Table of Contents

Як замінити масло в коробці АКПП Subaru XV

Функції олії ATF в АКПП Subaru XV:

 • ефективне мастило тертьових поверхонь і механізмів;
 • зниження механічного навантаження на вузли;
 • відведення тепла;
 • видалення мікрочастинок, що утворюються внаслідок корозії чи зносу деталей.

Колір ATF олії для АКПП Subaru XV дозволяє не тільки розрізняти олії за видами, але допомагає з’ясувати у разі витоку, з якої системи втекла рідина. Наприклад, олія в АКПП та ГУР. має червоний відтінок, антифриз. зелений, двигун. жовтий.

Причини протікання масла з АКПП в Subaru XV:

 • знос сальників АКПП;
 • знос поверхонь валів, виникнення зазору між валом та ущільнювальним елементом;
 • знос ущільнювального елемента АКПП та валу приводу спідометра;
 • люфт первинного валу АКПП;
 • пошкодження шару, що герметизує, в з’єднаннях між частинами АКПП: піддон, корпус АКПП, картер, корпус зчеплення;
 • ослаблення болтів, які забезпечують з’єднання вищезгаданих частин АКПП;

Низький рівень олії в АКПП Subaru XV – основна причина виходу з ладу фрикціонів. Через низький тиск рідини фрикціони погано притискаються до сталевих дисків і недостатньо щільно контактують один з одним. В результаті фрикційні накладки в АКПП Subaru XV сильно нагріваються, обвуглюються та руйнуються, значно забруднюючи масло.

Внаслідок нестачі олії або неякісної олії в АКПП Subaru XV:

 • плунжери і канали гідроблоку забиваються механічними частинками, що призводить до дефіциту масла в пакетах і провокує знос втулки, деталей насоса, що труться, і т.д.;
 • перегріваються та швидко зношуються сталеві диски коробки передач;
 • перегріваються і згоряють гумові поршні, завзяті диски, барабан зчеплення і т.д.;
 • зношується і приходить у непридатність гідроблок.

Забруднене масло АКПП не може повноцінно відводити тепло та забезпечувати якісне мастило деталей, що призводить до різних несправностей АКПП Subaru XV. Сильно забруднена олія є абразивною суспензією, яка під великим тиском створює ефект піскоструму. Інтенсивна дія на гідроблок веде до витончення його стінок у місцях розташування клапанів-регуляторів, внаслідок чого можуть виникнути численні протікання.

Перевірити рівень олії в АКПП Subaru XV можна за допомогою щупа. Масляний щуп має дві пари міток – верхня пара Max та Min дозволяє визначити рівень на гарячому маслі, нижня пара – на холодному. Використовуючи щуп легко перевірити стан олії: потрібно капнути олією на чисту білу тканину.

При виборі олії АКПП Subaru XV для заміни слід керуватися простим принципом: найкраще використовувати олію, рекомендовану Subaru. При цьому замість мінеральної олії можна заливати напівсинтетичну або синтетичну, але в жодному разі не можна застосовувати масло «класом нижче» від запропонованого.

Коли потрібно міняти рідину у варіаторі?

Рідина у варіаторі потрібно міняти з періодичністю кожні 60 тисяч кілометрів пробігу.

Причини регулярної заміни олії:

 • Експлуатація ТС за низьких температур;
 • Експлуатація автомобіля з бездоріжжя;
 • При регулярному буксируванні причепів.

Ознаки необхідності заміни:

 • Варіатор працює некоректно;
 • Автомобіль погано розганяється чи не рухається;
 • Смикається при старті;
 • Вібрація двигуна внутрішнього згоряння на холостому ході.

Процес заміни олії у варіаторі Subaru XV

Покрокова інструкція заміни олії у варіаторі на Subaru XV:

 • Використовується витяг транспортного засобу або встановлюється автомобіль на естакаду.
 • Заводиться двигун внутрішнього згоряння. Очікується момент увімкнення вентилятора радіатора. Двигун глушиться.
 • У нижній частині ТЗ відкручується пластиковий захисний щит і відкручується зливна пробка. Попередньо під отвір підставляється ємність для зливу олії з варіатора об’ємом до 10 літрів.
 • Приблизно через 10 хвилин усі автомасло зіллється (близько 6-7 літрів).
 • Готується вирва для заміни мастильного матеріалу. Автомасло в трансмісії заливається через щуп. Його отвір знаходиться у важкодоступному місці, використовується вирва.
 • Закручується зливна пробка. Для цього використовується нова ущільнювальна шайба.
 • Внутрішній простір трансмісії заповнюється новим мастилом.
 • Заводиться двигун, прогрівається, після чого визначається достатній рівень олії. Він має бути на позначці HOT (гарячий).

Процедуру заміни масла в трансмісії Subaru XV завершено.

Яку олію заливати?

На Subaru XV встановлюється варіатор моделі Lineatronic. Періодичність заміни оригінальної рідини – один раз на 60 тисяч кілометрів пробігу.

Модель оригінальної олії. Subaru CVT Oil Lineatronic K0425-Y0710. Необхідний об’єм для заміни – 6 літрів.

Зверніть увагу: крім оригінального автомастила можна використовувати аналоги. Періодичність заміни в цьому випадку скорочується приблизно вдвічі – кожні 30 000 кілометрів пробігу.

Як поміняти масло у варіаторі Subaru XV своїми руками?

Автовиробник автомобіля марки Subaru вважає варіатор технічним вузлом, що не обслуговує. Російські авто майстри навпаки вважають, що масло в трансмісії Subaru XV має бути замінене з певною періодичністю.

Заміна олії у варіаторі інших моделей Subaru

Заміна олії у варіаторі інших моделей Subaru здійснюється також, як написано в інструкції вище. Але при заміні деяких автомобілів японського походження можуть виникати особливості.

Олія у варіаторі на Subaru OUTBACK змінюється раз на 45 тисяч кілометрів. Насамперед визначається рівень масляного матеріалу. Для цього транспортний засіб встановлюється на рівну поверхню, силовий агрегат прогрівається та після цього вимикається запалювання. Відкривається капот і знаходиться щуп варіатора, за допомогою якого можна визначити рівень автомастила. Масляний стрижень дістається, протирається сухою серветкою, встановлюється назад і знову дістається. При заміні олійної рідини можна керуватися інструкцією вище.

Олія у варіаторі в Subaru Forester змінюється раз на 60 тисяч кілометрів. Це стосується лише оригінальних компонентів. Час зміни визначається умовно або аналізується стан рідини за кольором та запахом, а також з причин збоїв у роботі.

Чому ви не продаєте в Росії машини з турбодизелями, а також «аутбеки» та «форестери» з турбомоторами у поєднанні з механічними коробками?

Поява турбодизельних «Subaru» на російському ринку поки що неможлива через низьку якість палива (насамперед у регіонах). Інші бренди мають у своєму портфелі турбодизелі класу Євро-4, які й поставляють до Росії. А в Subaru свій мотор спочатку проектували під вимоги Євро-5.

Автомобілі з наддувними бензиновими моторами та механічними коробками не потрібні на російському ринку (звичайно ж, це не стосується спортивних «імпрез»). Брати на себе великі витрати, пов’язані з постачанням машин, заради мізерного продажу. розкіш навіть для більш масових виробників.

READ  Скільки олії у двигуні LADA Granta

Навіщо прибрали знижувальну передачу на “Форестері”?

Знижувальний ряд був прерогативою машин із 5-ступінчастими механічними коробками передач та моторами колишніх серій. Передатне ставлення демультиплікатора було дуже скромним. приблизно 1,4. З появою нових двигунів, що відрізняються високим крутним моментом на низьких оборотах, і 6-ступінчастих коробок з грамотно підібраними передатними відносинами було вирішено відмовитися від знижувальної передачі, яка практично втратила сенс.

Усіх власників авто з варіатором хвилює. як часто міняти масло

Справа в тому, що точного регламенту заміни олії у варіаторі Subaru немає. У посібниках з експлуатації деяких моделей, зокрема Subaru Outback, повідомляється, що масло міняти не потрібно протягом усього терміну служби. В інших матеріалах можна прочитати, що робити заміну має сенс, починаючи зі 120 тис. км пробігу, щоправда, за умови щадної експлуатації.

Є рекомендації, що пропонують здійснювати заміну масла в CVT при пробігу 40 — 45 тис. км та й то з приміткою: при використанні автомобіля в складних умовах, таких як низькі температури, буксирування причепа, пересування по піску або в гірській місцевості. Але будемо реалістами. Зі збільшенням пробігу мастильні рідини втрачають свої властивості, як результат, збільшується тертя між деталями, що призводить до їх передчасного зношування. У автомобілів, які експлуатуються без заміни олії занадто довго, спостерігається сильний шум у варіаторі, можливі поломки у гідроблоці.

Недарма кілька років тому сам виробник Subaru почав поширення серед дилерів документа, в якому рекомендував зробити заміну масла у всіх Subaru з варіаторами, пробіг яких досяг 90 тис. км. Таким чином, легенда про рідину для варіатора, яку міняти взагалі не потрібно, була обережно розвіяна самим виробником.

Старіння, або деградація, масла CVT відбувається тим швидше, чим агресивнішими є умови експлуатації автомобіля і чим вище при цьому температура всередині варіатора. Для контролю рівня деградації передбачено спеціальний лічильник, який фіксує ці показники в умовних одиницях та служить для інформування майстра про те, в якому режимі експлуатувався варіатор.

У нормальних умовах температура тримається лише на рівні 80-90 градусів, у разі деградація олії за 1 хвилину дорівнює 1 умовної одиниці, при температурі 130 градусів деградація зростає приблизно 8 одиниць. Дані приладу сигналізують, коли настав час заміни варіаторної рідини. Видима деградація олії проявляється у зміні кольору.

CVT – конструкція відносно нова, і статистики, отриманої досвідченим шляхом, поки що не так небагато, але те, що масляне голодування є чи не основним ворогом варіатора, вже зрозуміло.

Тому якщо ваш автомобіль при різкому гальмуванні почав глухнути, потрібно передусім задуматися про заміну олії. І зволікати не варто, адже ремонт варіатора Subaru коштуватиме вам значно дорожче. Порада професіоналів, через чиї руки пройшло чимало різних машин: періодичність заміни олії в коробці передач варіаторного типу в умовах нашої кліматичної зони не повинна перевищувати 60 тисяч кілометрів пробігу, а в ідеалі міняти олію потрібно частіше.

Як дається взнаки тривала їзда заднім ходом на ресурсі «автомата» і варіатора?

Для конструкторів будь-яких трансмісій рух заднім ходом. це допоміжний короткочасний режим. Усі елементи спроектовані під основний рух уперед. Тривала їзда заднім ходом на великій швидкості (наприклад, об’їзд пробок) знижує ресурс агрегатів загалом. Зворотне обертання позначається на стані не так планетарного редуктора і вузла варіатора, скільки спеціально спрофільованих зубів головної гіпоїдної пари.

олії, subaru

Коли потрібно міняти рідину у варіаторі?

Рідина у варіаторі потрібно міняти з періодичністю кожні 60 тисяч кілометрів пробігу.

олії, subaru
 • Експлуатація ТС за низьких температур;
 • Експлуатація автомобіля з бездоріжжя;
 • При регулярному буксируванні причепів.
 • Варіатор працює некоректно;
 • Автомобіль погано розганяється чи не рухається;
 • Смикається при старті;
 • Вібрація двигуна внутрішнього згоряння на холостому ході.

Яку олію заливати?

На Subaru XV встановлюється варіатор моделі Lineatronic. Періодичність заміни оригінальної рідини – один раз на 60 тисяч кілометрів пробігу.

Модель оригінальної олії. Subaru CVT Oil Lineatronic K0425-Y0710. Необхідний об’єм для заміни – 6 літрів.

Зверніть увагу: крім оригінального автомастила можна використовувати аналоги. Періодичність заміни в цьому випадку скорочується приблизно вдвічі – кожні 30 000 кілометрів пробігу.

Процес заміни олії у варіаторі Subaru XV

Покрокова інструкція заміни олії у варіаторі на Subaru XV:

 • Використовується витяг транспортного засобу або встановлюється автомобіль на естакаду.
 • Заводиться двигун внутрішнього згоряння. Очікується момент увімкнення вентилятора радіатора. Двигун глушиться.
 • У нижній частині ТЗ відкручується пластиковий захисний щит і відкручується зливна пробка. Попередньо під отвір підставляється ємність для зливу олії з варіатора об’ємом до 10 літрів.
 • Приблизно через 10 хвилин усі автомасло зіллється (близько 6-7 літрів).
 • Готується вирва для заміни мастильного матеріалу. Автомасло в трансмісії заливається через щуп. Його отвір знаходиться у важкодоступному місці, використовується вирва.
 • Закручується зливна пробка. Для цього використовується нова ущільнювальна шайба.
 • Внутрішній простір трансмісії заповнюється новим мастилом.
 • Заводиться двигун, прогрівається, після чого визначається достатній рівень олії. Він має бути на позначці HOT (гарячий).

Процедуру заміни масла в трансмісії Subaru XV завершено.

Заміна олії у варіаторі інших моделей Subaru

Заміна олії у варіаторі інших моделей Subaru здійснюється також, як написано в інструкції вище. Але при заміні деяких автомобілів японського походження можуть виникати особливості.

Олія у варіаторі на Subaru OUTBACK змінюється раз на 45 тисяч кілометрів. Насамперед визначається рівень масляного матеріалу. Для цього транспортний засіб встановлюється на рівну поверхню, силовий агрегат прогрівається та після цього вимикається запалювання. Відкривається капот і знаходиться щуп варіатора, за допомогою якого можна визначити рівень автомастила. Масляний стрижень дістається, протирається сухою серветкою, встановлюється назад і знову дістається. При заміні олійної рідини можна керуватися інструкцією вище.

Олія у варіаторі в Subaru Forester змінюється раз на 60 тисяч кілометрів. Це стосується лише оригінальних компонентів. Час зміни визначається умовно або аналізується стан рідини за кольором та запахом, а також з причин збоїв у роботі.

Коли з’явився перший варіант Subaru

Компанія Fuji Heavy Industries, виробник автомобілів Subaru, стала займатися варіаторами з середини 1980-х років, в 1984 році перший керований електронікою клинопасовий варіатор ECVT почав ставитися на малолітражку Justy. Інженери Subaru вже тоді змогли перемогти головний недолік варіатора – недовговічність. Варіатор Justy мав не еластичний ремінь, як на автомобілях інших компаній, а штовхаючий, набраний із металевих ланок. Управлявся варіатор за допомогою гідравліки, в ньому застосовувалися електроніка та датчики.

У 2009 році компанія Fuji Heavy Industries анонсувала варіатор Lineartronic, побудований на базі технологій компанії LuK. На міжнародному автосалоні в Нью-Йорку публіці були представлені моделі Subaru Outback та Legacy 2010 модельного року, оснащені варіаторами.

В даний час компанія LuK поставляє для CVT Subaru Lineartronic ланцюг та спрямовуючі. У ній 150 осей з’єднують понад 900 платівок за принципом велосипедного ланцюга, лише складнішою послідовності. Ланцюг відрізняється від ременя значно більшою гнучкістю і допускає використання шківів меншого радіусу. При мінімальних радіусах вигину ланцюг відчуває меншу внутрішню напругу, ніж армований ремінь, частини якого при деформації труться один про одного. Тому клиноцепний варіатор ефективніший і надійніший за клинопасовий.

READ  Заміна олії в АКПП Opel Corsa

Варіатор Subaru агрегатується не із звичайним зчепленням, а з гідротрансформатором, який зазвичай поєднується із традиційними планетарними автоматичними коробками передач. У моменти рушання з місця гідротрансформатор забезпечує плавний початок руху, впевнений старт у гору та комфортне пересування «повзком» у міських пробках.

В даний час випускаються варіатори Lineartronic двох видів: стара версія, яка тепер використовується для турбованих двигунів. TR 690 (Generation I або покоління 1), нова версія варіатор, що встановлюється на автомобілі Subaru з новими атмосферними двигунами. TR 580 (Generation II або покоління 2) ). Дані про варіатор можна подивитися на табличці центральної стійки, якщо відкрити двері водія. Для турбоверсій компанія Subaru використовує варіатор TR 690 з новим гідротрансформатором та блоком клапанів.

Спочатку в посібниках з використання автомобілів Subaru з варіатором за щадних умов експлуатації заміна олії в варіаторі не регламентувалася аж до пробігу 120 000 кілометрів. Потім у деяких випадках компанія Subaru почала рекомендувати заміну олії при пробігу 90 000 км, з цього приводу поширювався спеціальний лист від компанії. За тяжких умов експлуатації: при температурі нижче.30ºС; у гірській місцевості; при буксируванні причепа; при русі по піску, або прирівняним до них може знадобитися заміна олії у варіаторі і раніше. через 45 000 кілометрів.

Особливості олії для варіаторів Subaru

До масла для варіаторів пред’являються особливі вимоги, і воно помітно відрізняється як від мастила для звичайної механічної трансмісії, так і від мастила для автоматичних коробок передач. Під великим навантаженням масло перетворюється на найтоншу плівку, здатну передавати момент, а в інших умовах виконує звичайні функції. що змащують або забезпечують роботу фрикціонів. До 1980-х років не існувало олії, яка б під тиском могла не зменшувати, а збільшувати коефіцієнт тертя.

Крім того у варіаторі створюються жорсткі температурні режими роботи, і результатом цього стає рідина, що активно зношується і забруднюється. Старіння рідини для варіатора ще критичніше, ніж для автоматичної коробки. Все ж таки в АКПП вона передає момент фрикційним дискам, що мають хороший коефіцієнт зчеплення. А варіаторні рідини працюють у парі тертя “метал-метал”, що й визначає дещо інші вимоги до них.

Олії для варіатора відносяться до окремого виду масел, які повинні забезпечувати не тільки мастило, але й запобігання прослизу. Тобто одна і та ж рідина повинна одночасно бути тепловідведенням, мастилом, і підсилювачем тертя між ременем і шківом, для уникнення прослизання. Здавалося б, одне виключає інше, але саме такі характеристики закладені в олії для варіаторів. І саме тому вони такі унікальні.

Для автомобілів Subaru з варіатором Lineartronic годиться далеко не будь-яка олія для варіаторів і навіть не всяка олія для варіаторів Subaru! Підходять лише олії для ланцюгових варіаторів, у яких зазначена сумісність із Subaru Lineartronic CVT.

Раніше офіційний сервіс Subaru рекомендував для автомобілів з атмосферним двигуном та варіатором TR 580 використовувати олію SUBARU CVT Oil Lineartronic артикул K0425Y0710 (випускається лише у тарі 20 літрів). Зараз ця олія вже знята з виробництва, замість неї зараз використовують при ТО олію SUBARU CVT Oil Lineartronic II артикул K0425Y0711 (тільки для автомобілів з атмосферним двигуном, варіатори TR 690 і TR 580). Колір масла Lineartronic ll. зелений, випускається тільки в тарі 20 літрів.

Для турбованих версій з варіатором TR 690 використовується олія для турбоверсій. SUBARU High Torque CVT Fluid артикул K0421Y0700, випускається тільки в тарі 20 літрів, колір олії червоний. Така рідина дозволяє варіатору витримувати більший момент, що крутить. У варіатор, встановлений на турбований автомобіль Subaru, можна лити тільки цю рідину, вона ж може підійти для всіх варіаторів, встановлених на Subaru з атмосферним двигуном.

У компанії Subaru є ще інший тип варіаторів, що встановлюються на малолітражні автомобілі Subaru R1, R2 і т.п. Важливо не переплутати і не залити у варіатор Lineartronic масло Subaru i-cvt (K0415YA090) або Subaru i CVT-FG Fluid (K0414Y0710), яке підходить тільки для малолітражних автомобілів.

Як ми шукали рідину для варіатора

Так як рідина, рекомендована офіційним дилером Subaru, дорога і продається тільки в тарі по 20 літрів, а заміна рідини в варіаторі потрібна нашим клієнтам все частіше, ми зайнялися пошуком аналогів.

Пропонуємо ознайомитись з отриманими результатами

Результат звернення до виробника

Результат звернення до російського представництва

Запит був направлений через форму на сайті http://www.idemitsu.com/, від компанії IDEMITSU KOSAN Co., Ltd. отримано відповідь, що потрібної олії немає і порада скористатися оригінальною рідиною компанії Subaru.

Співробітники офіційного російського представництва на запит відповіли: «На жаль, наше Idemitsu CVTF не покриває вимоги ланцюгових варіаторів Lineartronic. Аналогу немає».

У компанії Idemitsu була олія Idemitsu Extreme CVTF подібна до SUBARU CVT OIL FOR LINEARTRONIC K0425Y0710, проте зараз ця олія вже знята з виробництва. Сучасна олія Idemitsu CVTF для варіаторів Subaru не підходить.

Було направлено запит на e-mail компанії та отримано відповідь, що в асортименті Liqui Moly немає відповідної олії.

Було надіслано запит на e-mail офіційного представника, відповідь отримана не була. На сайті рекомендують звертатися на форум, на якому знайдено інформацію, що олія Liqui Moly Top Tec ATF 1400 підходить для варіаторів Subaru Lineartronic-CVT TR580 Gen II, зазначено це і в технічних характеристиках олії

Зважаючи на те, що отримано суперечливу інформацію, ми вирішили взяти до уваги відповідь виробника, а не представництва і від Liqui Moly відмовитися.

Було направлено запит на e-mail компанії, відповідь не отримана.

Було надіслано запит на e-mail офіційного представника, отримано відповідь, що в лінійці є рідина, яка відповідає артикулу Subaru K0425Y0710, називається Multi CVTF.

Nippon Oil (Японія) олія випускається під торговою маркою ENEOS

Запит був направлений через форму на сайті http://www.noe.jx-group.co.jp/english/ відповідь отримана через російського представника про те, що олія ENEOS Premium CVT Fluid підходить для Subaru Lineartronic CVT

У відповідь на запит було отримано технічні характеристики ENEOS Premium CVT Fluid та пропозицію про співпрацю.

Ми вирішили зупинитися на олії ENEOS Premium CVT Fluid і пропонуємо акцію щодо заміни олії у варіаторі спільно з російським представництвом Nippon Oil.

Офіційні представники Subaru не рекомендують замінювати масло самостійно, тому що при його заміні необхідно виконати низку умов. температура олії має бути 35-45ºС, заміна повинна проводитися під контролем діагностичного монітора. Важливо пам’ятати, що змінюючи масло самостійно або застосовуючи неоригінальне масло без чіткої відповідності вимогам інструкції, ви йдете на певний ризик.

Ще в недалекому минулому Subaru з варіатором не мали особливого попиту в Росії, справжні шанувальники цієї марки віддавали перевагу механічній трансмісії. Але поступово варіатор CVT набирав популярності, і майже всі моделі останніх років мають комплектацію на базі варіатора. Потрібно визнати, що безступінчаста трансмісія дуже надійна і здатна забезпечити комфортне керування автомобілем. При цьому автомобіль вимагає більш суворого дотримання правил експлуатації.

READ  Заміна олії ГУР Ford Focus 2

Скільки ходить варіатор Subaru?

У звичайних режимах експлуатації варіатори не потребують заміни масла, але при роботі у важких умовах (гірські дороги, буксирування причепа, дуже низькі температури) рекомендований інтервал становить 45 000 км.

Як часто міняти масло у варіаторі Mitsubishi?

Відповідно до регламенту виробника, заміна олії у варіаторі ASX проводиться кожні 75 000 км пробігу (періодичність була зменшена з 90 000 км після 2010 року). При цьому частота заміни масла може бути знижена, якщо ви практикуєте буксирування причепа або агресивну манеру їзди.

Що буде якщо не міняти масло у варіаторі?

Несвоєчасна заміна рідини може призвести до поломки варіатора. Необхідно використовувати спеціально рідину ATF, розроблену саме для варіатора. Він дуже чутливий до якості трансмісійної олії, тому експериментувати з невідповідними рідинами не варто.

Чи потрібно міняти масло у варіаторі повністю?

Як показує практика, досвідчені фахівці рекомендують міняти масло та масляний фільтр у коробці варіатор, АКПП або роботах з подвійним зчепленням кожні 40-50 тис. км. пробігу.

Що потрібно для заміни олії у варіаторі?

 • Прогріти КПП, проїхавши на авто 10-15 км.: звичайна поїздка із частою зміною режиму роботи варіатора.
 • Потім потрібно підняти машину на витягу або загнати на оглядову яму.
 • Відвернути зливну пробку, відкривши при цьому і заливну, для вільного надходження повітря.

Коли міняти масло у варіаторі Subaru XV?

Яку олію заливати? На Subaru XV встановлюється варіатор моделі Lineatronic. Періодичність заміни оригінальної рідини – один раз на 60 тисяч кілометрів пробігу.

На якому пробігу міняти масло у варіаторі CVT Subaru

Ще в недалекому минулому Subaru з варіатором не мали особливого попиту в Росії, справжні шанувальники цієї марки віддавали перевагу механічній трансмісії. Але поступово варіатор CVT набирав популярності, і майже всі моделі останніх років мають комплектацію на базі варіатора. Потрібно визнати, що безступінчаста трансмісія дуже надійна і здатна забезпечити комфортне керування автомобілем. При цьому автомобіль вимагає більш суворого дотримання правил експлуатації.

Яку олію лити у варіатор

Заміна олії у варіаторі навіть критичніша, ніж у класичних АКПП Subaru, тому що тертя відбувається за схемою «метал-метал». Через свою конструкцію варіатор тонко реагує на якість рідини, тому використовувана рідина, можна сказати, унікальна: вона одночасно служить для відведення тепла, мастила та посилення тертя між ременем і шківом для виключення прослизання. Як відомо, Subaru з першою модифікацією варіатора RTR690 почали виробляти в 2009 р., а в 2013 р. з’явилися автомобілі з варіатором другого покоління TR 580. Спочатку рекомендовано було масло Subaru CVT Oil Lineatronic (арт. K0425). Після зняття з виробництва K0425Y0710 у варіатори стали лити олію SUBARU CVT Oil Lineartronic ll, що є сумісною з варіаторами обох поколінь (арт. K0425Y0711, синьо-зелений).

Поряд з Lineartronic компанія Subaru пропонує до використання повністю синтетичне трансмісійне масло Subaru CVT C-30 Oil (арт. SOA868V9245, колір янтарний) та Idemitsu CVTF, яке не поступається за якістю Lineartronic ll, а крім того, у 2,5 — 3 рази. Для турбованих версій з TR 690 оптимальним вважається SUBARU High Torque CVT Fluid (арт. K0421Y0700, колір червоний), що дозволяє витримувати більший момент, що крутить. Ця ж рідина застосовна для варіаторів, встановлених на Subaru з атмосферним двигуном.

Можна також зустріти рідину Subaru i-cvt (K0415YA090) або Subaru i CVT-FG Fluid (K0414Y0710), але потрібно мати на увазі, що вона підходить тільки для малолітражних автомобілів.

Враховуючи, що не будь-які олії для CVT сумісні, варто підходити до його заміни дуже відповідально. Якщо ви вирішили зробити це самостійно, купуйте розхідники лише у перевіреному місці. Якщо їдете до сервісу – тільки до надійного.

Subaru на Лихоборці займається цим питанням багато років і нагромадила практичний досвід.

Усіх власників авто з варіатором хвилює. як часто міняти масло

Справа в тому, що точного регламенту заміни олії у варіаторі Subaru немає. У посібниках з експлуатації деяких моделей, зокрема Subaru Outback, повідомляється, що масло міняти не потрібно протягом усього терміну служби. В інших матеріалах можна прочитати, що робити заміну має сенс, починаючи зі 120 тис. км пробігу, щоправда, за умови щадної експлуатації.

Є рекомендації, що пропонують здійснювати заміну масла в CVT при пробігу 40 — 45 тис. км та й то з приміткою: при використанні автомобіля в складних умовах, таких як низькі температури, буксирування причепа, пересування по піску або в гірській місцевості. Але будемо реалістами. Зі збільшенням пробігу мастильні рідини втрачають свої властивості, як результат, збільшується тертя між деталями, що призводить до їх передчасного зношування. У автомобілів, які експлуатуються без заміни олії занадто довго, спостерігається сильний шум у варіаторі, можливі поломки у гідроблоці.

Недарма кілька років тому сам виробник Subaru почав поширення серед дилерів документа, в якому рекомендував зробити заміну масла у всіх Subaru з варіаторами, пробіг яких досяг 90 тис. км. Таким чином, легенда про рідину для варіатора, яку міняти взагалі не потрібно, була обережно розвіяна самим виробником.

Старіння, або деградація, масла CVT відбувається тим швидше, чим агресивнішими є умови експлуатації автомобіля і чим вище при цьому температура всередині варіатора. Для контролю рівня деградації передбачено спеціальний лічильник, який фіксує ці показники в умовних одиницях та служить для інформування майстра про те, в якому режимі експлуатувався варіатор.

У нормальних умовах температура тримається лише на рівні 80-90 градусів, у разі деградація олії за 1 хвилину дорівнює 1 умовної одиниці, при температурі 130 градусів деградація зростає приблизно 8 одиниць. Дані приладу сигналізують, коли настав час заміни варіаторної рідини. Видима деградація олії проявляється у зміні кольору.

CVT – конструкція відносно нова, і статистики, отриманої досвідченим шляхом, поки що не так небагато, але те, що масляне голодування є чи не основним ворогом варіатора, вже зрозуміло.

Тому якщо ваш автомобіль при різкому гальмуванні почав глухнути, потрібно передусім задуматися про заміну олії. І зволікати не варто, адже ремонт варіатора Subaru коштуватиме вам значно дорожче. Порада професіоналів, через чиї руки пройшло чимало різних машин: періодичність заміни олії в коробці передач варіаторного типу в умовах нашої кліматичної зони не повинна перевищувати 60 тисяч кілометрів пробігу, а в ідеалі міняти олію потрібно частіше.

Наші рекомендації щодо інтервалів заміни масла.

У нашому техцентрі ви знайдете рідини для варіаторів найвищого рівня – Idemitsu, таке, яке заливають у автомобілі на конвеєрі автозаводу, або Lineartronic ll для навантажених варіаторів.

Якщо ви цінуєте свій час і вам потрібна гарантія якісного виконання робіт, сміливо телефонуйте за тел.: 7 (925) 041-97-17. Наші майстри допоможуть вам кататися, як сир у маслі.