Заміна олії в коробці Kalina

Заміна олії в коробці (КПП) на Kalina

Ласкаво просимо! Олії вони бувають різними, починаючи від харчових і закінчуючи тими які використовуються в автомобілях, а саме в шестернях та інших дотичних деталях один з одним вони потрібні, якщо взяти наприклад двигун автомобіля, то він працює завдяки дуже багатьом вузлам і найміцніший вузол (Деталь) який і піддається навантаженням, це йде колінчастий вал, поршнева група і блок циліндрів (І ще деякі інші деталі, всіх не будемо називати), колінвал постійно крутитися при цьому поршня які на ньому встановлені піддаються дуже великому тертю (Вони об стінки циліндрів труться і якщо якби не масло, то довго двигун не жив би, самі уявіть що будемо якщо метал об метал буде тертися, а якщо враховувати ще той факт що колінвал крутитися лише на одному холостому ходу в районі 800 оборотів на хвилину, «а це десь 13 повних оборотів за секунду», то ви самі повинні вже розуміти що автомобіль так довго не проїде, якщо метал не буде змащуватися), тому масло і використовується в таких вузлах як двигун, коробка передач, редуктор і т.д.д., До речі щодо коробки не пояснили, в ній відбувається така сама ситуація як і з двигуном, шестерні які розташовуються в ній крутяться і труться одна об одну, тим самим вони теж повинні змащуватися, шестірні в коробки складаються з металу, якщо мастило до них не буде доходити (Немає масла в коробці наприклад), то спочатку з шестерень буде летіти металева стружка (Метал за рахунок тертя здирається) і в кінцевому підсумку коробку або ж заклинить, або вона взагалі перестане працювати і двигун лише один буде крутитися.

Примітка! Заміна масла в коробці на Ладі Kalina проводиться при наявності наступних інструментів: По-перше обов’язково гайкові ключі будуть потрібні або якщо у вас є накидні то це ще краще (різьблення не зірвете), по-друге спеціальний шприц знадобиться який продається в автомагазинах за розумною ціною. Ви просто консультанту скажіть що вам потрібен шприц для заливки масла в коробку і він вам відразу ж підбере той який потрібно (Дорогі не беріть, сенсу в них немає, вони тільки тим людям потрібні які постійно автомобілі чинять, а якщо ви для себе робите, то і звичайного буде цілком достатньо), ну і ємність буде потрібна в яку масло з коробки зливатися буде, приблизно літрів на 5 ємність візьміть, взагалі в коробку всього 3.1 літр входить, але просто на 4 літри ємності не буває (хоча можливо і буває, але її дуже важко знайти), та й одразу краще ємністю із запасом запастися, щоб проблем ніяких не було і нічого не виливалося назовні!

Де знаходиться коробка передач? У передньопривідних автомобілях у неї місцезнаходження одне і те ж (Не важливо який двигун), для наочності приклад де вона знаходиться, показаний на автомобілі LADA Priora з 16 клапанним двигуном (Вигляд знизу автомобіля), на фото дана коробка в коло обведена, вона має металевий корпус який має свою наукову назву і цей корпус показаний на фото зеленою стрілкою, а правильна назва у нього така: «Картер коробки передач автомобіля», але крім цього коробка має ще й картер зчеплення (Вказаний синьою стрілкою), який закриває маховик і диск зчеплення, скріплюються обидва картери між собою гайками та болтами (Одна з гайок для наочності вказана жовтою стрілкою).

Коли потрібно міняти масло у коробці передач? Якщо вірити і слідувати порадам заводу виробника (Що ми вам не рекомендуємо), то масло підлягає зміні Аж! Через 70.000 тис. км., але масла вити різні бувають і у всіх них є свій термін придатності, який до речі на коробці вказаний все від масла залежить, але в основному всі масла по 5 років ходять, але і по 3 роки є деякі), крім терміну придатності потрібно знати якісну олію ви купили або ж ні, якщо на коробці нічого толком не вказано, коробка без етикеток або рядки криво написані і є недоліки по написанню (Погано фарбу видно наприклад), то таке масло взагалі не рекомендуємо заливати в машину, ну або якщо все-таки хочете і немає грошей на дорогі масла, то хоча б зміну його робите не через 70.000 тис. км., а через 40.000-50.000 наприклад, але якщо все ж таки купили гарне трансмісійне масло яке в книзі з експлуатації у вас вказано, то можна і до 60.000 тис. км., після заливки на ньому їздити і до речі всі рекомендації заводу щодо заміни олії кожні 70.000 тис. км., мають на увазі той факт, що ви будете використовувати справжнє масло яке в книзі зазначено, а не підробку, тому якщо ви таке знайдете (А масла на даний момент дуже багато людей підробляють) то можете і до 70.000 на ньому їздити, але все ж таки ми не рекомендуємо, якщо є можливість робите зміну масла по частіше, гірше від цього не буде.

READ  Audi А6 с5 заміна АКПП на МКПП

Примітка! Ще який ви повинні знати, з заводу не в один російський автомобіль не заливається хорошого дорого масла, пов’язано це і з економією і з непотрібністю, просто перші тисячі кілометрів поки в двигуни всі деталі притираються, з них летить стружка і т.д.д., після проходження невеликого пробігу (Як правило це 2500 тисяч кілометрів) дані олії зливаються і змінюються на нові, а саме на дорожчі і їздити на яких передбачається вже не 2500 тисяч кілометрів, а 15.000 тис., в коробку ж вливають теж не дуже дороге масло із заводу (як правило це мінеральне масло) його через 2500 міняти не потрібно, але після того як автомобіль проїде приблизно 30.000 тис. км. змінити ж його не завадить!

Кожен автомобіліст повинен знати, чи своєчасна заміна масла в коробці передач Kalina впливає на тривалість терміну служби механізму та всього силового агрегату. У зв’язку з цим заміна рідини в КПП вітчизняного авто є найважливішим етапом за підтримки пристрою в нормальному робочому режимі.

Без своєчасної заміни трансмісійної рідини ви піддасте коробку передач більш суворим експлуатаційним умовам, через що вона сильно постраждає.

За регламентом автовиробника заміна олії в коробці передач LADA Kalina повинна проводитись кожні 75 тис. кілометрів пробігу або кожні п’ять років. Якщо ви постійно їздите на машині в інтенсивному режимі, краще зробити заміну раніше. приблизно через 50 тис. кілометрів.

Заміна олії в коробці LADA Kalina в домашніх умовах

олії, коробці, kalina

Заміна трансмісійної олії на LADA Kalina згідно з регламентом має проводитися кожні 75 тис. км пробігу і не рідше ніж раз на 4-5 років. У разі інтенсивної експлуатації або великих навантажень можна замінити масло в коробці Kalina і раніше, наприклад, після 50 тис. км пробігу.

Постояльці ВАЗ Ремонт вже знають як замінити масло на ВАЗ 2108, про це я розповідав у своїх ранніх статтях, сьогодні на прохання одного з наших постійних відвідувачів, я розповім про те, як замінити масло в КПП LADA Kalina, своїми руками зрозуміло.

ЛАДА КАЛИНА ШВИДКА ЗАМІНА ОЛІЇ У КОРОБЦІ (РЕМОНТ СВОЇМИ РУКАМИ)

Для роботи вам знадобиться кілька звичайних ключів, які є мабуть у кожного:

 • Накидний на 17.
 • Лійка зі шлангом 30-50 см (тут доведеться «колгоспити», або купити готову лійку в магазині. Я вийшов з положення використавши підлогу пластикової пляшки та шматок шланга примотаний до її шийки ізолентою).
 • Бажано прямі руки та світла голова
 • Трансмісійне масло.
 • Тара для зливу відпрацьованої олії.

Заміна мастила в коробці передач Калини, як і будь-якої іншої ВАЗівської моделі, проводиться на оглядовій ямі або підйомнику. Злив олії краще виробляти на гарячу, тобто при добре прогрітому двигуні після тривалої поїздки або подорожі.

Скільки олії у коробці передач LADA Калини

Об’єм картера та кількість рідини залежить від конструкції трансмісії:

 • В автоматичній коробці передач цей показник становить 6 л, що обумовлено самою конструкцією такої системи. Для її охолодження потрібно на порядок більше рідини, на відміну від звичайної механіки, так само при використанні гідротрансформатора потрібно високе зусилля на тертя, що означає наявність великої кількості рідини в обороті.
 • У механіці з лаштунками об’єм олії в КПП LADA Kalina 2 становить 3,3 л. Такі агрегати випускалися до 2012 року.
 • У модернізованій тросовій КПП LADA Kalina об’єм масла в коробці передач було зменшено до 2,3 л.

Ці дані варто враховувати при покупці витратного матеріалу.

Будь-яке масло в КПП на Kalina складається з основи та різних присадок. У міру роботи початкові властивості поступово губляться, присадки виробляються, деталі трансмісії залишаються без захисту. У працюючій коробці передач температура може бути більше 100 градусів, старе мастило з відпрацьованими присадками втрачає свої мастильні властивості, спінюється.

Використана олія не здатна створювати на деталях, що труться, захисну плівку, від перегріву утворюється нагар, який починає перешкоджати нормальному включенню передач. Визначити, що змащення пора міняти можна за характерним гулом з коробки. з часом він переросте в руйнування зубів шестерень, КПП вийде з ладу. На Kalina тросовий привід коробки передач, тому шумить вона менше. Той самий ефект буде при недостатній кількості масла. Передачі включаються насилу, починаються задири головної передачі, шестерень. Автомобіль просто не зможе пересуватися.

READ  Як перевірити масло в коробці Mercedes

Задуматися про заміну потрібно при появі ознак попадання в трансмісію вологи та металевих частинок від зруйнованих зубів шестерень. За таких симптомів порушується правильна робота КПП. Про це свідчить серія різних звуків. Якщо під час перемикання передач або під час руху автомобіля чути скрегіт, виття, гул, тріск, це свідчить про необхідність заміни масла і усунення несправностей, що вже утворилися. Мастильний матеріал слід міняти після огляду щупа контролю рівня олії – якщо робоча рідина в КПП чорна, і є запах гару.

Виробник LADA Kalina рекомендує змінювати мастило при досягненні певного пробігу. Коробка передач. досить витривалий вузол, оптимальний пробіг від однієї заміни до іншої дорівнює 60000 км, хоча АвтоВАЗ рекомендує міняти масло з періодичністю в 70000 км.

Заливати слід лише спеціальний трансмісійний продукт із правильно обраною в’язкістю та маркуванням для механічних або автоматичних КПП.

Заміна олії в коробці передач (КПП)

Регламент заводу виробника Автоваз говорить, що заміна масла в коробці перемикання передач повинна проводитися не рідше ніж один раз на 75 000 кілометрів. Багато автовласників їздять на Kalina із заводським маслом, яке як відомо є мінеральним і має далеко не найкращі характеристики. І бажано його змінити на напівсинтетичне, яке поводиться набагато краще при експлуатації, особливо в зимовий період. Нижче розповім докладніше про все.

Що необхідно для заміни?

Багато власників автомобілів вітчизняного виробництва ВАЗ відрізняються кмітливістю та їздять на СТО у крайніх випадках. Це цілком виправдано, оскільки багато робіт з ремонту та обслуговування можна виконувати самостійно. Заміна мастила в коробці передач LADA Kalina може бути виконана самостійно. Вам знадобиться невеликий комплект інструментів та трохи вільного часу. Для роботи вам знадобиться таке:

Заміна олії в КПП. Лада Каліна (Lada Kalina)

 • Ключ на 17 (бажано накидний, тому що він зручніший).
 • Вирва з приєднаною 50-сантиметровою трубкою. Можна зробити самостійно із пляшки або купити в магазині.
 • Трансмісійна рідина. Скільки олії в КПП Kalina читайте нижче.
 • Ємність для зливу старої мастильної рідини.
 • Спеціальна промивна олія, якщо ви плануєте промивати систему.
 • Домкрат.

Також вам знадобиться естакада або яма для зручності проведення всіх робіт.

Заміна олії в КПП «LADA Калини» 1 та 2 з моторами 8 та 16 клапанів

Заміна олії в коробці «Калини» 2-го покоління в встановлений термін особливо важлива на автомобілях з автоматом. Застосування «правильних» трансмісійних рідин збереже в цілості не лише зубчасті колеса та вали, а й нерви автовласника.

Коробка зміни передач (КПП) LADA Kalina, як будь-яка трансмісія, потребує періодичного обслуговування. Серед інших профілактичних робіт, рекомендованих “АвтоВАЗом” в інтервалі пробігу автомобіля 74-75 тис. км, – заміна олії КПП на «Kalina».

Характеристика коробки передач

Для своєї моделі LADA Kalina виробник застосував класичний механічний агрегат. У його арсеналі присутні п’ять ступенів, крім «задньої» передачі. Дана коробка своїм корінням сягає вглиб 80-х, коли володарями її «предків» були модні на той час «дев’ятки».

Потім розробники суттєво модернізували агрегат, після чого світло побачила коробка ВАЗ-2180, що володіє тросовим приводом. Багато вузлів даної трансмісії зазнали істотних змін, а ось принцип її змащення так і залишається майже ідентичним своєму прабатькові. У піддоні агрегату знаходиться певна кількість змащувальної речовини, процес подачі якої до вузлів агрегату відбувається природним способом. Це означає, що масло не подається насосом або іншим механізмом примусового мастила, а захоплюється валами та шестернями та поширюється по внутрішньому периметру агрегату. До речі, деякі власники не знайомі з цим принципом.

Крім забезпечення ефекту змащування у робочої рідини є ще одна і досить важлива функція – це відведення тепла, що створюється під час роботи коробки. Саме тут за недостатності рівня масла спостерігається перегрів агрегату. Шестерні піддаються зносу з підвищеною інтенсивністю через роботу «на суху». Потім стружка накопичується в робочій рідині і надалі осідає на магнітах, а сама олія набуває темного відтінку з присутністю характерного запаху. Ці фактори зобов’язують здійснювати періодичний та своєчасний контроль рівня змащувальної речовини у трансмісії. Для зазначених цілей виробник цілеспрямовано передбачив наявність спеціального щупу. Коли рівень знаходиться нижче за середню мітку щупа, то експлуатація агрегату протипоказана.

Готуємось до заміни

Заміна мастила в двигуні LADA Kalina може проводитися не тільки під час планового технічного обслуговування, але й тоді, коли виявлено, що його об’єм у картері двигуна значно зменшився. Контроль здійснюється за допомогою спеціального щупу.

Об’єм вважається достатнім, коли масляна мітка на щупі розташовується між ризиками MIN та MAX. Якщо ж вона розташована нижче ризику MIN, то моторне масло потрібно долити, а якщо вище ризики MAX. то надлишок злити. В обох випадках необхідно виявити причини, що призвели до такої картини та усунути їх.

Яка олія підходить для кожної коробки

Ми підготували таблицю, в яку включили інформацію по всіх моделях «LADA Kalina», яку олію заливати в коробку, а також:

 • модель КПП;
 • марку та модель трансмісійної олії, яку потрібно заливати в цю коробку;
 • вартість мастильної рідини у рублях за літр;
 • менш дорогі аналоги трансмісійки, які підходять для коробки;
 • повний об’єм мастильної рідини.
READ  Як зняти моторчик пічки на Kalina

Універсальна трансмісійна олія «Зіг» для КПП «Kalina»

На форумах не вщухають суперечки, якою є найкраща олія для КПП «Калини»-універсал або в будь-якому іншому кузові, адже для одних важливою є рекомендація виробника, а інші вважають за краще вибирати якіснішу рідину, здатну продовжити термін служби агрегату. Але будь-яке масло, що підходить за специфікацією, забезпечує нормальну роботу трансмісії, тому куди важливіше періодичність заміни та акуратність у використанні автомобіля. Крім того, масло в коробку «Калини» лити необхідно правильно, інакше замість користі вийде шкода.

Яка олія в коробку LADA Kalina

Коробка перемикання передач. це вузол автомобіля, схильний до великих навантажень, так як потужний силовий момент від двигуна до коліс передається за допомогою досить маленьких шестерень. Тому для довгої та безвідмовної роботи КПП потрібно своєчасно міняти масло, і при цьому не забувати про його якість та відповідність технічним параметрам автомобіля.

Насамперед, технічні характеристики «трансмісійки» мають відповідати вимогам заводу виробника. По-друге, при заміні мастила потрібно враховувати кліматичні умови місця експлуатації автомобіля, а також манеру їзди водія.

У цій статті ми докладно розберемося з питанням про те, яке краще масло заливати в коробку передач на Калину. На автомобілях LADA Kalina встановлюється 2 типи коробок перемикання передач – «механіка» та «автомат». Кожен варіант трансмісії має свої вимоги щодо кількості і стандарту масла, що заливається.

Який обсяг олії в КПП на LADA Kalina (механіка)

Автомобіль: LADA Kalina. Запитує: Вікторія. Суть питання: скільки олії потрібно для заміни?

Прочитала ваш попередній матеріал, де ви стверджуєте, що заміна масла в МКПП на LADA Kalina необхідна. І хочу замінити. А скільки потрібно для заміни ви не вказали. У мене Kalina першої серії. Не можу визначитися, десь пишуть 3.5 літри. а десь 2.5 літри.

Все залежить від того, який у Вас автомобіль.

Олія в коробку LADA Kalina: як підібрати та замінити

Автомобіль малого класу LADA Kalina належить до сімейства російських автомобілів другої групи. Модель популярна переважно у Росії, оскільки є бюджетним варіантом. При цьому LADA Kalina відносно проста в обслуговуванні та ремонті.

Залежно від того, яка трансмісія встановлена ​​на Ладу Калину, кожен тип агрегатів необхідно правильно експлуатувати та своєчасно обслуговувати. Слід використовувати тільки підходяще масло в коробку Kalina, сама мастило потребує контролю, доливки та заміни. Також важливий правильний підбір мастильного матеріалу для коробки передач.

Інтервал заміни трансмісійної олії

На цій машині, як і на закордонних автомарках, важливим є пробіг. Якщо регулярно не змінювати трансмісійну рідину, то автоматична коробка передач вийде з ладу так само швидко, як її закордонні побратими.

Хоча виробник пише, що мастило вважається незмінним на Kalina, досвідчені механіки і я радимо прислухатися до наших аргументів. Тому що кліматичні умови для АКПП відрізняються від корейських.

Увага! Перша заміна змащувального засобу проводиться після 80 тисяч кілометрів пробігу. Фільтр вперше не підлягає заміні, тому що він є відкритим типом і складається з металевої сітки.

Тому ми на старі автомашини встановлюємо фільтруючий пристрій для АКПП зовнішнього тонкого очищення. Таким чином збільшуємо термін служби автомата та рятуємо коробку від перегріву.

Заміна олії У КПП На Ладі Калина в зиму на синтетику своїми руками

А тепер повернемося до інтервалів. Я раджу регулярно міняти масло в АКПП Kalina 2 за стандартними для всіх автоматичних коробок передач правилами:

 • 30 000 кілометрів – робимо часткову зміну трансмісійної рідини;
 • 60 000 кілометрів – повністю замінюємо шляхом методу заміщення через апарат високого тиску або в гаражних умовах. У передостанньому блоці я поясню, як це зробити.

Вперше мастило не буде темним. Хоч авто і проїхало 80 000 кілометрів, але змащувальний засіб витримає будь-які пробки, старти на холодну та захистить механічні деталі автоматичної коробки передач. На наступні рази рідина потемніє, тому що фільтр частково втратить здатність відфільтровувати продукти зносу.

Тому разом із мастилом потрібно буде замінити фільтруючий пристрій та встановити додатковий пристрій очищення.

А тепер давайте поговоримо про олію, яка заливається в АКПП Kalina 2. Я рекомендую лити лише оригінал. Чому – дізнаєтесь далі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS