Заміна паливного фільтра LADA Priora

Table of Contents

Заміна паливного фільтра на Пріорі (найправильніший спосіб)

Паливний фільтр заміна

Для виконання роботи потрібна оглядова канава або естакада.

Підготовляємо автомобіль до виконання роботи.

Після скидання тиску у паливопроводі залишається невелика кількість палива.

Трубкою протираємо паливний фільтр і приєднані до нього трубки паливопроводу. Різьблення стяжного болта хомута кріплення фільтра обробляємо проникаючою мастилом.

Перед від’єднанням наконечника трубки від фільтра підготуйте невелику широку ємність об’ємом 0,5 л для зливу залишків бензину з паливопроводу.

Ключем на 10 мм відвертаємо стяжний болт хомута кріплення паливного фільтра.

Стискаючи фіксатори, від’єднуємо трубки паливопроводу від фільтра.

Встановлюємо новий паливний фільтр у зворотній послідовності.

Зверніть увагу на стрілку, нанесену на корпус фільтра і вказує напрямок потоку палива. Вона має бути спрямована до передньої частини автомобіля.

Питання вибору нового фільтра

Залежно від року випуску, на LADA Priora встановлювали різні за конструкцією бензинові фільтри. Щоб не припуститися помилки, загляньте під машину. Відмінності будуть у способі приєднання паливних шлангів. Біля паливного бака ближче до задньої підвіски встановлено фільтр тонкого очищення. Він закріплений на баку за допомогою металевого хомута. Купуйте такий же за конструкцією фільтр, який встановлений на автомобілі.

Під цифрою 8 на малюнку вказано знаходження фільтра палива

Добре зарекомендували себе фільтри фірм KNECHT та MANN. Номер за каталогом KNECHT KL 83, по MANN. WK 512.

У більшості випадків на LADA Priora встановлено фільтр із з’єднаннями через пластмасові штуцери. Рідше використовується різьбове з’єднання.

Заміна паливного фільтра на автомобілях LADA Priora, Kalina та Granta

На всіх вказаних моделях паливний фільтр змінюється практично однаковим чином, за винятком невеликих відмінностей, про які буде сказано нижче.

Паливний фільтр тонкого очищення встановлений на автомобілях сімейства Priora, «LADA десятка» та «Самара» під дном автомобіля між баком і нішою для запасного колеса. У Ладі Kalina та Granta фільтр встановлений на баку поруч із правим заднім колесом.

Зміна здійснюється кожні 30 тисяч кілометрів пробігу відповідно до технічного опису, але також залежить і від якості палива, що заправляється. Для любителів «економити» на дешевих заправках зміна кожні 15 тисяч км не буде зайвою. Для якісного бензину термін служби можна продовжити до 45 тисяч км. Більше затягувати не слід, оскільки це збільшує навантаження на паливний насос і може призвести до його виходу з експлуатації.

У деяких джерелах пишеться, що при погіршенні тяги слід міняти фільтр. Однак це «тичок пальцем у небо». Раніше за цей термін фільтр змінюється тільки після вимірювання манометром тиску в рампі. Якщо тиск не «дотягує» до нормального, то спочатку перевіряють паливний регулятор, потім слід заміна фільтра тонкого очищення та продування трубопроводу. Якщо це не допомагає, то змінюють паливний насос із фільтром грубого очищення (перебуває у паливному баку на паливному насосі). Може засмічитися тільки фільтр грубої очистки. Про це говоритиме пульсування тиску на манометрі. Докладніше це розписано у статті перевірка тиску в паливній рампі на автомобілі ВАЗ.

Для заміни нам потрібно з основного інструменту:

Для авто з об’ємом двигуна 1,5л (актуально для автомобілів серії «Самара» та «Десяток») встановлювалися фільтри на різьбових з’єднаннях. Додатково потрібно:

Нижче буде описано, як подивитися який фільтр стоїть, не підлазячи під машину.

Для сімей “Kalina” та “Granta” жодного інструменту не потрібно.

Як перевірити який фільтр варто? Ця операція буде не зайвою для автомобілів, випущених близько 2004 року, тому що в цей час був перехід із однієї системи на іншу.

Для цього знімаємо/піднімаємо заднє сидіння і бачимо під ним лючок, що кріпиться на двох гвинтах (як правило, під викрутку «на»):

Під цим лючком встановлений вузол бензонасоса. Відкручуємо лючок і дивимося, яке з’єднання підходить до бензонасосу. Якщо на кліпсах, то фільтр на кліпсах. Якщо різьбове, то фільтр також:

Процедура заміни фільтра тонкого очищення:

Спочатку краще нацькувати тиск у паливній магістралі. Найпростіший спосіб – це висмикнути запобіжник, який відповідає за паливний насос (у всіх сімейств у різних місцях). Є варіант від’єднати клему (тільки з вимкненим запаленням!) підходящу до бензонасосу (як дістатися описувалося вище). Потім завести і дати попрацювати, доки авто не затихне.

Для сімейств «Самара», «Десятка» та Priora краще підняти на домкраті одне колесо та підставити підставку. Це необхідно, щоб легше підлізти під автомобіль і дістатися фільтра. НІКОЛИ не проводьте роботи під автомобілем, що стоїть тільки на домкраті!

Для тих же моделей стелимо лист фанери під нішою для запаски і забираємось під автомобіль. Фільтр встановлено за нею:

Для сімей Kalina і Granta піднімати авто не треба. Стелимо лист фанери попереду заднього правого колеса. Фільтр встановлений на баку праворуч.

Якщо фільтр з різьбленням, то відкручуємо з’єднання ключами на 17 і на 19. Важливо утримати фільтр від провороту. Краще побризкати WD-40 на різьблення. БУДЬТЕ ГОТОВІ, що зі з’єднання ПОЛЬЄТЬСЯ БЕНЗИН. Якщо тиск у рампі не стравили, то бризкатиме під великим напором. БЕРЕЖІТЬ ОЧІ. Краще підставити під наконечники каністру для бензину.

Перевіряємо стан гумових кілець на трубках. При їх пошкодження або втрати еластичності змінюємо на нові. Найперші системи йшли з мідними кільцями ущільнювачів. Вони набагато довговічніші за гумові.

Якщо фільтр встановлений на швидкознімних з’єднаннях, то натискаємо на дріт (або натискаємо з двох сторін на пластикові фіксатори) і стягуємо кліпси з фільтра. Також можна побризкати перед цим на них WD-40.

Увага, ці сполуки є досить крихкими! У разі пошкодження при знятті їх необхідно замінити (продаються окремо наконечники).

Фільтри на “Самарах”, “Десятках” та Пріорах встановлені на хомуті, стягнутому болтом під ключ “на 10”. Спочатку його так само краще змастити WD-40 і після відкрутити. Витягуємо фільтр. УВАГА, зверніть увагу на напрямок установки (стрілка показує напрямок руху палива):

ЛАДА ПРІОРА. Заміна паливного фільтра за 5 хвилин.

У Kalina та Грантах фільтр тримається за рахунок пружинного хомута. Просто висмикуємо фільтр із нього. Також звертаємо увагу на напрям установки фільтра.

READ  Chevrolet Aveo Central Castle не працює

Встановлюємо новий фільтр. Переконуємося, що стрілка дивиться у напрямку руху палива. Збираємо у зворотній послідовності. Не знімаємо авто з домкрата!

Заводимо авто. Переконуємося, що з сполук фільтра немає підтікання бензину (не допускається навіть зволоження). Якщо зволоження є, то міняємо гумові ущільнювачі або кліпси.

Перед початком робіт необхідно купити потрібні речі. Потрібно:

Це щодо основного інструменту, без якого неможливо уявити процес заміни паливного фільтра. З додаткового інструменту бажано мати:

 • Робочий одяг;
 • Невеликий шматок фанери;
 • WD. 40 або аналогічний засіб;
 • Ємність, в яку зливатиметься рідина;
 • І сам паливний фільтр

Заміна паливного фільтра на Priora

Ласкаво просимо! Паливний фільтр це основна частина паливної системи у автомобіля, що завдяки даному агрегату паливо яке йде з бака в двигун очищається, а саме воно очищається від води і від частинок бруду які знаходяться в бензині, тому дана деталь дуже потрібна автомобілю, але коли через неї проходять частинки бруду. вони відповідно всередині самого фільтра і залишаються тим самим він з часом забруднюється, а від того, що він брудний, паливу з бака буде важче йти в двигун і тим самим машина буде гірше їхати!

Примітка! Для того щоб замінити паливний фільтр на Priora, вам потрібно буде зібрати якийсь речі для заміни, а саме: Потрібно вам буде запастися гайковим ключем десь «на 10» і рукавичками, тому що при заміні фільтра швидше за все частина бензину потрапить вам на шкіру у зв’язку з цим якщо ви почнете після цього підпалювати наприклад цигарку, тобто можливість того, що ви спалахнете, тому рукавичками користуватися потрібно при заміні!

Де знаходиться паливний фільтр? Його можна буде дуже легко розглянути якщо ви залізете під днище автомобіля, так як сам фільтр знаходиться біля бака, а сам бак знаходиться в нижній частині автомобіля, тому щоб розглянути сам фільтр вам потрібно буде мати або дуже високо підняту машину, або підйомник, або ж оглядову яму, а після того вам потрібно буде залізти під днище автомобіля і там у центральній частині (Ззаду) розшукайте задню частину глушника (Вказана синьою стрілкою) і по самісінькій сережки стоятиме сам паливний фільтр який на фото нижче вказаний червоною стрілкою.

Коли потрібно міняти паливний фільтр? Як вже було сказано раніше, при його засміченні його потрібно міняти, а як зрозуміти коли засмічився фільтр?? По-перше першими ознаками його засмічення буде втрата потужності, а так само можуть відбуватися ривки на початку вони почнуть бути при різкому розгоні, а коли фільтр заб’ється брудом остаточно то вони вас наздоганятимуть і при звичайному стилі їзди (Неквапливому), а також якщо фільтр буде засмічений, то буде чути шум бензонасоса при різкому розгоні, а потім вже і при їзді, тому прислухайтеся до сторонніх звуків у машині.

Примітка! Ну а згідно з заводом виробника автомобілів марки ВАЗ, замінювати паливний фільтр на Priora потрібно з періодичністю в 30.000 тис. км, але не завжди з такою періодичністю фільтр потрібно буде міняти, бувають і ситуації коли він виходить з ладу раніше про це читайте трохи нижче!

Через що паливний фільтр виходить з ладу? Буває задають нам такі питання, в основному він приходить в непридатність тільки від брудного бензину, тому заправляйте свій автомобіль на перевірених заправках і як пише мануал, такі автомобілі найкраще заправляти не 92, а 95 бензином так і сам фільтр проживе більш довге життя, та й взагалі вся система подачі палива від брудного бензину страждає, наприклад сіточка бензонасоса, яка теж повинна бути в чистому стані.

Хто не знає, де знаходиться паливний фільтр, можуть розглянути його на фото, він закріплений на кронштейні кузова над балкою задньої підвіски:

 • Зняти наконечник трубок, що відводить і підводить, зі штуцера фільтра, натискаючи на пружинний фіксатор.
 • Послабити кріплення хомута.
 • Зняти паливний фільтр.

Зняти наконечник трубок, що відводить і підводить, послабити хомут паливного фільтра LADA Priora зняти паливний фільтр LADA Priora

Установка паливного фільтра здійснюється у зворотній послідовності. Зверніть увагу, щоб стрілка на корпусі фільтра була спрямована по ходу руху палива, тобто до правої частини автомобіля. Одягаємо наконечники паливних трубок на штуцери фільтра до защіпки фіксаторів і затягуємо хомут. Залишилося тільки встановити на місце запобіжник паливного насоса та запустити двигун для перевірки.

Процес, як змінити паливний фільтр на Priora також показаний на

До речі, процес повністю аналогічний, незалежно від двигуна (16 клапаном або 8). Нагадаємо, інші інструкції з ремонту та експлуатації LADA Priora знаходяться у цій категорії. А який бензин заливаєте в бак свого автомобіля??

Як зняти паливний фільтр на Priora?

Паливні фільтри на Ладі Priora справно виконують свої функції і не створюють додаткових проблем за однієї умови: їх треба вчасно міняти. Щоб правильно поставити фільтр, немає необхідності звертатися до спеціалізованого автосервісу. Цілком можна зробити цю роботу своїми руками.

Паливні фільтри автомобіля «LADA Priora»

LADA Priora”. це глибока переробка попередньої моделі ВАЗ-2110. Системи постачання паливом двигунів цих автомобілів дуже схожі.

Схема системи постачання паливом двигунів автомобіля LADA Priora допоможе розібратися в нюансах її роботи

Бензин у «Ладі Priora» очищають два фільтри. Сітчастий фільтр електробензонасоса відсікає великі фракції забруднень. Це недорога деталь

Сітчастий фільтр електробензонасоса виробляє первинну фільтрацію палива

Дрібні частки утримує паливний фільтр тонкого очищення.

Дрібні частинки забруднень утримуються за допомогою паливного фільтра тонкого очищення

паливного, фільтра, lada, priora

Перший прототип автомобіля Lada 2170 був представлений у серпні 2003 року на автосалоні. Вже тоді цей концепт виразно нагадував нинішню Priora, хіба що ряд деталей екстер’єру був ще не опрацьований.

Але в серію машина пішла лише через 3 з половиною роки, у березні 2007 — завод був зайнятий запуском іншої моделі, яка дісталася конвеєра лише до листопада 2004 року — Lada Kalina.

До речі, в порівнянні з Калиною (уже не кажучи про прабатьку Пріори, «десятку») проект Lada Priora був реалізований досить швидко.

Який фільтр кращий: думка експертів

Вибираючи фільтр, зверніть увагу на спосіб кріплення шлангів паливопроводів. На «Ладі Priora» використовуються кліпси. Вироби з різьбленням на штуцері не підходять.

У продажу можна знайти паливні фільтри різних виробників. Оцінити «на око» співвідношення ціни та якості практично неможливо, так як паперовий фільтруючий елемент встановлений в металевий нерозбірний корпус.

Журнал «За кермом» провів дослідження та встановив, що всі популярні на ринку фільтри придатні для експлуатації. Тому принцип «витрачати, скільки не шкода» має право на життя. Якщо ж він не підходить, хочеться певності, зверніть увагу на технічні характеристики деталі.

У паливних фільтрів два головні параметри: тонкість відсіву, що визначає мінімальний розмір утримуваного пилу, і гідравлічний опір. Для надійної та безперебійної роботи форсунок інжекторного двигуна фільтр системи живлення повинен утримувати 95% частинок розміром 10 мкм у діаметрі та менше. Чим менше тим краще.

READ  Заміна паливного фільтра Kia SEED 2013

Але кому потрібен «тугий» фільтр, що перешкоджає руху палива? При витраті 2 літри на хвилину його гідравлічний опір – падіння тиску – не має перевищувати 5,1 кПа. І знову: чим менше, тим краще.

Ще один суттєвий параметр. площа фільтруючого елемента. Стандарти його не нормують, тому що встановлюють максимальний гідравлічний опір, що залежить від площі. Але, крім опору, параметр впливає на тривалість експлуатації без заміни при низькій якості бензину.

Таким чином, ідеальний фільтр повинен мати велику площу поверхні, утримувати дрібні частинки і не створювати опору потоку бензину.

Тим, хто бажає очистити паливо максимально, можна рекомендувати шукати фільтри з найменшим значенням тонкості відсіву. Коли часта заміна деталі неприйнятна, зверніть увагу на площу фільтруючої поверхні.

Зовнішні відмінності паливних фільтрів провідних виробників полягають лише у фарбуванні та написах, що містять найменування бренду

Де знаходяться паливні фільтри у автомобілів ВАЗ

Сітчастий фільтр грубої очистки встановлений на вході електричного бензонасоса та розташований разом з усім паливним модулем усередині бензобака. Щоб дістатися «сітки», потрібно відкрити кришку люка під заднім сидінням і зняти модуль.

Паливний фільтр тонкого очищення розміщений зовні кузова в задній частині автомобіля над балкою задньої підвіски. Для того, щоб його оглянути або замінити, знадобиться як мінімум підняти корму машини домкратом, а краще заїхати на оглядову яму або використовувати підйомник.

Дістатися паливного фільтра «LADA Пріори» непросто: без оглядової ями в цьому випадку не обійтися

Своє ім’я Lada Priora отримала не одразу. Показаний у 2003 році седан фігурував під індексом 2170, а назва Priora з’явилася лише на хетчбеку, який показали, як і седан, на автосалоні, але роком пізніше – у 2004. Ще через рік був представлений концепт універсала.

До старту продажів все сімейство нових автомобілів вже називалося Lada Priora.

Офіційної розшифровки або перекладу російською у назви не було і немає (крім самоочевидної конотації з «пріоритетом»), деякі джерела трактують її як «першість», а популярний онлайн-перекладач дещо несподівано перекладає це слово з італійської як… «настоятелька».

Як замінити несправні пристрої

Заміну фільтрів системи живлення виконують, попередньо відключивши акумуляторну батарею. Послідовність заміни для модифікацій автомобіля з різними двигунами одна і та ж. Паливний модуль з фільтром грубої очистки зручніше знімати, коли в баку мало палива.

Перед зняттям паливного фільтра або розтином бензобака слід скинути тиск палива.

Алгоритм скидання тиску палива

Дійте за наведеною нижче послідовністю:

 • Вимкніть запалювання.
 • Зніміть правий щит облицювання каналу підлоги.
 • Витягніть запобіжник бензонасоса.
 • Заведіть двигун, дочекайтеся зупинки після вироблення палива.
 • Увімкніть на кілька секунд стартер.
 • Вимкніть запалювання.
 • Поверніть запобіжник на місце.

Фотогалерея: скидання тиску палива на «Ладі Priora»

Для вилучення кріплення кришки каналу підлоги скористайтесь хрестовою викруткою. Акуратно зніміть правий щит облицювання каналу підлоги

Заміна пристрою: фото та порядок дій

Щоб змінити несправну деталь у гаражних умовах, виконайте наведені нижче рекомендації:

 • Встановіть машину на оглядову яму.
 • Скиньте тиск у паливній системі.
 • Від’єднайте акумуляторну батарею.
 • Стисніть фіксатори шланга, що підводить (лівого), від’єднайте його.

Стисніть фіксатори шланга, що підводить (лівого), потім від’єднайте його

Від’єднайте відвідний (правий) шланг від паливного фільтра

Затиснувши пальцями отвори штуцерів, вийміть фільтр із хомута

Зверніть увагу, що різниця в порядку заміни фільтрів на двигуні з вісьмома і шістнадцятьма клапанами відсутня.

Після запуску нової моделі деякий час машини сімейств Priora і Lada 110 випускалися паралельно, але Priora досить швидко витіснила модель-попередницю: у березні 2007 року запустився седан Priora, ВАЗ-2170, у лютому 2008. хетчбек ВАЗ-217 2009. універсал ВАЗ-2171. Пізніше випускалися також і дрібносерійні модифікації – подовжена Priora Premier, тридверна Priora Coupe та спортивна Priora TMS.

Як правильно ставити сітчастий фільтр електробензонасосу

Для самостійного демонтажу деталі дійте так:

 • Скиньте тиск у паливній системі.
 • Від’єднайте акумуляторну батарею.
 • Відкрутіть кріплення люка під заднім сидінням, відкрийте доступ до паливного вузла.

Відкрутіть кріплення люка під заднім сидінням, відкрийте доступ до паливного вузла

Очистіть кришку паливного вузла від пилу та бруду

Відіжміть пружинні фіксатори, які утримують паливні шланги, потім від’єднайте їх

У процесі демонтажу обов’язково контролюйте технічний стан деталей

Вийміть паливний вузол, притримуючи його обома руками

Якщо все зроблено правильно, бензонасос у зборі опиниться у вас в руках

Регламент установки системи живлення «LADA Priora»

Виробник радить міняти паливний фільтр кожні 30 тисяч кілометрів або через 2 роки при меншому пробігу. Але для цього автомобіля це. не норма, а рекомендація, яка може бути прийнята з застереженнями.

На тривалість роботи фільтра впливає як пробіг, а й якість палива. Якщо в бензині багато сторонніх включень, фільтр швидко забивається настільки, що значно знижує тиск в системі подачі палива і порушує нормальну роботу двигуна.

На практиці багато власників змінюють паливні фільтри вдвічі частіше, ніж радять конструктори. Найбільш обережні громадяни – через 7–10 тисяч кілометрів пробігу.

Побічно своєчасність проведеної заміни фільтра можна визначити оглядом фільтруючого елемента. Розпиляйте корпус і подивіться, скільки бруду «зловив» використаний фільтр.

Якщо огляд показав значну засміченість фільтруючого елемента, деталь підлягає заміні

Періодичність заміни сітчастого фільтра «LADA Priora» не визначена. Осередки фільтра досить великі, тому при чистому баку та бензині про «сіточку» часто забувають.

Паливний фільтр заміна

Для виконання роботи потрібна оглядова канава або естакада.

Підготовляємо автомобіль до виконання роботи.

Після скидання тиску у паливопроводі залишається невелика кількість палива.

Трубкою протираємо паливний фільтр і приєднані до нього трубки паливопроводу. Різьблення стяжного болта хомута кріплення фільтра обробляємо проникаючою мастилом.

Перед від’єднанням наконечника трубки від фільтра підготуйте невелику широку ємність об’ємом 0,5 л для зливу залишків бензину з паливопроводу.

Ключем на 10 мм відвертаємо стяжний болт хомута кріплення паливного фільтра.

Стискаючи фіксатори, від’єднуємо трубки паливопроводу від фільтра.

паливного, фільтра, lada, priora

Встановлюємо новий паливний фільтр у зворотній послідовності.

Зверніть увагу на стрілку, нанесену на корпус фільтра і вказує напрямок потоку палива. Вона має бути спрямована до передньої частини автомобіля.

Підбір паливного фільтра для Lada Priora та його заміна

Якщо говорити про те, який вибрати, то краще дотримуватися маркування або поставити такий же, як був раніше.

Фахівці рекомендують до придбання іржу, що видаляє з палива, різний пил, воду та інше, високотехнологічного фільтра тонкого очищення палива MANN WK 512.

Колко често трябва та се зміна філтъра

Горівніат філтор консуматів. Lada Priora має інтервал на підміна від 30 хіляді км. Тозі період обо вче е підходящий саме за ідеальні робітні умови. Ако якість на гориво е лошо, змінена трябва і се праві по.често.

Ознаки за можливий запущений горівен філтор

 • підвищений шум на горівна помпа;
 • загуба на потяг із збільшуване на натоварването;
 • нерівномірний прозорий хід;
 • нестабільна робота на двигуна з роботою.

За так перевірте степента на запушвані на філтъра, можете нехай виміряйте нівото на налягані на шината. За так направіть това, зв’яжіть маномет’р км технологічна в’язка і стартуйте двигуна. Налягає на гориво при свят хід трябва та б’де в діапазоні від 3,8. 4,0 кг. Ако налягане е під нормалното, твоє сигурен знак за запущений горівен філтър. Розбирання се, твердіння це вірно, а горівна помпа е на добро робітне сстояние.

READ  Заміна фільтра АКПП Hyundai ix35

Відповідно до технічного опису, зміну паливного фільтра на Priora необхідно проводити не рідше ніж через кожні 30 тис. км пробігу.

Важливим є і паливо, яким заправляється автомобіль. Для тих, хто звик користуватися дешевими заправками, зміну паливного фільтра найкраще робити вдвічі частіше. Якщо ж бензин високої якості, то можна в півтора рази рідше, але не більше, оскільки це позначиться на паливному насосі, який від підвищеного навантаження може вийти з ладу.

Щоб замінити фільтр у Ладі Priora, необхідно підготувати ключі на 10, 17 та 19, рідина WD-40. Знадобиться також домкрат та підставка під автомобіль. Звичайно ж, найголовніше придбати новий паливний фільтр.

Багато джерелах можна зустріти пораду: при погіршенні тяги необхідно поміняти паливний фільтр, проте це зовсім не так. Заміна пристрою раніше терміну необхідна лише після вимірювання тиску в рампі за допомогою манометра. Якщо тиск нижчий за норму, після перевірки паливного регулятора проводиться заміна фільтра тонкого очищення з подальшим продуванням трубопроводу.

Якщо автомобіль був випущений близько 2004 року, не зайвим буде перевірити, який фільтр встановлений у машині, оскільки саме на той час відбувалася зміна систем. Для цього необхідно:

 • Зняти або просто підняти сидіння ззаду і знайти люк, що кріпиться, як правило, двома гвинтами під хрестову викрутку.
 • Зняти люк, відкрутивши два гвинти, і знайти з’єднання, що підходить до бензонасосу. Воно може бути на кліпсах та різьбовим. Фільтр встановлений таким же чином, що з’єднання.

На автомобілі LADA Priora з двигуном на 8 та 16 клапанів стоїть оригінальний паливний фільтр тонкого очищення, артикул якого 21230-1117010. Його При виникненні необхідності міняти фільтр, увагу слід приділити аналогам. Серед них є безліч гідних варіантів, найкращі з яких представлені в таблиці нижче.

Фірма виробникАртикульний номерЦіна,
Фебі 17635 290-380
Дорожня карта DK512 90-150
Mann-Filter WK512 460-480
Rider RD2049WF8101 110-180
Purflux EP155 220-270
Knecht-Mahle KL83 200-350
Denckermann A110003 310-350

На автомобілі LADA Priora також є фільтр грубої очистки бензину. Він представлений переважно сіточкою з каталожним номером 2112-1139200. Її Також є можливість поставити аналог. Найкращі альтернативи оригіналу представлені в наведеній нижче таблиці.

ФірмаНомер за каталогомПрикладна ціна,
Утьос 21121139200 80-115
СтартВольт SFF0115 45-110
FARET 21121139200 90-140
WEBER 21121139200 65-105
Зомер KRFS2112 160-280

На частині автомобілів встановлюється сіточка грубого очищення пального з номером артикул 1118-1139200. Ознайомитись з хорошими аналогами оригінального фільтра можна у таблиці нижче.

Бренд виробникаНомер за каталогомПрикладна ціна,
TSN 93631 170-265
Соате 11181139200 135-190
Zommer KRFS1118 90-150
СтартВольт SFF011 80-90
Фарет 11181139200 125-130

Коли потрібно міняти на Priora паливний фільтр

Як радять фахівці, не варто чекати на той момент, коли почнуть з’являтися різноманітні несправності в роботі LADA Priora з 16 клапанів, що призведе неодмінно до заміни очисного елемента. Слід брати до уваги, що сам фільтр коштує зовсім не дорого, та й заміна паливного фільтра цілком підвладна навіть людині, яка не має досвіду в цій справі, головне знати, де знаходиться даний елемент і слідувати інструкції із заміни. Для себе найкраще встановити інтервал між заміною фільтрів на позначці 10 тис. км пробігу. Це найоптимальніший варіант. Тим не менш, перерахуємо ознаки, які вже вказують на те, що час міняти фільтруючий елемент:

 • Електричний бензонасос починає видавати великий шум. Під час їзди ви навряд чи почуєте цей шум, а ось якщо двигун 16 клапанів працює в неодружену, то ви можете звернути увагу високий дзижчий шум. Це свідчить про те, що насос працює з підвищеним навантаженням.
 • У роботі двигуна іноді відбуваються так звані провали, особливо це відчувається, коли відбувається розгін. Виною тому служить очисний елемент, що засмічений. З вини засміченого фільтра трапляється таке, що двигун глухне, а після чого його запуск утруднений.

Якщо ви виявили подібні ознаки, то на LADA Priora потрібна заміна паливного фільтра. Фільтр, що засмічений, завжди надає потоку палива опір, плюс до цього пропускає через себе частинки сміття прямо в форсунки інжектора. Вже там це все сміття осідає на поверхні і утворюється із бруду плівка.

Якщо здійснити прочистку інжектора, то форсунки протікатимуть. Швидше за все, багато автовласників вітчизняної LADA Priora з силовим агрегатом 16 клапанів помічали, що після проведення ультразвукового чищення «двигун» починає гірше працювати. І все це є наслідком того, що своєчасно не було замінено паливний фільтруючий елемент.

Паливний фільтр Priora який краще

За регламентом ТО міняти паливний фільтр слід кожні 30 000 км. Заміна може проводитися частіше (наприклад, раз на 15 000 км.), якщо використовували паливо низької якості. Розкажемо, як самостійно поміняти паливний фільтр на Priora.

Потрібно. купити паливний фільтр (каталожний номер 2123-1117010, середня), скинути тиск у паливній системі, приготувати викрутку та ключна 10.

Заміна фільтра тонкого очищення палива

Для зняття старого фільтра потрібний вільний доступ до задньої частини автомобіля. Для цього його слід загнати на оглядову яму чи естакаду. Крім інструменту, що використовується при заміні сітки, знадобиться невелика ємність для зливу пального.

 • Через клапан на рампі або запуском двигуна при знятому запобіжнику бензонасоса скидається тиск.
 • Під автомобілем розтискається дротяний фіксатор на зворотному штуцері (перебуває праворуч). Потім знімається шланг і спрямовується в попередньо підставлену ємність.Щоб зняти трубку зі штуцера, необхідно трохи розігнути фіксатор
 • Після зливу палива операція повторюється на шлангу, що подає. В результаті має злитися 150-300 мл бензину.
 • Послаблюється гайка кріпильного хомута і корпус фільтра витягується. При цьому слід запам’ятати напрямок стрілки на фільтрі.Для зняття ФТО необхідно послабити кріпильний хомут
 • Новий фільтр встановлюється з урахуванням напрямку руху палива. На одягнених шлангах клацаються дротяні фіксатори.

Заміна паливного фільтра Priora

На відміну від інших моделей ВАЗ, на автомобілі LADA Priora фільтр тонкого очищення встановлений за баком і по положенню трубок не можна визначити, яка з них подає. Якщо попередній господар машини нічого не наплутав зі шлангами та встановленням фільтра, то подача повинна знаходитися з лівого боку, а з правого –обратка.

Після заміни перевіряється робота фільтра під тиском. Для цього включається запалення, і паливні магістралі перевіряються на наявність протікання. Потім перевірка повторюється на заведеному автомобілі. Алгоритм заміни не залежить від кількості клапанів двигуна.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS