Заміна олії в АКПП FORD explorer 5

6-ступінчасті передачі 6F50 / 6F55 (Ford, Mazda Label), 6T70 / 6T75E (маркування GM), розробляли GM у поєднанні з Ford. Більшість запчастин для них є взаємозамінними. Передача активно піднялася з 2007 року до широкого кола американських та частково європейських автомобілів:

ACAP 6F50 / 55 був поставлений на автомобілі Ford: Edge, Explorer, Flex, Fusion, Taurus; Linkoln: MKS, MKT, MKX; Меркурій: Маринер, соболя; Mazda Tribut.

Автоматична передача 6T50 була піднята на автомобілях Buick: GL8, Lacrosse, Regal, Verano; Opel: Антара, Мокка.

Автоматична передача 6T70 була піднята на Chevrolet Equinox, Captiva / Sport, місцевості, Сатурн: Aura, Vue; Pontiac: G6; Buick: GL8, Lacrosse; Cadillac: SRX, XTS; Saab 94x

Ми в Росії 6F50 відомі переважно Ford Explorer 5-е покоління автомобілів. Сама передача була вироблена на заводі в Китаї.

Дизайн 6F50. “класичний автоматичний”, встановлений на великій кількості обсягів двигуна (від 2,5 до 3,5 літрів.). Блок соленоїдів 6F50 звичайний, «класичний» без будь-яких плат та електронних блоків керування на борту (блок керування – зовнішній). Блок соленоїдів 6T70 має вбудований блок керування.

Загальна конструкція 6F50/6F55/6T70/6T75E схожа з лінійкою 6Т30/6Т40/6Т45. Головна відмінність – прибраний ланцюг передачі моменту, що крутить. Замість ланцюга йде шестерня, що передає крутний момент на проміжну шестерню, диференціал та півосі. Прибраний центральний супорт. Також додані поршні в задню кришку. Зміни піддаються і насос. У 6Т30/6Т40/6Т45 він йде звичайний шестерний, у 6F50/6F55/6T70/6T75E насос пелюсткового типу. Невеликі зміни торкнулися і блоку соленоїдів. На лінійці 6Т30 соленоїди можна було розібрати. На 6F50/6T70 розібрати та поміняти окремо соленоїди буде складніше. Поміняти можна, але доведеться робити розпаювання і заново перепаювати блок.

Пакети фрикціонів, гідроблок та барабан 4-5-6 передач залишилися практично без змін. Планетарні ряди стали посиленішими.

Основні помилки 6F50 / 6F55, 6T70 / 6T75E

Блок соленоїдів є головною „болячкою“ даної трансмісії. Перегрів для перегріву та зносу продуктів механічної передачі. Як результат, сам механік починає носити швидше.

Симптоми несправності блоку соленоїдів – ривки, стусани та невеликі пробуксовки на прогрітій коробці. Може бути повна відмова, щоб рухатися вперед при розігріву автоматичної передачі. Якщо не звертати на це увагу та продовжувати експлуатацію автомобіля, починає підгоряти стартовий пакет фрикціонів.

Середній ресурс блоку соленоїдів – від 100-120 тис. км. пробігу. Ресурс допоможе продовжити регулярне ТО, встановлення додаткового охолодження АКПП.

Несправний блок соленоїдів ремонтується, або підлягає заміні. Технічна можливість ремонту визначається після дефектування блоку. Знімається блок соленоїдів окремо від трансмісії. Таким чином, якщо в рамках діагностики буде встановлена ​​несправність тільки блоку соленоїдів, цей блок знімається і змінюється на новий або ремонтується. саму трансмісію знімати і розбиратися не потрібно.

При встановленні нового блоку соленоїдів на 6Т70 потрібна процедура прошивки. На 6F50 прошивка не потрібна і потрібна лише адаптація.

Гідроблоки у даної лінійки досить живучі. Перші поломки відбуваються після 200 тис. км. пробігу. Несправність виникає внаслідок природного зносу, а також через стружку як продукт зносу механічної частини. Клапани гідроблоку забиваються стружкою і в них утворюються задираки. Зламаний гідроблок забезпечує масляне голодування, що призводить до поломки насоса та механічної частини.

Симптоми несправності гідроблоку такі ж, як і у блоку соленоїдів – ривки, стусани та невеликі пробуксовки на прогрітій коробці.

Гідроблоки успішно ремонтуються. Жодних проблем у плані ремонту з ними немає.

По механічній частині зношуються в першу чергу алюмінієві втулки планетарних механізмів. Відбувається втрата тиску та утворюються продукти зносу. Симптоми несправності втулок зокрема та механічної частини взагалі – пробуксовки як на холодній, так і прогрітій АКПП.

Середній ресурс механічної частини – від 200 тис. км. пробігу. Відбувається властивий знос фрикціонів. Утворюються зазори у пакетах. На рівні симптомів – це пробуксування коробки у всіх режимах роботи. При пробуксовках відбувається підгоряння фрикціонів, перегрів трансмісії та виходить з ладу гідравліка – гідроблок та блок соленоїдів.

Планетарні ряди досить надійні і виходять з ладу не раніше 250 тис. км. пробігу. Барабан 4-5-6 передач виконаний в алюмінієвому сплаві та руйнується при високих навантаженнях, а також через природний зношування. Стружка від барабана також забиває блок соленоїдів та гідроплиту.

Насос цілком надійний. Виходить з ладу внаслідок влучення стружки, а також неправильної роботи блоку соленоїдів. Через це насос працює в умовах масляного голодування, перегрівається та втрачає працездатність. Насос ремонтується. Випадки, коли він неремонтопридатний і підлягає заміні вкрай рідкісні.

По корпусу коробки та диференціалу проблеми не зустрічалися.

Якщо своєчасно звернутися до сервісу з ремонтом гідроблоку та/або блоку соленоїдів, механічна частина трансмісії ще може прослужити довгий час.

Якщо ривки і пробуксовки починають виявлятися не тільки на прогрітій АКПП, але і на холодній, значить, крім гідравліки, як правило, несправна і механічна частина коробки: вали, шестірні, насос, фрикціони, поршні, «планетарки» тощо. д.

За наявності несправності трансмісії будь-яке буксирування забороняється. При серйозній несправності (шум, хрускіт з АКПП, пробуксовки, відмова у русі, витекло масло) в настійному порядку рекомендуємо скористатися евакуатором. Передача у випадку механічних розловень можна “загинути” лише на 40-50 км. їзди.

При невеликих ривках, поштовхах тільки на прогрітій коробці, що говорить про збої в роботі гідроблоку своїм ходом недалеко до сервісу дістатися можна.

Діагностика АКПП 6F50/6F55, 6T70/6T75E

На більшість питань про причини несправності можна відповісти одразу після первинної діагностики. Трансмісія легко діагностується. Досвідчений майстер навіть із розмови з клієнтом може на 90% визначити майбутні роботи з ремонту. Для цього достатньо від клієнта отримати інформацію про симптоми несправності, скільки разів і як змінювалося масло, який колір масла і чи є стружка в піддоні, скільки було власників автомобіля, чи ставилося додаткове охолодження АКПП і т.д.Р.

В рамках первинної діагностики АКПП виконується комп’ютерна діагностика, береться проба олії, аналізується симптоматика несправностей.

Головні результати первинної діагностики:

 • справа в АКПП: так/ні;
 • потрібен тільки ремонт гідроблоку та/або блоку соленоїдів: так/ні;
 • Потрібна поліграфія гідравліки необхідно сортувати, включаючи механічну частину: Так / Ні.

Якщо є проблеми з механічною частиною, то вони, швидше за все, матимуть у гідроблоку. продукти зносу “механіки” забиті соленоїдами та вуглеводними клапанами.

Щоб зрозуміти, що конкретно зламалося в механічній частині, потрібно знімати, розбирати та дефектувати коробку. Після процедури дефектування остаточно визначиться перелік запчастин, що підлягають заміні.

Ремонт АКПП Ford Explorer 6F50/6F55 (6T70/6T75E)

Хоча трансмісія досить нова на ринку, жодних проблем із її ремонтом та запчастинами немає.

Демонтаж трансмісії складності не представляє. Положення АКПП для відгвинчування гідротрансформатора від двигуна зручне. Підрамник слід знімати. Досвідчений майстер зніме коробку з автомобіля приблизно за 1 годину. Якщо не буде проблем з різьбовими з’єднаннями.

На 6Т70 гідроблок досить дорогий. Від того, чи підлягає, чи не підлягає ремонту блок соленоїдів, підсумкова ціна відчутно змінюється.

За витратними матеріалами та залізом дана коробка, в порівнянні з іншими трансмісіями, розташовується в середньому ціновому діапазоні.

При капітальному ремонті ремонтується гідроблок та змінюється практично все «залізо». Ресурс буде як у нової АКПП.

Гарантія на ремонт – 1 рік без обмеження щодо пробігу.

Терміни ремонту гідравліки – 1-2 дні. Терміни капітального ремонту коробки – 3-4 дні.

Ремонт агрегатів АКПП Ford Explorer 5 для досвідчених майстрів проблем не представляє. Дефіциту запчастин не спостерігається.

Після установки трансмісії потрібно виконати сход-розвал.

Чи варто купувати б/у АКПП 6F50/6F55, 6T70/6T75E?

Ці коробки в основному ремонтують. З установкою «беушки» наш техцентр навіть жодного разу не стикався.

Середня вартість АКПП на Ford Explorer 5 покоління обійдеться в районі 60-70 тис. витрати на зняття/установку, масло та адаптацію/прошивку.

Якщо Вашій коробці потрібен тільки ремонт гідравліки (гідроблоку, блоку соленоїдів), такий ремонт з річною гарантією обійдеться дешевше за будь-яку вживану коробку.

Обслуговування коробки Ford/GM 6F50/6F55, 6T70/6T75E

Слід проводити регулярну заміну олії. Перші дві заміни проводити кожні 60 тисяч км. пробігу. Можна шляхом повної заміни через апарат. Якщо перша заміна олії була часткова, то другу заміну слід робити часткову. Наступні заміни в умовах утворення все більших продуктів зношування потрібно проводити кожні 30-40 тисяч км. пробігу та методом часткової заміни – зливається близько 5 літрів трансмісійної рідини. Повний заправний об’єм становить близько 11 літрів.

READ  Як прокачати зчеплення Ford Focus 2

Фільтр – внутрішній і змінюється лише при розборі коробки. Тому для профілактичної заміни олії потрібно лише 5 літрів олії.

Виробник рекомендує міняти внутрішній фільтр кожні 70 тис. км. пробігу. У цьому випадку потрібно знімати коробку, знімати дзвін і міняти фільтр. Оскільки трансмісія вже буде розібрана, рекомендується зробити поточний ремонт. До нього входить:

 • ДЕМОНТАЖ І ЧАСТКОВИЙ РОЗБІР АКПП;
 • ЗАМІНА ВНУТРІШНЬОГО ФІЛЬТРУ;
 • ВИДАЛЕННЯ ПРОДУКТІВ ЗНОСУ;
 • РОЗБІРКА І ЧИЩЕННЯ ГІДРОТРАНСФОРМАТОРУ.

Такий ремонт може коштувати близько 40 тис.

Слід пам’ятати, що за наявності нарікань по роботі даної АКПП (ривки, стусани, вібрація, сторонній шум, аварійний режим…) заміна олії не допоможе у 95% випадків. З рідкісним винятком заміни масла при передачі допомагає:

Якщо вини вже запущена, то не допоможе заміни нафти. Навпаки, після заміни масла, поле почне працювати ще гірше.

Також потрібно стежити за охолодженням автоматичної трансмісії. Ці ящики дуже характеризуються перегріванням, тому настійно рекомендується встановити додаткове охолодження.

Між трансмісією та радіаторами в контурі охолодження стоїть термостат. Потрібно стежити за його працездатністю. Якщо термостат заклинить, коробка швидко перегріється і вийде з ладу. Щоб цього уникнути, виводиться доохолодження. В цьому випадку термостат змінюється на новий і запитується в контур, або зовсім забирається. Наш техцентр зазвичай зовсім видаляє термостат. Перехідна пластина для установки допохолодження не потрібна, оскільки на самій коробці теплообмінника немає.

Якщо Ви придбали б/у Ford Explorer 5 і допохолодження ставити не плануєте, замініть хоча б термостат, що йде від трансмісії.

Термостат контуру охолодження АКПП 6F50

Перш ніж купувати використаний Ford Explorer 5

Це повинно бути добре, щоб керувати автомобілем і розігріти коробку до робочої температури, їздити в “режимі руху”. В умовах пробки, передача дуже швидко розігрівається і перегрівається. Важливо перевірити тест-драйв спочатку на холодну автоматичну коробку передач, коли можуть з’явитися симптоми несправності механічної частини (носити механіки, фрикційні пакети). За рахунок термічного розширення після прогріву багато симптомів поломок можуть пропадати. Недбайливі продавці при продажу автомобіля користуються проявом несправності механіки тільки до прогріву АКПП і дають автомобіль на тест із вже прогрітою коробкою. Будьте пильні! Якщо автомобіль теплий, спочатку зачекайте 3-4 години, нехай коробка охолоджується, і тільки тоді запустіть дорожній тест.

До і після розігріву, автоматична передача повинна звернути увагу на відсутність:

ривки при переході коробки передач в різних позиціях,

Як ви вже знаєте, ривки на гарячому передачі, безумовно, вказують принаймні несправність гідравлічного блоку. Якщо пробіг перевищує 200-250 тисяч кілометрів – крім гідроблоку може знадобитися ремонт ще й механічної частини коробки.

Якщо ви придбали використану машину Ford Explorer, варто не смоктати та зробити первинну діагностику автоматичної передачі в технічному центрі профілю. Навіть якщо все працює. За результатами діагностики стане зрозуміло, чи є зараз якісь проблеми з трансмісією, або їх варто очікувати найближчим часом, або жодних передумов до несправності немає і можна експлуатувати автомобіль, не побоюючись поломок.

Зворотна сторона Ford Explorer Solenoid Block 5 ACP 6F50

Якщо у вас є які-небудь питання. пишіть коментарі за цією статтею, або зателефонуйте безпосередньо до нашого головного телефону по телефону 8 (495) 255-04-03.

Ford Explorer Oil для автоматичної передачі

Ford Explorer, вироблений компанією American Ford Motor Company, є повнорозмірним кросоверним моделлю. Серійне виробництво цього автомобіля почалася ще в 1990 році і продовжує в даний час. Виробник для всіх цього періоду представив 5 різних поколінь.

Перше покоління було доступним для ринку у двох версіях виконання тіла: п’ятидверний, він є стандартним, а тридверний, він також потрапив у ім’я дослідника. Основна відмінність цих версій була лише довжиною основи. Якщо перша версія має довжину 2843 міліметрів, спортивна версія Explorer має довжину бази в 2594 міліметрах.

Автомобіль був обладнаний чотирилітровим V-образним шестициліндровим двигуном з максимальною потужністю при 155 кінських сил, а найбільший крутний момент 300 новонарів на метр. У 1993 році використовувана силова установка була піддана доопрацюванню, в результаті якої була підвищена максимальна потужність і крутний момент до 165 кінських сил і 320 ньютонів на метр відповідно. За весь час виробництва моделі до двигуна встановлювали або механічну коробку п’ятиступінчасту зміни передач Mazda M5-R1, або чотириступінчасту автоматичну коробку зміни передач Ford A4LD. У повнопривідних версій в трансмісійній системі є роздаткова коробка BW-1350, але також встановлюється і BW-1354 від того ж виробника Borg Warner. Задньопривідні версії комплектувалися роздавальною коробкою Borg Warner BW-1359.

У другому поколінні зміни торкнулися і зовнішнього вигляду, а саме передньої частини кузова виробник надав більш обтічної форми. Модель цього покоління була обладнана покращеним кермом: замість маятника, встановлена ​​рульова стійка. Сидіння заднього ряду отримали підголовники, а на передній панелі салону були розміщені дві подушки безпеки. Крім цього, стандартна комплектація кросовера була доповнена бортовим комп’ютером і новою трансмісією. До речі і останньої, тепер Ford Explorer має вдосконалені коробки перемикання передач Ford A4LDE і Ford 4R55E, а в 1997 році стала доступна ще одна КПП, це п’ятиступінчаста 5R55E. Пізніше відбулося оновлення трансмісійної системи, тобто виробник додав ще одну вдосконалену п’ятиступінчасту механічну коробку перемикання передач Mazda M5OD-R1.

Лінійка пропонованих силових установок налічує 3 варіанти, серед яких:

 • V-подібний шестициліндровий робочим об’ємом 4 літри. Його потужність становить 160 кінських сил, а момент, що крутить, 320 ньютонів на метр;
 • V-подібний шестициліндровий робочим об’ємом 4 літри. Його потужність складає вже 208 кінських сил, а момент, що крутить, 350 ньютонів на метр;
 • V-подібний восьмициліндровий робочим об’ємом 5 літрів. Його потужність складає 218 кінських сил, а момент, що крутить, 395 ньютонів на метр.

Третє покоління зазнало набагато більших змін, ніж у попередніх поколіннях. Виробник доопрацював практично всі вузли та конструкцію автомобіля. Кузов моделі був розширений та подовжений, салон тепер оснащується третім рядом сидінь, у задній частині автомобіля використовується незалежна підвіска. Крім цього, була застосована перероблена рама, що має підвищену жорсткість і міцність. На старому чотирилітровому V-подібному шестициліндровому двигуні було встановлено алюмінієву головку блоку циліндрів. Завдяки такій зміні вдалося трохи підняти пікову потужність агрегату до 210 кінських сил і крутний момент до 344 ньютонів на метр. У V-подібному восьмициліндровому двигуні Triton також застосували алюмінієву головку блоку циліндрів. Тут таке рішення також позначилося на потужних показниках двигуна: максимальна потужність тепер становить 240 кінських сил, а момент, що крутить, 397 ньютонів на метр. Автомобіль комплектується або автоматичною коробкою перемикання передач Ford 5R55W, або механічною Mazda M5-R2. У стандартній комплектації є спеціальна система Control Trac, функціонування якої забезпечує нова роздавальна коробка BW-4411. Як додаткова опція пропонувалася система AdvanceTrac, що працює в парі з роздавальною коробкою BW-4412. Дана система включає постійний повний привід і міжосьовий диференціал, який забезпечує розподіл крутного моменту між мостами в пропорції 35:65. Слід зазначити, що друге покоління цієї моделі стало першою, яка використовує нові на той час технології щодо безпеки пасажирів. Це пояснюється тим, що вперше автомобіль оснастили бічними завісами безпеки Safety Canopy.

Четверте покоління вийшло також дуже оновленим та доопрацьованим. Тут зміни були зроблені, як і в попередньому поколінні, тобто у всіх автомобілях відразу. Перше, що, що слід відзначити. це структура кадрів, яка отримала підвищену жорсткість до 63 відсотка, а до 55 відсотків. Ford Explorer також отримав два нові енергоблоки, а саме:

 • V-подібний шестициліндровий блок, який зазнав глибокої уточнення. Цей двигун має 12 клапанів і єдиний верхній склад (SOHC). Ключовою відмінністю цього двигуна від усіх попередніх є підвищена економічність та екологічність. Однак, незважаючи на це, двигун здатний видавати досить високу потужність 210 кінських сил. Максимальний момент, що крутить, при цьому становить 344 ньютони на метр.
 • V-подібний восьмициліндровий двигун Triton, який також переніс суттєве покращення. V8 Triton має вже 24 клапани, і той самий одиночний верхній розподільний вал (SOHC). Новий агрегат відрізняється наявністю змінних фаз газорозподілу. Завдяки цьому нововветку його максимальна потужність була підвищена до 296 кінських сил, а найбільший крутний момент до 407 Ньютонів на метр. Така сама силова установка зустрічається і в деяких моделях Ford Mustang.

Представлені вище двигуни можуть працювати в парі з однією з двох коробок перемикання передач. Для четвертого покоління доступні: п’ятиступінчаста автоматична 5R55W та шестиступінчаста автоматична Ford R6. Якщо раніше важіль перемикання передач був розміщений на кермі, то, починаючи з цього покоління, виробник почав встановлювати його на центральному тунелі, як це зустрічається на європейських автомобілях. У передній підвісці виробник застосував подвійні трикутні важелі. За рахунок такого рішення вдалося досягти підвищеної міцності підвіски. Задня ж підвіска тепер має поздовжні важелі, що було зроблено з метою підвищення комфортності при пересуванні, а також і для покращеної прохідності. З нових елементів зовнішнього вигляду необхідно відзначити нову решітку радіатора та нове світлотехнічне обладнання.

READ  Як зняти передню консоль на Priora

П’ятий покоління Ford Eplorer, заснований на Ford Flex та Lincoln MKT. Одним із ключових, і мабуть, головних змін, стало застосування несучої конструкції, коли раніше використовувалася тільки рамна. У зв’язку з цим замість 4.8 метрів новий автомобіль має повну довжину 5 метрів. Однак об’єм багажного відділення при цьому залишився без будь-яких змін і його місткість також становить 2280 літрів.

Ford Explorer може укомплектовуватися одним із наступних двигунів:

 • Дволітровий чотирициліндровий мотор EcoBoost. Вперше за всю історію серійного виробництва автомобіля Ford Explorer виробник почали встановлювати під капот компактні чотирициліндрові двигуни. Такий мотор обладнаний системою турбонаддува, що дозволяє йому досягати максимальної потужності на виході 237 кінських сил. Крутний момент у агрегату досить високий і становить 339 ньютонів на метр. Але необхідно виділити, що лише моделі передніх приводів оснащені цією установкою.
 • V-подібний шестициліндровий двигун об’ємом 3.5 літри. Даний силовий агрегат здатний розвинути максимальну потужність на виході в 294 кінські сили. Максимальний крутний момент одночасно 346 newtons на метр. Цей агрегат використовується вже у всіх версіях п’ятого покоління.

Що в першому, що в другому випадку, встановлюється виключно шестиступінчаста автоматична коробка перемикання передач. Але це стало правилом для стандартної комплектації, коли опціонально доступна трансмісія SelectShift, хоча вона є також автоматичною шестиступінчастою КПП.

Вартість апаратної заміни олії в АКПП

Скільки коштуватиме заміна олії на Вашого автомобіля? Точну вартість та терміни Ви можете дізнатися по телефону, і безпосередньо під час огляду ТЗ, оскільки залежно від марки та моделі автомобіля складність та обсяг роботи можуть незначно відрізнятися. Усі роботи та їх вартість узгоджуються перед їх виконанням.

Або задайте питання у зручному для Вас месенджері: 7 (926) 545-2422 Viber Whatsapp

Всереднений регламент заміни трансмісійної рідини в АКПП 5R55W/S/E складає кожні 75 тисяч кілометрів пробігу. Слід розуміти, що складні операційні умови, а також агресивні рушійні манери, здатні значно зменшити цей інтервал.

Автомат 5R55W/S/E конструктивно не має контрольного щупа. Тому рівень трансмісійної рідини в даній АКПП перевіряється через зливну пробку:

 • авто виставляється на горизонтальну поверхню без перекосів
 • олія в автоматі прогрівається до температури 40-60 градусів
 • селектор АКПП переводиться у положення N
 • викручується пробка нижнього зливного отвору автомата

Далі визначається рівень трансмісійної рідини за інтенсивністю течі олії із зливного отвору.

Як вибрати масло в двигун Ford Explorer 3 і не натрапити на підробку? Розповімо у цій статті.

Періодичність заміни

Виробник стверджує, що масло в роздавальній коробці розраховане на весь термін експлуатації за аналогією з трансмісійною рідиною. Звичайно, це більше маркетинговий хід. Врешті-решт, якщо водії не змінюють масла, то коробка передачі швидко полетітимуть, що змусить власника подати заявку на послуги в автосервісі. За відгуками водіїв, розподіл на Ford Explorer є одним з найбільш вразливих елементів, що деякі зазнає невдачі в перших 50 тисяч кілометрів пробігу. У зв’язку з цим, оновлювати олію у роздаванні Ford Explorer потрібно обов’язково.

Як часто це робити – зовсім інше питання. Багато що залежить від умов експлуатації. Частина водіїв «Експлорера» проживають у містах і, незважаючи на його якості позашляховика, практично ніколи не виїжджали на реальну бездоріжжя. Природно, в таких умовах роздавальна коробка буде експлуатуватися в щадному режимі, тому міняти масло у вузлі потрібно набагато рідше. З активною дорогою доріг їзди, масло буде непридатним надзвичайно швидким.

В цілому, частота заміни олії варіюється від 50 до 100 тисяч кілометрів. Якщо ви перебуваєте на гарантійному обслуговуванню, ви не можете турбуватися, тому що, коли існують проблеми автоматичної механіки дилера, вони будуть усунути їх. Але якщо термін безкоштовного обслуговування минув, то турботи щодо заміни розхідників та робочих рідин лягають на водія.

Існує ряд ознак, які можуть говорити про необхідність заміни олії в роздавальній коробці:

 • погіршення плавності ходу;
 • поява слабких поштовхів під час початку руху;
 • поштовхи при активному розгоні з «утиснутою» педаллю акселератора;
 • проблеми з плавністю ходу у міському ритмі з постійними стартами та гальмуваннями.

Це дуже суб’єктивні ознаки, відповідно недосвідчені водії можуть їх навіть не відчути. Не варто забувати, що описані симптоми можуть бути викликані й іншими проблемами, починаючи від двигуна і закінчуючи ходовою частиною автомобіля. Якщо ви все одно помітили, що одна або кілька функцій, описаних вище, необхідно з’ясувати, коли останній раз замінив нафту в розподільному полі.

Якщо з цього моменту пройшли більше 60 тисяч кілометрів, не ризикуйте, але повністю замінюйте масло у розподілі. Продукти відносно дешеві, набагато дешевше ремонт або заміна передач у коробці передачі. Носіння дозувальних коробки вже призведе до сильних ударів і коливань, дратує шум і шліфування, відхід масла. У цій ситуації не робіть без дефектного.

Процес заміни рідини передачі

Зміна масла. необхідна процедура нормальної роботи автомобіля. Справа в тому, що це рідина передачі, яка забезпечує нормальну перемикання передач, значно зменшуючи силу тертя, що виникає між рухомими металевими вузлами, елементами.

Тривалість роботи коробки передач, не проводячи зміну масла, може спровокувати серйозні поломки. За таких обставин доведеться купувати нову АКПП або шукати фахівців, які зможуть провести ремонтні роботи. У будь-якому випадку уникнути серйозних фінансових втрат не вийде, оскільки і послуги фахівців на СТО коштують дорого, і сама коробка має немаленьку вартість. Тому рекомендуємо попереджати такі негативні наслідки для АКПП вашого авто, своєчасно проводити заміну трансмісійної рідини.

Коли потрібно міняти

Щоб проводити своєчасну заміну олії, важливо розуміти, про які терміни, яку періодичність йдеться. До речі, власникам Ford Explorer 5 доводиться проводити таку процедуру з різною частотою. Все залежить від того, як часто ви експлуатуєте власний автомобіль, якими автошляхами йому доводиться їздити.

Якщо вивчити технічний мануал від виробника, там легко знайти відповідь на питання щодо частоти зміни олії. Подолавши чергові 60 тисяч кілометрів, обов’язково плануйте проведення процедури часткової заміни трансмісійної рідини. Для цього потрібно близько 4 літрів нової олії. До речі, ми рекомендуємо не йти на трюки деяких майстрів сервісної станції, яка пропонує повну заміну передачі рідини, вимагаючи близько 12 літрів нафти, а також значної вартості надання таких послуг. Насправді замінити весь обсяг масла занадто складно і практично неможливо, якщо не розбирати коробку передач. Інша річ, коли проводиться капітальний ремонт АКПП, тоді, справді, все старе масло можна злити до останньої краплі, вичистити агрегат, а після збирання залити нову трансмісійну рідину.

Отже, якщо ви повинні використовувати свій автомобіль у свої жорсткі умови, то не чекайте 60 000 пробігів, раніше витрачають часткову заміну. За допомогою такого підходу ви можете запобігти серйозним поломкам, а також невдачу.

Яке масло вибирати

Якщо ви раніше не робили таких маніпуляцій, тоді потрібно розібратися і в тому, яке масло придбати, щоб воно повністю відповідало коробці передач вашого авто. В автомагазині великий асортимент паливно-мастильних продуктів. У момент вибору потрібно орієнтуватися не тільки на виробника, слід навчитися здійснювати розшифровку маркування, що є на кожній ємності, в якій реалізується трансмісійна рідина.

Щоб не придбати підробку, рекомендуємо відмовитися від придбання такого продукту з рук, тим більше, коли олія продається на розлив. У таких випадках взагалі неможливо встановити справжні технічні характеристики трансмісійної рідини, що реалізується. Заливати можна і мінеральну олію, і напівсинтетику, і синтетику. Не рекомендується використовувати трансмісійну рідину класом нижче, ніж те, що було залито в попередній раз. Щоб успішно користуватися автоматом, виробник рекомендує купувати масло марки SAE 5W-20, що характеризується відмінними якісними характеристиками.

Що потрібно для заміни

До майбутньої процедури потрібно підготуватися. Спочатку ви повинні піклуватися про простір, в якому ви можете встановити автомобіль, щоб змінити стару рідину передачі. Бажано загнати транспортний засіб на естакаду чи яму. Якщо така можливість повністю виключена, то підготуйте джек і резервні копії, які забезпечують повну нерухомість автомобіля по всій процедурі.

Також буде необхідно підготувати деякі інструменти:

 • голова на “15”;
 • храповик;
 • новий масляний фільтр (якщо постійна зміна масла під час ремонту автоматичної передачі);
 • гумові рукавиці;
 • ганчірка;
 • Потужність для збору тестування.

Порядок дій

Після такої підготовки ви можете перейти до негайної заміни рідини передачі. Теплий автомобіль, нехай він буде працювати протягом декількох хвилин. Після цього заженіть свій Ford Explorer 5 на яму, відключіть запалення, зафіксуйте його ручним гальмом та встановіть селектор АКПП у положення P.

READ  Заміна Ford Focus Outdoor Shruss 2

Тепер відкрутіть та демонтуйте сталевий захист. Після цього ви знайдете зливний болт, повернувшись до задньої частини автомобіля. Відкрутіть його і негайно замінюйте підготовлений контейнер, в якому тестування почнеться текти. Це займе деякий час. Щоб воно не було марно витрачено, розгляньте уважно зливну пробку, зверніть увагу на стан шайби. Якщо ви візуально виявили, що він був пошкоджений, краще замінити його теж.

Після того як відпрацювання припиняє витікати, уважно огляньте, як встановлений масляний фільтр, запам’ятайте його вертикальне розташування, щоб згодом так само встановити новий фільтр. Тепер відкручуйте фільтр руками, якщо ви пошкодите цілісність старого фільтра, не хвилюйтеся, деякі автовласники іноді навіть навмисно його пробивають, щоб було простіше відкручувати його. Важливо не пошкодити місця з’єднання та фіксації фільтра. Пам’ятайте, що при видаленні масляного фільтра тест також буде протікати, тому не знімайте танк для збору старого масла.

Усі маніпуляції слід проводити акуратно, оскільки масляна рідина витікає досить гарячою, ви попередньо дозволили їй добре прогрітися. Будь-який необережний рух здатний викликати опік.

Заміна масла в коробці автомат АКПП на Ford Exploreer 2013 Ford Explorer 3,5

Як тільки встановіть новий фільтр, негайно затягніть штепсель. Тепер переорієнтуйте свою увагу на заливну горловину. Озброїться лійкою та влийте нову трансмісійну рідину, закрутіть заливну пробку.

Тепер запустіть двигун, дозвольте своєму FORD попрацювати на неодруженому ходу, при цьому перемикайте АКПП, переводячи положення селектора в різні позиції. Залишається зробити контрольний замір, щоб переконатися, що кількість масла в коробці перемикання передач відповідає нормі. Вимкніть запалення, вийміть щуп, добре протріть його і потім зануріть знову, щоб визначити рівень олії. При повторному видаленні зверніть увагу, де знаходиться масляний слід щодо позначок максимуму та мінімуму. Дуже важливо, щоб слід був між цими двома відмітками. Якщо ви виявили брак або надлишок, відповідно, влийте недостатню кількість або злийте зайве.

На цьому процедура заміни трансмісійної олії в АКПП FORD завершується, ви можете продовжити спокійно експлуатувати своє авто, знаючи, що тепер АКПП вас не підведе.

Процес заміни олії

На Ford Explorer в автоматичній передачі заміни нафти здійснюється досить простим процедурою. Від автовласника потрібні технічні знання зі свого автомобіля та наступне обладнання:

 • набір ключів та викруток;
 • чиста безгірна ганчірка або ганчірка, рукавички;
 • ємність для зливу відпрацьованого мастила;
 • нова мастильна рідина, вирва зі шлангом для заливки.

Окремо фахівці звертають увагу на заміну деталей. На попередньому етапі рекомендується перевірити всю систему на наявність витоків та зношених з’єднань. При кожній заміні масла в FORD Explorer рекомендується змінювати фільтр та прокладки.

Відносно техніки безпеки основний Accent роблять на температурі мастила, що зливається. Для кращої плинності автомобіль прогрівають, тому на виході слід виявити акуратність, щоб уникнути опіків.

При підготовці до заміни звертають увагу на вимкнення всієї електроніки автомобіля та нейтральне положення АКПП. На цьому етапі також актуальним стає питання про часткову або повну заміну. ​​Процеси мають схожий порядок дій, проте відрізняються за якістю результату.

Часткова заміна олії в АКПП

Часткова заміна масла в АКПП FORD Explorer. найчастіше технічне обслуговування трансмісії. В ході процесу мастильна рідина зливається не повністю, зазвичай до 30-70%, на заміну заливається аналогічна кількість.

Весь процес має на увазі наступну поетапність:

 • після короткої поїздки автомобіль паркують на рівному місці, наскільки можна використовувати ремонтну яму чи підйомник, за відсутності підійде і домкрат із підпорками;
 • відкручують нижній захист двигуна, якщо така є;
 • під картер підставляють ємність для зливу, відкручують зливну пробку;
 • Як тільки змащення припиняє злити, відкрутіть піддон автоматичної передачі, слід мати на увазі, що під час видалення достатньої кількості рідини;
 • виробляють заміну фільтра та кільця ущільнювача, інших прокладок;
 • станом осаду на піддоні та кількості металевої стружки на магнітах оцінюють стан вузлів трансмісії;
 • перевіряють всі супутні деталі, за необхідності змінюють нові;
 • очищають піддон та магніти безворсовою ганчіркою, після промивання прикручують назад, закупорюють зливну пробку;
 • у підкапотному просторі в наливну горловину трансмісії заливають нову мастильну рідину.

Обсяг масла, що заливається, розраховують по злитому мастилу. Для цього використовують дві пропорційні тари, в одну з яких зливають відпрацьовану рідину, в іншу на той же рівень наливають нову, яку потім і заливають у трансмісію.

При розрахунку звертають увагу на різницю температури. При нагріванні масло розширюється, що збільшує його обсяг. Для точного визначення потрібної кількості, злитому мастилу дають охолонути до кімнатної температури.

Також виділяють нюанс із кількістю олії в трансмісії до зливу. Якщо замір щупа показав його недостатність доливають потрібну кількість. Рівень мастил повинен варіюватися в межах верхнього і нижнього значення щупа.

У процесі заміни олії в АКПП FORD Explorer фахівці окремо виділяють і процедуру промивання. Багато хто під нею розуміє очищення деталей, проте в більшості випадків мається на увазі повторний злив нещодавно залитого мастила.

Для цього після заливки двигуну дають попрацювати з перемиканням усіх передач. Принцип роботи оцінюється по-різному: одні автовласники прогрів здійснюють на холостому ходу, інші під час поїздки на 10 або навіть 1000 км.

Після цього масло зливається як відпрацьоване, на його місце заливається нове. Процедура прогріву може повторюватися, за кольором і станом мастила, що зливається, оцінюють якість промивання.

Повна заміна олії в АКПП

На FORD Explorer заміна олії в АКПП повністю проводиться досить рідко. Це пов’язано з складністю загального вивантаження змащувальної рідини з передачі.

Повністю масло вдається злити лише при капітальному ремонті або заміні АКПП. Якщо ж проводиться профілактична заміна мастила, робиться вона лише на частковому рівні.

Процедура повної заміни олії в АКПП проводиться за тим самим алгоритмом, що й часткова. Процес ускладнюється лише більш великою розбиранням передачі власника автомобіля без досвіду та знання про виробництво такого ремонту не рекомендується.

Яка олія в АКПП Ford Explorer

Ford Explorer – американський позашляховик середнього класу, що прийшов на зміну застарілій моделі Bronco. Автомобіль надійшов на конвеєр у 1990 році. Він пропонувався у двох кузовах – з трьома та п’ятьма дверима, а також оснащувався єдиним мотором.0 л з потужністю 155 кінських сил. Пізніше він став 170-сильним. Залежно від комплектації були доступні задній чи повний привід, а також механічна чи автоматична КПП. У 1995 році розпочалося виробництво Ford Explorer другого покоління. Машина стала більш функціональною та комфортабельною. Також трохи змінений дизайн, а верхній 8-циліндровий двигун з’явився в двигуні Gamma 5.0 л з потужністю 210-215 л. З. Також зберегла версію з 4-літровим V6, змушеним до 205 “коней”. У 2003 році завершилося виробництво п’ятидверного позашляховика, а тридверний Explorer випускали до 2001 року.

Третє покоління Explorer дебютувало у 2002 році. Машина виявилася повністю новим позашляховиком – з оригінальним дизайном та салоном, а у новому шасі переважала незалежна задня підвіска. Моторна гама Explorer III складалася з бензинових ДВЗ обсягом 4.0 та 4.6 л, потужністю 205-240 кінських сил. Коробки передач. 5-ступінчаста “механіка” і “Автомат”. З 2003 року доступні лише версії з “автоматами”. Ще машина вперше отримала версію із семимісним салоном. У 2005 році почав виробляти четвертий покоління Explorer. Ця модель виявилася оновленою версією попереднього автомобіля. Позашляховик отримав два бензинові двигуни.0-5.0 л, з потужністю 210-290 кінських сил.

Поточний, п’ятий покоління Ford Explorer здійснюється з 2010 року. Автомобіль для російського регіону випущений в Елабузі. У 2015 році розпочалося виробництво оновленого позашляховика. Машина пропонується з двигуном 3.5 л V6 потужністю 249 л. З. Раніше була доступна модифікація з форсованим турбомотором 3,5 л (345 л. з.).

Як уже говорилося вище, у п’ятиступінчастий гідромеханічний автомат 5R55 модифікацій W, S і E, що встановлюється на Ford Explorer третього покоління, американський автовиробник рекомендує заливати трансмісійні олії з допуском Mercon V, пропонуючи продукцію власного виробництва під назвою FORD Motorcraft Mercon V. Але крім цього існує безліч аналогів, що володіють цією специфікацією. Наприклад, Kendall Mercon V ATF і Motul Multi ATF Oil. Відповідно, їх також можна використовувати при обслуговуванні цієї АКПП.

Середня

| Denial of responsibility | Contacts |RSS