте

 • скидання тиску в паливній системі;
 • від’єднання паливних магістралей від фільтра;
 • зняття фільтра та встановлення нового елемента.

При цьому необхідно враховувати, що заміна паливного фільтра на Kalina може знадобитися раніше зазначеного терміну. Тому потрібно знати, коли змінювати паливний фільтр, а також як замінити паливний фільтр правильно з урахуванням певних нюансів. Детальніше читайте у нашій статті.

Як скинути тиск у системі живлення

 • Знімаємо кришку, яка закриває діагностичний роз’єм та запобіжники. Далі потрібно вимкнути центральний запобіжник (живлення паливного насосу). Потім потрібно завести двигун і дочекатися, поки двигун заглухне. Далі знову спробувати завести двигун. Якщо агрегат не заводиться, тиск у системі скинутий.

Заміна паливного фільтра своїми руками

LADA Kalina заміна паливного фільтра не є складною процедурою. Для виконання робіт потрібно підготувати:

 • викрутку плоску;
 • набір гайкових ключів;

Перед заміною рекомендується скинути тиск у системі живлення. Це необхідно для того, щоб після від’єднання паливних шлангів уникнути сильного розливу палива. Щоб натиснути тиск у паливній системі живлення, можна скористатися двома способами.

 • При фіксації паливних шлангів на штуцерах фільтра необхідно щільно надягати шланги до моменту, поки не спрацюють засувки.
 • Перед запуском двигуна після заміни фільтра необхідно ввімкнути запалювання і почекати 10-15 сек, щоб бензонасос підняв тиск у системі живлення.
 • Після успішного запуску двигуна необхідно переконатися, що в області паливного фільтра немає патіків пального. Успішна заміна паливного фільтра Kalina передбачає повну герметичність.
 • У процесі встановлення нового фільтра важливо, щоб корпус фільтра розташувався строго між упорами, які не дозволяють фільтру переміщатися в кронштейні.
 • В рамках підбору нового фільтра важливо придбати якісний оригінальний виріб. Справа в тому, що серед дешевих паливних фільтрів є велика кількість підробок відомих та популярних виробників (LADA Kalina паливний фільтр Male, Knecht, Mann, Bosch тощо).

У ряді випадків вирішити проблему дозволяє заміна або чищення ще одного фільтра палива. сіточки бензонасосу. Такий сітчастий фільтр стоїть на корпусі бензонасоса і занурений прямо в бензобак. Чищення або заміна сітчастого фільтра також може бути виконана своїми руками за такої необхідності.

Влаштування автомобільного бензобака та матеріали виготовлення. Заливна горловина, система вентиляції бензобака, контроль рівня палива та паливопроводи.

Види та типи автомобільних паливних фільтрів: які фільтри очищення палива стоять на бензинових та дизельних авто. Заміна фільтра палива, вибір фільтрів.

Тюнінг паливної системи атмосферного та турбо двигуна. Продуктивність та енергоспоживання бензонасосу, вибір паливних форсунок, регулятори тиску.

Механічний та електричний бензонасос, конструкція та принцип дії пристрою, види насосів та основні несправності, особливості експлуатації

Призначення паливного насоса високого тиску в системі паливного упорскування дизельного двигуна. Види ТНВД, конструктивні особливості насосів.

Які системи паливного впорскування встановлюються на дизельні ДВЗ. Схема з механічним ТНВД, насос-форсунки, Common Rail. Пристрій, плюси та мінуси.