Заміна олії в АКПП rav4

Види коробок на RAV4

У різні модельні роки та на різних комплектаціях ці автомобілі, крім класичної «механіки», концерн Toyota оснащував звичайними автоматичними коробками або CVT – варіатором. Залежно від цього, вибрана рідина передачі та супроводжуючі частини. укладання, фільтр, і т.д.

У першому поколінні варіатор був поставлений на машину в конфігурації EV, вони також постачали всі 3 покоління японського виробництва, включаючи Restyling 2008, деякі моделі 2013 та T.д. Порівняльну таблицю трансмісій, яка допоможе визначити, який тип коробки стоїть у конкретній моделі, можна знайти за адресою https://www.drom.ru/catalog/toyota/rav4/specs/transmission/

Заміна олії в АКПП самостійно rav4 1 покоління

олії, акпп, rav4

Одним з обов’язкових видів робіт з регламенту при обслуговуванні авто є заміна олії в АКПП Rav4. Необхідність у цій процедурі полягає в тому, що в процесі експлуатації агрегат зношується, а саме виникає вироблення і масло насичується дрібним металевим пилом.

Це призводить до погіршення його змащувальних та охолоджуючих властивостей. Більше того, воно також втрачає в’язкість, через що машина або зовсім не рушає з місця, або це відбувається нестабільно з ривками.

Так що такі проблеми не відбувалися, необхідно регулярно змінити масло. Виробник під час ідеальних умов експлуатації рекомендує це зробити щонайменше 1 раз на кожні 50-60 тисяч. Км. Насправді ж варто замінити масло в автоматичній трансмісії як мінімум раз на 30 тис. Км.

Засоби для заміни олії в АКПП Rav4?

Перед тим, як почати виконувати заміну олії в АКПП Rav4, необхідно правильно підібрати його. У віці 1 покоління за роки випуску з 1996 по 2000 рік була встановлена ​​коробка типу A540E. На думку багатьох експертів, найкращим варіантом для цієї машини є оригінальний розхідник Toyota Type IV. Якщо знайти аналог не виходить, можна використовувати альтернативний варіант Dextron ATF.

Масло продається в металевій та пластиковій ємностях об’ємом 1, 4 та 5 л. Для повної заміни потрібно саме 5 л, тому що слід врахувати можливі втрати при виконанні роботи. Також для обслуговування автоматичної трансмісії на цьому автомобілі знадобиться і фільтр ОЕМ 3516812060, 3533012030, 3516812030. Запчастини виготовляються виробниками: Cob-Web (112060, 11151Н), Masuba MFT-1021, A245E 7AFE Toyota Caldina AT211.

Варіанти заміни олії

Здійснити заміну масла в АКПП Rav4 на 1 поколінні автомобілів можна декількома способами:

Шляхом зливу можливої ​​кількості з картера без зняття піддону коробки. Це неповна заміна, тому що основний обсяг мастила все одно залишається в агрегаті. Ця процедура рекомендована на кожні 20-30 тис. км пробігу.

Зі зміною піддону, але спочатку зливається мастило через стандартний отвір, відкрутивши відповідну пробку. За такої процедури можна витягти з агрегату до 5,5 л рідини. При встановленні кришки піддону необхідно використовувати нову прокладку.

Повна заміна. Для її реалізації потрібно спеціальне обладнання, що містить насос. Він під високим тиском прокачує систему і повністю витягає з неї відпрацювання. Після заміщення масла потрібно обов’язково встановити новий фільтр.

Враховуючи складність останнього методу, найбільш переважними для гаражних умов є першими двома. У будь-якому випадку замінити фільтр також потрібно.

Заміна олії в АКПП Toyota RAV4, Toyota Camry

Регулярне виконання процедури заміни масла в АКПП автомобілів Toyota. обов’язкова умова справної та надійної роботи транспортного засобу.

У наших технічних центрах офіційного дилера виробника Toyota Ізмайлово та Toyota Люберці для автомобілів Toyota РАВ4 та Toyota Camry така операція виконується із застосуванням спеціального професійного обладнання. До кожної моделі наші автомеханіки підбирають відповідний вид витратного матеріалу. Висока кваліфікація, відмінне знання конструкції авто та великий досвід наших співробітників у технічному обслуговуванні автомобілів японського автоконцерну дозволяють проводити всі необхідні роботи оперативно та якісно.

Як виконується заміна олії в АКПП Toyota Camry

READ  Заміна олії в коробці автомат Polo седан

Експерти рекомендують власникам автомобіля цієї моделі звертатися за цією послугою виключно до сертифікованих сервісних центрів.

Якщо зміна відбувається повністю, спочатку виконується злив. Потім вводять нове мастило. Важливо робити все так, як наказує посібник з експлуатації автомобіля.

 • На першому етапі, після встановлення автомобіля на рівній площині, перевіряють рівень мастила у трансмісії. Для цього включають гальмо стоянки і протягом 10 хвилин перемикають КПП в декількох режимах, затримуючись в кожному на три-п’ять секунд.
 • Виймають мірний щуп, протирають, потім ставлять назад. Якщо позначка на ньому залишається нижче Min, треба доливати мастило або міняти повністю.
 • Коробка передач прогрівається до робочих температур.
 • Авто ставиться на підйомник.
 • Відпрацьована рідина зливається в піддон.
 • Піддон демонтується.
 • Оглядається прокладання ущільнення, її зазвичай потрібно міняти.
 • Піддон очищається, обробляється за допомогою знежирювального засобу.
 • Знімається масляний фільтр. Якщо потрібно змінюється на новий.
 • Піддон ставиться на своє місце.
 • Автоматична коробка передач встановлюється в положення Р.
 • Щуп забирається, вливається рідина.
 • Вона проганяється по системі, при цьому застосовують спеціальний діагностичний пристрій. Воно з’єднується з контуром охолодження, що знаходиться в коробці. В один отвір йде нове мастило, з іншого виходять рештки старої.
 • Процес триває, доки відтік темної старої рідини не припиниться.
 • Прилад від’єднується.
 • Пробка заливного отвору закручується.

Заміна олії в АКПП Toyota RAV4 Залишити коментар

Всім доброго часу доби! З цієї статті Ви дізнаєтесь, як виконується заміна олії в АКПП Toyota RAV4 своїми руками. Після прочитання Ви дізнаєтеся, як потрібно для заміни, коли виконувати обслуговування коробки, а також чи можна виконувати заміни масла в коробці без поїздки в сервіс і не маючи свого гаража. Отже, поїхали.

Періодичність заміни олії в АКПП Toyota RAV4

Якщо говорити про нові моделі TOYOTA RAV 4, а саме про III та IV покоління (кузови A30 та A40), то згідно з регламентом, масло в АКПП не змінюється і розраховане на весь термін служби. Однак, будь-яка рідина АКПП схильна до старіння і з часом її ефективність знижується, але міняти або не міняти масло в коробці це Ваш вибір. Можете дотримуватися рекомендацій виробника та з часом зробити ремонт коробки. А можете замінити масло та заощадити гроші на ремонті коробки.

Що стосується перших поколінь RAV 4, то масло в АКПП змінюється у звичайному для Тойот режимі, а саме через 30-40 тис. км пробігу. До речі, через цей час я встигаю два чи три рази поміняти салонний фільтр RAV4. Якщо Ви так не робите, то можливо час переосмислити своє ставлення до машини.

Що знадобиться для заміни масла в АКПП Toyota RAV4?

Для початку потрібно визначитися в олією в коробку. Ми взяли оригінал TOYOTA ATF TYPE T-IV з артикулом 08886-01705 у кількості 2-х штук.

Також був взятий новий фільтр АКПП та прокладка піддону. Відразу необхідно закласти зливну пробку, яка змінюється при кожній зміні масла.

І природно, нам знадобляться такі речі як набір інструментів, ємність для відпрацювання, вирва для заливки олії, а також очищувач карбюратора, герметик-прокладка та чисті серветки.

Хід роботи із заміни масла в АКПП Toyota RAV4

Почнемо з того, що прогріємо двигун до робочої температури. Це потрібно для того, щоб коробка теж нагрілася і масло стало рідкішим. Найвдаліший варіант це приготувати все для роботи та здійснити невелику поїздку. За цей час олія добре прогріється і легко зіллється.

Тепер заганяємо автомобіль на яму і спускаємось униз. Якщо встановлений захист, то прибираємо його, щоб не заважали.

На картері (піддоні) коробки знаходимо зливну пробку та відвертаємо його. Під рукою обов’язково тримаємо ємність для відпрацювання, щоб не пролити повз нічого. Олія буде гарячою. Запалити їх навряд чи, але все-таки намагайтеся уникнути введення шкіри.

Отже, олія зливається, а ми чекаємо. Коли перестало зливатися, то від руки загортаємо на місце зливний затор і переходимо до демонтажу всього піддону АКПП. У ньому буде ще частина олії, тому постарайтеся не пролити все повз, а злити в ту ж ємність для відпрацювання. Відвертаємо по периметру болти і акуратно піддаємо піддон плоскою викруткою. Зливаємо відпрацювання в ту ж ємність і демонтуємо фільтр коробки.

READ  Налаштуйте клапан на ВАЗ 2106 Зробіть це самостійно

Для цього відкручуємо 3 болти і тягнемо фільтр вниз. З фільтра виллється ще трохи олія. Все зливаємо у загальну тару. Встановлюємо новий фільтр на місце у зворотній послідовності. Слідкуйте за тим, щоб старе ущільнювальне кільце фільтра АКПП не залишилося всередині коробки, а було встановлено як потрібно.

Тепер переходимо до піддону. Треба добре його промити від бруду і старої олії. Особливу увагу треба приділити магнітам, які можуть бути добре засмічені металевою стружкою. Після чого очищаємо піддон від старої прокладки. І очищаємо місце посадки на самій коробці. Встановлюємо нову прокладку. Можна злегка промазати герметиком. Тільки без фанатизму, щоб зайвий герметик не виліз у коробку.

Встановлюємо піддон на місце та простягаємо всі болти. Не забудьте встановити дренажний вилку та нове герметичне кільце на ньому.

Наступний етап заміни нафти в автоматичній трансмісії Toyota RAV4 є заповнення нової трансмісійної рідини. Робиться це через отвір щупа з використанням звичайної вирви. Найважливіше при заливанні це відміряти необхідний об’єм рідини. Заміряємо об’єм злитої рідини та заливаємо такий самий об’єм свіжої олії.

Після чого запускаємо мотор і з натиснутою педаллю гальма вмикаємо АКПП у всі режими з невеликою затримкою в 5-10 секунд. Глушимо мотор і перевіряємо рідину за допомогою щупа. Рівень повинен перебувати між відмітками мінімум та максимум.

Ось, власне, і все. Природно, у Вас виникне питання, що робити з 4л банкою трансмісійної олії, що залишилася? Це масло знадобиться нам при повторній заміні, яку треба буде зробити через 500-1000 км. Все це робиться саме, але не замінюючи фільтр автоматичної передачі та видалення піддонів.

Тепер розповімо, як зробити виконати заміну на першому поколінні RAV4.

Заміна олії в АКПП Toyota RAV4 (A30) 1994 р.в. (I покоління)

Rav-4. 16г.в. 53000км. Повна заміна олії в АКПП з фільтром.

Заміна олії виконується аналогічно до другого покоління. Різниця в тому, що використовується інша олія та інші деталі. З точки зору роботи немає суттєвих відмінностей. Але розглянемо все докладно.

Для часткової заміни потрібен новий фільтр коробки, прокладка піддону, кільце ущільнювача зливної пробки і 4л трансмісійної олії TOYOTA ATF TYPE T (артикул 08886-00405), а також інструмент, ємність для відпрацювання та інші супутні матеріали.

Сама заміна олії в АКПП Toyota RAV4 А30 виконуватиметься без гаража, ями і звичайно без СТО. У цій справі головне бажання. Але не знаю, чи бажання виконати роботу самому чи небажання платити за роботу сервісу подолали автора на виконання цієї процедури таким чином. Але найголовніше, що робота виконується належним чином, і все працює нормально. Отже, продовжимо.

Насамперед прогріваємо коробку до робочої температури. Передню частину автомобіля треба підняти, щоб дістатися до піддону коробки. Використовуємо звичайний домкрат. Не забувайте ставити авто на ручник!

Окручуємо зливну пробку і зливаємо масло в заздалегідь підготовлену ємність. Тут треба використати шестигранник. У автора матеріалу спочатку не вдалося відвернути пробку, так як насадка дала слабину і просто лопнула. Було використано ось таке пристосування:

Поки масло зливається, можна послабити болти піддону АКПП. Після чого повністю вивертаємо всі болти піддону та знімаємо його. Зверніть увагу, в якому стані знаходиться сам піддон:

Rav-4. 16г.в. 53000км. Повна заміна олії в АКПП з фільтром.

За допомогою очисника карбюратора відмиваємо піддон та магніти.

Демонтуємо фільтр автоматичної коробки та встановлюємо новий на місце.

Ось так виглядає старий і новий фільтри:

Встановлюємо нову прокладку піддону та ставимо його на місце. Простягаємо всі болти і встановлюємо зливну пробку з новою шайбою.

Тепер треба залити нову олію в коробку. Спочатку відміряємо обсяг злитої олії, після чого заливаємо аналогічний обсяг нової олії. Коли масло залите, заводимо мотор і проганяємо рідину по коробці. Робимо це із включенням кожного режиму коробки з невеликою затримкою. Не забувайте утримувати педаль гальма. Після чого треба перевірити рівень щупом, але спочатку треба поставити автомобіль на рівну поверхню. Якщо Ви все зробили правильно, то рівень олії має бути встановлений між відмітками Мін та Мах. Ось, власне, і все! На цьому заміна олії в АКПП Toyota RAV4 може вважатися закінченою. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

READ  Скільки масла в двигуні Lada Granta

Олександр

Допомагаю розібратися з автомобілями і не лише. Пишу просто про складне з автомобільного світу. Заглядайте на наш сайт частіше!

Заміна олії в АКПП Toyota RAV4

Регулярна зміна ATF та фільтра в рази збільшить термін служби автоматичної трансмісії Toyota RAV4.

Види коробок на RAV4

У різні модельні роки і на різних комплектаціях ці автомобілі, окрім класичної «механіки», концерн Toyota оснащував звичайними автоматичними коробками або CVT – варіатором. Залежно від цього вибирається трансмісійна рідина та супутні деталі – прокладка піддону, фільтр, тощо.д.

У першому поколінні варіатор ставився на авто в комплектації EV, також їм постачалося все 3 покоління японського виробництва, включаючи рестайлінг 2008 року, деякі моделі 2013 і т.д.д. Порівняльну таблицю трансмісій, яка допоможе визначити, який тип коробки стоїть у конкретній моделі, можна знайти за адресою https://www.drom.ru/catalog/toyota/rav4/specs/transmission/

Яке масло вибрати в АКПП Toyota RAV4

Ринок трансмісійних масел досить великий. На ньому присутня безліч іменитих брендів зі схожими характеристиками. Кожен виробник регламентує найкращу якість, захист механічних деталей системи та великий ресурс роботи. Тому якщо власник вирішить змінити марку рідини, що використовується, виникає єдина необхідність у пошуку саме оригінального виробу.

Виробник лише регламентує певний клас такого продукту – ATF-IV. Такий клас використовується для найсучасніших КПП через їх конструктивну складність, а також підвищений температурний режим роботи. Також дані рідини прийнято розділяти на категорії залежно від способу виробництва та хімічного складу:

 • Мінеральні вироби найменше підходять для застосування в сучасний тип трансмісії останнього покоління автомобіля. Актуальне її використання в умовах крайньої півночі для автомобілів першого покоління. При низьких температурах воно найменше схильне до загусання, проте має набагато гірші омиваючі та захисні властивості порівняно з прогресивними конкурентами. Крім того, плюсом є найнижча вартість та мінімальний шанс нарватися на підробку – така речовина для несумлінних виробників просто нецікава.
 • Напівсинтетична речовина вже є продуктом складної хімічної реакції з додаванням сучасних матеріалів. Дана продукція більше підходить для сучасних КПП через наявність спеціальних присадок, які витримують температурний режим усередині картера, при цьому дозволяючи зберігати цілісність та герметичність усієї коробки. Таку продукцію також оминають виробники контрафактних виробів.

Перевіряємо рівень

Я рекомендую перевіряти рівень масла в АКПП Toyota Рав4 через кожні 10 000 кілометрів. Якщо умови експлуатації екстремальні, то зменшити різницю до 5000 кілометрів.

Процедура перевірки здійснюється так:

 • Прогріває АКПП до 70 градусів.
 • Натисніть на педаль гальма і провести тихий Scelector для всіх передач.
 • Встановлюєте Toyota Рав4 на рівну поверхню чи яму.
 • Заглушаєте мотор і відкриваєте капот.
 • Відкручує щуп і протираєте жало його ганчіркою без ворсу.
 • Знову засовуєте щуп в отвір і провертаєте на 180 градусів.
 • Витягніть і подивіться на матки.
 • Якщо масло на рівні «Max», то залишаєте все як є. Якщо ні, то доливаєте близько 1 літра.
 • Потім знову перевіряєте рівень.

Як замінити масло в АКПП Kia Sportage 3 своїми руками

Не забувайте подивитися на ганчірку. Якщо ви побачите, що мастило, що залишилося на ганчірці, чорне, і має металеві вкраплення, слід замінити таку трансмісійну рідину.

Види коробок на RAV4

У різні модельні роки та на різних комплектаціях ці автомобілі, крім класичної «механіки», концерн Toyota оснащував звичайними автоматичними коробками або CVT – варіатором. Залежно від цього вибирається трансмісійна рідина та супутні деталі – прокладка піддону, фільтр, тощо.д.

У першому поколінні варіатор був поставлений на машину в конфігурації EV, вони також постачали всі 3 покоління японського виробництва, включаючи Restyling 2008, деякі моделі 2013 та T.д. Порівняльну таблицю трансмісій, яка допоможе визначити, який тип коробки стоїть у конкретній моделі, можна знайти за адресою https://www.drom.ru/catalog/toyota/rav4/specs/transmission/

| Denial of responsibility | Contacts |RSS