Заміна олії в редукторі Nissan ліф

Блок редуктора та головної передачі

Зняття та встановлення блоку редуктора та головної передачі

 • Оскільки електромобіль містить акумуляторні батареї високої напруги, існує ризик ураження електричним струмом, витоків струму або інших подій у разі неправильного поводження з компонентами високої напруги та автомобілем. Дотримуватися зазначеного порядку виконання робіт під час проведення перевірок та обслуговування.
 • Переконатись у видаленні сервісної пробки для розмикання ланцюга високої напруги перед виконанням перевірок або обслуговування електропроводки та компонентів високої напруги.
 • Помістити зняту сервісну пробку собі в кишеню, щоб хтось не підключив її випадково до завершення всіх необхідних робіт.
 • При роботі з системою високої напруги використовувати засоби індивідуального захисту: ізолюючі рукавички та взуття, окуляри/лицьовий щиток.
 • Слідкувати за тим, щоб сторонні особи не торкалися автомобіля. Якщо роботи не виконуються, накривати компоненти високої напруги ізолюючою плівкою або чимось подібним для запобігання випадковому контакту з ними.
 • Існує ймовірність виникнення несправності при перемиканні автомобіля в режим READY при вилученому сервісному корку. Не переводити автомобіль у режим READY без необхідності.

Зняття блоку редуктора та головної передачі

Розімкнути ланцюг високої напруги (див. розділ 8 «Силові акумулятори»).

Перевірити наявність напруги в ланцюзі високої напруги (переконатися в тому, що конденсатор розряджений):

 • Зняти захисний піддон літій-іонних акумуляторних батарей.

Щоб уникнути ураження електричним струмом, використовувати засоби індивідуального захисту.

 • Від’єднати роз’єм високої напруги з переднього боку літій-іонних акумуляторних батарей.

Торкання високовольтних компонентів без використання належних засобів індивідуального захисту призведе до ураження електричним струмом.

 • Виміряти напругу між виводами високовольтного кабелю.

Торкання високовольтних компонентів без використання належних засобів індивідуального захисту призведе до ураження електричним струмом.

Необхідне значення напруги: трохи більше 5 У.

Для вимірювання напруги використовувати тестер з діапазоном виміру не менше 500 В.

Злити рідину, що охолоджує, з радіатора (див. розділ 10 «Система охолодження високовольтного контуру»).

Зняти інвертор тягового електромотора (див. розділ 7 «Тяговий електромотор»).

Злити трансмісійну олію з редуктора (див. відповідний розділ вище в цьому розділі).

Зняти тяговий електромотор із редуктором з автомобіля разом із підрамником (див. розділ 14 «Підвіска»).

Зняти лівий та правий передні приводні вали (див. розділ 13 «Привідні вали та колісні маточини»).

Встановити такелажні вуха на тяговий електромотор, після чого підняти мотор лебідкою так, щоб він не змістився при знятті монтажних опор з кронштейнами.

 • Задня такелажна вуха.
 • Передня такелажна вуха.

Щоб уникнути ураження електричним струмом, використовувати засоби індивідуального захисту.

Момент затягування болтів кріплення такелажних вушок: 28,0 Н·м.

Відвернути болти кріплення та зняти задній монтажний кронштейн двигуна.

Щоб уникнути ураження електричним струмом, використовувати засоби індивідуального захисту.

Зняти лівий монтажний кронштейн двигуна.

Щоб уникнути ураження електричним струмом, використовувати засоби індивідуального захисту.

Відвернути сполучні болти тягового електромотора та редуктора, після чого зняти редуктор.

Щоб уникнути ураження електричним струмом, використовувати засоби індивідуального захисту.

Встановлення блоку редуктора та головної передачі

Щоб уникнути ураження електричним струмом, використовувати засоби індивідуального захисту.

 • Слідкувати за тим, щоб затискачі високовольтної проводки були встановлені на свої місця. Якщо затискачі пошкоджені, замінити їх новими перед встановленням.
 • Після заправлення рідини, що охолоджує, необхідно належним чином видалити повітря з системи охолодження (див. розділ 10 «Система охолодження високовольтного контуру»).

Установка проводиться у порядку, зворотному зняттю, з урахуванням наступного:

 • Перед установкою редуктора з тяговим електромотором нанести мастило по колу шліцевої частини валу (А), а також закласти мастило (не менше 8,5 г і не більше 20 г) у внутрішні шліци первинного валу редуктора (В). Будьте обережні, щоб не пошкодити кільце ущільнювача круглого перерізу (1) при установці.

Перед нанесенням мастила очистити поверхні від старого мастила та продуктів зношування.

 • Під’єднати триступінчастий високовольтний роз’єм, слідуючи показаній на малюнку послідовності.
 • Після завершення встановлення всіх компонентів виконати перевірку електричного еквіпотенціалу тягового електромотора (див. розділ 7 «Тяговий електромотор»), електричного компресора кондиціонера (див. розділ 19 «Система кондиціювання та обігрівач») та інвертора тягового електромотора (див. розділ 7 «Тяговий електромотор») ).

Опис

Силові агрегати нового покоління em61 та em57 випускаються з 2009 по 2017 роки. У комплекті з ними йде одноступінчаста автоматична трансмісія (редуктор), що замінила традиційну коробку передач.

олії, редуктор, nissan

Двигун EM61 електричний, трифазний, синхронний. Потужність 109 к.с. при моменті, що крутить, 280 Нм. Приклад для повного представлення цих показників: автомобіль розганяється до 100 км/год. за 11,9 сек., максимальна швидкість руху 145 км/год.

READ  Де є реле повороту на Niva

Силовими установками em61 оснащувалися автомобілі Nissan Leaf першого покоління з 2009 до 2017 року.

Паралельно деякі моделі авто цієї ж марки в різні роки того ж періоду встановлювався двигун em57.

У різних джерелах можна зустріти розбіжність у датах виробництва двигуна. Для відновлення істини в цьому питанні необхідно враховувати, що двигун вперше було встановлено на Nissan Ліф у 2009 році. Наприкінці року відбулася його презентація на Токійському автосалоні. А з 2010 року почався продаж авто широким масам населення. Таким чином, дата створення двигуна – 2009 рік.

Ще одне уточнення. На різних форумах двигуну «надають» невідповідні дійсним назви. Насправді ZEO до маркування силового агрегату не належить. Цим індексом позначалися автомобілі із двигуном em61. З 2013 року на нові моделі ліфів почали встановлювати мотори em57. Ці автомобілі отримали заводський індекс AZEO.

Пристрій та питання експлуатації електричних двигунів на автомобілях розглядаються разом з маршової (тягової) батареєю (АКБ). Силові агрегати em61 та em57 комплектуються АКБ 24 кВт та 30 кВт.

Батарея має значні розміри та вагу, встановлюється на автомобілі в районі переднього та заднього сидінь.

За весь час існування двигуни пройшли чотири модернізації. Під час першої було збільшено пробіг однією зарядці до 228 км. За другої АКБ отримали більш тривалий термін служби. Третя модернізація зачепила заміну батарей. Двигун став оснащуватися АКБ нового типу, що відрізняються підвищеною надійністю. Остання модернізація дозволила збільшити пробіг на одній зарядці до 280 км.

При модернізації двигуна отримала зміну система його рекуперації (перетворення двигуна на генератор під час гальмування або їзди накатом – в цей момент відбувається активна підзарядка батарей).

Як бачимо, модернізація переважно торкнулася змін до АКБ. Сам двигун спочатку вийшов на диво вдалим.

Під час чергових планових ТО (1 раз на рік або після пробігу 24 тис. км) на двигуні провадяться лише перевірки. Контроль піддається:

 • стан дротів;
 • порт зарядки;
 • експлуатаційні показники (стан) АКБ;
 • проводиться комп’ютерна діагностика.

Через 200 тис. км пробігу замінюється ОЖ системи охолодження та олія в редукторі (трансмісії). При цьому слід знати, що терміни заміни технічних рідин є рекомендаційними. Іншими словами. їх можна збільшувати без будь-якого негативного впливу на двигун. Детально про це можна прочитати в інструкції з експлуатації вашого автомобіля.

Надійність

Електричний двигун Nissan перевершує в надійності звичайні ДВС. Це зумовлено багатьма чинниками. Насамперед тим, що двигун не обслуговується. У ньому немає навіть контактних щіток. Трються частин лише три. статор, якір, підшипники якоря. Виходить, що ламатися в двигуні нема чого. Операції, що проводяться під час ТО, підтверджують сказане.

Під час обміну досвідом на спеціалізованих форумах учасники наголошують на надійності двигуна. Наприклад, Ximik з Іркутська пише (стиль автора збережено):

Технічні характеристики

Двигунem61em57

Виробник Nissan Motor Co., Ltd. Nissan Motor Co., Ltd.
Тип двигуна трифазний, електричний трифазний, електричний
Паливо електроенергія електроенергія
Потужність max, л.с 109 109-150
Крутний момент, Нм 280 320
Розташування поперечне поперечне
Пробіг на одній зарядці, км 175-199 280
Тип АКБ літій-іонний літій-іонний
Час зарядки АКБ, година 8 8
Місткість АКБ, кВтгод 24 30
Запас ходу АКБ, тис. км 160 до 200
Гарантійний термін служби АКБ, років 8 8
Реальний термін служби АКБ, років 15 15
Вага АКБ, кг 275 294
Ресурс двигуна км б. 1 млн б. 1 млн

час заряджання скорочується до 4-х годин при використанні спеціального 32-х амперного ЗУ (у комплектацію двигуна не входить). через короткий термін експлуатації уточнених даних по ресурсу реального пробігу поки що немає.

Надійність, слабкі місця, ремонтопридатність

Для повноти надання можливостей електричного двигуна автомобіля кожного водія цікавлять додаткові відомості. Розглянемо основні їх.

#17 Nissan LEAF: СКОЛЬКО НУЖНО МАСЛА В РЕДУКТОР?

 

Слабкі місця

У самому двигуні слабких місць не виявлено, чого не скажеш про АКБ. Нарікання на її адресу є, часом не зовсім обґрунтовані. Але про все по порядку.

Перше. Тривалий процес заряджання. Це так. Але його можна скоротити вдвічі, якщо користуватися окремо придбаним зарядним пристроєм. Більше того, при зарядці на спеціальних зарядних станціях напругою 400В та струмом 20-40А процес заряджання АКБ займає близько 30 хвилин. Єдиною проблемою в цьому випадку може стати перегрівання батареї. Тому цей спосіб застосовується лише в умовах низьких температур (ідеально для зими).

Друге. Природне зниження корисної ємності АКБ приблизно 2% на кожні 10 тис. км пробігу. Водночас цей недолік можна вважати неактуальним, оскільки загальний термін служби батареї становить близько 15 років.

Третє. Відсутність примусового охолодження АКБ дає значні незручності. Наприклад, при температурі навколишнього повітря вище 40˚C виробник не рекомендує користуватися автомобілем.

READ  Заміна повітряного фільтра Nissan Qashqai j11

Четверте. Негативні температури теж є благом. Так, при.25˚C і нижче АКБ перестає приймати заряд. Додатково, взимку пробіг автомобіля знижується приблизно на 50 км. Основна причина виникнення цього явища. включення приладів обігріву (пічки, керма, підігріву сидінь та ін.). Звідси – підвищена витрата електроенергії, швидший розряд батареї.

Двигуни Nissan EM61, EM57

Двигуни em61 та em57 використовуються на автомобілях найбільшої автомобільної компанії Nissan. Спроби заміни традиційних двигунів внутрішнього згоряння електричними моторобудівниками концерну намагалися здійснити давно. Але реальне втілення їх розробок відбулося порівняно недавно. На рубежі ХХI століття запущено у виробництво перший електричний двигун для автомобіля.

Ремонтопридатність

Двигун ремонту досі не піддавався. У разі виникнення такої необхідності доведеться звернутися до офіційного дилера, тому що на автосервісах виконати цю роботу буде проблематично.

Відновлення працездатності батареї здійснюється заміною комірок живлення, що вийшли з ладу.

О чем застучал редуктор в Nissan Leaf.

 

Двигуни Nissan em61 та em57 зарекомендували себе досить потужними та надійними силовими електричними агрегатами. У них чудово поєднуються довговічність та простота обслуговування.

Заміна олії в передньому редукторі

За регламентом для американського ринку заміна олії в передньому редукторі належить раз на 30тис. миль або 48тис. “Наших” км. Довго вмовляли “не заважати машині їздити” Але з огляду на мій стиль їзди вирішив не ризикувати та міняти частіше. Тим більше потрапило на очі відео про поломки редуктора:

Масло вирішило лити оригінальний Matic-S як у мануалі.

На форумі Ліфоводів йдуть гарячі бої яке масло лити в редуктор ATF або 75W90. Я поки не знайшов собі кінцевого рішення і вирішив поїздити ще на “стоку”.

Під нею бачимо сам редуктор та двигун

Відкручуємо дві пробки. Нижня. злив, верхній рівень.

Зливаємо стару олію. Моє було нездорового коричневого кольору. Стружки не було. На пробках є магніти.

Закручуємо нижню пробку та заливаємо шприцем 1,3-1,4л свіжої олії. Закручуємо верхню пробку.

Заміна олії в редукторі електрокара Nissan LEAF

Ось і настав час обслужити редуктор у моєму Nissan LEAF. Заміна олії Nissan LEAF проводиться один раз на 30 000 км, тобто. приблизно 2-3 роки. Для заміни я вибрав оригінальну олію Nissan Matic Fluid S, дві каністри по 950 мл коштували 2500 рублів. Заміну виробляли одноклубники, що тримають власний сервіс, тому сама робота із заміни для мене виявилася безкоштовною.

Насамперед заїжджаємо в бокс на яму. Машина свіжими, з такою і працювати приємніше.

Знизу знімається захист із переробленого пластику, оскільки автомобіль максимально екологічний, більша частина пластику в ній – повторна переробка. Один із болтів був трохи заклинили, але wd-40 і дві хвилини очікування все спростили в рази. Так виглядає знятий захист.

Викручуємо дві пробки, перша зверху редуктора, друга знизу. Виглядають вони як на малюнку нижче. На пробці були кілька слідів дрібної стружки. мабуть, попередній власник у Японії любив тупнути педаль у підлогу, та й уже чого гріха таїти, я теж люблю, т.к. відмінні здібності до розгону на електромобілі явно провокують це.

Злита рідина – старе масло. Забруднено в процесі роботи редуктора досить сильно, оригінальний червоний колір навіть не вгадується у цій чорній жижі.

Закручуємо нижню пробку редуктора, потім беремо широкий шприц на 150 мл, приєднуємо трубку та вставляємо у верхній отвір. Благо під капотом Ліфа вільного місця більш ніж достатньо, а знизу вручну закачувати 10 таких шприців було б занадто незручно.

Займає процес повної заміни близько 30 хвилин, після заливання 1.4 літрів олії повертається на місце верхня пробка та захист днища. На цьому обслуговування автомобіля до попередньої заміни гуми закінчено.

Nissan LEAF

Дякуємо клубному сервісу в м. Омськ за якісне та грамотне обслуговування.

Омськ, Завертяєва, 1/5а ГБК Центральний-35 Бокс 3507 923 670-11-247 905 097-11-47

Олія для роздавання, редуктора та мостів Nissan Leaf

Nissan Ліф. перший масовий електромобіль від компанії Nissan, який випускається з 2010 року. Є компактним п’ятидверним хетчбеком з довжиною кузова 4,4 метра і шириною 1,77 метра. Перше покоління Leaf випускали у Великій Британії та Японії. У 2011 році “Ліф” був оголошений переможцем “Європейський автомобіль року” серед електрокарів, а наприкінці того ж року хетчбеку присудили нагороду “Всесвітній автомобіль року-2011”. З 2017 випускається друге покоління Nissan Ліф. Найближчими конкурентами цієї моделі є Chevrolet Вольт, Renault ZE та Volkswagen Id3.

Замена масла в редукторе Nissan Leaf

 

Скільки олії заливати в редуктор, міст та роздатку Nissan Ліф

Друге покоління ZE1, з 2017

Ліф другого покоління став більш модним та престижним. Збільшилися габарити та колісна база, у салоні покращилася якість обробки та стало доступне нове обладнання. Відтепер електрокар оснащується 150-сильним двигуном, який живиться від тягової батареї на 40 кВт, що забезпечує запас ходу до 378 км за європейським стандартом NEDC. Передбачено функцію швидкого заряджання батарей за допомогою спеціального заправного терміналу – акумулятор заряджається на 80% протягом 40 хвилин. Для повного заряджання від побутової електромережі потрібно 16 годин. У деяких країнах пропонують топову версію Leaf Nismo зі спортивними елементами у дизайні екстер’єру. Також машина доступна із напівавтономною системою ProPilot.

READ  Заміна сайлентблоков задньої балки Nissan Note

Олія в редуктор: об’єм. 1,1 літра, допуск та в’язкість: P/N 999MP-MTS00P; SAE-ATF або 75W-90

Оригінальне

Для редуктора електромобіля Nissan Ліф потрібна оригінальна трансмісійна олія Nissan Automatic Transmission Fluid/Nissan Matic-S P/N 999MP-MTS00P. Що стосується в’язкості, то для зимового використання підходить SAE 70W, 80W або 85W, а переважно влітку заливають SAE 90, 140 або 250. У російських умовах експлуатації найпопулярнішим є всесезонне масло з показниками SAE 75W-80, 80W-85, 80W або 75W-90.

Коли міняти масло

Олію в редукторі автомобіля Nissan Ліф змінюють кожні 30-40 тис. км. При необхідності цей регламент скорочують, що зазвичай є актуальним у складних міських умовах. До того ж, трансмісійна олія швидко втрачає свої корисні властивості при агресивному керуванні з різкими перебудовами, перегазовками та гальмуваннями, що зазвичай відбувається у світлофорних пробках. Пильні та сльотні дорожні умови теж негативно впливають на термін придатності олії. У будь-якому випадку, потрібна своєчасна перевірка рідини, яка у зіпсованому вигляді має такі ознаки: недостатній рівень, дивний запах, густа консистенція або помутніння/почорніння через грязьові відкладення.

Перше покоління ZE0, 2009-2017

Перший Ліф вирізнявся гламурним дизайном, особливістю якого були великі розкосі фари і короткий капот без радіаторної решітки, як і в інших електрокарах. Салон виготовлений із бюджетних матеріалів та жорсткого пластику на передній панелі. Головною перевагою Ліфа був 80-кіловатний електромотор, який можна було зарядити на заправній станції або за допомогою домашньої електромережі. Двигун живився від комплекту літієво-іонних батарей ємністю 24 кВт год. Крім того, було збільшено ККД двигуна, що дозволило підвищити запас ходу до 199 км (раніше було 175 км). В ході чергового рестайлінгу 2015 хетчбек отримав більш ємні батареї на 30 кВт год, які забезпечували запас ходу до 250 км.

Олія в редуктор: об’єм. 1,1 літра, допуск та в’язкість: P/N 999MP-MTS00P; SAE-ATF або 75W-90

Олія в редукторі Nissan Ліф – коли міняти

Виробник автомобіля Nissan Ліф радить перевіряти олію в редукторі один раз на рік, а заміну рідини проводити кожні 30 тис. км. Чим сприятливіші умови, тим довша періодичність заміни. З ознак погіршення якості масла можна виділити помутніння, зниження рівня, запах гару, продукти зношування у вигляді осаду, а також раптове падіння потужності та тяги двигуна. Все це відбувається через несвоєчасну заміну олії, яка починає втрачати свої корисні властивості раніше вищезазначеного терміну.

Редуктор Nissan Ліф – скільки олії

Друге покоління ZE1, з 2017

Leaf другого покоління має нову дизайнерську концепцію і виглядає більш «дорослим» автомобілем, тоді як попередник завжди відзначався «жіночим» дизайном. Так, Ліф 2017 року отримав звужені фари та нові ґрати радіатора, а також рельєфний капот. Такий дизайн виглядає важкою завдяки масивним формам. Модель зберегла п’ятидверний кузов, а виробництво здійснюється у Великій Британії, Японії та США. Хетчбек оснащується 150-сильним електромотором та літієво-іонним акумулятором на 150 кВт год. Максимальний запас ходу за стандартом NEDC досягає 378 км. На розгін до 100 км/год у нового Ліфа йде 8 секунд, а «максималка» знаходиться на рівні 144 км/год.

Моторне масло для двигуна Nissan Leaf

Nissan Ліф. електромобіль початкового рівня, що випускається з 2010 року. За офіційними даними Nissan, є наймасовішим та найдоступнішим автомобілем на електротязі. Є компактним п’ятидверним хетчбеком, в основі якого лежить платформа Nissan V, запозичена у кросовера «Juke» і малолітражної «Мікри» зразка 2011 року. На відміну від своїх найближчих конкурентів (VW e-Golf, Kia Soul EV) Nissan Ліф спочатку розроблявся як електромобіль. З 2017 року випускається Leaf другого покоління.

Перше покоління ZE0, 2009-2017

Перше покоління Leaf рухалося 80-кіловатним електромотором (108 к. с.), який живився від літієво-іонних батарей ємністю 24 кВт год. Машина мала можливість заправки батарей як за допомогою заправної станції, так і від звичайної електромережі. У 2013-му хетчбек став легшим і економічнішим завдяки покращенням у блоці силової електроніки. Так, розробникам вдалося збільшити ККД електродвигуна та підвищити запас ходу до 199 км (замість 175). У 2015 році відбувся ще один рестайлінг, який приніс до сімейства Leaf топову версію з 30-кіловатним акумулятором та запасом ходу 250 км.

Року випуску – з 2017

Потужність – 150 л. с., місткість редуктора – 1,1 літра, допуск та в’язкість: P/N 999MP-MTS00P; SAE: ATF або 75W-90

| Denial of responsibility | Contacts |RSS