Механізм перемикання передач на Niva Chevrolet

Цей компонент складається в основному із пластини з вирізами, які мають прямокутну форму. Все це укладено в основний корпус і керується важелем.

Механізм управління швидкостями кріпиться на шпильках у задній частині коробки. Нейтральне положення розташоване між третьою та четвертою швидкістю і регулюється планками із пружинними напрямними. Пластини розташовані у напрямних, щоб забезпечувати механічне переміщення нижньої частини важеля.

В основі приводу три штоки, які з’єднуються з вилками. Передні передачі включаються в результаті входження вилок у спеціальні отвори муфт. Задній вхід активується при вході вилки в спеціальний отвір.

На попередніх версіях водії стикалися із проблемою в роботі важеля. Можна було випадково увімкнути задню передачу замість п’ятої. На даний момент цю проблему виправлено. Рішення знайдено у вигляді установки блокатора, який розташований на кінці вилки тяги.

Тепер, щоб увімкнути задню передачу необхідно вичавити муфту і тільки після цього перевести важіль у положення R. При цьому блокувальний упор опускається нижче спеціальної накладки.

Щоб механізм працював справно всередині при включенні швидкості, відбувається постійне мастило за рахунок розбризкування масла. Тому, щоб не було витоку масла з коробки і всередину не потрапляв бруд і пил, місця посадки первинного та вторинного валу ущільнюються сальниками.

Несправність та причина

 • Стук у положенні «нейтраль». Можливо, зношений підшипник ведучого валу або впав рівень масла;
 • Стук, коли здійснюється включення (перемикання) швидкості. (Зношений пристрій блокатора, Муфти синхронізаторів були зношені, Ослаблено з’єднання кріплення трансмісії);
 • Стук в коробці під час руху. (Зношені підшипники або синхронізуючі муфти, знизився рівень масла в коробці);
 • Удари при перемиканні та торканні. (Зношені синхронізуючі муфти або вторинний вал, Неповний вижим педалі зчеплення, Низький рівень масла (якщо удари повторюються постійно), Можливо, зношування шестернів.

Несправності коробки передач ВАЗ 2121

Проблеми з коробкою перемикання можна визначити за декількома ознаками. Найбільш поширені з них:

 • шум трансмісії
 • утруднене перемикання передач
 • мимовільне відключення
 • патьоки олії на корпусі

Також на рестайлінгових моделях з’являється стукіт у трансмісії через 5-10 тисяч кілометрів пробігу. При цьому необхідно звертати увагу на те, за яких умов з’являється стукіт.

У поодиноких випадках виходить з ладу куліса. Це вузол, який відповідає за взаємодію трансмісії та штока. Існує 3 основні ознаки того, що несправність пов’язана саме з цим вузлом:

 • Великий люфт важеля
 • Проблеми під час вибору передачі
 • Неможливість відрегулювати механізм

Всі проблеми, що виникають з трансмісією, вимагають негайного усунення, оскільки це безпосередньо впливає не тільки на справність транспортного засобу, але і на безпеку руху.

Схема вмикання передач на Niva

Перемикання швидкостей відбувається так само, як і на більшості автомобілів. Це зроблено з метою уніфікувати транспортні засоби, щоб водії, пересідаючи на інше авто, відчували якнайменше проблем.

Але, при цьому в пристрої даного автомобіля є деякі відмінності. Коробка передач Niva Chevrolet обладнана двома важелями. Перший необхідний вибору оптимальної передачі. Другий необхідний для активації блокування диференціалу.

Вибір потрібної передачі визначається швидкістю руху автомобіля. Рекомендовані параметри можна переглянути в таблиці нижче:

Передача Швидкість руху, км/год
1 20
2 40
3 60
4 90
5 понад 90

У ній зазначена максимальна швидкість характерна кожної конкретної передачі. При її досягненні необхідно перемикатися на вищу.

Заливаємо олію в коробку Niva Chevrolet

Коробка передач є одним із основних компонентів сучасного автомобіля. Основне призначення даного вузла – забезпечення зв’язку між двигуном та колесами, передача крутного моменту.

READ  Заміна переднього ступичного підшипника Chevrolet Lacetti

Регулювання роботи коробки здійснюється за допомогою спеціальних важелів, які розташовані в салоні автомобіля. У цій статті постараємося розібратися з принципом роботи даного вузла, дізнатися про можливі несправності та способи їх усунення та особливості обслуговування.

 • Механізм перемикання передач на Niva Chevrolet
 • Схема вмикання передач на Niva
 • Несправності коробки передач ВАЗ 2121
 • Несправність та причина
 • Заміна олії в КПП Niva Chevrolet
 • Заміна масла в коробці передач та роздатці на Chevrolet Niva 4х4 Chevrolet Niva 2016 року
 • Вибір масла для КПП Niva

Заміна олії в КПП Niva Chevrolet

Згідно з технічним регламентом заміна олії в коробці Niva Chevrolet проводиться кожні 50 тис. кілометрів пробігу. Якщо не вдається виконати заміну у зазначені терміни, це може призвести до збільшеного зносу деталей.

Щоб зробити заміну олії необхідно підготувати наступний набір інструментів та матеріалів:

 • ключі на 12 та 17
 • олія
 • ємність для зливу відпрацювання

Замена масла в коробке передач Нива Шевроле, Нива, Ваз

Після цього автомобіль встановлюється на естакаду або витяг для проведення робіт. Перед процедурою краще прогріти двигун, щоб масло було менш в’язким і можна було злити його максимум.

Потім за допомогою ганчірки очищаємо місця зливних пробок. Відкручуємо заливну, потім зливну пробку. Після цього потрібно підставити ємність для відпрацювання.

олії, chevrolet, niva

Особливу увагу слід звернути на зливний затор. На ній вбудований магніт, до якого збирає всі металеві частинки, що утворюються внаслідок тертя деталей. Їх потрібно видалити вручну. Якщо їх дуже багато, то це означає, що кришка прослужить недовго.

Можна промити картер. Для цього загвинчуємо зливну пробку і заливаємо не менше 1 літра спеціальної рідини, після чого заводимо двигун і даємо йому опрацювати не менше 3 хвилин. Коробка при цьому має бути встановлена ​​в нейтральне положення

Потім так само зливається промивка і заливається нове масло. Після заливання знову завести двигун на 2-3 хвилини. Після цього обов’язково перевіряється його рівень. Якщо він нижче мінімальної позначки, то потрібно його долити.

Періодичність проведення регламентних робіт

Практика експлуатації агрегатів трансмісії різних типів передбачає індивідуальний підхід до їхнього обслуговування. Зазвичай масло в МКПП заміні не підлягає, тоді як в автоматичній коробці регулярно замінюється.

Проведення планової операцій з обслуговування та заміни олії в коробці Niva Chevrolet відповідає встановленій періодичності для агрегатів:

 • Механічна коробка перемикання передач. З періодичністю кожні 15 тис. км проводиться оцінка рівня трансмісійної олії. Заміна технічної рідини здійснюється після проведення ремонту, при усуненні теч корпусу, появі труднощів при перемиканні швидкостей.
 • Автоматична трансмісія. Періодичність проведення робіт з контролю рівня становить 15 тис. км, а новий склад наказано заливати кожні 6 75 тисяч пройдених кілометрів.

Вибираємо олію в МКПП

Олія трансмісійна ЛУКОЙЛ ТМ-5 75W-90 (API GL-5)

Необхідна заміна масла в коробці Niva Chevrolet передбачає заливку технічної рідини в об’ємі 1,6 літра. Тому при покупці вибираємо дві літрові ємності, якщо тільки одночасно не планується заміна олії у всіх агрегатах трансмісії. Сумарно з роздавальною коробкою об’єм становитиме 2,5 літри.

Клас масла для використання в механічній коробці відповідає класу API за американською класифікацією. Необхідний індекс – GL-4. Використання універсальних складів GL-4/GL-5 для агрегату є допустимим для короткочасного використання. Клас в’язкості для олії в КПП Niva Chevrolet складає 75W-90. А робочий режим за негативних температур починається зі значення – 40 ºС.

При виборі олії різних виробників, слід звернути увагу на характер олії, яку зазначає виробник. Якісний продукт обов’язково має бути синтетичним. Ця особливість дозволить забезпечити такі умови під час роботи «механіки» на автомобілі:

 • стабільність властивостей за різних температур;
 • захист деталей коробки від передчасного зношування робочих поверхонь;
 • нейтральність до неметалевих частин робочого механізму;
 • зниження тертя та шумності при роботі деталей зачеплення.

Трансмісійна олія CASTROL

На модель Chevrolet Niva встановлюється автоматична трансмісія під індексом 4НР22. Це чотириступінчастий агрегат німецької компанії “Цанрад фабрик”. Лінійка технічних рідин тут дуже широка. Із доступних коштів виділяється:

 • ATF F 4011;
 • MOBIL ATF 220 з індексом “D21412/D22187”;
 • SHELL ATF з індексом 9226.

Для Chevrolet Niva об’єм масла в КПП для агрегату, що встановлюється, заявлений на рівні 3,5 літра.

При проведенні технічного обслуговування на «механіці», на відміну від можливої ​​заміни масла в АКПП, Chevrolet Niva масляний фільтр в агрегаті не використовується. Для автоматичної коробки 4HP22 оригінальне маркування фільтра відоме під індексом «175010С».

READ  Не вмикається вентилятор охолодження ВАЗ 2109 інжектор

Заміна олії в КПП Chevrolet Niva

Робота механічної коробки на автомобілі з повним приводом проходить у складних умовах. Частина моменту, що крутить, передається на роздавальну коробку, а постійні поштовхи і вібрації тільки посилюють навантаження. У таких умовах контроль роботи та загального стану має відбуватися постійно. До операцій технічного обслуговування (ТО) входять огляд агрегату щодо теч, контроль рівня рідини. Потрібна також і періодична заміна олії в КПП Chevrolet Niva.

Заміна олії в КПП Chevrolet Niva

Порядок проведення робіт із заміни

Роботи із заміни робочих рідин в агрегатах трансмісії проводять для автомобіля після короткої поїздки. Це дозволить маслу набути нормальної плинності. Операцію із заміни олії в КПП Niva Chevrolet проводять через 15 хвилин після зупинки автомобіля. Це дозволить не лише трохи охолонути рідини, а й повністю стекти з робочих поверхонь.

Інструменти для заміни олії в КПП Niva Chevrolet

Другою умовою є розташування автомобіля на рівній площадці. Таке положення гарантує повне видалення рідини корпусу агрегату, і дозволить контролювати рівень її при заправці.

Для виконання робіт на механічній трансмісії знадобиться торцевий ключ розмірності «17», шестигранний комір на «12», витратні матеріали, порожня тара для зливу «відпрацювання» та ганчір’я. Ґрунтовно розчищають місця розташування зливного та заправного отвору. Далі роботи проводять у потрібній послідовності:

 • викручують послідовно заливну та зливну пробку;
 • оцінюють магніт зливної пробки щодо наявності металевої стружки чи інших домішок;

Злив олії з КПП Chevrolet Niva

очікують повного зливу «відпрацювання» з корпусу обсягом заправки (за умови відсутності течій);

 • закручують зливну пробку;
 • заправляють встановлений обсяг олії через спеціальний заправний шприц.
 • Рівень заправки контролюють по нижній кромці заправного отвору.

  У разі сильного забруднення олії проводять промивання рухомих деталей агрегату та корпусу. З цією метою заливають 0,9 літра промивного складу, та забезпечують обертання шестерень протягом 2-3 хвилин з наступним зливом.

  Перед проведенням робіт на машині з автоматом потрібно знімати піддон. Це з необхідністю проведення заміни фільтра. У разі неможливості придбання прокладки піддон кріплять до корпусу за допомогою спеціального герметика.

  Перед зливом олії селектор установки режимів послідовно встановлюють у різні положення. В іншому випадку вдасться злити не більше 2 літрів відпрацьованої олії. Про повну заміну в цьому випадку говорити не доводиться.

  Затока трансмісійної олії в КПП Chevrolet Niva

  При проведенні робіт згідно з регламентом, тобто кожні 75 тис. км, власник автомобіля вправі вдаватися до часткової заміни. У цьому випадку елемент, що фільтрує, міняти не обов’язково. Відпрацьований склад приблизно на 50% зливається через зливну пробку із симетричним додаванням нового складу.

  Заправка свіжої олії проводиться через контрольний щуп. У цьому рівень заправки контролюється за заведеному двигуні. Селектор установки режимів при цьому знаходиться в положенні “Р”.

  Після завершення робіт оцініть роботу коробки на ходу. Чіткість та своєчасність перемикань, відсутність поштовхів та інших помилок свідчить про правильність проведення операцій.

  Особливості заміни олії в роздаванні на Niva Chevrolet

  На першому етапі слід проїхати кілька кілометрів, щоб прогріти автомобільну систему. Після цього Niva ставиться на оглядову яму, проводиться очищення від бруду корпусу, зливної та заливної пробки. Заздалегідь готується спеціальна тара, щоб туди злилася рідина, коли відкрутиться заливна пробка. Необхідно видалити сліди зношування деталей КПП. Закручується за допомогою накидного ключа зливна пробка, додається близько літра рідини для промивання.

  Після завершення слід запустити силову установку, по черзі перемикати передачі, затримуючись на кожній по кілька секунд. Цю операцію слід провести кілька разів. Далі глушиться двигун, зливається рідина для промивання і додається приблизно півтора літра нового масла. При цьому важливо контролювати його рівень. Після цього слід знову завести мотор на пару хвилин, проганяти по всіх передачах. Якщо буде необхідність, варто повторити, доливши рідину.

  Виміряти рівень масла в коробці на Chevrolet Niva можна за допомогою щупа, що розташований під капотом.

  Заміна масла в роздавальній коробці та КПП Chevrolet Niva

  Автомобіль Chevrolet Niva має відмінне технічне обладнання. Салон машини досить просторий, відзначається легкість її керування. Широкого поширення набули автомобілі, де встановлена ​​5 МКПП, яка має 3-вальну схему. КПП цього транспортного засобу характеризується складністю будови, внаслідок чого її ремонт може викликати певні складнощі. До системи трансмісії відноситься роздавальна коробка, функція якої полягає в тому, що вона впливає на величину моменту сили.

  READ  Hyundai Solaris не заводиться з першого разу

  Періодичність заміни олії в КПП Chevrolet Niva

  Щоб цей транспортний засіб тривалий час зберігав свою працездатність, автомобіліст повинен проходити ТО. Під час даної процедури може знадобитися заміна олії КПП у Chevrolet Niva, роздаванні. Технічні характеристики: об’єм картера роздавальної коробки – 0,8 л.

  На автомобілі з МКПП заміна трансмісійної олії потрібна за 45000 км пробігу. Однак перша заміна може бути при позначці 60 000 км. Цей інтервал потрібно дотримуватися регулярно.

  Звернути увагу на стан олії у трансмісії варто, якщо почали з’являтися проблеми з перемиканням швидкостей. Зокрема, стали відзначатись стуки, вібрації. Як правило, сторонні стуки при зміні передач – це свідчення того, що є в системі витік масляної рідини.

  Вибір трансмісійних масел

  Рекомендується придбати наступні варіанти трансмісійних масел для Chevrolet Niva: GL-4 в’язкістю 75W-90, 80W-90. Це пальне виробляють такі бренди як ТНК, Mobil, Castrol. Слід зазначити, що рідина не втрачає своїх властивостей за широкого діапазону температур. Використовуючи оригінальні варіанти, автомобіліст збереже робочу здатність встановленої коробки тривалий час. У ціновому відношенні масло від зарубіжних компаній дорожче, саме тому багато хто купує робочу рідину від вітчизняного виробника.

  Важливо! Експерти не рекомендують для МКПП застосовувати олію класу GL-5. Також використання пального нижчого класу скорочує робочий термін швидкісної коробки.

  Таким чином, дана машина потребує догляду, періодичної перевірки її складових вузлів, заміни олії. Виконуючи ці дії, власник Chevrolet продовжить ресурс коробки передач. На кожному ТО повинен перевірятися рівень трансмісійної рідини в коробці, роздаванні. Заміну олії в коробці Niva Chevrolet необхідно здійснити, якщо стали відзначатися проблеми з КПП, наприклад, з утрудненням перемикаються швидкості.

  Заміна олії в КПП на Chevrolet Niva

  Це спеціальний шприц для заливки олії у КПП на Chevrolet Niva. Без нього Вам не обійтися.

  Коли олію вибрано, треба приготувати такий інструмент та витратні матеріали:

  • Ключ на «17».
  • Шестигранник на «12».
  • Рідина для промивання.
  • Ємність для зливу відпрацьованої олії.
  • Шприц для заливання нової олії.
  • Машину з прогрітим двигуном слід встановити на естакаду або яму для огляду.

  Підійде звичайний тазик.

  Відкручуємо зливну пробку.

  Ми використовували саморобний шприц!

  Якщо потрібно, то мало треба долити.

  Вибір олії

  НазваКлас в’язкості по SAEРівень експлуатаційних властивостей
  Коробка передач 75W-90

  Перед тим як проводити заміну олії, його варто заздалегідь правильно вибрати. Таких речовин в даний час досить багато, а тому вибір дуже великий і не завжди зможе з ним впоратися необізнаний у цій справі.

  Досвідчені автолюбителі рекомендують олію Liqui Molly та присадку Suprotec.

  При виборі слід звернути увагу на те, в яких кліматичних умовах буде експлуатуватися авто. Наприклад, якщо температура повітря взимку досягатиме 25 і більше градусів, то перевагу слід віддати рідині 85W-90. Слід також пам’ятати, що не завжди дороге означає якісне.

  Погана олія може видавити сальника.

  Слід віддавати перевагу маслам від перевірених та відомих виробників.

  Замена масла в коробке передач и раздатке на Chevrolet Niva 4х4 Шевроле Нива 2016 года

  Змінюємо масло в коробці передач на Niva Chevrolet своїми руками

  Рідина у трансмісії змащує деталі, що обертаються, і не дозволяє їм зношуватися. Коли у власника Niva Chevrolet немає бажання робити ремонт коробки передчасно, йому потрібно постійно стежити за рівнем масла в агрегаті. А також, коли масло почало видавати неприємний запах або потемніло, слід його поміняти.

  Коли міняти масло?

  Хороша олія – в’язка та прозора.

  Виробник ВАЗ 2121 Chevrolet стверджує, що міняти масло в коробці треба через кожні 45 000 кілометрів пробігу. Якщо автомобіль буде експлуатуватися у важких умовах, то заміну олії слід проводити частіше.

  На цьому роботу із заміни олії в Niva Chevrolet можна вважати завершеною. Далі? треба постійно стежити за рівнем олії та підливати його в коробку. Це допоможе уникнути багатьох неприємностей.