Заміна олії в АКПП 6HP-28 BMW e60 535d 2008

6HP28 6-ступінчаста автоматична коробка передач для легкових автомобілів. Цей вид АКПП є другим поколінням коробки типу 6HP26. Виробництво почалося у 2007 році.

Крутячий момент: 700 Н.м.Вага АКПП: 92.5 кг.

Довгий час відтягував цей процес, оскільки дуже багато інформації про те, що в ці коробки залито масло на весь термін служби, але ми розуміємо що “весь термін служби” це гарантія 3 роки або 100000км. На офіційному сервісі так взагалі квадратні очі робили коли почули, що я хочу замінити масло в коробці на е60, аргументуючи тим що коробас відразу поламається через заміну масла! Але я керуючись здоровим глуздом, тверезим розумом і думкою мого механіка вирішили замінити олію в АКПП і всі супутні гумові та пластикові елементи в ній. І так, ми маємо 6-ступінчасту автоматичну коробку передач 6HP-28 виробництва фірми ZF з рідним пробігом понад 300000 км

Звичайно було багато думок, а раптом коробка встромиться і почнуться зайві проблеми, але подолавши бар’єр страху було вирішено все-таки замінити олію в коробці. Зайшовши на офіційний сайт ZF, там зазначено, що в коробках їх виробництва змінюється масло з інтенсивністю 80-120 тисяч км або кожні 8 років. І міф про те, що масло залите на весь термін служби, можна відставити на задній план. Причин для заміни олії в принципі не було, коробка поводилася добре, не піналася, не смикалася як на холодну так і на прогріту, єдине, що не завжди точно включалися передачі, могли бути кілька секундні затупи. І тому було куплено для заміни:

1)24 15 2 333 903 Піддон масляний картера АКПП з фільтром та зі зливною шайбою 160€(Піддон можна взяти дешевше за номером ZF 0501 216 243. Або цілий набір: піддон, болти 21шт., зливна шайба та зливна шайба 8700 252)2)83 22 2 305 396 Олія в АКПП ATF 2 24€7L.=168€3)24 34 7 588 725 Роз’єм АКПП 13€4)24 34 7 571 211 Адаптер, вони €5)24 10 7 519 314 Втулка ущільнювача L=25,9MM 2шт.10€=20€6)24 10 7 519 315 Втулка ущільнювача L=31,4MM 1шт. 10€7)24 10 7 520 715 Втулка ущільнювача L=40,7MM 1шт. 10€8)24 11 7 552 108 Болт із втопленою шестигранною головкою кріплення піддону АКПП 2,15€ 1шт. (Взяв 5 штук про всяк випадок 10,75 €)

Промивання піддону та видалення стружки

Другий етап процедури заміни масла в АКПП на BMW Е60. це промивання знятого піддону та видалення металевої стружки.

Покрокова інструкція цього етапу:

 • Відкрутити всі кріпильні болти піддону, крім двох найдальших. Для них, ймовірно, доведеться використовувати тріскачку і відкручувати до кінця відразу не треба. Тоді піддон частково опуститься з одного боку і залишки мастила, що потрапили на нього, зіллються вниз;
 • Знявши піддон, автовласник отримає доступ до 4 втулок та адаптера. Найімовірніше, ці частини теж зношені та їх краще відразу замінити;
 • Протирання проводити, використовуючи бензин і дуже щільну і, разом з тим, м’яку ганчірку;
 • На піддоні повинні бути спеціальні магніти для складання металевої стружки. З їх допомогою її треба повністю позбутися і оглянути сам піддон на предмет пошкоджень, після чого закрутити його на місце.

Важливий аспект: при знятті піддону, навіть при відкручених болтах, може знадобитися деяке зусилля. Але прикладати його потрібно обережно, щоб не пошкодити цю важливу деталь АКПП.

Заливання нової олії

Після того, як закінчено процедури зливу старої мастильної рідини в трансмісії BMW Е60, приходить черга основної складової всієї процедури. заливання нової олії в АКПП.

Щоб здійснити цю процедуру, потрібно знайти заливний затор бака з трансмісійним маслом. Вона знаходиться внизу, і залити в неї мастило можна лише за допомогою шприца. Це тривала процедура, оскільки залити потрібно близько 6,5 літра, але іншого варіанту немає. Завершивши затоку масла для BMW E60, заливна пробка закручується на місце, як і всі зняті деталі. Потім машину треба завести та переключити кілька разів АКПП, щоб переконатися у стабільній роботі. Якщо збереглися ривки, ймовірно, потрібно долити олії. Якщо частка не допомагає — час звертатися на СТО.

Процес заміни олії

олії, акпп

Вище згадувалося, що заміна олії в АКПП у BMW Е60 проводиться у виняткових випадках. Як правило, заводське мастило заливається на весь період експлуатації автомобіля, доки він не виробить свій ресурс. Але є два варіанти, коли може знадобитися проведення цієї процедури:

 • Поломка, пов’язана з АКПП і яка призвела до необхідності заміни масляного фільтра-піддону;
 • Пробіг автомобіля в 150 000 кілометрів (для російських доріг цифру часто зменшують у півтора-два рази). В офіційному регламенті термін заміни не вказано, але стандартний термін роботи трансмісії цієї моделі становить 7-8 років.

Більшість водіїв вважають за краще звертатися до фахівців на станціях технічного обслуговування. Процедура заміни трансмісійної олії в АКПП на BMW Е60 не дорога, але займає значний проміжок часу і не відрізняється простотою. Любитель або просто досвідчений водій, що регулярно займається лагодженням невеликих поломок у машині з високою ймовірністю можуть пошкодити АКПП у процесі заміни трансмісійного мастила. Але, якщо потрібно провести її самостійно — нижче наведено покрокову інструкцію.

Перше — важливо пам’ятати про техніку безпеки. Процедура буде проводитись після розігріву двигуна, і деталі будуть сильно нагріті. Наслідки – опіки. Щоб уникнути такого розвитку подій, потрібно одягати щільний робочий одяг і, зокрема, міцні рукавички.

READ  LADA Granta заміна опорного підшипника стійки

Також, в списку необхідних інструментів буде наведено ліхтарик або лампа. Це робиться для того, щоб у водія (особливо курця) не виникло думки підсвітити собі запальничкою. Це призведе до трагічних наслідків.

Друге – список інструментів та витратних матеріалів, які використовуються при заміні трансмісійної олії на BMW E60:

 • Робочий одяг і, в першу чергу, щільні будівельні рукавички;
 • Ліхтарик чи переносна лампа;
 • Друх для очищення деталей;
 • Вакуумний насос;
 • 4 втулки;
 • Адаптер;
 • Трансмісійна олія на заміну. Об’єм. близько 6,5 літрів. Використовувати рекомендується фірмове, рекомендоване концерном BMW. Допустимі марки:
 • Shell M 1375.4. оригінальне, заливається після заводського складання;
 • BMW ATF-2. оригінальне, заливається після заводського складання;
 • RAVENOL ATF 6HP Fluid – виробництво на основі ліцензії ZF;
 • SWAG 30 93 4608. допускається до використання, оскільки відповідає стандартним “вимогам” трансмісій машин марки BMW;
 • Масляний піддон картера АКПП з фільтром та зливною шайбою артикула ZF 0501216243;
 • Великий шприц для заливання олії;
 • Вирва;
 • Набір ключів та викруток;
 • 7-8-літрова ємність для відпрацьованої мастильної рідини АКПП.
 • Це всі необхідні інструменти для заміни олії в АКПП BMW E60.

  Третє. підготовка до процедури, що полягає в встановленні машини на естакаду, витяг або над ямою. За відсутності перерахованих варіантів можна підняти її на домкратах, але вони повинні бути якісними і без дефектів, щоб уникнути травм для власника машини.

  І останнє. часткова заміна трансмісійного мастила проводиться на холодну (повну проводити самостійно не можна. тільки на СТО).

  Злив старої олії з бака

  Перший етап процедури заміни олії в АКПП на BMW Е60. це злив олії.

  Покрокова інструкція цього етапу:

  • Встановити під ємність із мастилом АКПП заготовлену тару;
  • Відкрутити зливну пробку;
  • Дати злитися олії. Після цього витягнути залишки вакуумним насосом;
  • Прибрати піддон зі злитою рідиною убік (після проведення вищеописаного зливу олії з піддону), але не викидати. За консистенцією можна провести діагностику та визначити можливі поломки.

  На цьому етап зливу старої олії з АКПП на BMW E60 завершено.

  При нестачі масла в АКПП

  Перше, на що слід звернути увагу. які можуть виникнути поломки за нестачі трансмісійної олії в АКПП на BMW Е60.

  • Прослизання фрикціонів гідротрансформатора;
  • Прискорене знос соленоїдів та гідроблоку;
  • Прискорене сточування клапанів золотників гідроблоку;
  • Підвищений перегрів двигуна перших швидкостях;
  • Зношування підшипника насоса.

  При виникненні будь-якої з перерахованих вище поломок зовні поведінка машини на дорозі однаково: починається тряска, погіршується керованість, при перемиканні швидкостей відбуваються ривки і т. п.

  Враховуючи, що всі перераховані вище поломки дуже аварійнонебезпечні, добре, що вони відбуваються рідко, і тільки після дуже тривалої та активної експлуатації автомобіля. Про надійність трансмісії BMW E60 говорить хоча б той факт, що вона встановлювалася на Мазераті, Бентлі і Астон Мартін, Ленд Rover і навіть Ягуар. Все це. люксові машини, комфортабельні і надійні (і дорогі).

  Найчастіше при нестачі трансмісійної олії відбуваються поломки клапана гідротрансформатора та клапана регулятора тиску (що призводить до прискореного перегріву двигуна).

  Заміна олії в АКПП на BMW Е60 найчастіше виконується на сервісах. Причина. висока надійність трансмісії, але згадану процедуру можна провести і самостійно, зібравши певну інформацію та підготувавшись.

  Як своїми руками замінити масло в АКПП на BMW е60?

  Концерн BMW по праву вважається одним з найбільших світових виробників автомобілів, в першу чергу за рахунок надійності машин, що випускаються. Це виявляється у тому, що для більшості моделей не передбачено самостійної заміни або доливання масла в коробку перемикання передач — заводського вистачає на тривалий період активної експлуатації транспортного засобу. У цій статті буде дана відповідь на питання, чи поширюється це правило на BMW Е60, і як проводити згадану процедуру за необхідності?

  Замена масла В КОРОБКЕ 6HP19/26 BMW

  Різниця зміни масла в автоматичній коробці передач на інших моделях BMW

  Зрозуміло, що за час існування концерн BMW випустив десятки і навіть сотні різних моделей і не всі процедури технічного обслуговування для них однакові. Це стосується і процедури зміни трансмісійного мастила, що описується.

  Відмінності заміни масла в автоматичній коробці перемикання передач на різних моделях BMW:

  • BMW Е90:
  • Під час перевірки рівня масла за допомогою перемикання швидкостей при працюючому моторі потрібно зробити наступне: прогріти АКПП до 30-40 градусів, залишити селектор на P і, не заглушуючи двигун, повторно відкрутити заливну пробку. Це робити тільки в рукавичках, щільній масці та окулярах, щоб не обпектися. Якщо мастило починає бризкати чи витікати — дочекатися припинення цього, і закрутити пробку назад. Інакше масло доливається, поки не буде описаний ефект, що сигналізує про достатній обсяг трансмісійної олії в баку. Інших відмінностей на BMW Е90 при заміні олії в АКПП немає;
 • BMW Е65:
 • Тут корінні відмінності відсутні, але слід звернути увагу на необхідність ретельного промивання мехатроніка;
 • BMW F10 530DX:
 • Процедура майже аналогічна до вищенаведеної, але заміну потрібно проводити не пізніше 50 тисяч кілометрів, інакше наслідки для АКПП можуть бути катастрофічними;
 • BMW 525 і BMW 520 (для BMW 520 рекомендації аналогічні моделі BMW F10 530DX):
 • Значних відмінностей немає.
 • Вищеперелічені моделі близькі до BMW Е60 по конструкції, тому відмінностей небагато. В інших випадках ситуація інша.

  Замена масла АКПП Бмв Е60

  Повна або часткова заміна олії в АКПП BMW

  Розповім про заміну олії в автоматичних коробках передач BMW. Існує безліч міфів на цю тему. Одні кажуть, що олію міняти взагалі не потрібно.

  Інші – що його потрібно змінювати у певний час чи певному пробігу. Треті. що олію потрібно міняти частково. А четверті – що олію потрібно міняти повністю. Хто ж правий?

  Все за тим же регламентом є додатковий пункт, в якому говориться, що якщо автомобіль використовується у важких умовах, то заміна олії потрібна для досягнення певного пробігу. А що таке тяжкі умови? Це міський режим. Постійні світлофори, пробки у спеку з кондиціонером, величезні температурні навантаження.

  READ  Audi А6 с5 заміна АКПП на МКПП

  Або навпроти холодні поїздки від дому до роботи та ввечері повтор. Коли теплообміну рідин не відбувається і силовий агрегат не виходить на задану робочу температуру. Це і вважається важкими умовами експлуатації автомобіля.

  Тепер розглянемо суть проблеми. Якщо масло в АКПП BMW не змінювалося після перевищення допустимого пробігу, то продуктів зношування в коробці стає все більше. Через це, до речі, масло в АКПП стає темним і густим. Посилює становище, якщо водій часто пробуксовує на дорогах.

  Ті ж продукти зносу поширюються по порожнині і по каналах в коробці. Вони контактують з фрикціонами і сталевими дисками, поступово обточують їх, що призводить до їх швидкого зносу і збільшення кількості тих самих продуктів зносу. І так далі в геометричній прогресії.

  Вся ця рідина поступово закупорює або взагалі прориває фільтр, який знаходиться в піддоні, тобто У нижній точці коробки. Олія не встигає надходити в гідролінію, після фільтру АКПП. що призводить до роботи автоматичної коробки передач “на суху”.

  У такому режимі диски сточуються ще швидше. Раніше було масло, а тепер їх нема чого захищати. Саме на цьому етапі найчастіше коробка починає “пинатися”. Тепер ви розумієте, чому не можна цим нехтувати. Регулярно перевіряйте рівень та колір олії, а також корекції АКПП за допомогою діагностики.

  Якщо ви помітили хоч одну з ознак, вам необхідно звернутися до центру технічного обслуговування BMW. Наші фахівці швидко виявлять і вирішать проблему.

  Формально існує 3 види виконання робіт з маслом для АКПП: доливання (якщо рівень масла низький), часткова заміна масла та повна його заміна. Зупинимося на останніх двох:

  Часткова заміна олії для АКПП.

  В Росії та країнах СНД це найпопулярніший метод. Усі звикли робити саме так. На його частку припадає близько 90% усіх робіт у цій сфері. Сам процес часткової заміни олії в АКПП проходить мінімум у 3 етапи.

  Алгоритм простий: відкривається кришка піддону та зливається максимальна кількість олії. У всіх моделей BMW об’єм АКПП складає 10-12 літрів. Зливається зазвичай половина іноді ще менше. Це 4-5-6 літрів. Піддон з інтегрованим фільтром змінюється на новий.

  Через заливний отвір (воно контрольне), така ж кількість нового масла заливається в коробку. Після цього потрібно провести спокійну контрольну близько 10-20 км.

  Як тільки первинна олія змішалася з новою, моментально відбувається реакція. Ця масляна рідина спінюється.

  У жодному разі не можна відразу ж тиснути педаль “в підлогу”. Необхідно на автомобілі стояти прогріти АКПП близько 20 хвилин. Це потрібно для того, щоб масляна рідина в АКПП змішалася і перетворилася на однорідну рідину.

  Потім рухатись спокійно. Саме на цьому етапі багато автовласників нехтують цим фактором, що спричиняє поломку самої коробки передач.

  Звідси і пішов міф, що заміна олії в АКПП спричиняє її поломку.

  І як би з частковою заміною, все непогано, але такий підхід небезпечний для АКПП. Небезпечна ця процедура тим, що вже відомі нам продукти зношування все одно залишаються в старій олії. Після такої заміни їх становить близько 15% від загальної частки олії. Як ми пам’ятаємо, їх кількість збільшується у геометричній прогресії.

  І через відносно невеликий проміжок часу ми повертаємось на вихідну. І знову повторюються ті процеси, які я описав вище. Начебто б і заощадив. а за фактом гроші на вітер. Часткова заміна олії. це заміна олії для галочки. З таким самим успіхом можна на половинку міняти масло в двигуні. Хочеться, щоб ви це зрозуміли.

  Також є можливість повної заміни олії.

  Це робиться через апарат. Така послуга дорожча і є не у всіх сервісних центрах BMW, але вона краща. Повна заміна масла в АКПП відбувається також у кілька етапів: На першому етапі знімається піддон з фільтром або змінюється масляний фільтр залежно від моделі BMW. За тим же принципом зливається частина старої олії, а нова заливається.

  З другого краю етапі підключається спеціальний апарат. Він має 2 функції – прийом та подача. Тобто апарат одночасно заливає в АКПП нове масло, яке витісняє старе та викачує останнє. Насправді, технічно підкований механік може замінити масло повністю і без апарату. Трубка зливу при цьому відводиться в ємність для скидання, а в заливний отвір масло подається будь-яким підручним насосом, при цьому циркуляцію олії по АКПП забезпечує її рідний, вбудований насос.

  Автомобіль запускається та працює на неодружених оборотах. Цей безперервний процес триває від 10 до 30 хвилин, поки не відбувається повного 100% заміщення старої олії новим. Заправна ємність 10-12 літрів при цьому повністю заповнюється новим маслом, в якому відсутні продукти зносу. Потім за допомогою діагностики BMW скидаються адаптації АКПП.

  Після такого процесу очищення ваша АКПП служитиме довго і справно.

  Робити повну заміну олії в АКПП або часткову або взагалі не робити – це питання пріоритетів господаря машини. Ви можете дивитися на ситуацію, виходячи з поточного моменту.

  Зекономивши на незначній, на перший погляд речі, можна в майбутньому заплатити у десятки разів більшу суму грошей. Або ж навпаки – для вас важливим є те, що відбуватиметься в перспективі. Вирішувати вам!

  Ця політика обробки персональних даних складена відповідно до вимог Федерального закону від 27.07.2006. 52-ФЗ «Про персональні дані» та визначає порядок обробки персональних даних та заходи щодо забезпечення безпеки персональних даних Біммер Моторс (далі – Оператор).

  • Оператор ставить своєю найважливішою метою та умовою здійснення своєї діяльності дотримання прав і свобод людини та громадянина при обробці його персональних даних, у тому числі захисту прав на недоторканність приватного життя, особисту та сімейну таємницю.
  • Ця політика Оператора щодо обробки персональних даних (далі – Політика) застосовується до всієї інформації, яку Оператор може отримати про відвідувачів веб-сайту http://bimmer.
  READ  Який двигун стоїть на LADA Xray

  2. Основні поняття, що використовуються у Політиці

  • Автоматизована обробка персональних даних – обробка персональних даних за допомогою обчислювальної техніки;
  • Блокування персональних даних – тимчасове припинення обробки персональних даних (крім випадків, якщо обробка необхідна уточнення персональних даних);
  • Веб-сайт – сукупність графічних та інформаційних матеріалів, а також програм для ЕОМ та баз даних, що забезпечують їх доступність у мережі інтернет за мережевою адресою http://bimmer.ru;
  • Інформаційна система персональних даних. сукупність персональних даних, що містяться в базах даних, і забезпечують їх обробку інформаційних технологій та технічних засобів;
  • Знеособлення персональних даних — дії, у яких неможливо визначити без використання додаткової інформації належність персональних даних конкретному Користувачеві чи іншому суб’єкту персональних даних;
  • Обробка персональних даних – будь-яка дія (операція) або сукупність дій (операцій), що здійснюються з використанням засобів автоматизації або без використання таких засобів з персональними даними, включаючи збирання, запис, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), вилучення, використання, передачу (поширення, надання, доступ), знеособлення, блокування, видалення, знищення персональних даних;
  • Оператор – державний орган, муніципальний орган, юридична або фізична особа, які самостійно або спільно з іншими особами організовують та (або) здійснюють обробку персональних даних, а також визначають цілі обробки персональних даних, склад персональних даних, що підлягають обробці, дії (операції), що здійснюються із персональними даними;
  • Персональні дані – будь-яка інформація, що стосується прямо або опосередковано до певного або визначеного Користувачеві веб-сайту http://bimmer.ru;
  • Користувач – будь-який відвідувач веб-сайту http://bimmer.ru;
  • Надання персональних даних – дії, створені задля розкриття персональних даних певному особі чи певному колу осіб;
  • Поширення персональних даних – будь-які дії, спрямовані на розкриття персональних даних невизначеному колу осіб (передача персональних даних) або на ознайомлення з персональними даними необмеженого кола осіб, у тому числі оприлюднення персональних даних у засобах масової інформації, розміщення в інформаційно-телекомунікаційних мережах або надання доступу до персональних даних будь-яким іншим способом;
  • Транскордонна передача персональних даних – передача персональних даних на територію іноземної держави до органу влади іноземної держави, іноземної фізичної чи іноземної юридичної особи;
  • Знищення персональних даних – будь-які дії, внаслідок яких персональні дані знищуються безповоротно з неможливістю подальшого відновлення змісту персональних даних в інформаційній системі персональних даних та (або) внаслідок яких знищуються матеріальні носії персональних даних.

  Оператор може обробляти такі персональні дані Користувача

  • Прізвище ім’я по батькові;
  • Електронна адреса;
  • Номери телефонів;
  • Також на сайті відбувається збір та обробка знеособлених даних про відвідувачів (в т.ч. файлів cookie) за допомогою сервісів інтернет-статистики (Яндекс Метрика та Google Аналітика та інших).
  • Далі за текстом Політики об’єднані загальним поняттям Персональні дані.
  • Мета обробки персональних даних Користувача – інформування Користувача за допомогою надсилання електронних листів; укладання, виконання та припинення цивільно-правових договорів; надання доступу Користувачеві до сервісів, інформації та/або матеріалів, що містяться на веб-сайті.
  • Також Оператор має право надсилати Користувачеві повідомлення про нові продукти та послуги, спеціальні пропозиції та різні події. Користувач завжди може відмовитися від отримання інформаційних повідомлень, надіславши Оператору лист на адресу електронної пошти bimmermotors.ru@gmail.com з позначкою «Відмова від повідомлень про нові продукти та послуги та спеціальні пропозиції».
  • Знеособлені дані Користувачів, які збираються за допомогою сервісів інтернет-статистики, служать для збору інформації про дії Користувачів на сайті, покращення якості сайту та його змісту.

  5. Правові основи обробки персональних даних

  • Оператор обробляє персональні дані Користувача лише у разі їх заповнення та/або відправлення Користувачем самостійно через спеціальні форми, які розміщені на сайті http://bimmer.ru. Заповнюючи відповідні форми та/або надсилаючи свої персональні дані Оператору, Користувач висловлює свою згоду з цією Політикою.
  • Оператор обробляє знеособлені дані про Користувача у випадку, якщо це дозволено в налаштуваннях браузера Користувача (включено збереження файлів cookie та використання технології JavaScript).

  Порядок збирання, зберігання, передачі та інших видів обробки персональних даних

  Безпека персональних даних, що обробляються Оператором, забезпечується шляхом реалізації правових, організаційних та технічних заходів, необхідних для виконання у повному обсязі вимог чинного законодавства у сфері захисту персональних даних.

  • Оператор забезпечує збереження персональних даних та вживає всіх можливих заходів, що виключають доступ до персональних даних неуповноважених осіб.
  • Персональні дані Користувача ніколи, за жодних умов не будуть передані третім особам, за винятком випадків, пов’язаних з виконанням чинного законодавства.
  • У разі виявлення неточностей у персональних даних, Користувач може актуалізувати їх самостійно шляхом надсилання Оператору повідомлення на адресу електронної пошти Оператора bimmermotors.ru@gmail.com з позначкою «Актуалізація персональних даних».
  • Термін обробки персональних даних є необмеженим. Користувач може в будь-який момент відкликати свою згоду на обробку персональних даних, надіславши Оператору повідомлення через електронну пошту на електронну адресу Оператора bimmermotors.ru@gmail.com з позначкою «Відгук згоди на обробку персональних даних».

  Транскордонна передача персональних даних

  • Оператор до початку здійснення транскордонної передачі персональних даних зобов’язаний переконатися в тому, що іноземною державою, на територію якої передбачається здійснювати передачу персональних даних, забезпечується надійний захист прав суб’єктів персональних даних.
  • Транскордонна передача персональних даних на території іноземних держав, які не відповідають вищевказаним вимогам, може здійснюватися лише у разі наявності згоди у письмовій формі суб’єкта персональних даних на транскордонну передачу його персональних даних та/або виконання договору, стороною якого є суб’єкт персональних даних.