Заміна олії в коробці Solaris

Що в коробці Хендай Соляріс на 120.000 пробігу?

Автоматичні КПП

Чотириступінчаста трансмісія застосовувалася на автомобілях першого покоління. Виробництво АКПП A4CF1 було налагоджено у 2006 році і спроектовано її було на базі японської F4A42. Перед інженерами було поставлено завдання зменшити собівартість агрегату та підвищити експлуатаційну надійність.

Перша версія коробки “автомата” виявилася досить сирою і після усунення вроджених дефектів її модифікації отримала назву A4CF2. Багато елементів були кардинально перероблені і посилені, що дозволило збільшити переданий крутний момент.

Пізніше були проведені маркетологами, проведені дослідження, за результатами яких на Hyundai Solaris почали встановлювати АКПП моделі A6GF1 (шестиступінчасту), яка має ряд особливостей:

 • Перепускний клапан забезпечує лінійну зміну тиску в керуючому контурі, що сприяє зниженню витрати пального.
 • Муфта амортизаційна перенесена на гідротрансформатор.
 • Застосовано торцеве шліфування зубів шестернів для зменшення шумності агрегату.
 • Діапазон керування муфтою значно розширено.

олії, коробці, solaris

Робота АКПП контролюється електронним блоком, а дані з нього видаються безпосередньо на тахометр. Таке технічне рішення дозволило підвищити точність приладу.

Яке масло краще вибрати?

Водію важливо знати, яку рідину треба лити в агрегат. Виробник Hyundai рекомендує споживачам заливати в систему оригінальний продукт ATF SP 3, який виготовляється концерном. Це масло дозволяє оптимально виконати функцію змащення компонентів, що труться, а також забезпечити охолодження вузлів і якісне промивання всіх деталей. При використанні оригінального продукту можна досягти оптимальної передачі моменту, що крутить. Що стосується ступеня в’язкості, то краще вибрати витратний матеріал, який відноситься до зниженого класу. Наприклад, всесезонні олії повинні мати індекс 90W, 140W, а зимові рідини 75W, 80W або 85W.

Яку олію краще заливати?

Із заводу на цей автомобіль залита рідина Hyundai АТФ SP III. Однак купувати оригінальне масло для автоматичних коробок передач не обов’язково. На ринку є безліч непоганих аналогів. Яку олію краще заливати? Це може бути продукт від:

Але важливо, щоб це було масло для автоматичних коробок передач, і щоб воно відповідало допускам SP III. Є також універсальні продукти. Але такі трансмісійні рідини можна використовувати лише в тому випадку, якщо на упаковці є стандарт SP III.

Яка олія потрібна і в якій кількості

Потрібно лити в коробку бажано оригінальне масло, головне – свіже. Свіжість вибраної рідини стане запорукою успіху цієї процедури. Використовувати можна, наприклад, DIAMOND ATF SP-III або SK ATF SP-III. Ще можна подивитися на щуп, часто на ньому вказана марка рідини.

Рівень оливи в коробці передач Hyundai Solaris має бути між відмітками «min» та «мах». Тому не шкодуйте і лийте скільки потрібно. Перевіряйте рівень, як належить, раз на тиждень. Масляні краплі на коробці. ознака, що залили мастила занадто багато. І щоб вона не спінювалася, зайве треба одразу ж злити. Намагайтеся бути уважним і часто не допускати такої помилки.

Недолік також згубно впливає на автоматичну коробку передач. До неї може потрапити повітря, якого буде дуже складно позбутися. Недостатня кількість змащувального прискорить зношування фрикціонів АКПП. Також, якщо ви побачите, що масло потемніло або з’явився неприємний запах гару, потрібно якнайшвидше міняти його. Своєчасна заміна врятує від багатьох неприємностей вашу машину, тому міняти трансмісійну рідину, не тільки тоді, коли пробіг досягне позначки у необхідну кількість км.

Пробіг, при якому настає необхідність заміни робочої речовини в коробці, автомат скорочується, якщо автомобіль експлуатується у важких умовах. Наприклад, рух по нерівних, запилених дорогах, буксирування причепа, їзда при швидкості близько 170 км/год і вище, експлуатація авто в гірських районах та пересіченій місцевості тощо. д.

Періодичність заміни та заправний об’єм масла в коробці

На заводі виготовлювачі масло в АКПП заливають трансмісійне мастило в розрахунку на весь період експлуатації авто. Однак виробник рекомендує здійснювати перевірку рівня робочої рідини в автоматичній коробці передач через 120 000 км пробігу або через 96 місяців експлуатації авто.

Водночас трапляється, що виникає необхідність «достроково» змінити мастило:

 • ремонт АКПП або його заміна;
 • підтікання рідини в картері КПП внаслідок розгерметизації піддону;
 • сторонні звуки при роботі коробки.
READ  Заміна передніх гальмівних дисків Hyundai Solaris

Відповідаючи на запитання, скільки масла необхідно заливати в АКПП Соляріса, скажімо, що для заміни знадобиться 6,8 літрів рідини ATF. Якщо проводити часткову заміну, наприклад, при знятті піддону КПП, то долити треба буде 4 літри олії. У разі заміни з промиванням, знадобиться вже близько 8 літрів.

Вибір олії

В офіційному регламенті вказується, що оптимальний варіант при виборі мастила для двигуна Solaris. Шелл Хелікс Ультра. Неважливо, коли ви вирішили залити мастило, на зиму чи після холодів. Що стосується класу в’язкості, то найкраще підійде рідина стандарту 5W30. Автовласники, які ллють цю олію, не скаржаться на її швидку витрату чи неефективну роботу.

Користувач Олексій Максус показав, як зробити заміну витратної речовини в Солярісі.

Орієнтири для заміни

Якщо при перемиканні необхідно докласти незвичного зусилля або з’явився специфічний гул в районі коробки, що трапляється вкрай рідко, необхідно з’ясувати причину. Ці ознаки можуть вказувати на те, коли міняти масло в МКПП. Можливо, заміна трансмісійної рідини допоможе виправити ситуацію.

Багато хто не чекає підозрілих симптомів, а після пробігу 60 тисяч кілометрів (це приблизно 48 місяців експлуатації) роблять заміну самостійно. Якщо знехтувати своєчасною заміною, то ймовірність заклинювання коробки з подальшим дорогим ремонтом дуже висока.

Для проведення заміни рідини не потрібен спеціальний інструмент та обладнання. Для зручності необхідно розмістити автомобіль на витяг або встановити його на оглядову яму (естакаду). Це потрібно, щоб демонтувати пластиковий захист з нижньої частини двигуна, а також мати зручний доступ до заливного, зливного та контрольного отвору.

Виробник точно вказує, яку олію залити в МКПП Hyundai Solaris. Необхідно заздалегідь приготувати 2 літри рідини Hyundai/Kia Motors MTF 75W/85Wk. Цього обсягу достатньо для повної зміни. Помивання агрегату проводити не потрібно, так само, як і доливання в процесі експлуатації за винятком екстрених ситуацій.

Hyundai Solaris: заміна олії в МКПП та перевірка рівня

Нову олію в механічну коробку Hyundai Solaris потрібно заливати з певним інтервалом. Коробки Solaris типу механіка надійні, довговічні, але без належного обслуговування довго не протягнуть. Виробник рекомендує виконувати заміну робочої рідини у зазначені терміни – так трансмісія прослужить максимально довго, а водіння буде комфортним, безпечним.

Коли міняти масло в МКПП на Солярисі

Інтервал заміни олії в МКПП Solaris становить від 15 до 60 тис. км з урахуванням стану автомобіля, пробігу, якості доріг, манери їзди. У новому авто (купленому в салоні, а не безпосередньо і з пробігом) перші 100 тис. км обслуговування коробки можна не робити. Після кожного ремонту КПП заміну рекомендують майстри на СТО – вони кажуть, що це не так важко і дорого, а якість роботи автомобіля підвищується.

Наприклад, суттєва зміна відтінку олії, наявність сторонніх домішок, води, поява ароматів – вказівник на те, що з робочою рідиною щось не в порядку, потрібно провести обслуговування коробки. Якщо цим знехтувати може скластися аварійна ситуація, автомобіль вийде з ладу, а в деяких випадках можуть навіть постраждати люди.

Трансмісійна олія Hyundai Solaris МКПП не вічна, навіть якщо використовується виключно якісний продукт. Згодом воно зношується, втрачає початкові характеристики, випаровується у плані загального обсягу чи активних речовин. На проблеми вказує тугий хід важеля для перемикання передач, наявність сторонніх шумів у коробці під час їзди, потік масла, яких в нормі бути не повинно. Тому мінімально кожні 90 тис. км, а краще у 2-3 рази частіше потрібно виконувати обслуговування механічної коробки.

Hyundai Solaris – надійна робоча конячка, але багато залежатиме від обслуговування

Підозрювальні симптоми можна не чекати, а проводити обслуговування за розкладом. Головне не ігнорувати необхідність своєчасної заміни масла в механічній коробці Solaris – інакше можна довести справу до проклинювання коробки з подальшим дорогим ремонтом. Складне обладнання, інструмент не потрібний – вистачить базового набору. Щоб виконувати роботи було зручніше, машину виставляють на естакаду або використовують підйомник. Так простіше буде зняти пластиковий захист знизу, отримати доступ до отворів зливу, контролю, затоки.

Яка олія в коробці механіка Solaris

Масло в КПП Solaris механіка потрібно заливати з урахуванням рекомендацій виробника. Безпрограшний варіант – олія для МКПП Solaris оригінал MTF 75W-85 Gl-4. За бажанням замість нього можна використовувати інші продукти, параметри в’язкості яких відповідають стандартам SAE 75W-85, 75W-90.

Крім в’язкості, масло повинне мати маркування за системами АРI GL4 або GL5. Індекс визначає якісний склад, сфери застосування олії. 1 клас – мінералка для старих моделей авто, практично позбавлена ​​присадок. GL2 та 3 – продукти з компонентами від зносу та для покращення інших експлуатаційних характеристик. Для Солярис ідеально підходять рідини 4 і 5 класів для передньопривідних авто. При цьому слід розуміти, що навіть найякісніша трансмісія на 50 тис. км пробігу почне втрачати первинні властивості.

Заміна мастила в механічній коробці передач Hyundai Solaris та Kia Rio

Щоб виконати обслуговування коробки, до неї потрібно отримати доступ знизу авто

READ  Заміна олії в халдекс Tiguan

Об’єм масла в МКПП Solaris

Кількість олії в МКПП Solaris становить 1.9 л, тому для повної заміни буде достатньо 2 л. Завод рекомендує застосовувати лише оригінал, оскільки він:

 • розроблений для конкретного типу коробки та моделі авто;
 • має оптимальну хімічну структуру, що сприяє захисту деталей;
 • технологічні властивості трансмісії відповідають заводським стандартам;
 • передчасне знос робочих деталей виключено.

Оскільки обсяг може випаровуватись, його час від часу слід перевіряти.

Якісна трансмісійна рідина багато в чому визначає термін служби, якість роботи коробки

Заміна мастила в механічній коробці передач Solaris

Заміну масла в коробці Hyundai Solaris типу механіка багато автомобілістів роблять самі, без звернення до сервісу. Для цього потрібен набір інструменту, зручний робочий майданчик з можливістю отримати доступ до автомобіля з нижньої частини.

Для відкручування болтів зручно використовувати ключі відповідного діаметра

Заміну мастила МКПП Solaris своїми руками проводять через картер коробки, він розташований біля двигуна. Порядок дій:

 • Прогріти двигун до робочих температур.
 • Відкрутити пробку отвору контролю зливу на КПП.
 • Перевірити рівень. якщо він не нижче мінімальної кромки, все гаразд. Коли рідина в отвір не видно, рівень перевіряють пальцем або викруткою.
 • Вивернути пробку з отвору контролю, підставити ємність, куди стіче відпрацювання, викрутити пробку. Оскільки рідина може бути гарячою, роботи виконувати слід акуратно.
 • Злити рідину повністю (скільки витече), видалити з картера залишки відпрацювання.
 • Перевірити стан ущільнювача з алюмінію на обох частинах пробок, при необхідності замінити.
 • Окремо перевірити магнітну пробку зливу – наявність абразиву, стружки неприпустимо.
 • Закрутити пробку зливу назад, залити нову техрідість у шприц, потім через отвір контролю близько 1.9 л.
 • Знову перевірити рівень.

Готово. залишиться запустити мотор і переконатися в тому, що протікання немає.

Виконувати обслуговування МКПП своїми руками не важко, важливо дотримуватися основних вимог

Звертатися на СТО для проведення робіт також можна, але це підвищить вартість обслуговування. Оскільки більшу частину операції можна провести самостійно, водії роблять це. Головне розуміти, що рекомендації щодо марок масел для механічної коробки передач Solaris не слід ігнорувати, а перевіряти рівень потрібно регулярно. Відсутність перевірки рівня – головна причина того, що рідини чи замало, вона змінила початкові характеристики раніше визначеного терміну, та автомобільна коробка працює на межі.

Як перевірити масло в МКПП Solaris

Рівень мастила в МКПП Solaris потрібно постійно контролювати, оскільки обсяг змінюється, може бути недостатнім. Також під час тесту потрібно капнути склад на папір чи чисту тканину та оцінити стан рідини, наявність у ній сторонніх домішок. Робота з недостатньою кількістю мастила загрожує працездатністю коробки та автомобіля в цілому. Відпрацювання не охолоджує і не змащує деталі так, як має це робити. Оскільки стоїть техрідина не надто дорого, потрібно її всього 2 л, роботи краще буде проводити частіше. Заміна мастила коштує набагато дешевше, ніж відновлення МКПП чи покупка нового вузла.

Перевіряти рівень у МКПП рекомендовано кожні 10 тис. км пробігу

Перевірку олії в МКПП Solaris здійснюють у такому порядку:

 • Прогріти МКПП. проїхати на автомобілі хвилин 10, можна менше.
 • Поставити машину на рівний майданчик або естакаду, почекати хвилин 10, щоб масло скло в ємність. Часу може знадобитися більше – потрібно почекати, доки процес завершиться.
 • Відкрити капот, вийняти щуп. він розташований праворуч. Оцінити рівень масла. в нормі він йде між максимальною та мінімальною насічками. Більше максимуму бути не повинно, менше мінімуму теж.
 • Зняти білою серветкою або тканинним відрізом трохи рідини зі щупа, оцінити аромат, відтінок. В нормі колір червоний, якщо він бурий, чорний, темно-червоний, проводять екстрене обслуговування.

Після 50 тис. км пробігу технічна рідина практично завжди коричнева. Наявність домішок, твердих включень, металевої стружки також свідчить про необхідність виконання термінової заміни рідини. Коли масло в нормі, але обсяг недостатній, просто роблять долив.

Масло в механічну коробку Hyundai Solaris потрібно заливати регулярно. Якщо ігнорувати таку вимогу, то МКПП працюватиме на межі можливостей, вийде з ладу раніше. Оптимальний тестувальний інтервал – кожні 10 тис. км пробігу, проміжки між обслуговуваннями – 15-60 тис. км. У новому автомобілі МКПП можна не чіпати перші 100 тис. км, але багато залежить від умов водіння, якості доріг, манери керування транспортним засобом. При виборі трансмісії обов’язково враховують рекомендації виробника. Оптимальний варіант – оригінал, але аналоги із заданими параметрами в’язкості та класу теж підійдуть. Позапланові заміни проводять у разі зміни кольору, запаху трансмісії, наявності в ній домішок, яких не повинно бути, та забруднень.

Заміна олії в МКПП Hyundai Solaris

Усі профілактичні роботи, а також їх періодичність для автомобіля Hyundai Solaris вказані виробником у технічному регламенті. Для дилерських центрів та автолюбителів цей документ є підставою для обслуговування транспортного засобу. Точні терміни заміни мастила в МКПП Hyundai Solaris в ньому не вказані. Тому багато водіїв орієнтуються на власну інтуїцію та думку досвідчених механіків.

Залежно від інтенсивності експлуатації транспортного засобу, більшість власників Hyundai Solaris повинні час від часу перевіряти рівень масла в МКПП. Але робити це важко, через особливе розміщення контрольного отвору. Тому залишається лише одне – стежити за поведінкою трансмісії.

READ  Як зареєструвати газове обладнання на авто

Заміна олії в МКПП Hyundai Solaris

Як у будь-якому автомобілі Hyundai Solaris коробка передач має масло, яке періодично потрібно міняти. Тому в даній статті розглянемо процес заміни масла в МКПП Hyundai Solaris, вибір масла, аналоги, які можна лити, причини заміни та рекомендації.

Заміна масла в коробці автомат на Hyundai Solaris

Залежно від того, наскільки потрібна повна заміна рідини, вибираємо метод:

Розглянемо алгоритм найскладнішої операції, коли потрібно повністю замінити масло та фільтр (повна заміна масла з промиванням):

  Прогріваємо двигун та АКПП до робочої температури.

Прогрів двигуна до робочої температури.

Декілька способів заміни масла в АКПП Solaris

У порівнянні з механічною коробкою перемикання передач, автоматичні КПП потребують більш дбайливого звернення, якісного та своєчасного обслуговування.

На автомобілях Hyundai Solaris можуть бути встановлені чотириступінчасті та шестиступінчасті КПП автомат, що отримали маркування 4АТ та 6АТ відповідно.

Заміна масла в АКПП Hyundai Solaris необхідна процедура, що дозволяє уникнути можливих несправностей та зробити експлуатацію автомобіля найбільш комфортною.

Спеціалізованими СТО пропонується послуга із заміни рідини ATF за допомогою спеціального обладнання. Конструктивне виконання коробки передач дозволяє виконати заміну мастила самостійно.

Як міняють масло в АКПП Hyundai/Kia?

Незважаючи на те, що деякі дилери заявляють про те, що АКПП. “необслуговуваний” агрегат, змінювати ATF-ку слід у чітко встановлений та регламентований термін. Для 6-ступінчастих автоматів Hyundai/Kia періодичність 50-60 тис. км вважається ідеальною. Часто після покупки машини на вторинному ринку перед новим власником авто стоїть непростий вибір – міняти чи не міняти масло у коробці. Пробіг часто змотують, сервісну книжку не завжди заповнюють правильно, доходить до того, що про зміну забувають самі дилери. Зрештою, автомобіліст не знає, що робити.

Якщо масло не змінювали 100 тис. км або більше, то автомат дійсно легко вивести з ладу. З підключенням спеціального апарату для повної заміни ATF відбувається таке: вимиваються різні відкладення, які не перешкоджали нормальній роботі АКПП, забиваються канали, що веде до погіршення охолодження агрегату. В результаті коробка без нормального охолодження швидко «вмирає».

Коли водій не знає, коли було проведено заміну трансмісійної рідини, але бажає усунути ривки, стусани та інші ознаки неправильної роботи автомата, фахівці виписують щадний метод обслуговування АКПП – часткова заміна ATF

Без апарата неможливо злити весь об’єм масла, оскільки більша частина матеріалу навіть після зливу буде знаходитися в порожнинах агрегату, що рухаються. Але за 2-3 часткові зміни з інтервалом 200-300 км рідини цілком реально оновити 70-90% олії. Логіка таких дій проста: нова ATF-ка, потрапляючи в коробку, оновлює стару рідину та сприяє відновленню початкових характеристик. Як показує практика, так часто усуваються такі симптоми поломки трансмісії:

Але варто розуміти, що перехід АКПП на аварійний режим роботи, зліт обертів на початку руху (пробуксування) та інші ознаки можуть вказувати на наявність серйозної поломки агрегату. Заміна ATF у коробці Hyundai/Kia – не «лікування», а профілактика «захворювань». Якщо поломки немає, коробка справно працює, то вона точно буде справно працювати і після повної/часткової зміни рідини. Апарат розумно підключати, коли автовласник справно обслуговував агрегат кожні 50-60 тис. км. Повністю оновивши робочу рідину, можна сприяти серйозному збільшенню ресурсу агрегату.

Hyundai Solaris Hatchback 2013 року на DRIVE2

У нас сьогодні ювілей, у нас 90000 пробіг, а значить треба зробити подарунок — замінити масло в АКПП На початку думав сам заморочитися, з пошуком масла і приїхати до дилера зі своїм, але після підрахунків, з’ясувалося що дешевше не набагато і воно того не варте.Дилер змінює масло методом повного заміщення старого, фільтр змінюють тільки в тому випадку, якщо тиск з яким вони подають масло падає нижче 0.7. у мене було на позначці 1.4.

підключення апарату зміни масла до автомобіля

Спочатку розкривають каністри з маслом, 2 каністри по 4 літри і 2 каністри по 1 літру, разом 10 літрів.Все це зливають в одну велику каністру, яка знаходиться під апаратом, і там же знаходиться друга каністра, в яку зливається відпрацювання.

Заміна олії в АКПП Hyundai Solaris (Kia Rio)

Залишається грамів 300-500 після заміни

Злите масло навіть відтінку червоного не дає, воно чорне як вугілля.

Плюси в такій заміні тим, що масло не просто змінюється в коробці, а коробка ще й промивається виганяючи старе масло з усіх її куточків.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS