Заміна олії в коробці FORD FOCUS 3

Частота заміни олії

Останнє покоління автомобілів Ford Focus оснащується Powershift – напівавтоматичною коробкою передач. За заявою виробника, трансмісійна рідина в цій коробці розрахована на весь термін експлуатації та заміни не потребує. Як показує практика, ця заява не зовсім відповідає істині. Заміна масла в Ford Focus 3 робот все ще потрібен, особливо в контексті російських доріг. Міняти масло доведеться через 60 тисяч кілометрів пробігу. Виробник не призначає точне регулювання заміни в посібнику, однак, все ще необхідно контролювати стан масла. Будь-яка передача рідини з плином часу втрачає свої властивості, може бути кілька причин:

 • Зміна температур. у російському кліматі, де потепління змінюються заморозками, масло може загуснути або стати занадто рідким;
 • Недбала їзда. перевищення швидкості, різкі маневри, робота двигуна на високих оборотах;
 • Погані дороги або бездоріжжя. пил і бруд у цьому випадку неминуче опиняться всередині АКПП.

Несприятливі умови експлуатації можуть спричинити серйозні поломки, аж до капітального ремонту трансмісії. Щоб уникнути дорогого ремонту, важливо уважно стежити за станом олії та вчасно міняти його.

Практичні поради щодо вибору масла в АКПП Ford Focus 3

Існує кілька різновидів трансмісійної рідини, що заливається в АКПП Ford Focus 3. Насамперед це оригінальне масло, яке ллється заводом-виробником та аналогічні йому рідини від інших компаній. Вони ідентичні за властивостями та складом.

Буває так, що оригінальна олія в АКПП коштує менше, ніж аналог.

Оригінальна олія

До оригінальних масел відноситься один єдиний тип рідини. Допускається WSS M2C936 A. Купуйте його тільки у офіційних дилерів та компаній, які співпрацюють з Ford, щоб уникнути підробок.

Якщо ж у вас у місті не знайти такого типу трансмісійної рідини для АКПП, то використовуйте аналоги. Але не змішуйте оригінальну олію з аналогами. В цьому випадку краще зробити повну зміну змащувального засобу в АКПП Ford Фокус3. Це допоможе уникнути проблем із роботою роботизованої коробки в майбутньому.

Аналоги

Як я вже сказав, аналоги містять той самий набір синтетичних добавок для робототехнічної коробки передач, як оригінали. Ось деякі з аналогічних змащувальних засобів:

Тільки ці аналоги підходять для властивостей та композиції для оригінального масла.

Напишіть у коментарях, які змащувальні засоби для затоки в АКПП Ford Focus 3 ви використовуєте.

Заміна олії в МКПП Ford Focus 3

Для самостійної заміни вам потрібна оглядова яма. Залити нову олію можна спеціальним шприцем, але набагато зручніше наслідувати інструкції та скористатися заливним отвором. З іншого інструменту вам знадобляться торцеві головки на 8, 19, шестигранник на 8 або торкс Т-50.

READ  Представлен FORD bronco raptor 2022 года, не для австралии carexpert

Заміна олії в коробці Ford Focus 3 своїми руками має бути зроблена в перші 10-15 хвилин після поїздки. Розігріваючись, мастильні матеріали стає рідкішим, що дозволяє швидше злити більшу кількість рідини.

Інструкція

 • Відкрутіть 8 болтів для кріплення пластмасового бруду з відсіку двигуна (відкрутіть останні болти, тримайте захист, щоб не зламати кріплення).

Заміна мастила в коробці передач Ford Focus 3 (механіка та автомат)

Заміна масла в Ford Focus 3 робот. головна запланована процедура обслуговування робототехнічної коробки цієї моделі. Фокус 3-го покоління не звільняє лавр ринкового бестселера на відміну від попередньої моделі, однак, тим не менш, продавався досить вражаючими циркуляціями. Причиною зменшення попиту було просто недосконалий дизайн робочого коробки, який насправді не є альтернативою на цьому автомобілі.

Заміна олії в коробці фф3

У парі з двигуном об’ємом 2.0 л на Ford Focus III встановлювалася механічна коробка МТХ75, тоді як двигуни 1.6 л комплектувалися МКПП серій B5/iB5. Також автомобіль був обладнаний автоматичною трансмісією PowerShift 6DCT250 та 6dCT450, які є робототехнічними передачами з двома муфтами. Розглянемо, як самому поміняти олію у КПП на Ford Focus 3.

Як часто робити заміну масла в коробці передач?

У механічні коробки передач мастило заливається на весь термін служби. Тому заміна олії в МКПП Ford Focus 3 рекомендується лише у разі ремонту коробки передач. Подібна практика вкрай поширена серед автовиробників, але для довгої та справної служби коробки передач масло все-таки краще міняти кожні 100 тис. км.

Як і у випадку з МКПП, для роботизованої коробки передач із сухим зчепленням 6DCT250 заміна не передбачена. На 6DCT450 виробник рекомендує міняти трансмісійну рідину кожні 45 тис. км. Зумовлено це тим, що в конструкції 6DCT450 використовується мокре зчеплення, тому продукти зношування фрикційних накладок засмічують паливний фільтр, канали циркуляції рідини в мехатроніці.

Вибір олії

У роботизовані коробки можна заливати трансмісійну рідину з допуском WSS-M2C200-D2. Для мастила шестерень механічної коробки B5/iB5 рекомендовані олії зі специфікацією WSD-M2C200-C (клас- API GL 4/5).

Для МТХ75 рекомендовано специфікацію WSS-M2C200-D2. Якщо дотримані специфікації та клас, то довгу роботу КПП забезпечить як оригінальна продукція під етикеткою Ford, так і хороші аналоги (наприклад, Castrol, Motul, Shell, Mobil 1, ARAL). Рекомендована в’язкість для ручної передачі. 80W-90 (для регіонів, де температура часто падає нижче.30ºС, бажано залити 75W-90).

Заміна олії в МКПП Ford Focus 3

Для самостійної заміни вам потрібна оглядова яма. Залити нову олію можна спеціальним шприцем, але набагато зручніше наслідувати інструкції та скористатися заливним отвором. Інший інструмент, який вам потрібні кінцеві голови для 8, 19, шестикутників на 8 або торках Т-50.

Заміна олії в коробці Ford Focus 3 своїми руками має бути зроблена в перші 10-15 хвилин після поїздки. Розігріваючись, мастильні матеріали стає рідкішим, що дозволяє швидше злити більшу кількість рідини.

олії, коробці, ford, focus

Інструкція

 • Відкрутіть 8 болтів кріплення пластикового бризковика моторного відсіку (відкручуючи останні болти, притримуйте захист, щоб не виламати кріплення).
 • Демонтуйте кришку кожуха механізму перемикання передач (тримається на 7 фіксаторах).
 • Викрутіть пробку заливного отвору.
 • У деяких модифікаціях КПП зливної пробки може бути зовсім, тому старе мастило доведеться зливати через отвір фіксатора передач. Корпус закриває зливний отвір-фіксатор, тому рекомендуються, щоб видалити його (тримає на 3 болтах). Теплова масла не затримає корпус, провокуючи його поширення.
 • Відкрутіть дренажну штепсель і злийте старе масло в заздалегідь підготовленому контейнері.
 • Коли старе масло перестане витікати з коробки, закрутіть пробку назад. На кінці зливної пробки знаходиться магніт, який покликаний вловлювати продукти зношування металевих деталей. Перед встановленням магніту потрібно очистити.
 • Заповнити нову масло. Залежно від моделі PPC, буде потрібно 2.1-2.4 л рідина. Рівень повинен бути заманили або 5-10 мм нижче зливного отвору. Перевірте рівень з кривою дріт пальцем. Вам залишиться закрутити зливний болт та зібрати всі елементи у зворотному до зняття порядку.
READ  Заміна гальмівних дисків Ford Focus 3

Заміна олії в АКПП Ford Focus 3

Перед самозамінною нафтою на Ford Focus III з 6dct450 не забудьте купити новий фільтрувальний елемент (на “роботі” з сухою зчепленням, фільтр не встановлений).

FORD FOCUS 3 заміна олії в коробці POWERSHIFT / DPS6 / 6dct250

 • відкрутити шестигранником пробку заливного отвору, що знаходиться у верхній частині корпусу КПП. Для доступу до нього необхідно буде зняти деякі частини навісного обладнання. Вилка палива не може бути викрученим, якщо у вас шприц, з яким нове масло можна вилити через контрольні отвори рівня;
 • зніміть бризковик моторного щита;
 • відкрутіть пробку контролю рівня;
 • відкрутіть зливні пробки;
 • дочекайтеся витікання старої трансмісійної рідини та закрутіть зливні болти;
 • за допомогою лійки або шприца залийте нове мастило (поки воно не потече з отвору контрольного болта);
 • за допомогою накидного ключа відкрутіть фільтр. У час відкручування пластиковому власнику слід створити упор викруткою чи іншим відповідним предметом;
 • встановіть новий фільтруючий елемент. Перед встановленням фільтра заповніть його вгору чистою олією.

FORD FOCUS 3 заміна олії в коробці POWERSHIFT / DPS6 / 6dct250

Після заповнення нової рідини, скручування контролю, паливні болти та установка бруду, заміна масла в автоматичній передачі FORD 3, може бути успішно завершена.

Заміна олії в Powershift Ford Focus 3 своїми руками

Процедура заміни масла в коробці Powershift Ford Focus 3 своїми руками за наявності певного інструменту та ремонтних навичок не є особливо трудомісткою. Для повної заміни з заміною витраченої речовини необхідно:

 • Підняти автомобіль на підйомнику та провести огляд на предмет патьоків та запотівання корпусу.
 • Через дренажну діру, щоб почати перетягування вихлопного матеріалу шляхом сили тяжіння в спеціально підготовленому контейнері. Ця процедура займе близько 2 годин.
 • Відкрийте корпус коробки для заміни масляного фільтра та магнітів, а також видалення витрачених залишкових речовин.
 • Через заливний отвір, розташований у підкапотному просторі, за допомогою простої вирви залити речовину до рівня, визначеного на контрольній пробці.
 • Перевірте ефективність пристрою, коли двигун почав стояти.
 • Провести процедуру заміни ще раз з повним стоком речовини та затоки нового матеріалу.
READ  ВАЗ 2107 карбюратор крутить але не заводиться

Часткова зміна полягає у зливі відпрацьованого матеріалу та у простому доливі із розкриттям коробки для зміни фільтра. Долив необхідно проводити відповідно до поділів на контрольній пробці.

Щоб деталі та вузли в коробці передач прослужили довго і справно, потрібно проводити повну заміну олії МКПП Ford Focus 3 через кожні 100 000 км пройденого шляху. Якщо машина встановлена ​​на робот робот Robershift з зчепленням мокрого типу (6dct450), зміна масла забезпечується після 45 000 км пробігу.

Відповідно, заміна олії в МКПП на Ford Focus 3 повинна виконуватися частіше, якщо автомобіль експлуатується постійно та нещадно. При 25-тисячному пробігу варто перевіряти рівень регулярно, принагідно контролюючи консистенцію, зовнішній вигляд олії. Після наступного 100 000 км передачі передачі MCP потребує повної заміни змащення.

Частота заміни

Почнемо з інформації, наданої офіційними інструкціями з експлуатації Ford Focus 3 покоління. Це вказує на те, що нафта, що тече в автоматичну трансмісію (PowerShift) служить у цьому терміні. Тобто міняти його не потрібно. Через це виникають деякі складнощі щодо процедури заміни у тих, хто вирішується всупереч мануалу поміняти в АКПП робочу рідину.

Фахівці радять все ж таки не відштовхуватися від офіційного посібника з експлуатації, а періодично міняти в коробці передач мастило. Питання тільки в тому, коли ви мінятимете масло, і на якому пробігу заміна стане необхідністю.

У випадку коробки-автомата, встановленої на Ford Focus 3, заміну слід здійснювати кожні 100 тисяч кілометрів пробігу. Це середня оптимальна тривалість роботи мастильного матеріалу.

Якщо умови експлуатації важкі, міжсервісний інтервал скорочується до 60 – 80 тисяч кілометрів. Практика показує, що навіть у Росії Фокуси 3 поводяться добре, коробки витримують місцевий клімат і досить низька якість доріг. Тому що більшість власників автомобілів більше не буде 100 тисяч кілометрів і навіть більше.

Нічого вічного не існує, так що твердження про «невбивність» заводського мастила в АКПП Фокусу не можна вважати справедливим. У міру експлуатації олія втрачатиме свої властивості та характеристики. Коробка почне працювати з перебоями, виникнуть серйозні неполадки та поломки. Як результат, буде потрібно дорогий ремонт.

Враховуючи ці факти, краще періодично змінювати мастило та продовжувати термін служби коробки передач, ніж займатися складним та фінансово витратним ремонтом. З сильним зносом автоматична передача може вимагати повної заміни.

Спробуйте подивитися, скільки км. Ви пройшли на стару олію, періодично перевіряючи його стан. Якщо ви помітили явні ознаки зносу рідини, обов’язково надішліть машину на службу автомобіля або змініть мастило. У випадку з автомобілем Ford Focus 3 заміна олії в роботизованій АКПП може виконуватися своїми руками за наявності відповідних інструментів, умов та навичок.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS