Заміна масла в Variator Subaru XV

масло, variator, subaru

АКПП Subaru (CVT) TR580, TR690

CVT TR690 (Lineartronic) Розроблений у 2008 році для Outback Subaru з атмосферним двигуном на 2.5 літри.

Майже відразу після випуску, “дитячі” хвороби були виявлені, які змусили дизайнерів змінити дизайн, додавши стартовий пакет фрікцій, вимкнувши передачу від двигуна в положення селектора в “Р” і в “N”. А також перенесли проблемний гідроблок із соленоїдами у верхню частину коробки. Друге покоління CVT назвали TR580.

З 2010 року цей варіатор обкатували на Impreza з двигунами в 1.6 та 2.0 літра, а з 2012 року стали встановлювати і інші моделі (список. внизу). Конструкція цих варіаторів середнього класу за потужністю використовує не штовхаючий ремінь, а ланцюг, що тягне. 304700. Ця конструкція використовує бічні поверхні штифтів ланцюга для контакту з конусами, що дозволяє передавати трохи більший момент, ніж бошевський ремінь для Murano.

Ланцюг варіатора традиційно дуже не любить брудної і холодної густої олії, високих оборотів і швидкостей вище 150 км\год, в результаті яких вона і відчуває величезні навантаження на розтяг, вібрації та знос заспокійників ланцюга. 304701.

У дизайні цього вікна не пошкодували “залізо”, щоб забезпечити, перш за все, великий запас з точки зору надійності та з точки зору потужності, не турбуючись про ефективність та ціну.

А заміна вимагає варіатора на новий (або БУ). Досить дорого задоволення.

Відповідно до характеристик цього варіатора, було потрібно спеціальне масло, яке, крім звичайних функцій контрольованого ковзання фрікцій зчеплення, все одно буде виконувати функцію “клею”, не даючи ланцюгам ковзати через конуси валів. Тому варіатор Subaru досить примхливий до якості масла, його чистоти та температури. Олія застосовується спеціальне: SUBARU CVT Oil Lineartronic II (K0425Y0710). Олія (2-го покоління) розроблена спеціально під особливості TR580/TR690.

Олія змінюється шляхом часткової або повної заміни. Для завершення заміни нафти вам знадобиться максимум 20 літрів. Повна заміна олії проводиться шляхом декількох часткових замін і близько 7-8 літрів олії піде на промивання вузьких місць гідроблоку, клапанів та зчеплень із гідротрансформатором. Рівень перевіряється по переливному отвору за температури 40±5º.

Масло змінюють у міру старіння та втрати прозорості. А термін заміни можна дотягнути і до 100 ткм, а може знадобитися заміна і після 30 ткм, якщо експлуатувати машину в ралійних режимах. Краще робити операцію із заміни олії у досвідчених майстрів з ремонту АКПП, які мають потрібне обладнання та досвід заміни олії в сучасних дорогих автоматах. Зміна масла після 120 ткм вже стає небезпечною і потрібно бути готовим до повної перебирання, якщо виявиться, що нутрощі забиті великим шаром бруду, який вимивається новим маслом і потрапляє в гідроблок та соленоїди. При розбиранні та промиванні гідроблоку змінюють фільтр тонкого очищення-картридж. 304013.

Підібрати ремкомплекти. натисніть клавішу зліва.

Першим шкідником у цих варіаторах є гідротрансформатор ( 304001 ). “Бублік” часті включення з прослизанням швидко їсть блокування тертя, і все це бруд негайно йде до гідравлічного лобі. Засмічуючи канали гідроблоку та сам соленоїд LockUp. Так само швидко через знос бублика починає протікати сальник гідротрансформатора ( 304070 ).

Позаплановий ремонт може знадобитися при агресивній, «субарівській» експлуатації машини або після вигрібання по глибокому снігу на непрогрітій олії. При частих прискореннях на максимальних моментах, що крутять, бічні навантаження на вали починають розбивати посадкові місця підшипників. Що призводить до вібрацій і коробки гулу. Чим раніше звернутися до сервісу АКПП, тим менш затратно за часом та засобами вирішується проблема. Першим розбиває алюмінієвий корпус і задній підшипник корпусу 304290. При їзді з вібраціями можуть початися проблеми і в інших підшипників корпусу ( 304274. 304275 ).

Ремкомплект прокладки та канавки використовуються для заміни головним чином кільцями та печатками, гумові кільця найчастіше змінюються при перегріванні коробки або через 5-7 років роботи. 304002.

Насамперед перевіряють на еластичність гумові кільця великих соленоїдів гідроблоку.

Фільтр грубої очистки. металевий з сіткою, знаходиться всередині коробки перед гідроблоком:. 304010. Вимагає в основному очищення та миття. У комплексі з очищенням олійного охолодження радіатора.

Фільтр із сіткою змінюють при переборці варіатора, якщо згоріли фрикціони до клейового шару. Перша за заміною є спалене тертя та сталеві приводи вперед. 304108. 304128.

SUBARU TR580 LINEARTRONIC CVT  заміна олії

За популярністю заміни йдуть металеві фрикціони Стартового пакета TR580. 304122.

Стартовий пакет відповідає за включення та відключення конусів при зупинці та переведенні важеля в положення нейтралі. Крім того, вони напружено працюють при спортивному режимі їзди з ручним перемиканням передач.

Також у заміні зустрічається ще одна особливість варіатора. фрикціони Трансфер:. 304118. Вони несуть відповідальність за розподіл крутного моменту на передньому задніх приводах. Передчасне зношування трапляється при активній їзді по бездоріжжю\глибокому снігу.

Слабким місцем варіаторів TR580 можна назвати і гідроблок з комплектом соленоїдів. 304420. Які в попередніх моделях викликала невдачу електриків, якщо ви згорнуте коробку в брудному маслі під лімітними навантаженнями та температурами. Перший капремонт починається з чищення гідроблоку та соленоїдів. Для заміни використовують БУ комплекти соленоїдів TR580/TR690 із відносно високим залишковим ресурсом. 304420.

Заміну соленоїдів роблять усім комплектом, тому що в сучасних тонко налаштованих коробках всі соленоїди працюють однією групою рівномірно і на межі ресурсу, комп’ютер дуже жорстко налаштований до “штатної” роботи соленоїда і при найменших відхиленнях кривої тиску, що видається, нащадно бракує такі соленоїди і вимагає їх заміни.

Поки що на ринку немає оригінальних соленоїдів на заміну через їхню високу ціну. Досвідчені майстри використовують для заміни БУ соленоїди. Правда, деталі не дають гарантії і не приймають їх, якщо заміна не допомагала, тому вони замовляються, коли проблеми виключаються у всіх інших шинах та електриках.

Альтернативою є промивання/очищення штатних соленоїдів у спеціальних розчинниках. Або покупка нового гідроблоку з соленоїдами в комплекті. 304740.

У запущених випадках зносу ременя та конусів (цей варіатор не терпить навіть короткочасного буксирування!) доводиться міняти самі конуси. 304706K.

Дитяча хвороба конусів субаровського варіатора. підшипник провідного валу, запресований у корпус. Вібраціями на максимальних оборотах його провертає, а потім. розбиває. Нові модифікації підшипника вже мають отвір під фіксатор і налаштування комп’ютера не дозволяють вбивати його занадто швидко.

Запчастини для капремонту варіаторів Subaru можна переглянути на сайті інтернет-магазину, натиснувши для пошуку номер деталі на помаранчевому фоні.

Варіатор означає безперервну змінну передачу. Він використовує SuperScript Steel System of Ременів або шківів, що дозволяє Gears рухатися безперервним і плавним рухом. Безступінчасте регулювання Subaru використовує сталевий ланцюг, що з’єднує шківи різної ширини, без фіксованих передач. Але замість шестерень є два шківи, ​​які можуть відрізнятися по ширині, та сталевий ремінь, який їх з’єднує. Ставши вже або ширше, ці шківи змінюють співвідношення частоти обертання двигуна та швидкості автомобіля. І оскільки ці шківи можуть нескінченно змінювати свою ширину, вони є безперервно змінюваними.

Завдяки потужному варіатору Subaru здатна максимально використовувати найкраще з двох – економію палива та більш швидке та чуйне прискорення. Це стало можливим завдяки тому, що коробка передач варіатора легша за вагою, тому вона забезпечує кращу потужність та економію палива, ніж стандартна автоматична коробка передач. Полегшена конструкція варіатора дозволяє використовувати його на невеликих повнопривідних моделях Subaru, таких як Forester, Outback та XV.

Ресурс варіатора Subaru

Ресурс варіатора OUTBACK, Forester та XV суттєво перевищує інших виробників. Несправності та проблеми зустрічаються. Але їх набагато менше. І позитивні відгуки переважують негативні. Тому Subaru нарощує випуск автомобілів із трансмісією CVT.

Повна заміна олії в CVT Forester, Outback, XV у рази збільшить ресурс варіатора. Не забувайте про правильну роботу цих коробки. Для повної заміни олії потрібно близько 11-12 літрів. Необхідно використовувати оригінальне масло або Idemitsu CVTF.

Незалежно від моделі або року випуску нижче наведені найчастіші проблеми, пов’язані з трансмісією Subaru CVT.

Струшування і удари. якщо ремінь або шківа варіатора працюють неправильно, це може призвести до того, що автомобіль буде трясти або тремтіти. Стукіт і ривки. ще одна спільна проблема була гучними звуками, наприклад, стукіт і ривки. Деякі власники також повідомляли про гучні глухі звуки, що доносяться із зони передачі. Задумливість. постійно зазначалося, що машина не хоче рушати з місця. Власники скаржилися, що їх Subaru не “їхав”, коли натискалася педаль газу, або замислювався або зупинявся на мить після включення педалі газу. Витік рідини – поширена проблема, пов’язана з витоком або просочуванням рідини з трансмісії варіатора. Течія викликана висиханням герметика, використовуваного на кришці ланцюга масляного насоса варіатора та сальника вхідного валу.

Ресурс варіатора Subaru може становити понад 200 тис.км. пробігу. І досягати 400 тис. без значних втручань у робочому вікні. Можливо потрібно замінити клапан повного приводу. А також клапан блокування.

READ  Заміна насоса Lada Kalina 8 клапанів

Присадка в варіатор Subaru для відновлення та збільшення ресурсу

Ремінь та шківи зазнають колосальних навантажень. У таких режимах сила тертя більша і температура вища. Тому до олії та присадок пред’являються особливі вимоги. І додаткові протизносні добавки. Згодом рідина окислюється, присадки виробляються. А знос збільшується. Звідси і проблеми перераховані вище.

Відновити та збільшити ресурс варіатора Subaru можливо без розбору та ремонту, за допомогою ремонтно-відновлювального складу Rvs Master. Це єдиний редукторний агент CVT, який здатний компенсувати знос на кон’югатних тертях, які є поясом і шків. У місцях зношування утворюється металокерамічний захисний шар, який знижує тертя. І не боїться температури.

Заміна олії у варіаторі Subaru xv

Варіатор (CVT) Subaru та його обслуговування

Через зростання популярності варіаторних коробок передач, автоконцерн Subaru на останніх своїх моделях також зробив вибір на користь варіатора, а класичний автомат пішов на другий план. Варіатор не тільки найбільш ефективно реалізує тягові можливості двигуна, а й забезпечує зниження витрати пального та шкідливих викидів. Також варіатор дозволяє найповніше розкрити потенціал систем управління повним приводом завдяки найширшому діапазону передавальних відносин.

Однак надійність сучасних варіаторів набагато нижча, ніж у багатьох класичних автоматів минулих років, але водночас варіатор здатний забезпечити комфортне водіння. При цьому автомобіль вимагає суворішого дотримання правил експлуатації.

Для довгої служби варіатора слід відмовитись від таких режимів експлуатації автомобіля як:

-Старта без попереднього прогрівання елементів системи за морозної погоди;

-Агресивного стилю водіння, ударних навантажень, різких стартів та гальмування;

-Їзди на високій швидкості протягом тривалого часу. Цей режим викликає перегрів варіатора.

-Буксирування Subaru з CVT при вимкненому двигуні.

Також для роботи варіатора на Subaru слід проводити своєчасно ТО. Існує думка, що в варіаторі масло призначена для всього терміну служби пристрою, але це помилкове. Зі збільшенням пробігу автомобіля, мастильні властивості рідини CVT втрачаються, і це, у свою чергу, призводить до збільшення тертя між частинами варіатора. Кілька років тому сам автоконцерн Subaru дав вказівки дилерам провести заміну масла у всіх Subaru з варіаторами, пробіг яких досяг 90 тис. км. Таким чином, була спростована легенда рідини для варіатора, яка не повинна змінюватися взагалі, була спростована. У той же час ви не повинні забувати про скорочення часу місця проведення майже двох під час роботи автомобіля в складних умовах, низьких і високих температурах, гірській місцевості.

Таким чином заміна олії в коробках CVT буде проводитись на пробігу 40-45 тисяч км. Старіння олії CVT. швидше, тим більш агресивні є умови експлуатації автомобіля та вище температури всередині варіатора. Нормальна температура олії у варіаторі тримається на рівні 80-90 градусів, за важких умов, що викликають перегрів олії до 130 градусів, старіння олії відбувається у 8 разів швидше. Для визначення стану масла можна зробити візуальний огляд його кольору, якщо воно потемніло, то швидше за все вимагає заміни.

Для наших російських кліматичних умов, а також для великих міст таких як Москва, де досить суворі умови експлуатації зі щоденними пробками та великою кількістю світлофорів, період заміни масла у варіаторі Subaru не повинен перевищувати 60 тисяч км.

При виборі масла для варіатора Subaru слід враховувати тип варіатора, а також тип двигуна. Subaru з першою модифікацією варіатора TR690 почали виробляти у 2009 р., а у 2013 р. з’явилися автомобілі із варіатором другого покоління TR580. Спочатку рекомендованою була олія Subaru CVT Oil Lineatronic (арт. K0425Y0710, колір зелений).

Після зняття з виробництва K0425Y0710 у варіатори стали лити олію SUBARU CVT Oil Lineartronic ll для більш навантажених коробок передач, що є сумісною з варіаторами обох поколінь (арт. K0425Y0711, синьо-зелений).

Поряд з лінійнимтронним, Subaru пропонує використовувати повністю синтетичну трансмісійну масло Subaru CVT C-30 Oil (мистецтво. SOA868V9245, колір янтарний) і Idemitsu CVTF, яке не поступається за якістю Lineartronic ll, а крім того, у 2,5. 3 рази дешевше.

Для турбованих версій з варіатором TR690 оптимальним вважається SUBARU High Torque CVT Fluid (арт. K0421Y0700, колір червоний), що дозволяє витримувати більший момент, що крутить. Ця ж рідина застосовна для варіаторів, встановлених на Subaru з атмосферним двигуном. Також у продажу можна зустріти рідину Subaru I-CVT (K0415YA090) або Subaru I-CVT-FG Fluid (K0414Y0710), вона підходить тільки для малолітражних автомобілів.

Якщо при виборі олії у вас виникли труднощі, то ми радимо звернутися до наших фахівців, які з радістю допоможуть вам підібрати олію для вашого варіатора та зробити якісне обслуговування вашого автомобіля.

У нашому техцентрі при заміні олії у варіаторі (CVT) Subaru ми використовуємо оригінальну олію Lineartronic ll для навантажених варіаторів.

Лінійний варіатор встановлюється на Subaru XV. Частота заміни вихідної рідини колись кожні 60 000 пробіг кілометрів.

Модель оригінального масла Subaru CVT Oil LineAtronic K0425-Y0710. Необхідний об’єм для заміни становить 6 літрів.

Примітка: На додаток до оригінальної машини, ви можете використовувати аналоги. Періодичність заміни в цьому випадку скорочується приблизно вдвічі – кожні 30 000 кілометрів пробігу.

З 2009 року Subaru почав оснастити свої автомобілі з лінійними варіаціями, побудованими за допомогою технологій Лук Німецької компанії. Перша скріплена передача отримала Subaru Outback і Subaru Legacy.

Машина не рушає з місця або повільно набирає швидкість. Під час перемикання з нейтральної передачі “N” до “D” (руху) або “R” (зворотний) фіксований автомобіль. Немає спроби трансмісії при спробі використовувати ручний режим керування. ТС починає рух при включеній “N”.

Повна заміна масла в варіації виконується за допомогою спеціальної установки. Вся заміна передбачає метод витіснення, коли нова рідина фактично вичавлює стару з КПП (заміщення). Апарат має оглядові вікна, щоб можна було контролювати процес прокачування, визначаючи ступінь очищення за кольором рідини.

Покращений відгук: Завдяки виключенню шестерень, що перемикаються, безступінчастий варіатор (CVT) дозволяє трансмісії бути більш чуйною на зміни в положенні дросельної заслінки (педалі газу) і швидкості автомобіля. Наприклад, не потрібно підбирати передачу при їзді в гору.

Масло для варіатора. Що краще залишити CVT?

Довгий час вітчизняні автомобілісти обходили стороною безступінчасту коробку передач або просто варіатор. Але останнім часом ситуація на автомобільному ринку стала змінюватися якщо не кардинально, то, як мінімум, помітно: все частіше і частіше автолюбителі вибирають моделі авто з CVT. Така тенденція була викладена завдяки двом основним чинникам: все більше і більше відомих виробників транспортного обладнання почали оснащувати легкові автомобілі та позашляховики з варіатом; Сьогодні цей тип коробки передач майже повністю вивчений, відомі основні переваги та недоліки КВТ.

Регулярно з’являються фахівці та цілі майстерні, що пропонують свої послуги з ремонту та обслуговування безступінчастої КПП. Дістати деталі, витратні матеріали та комплектуючі до неї вже не проблема навіть у невеликому місті.

Потрібно замінити масло?

Вже після 30-40 тисяч пройдених кілометрів масло починає втрачати здатність ефективно виконувати свої завдання. Інтенсивність втрати властивостей пов’язана з переліченими вище несприятливими умовами. Тобто, чим частіше і агресивний автомобіль працює, тим швидше АТФ приходить до непридатності. Вона забруднюється металевою стружкою продукт зносу механічних частин коробки. Погіршення якості олії надає руйнівний вплив на складові частини CVT ремінь, шківи.

А якщо врахувати, що у варіаторі є гідроблок одна з найдорожчих частин, то зміна олії має відбуватися не лише вчасно, а ще й відповідально. Орієнтуйтесь на оригінальні олії та всі приписи, які вказує виробник вузла в інструкції. Ви могли помітити, що ATF рідина може бути червоного або зеленого кольору. Змішувати дві різні за кольором речовини не можна. Найкраща нафта для коробки вашого автомобіля. це продукт, який вказаний у сервісному книзі. Тут є, які перераховані всі допустимі бренди.

Одночасно із заміною рідини фахівці рекомендують міняти фільтри та чистити магніти, встановлені в піддоні вузла. Фільтр у залізному корпусі грубої очистки вперше достатньо промити, але вже під час наступної заміни найкраще замінити його новим екземпляром. Паперовий фільтруючий елемент тонкого очищення слід міняти щоразу одночасно з ATF. Магніти, що уловлюють металеву стружку, найкраще ретельно очистити.

Фільтр грубої очистки Фільтр тонкого очищення

Обслуговування Subaru XV з 2011 року (оновлення 2015)

Регулювання рівня трансмісійної рідини

Увага:. Рівень трансмісійної рідини змінюється залежно від робочої температури. Перед перевіркою рівня трансмісійної рідини необхідно виміряти температуру масла Завжди необхідно використовувати тільки рекомендовану трансмісійну рідину. Використання іншої рідини може призвести до пошкоджень варіатора.

Зняти нижній захист моторного відсіку.

Запустити двигун, встановити оберти холостого ходу та підняти робочу температуру трансмісійної рідини до 35. 45 ° С, контролюючи температуру спеціальним пристроєм для монітора Subaru.

Перемістити селектор по черзі до кожного з положень P→R→N→D та D→N→R→P, щоб трансмісійна рідина почала активно циркулювати за системою.

З працюючим двигуном, підняти автомобіль та викрутити пробку заливного отвору.

Увага: Бути гранично обережним, тому що двигун продовжує працювати.

Примітка: Рівень трансмісійної рідини є нормальним, якщо знаходиться навпроти нижньої частини заливного отвору.

Якщо немає витоку трансмісійної рідини з варіатора, долити при необхідності трансмісійну рідину, піднявши його рівень до необхідного.

Увага: Доливати трансмісійну рідину необхідно при холодній коробці передач. Слідкувати за тим, щоб не налити надмірну кількість трансмісійної рідини, оскільки це може призвести до витоків олії.

READ  Скільки масла в мосту ВАЗ 2107

Встановити на місце пробку заливного отвору. Момент затягування пробки: 50 Н·м.

Примітка: Завжди після зняття необхідно замінити прокладку заливного отвору.

Встановити нижній захист моторного відсіку. Момент затягування елементів кріплення: 18 Н·м.

Заміна трансмісійної рідини

Увага:. Бути гранично обережним, оскільки після тривалої поїздки або тривалої роботи двигуна на холостих оборотах, трансмісійна рідина сильно нагрівається і нею можна обпектися.

Зняти нижній захист моторного відсіку.

Викрутити пробку зливного отвору з піддону корпусу варіатора, як показано на малюнку нижче.

Перевірте експлуатаційний стан рідини передачі.

Встановити на місце пробку зливного отвору разом із новою прокладкою. Затягнути пробку з моментом затягування 31 Н·м.

Примітка: Завжди після зняття необхідно замінити прокладку пробки зливного отвору.

Викрутити пробку заливного отвору.

Залити трансмісійну рідину в корпус варіатора до нижньої кромки заливного отвору.

Тимчасово затягнути пробку заливного отвору.

Запустити двигун, встановити оберти холостого ходу та підняти робочу температуру трансмісійної рідини до 35. 45°С, контролюючи температуру спеціальним приладом Subaru Select Monitor.

Перемістити селектор по черзі до кожного з положень P→R→N→D та D→N→R→P, щоб трансмісійна рідина почала активно циркулювати за системою.

Зі встановленим селектором у положення «Р» і запущеним двигуном, підняти автомобіль у зборі. Довести, за необхідності, рівень трансмісійної рідини до необхідної величини. Перевірити варіант на наявність витоків.

Замінити прокладку, встановити та затягнути пробку заливного отвору з моментом затягування 50 Н·м.

Встановити нижній захист відсіку, затягнути елементи її кріплення з моментом затягування 18 Н·м.

Регулювання рівня

Примітка: відразу після відкручування трубки дренажу з отвору, невеликий (приблизно 8 см 3). кількість трансмісійної масла. Цей обсяг не потрібно враховувати при доливанні.

Зняти нижній захист моторного відсіку.

Викрутити пробку заливного отвору, показану на малюнку нижче.

Викрутити пробку дренажного отвору, показану на малюнку нижче.

Почати заливати через заливний отвір трансмісійну рідину до початку витікання рідини через дренажний отвір.

Коли трансмісійна рідина почне витікати через дренажний отвір тонким струменем, необхідно встановити пробку та затягнути її з моментом затягування 50 Н·м.

Встановити та затягнути пробку заливного отвору з моментом затягування 50 Н·м.

Примітка: Завжди після зняття необхідно замінити прокладку заливного отвору.

Встановити нижній захист моторного відсіку. Затягнути елементи її кріплення з моментом затягування 18 Н·м.

Заміна трансмісійної олії

Увага:. Бути гранично обережним, оскільки після тривалої поїздки або тривалої роботи двигуна на холостих оборотах, трансмісійна рідина сильно нагрівається і нею можна обпектися.

Зняти нижній захист моторного відсіку.

Використовуючи ключ TORX bit T70, викрутити пробку зливного отвору корпусу диференціала, як показано на малюнку нижче.

Встановити пробку зливного отвору та, використовуючи спеціальний ключ TORX bit T70, затягнути її з моментом затягування 70 Н·м.

Примітка: Завжди після викручування необхідно замінити прокладку заливного отвору.

Викрутити пробку заливного отвору.

Залити трансмісійне масло передньої головної передачі через заливний отвір, як показано на малюнку нижче (об’єм трансмісійного масла, що заливається см. у розділі Технічні дані).

Відрегулювати за необхідності рівень трансмісійної олії у головній передачі.

Дорожні випробування

Примітка: Для моделей перемикачем X MODE перевести перемикач у положення OFF.

Функціонування D. Режим

Переконайтеся, що швидкість двигуна 1100. 1300 об / хв зі швидкістю 50 км / годину після переміщення педалі акселератора з верхньої позиції до 1/4 його інсульту. Після чого зупинити автомобіль. Перевірити та переконатися у нормальному перемиканні передач при зменшенні швидкості автомобіля з постійною до нуля.

Кік-даун

Продавити різко педаль акселератора на її повний хід, розігнавши автомобіль до 50 км/год. Переконатись у тому, що передачі перемикаються належним чином.

Моделі з ручним режимом керування

  • Переміщення зі швидкістю 70. 80 км / год на 6-му передачі, перемикайте варіатор, щоб передати нижче. Перевірте і переконайтеся, що індикатор інструменту Shield показує “5”. У цей час примітка і переконайтеся, що відбувається гальмування двигуна.
  • Рухаючись зі швидкістю 60 – 70 км/годину на 5-й передачі, переключити варіатор на передачу нижче. Перевірте і переконайтеся, що індикатор інструменту Shield показує “4”. У цей час відзначити та переконатися в тому, що відбувається гальмування двигуном.
  • Переміщення зі швидкістю 50. 60 км / год у 4-му передачі, перемикайте варіатор, щоб передати нижче. Перевірити і переконатися, що індикатор на приладовому щитку показує «3». У цей час відзначити та переконатися в тому, що відбувається гальмування двигуном.
  • Рухаючись зі швидкістю 40 – 50 км/год на 3-й передачі, переключити варіатор на передачу нижче. Перевірте та переконайтеся, що індикатор інструменту Shield показує “2”. У цей час відзначити та переконатися в тому, що відбувається гальмування двигуном.
  • Переміщення зі швидкістю 20. 30 км / год на 2-му передачі, перемикайте варіатор до передачі нижче. Перевірити і переконатися, що індикатор на приладовому щитку показує «1». У цей час відзначити та переконатися в тому, що відбувається гальмування двигуном.

Моделі без ручного режиму керування

  • Рухаючись зі швидкістю 50. 60 км/год, переключити селектор варіатора з положення “D” в положення “L”. Перевірити і переконатися в тому, що індикатор на щитку приладу показує «L». У цей час відзначити та переконатися в тому, що відбувається гальмування двигуном.

Режим “P”

Зупиніть машину на схилі 5% або більше, і перемикайте селектор до позиції “P”, перевірте і переконайтеся, що автомобіль не рухається.

Тест блокуванням

Увага: Переконатися в тому, що поруч із автомобілем немає сторонніх людей.

Примітка. Тест блокування є одним із способів визначення продуктивності варіатора та перетворювача крутного моменту.

Призначення тісто блокування

Операційне визначення працездатності муфти переднього ходу та гальма руху заднім ходом.

Операційне визначення працездатності гідротрансформатора у зборі.

Перевірка ефективності роботи двигуна.

Підставити під передні та задні колеса автомобіля противідкатні клини.

Використовуючи спеціальне обладнання Subaru Select Monitor, перевірити та переконатися в тому, що при переміщенні педалі акселератора на обладнанні відображається кут відкриття дросельної заслінки.

Перевірити рівень моторного масла у двигуні.

Перевірте рівень теплоносія в двигуні.

Перевірити та при необхідності відрегулювати рівень трансмісійної рідини.

Підняти робочу температуру трансмісійної рідини до 60 – 80°С, під час роботи двигуна та переміщуючи селектор у положення «N» або «Р».

Натисніть одну ногу педальні гальма, а другий починає повільно натискати педаль акселератора, поки відкриття дроселя не буде повністю відкриття.

Коли обороти двигуна стабілізуються, відзначити частоту обертання колінчастого валу та відпустити педаль акселератора. Перемістити селектор у положення “N”. Залишити працювати двигун на оборотах холостого ходу протягом однієї хвилини або більше, щоб він остигнув.

Перемістити селектор у положення “R” і повторити тест блокуванням.

Примітка:. Тест блокуванням не повинен тривати більше 5 секунд (від повністю закритої дросельної заслінки до повністю відкритої дросельної заслінки). Якщо тривалість виконання цієї операції перевищить зазначене вище, можуть погіршитися експлуатаційні характеристики моторного масла та трансмісійної рідини. Обов’язково знижувати обороти двигуна до 1200 об/хв після виконання кожного тесту блокуванням. виключити пошкодження варіатора.

Стандартна частота обертання з тестом блокування:

Тест вторинного тиску (лісочка тиску)

Увага: Бути гранично обережним, оскільки після тривалої поїздки або тривалої роботи двигуна на холостих оборотах, трансмісійна рідина сильно нагрівається і нею можна обпектися.

Увага:. Переконатися в тому, що поруч із автомобілем немає сторонніх людей Після виконання описаного нижче тесту необхідно відрегулювати рівень трансмісійної рідини у варіаторі.

Примітка:. Якщо шків і ланцюг варіатора, муфта або гальмо залипли або працюють некоректно, необхідно виконати тест вторинного тиску Для визначення частоти обертання двигуна та вторинного тиску, необхідно приєднати спеціальне обладнання Subaru Select Monitor. гальма або контрольного клапана.

Викрутити пробку сервісного отвору, після чого встановити перехідник ST2 (18681AA010) разом із манометром ST2 (18801AA000), як показано на малюнку нижче.

Увага: Після викручування пробки сервісного отвору перехідник з манометром необхідно встановити якнайшвидше.

Примітка: Перехідник манометра необхідно використовувати разом з кільцем ущільнювача (номер за каталогом 806916050).

Встановити манометр так, щоб його було видно з місця водія.

За допомогою Subaru Select Monitor перевірити та переконатися в тому, що при переміщенні педалі акселератора дросельна заслінка відкривається та закривається відповідно.

Перевірити рівень моторного масла у двигуні.

Перевірити рівень охолоджуючої рідини у системі охолодження двигуна.

Відрегулювати, за необхідності, рівень трансмісійної рідини у варіаторі.

Довести робочу температуру трансмісійної рідини до 60. 80 ° С, переключаючи селектор в положення “N” або “Р” при двигуні, що працює.

Витиснути повністю педаль акселератора, утримуючи при цьому автомобіль за допомогою гальм.

Відразу ж після стабілізації оборотів двигуна, відзначити на манометрі вторинне тиск, частоту обертання двигуна та актуальний вторинне тиск на Subaru Select Monitor. Після чого відпустити педаль акселератора. Перемістити селектор у положення “N”. Зробити двигун на швидкості бездіяльності для однієї або декількох хвилин, щоб зробити його прохолодним.

Примітка:. Тестові блокування не повинно тривати більше 5 секунд (від повністю закритого дроселя до повністю відкритого дроселя). Якщо тривалість виконання цієї операції перевищить зазначене вище, можуть погіршитися експлуатаційні характеристики моторної олії та трансмісійної рідини. валу 1200 об/хв Після виміру в кожному з режимів роботи зіставити показання, отримані з манометра з даними фактичного середнього вторинного тиску Якщо величина тиску не відповідає стандартному значенню, велика ймовірність порушень у роботі контрольного клапана.

Стандартна величина вторинного тиску

Режим роботи Дросельна заслінка Гальмо Вторинне тиск, Мпа (кгс/см 2 )
Блокування D, R Повністю відкрита Увімк. 4.5 – 6.0 (45.9 – 61.2)
Неодружені оберти P, N Повністю закрито Викл. 0.5 – 1.5 (5.1 – 15.3)
READ  Заміна масла в компресорі кондиціонера автомобіля

Викрутити перехідник разом із манометром із сервісного отвору. Встановити та затягнути пробку сервісного отвору з моментом затягування 50 Н·м.

УВАГА: Заміна пробки адаптера повинна бути виконана якомога швидше.

Примітка:. Завжди після зняття необхідно замінювати кільця ущільнювача Перед установкою пробки в сервісний отвір, необхідно нанести на кільце ущільнювача шар свіжої трансмісійної рідини.

Відрегулювати рівень трансмісійної рідини у варіаторі.

Визначення робочого тиску муфти роздавальної коробки

Зняти нижній захист моторного відсіку.

Від’єднати задню секцію випускного патрубка від центральної секції (докладніше, см. відповідний розділ у розділі Система впуску та випуску).

Зніміть захисне покриття центральної секції вихлопної труби.

Підставити під корпус варіатора спеціальний гідравлічний домкрат.

Викрутити болти кріплення задньої опорної поперечки, як показано на малюнку нижче.

Опустити задню частину варіатора настільки, щоб відкрився доступ до пробки сервісного отвору для перевірки муфти роздавальної коробки.

Відкрутіть пробку з сервісного отвору, щоб перевірити тиск зчеплення дозування.

Встановити на корпус варіатора спеціальні пристрої ST1 (34099AC020) ST2 (34099AC010) ST3 (18681AA000) ST4 (498575400)

ST4 (498575400) – Манометр для вимірювання тиску в зборі

Підняти варіатор у зборі, після чого встановити задню опорну поперечку. Встановити та затягнути болти кріплення поперечки з моментом затягування 70 Н·м.

Приєднати задню частину випускного патрубка до її центральної частини. Затягнути елементи кріплення з моментом затягування 18 Н·м.

Підключити спеціальний сканер Subaru Select Monitor до роз’єму передачі даних (DLC), щоб рахувати дані.

Перевірте тиск у розпушуванні зчеплення, а також при перевірці вторинного тиску (див. вище).

Примітка:. Для моделей з режимом X mode, перевести вимикач у положення OFF Використовуючи Subaru Select Monitor, переключити систему на режим FWD.

Перевірити та зіставити отримані дані з наведеними в таблиці нижче.

Положення селектора ВКЛ Розподіл моменту (%) Кут відкриття дросельної заслінки (%) Стандартний тиск у муфті роздавальної коробки, кПа (кгс/см 2 )
Режим AWD Режим FWD
D 95 – 100 Повністю відкрита (100) 1000. 1200 (10.2 – 12.2)
60 Зміна розподілу моменту до 60% 400. 700 (4.1 – 7.1)
Повністю закрито (0)
N або P Повністю закрито (0)

Відвернути елементи кріплення, щоб від’єднати задню секцію випускного патрубка від центральної секції (докладніше, см. Відповідний розділ у розділі вхідної та вихідної системи).

Підставити під корпус варіатора трансмісійного домкрата.

Викрутити болти кріплення та зняти задню опорну поперечку трансмісії.

Опустити задню частину варіатора настільки, щоб можна було від’єднати спеціальне вимірювальне обладнання.

Викрутити спеціальний перехідник, після чого вкрутити в сервісний отвір пробку.

Примітка:. Завжди після зняття необхідно заміняти кільце ущільнювача Перед установкою нанести на кільце ущільнювача свіжу трансмісійну рідину Затягнути пробку сервісного отвору з моментом затягування 25 Н·м.

Підніміть задню частину варіатора та встановіть задню довідку перетину передачі. Встановіть та затягніть болти його прикріплення за допомогою затягування крутного моменту 70 н м.

Встановити покриття центральної секції випускного патрубка. Затягнути елементи кріплення з моментом затягування 18 Н·м.

Приєднати до центральної частини випускного патрубка задню секцію, використовуючи при цьому нову прокладку. Затягнути елементи кріплення патрубка з моментом затягування 18 Н·м.

Встановити нижній захист моторного відсіку. Затягнути елементи кріплення з моментом затягування 18 Н·м.

Перевірка стану робочої рідини

Перевірте стан робочої рідини варіатора

  • Якщо робоча рідина варіатора дуже темна або має горілий запах, перевірити функціонування варіатора. Після ремонту варіатора промити систему охолодження.
  • Якщо робоча рідина варіатора містить частинки зносу (муфти, гальма тощо).п.), після ремонту варіатора замінити радіатор, промити магістралі системи охолодження засобом для чищення і продути стислим повітрям.

Регулювання рівня трансмісійної рідини (модифікація TR690)

Увага:. Рівень трансмісійної рідини змінюється залежно від робочої температури. Перед перевіркою рівня трансмісійної рідини необхідно виміряти температуру масла Завжди необхідно використовувати тільки рекомендовану трансмісійну рідину. Використання іншої рідини може призвести до пошкоджень варіатора.

Зніміть нижчу захист відсіку двигуна.

Запустити двигун, встановити оберти холостого ходу та підняти робочу температуру трансмісійної рідини до 35. 45 ° С, контролюючи температуру спеціальним пристроєм для монітора Subaru.

Перемістити селектор по черзі до кожного з положень P→R→N→D та D→N→R→P, щоб трансмісійна рідина почала активно циркулювати за системою.

З працюючим двигуном, підняти автомобіль та викрутити пробку заливного отвору.

Увага: бути надзвичайно обережним, оскільки двигун продовжує працювати.

Примітка: Рівень трансмісійної рідини є нормальним, якщо знаходиться навпроти нижньої частини заливного отвору.

Якщо немає витоку трансмісійної рідини з варіатора, долити при необхідності трансмісійну рідину, піднявши його рівень до необхідного.

Увага: Доливати трансмісійну рідину необхідно при холодній коробці передач. Слідкувати за тим, щоб не налити надмірну кількість трансмісійної рідини, оскільки це може призвести до витоків олії.

Встановити на місце пробку заливного отвору. Момент затягування пробки: 50 Н·м.

Примітка: Завжди після видалення необхідно замінити прокладку підключення штекера.

Встановити нижній захист моторного відсіку. Момент затягування елементів кріплення: 18 Н·м.

Заміна трансмісійної рідини (модифікація TR690)

Увага:. Щоб бути надзвичайно обережним, тому що після тривалої поїздки або тривалої експлуатації двигуна на холостому повороті, трансмісійна рідина сильно нагрівається, і її можна спалити, щоб вони могли виключити передачу рідини на форсунках системи виводу автомобіля, інакше Дим або вогонь може бути розбитий.

Зняти нижній захист моторного відсіку.

Викрутити пробку зливного отвору з піддону корпусу варіатора, як показано на малюнку нижче.

Перевірити експлуатаційний стан трансмісійної рідини.

Встановити на місце пробку зливного отвору разом із новою прокладкою. Затягнути пробку з моментом затягування 39.2 Н·м.

Примітка: Завжди після зняття необхідно замінити прокладку пробки зливного отвору.

Викрутити пробку заливного отвору.

Залити трансмісійну рідину в корпус варіатора до нижньої кромки заливного отвору.

Тимчасово затягнути пробку заливного отвору.

Запустити двигун, встановити оберти холостого ходу та підняти робочу температуру трансмісійної рідини до 35. 45°С, контролюючи температуру спеціальним приладом Subaru Select Monitor.

Перемістити селектор по черзі до кожного з положень P→R→N→D та D→N→R→P, щоб трансмісійна рідина почала активно циркулювати за системою.

Зі встановленим селектором у положення «Р» і запущеним двигуном, підняти автомобіль у зборі. Довести, за необхідності, рівень трансмісійної рідини до необхідної величини. Перевірити варіант на наявність витоків.

Замінити прокладку, встановити та затягнути пробку заливного отвору з моментом затягування 50 Н·м.

Встановити нижній захист відсіку, затягнути елементи її кріплення з моментом затягування 18 Н·м.

Повна заміна олії у варіаторі

Вибрав день. склав усі запчастини в багажник і поїхав у гараж.

Насамперед вирішено було міняти масло у варіаторі-описувати докладно не буду, описи повно, напишу лише найскладніші моменти з якими зіткнувся. До речі, інструмент найпростіший. голова на 10 ! Відкрутіть зливання застряглив близько 4 літрів нафти.

масло гаряче- біжить на ура Дочекалися поки масло втекло відкрутили піддон варіатора, притримуючи його руками( здається 19 болтів) у відро злилося незрозуміле кількість масла. Ну і найцікавіше-це подивитися скільки ж стружки на магнітах.

знятий піддон- спочатку здалося, що стружки немає зовсім

Далі відкрутили фільтр грубої очистки масла все тією ж головкою на 10. Знявся він без проблем, гумка ущільнювача залишилася на фільтрі, ще злилося трохи масла.

Далі все зняте ретельно промили в солярці і збризнули очисником карбюратора, що відмивається на ура. Фільтр розбирати не стали сіточка промилася і без розбору!

З піддоном варіатора закінчили. Ставимо нову прокладку.

Стара виглядає не гірше І ставимо нову мідну шайбу на пробку варіатора

Старе кільце прим’ято!Зірвати різьблення на піддоні дуже просто переходимо під капот щоб дістатися до олії охолоджувача. Потрібно помітити не найпростіший процес. Зняли повітропровід, акумулятор. відкрутили болти кріплення майданчика, але зняти її так і не вдалося! Отримали ось такий доступ до заповітної детальки

Підлізти можна тільки однією рукою-все робиться на дотик

Ось він наш герой! Для кращого доступу до патрубків масло охолоджувача і масло радіатора (вибачте за сільські назви деталей). Відігнули його як на фото

SUBARU TR580 LINEARTRONIC CVT  заміна олії

Відгинаємо підкрилок і отримуємо додатковий доступ до олії охолоджувача. Тоненькі патрубки для масла в один з них дме компресором або просто насосом або ротом))) стікає масло з масляного радіатора Товсті це антифриз їх бажано заткнути болтиками

На фото болтик не у фокусі. з цього патрубка біжить антифриз! Ну і відкручуємо саму олію охолоджувач, дістаємо маленький фільтр і викидаємо його. Олія охолоджувач так само викупали в солярці і побризкали очисником карбюратора, продули.

На форумах не читав, але коли заїжджав у майстерню з ремонту варіаторів, майстер мені сказав ФІЛЬТР З ОЛІЙ ОХОЛОДЖУВАЧА РІЧ НЕ ПОТРІБНА, ВІН ЗДІЙСНЄ ПЕРЕГРІВУ ВАРІАТОРА і ВІДПОВІДАЛЬНО ВИХОДУ ЙОГО З СТРО. Але фільтр був куплений, і моя жаба перемішувала його, щоб не покласти новий. Так, і інформація не доведена, але я взяв пораду щодо ноти. ну і по скільки все втомилися читати, а я писати завершуємо всю цю справу збіркою, заливкою масла в варіатор, прогріванням масла і пошуком рівня. У мене вмістилося літрів 7-7.5 ! А значить олію поміняли на совість.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS