Заміна олії варіатора Nissan х Trail т31

Покрокова інструкція

Повний об’єм олії в коробці Nissan х Trail Т31 складає 7.5 літрів. Об’єм каністри з оригінальною олією 4 літри (Nissan¬ Kle5200004 EU).

До непоганих аналогів можна віднести олію Ravenol (4014835719392). Через отвір мірного щупа заливаємо близько 6 літрів свіжого мастила. Далі доводимо до норми невеликими порціями, контролюючи рівень мірним щупом.

По досягненню необхідної кількості мастила, заводимо автомобіль і перемикаємо селектор КПП по черзі на всі положення. Глушимо автомобіль і перевіряємо рівень. При необхідності доливаємо або відкачуємо олію за допомогою технічного шприца.

Інтервали заміни та рекомендації перед початком робіт

Рекомендований інтервал заміни, заявлений заводом-виробником – 60 000 км. Або не рідше одного разу на чотири роки при невеликих пробігах. Зважаючи на важкі кліматичні та експлуатаційні умови в країнах СНД, станціями технічного обслуговування рекомендується змінювати рідину кожні 30000 км.

Періодичність заміни олії у варіаторі Nissan х Trail т31 може частішати через стиль водіння. При високих навантаженнях на вузол, заміну краще проводити частіше.

Поява сторонніх шумів або змін у роботі варіатора може бути приводом до дострокової заміни трансмісійної рідини. Недостатній рівень, зміна кольору, велика освіта металевої стружки або запах горілої олії ще один привід до заміни.

Комплект запчастин необхідних для заміни масла

Роботи рекомендується виконувати на прогрітому автомобілі. Доведене до робочої температури масло краще зливається, відкладення, що утворилися, розм’якшуються і виводяться разом з відпрацюванням, що дозволяє домогтися більшої ефективності. Для зручності виконувати роботи рекомендується на оглядовій ямі чи естакаді.

Заміна олії у варіаторі Nissan Х Trail т31 своїми руками

Оснащення безступінчастою коробкою перемикання передач автомобілів японської марки Nissan не є рідкістю. Як і думка, що цей вузол потребує своєчасного та якісного технічного обслуговування.

Одна з умов тривалого терміну служби – своєчасна заміна трансмісійної олії. Варіаторна коробка має свої конструктивні особливості та нюанси. Як проводиться заміна олії у варіаторі Nissan Х Trail Т31 своїми руками, розглянемо далі.

Заміна масла в cvt коробці не є надто складним процесом. Комплект для заміни масла в варіаторі не включає спеціальних пристроїв, а сам процес не займає багато часу. Своєчасне обслуговування коробки продовжить термін її служби та вбереже від незапланованих фінансових витрат.

Японський «всюдихід»

Nissan Х-Trail з’явився на автомобільному ринку Японії у 2000 році. З 2001-го японці почали експортувати його до інших країн. Nissan X-Trail T30 був автомобілем першого покоління, що випускався до 2009 року. Пропонувалися варіанти бензинових та дизельних моторів з механічними КПП та АКПП. У всіх країнах, крім Тайваню, його випуск та продаж припинилися вже 2007-го.

З 2007 року розпочалося виробництво кросовера 2-го покоління – Nissan Х-Trail Т31. Це була модель вищого рівня, порівняно з попередником. Розміри кузова збільшилися, авто зібрали на новій платформі Nissan С. Інтер’єр також зазнав значних змін. З 2009 року Nissan Х-Trail Т31 почали випускати у Санкт-Петербурзі.

Nissan X-Trail T31 вироблявся на російському заводі до 2014 року. Споживачам пропонувалися автомобілі з бензиновими двигунами 2,0 і 2,5 л, а також з дизельними агрегатами 1,5 і 2,0 літра. Трансмісії – механічна КПП, АКПП та варіатор (CVT).

Починаючи з кінця 2014 року, у Росії стартувало виробництво третього покоління Nissan Х-Trail – Т32. Повністю змінився дизайн кузова та інтер’єру. Загалом, автомобіль вийшов на більш високий рівень комфорту. Сьогодні пропонуються варіанти з двигунами 2,0 літра, а також 2,5 л. Обидва працюють на бензині. Є також моделі із турбованим дизелем 1,6 літра. Усі модифікації – з повним приводом. Бензинові мотори мають два види трансмісій – це варіатор та механічна КПП. Для дизеля призначена лише механіка.

Особливості варіаторних коробок передач

Можна сказати, що на вітчизняному автомобільному ринку автомобілі з такими коробками, як варіатор, не поширені. Тож для російських водіїв це свого роду нововведення. Тому розглянемо пристрій та особливості роботи цієї трансмісії.

Замена масла вариатора Ниссан Х-Трейл Т31

Варіатор немає певних щаблів передач, як АКПП чи механічна КПП. У варіаторі коефіцієнт передачі, на відміну всіх інших видів КПП, змінюється плавно. Це його головна перевага.

Принцип роботи автомобільного варіатора є досить простим. Є два шківи, ​​діаметри яких можна регулювати. Це робиться шляхом зближення чи видалення їх складових частин. Зусилля передається від ведучого шківа до веденого за допомогою клиноподібного ременя. В автомобілях цей ремінь. набірний металевий, інший просто не витримав би таких навантажень. Часто виготовляється з кількох тросів, щоб він міг приймати в процесі роботи трапецеїдальну, або клиноподібну форму.

Щойно конусні поверхні бічних блоків провідного шківа зближуються, його діаметр збільшується. Він виштовхує ремінь ближче до краю, той набуває клиноподібної форми. Передатне число збільшується. У цей час ведений шків зменшує свій діаметр. Бічні блоки розходяться, ремінь опускається нижчий рівень, ближче до центру шківа. З боку веденого шківа передатне число зменшується. Ведений приводить у рух колеса автомобіля. Так машина розганяється – плавно та поступово. Наочніше цей процес показаний малюнку.

При мінімальному передатному числі бічні поверхні шківів віддаляються один від одного настільки, що ремінь набуває прямокутної форми. Їх зближенням або видаленням управляє електронна система, що приводить в рух гідравлічний масляний привід, спеціально для цього розроблений.

У конструкції Nissan Х-Trail застосовуються два типи безступінчастої АКПП, або CVT від японської компанії Jatco. На кросовери встановлюють дві модифікації: RE0F06A, яка почала випускатися у 1999 році, а також JF011E (RE0F10A) 2005 року випуску. Остання є безперечним світовим лідером серед безступінчастих АКПП.

Заміна олії у варіаторі Nissan Х Trail Т31 своїми руками

Позашляховики та кросовери популярні в Росії. Причина цього лише одна – поганий стан доріг, якими іноді дуже важко проїхати звичайним легковим автомобілям. Одна з вдалих моделей, здатних періодично долати цей недолік Nissan X-Trail T31. Цей кросовер збирається в Росії та успішно продається на вітчизняному ринку.

Сильні і слабкі сторони

Вищезгадані моделі безступінчастих АКПП встановлюють у своїх машинах такі виробники, як Citroen, Peugeot, Renault, Mitsubishi. Nissan, крім моделі Х-Trail, застосовує ці CVT для таких моделей, як Tiida та Teana.

Ще нещодавно варіаторні КПП ремонту не підлягали. Сьогодні ситуація змінилася. У продажу є ремонтні комплекти для цих вузлів, тому їх можна відновити. Погано те, що поки що мало фахівців, які працюють на СТО, мають недостатній рівень підготовки для ремонту варіаторних КПП.

Такі трансмісії мають низку переваг:

  Варіатор має гарну надійність. При правильній експлуатації та своєчасній заміні олії здатний до першого ремонту пройти від 150 до 200 тис. км. Плавне зміна передавального числа створює комфортні умови як пасажирів, так двигуна, збільшуючи ресурс його роботи. Витрата палива, на відміну від класичних АКПП та механічних КПП, найбільш оптимальна. Якщо машина їде слизькою поверхнею або мокрим асфальтом, пробуксовка відсутня. Варіатори забезпечують найкращу динаміку розгону, оскільки в цьому випадку вони підтримують оберти двигуна на максимально можливому рівні.

Крім переваг у варіаторів є ряд істотних недоліків:

 • Рівень трансмісійної олії для варіаторної АКПП менш критичний, ніж рівень його забруднення. Тому доводиться досить часто міняти олію у трансмісії. Для Nissan X-Trail його заміна потрібно частіше, ніж у МКПП та класичних АКПП.
 • Варіатор чутливий до навантажень. Його використовують лише з двигунами певної потужності (максимально до 220 к. с.). Тому буксирувати інші транспортні засоби та причепи з якою трансмісією не рекомендується.
 • Хоча пристрій CVT простіше, ніж у класичного автомата, його ремонт обійдеться дорожче. Виробник взагалі не передбачає сервісне обслуговування варіаторів – лише заміну.
 • Варіатори погано переносять пробки та спортивний стиль їзди.

Недоліки варіаторів Jatco

Один із найпоширеніших – гул, який з’являється під час їзди. У Nissan Х-Trail його створюють підшипники, на яких обертаються конуси ведучого та ведомого шківів. Починає виявлятися досить рано – після 10-15 тисяч кілометрів пробігу. Часто пропадає після заміни олії. Остаточно перемогти цей недолік можна лише замінивши підшипники.

У Nissan X-Trail T31 існує проблема прогріву трансмісійної олії взимку. Особливість трансмісії забороняє підвищувати обороти двигуна для його найшвидшого прогріву, так як це призводить до зносу ланцюга. Металева стружка розноситься по всьому варіатору, потрапляючи у підшипники.

олії, nissan, trail

У цьому випадку використовують наступний прийом: ручка селектора переводиться в положення D або R. Протягом півхвилини потрібно тримати ногу на гальмі, не даючи їхати машині. Таким чином, трансмісійна рідина нагріється швидше. Цього недоліку позбавлена ​​остання модель X-Trail T32, там олія нагрівається в автоматичному режимі.

Перегрів CVT погано позначається його стані. Тому безступінчаста АКПП має охолоджувач для змащування. За його станом необхідно стежити та підтримувати в чистоті. Але затяжні підйоми і пробуксовування у бруді, а також міські пробки значно збільшують ймовірність перегріву. Такий сценарій призводить до скорочення ресурсу безступінчастої КПП.

Можуть спостерігатися непередбачені ривки під час руху. У такому випадку слід перевірити рівень олії щупом і долити, скільки потрібно, якщо він нижче за потрібне. Якщо це не допомагає, причина – залипання клапана масляного насоса, що управляє зміною передавального числа варіаторної КПП.

Як замінити трансмісійну рідину

Заміна трансмісійного масла Nissan X-Trail T31 і T32 потрібно через кожні 50-60 тис. км. Але багато водіїв роблять це частіше – через 40 або 50 тисяч змінюють рідину своїми руками, побоюючись її капризів та несправності. Для цього слід придбати оригінальне мастило NISSAN CVT NS-2 саме для Nissan X-Trail T31. Номер за каталогом – KLE5200004EU. Для пізнішої моделі, X-Trail T32, використовується NS-3.

Скільки літрів мастила потрібно? Достатньо двох 4-літрових каністр.

Разом з мастилом має бути виконане очищення, промивання або заміна сітчастого фільтра. В маслоохолоджувачі також встановлений фільтр, заміна якого обов’язкова при кожній зміні трансмісійної олії.

Для заміни мастила знадобляться наступні інструменти та матеріали:

 • нове масло та фільтри – грубої (32101ЕЕ) та тонкої очистки (2824А006);
 • прокладки до піддону варіатора (313971XF0C), а також до охолоджувача (МО), номер 2920А096;
 • ганчір’я і ємність для мастила, що відпрацювала, об’ємом не менше 8 літрів.
 • Потрібно прогріти мотор та трансмісію.
 • На гарячому варіаторі бажано перевірити рівень мастила, щоб потім залити стільки ж.
 • Nissan Х-Trail поміщається на естакаду або оглядову яму.
 • Знімається захист двигуна.
 • Далі необхідно зняти ліве переднє колесо, а потім наполовину – підкрилок.
 • Підставляється ємність, відкручується зливна пробка в картері коробки передач.
 • Зливається старе мастило. Скільки часу треба чекати? До півгодини, поки вся не витікає.
 • Акуратно знімається піддон, з нього зливаються залишки рідини.
 • Після цього знімається сітчастий фільтр. Можна спробувати відмити його сіточку, застосувавши WD-40, солярку чи очисник карбюратора. Якщо це не вдається, потрібна буде заміна фільтра.
 • Промивається та чиститься днище картера коробки разом із магнітами.
 • Фільтр, а також піддон із новою прокладкою встановлюються на свої місця.
 • Далі знімається фільтр МО, розташованому за підкрилком лівого колеса. Для цього доведеться вийняти акумулятор, зняти кріплення та відсунути повітряний фільтр.
 • В охолоджувач прикручується новий фільтр тонкого очищення. Здійснюється заміна прокладки МО.
 • Усі деталі встановлюються на свої місця, включаючи підкрилок та ліве колесо.
 • Заливається нове мастило через отвір щупа. Скільки потрібно залити? Періодично перевіряючи рівень щупом, потрібно влити стільки, скільки було. Зазвичай ліміт – 7,3 літри, максимум 7,5.

Потім заводиться мотор, Nissan X-Trail працює на холостому ходу хвилин 5. Після цього слід зайнятися перемиканням передач через кожні півхвилини. Скільки разів це повторювати? Чим більше, тим краще лише без фанатизму. Обов’язково знадобиться обнулення датчика старіння олії. В іншому випадку рівень тиску масляної рідини буде вищим за норму. Ось і все, можна їздити далі.

Заміна олії варіатора X-trail 2.0 або ТО-60

2) Ліземо під машину і головкою на 19 відкручуємо зливну пробку картера коробки, попередньо поставивши тазик (думаю не переплутаєте):

3) Поки зливається масло частково знімемо накладку бризковика для доступу до маслоохолоджувача (не один пістон не постраждав):

Видно 2 болта на 10 маслоохолоджувача:

4) Знімаємо акумулятор. Знімаємо повітропровід. Від’єднуємо роз’єми з блоків управління двигуна та коробки передач. На моторах 2.0 перед акумулятором спочатку йдуть мізки коробки TCM з одним роз’ємом, за акумулятором мізки двигуна ECM з 3 роз’ємами. Від’єднуються легко, інтуїтивно зрозуміло. Відкручуємо головкою на 13 два болти кріплення мозку коробки і відводимо її в бік, знімати не потрібно вона не завадить:

потім головкою на 10 два болти кріплення мозку двигуна, її знімаємо:

5) Відкривається вид на маслоохолоджувач! Не намагайтеся відкручувати майданчик на якому стоїть акумулятор, він зав’язаний з опорою двигуна, коротше його не зняти, але він і не заважає:

До маслоохолоджувача підходять 4 трубки. 2 тонкі-зв’язок з радіатором охолодження коробки, 2 товсті-антифриз. На фото дві тонкі трубки, я їх знімав щоб продути залишки масла з радіатора, реально звідти вийшло не більше грам 100:

6) Відкручуємо маслоохолоджувач, 4 болти на 10. Всі болти відкручував головкою, але один зручніше ключем з тріскачкою, т.к. голівкою не підліз:

7) З маслоохолоджувача я знімав лише 2 тонкі трубки які йдуть на радіатор. Далі відкрутивши всі болти, відвів його вбік і витяг фільтр, поставив новий, встановив нову гумову прокладку, закрутив. Складнощів немає. Хтось цілком знімає охолоджувач, але при цьому потрібно не забути перекрити трубки з антифризом! Фільтр у всіх приблизно однаково чорний:

8) Масло злилося, ліземо знову під машину знімаємо піддон картера (21 болт на 10 крутяться легко) для чищення магнітів та фільтра грубої отчиски. Не забуваємо про залишки олії в піддоні, щоб не облитися. Фільтр грубої відчистки знімаємо відкрутивши 3 болти головкою на 10. Один з болтів довгий, на фото якраз він:

9) Все чистимо, продуємо, сушимо і збираємо у зворотному порядку, не забувши про нову прокладку картера та кільце зливної пробки. Для скидання лічильника старіння олії я використовував китайський OBD сканер звідси і програму на телефон звідси, розписувати не буду на драйві повно описів, наприклад докладний опис роботи з програмою cvtz50 і скиданням лічильника є ТУТ Ось так було до миття:

10) Дуже ВАЖЛИВИЙ момент заливка олії за рівнем. Олія заливається через горловину щупа:

Лійте дуже обережно, т.к100-150 г може бути критичним. Перед заміною масла переконайтеся, що рівень у нормі, щоб при зливі залити таку ж кількість. Точне визначення рівня олії ТІЛЬКИ на прогріту коробку (50-80 гр.). Для цього можна використовувати програму cvtz50, яка показує температуру або покатайтеся мін. 15, якщо холодно то довше. Після прогрівання коробки зупиніться, не глушіть машину, переведіть по черзі селектор положення коробки від P до D і назад до P при цьому затримуючись на кожній передачі по 20-30 сек. Залишіть заведену машину в положенні коробки P і тепер йдіть діставати щуп для контролю рівня масла:

Замена масла в вариаторе и фильтров на Ниссан Х трейл 2014 года Nissan X TRAIL

Я двічі відливав і один раз додавав олію. Для вимірів поверхню вибирайте рівну! Не забудьте зробити контрольну перевірку після того, як поїздите!