Заміна олії у варіаторі Nissan Teana j32

Що таке варіатор

Варіатором зазвичай називають варіаторну коробку передач, яка служить для автомобіля безступінчастою коробкою передач, що забезпечує плавність коефіцієнта передач у тій області, яка є робочою для транспортування. Також її називають трансмісією, що постійно змінюється, частіше СVT.

Nissan Teana/Ниссан Теана полная замена масла в вариаторе/replacement of oil in the variator.

Головною переважаючою рисою варіатора, якщо порівнювати її з іншими, є результативність експлуатації потужності двигуна за допомогою найкращої оптимізації навантаження на машину разом з оборотами колінчастого валу. За допомогою цього принципу паливо чудово заощаджується без зайвих витрат. Варто врахувати, що за відсутності інтервалів у моментах, що обертаються, досягається висока зручність при русі автомобіля.

Варіатор обмежений потужністю, і тому його встановлюють виключно в легкові автомобілі. Але оскільки машинобудування прогресує, їх діапазон поступово розширюється. Єдиним мінусом даної коробки є в її складності будови.

Існує безліч різних типів варіаторів, але найчастіше використовуються лише. клинопасовий і тороїдний. Деякі варіаторні коробки пристосовані для певних марок машин, тому вони отримали свої власні назви. Наприклад, варіатор для Nissan називається Xtronic.

Початковий етап заміни олії на Nissan Teana

Вихідною точкою є придбання необхідних здійснення процедури запчастин:

 • прокладка піддону 31397-1XFD;
 • фільтр для охолодження олії 2824A06;
 • рідина HS-2 3 банки по 3 літри;
 • кільце для ущільнення фільтра;
 • шайби під зливні пробки.

Ці деталі необхідні для того, щоб зняти захист двигуна та відкрутити зливну пробку.

Що за засіб для видалення подряпин?

Нам постійно надходять питання в коментарі що це за такі кошти “рідке скло”, і взагалі що за купа реклами з авто тематики зараз на ринку. У результаті вирішили перевірити практично, наскільки це правда. Скажімо так, використали 3 засоби. Один засіб зарекомендував себе так собі, після нанесення залишилося на цьому місці вигоріла пляма. Друге засіб, при нанесенні не показало ніякого ефекту.

Третій засіб SILANE GUARD, спочатку так само відчувалося що не буде ефекту. проте після того як розчин побув на поверхні кілька хвилин, ефект був прекрасним. Звичайно, не так усі красиво як рекламують.

Вели дискусію на місцевому СТО, сказали, що кошти так, дієві, але їх потрібно застосовувати лише згідно з інструкцією. А не як кому заманеться.

Виконуючи решту роботи, знадобляться ці інструменти:

 • плоскогубці ріжкові (на 10);
 • кардан для плоскогубців.

Важель коробки CVT при здійсненні заходів розташований у позиції D або P. Потім слід відкрутити зливну пробку і злити всю жижу, що знаходиться в ній. При цьому вона спустошується приблизно на 4 літри.

Після цього потрібно зняти шланг, який подає масло в радіатор, з металевої трубки, залишаючи другий незайманим. Далі, знявши шланг, потрібно одягнути на металеву трубку інший, направляючи його в якусь посудину або обмотати ганчіркою, щоб рідина не забруднила все довкола. Після цього необхідно завести мотор на 3-5 секунд і заглушити. Якщо все зроблено правильно, то з трубки потече жижа приблизно 100 грам.

Використовуючи головку на 10, відкручується 18 болтиків, до яких можна легко підібратися. Після цього знімається піддон. Потім, відкручуючи ще 4 болти, знімаємо фільтр-грязевик. За корпусом очищувача, призначеного для охолодження палива, потрібно зняти болт, що тримає трубку, що виходить від радіатора.

Лічильник старіння

У наш час встановлені норми, за яких масло у варіаторі необхідно замінити при перевищенні значення величини 200000. Під час технічного обслуговування фахівці спостерігають значення на лічильнику. Якщо ж воно дорівнюватиме числу, що відповідає нормі, то заміна мастила не проводиться. Але насправді жодна варіаторна коробка передач не дослуговує до подібних значень. Вона виводиться з ладу вже при 60000 і повинна проводитися заміна її або роботи з ремонту. Головне пам’ятати, що профілактичні заходи та дбайливі стосунки з машиною не спричинять серйозних проблем за собою і не погіршать становище. За будь-якого дивного звуку слід незабаром звернутися за технічною допомогою до автосервісу, де фахівці допоможуть усунути різну проблему.

При дотриманні всіх рекомендацій заміна змащувальної речовини у варіаторі Nissan Teana буде здійснена успішно. Головне пам’ятати, що якщо немає можливості замінити масло або ж упорядкувати лічильник старіння в порядок, то існує безліч автосервісів, які покликані, щоб допомагати автомобілістам в будь-яких проблемах. Заміна мастила у варіаторі Nissan є однією із простих процедур, яку може здійснити кожен автолюбитель.

Ліземо вглиб

Виконавши роботу до цього моменту, слід відкрити кришку фільтра маслоохолоджувача, здійснюючи це за допомогою ключа-карданчика. Рекомендується використовувати цей інструмент тому, що один із цих болтів глибоко захований за корпусом очищувача, тому підступитися до нього не так просто, як до інших.

Тепер, коли кришку фільтра знято, потрібно відвести трубку убік, потім знімаючи гумовий шланг з неї.

Металеву трубку не потрібно відокремлювати від корпусу очищувача, щоб її цілісність не було порушено. Оптимальним рішенням буде залишити її у первозданному вигляді.

Лише після цих виконаних дій можна продути нутро радіатора, роблячи це в один шланг, який веде до радіатора. При цьому варто не забувати, що з кінця другого шланга капатиме масло. Тому необхідно поставити під нього ємність або ж прикрити його якимось ганчір’ям. Наприкінці вдягається кільце ущільнювача.

Очисний етап заміни олії Nissan Teana J32

Щоб деталі швидко не зношувалися, слід їх вимити. Отже, потрібно вимити піддон і начистити магніти. Також необхідно вимити місця, де проводилися роботи – корпус та гніздо фільтра. Фільтр-грязевик дуже важливий, тому його потрібно обережно вимити, особливо акуратно варто поводитися з гумовим кільцем, і продути нутрощі. Слід замінити забруднений фільтр охолоджувача на новий.

Після цього необхідно встановити нову прокладку піддону, заміна якої не є обов’язковою. За бажання можна не встановлювати заново її і залишити колишню, так як вона придатна і для повторного використання. Але варто враховувати, що жодних герметичних засобів не потрібно використовувати. Головне збирати все в колишній вигляд, не допускаючи жодних забруднень.

Сумарно при подібній заміні зливається приблизно шість літрів рідини. З цієї причини, після повного збирання необхідно залити 6 літрів нової, використовуючи шланг з лійкою. Вливається рідина через трубку щупа.

Важливе

Багато автолюбителів легко замінять масло в Nissan Teana J32, але на цьому ще не все. Автомобілі мають тенденцію до прогресу та ускладнюються у своєму пристрої.

Замена масла в вариаторе

Несприятливі умови їзди по курній дорозі, часте подолання коротких відстаней, буксир причепа, тривала робота двигуна на холостому ходу, їзда забрудненими дорогами сприяють швидкому старінню автомобіля та зношування його деталей. Це все є великим навантаженням не тільки для Nissan Teana, але і для решти автомобілів, що, у свою чергу, сильно впливає на олію, яка починає швидше старіти.

Щоб уникнути раннього старіння варіатора, в обслуговуванні CVT розробники додали корисну і дуже актуальну функцію. Цим параметром є лічильник старіння масла. Він не служить датчиком для вимірювання, але є лише математичним алгоритмом, програмою, яку заклали систему управління. Робота його полягає в тому, щоб запровадити умовні коефіцієнти старіння для відшкодування його витрат, які можна виправити. Лічильник збільшує часовий проміжок для заміни без значного спаду характеристик трансмісії та її джерел. З урахуванням отриманих фізичних показників нової сировини в іншій комбінації за допомогою досліджень, що ґрунтуються на дослідах, були отримані характеристики роботи варіатора зі знанням його старіння під час застосування. Це послужило основою розробки алгоритму, у якому враховувалося приблизну кількість часу перебування олії при вплив високої температури. Зазначається, що чим вище піднімається температура, тим швидше воно втрачає свої характеристики, збільшуючи значення лічильника.

Заміна олії у варіаторі Nissan Teana J32

Автомобілісти нинішнього століття спантеличені тим, як проводиться заміна рідини, що змащує в агрегаті власної машини, адже з 2006 року автомобілі почали випускатися з варіаторними трансмісіями CVT. Багато власників Nissan Teana J32 сперечаються про те, що варто замінювати рідину у варіаторі, і як це здійснити. Якщо підходити до вирішення питання з багатьох сторін, то можна сказати, що нове масло все ж краще старого, і воно не завдасть ніякої шкоди автомобілю, навіть якщо заміна буде здійснена насамперед. Зовсім така заміна приносить виключно позитивні результати, тому що не буде потрібно придбати новий варіатор.

Як поміняти масло у варіаторі Nissan Teana j32 2.5 своїми руками?

олії, nissan, teana

Nissan Teana j32. комфортабельний автомобіль середнього та бізнес-класу. На ринку Російської Федерації цей автотранспорт завойовує все більшу популярність завдяки поєднанню естетичності та тривалого терміну експлуатації. Однак для того, щоб Nissan Teana j32 прослужив довше свого гарантійного терміну, його власнику слід правильно доглядати системи та деталі даного автомобіля.

Одним із важливих для багаторічної служби автомобіля процесів є періодичне оновлення олії у варіаторі. Але як дізнатися про необхідність заміни трансмісійного мастила? Як зробити повну заміну олії у варіаторі Nissan Teana j32 2.5 власними руками? Яка олія підходить для варіаторної коробки передач автомобілів марки, що розглядається? Що буде, якщо вчасно не замінити мастило? Відповіді на кожне із заданих вищепитань — у статті.

Поетапна заміна олії

Покрокова інструкція повної заміни олії у варіаторі Nissan Teana j-32 надана нижче:

 • Етап 1. злив відпрацьованого матеріалу:
 • Усунути захисний щиток;
 • Розмістити відро, каністру чи таз для зливу;
 • Відкрити зливні клапани та відкрутити пробки;
 • Дати відпрацьованій рідині вільно стекти. Злив олії досить тривалий процес, тому що природна текстура цієї рідини. досить в’язка, а перероблений матеріал ще й значно загусає;
 • Етап 2. затока нової олії:
 • Впевнитись у достатній герметичності пробок зливу. Необхідно закріпити зливні пробки за допомогою шайб;
 • Звільнити отвір варіатора від щупа, що знаходиться в ньому;
 • Залити свіжу олію у варіатор Nissan Teana;
 • Повернути щуп у початкове положення та знову перевірити рівень трансмісійної рідини у варіаторі. Якщо він завищений, зайве мастило необхідно відразу ж злити;
 • Перевірити систему на герметичність.
 • Важливо! При необхідності промивання варіатора автовласникам, які не мають спеціальної технічної освіти, не рекомендується робити це самостійно. Зважаючи на складність будови агрегату, звертатися за промиванням варіативної коробки передач рекомендується в Станції Технічного Забезпечення (СТО).

  Вибір олії

  Автовласників не в останню чергу турбує питання: «Як правильно вибрати масло для варіатора?». Трансмісійні мастила для варіаторної коробки Nissan Teana можна умовно розділити на 2 типи:

  • Оригінали. технічні рідини, випущені виробником транспортного засобу, що розглядається;
  • Аналоги. мастила, випущені іншими виробниками, але придатні для машин Nissan Teana за низкою характеристик.

  Підходячи до питання, яке масло заливати краще, можна з упевненістю сказати, що найкращим вибором буде оригінальна заливка. Одним із доступних видів оригінальних масел є Nissan NS-2 «KLE5200004EU». Для повного оновлення технічної рідини у варіаторі автомобіля знадобиться близько 8 літрів цієї субстанції.

  Повна заміна олії у варіаторі Nissan Teana j32

  Одним із найважливіших процесів в оновленні трансмісійного мастила є підготовка до роботи. Насамперед власнику автомобіля Nissan Teana необхідно підготувати свою машину до майбутніх маніпуляцій. Автомобіль розміщується так само, як для перевірки рівня масла.

  Важливо врахувати в рамках техніки безпеки! У жодному разі не можна зливати технічну рідину, доки вона не охолоне. Поріг кипіння трансмісійної олії. 120 градусів, при працюючому двигуні рідина нагрівається майже до краю. Якщо почати працювати з настільки гарячою субстанцією, серйозних опіків рук не уникнути. Тому перед початком роботи з варіатором Nissan Teana j32 слід зупинити двигун і дочекатися його охолодження.

  Поки остигає технічна рідина, можна заготовити необхідні інструменти та предмети:

  • Плоскогубці;
  • Викрутки;
  • Вирву, що підходить за діаметром заливного отвору в варіаторі Nissan Teana;
  • Рушники або сухі серветки;
  • Ключі для роботи з пробками та шайбами.

  Як тільки остиг двигун, можна приступати до основних маніпуляцій по зміні масла в варіативній коробці передач Nissan Teana j32.

  Необхідність заміни олії у варіаторі

  Більшість виробників автотранспортних засобів у всьому світі пропагує точку зору, що полягає в тому, що масло в радіаторі автомобіля міняти не обов’язково. Однак більшість власників Nissan Teana не погодяться з подібною думкою. Незбалансований рівень або низька якість трансмісійного мастила у варіаторній коробці передач Nissan Teana j32 призводить до повної або часткової несправності та втрати функції варіатора.

  Але які ознаки необхідності заміни масла в аналізованому агрегаті Nissan Teana j32? Розглянемо основні ознаки:

  • Початковий колір та текстура рідини змінилися. Масло, що втратило свої функції, поступово загусає, стає неоднорідним, в ньому виявляються металеві частинки. Колір рідини набуває брудні каламутні відтінки;
  • До природного запаху трансмісійного мастила домішується запах гару та сажі;
  • Під час роботи двигуна чується сильний шум;
  • Автомобіль погано йде на розгін, їде ривками;
  • Утрудняється перемикання швидкостей;
  • При роботі двигуна на «холостому» ходу двигун сильно вібрує.

  Важливо пам’ятати, що проблеми з керуванням автомобілем Nissan Teana можуть виникнути не тільки при нестачі трансмісійного мастила, але і надлишку. Проконтролювати рівень технічної рідини у варіаторі можна за допомогою щупа. Покрокова інструкція перевірки масла за допомогою даної деталі наведена нижче:

  • Транспортний засіб Nissan Teana j32 встановлюється на рівній горизонтальній поверхні;
  • Дістається щуп, який є подовженою деталлю з мірними покажчиками. Видимий бік деталі зазвичай жовтого кольору з наконечником у вигляді кільця;
  • Дану деталь варіатора Nissan Teana необхідно ретельно протерти від масла, що залишилося на ній;
  • Знову занурити щуп у технічне мастило Nissan Teana, потім витягнути його та вивчити показники.

  Позитивним вважається результат, якщо показник рівня олії у варіаторі автомобіля знаходиться приблизно на середині. У випадку Nissan Teana j32, заміна олії у варіаторі потрібна, якщо показник рідини знаходиться на межі мінімуму та максимуму градації щупа.

  Наслідки невчасної заміни

  Щоб уникнути поломок та аварійних ситуацій, рекомендується проводити оновлення технічної рідини у варіативній коробці Nissan Teana через кожні 60 000 км пробігу. В іншому випадку, через тертя шестернів, що посилюється, і відсутність мастила, виникають поломки окремих складових варіатора або всього агрегату в цілому. Це призводить до зростаючих труднощів із перемиканням швидкостей, загальним керуванням автомобілем і в результаті може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди.