Заміна олії в АКПП Duster

RENAULT DUSTER. АКПП

Як видно з таблиці на Renault Duster, на ці роки випуску встановлювалася 4-х швидкісна трансмісія виробництва PSA Group. Альтернативне позначення для Peugeot і Citroen AL4. У серійне виробництво надійшла в 1998 році, агрегатувалася з двигунами.4, 1.6 та 2.0 літра.

Схематичне зображення DP0/AL8

Максимальний момент, що крутить, становить 210 Нм, оснащена повністю електронним управлінням. Управляється адаптивним ЕБУ (відповідає за управління гідротрансформатором, перемикання передач, кікдаун тощо).д.). Має всього 10 алгоритмів управління: 6 для самоадаптації та по 1 для: низької температури, холодного пуску, захист від перегріву, зимовий режим.

Рекомендована виробником частота заміни олії на даній АКПП: 20000 км. Хоча дилери з 2002 року співають пісню (за статутом), що вона не обслуговується. Щупа на ній немає, тому міняти масло доведеться в сервісі (французи чо) або спорудити невелике пристосування.

Коробка ця середня за якістю і має такі вроджені вади:

 • ненадійний гідроблок
 • штатна система охолодження не забезпечує запобігання перегріву робочої рідини
 • термостійкість матеріал виготовлення низька
 • ККД низька
 • заявлений термін експлуатації не відбігає навіть під дідусем 100 років (10 років)

Процес ремонту гідроблоку на Renault Duster (розібраний та відмитий)

Якщо ви обрали наш сервіс і вирішили довірити проведення робіт нам, то ви заздалегідь домовляєтеся з майстром про візит. Якщо ваш Renault Duster не знаходжу або ви побоюєтеся їхати, то наш евакуатор доставить автомобіль до нас безкоштовно.

Якщо машина приїхала своїм ходом майстер виконує вхідну діагностику безпосередньо на автомобілі та, природно, комп’ютерну спеціалізованим сканером. Якщо ви до цього робили діагностику у нас і вирішили виконувати ремонт теж у нас, то вона входить у вартість.е. по суті безкоштовно. Такий собі тестдрайв нас вами.

Потім відбувається зняття та наступний розбір коробки передач (дефектація). Щоб уникнути кривтолков вона відбувається у вашій присутності. Тут же на місці узгоджується ціна. Сміємо вас запевнити, що ціна на ремонт АКПП Renault Duster у нас одні з найнижчих, враховуючи якість робіт і чітке виконання гарантійних зобов’язань.

Після процедури відновлення виконується вихідна діагностика з обкаткою автомобіля. Ми інформуємо вас про це.

Ви приїжджаєте до нас забирати автомобіль і здійснюєте поїздку з майстром (ви за кермом), щоб переконатися, що все справно.

Удачі вам! Гарантія на ремонт АКПП Renault Duster додається.

Якщо ви помітили неправильну роботу вашої АКПП: поштовхи при включенні/перемиканні передачі, пробуксовка, ривки, затримки при перемиканні передач, відсутність будь-якої передачі тощо.д. То пишіть консультації у нас безкоштовні. При необхідності можете під’їхати на діагностику, замінити масло.

48 Коментарі та думки власників

Вітаю. У мене Duster 2.0 АТ 4х2 2012 р.в. Проблема: зникла 3-тя швидкість. У режимі D в момент перемикання на 3-ту швидкість різко підвищуються обороти і швидкість не вмикається. У ручному режимі, так само не включається 3-а швидкість. При наборі швидкості на 2-й та перемиканні спершу на 3-у і відразу на 4-у швидкість, машина їде далі на 4-й швидкості як завжди. При скиданні швидкості 3-я також не працює. Підкажіть будь-ласку можливу причину і скільки коштуватиме ремонт. спасибі.

Вітаю. Механічний знос ущільнень та втулок у коробці. Вартість ремонту визначається за результатами дефектування і може становити від 40 до 65 тис

Доброго дня, скільки коштуватиме ремонт АКПП (люфт трипоїда приводу лівого колеса) Renault Duster 2.0 4/2 втеча 64000тис км

Вітаю. нять поставити 7000р робота з ремонту 10000р плюс запчастини. Які саме запчастини буде зрозуміло при дефектуванні. Якщо тільки підшипник диференціала, то 3500р.

Сам купив Duster про що сильно желею.Проблема з коробкою автомат))-як видно із загальної проблеми помилка закладена спеціально.А Renault би посоромився.шлюб людям впарили.Машина куплена з нуля.Вже давно лігається і брикається))))-заспокоюю добрим словом)і їду далі.

Доброго дня, що це може бути при постановці з P на R, то горить заднє світло, то не горить в чому біда

добрий вечір. підкажіть, що може бути у мене при запуску двигуна (включення стартера) відбувається металевий скрегіт, який пропадає (або майже не чутний) на неодружених, на неодружених періодичний металевий стукіт. при різкому натисканні педалі газу звук повторюється, якщо скидаю газ під час руху іноді чутний вібруючий звук. На підйомнику дивилися слухали звук із коробки.

Знімати для діагностики ? Скільки це коштує і за часом ?

Зняти поставити 8000р. ремонт 3-5 робочих днів

Доброго дня. Duster 2л 4х4 АКПП їхав по трасі коробка різко переключилася на 3ю і спалахнув чек з пилкою. встав на узбіччя переключив в Р заглушив ,Завел включаю D машина не їде і йде гул з коробки з R така ж ситуація а в ручному режимі 2я включається і їде і в АКПП ні че не гуде. Що може бути і дорого ремонт встане?

Вітаю. Мало інформації, потрібна діагностика. Судячи з опису, схоже на проблему з планетарним рядом. Вартість ремонту визначається за результатами дефектування.

а з регіону можна вам надіслати коробку?

Вітаю! У мене Nissan Terrano 2015г. 2.0л. АКПП передній привід, там все від Дастера, таке питання, при перемиканні з першої на другу невеликий підпин, якщо авто холодна то підпин не такий різкий, а більш плавний. пробіг 20000км. заїжджав до дилера, перевірили коробку сказали. що все ок, немає помилок, ось хотів дізнатися що може бути? Заздалегідь дякую!

Вітаю. Некоректна робота гідроблоку.

Доброго вам дня. : Duster 2.0 АКПП, бензин. Проблема під час роботи на паркінгу працює нормально. Як тільки вмикаю драйв або задню швидкість оберти плавають, з’являється велика вібрація і машина глухне. При русі жодних проблем як би і немає.

Вітаю. Судячи з опису несправність гідротрансформатора, або гідроблоку в частині управління блокуванням.т.

Вітаю.Підкажіть будь ласка.скільки буде коштувати повна заміна олії в АКПП Renault Duster 2.0 та діагностика.заздалегідь дякую.

12700р повна заміна олії. 1000р діагностика.

Хлопці у мене біда. в травні 2015г придбав Duster 4х4 АКПП з травня місяця пробіг 20 000 політ був нормальним минулого тижня зателефонували офіціали і пояснивши що в модельному ряду була виявлена ​​несправність і попросили під’їхати замінити несправний вузол, я до них приїхав мені. сьогодні «тиждень опісля» в салоні з’явився сильний запах горілої ферадо, та на стільки сильний що очі різало, я вийшов відкрив капот і було зрозуміло що пахло саме з-під капотного простору. Чи міг я перегріти АКПП. якщо це перегрів АКПП чим це загрожує.

READ  Заміна олії ГАЗель Next дизель

Вітаю. З’явився сильний ривок уперед при гальмуванні на швидкості 10 км. Таке відчуття коли автомат перемикає з 2 на 1 передачу або підключає гідротрансформатор швидше за все. Відбувається удар і ривок вперед, хоча гальмую педаллю. При розгоні такого немає. Що може бути.?

олії, акпп, duster

Вітаю. Можливо несправний гідроблок у частині управління блокуванням ГТ.

Доброго вам дня. Проблема в наступному: Duster 2.0 АКПП, бензин, при русі на 4, або на 3 передачі загоряється значок, як написано в книзі, сигнальна лампа передпускового підігріву диз двигуна або несправності електронних систем і при зниженні швидкості перемикання на знижену відбувається з сильним поштовхом, Ладе і далі коробка працює на одній передачі, не вище не нижче. Перезапустивши двигун, все в нормі, але може все повторитися відразу.

Вітаю. Потрібна діагностика, КПП постає в аварійний режим.

Доброго дня! Renault Duster 42 2.0 АКПП. Поштовхи при перемиканні з P на R, в іншому без зауважень. Скільки їй залишилося їздити? Варто лизатягувати з ремонтом? І на яку суму ремонту орієнтуватися? спасибі.

Так масло змінювалося, удари на холодну 181; при перемиканні на R практично не помітні. На теплу коробку стають сильнішими.

ремонт гідроблоку 3000р зняти поставити,10000р ремонт плюс розхідники

На вулиці мороз-30град, після 90км шляху машина засмикала. Зупинився, з’явився сигнали, несправність електронного обладнання, двигуна, заглушив. Завів, сигнали висять, АКП на перемикання не реагує. Під капотом з лівого боку олія, схожа на АКП. звідки не зрозуміло. Що робити?

Везти машину на сервіс та діагностувати, перевірити рівень олії.

Вітаю. У мене Renault Duster 2015 року у старому кузові з автоматичною коробкою передач. У мене така проблема. На ходу випадково переключилася на ручне керування і не помітила цього. Авто. природно, не могла розігнатися, тахометр 4-5 тисяч оборотів. Проїхала так кілометрів 5. помітила тільки коли з’явився запах гару, сильний запах. Переключила на драйв. Почала їхати як належить. Наразі зауважень немає. Коробка працює нормально. Але я тепер переживаю, як цей випадок позначився на коробці. Чи потрібно щось зробити? Завчасно дякую за відповідь.

Олія в АКПП автомобілів Renault Duster замінюють повністю або частково. Перший варіант більш трудомісткий, зате якісний і ефективний, другий через простоту проведення робіт застосовують частіше. Повна заміна масла в АКПП Duster передбачає повне зливання відпрацювання, промивання картера і тільки потім заливу нової рідини, а не часткове оновлення або долив.

Часткове оновлення просто зробити самотужки, повну заміну в умовах гаража теж проводять, але потрібно більше часу та інструменту

Повна заміна олії в АКПП Renault Duster

Щоб залити масло в АКПП Renault Duster, потрібно:

 • Загнати машину на естакаду або інший зручний для проведення робіт майданчик.
 • Дати двигуну попрацювати, щоб він нормально нагрівся.
 • Відключити мотор, потім переставити селектор у позицію Р.
 • Підняти капот, знайти в ньому пробку, скрутити, влити заздалегідь підготовлене мастило.
 • Знову запустити двигун попрацювати хвилин на 10.
 • Зняти пробку із зливного отвору.
 • Поставити ємність, в яку стікатиме відпрацювання, почекати, поки все виллється.
 • Змінити прокладку, повернути її на місце та зафіксувати.
 • Залити нову трансмісію до гранично допустимого рівня.
 • Включити двигун на кілька хвилин, відключити, виміряти рівень рідини в системі, якщо потрібно, то зробити долив (зазвичай необхідно).

Потім знову опуститися вниз ями, переконатися, що витоків немає, поставити захист.

Для повного обслуговування потрібно отримати доступ до авто знизу

Використовуючи спеціальний діагностичний прилад, потрібно буде виміряти температуру рідини біля масляної горловини. Цей показник не повинен бути вищим за 60 градусів. На цьому етапі роботи можна вважати завершеними.

Особливо складні дії для виконання обслуговування проводити не потрібно, тому роботи можна виконати самотужки. Головне – слідувати регламенту, не пропускати основні етапи. Якщо фізично самотужки впоратися з поточними завданнями складно, потрібно буде заручитися підтримкою помічника.

Часткова заміна олії в АКПП Renault Duster

Часткове оновлення відпрацювання виконувати простіше, ніж повну заміну. У плані ефективності це середній варіант, якщо старе мастило має низьку якість, забруднене, слід виконати повну зміну з промиванням піддону.

Часткове оновлення – найпростіша у виконанні процедура

 • Зняти трос приводу селектора від коробки.
 • Вивернути пробку отвору затоки.
 • Додавати ATF до тієї позначки, поки рідина не поллється дощем.
 • Загорнути пробки на обох отворах, прикладаючи зусилля близько 35 Нм.

Якщо рідина потече струменем, її рівень у системі надлишковий. Оптимальний натиск. окремі краплі.

Від стану трансмісії теж багато в чому залежить безпроблемність та безпека експлуатації АКПП

Концерн-виробник рекомендує застосовувати Ельф D3 SYN. Мастило має мінімальну схильність до утворення піни.

Заміна олії в АКПП Duster повинна виконуватись у термін. при пробігу в 80-100 тис. км. Однак на практиці власники Duster звертаються за заміною ще раніше. через низьку якість технічної рідини, що використовується, або суворих умов експлуатації машини. Першими сигналами того, що ATF зіпсувалася, є запах гару та сильне забруднення мастила.

 • агресивна манера водіння;
 • часте пересування містом як «старт-стоп»;
 • їзда бездоріжжям;
 • буксирування іншого автомобіля;
 • робота машини у сильну спеку чи холод;
 • перевезення важких вантажів.

Дані фактори не тільки знижують ресурс коробки передач, але й негативно впливають на якість мастила.

Заміна олії в АКПП

На автомобілях марки Renault з Автоматичною КПП встановлюється два види коробок DP0 та DP2. Завод виробник регламенту заміни олії в коробці не передбачив.

Незважаючи на це, у багатьох автовласників є розумне бажання замінити олію, оскільки концерн ELF, чия олія і використовується в АКПП Renault, рекомендує заміну олії в автоматичних коробках після пробігу 50 тис.км або кожні 2 роки. (Подивитися на офіційному сайті ELF). У принципі навіть на каністрі олії для АКПП Renault вказаний термін придатності 5 років. відповідно і масло в коробці потрібно міняти щонайменше раз на п’ять років.

Безсумнівно масло міняти необхідно. Адже ремонт АКПП досить дорога процедура (навіть дуже), і грамотних фахівців із ремонту АКПП знайти досить важко. Нижче представлена ​​докладна інформація щодо заміни масла в АКПП з вартістю робіт та вартістю масла ELF ELFMATIC G3 (для DP0) та ELF RENAULTMATIC D3 SYN (для DP2) на сьогоднішній день.

Що може бути, якщо не змінити

У зв’язку з тим, що регламенту щодо заміни масла в АКПП на Renault немає, коробка передач ресурсу не має великого, він зводиться приблизно до 150 000. 200 000 км. пробігу, але тут не враховується умови експлуатації та манера їзди водія, так само можливі витікання олії, що безсумнівно зменшує ресурс.

READ  Kia sportage 3 заміна масла в АКПП

Можна зробити висновок, що невчасна заміна масла в АКПП на автомобілях марки Renault може призвести до передчасного зношування, і як наслідок дорогого ремонту або заміни коробки.

Коли потрібно міняти

На автоматичних коробках передач (DP0 DP2) автомобілях Renault рекомендуємо міняти масло в наступних випадках:

 • При пробігу близько 50 000 км або через 2-3 роки експлуатації.
 • Автомобіль сіпається при наборі швидкості або просто під час руху
 • Погано перемикаються передачі, із запізненням або зовсім не включаються.
 • Коробка буксує (схоже зі зношеним зчепленням на механічній трансмісії)
 • Коробка переходить в аварійний режим (загоряється помилка трансмісії і на положенні D включається третя дорога передача до сервісу)

Що знадобиться для заміни

Замінити масло можна 2-ма способами.

Виробляється наступним чином: відкручується зливна пробка, потім рівнева колба і зливається близько трьох літрів олії, об’єм залежить від виду коробки. Після заливаємо нову олію, в тому ж обсязі як і злилося (якщо не менше 2,5 літра), заводимо авто прогріваємо до робочої температури і в положенні ручки КПП D відкручуємо пробку зливу, повинно витікати кілька масла (якщо не потече, додати масла). Після цього все збираємо і додаємо 150 мл олії.

 • Близько 3 літрів олії,
 • квадрат 8 на 8 мм (для зливної та заливної пробок),
 • прокладки під зливне та заливне кільце
 • шестигранник на 8 мм (для відкручування рівневої колби)

Повна заміна за допомогою спеціального стенду.

Така заміна набагато ефективніша, тому що вона виконується на заведеному авто при постійному перемиканні передач, і заснована на принципі заміщення. Тобто стенд підключається до зливу масла (через спеціальний отвір для виміру тиску в АКПП), де коробка сама видавлює масло при заведеному двигуні, і підключається до заливного отвору, куди апарат по заміні масла нагнітає вже нове масло.

На що звернути увагу

У зв’язку з дорогим ремонтом автоматичної коробки передач (АКПП DP0 DP2) на автомобілях Renault при заміні олії важливо знати наступне:

Яка олія в коробку Duster

Олію в КПП Duster слід вибирати з урахуванням рекомендацій виробника. Щоб уточнити їх, достатньо заглянути в посібник з експлуатації або сервісну книжку, інформація публікується у відкритому доступі. Виробник рекомендує лити такі олії:

Рідини годяться строго трансмісійні. У деяких випадках у редуктори заднього моста заливають мастило категорії GL-5. Будь-яка інша теж підійде, але має бути допуск для конкретної марки авто, дозвіл для використання на тій чи іншій коробці передач.

Рекомендована виробником трансмісійна рідина – найкращий вибір, але ціна оригіналу завжди вища

Завод, що виробляє Renault Duster, у своїй рекомендації з експлуатації не рекомендує змінювати трансмісійну рідину МКПП та АКПП, протягом усього часу роботи автомобіля. У рекомендаціях лише контроль на терміні 15 тис. км., далі 60 тис. км., і надалі кожні 30 тис. км. Але насправді, при експлуатації машини, всі механізми зношуються. При русі в автомобілі відбувається абразивне зношування шестерень, перепади температур впливають на функціональні особливості масла. Трансмісійна олія починає темніти і втрачає свої властивості, що позначається на роботі всіх систем конструкції Renault Duster.

При активній їзді або експлуатації машини по бездоріжжю збільшується зносостійкість деталей. Масло також потрібно контролювати та замінювати частіше. Досвідчені власники Renault Duster рекомендують заміну кожні 30 тис. км. пробігу.

При спокійній їзді та пересуванні містом мастильну рідину рекомендується міняти кожні 50–60 тис. км.

Трансмісійна олія також змінюється при ремонті коробки, коли для ремонту зливається старе масло. Повторно заливати стару олію не можна.

Заміна олії в МКПП Renault Duster

Згідно з регламентом технічного обслуговування автомобілів Renault, трансмісійна олія в МКПП та АКПП не вимагає заміни протягом усього терміну експлуатації автомобіля. Але для виконання цілого ряду операцій, наприклад, для заміни сальника приводу, потрібно зливати масло з коробки.

Необхідність заміни масла в коробці може виникнути у зв’язку з суворими умовами експлуатації автомобіля або за дуже великих пробігів.

МКПП, що встановлюються на Renault Duster (характеристики КПП Duster)

DP2. АКПП 4-х ступінчаста

Яка олія заливається в механічну коробку передач Renault Duster?

Механічна КПП TL8 (6МКПП) заправна ємність 2.8 літри

Рекомендована Renault олія – ELF Tranself TRJ 75W-80 або ELF Tranself NFJ 75W-80

Механічна КПП JR5 (5МКПП) заправна ємність 2.5 літри

Заміна олії в Автоматі DP8 Renault Duster, Kaptur.

Рекомендована Renault олія – ELF Tranself TRJ 75W-80 або ELF Tranself NFJ 75W-80

Масло для МКПП якістю по APIGL-4 та в’язкість по SAE 75W-80

У роздавальну та задній редуктор заливається рекомендована Renault олія – ELFTranselfFE 80W-90. У задньому редукторі 0.55 літри, в роздаванні 0.38 літри.

Як перевірити рівень масла в МКПП Дастера?

Перевіряти рівень потрібно при появі патьоків трансмісійної олії. Для перевірки рівня на передній стінці картера коробки знаходиться контрольний отвір, закручений пробкою з різьбленням.

Піднімаємо автомобіль. Знімаємо захист двигуна. Відвертаємо контрольну пробку.

Він повинен перебувати на рівні нижнього краю контрольного отвору. Якщо рівень олії в коробці нижче, то доливаємо олію рекомендовану виробником (див. вище)

Перевіряємо стан ущільнювача на пробці та закручуємо на місце.

Як замінити масло в МКПП Дастера?

Для роботи знадобиться ємність для зливу олії.

Відвертаємо пробку контрольного отвору (див. вище)

Чотирьохгранником відкручуємо зливну пробку і зливаємо масло.

Закручуємо пробку з новою прокладкою (момент 20 Нм)

Заливаємо рекомендовану олію до нижнього краю контрольного отвору (як перевірити рівень у МКПП см. вище)

Якщо у Вас є те, що додати до статті, або Ви хочете поділитися своїм досвідом на цю тему, будь ласка, залиште коментар

Якщо Ви є автором звіту про ремонт, доробку автомобіля Renault або рекомендуєте матеріал для бази знань Renault-Drive, будь ласка, повідомте нам про це

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями за допомогою кнопок соцмереж:

Заміна олії в МКПП Renault Duster

Згідно з регламентом технічного обслуговування автомобілів Renault, трансмісійна олія в МКПП та АКПП не вимагає заміни протягом усього терміну експлуатації автомобіля. Але для виконання цілого ряду операцій, наприклад, для заміни сальника приводу, потрібно зливати масло з коробки. Необхідність заміни масла в коробці може виникнути у зв’язку з суворими умовами експлуатації автомобіля або за дуже великих пробігів.

олії, акпп, duster

МКПП, що встановлюються на Renault Duster

Яка олія заливається в механічну коробку передач Renault Duster?

ЯК СВОЇМИ РУКАМИ ЗАМЕНІТИ ОЛІЮ В АКПП DP0 DP2 DP8 РЕНО ДАСТЕР, ЛОГАН, САНДЕРО, КАПТУР, ТЕРРАНО 4X2

Механічна КПП TL8 (6МКПП) заправна ємність 2.8 літри Рекомендована Renault олія ELF Tranself TRJ 75W-80 або ELF Tranself NFJ 75W-80 Механічна КПП JR5 (5МКПП) заправна ємність 2.5 літри Рекомендована Renault олія ELF Tranself TRJ 75W-80 або ELF Tranself NFJ 75W-80 Масло для МКПП якістю по APIGL-4 і в’язкість по SAE 75W-80 У роздавальну та задній редуктор заливається рекомендована Renaultмасло ELFTranself0. У задньому редукторі 0.55 літри, в роздаванні 0.38 літри.

Як перевірити рівень масла в МКПП Дастера?

Перевіряти рівень потрібно при появі патьоків трансмісійної олії. Для перевірки рівня на передній стінці картера коробки знаходиться контрольний отвір, закручений пробкою з різьбленням. Піднімаємо автомобіль. Знімаємо захист двигуна. Відвертаємо контрольну пробку.

READ  Підключення активної антени до автомагнітоли

Г-подібним ключем ТОРКС перевіряємо рівень.

Він повинен перебувати на рівні нижнього краю контрольного отвору. Якщо рівень олії в коробці нижче, то доливаємо олію рекомендовану виробником (див. вище)

Перевіряємо стан ущільнювача на пробці та закручуємо на місце.

Як замінити масло в МКПП Дастера?

Піднімаємо автомобіль на підйомнику. Для роботи знадобиться ємність для зливу олії. Спеціальний шприц для доливання олії Ключ чотиригранник на 8 мм. Порядок роботи: Знімаємо захист картера двигуна. Відвертаємо пробку контрольного отвору (див. вище) Чотирьохгранником відкручуємо зливну пробку і зливаємо масло.

Закручуємо пробку з новою прокладкою (момент 20 Нм)

Заливаємо рекомендовану олію до нижнього краю контрольного отвору (як перевірити рівень у МКПП см. вище)

Категорії товарів, які можуть бути цікаві на підставі статті Заміна масла в МКПП:

Можливі проблеми з автоматом Duster

Перші Renault Duster з коробкою автоматом відкликані виробником, оскільки браковані кільця ущільнювачів пропускали охолодну рідину всередину системи трансмісії, що значно скорочувало термін експлуатації АКПП.

Однією з найбільш поширених проблем, з якими стикаються власники повнопривідних Дастерів на автоматі, є підтікання змащувальної речовини через прокладки та сальники. Нерідко олія витікає з-під сальника лівого приводу. Тому рекомендується ретельно стежити за рівнем мастила. В окремих випадках Duster рухався ривками через те, що на заводі залили недостатню кількість рідини.

Ще одним мінусом АКПП вважаються недовговічні втулки, пошкодження яких призводить до падіння тиску олії.

У свою чергу, це обертається горінням фрикціонів та прискореним зносом соленоїдів-регуляторів.

Огляд двигунів французько-румунського кросовера знайдете у цьому матеріалі.

олії, акпп, duster

Як поміняти масло в АКПП на Renault Duster

У гідромеханічних трансмісіях використовується спеціальна олія, яка деградує у процесі експлуатації. Рідина, що подається під тиском, перемикає передачі і знижує силу тертя в зубчастих парах. Заміна масла в АКПП, що проводиться при обслуговуванні автомобіля Renault Duster, дозволяє продовжити термін служби агрегату.

Renault Duster з АКПП

Отже, зі зрозумілих причин найбільш популярними є повнопривідні версії моделі. При цьому досить довго Duster із повним приводом оснащувався лише МКПП. Далі, після рестайлінгу 2013 року, на ринок також вийшла комплектація Renault Duster 4×4 автомат.

Коробка на даному автомобілі є 4-ступінчастою АКПП «класичного» типу. На Renault Duster з автоматичною коробкою передач та повним приводом встановлювався лише один тип двигуна (2.0 літра, бензин, потужність 143 л.з.).

Іншими словами, АКПП RENAULT DP8 на Дастері є доопрацюванням вже відомої по передньопривідним автомобілям Renault АКПП DP0. Після DP0 (на її базі) вийшла вдосконалена версія DP2, яка далі лягла в основу DP8. Головною відмінністю DP8 від DP2 можна вважати додатковий кутовий редуктор, який передає момент, що крутить, на задню вісь автомобіля через карданний вал.

Також у конструкції використовується надійний гідротрансформатор ZF, окремо було посилено диференціал, встановлено додатковий повітряно-олійний контур охолодження, щоб не допустити перегріву коробки. В результаті «дитячі» хвороби попередньої версії цієї АКПП були усунені. Було доопрацьовано та програмне забезпечення. Тепер нова прошивка адаптована під особливості роботи повного приводу.

Як видно, конструкція відносно проста і надійна, при цьому виробник модернізував коробку і вдало підібрав передавальні числа. Результат хороший розгін та впевнена тяга на різних швидкостях. Максимальна швидкість Duster з автоматом 174 км/год, розгін 0-100 займає 11.5 сек.

Заміна олії в автоматі DP8 Renault Kaptur, Duster

Ще зазначимо, як вже було сказано вище, автомат на цій моделі авто отримав додатковий редуктор з хвостовиком. Вказаний хвостовик постійно обертається до того моменту, поки передні колеса вільно обертаються.

До хвостовика прикріплений карданний вал для передачі моменту, що крутить, на задній редуктор і заднім колесам відповідно. Підключення заднього приводу здійснюється за допомогою електромагнітної муфти, що знаходиться перед редуктором.

Як показує практика, Renault Duster з автоматичною коробкою та моноприводом відрізнялися надійністю та простотою обслуговування. У повнопривідних версіях з АКПП нічого не змінилося.

Також додамо, що повнопривідний Renault Duster оснащений функцією автоматичного перемикання між переднім та повним приводом у разі перегріву муфти. Дане рішення можна вважати ефективним захистом як самої АКПП, так і інших вузлів та агрегатів.

Слід зазначити, що в деяких випадках АКПП може працювати шумно, іноді чути сторонні звуки та скрипи. Проблема не носить масового характеру, проте деякі власники все ж таки згадують про скрипи та шуми в АКПП при перемиканні передач і режимів.

Типи АКПП, що встановлюються на Renault Duster

Перша АКПП DP0 (позначення по Renault). Це автоматична трансмісія, яка завдяки своїй простій конструкції, надійності, низькій собівартості встановлюється на більшість бюджетних автомобілів Європейського виробництва.

Альтернативна назва класифікації Peugeot-Citroen AL4.

Існують модернізовані версії цієї АКПП:

Вони розроблені спільно з компанією Siemens. Їхня відмінність від ранньої версії – наявність системи «Tiptronic System Porsche», до якої входить більш досконалий гідротрансформатор і нове програмне забезпечення. Решта «заліза» не змінювалася.

Визначити яка на вашому Renault Duster коштує коробка АКПП можна за VIN-кодом.

Перераховані вище трансмісії можуть бути від 150 до 300 тис. км пробігу тому заяви компанії Renault не безпідставні.

Повна та часткова заміна масла в АКПП RENAULT Duster своїми руками

Якщо не проводити заміну олії в АКПП транспортного засобу Renault Duster, то найближчим часом автовласник отримає машину, що стала аварійним режимом. Оскільки важкі умови експлуатації, жорсткий клімат Росії швидко зношують механічні деталі автомата без оригінального мастила. А сама олія має властивість перетворюватися на просту рідину після проходження авто та 50 тисяч кілометрів у жорстких умовах.

Правильна заміна олії в коробці Renault Дастера

Деякі автосервіси не вміють або не хочуть проводити заміну масла в автоматичних трансмісіях і прикриваються терміном, на кшталт:необслуговувана АКПП. Але за міжнародними вимогами заміна олії в коробці передач АКПП (ATF) разом з фільтрами повинна здійснюватися після кожних 50-60 тисяч пройдених кілометрів. В автосервісах також пропонують повну заміну масла в коробці передач та часткову зміну.

Renault Duster: заміна олії в АКПП

АКПП в автомобілях призначена для більш комфортного керування автомобілем. В цьому випадку, відпадає необхідність у постійній зміні передач, наприклад, під час руху в місті, адже тепер все зробить автоматика. Так як у Renault Duster. це дуже складний вузол і може легко вийти з ладу, то тут потрібна часта заміна масла в АКПП. Розглянемо, як і коли проводити процедуру Renault Duster заміна олії в АКПП.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS