Table of Contents

Як уже згадувалося, існують два варіанти:

 • часткова заміна олії АКПП;
 • повна.

Перший дозволяє “оновити” трансмісійну рідину без повної її зміни. Другий, як випливає з назви, повністю змінює обсяг олії в системі АКПП.

Перед тим, як приступати до заміни олії АКПП Santa Fe, необхідно вибрати олію. Слід по можливості використовувати рекомендовані концерном Hyundai рідини: у випадку з Santa Fe Classic це рідина Hyundai/Kia ATF SP-III:

Можна скористатися і якісними аналогами, якщо оригінальної рідини під рукою немає – наприклад, олія Mitsubishi марки Diamond ATF SP-3.

Для часткової заміни мастила бажано придбати близько 5 літрів ATF, на повну знадобиться від 10 до 20 (залежно від методики проведення роботи). Штатний заправний обсяг документів – 8.5 літрів.

Заміна олії в АКПП Hyundai Santa Fe Classic

Заміна трансмісійної олії в АКПП. процедура, що проводиться з різних причин. Робиться це з профілактичною метою, щоб змінити трансмісійну рідину після певного пробігу, або при обслуговуванні/ремонті коробки. Заміна олії в АКПП Santa Fe Classic може бути проведена самостійно, методом часткової або повної зміни.

Причини та наслідки нестачі трансмісійної олії.

Якщо обсяг рідини в масляній системі АКПП знижений – це свідчить про витік олії. Можливі її причини:

 • зношені сальники коробки;
 • з’явився зазор між ущільненням та валом коробки через знос;
 • первинний вал АКПП почав люфтити;
 • ослабли болти кріплення, створивши умови для протікання; пошкоджений герметизуючий шар коробки в місцях з’єднання різних частин АКПП.

Часто витік олії можна виявити візуально, за масляними потоками на піддоні.

Нестача ATF у коробці призведе до різних негативних наслідків:

 • руйнування фрикціонів через нагрівання та поганий контакт з дисками;
 • знос деталей через масляне голодування;
 • забивання каналів гідроблоку;
 • підвищене зношування дисків коробки;
 • поломка гідроблоку цілком;
 • згоряння барабана зчеплення, поршнів та ін.

Аналогічний ефект може викликати неякісне або забруднене масло, яке погано виконує свої прямі функції. Наприклад, рідина з великою кількістю домішок має погану теплопровідність, крім того, сторонні включення в маслі діють на елементи гідроблоку як абразив.

Щоб перевірити рівень масла Santa Fe, можна скористатися щупом АКПП, що входить в комплект автомобіля. Як і щуп двигуна, він має мітки з максимальним та мінімальним значенням, з однією різницею – міток чотири. При перевірці позначка рівня олії повинна перебувати між верхнім і нижнім поділами зони COOL на холодному двигуні і між мітками зони HOT – на прогрітому. Якщо масла занадто мало, його слід долити:

Щуп також допомагає визначити стан рідини за кольором: можна крапнути олією на білий папір. Якщо ATF темна, її пора міняти, в ній багато сторонніх включень, олія виробила свій ресурс.

READ  Заміна олії у варіаторі Subaru xv

Замена масла в АКПП Хендай Санта Фе: Обслуживание раздаточной коробки. Hyundai FAVORIT MOTORS

Коли і навіщо міняти масло Hyundai Santa Fe

У разі штатної експлуатації Hyundai Santa Fe заміна олії в АКПП виробляється через 60-90 тис. км. пробігу. Це дозволяє зберегти оптимальну працездатність АКПП та продовжити її ресурс. Звичайно, сам виробник заявляє про «довічний» термін заливки олії, тобто умовно заміні вона не підлягає. Але російські реалії такі, що, на відміну від закордонних автовласників, які воліють поставити нову коробку замість вийшла з ладу, вітчизняні автолюбителі змушені заощаджувати ресурс агрегату через високу вартість заміни. І допомагає у цьому регулярна зміна трансмісійної рідини.

Інший варіант – ситуація, коли над коробкою були якісь маніпуляції: ремонт АКПП Hyundai Santa Fe, діагностика, налаштування, збирання/розбирання зі зливом олії.

Третій випадок – долив рідини, коли виявлено її витік та нестачу.

Трансмісійна олія, звана також ATF, виконує важливі функції:

 • передача зусилля на колеса (ATF виступає як робоче тіло коробки);
 • змащування механізмів та деталей АКПП;
 • відведення тепла;
 • зниження навантаження на елементи коробки;
 • видалення металевих мікрочастинок, що утворюються в процесі роботи АКПП та діють на «автомат» як абразив.

Часткова зміна олії АКПП Santa Fe

Це найпростіший спосіб, що дозволяє “оновити” трансмісійну рідину навіть у похідних умовах. Незважаючи на те, що коробка передач Santa Fe умовно необслуговувана, на ній є зливна і заливна горловини, що полегшує процедуру.

 • завести машину на естакаду чи ремонтну яму;
 • заглушити двигун;
 • відкрутити пробку зливу на піддоні коробки;

Замена масла в АКПП на Хундай Сантафе 2006 года Hyundai Santa Fe

олії, акпп, santa, classic
 • зібрати стару рідину в заготовлену заздалегідь ємність;
 • залити нову олію через заливну горловину.

У такий спосіб можна змінити близько 40 відсотків від загальної кількості ATF в системі, оскільки основний обсяг рідини міститься в гідротрансформаторі і не витікає. Для повномасштабної процедури послідовність дій буде іншою.

Важливо: після будь-якої зміни олії, повної чи часткової, потрібно проконтролювати її рівень щупом. Після цього завести мотор, прогнати режими коробки по черзі і знову перевірити. Потім здійснити невелику поїздку на кілька хвилин, зробити контрольний замір і долити рідину за необхідності.

Насправді іноді використовується модифікація цього метода:

 • зливається олія з піддону;
 • двигун ненадовго вмикається, «проганяються» режими коробки. Це робиться для того, щоб максимально «вичавити» ATF із системи;
 • двигун глушиться, заливається нова рідина, і далі проводяться звичайні перевірки олії.

Замена масла АКПП Hyundai Santa Fe 2006 г. 2.0 CRDi D4EA Дизель 4WD

Правила заміни олії в АКПП Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe – це середньорозмірний кросовер, який привертає увагу своєю якістю збирання, місткістю. Дана машина може комплектуватися АКПП, МКПП.

Коли міняти трансмісійну олію?

Призначається проходження ТО Hyundai Santa Fe кожні 15 000 км пробігу. Це необхідно для запобігання появі несправностей в автомобільній системі.

Про те, що настав час заміни олії в коробці, свідчать наступні ознаки:

 • поява поштовхів, стусанів при перемиканні важеля;
 • вібрація з боку селектора;
 • часте зісковзування передачі;
 • вибивання однієї чи кількох передач;
 • текти рідини з КПП.

Як правило, текти є наслідком того, що пошкодився шар ущільнювального елемента, що герметизує, або ослабло кріплення болтів. Якщо своєчасно не усунути причину течі, то незабаром стануть наголошуватися на проблемах з плунжерами, гідроблоком.

АКПП Santa Fe має складну будову. Якщо застосовувати низьку за якістю олію, незабаром вийдуть з ладу шестірні, можуть бути складні при перемиканні передач.

READ  Заміна масла АКПП BMW х5 Е70 дизель

Якщо дотримуватися розміреного стилю їзди, то інтервал заміни трансмісійного масла Hyundai Santa Fe з автоматичною коробкою складає 60000 км пробігу. При експлуатації машини в складних умовах (за пересіченою місцевістю) паливо втратить свої властивості в 2-3 рази швидше.

Контролювати рівень олії можна за допомогою щупа. У складі даної рідини не повинно спостерігатись металевої стружки, продуктів зносу. Перевірятися рівень трансмісійної олії має на прогрітому авто. У нормальному стані воно має бути на позначці HOT.

Яку олію заливати в АКПП на Hyundai Santa Fe?

Автоматична коробка на Hyundai Santa Fe, що зустрічається, забезпечує зручність керування транспортним засобом. Сприяє скороченню ресурсу даного агрегату низька кількість трансмісійної рідини. В результаті відбудеться руйнування фрикціонів через виникнення в системі високих температур.

Для 4 (5) АКПП можна використовувати масло Hyundai/Kia ATF SP-III (підходить і для моделі Santa Fe Classic), а для 6-ступінчастих версій слід застосовувати ATF SP-IV. При частковій заміні потрібно приблизно 4.7 літра палива, а при повній. 9 л.

Заміна олії в АКПП Hyundai Santa Fe

Щоб приступити до самостійної заміни масла в АКПП у Santa Fe автовласнику слід підготувати нову трансмісійну рідину, порожню ємність, куди стікатиме відпрацьоване паливо, гайковий ключ, заправний шприц.

Часткова заміна олії в АКПП Hyundai Santa Fe здійснюється в низку етапів:

 • Машина ставиться на естакаду.
 • Знімається захист картера.
 • Порожня тара ставиться під коробку (зливний отвір).
 • Відкручується пробка для зливу рідини із коробки. З метою безпеки цю процедуру краще здійснювати в рукавичках.
 • З піддона слід усунути забруднення, що осіли. Рекомендується використовувати спеціальний розчин, що чистить. Очищенню підлягають і магніти.
 • Закручується пробка зливного отвору.
 • Додається нове трансмісійне масло через заливний отвір за допомогою заправного шприца до позначки HOT на щупі.

На завершення заводиться двигун, плавно перемикаються передачі, на кожній з яких слід затримуватись по 10 сек. Після цього необхідно здійснити перевірку рівня рідини за допомогою щупа. При нестачі олії його доливають.

Алгоритм повної заміни ATF схожий на часткову, проте потрібне проведення промивання коробки.

Таким чином, заміна олії АКПП на Hyundai Santa Fe не відрізняється складністю. Від якості трансмісійного палива залежить ефективність роботи КПП. Для даного автомобіля оригінальні мастила (Hyundai ATF).

Коли і навіщо міняти масло Hyundai Santa Fe

У разі штатної експлуатації Hyundai Santa Fe заміна олії в АКПП виробляється через 60-90 тис. км. пробігу. Це дозволяє зберегти оптимальну працездатність АКПП та продовжити її ресурс. Звичайно, сам виробник заявляє про «довічний» термін заливки олії, тобто умовно заміні вона не підлягає. Але російські реалії такі, що, на відміну від закордонних автовласників, які воліють поставити нову коробку замість вийшла з ладу, вітчизняні автолюбителі змушені заощаджувати ресурс агрегату через високу вартість заміни. І допомагає у цьому регулярна зміна трансмісійної рідини.

Інший варіант – ситуація, коли над коробкою були якісь маніпуляції: ремонт АКПП Hyundai Santa Fe, діагностика. налаштування, збирання/розбирання зі зливом олії.

Третій випадок – долив рідини, коли виявлено її витік та нестачу.

Трансмісійна олія, звана також ATF, виконує важливі функції:

 • передача зусилля на колеса (ATF виступає як робоче тіло коробки);
 • змащування механізмів та деталей АКПП;
 • відведення тепла;
 • зниження навантаження на елементи коробки;
 • видалення металевих мікрочастинок, що утворюються в процесі роботи АКПП та діють на «автомат» як абразив.

Часткова зміна олії АКПП Santa Fe

Це найпростіший спосіб, що дозволяє “оновити” трансмісійну рідину навіть у похідних умовах. Незважаючи на те, що коробка передач Santa Fe умовно необслуговувана, на ній є зливна і заливна горловини, що полегшує процедуру.

олії, акпп, santa, classic
 • завести машину на естакаду чи ремонтну яму;
 • заглушити двигун;
 • відкрутити пробку зливу на піддоні коробки;
 • зібрати стару рідину в заготовлену заздалегідь ємність;
 • залити нову олію через заливну горловину.
READ  Заміна масла в АКПП Volkswagen дожиття

У такий спосіб можна змінити близько 40 відсотків від загальної кількості ATF в системі, оскільки основний обсяг рідини міститься в гідротрансформаторі і не витікає. Для повномасштабної процедури послідовність дій буде іншою.

Важливо: після будь-якої зміни олії, повної чи часткової, потрібно проконтролювати її рівень щупом. Після цього завести мотор, прогнати режими коробки по черзі і знову перевірити. Потім здійснити невелику поїздку на кілька хвилин, зробити контрольний замір і долити рідину за необхідності.

Насправді іноді використовується модифікація цього метода:

 • зливається олія з піддону;
 • двигун ненадовго вмикається, «проганяються» режими коробки. Це робиться для того, щоб максимально «вичавити» ATF із системи;
 • двигун глушиться, заливається нова рідина, і далі проводяться звичайні перевірки олії.

Hyundai Santa Fe Mark I / Santa Fe Classic загальна інформація (Hende Santa Fe 2000-2006 та Santa Fe Classic з 2007)

Термостат Зняття та встановлення 1. Злийте охолоджувальну рідину так, щоб її рівень був нижчим за термостат. 2. Зніміть впускний патрубок системи охолодження та прокладку. 3. Зніміть термостат. 4. Зніміть датчик температури охолоджуючої рідини. 5. Встановіть датчик температури охолоджувальної рідини. Перед встановленням нанесіть герметик на різьблення датчика. Момент затягування. 20-40 Нм 6. Встановіть термостат. Перевірте, чи термостат правильно встановлений у корпусі і його фланець щільно прилягає до корпусу у місці встановлення. 7. Встановіть впускний патрубок системи охолодження з новою прокладкою та затягніть його кріплення.

Момент затягування: Бензинові двигуни 2,0 л/2,4 л, Дизельний двигун. 10-15 Нм Двигун 2,7л. 17-20 Нм 8. Заповніть систему охолодження чистою охолоджувальною рідиною.

Перевірка 1. Перевірте, чи клапан термостата щільно закритий за кімнатної температури (20°С). 2. Перевірте дефекти або пошкодження термостата. Якщо є різні деформації, видимі пошкодження або інші дефекти, замініть термостат. 3. Перевірте відсутність іржі або відкладень на термостаті. Якщо виявлено іржу або відкладення, очистіть клапан. 4. Перевірка роботи термостату. а) Зануріть термостат у ємність з охолоджувальною рідиною або водою і нагрівайте воду при одночасному помішуванні. б) Перевірте, що температура початку відкриття клапана і температура повного відкриття клапана відповідають номінальним значенням.

Температура: початку відкриття клапана. 80-84 °С повного відкриття клапана 95 °С в) Навіть якщо клапан термостата відкривається при температурі, яка трохи нижче номінального значення, то замініть термостат. Увага: на корпусі термостата нанесені мітки, що вказують на температуру початку відкриття клапана. При заміні використовуйте термостат з аналогічною міткою.

олії, акпп, santa, classic

Заміна масла

Як уже згадувалося, існують два варіанти:

 • повна.

Перший дозволяє “оновити” трансмісійну рідину без повної її зміни. Другий, як випливає з назви, повністю змінює обсяг олії в системі АКПП.

Перед тим, як приступати до заміни олії АКПП Santa Fe, необхідно вибрати олію. Слід по можливості використовувати рекомендовані концерном Hyundai рідини: у випадку з Santa Fe Classic це рідина Hyundai/Kia ATF SP-III:

Можна скористатися і якісними аналогами, якщо оригінальної рідини під рукою немає – наприклад, олія Mitsubishi марки Diamond ATF SP-3.

Для часткової заміни мастила бажано придбати близько 5 літрів ATF, на повну знадобиться від 10 до 20 (залежно від методики проведення роботи). Штатний заправний обсяг документів – 8.5 літрів.