Заміна масла в МКПП Opel Astra h

вибір масла

Із заводу в коробку Opel Astra H заливається синтетичне трансмісійне масло зі стандартом API GL4 і SAE 80W-90. При заміні тип масла можна залишити без зміни. Але якщо машина регулярно і тривало експлуатується в умовах низьких температур (від мінус 30 градусів і нижче), то завод Opel рекомендує заливати в картер коробки більш морозостійкі рідина по стандарту API GL4 і SAE 75W-90.

Необхідно пам’ятати, що в автоматичну коробку необхідно лити спеціальну рідину для АКПП з допуском Dextron VI. Виробник рідини може бути будь-яким, хоча краще віддати перевагу оригінальному продукту «Дженерал Моторс» (артикул 19 40 184).

Підготовка до заміни

Для прискорення роботи необхідно прогріти двигун і коробку передач. Для виконання робіт, через необхідність демонтажу піддону коробки, буде потрібно трохи більше інструмента:

 • широка пласка тара з об’ємом не менше 3 літрів для збору старого масла;
 • набір гайкових ключів і торцевих головок;
 • ганчір’я і захисні рукавички;
 • заправний шприц;
 • прокладка піддону картера диференціала;
 • допоміжні інструменти. тонкий шланг, лійка;
 • свіже масло (обсяг не менше 2 літрів).

Замір рівня і долівка

Перевірку рівня масла в коробці передач можна проводити при проведенні чергового ТО або просто при обслуговуванні машини.

Для виконання цих робіт знадобиться ганчір’я, ключ і торцеві головки з розміром 13, 17 і 19 мм. Долити масло в коробку можна за допомогою спеціального нагнітального шприца для заливки трансмісійних рідин. Слід пам’ятати, що доливати змазують речовина потрібно з точно такими ж характеристиками і того ж виробника, як і наявне в коробці. Коли ці дані невідомі, потрібно провести повну заміну масла. Нижче викладено загальний порядок дій.

 • Автомобіль необхідно загнати на естакаду, підйомник або на оглядову яму в гаражі.
 • На бічній частині коробки передач є спеціальне контрольне отвір, закрите різьбовий пробкою з розміром під ключ 13 мм. Іноді навколо пробки можуть бути невеликі патьоки масла, це не є ознакою несправності. Крім того, наявність або відсутність патьоків не може виступати в сигналом про низький або нормальному рівні масла.
 • Необхідно протерти ганчіркою картер коробки навколо пробки, після чого викрутити її. Через отвір пальцем можна перевірити рівень масла і ступінь його забрудненості. У разі якщо рівень масла дуже низький, то контрольний зразок можна дістати чистої викруткою або будь-яким іншим предметом. У маслі ні в якому разі не повинно бути металевої стружки і бруду. На пробці встановлений магніт, тому за наявністю стружки на ньому можна також оцінювати рівень забрудненості масла. У разі наявності таких домішок масло необхідно замінити. Нормальним є рівень по нижній кромці контрольного отвору. При цьому рівні обсяг масла в картері становить близько 2 літрів.
 • У разі зниженого рівня слід провести долівку масла. Для цього необхідно відкрутити вентиляційну пробку з розміром під ключ 17 мм, розташовану на верхній частині механізму перемикання передач. Рекомендується перевірити стан вентиляційного каналу і, при необхідності, промити його. При виконанні цієї операції важливо не втратити захисний гумовий ковпачок сапуна. Експлуатація автомобіля без нього заборонена, оскільки всередину коробки потраплятиме різна грязь.
 • Дістатися до вентиляційної пробки можна тільки після зняття акумулятора разом з монтажною площадкою, сама пробка має розмір під ключ 19 мм.
 • Доливку слід здійснювати до того моменту, поки масло не почне витікати через контрольний отвір. Після цього потрібно швидко ввернути назад різьбову пробку і щільно її затягнути.

періодичність заміни

Легкові автомобілі Opel Astra H і J оснащуються однаковою по конструкції механічною коробкою передач моделі F23 (є варіанти з 5 або 6-швидкість) або роботизованою F17 Easytronic. Заміна масла в коробці Opel Astra H і J заводом-виробником не передбачена.

Іншими словами, залите на заводі масло розраховане на весь термін експлуатації автомобіля. Але багато власників і автомеханіки рекомендують міняти робочу рідину в механічній коробці досить часто. через кожні 30 тисяч км пробігу. Контролювати рівень масла бажано через кожні 15 тисяч км.

На автомобілях Astra може встановлюватися автоматична коробка передач, в якій також рекомендується проводити заміну масла. Встановлений виробником інтервал заміни масла в АКПП складає 60 тисяч км. Але через складні кліматичні умови експлуатації інтервал краще скоротити до 30-40 тисяч км. Остаточне рішення про терміни заміни масла приймає власник машини.

Як поміняти масло в коробці своїми руками?

Заміна масла в коробці Opel Astra Н ускладнюється відсутністю зливної пробки в нижній кришці картера.

Як поміняти в МКПП

Машина встановлюється на підйомник, оглядову яму або естакаду. Послідовність дій при заміні масла в механічній коробці Astra z16xer має наступний порядок.

 • Викрутити вентиляційну пробку.
 • Зняти захист двигуна при її наявності.
 • Послабити 10 кріпильних болтів картера диференціала. При цьому необхідно тримати поруч ємність для збору масла.
 • Після зливу основної частини масла відкрутити болти повністю і зняти піддон.
 • Зняти стару прокладку і дочекатися повного стікання масла з вузлів коробки передач.
 • Встановити нову прокладку, піддон картера і затягнути болти.
 • Зняти акумулятор разом з майданчиком і викрутити пробку вентиляції картера.
 • Вставити в отвір шланг з лійкою і залити 1,5 літра свіжого масла.
 • Вивернути контрольну пробку і доливати масло до появи його в отворі.
 • Загорнути контрольну пробку і встановити всі зняті деталі.

Все про заміну масла в коробках передач автомобілів Opel Astra

масло, мкпп, opel, astra

Заміна масла в коробці Opel Astra G, H і J є не складною, але вкрай важливою операцією. Нехтування нею може привести до великих витрат на ремонт пошкоджених вузлів і деталей.

Як поміняти масло в коробці своїми руками?

Яке масло заливати

Компанія Opel встановила наступні параметри масла, які підходять для трансмісії Opel Astra H:

 • За стандартом API: GL4
 • За стандартом SAE: 80W-90, а також 75W-90

Чи варто міняти масло

Виробник стверджує, що заводська мастило в коробці Opel Astra H розрахована на весь термін служби автомобіля. Чи так це, залежить від кліматичних і дорожніх факторів. У Росії, наприклад, необхідно регулярно контролювати рівень, а також стан якості рідини. Дуже часто масло доводиться міняти вже через 30 тисяч кілометрів, а то й раніше.

Перевіряємо рівень масла

Перед тим, як переконатися в необхідності заміни рідини, спочатку треба перевірити рівень залишилася мастила. Для цієї процедури знадобляться торцеві гайкові ключі на 13 і 17. Крім того, необхідно мати шприц для затоки трансмісійної рідини. якщо все таки буде потрібно звичайний долив, а не повна заміна. Отже, процедура перевірки масла виглядає наступним чином:

 • Автомобіль встановлюється на естакаду або підйомник. В крайньому випадку, підійде домкрат
 • Зайти під автомобіль, і знайти картер коробки передач, розташований в бічній частині КПП. У картері є контрольне отвір, яке щільно закрита пробкою. Якщо поруч з отвором видно невеликі масляні патьоки, значить рівень масла в нормі, і заливати нічого не потрібно. Якщо масляних слідів не виявлено, і краю зливного отвору повністю сухі, значить знадобиться долив масла. До того ж, сенс в звичайному затоці є тільки в тому випадку, якщо поточний рівень масла досить чистий, а також позбавлений будь-яких грязьових відкладень і металевої стружки. Стружка і бруд зазвичай з’являються при великому пробігу, і тоді може знадобиться повна заміна масла, разом зі зливом старого масла.
 • Переконавшись, що заводське масло досить чисте, відкручуємо пробку зливного отвору, і доливаємо нову рідину до тих пір, поки не почне виливатися масло. Рідина заливається за допомогою заправного шприца.
 • Як тільки масло почало витікати, в цей момент відразу загортаємо назад зливну пробку. На цьому процес доливання масла успішно завершений.

Заміна масла в механічній коробці передач Opel Astra H

Заміна масла в коробці передач популярного автомобіля Opel Astra H. дуже затребувана процедура, яка цілком здійсненна при самостійному обслуговуванні. До того ж, можливість її проведення своїми силами вже давно оцінили власники підтриманих моделей Astra H, яким, насправді, не потрібен дорогий ремонт в умовах відсутньої гарантії. У цій статті розглянемо докладно, як замінити трансмісійне масло в механічній КПП Opel Astra H.

Порядок робіт при повній заміні масла

Дана процедура дещо відрізняється від вищевказаного процесу, і складається з наступних кроків:

 • Насамперед треба підготувати матеріали: ємність для зливу відпрацьованого масла, набір інструментів, в тому числі гайкових ключів і головок, а також ганчір’я, заправний шприц, гумові рукавички, нові прокладка і трансмісійне масло об’ємом 2 літри.
 • Заздалегідь прогріти двигун і масло в коробці, щоб рідина набула більш текучий стан. Це прискорить процес зливу
 • Машина встановлюється на підйомник
 • У верхній частині корпусу КПП викручується заливна пробка КПП
 • У нижній частині корпусу КПП викручується зливна пробка КПП, стара рідина зливається в заздалегідь підготовлений піддон. Якщо доступ до пробки утруднений, тоді доведеться зняти піддон і прокладку. Прокладку потім потрібно буде замінити на новий елемент. Замість неї можна використовувати герметик
 • Після зливу відпрацьованого масла переходимо до наступного етапу. затоки свіжого масла. Виходимо з ями, і за допомогою шприца заливаємо нове масло. Рідина повинна здатися з контрольного отвору, після чого процес заміни масла в МКПП Opel Astra H можна вважати успішно завершеним.
 • Тепер залишається щільно закрутити всі отвори, в тому числі заливну пробку, потім можна зробити пробну поїздку і заміряти рівень рідини. Протягом 2-3 тижнів масло, можливо, доведеться трохи долити.

Заміна змащуючого речовини

Для заміни не слід використовувати мінеральне масло. Заливається синтетичне або напівсинтетичне з параметрами в’язкості, зазначеними вище. Можна також подивитися документацію до автомобіля. Оскільки заміна мастильної рідини за технічними умовами не передбачена, зливного отвору в коробці передач немає. Тому доведеться зливати через піддон коробки, послабивши кріпильні болти.

Для того щоб виконати цю роботу, знадобляться підручні матеріали:

  Ємність, куди буде зливатися відпрацьована рідина; набір гайкових ключів; ганчір’я і великий шприц; нова прокладка для піддону МКПП (її номер за каталогом 03 70 034), якщо ні. тоді використовуйте герметик.

 • Автомобіль з прогрітій трансмісією встановлюється на естакаді або над оглядовою ямою.
 • Викручується заливна пробка для масла, що у верхній частині корпусу КПП.
 • Послаблюються кріпильні болти в піддоні, і тут же підставляється ємність для зливу.
 • Зливається стара мастильна суміш. В ході цієї процедури піддон і стара прокладка знімаються.
 • Після того як стара рідина витекла, зачищається посадочне місце піддону, встановлюється нова прокладка і прикручується піддон. Якщо нової прокладки немає, використовуйте герметик. Як би там не було, стару прокладку можна повторно встановлювати.
 • Заливається велика частина нової робочої рідини через заливну пробку. Щоб повністю видалити відпрацьовану змащення, потрібно відкрутити контрольне отвір в нижній частині корпусу коробки передач.
 • Через нього почне виливатися стара мастило, так що не забудьте вчасно підставити ємність. Поспішати не потрібно, так як ця процедура триватиме хвилин 10.
 • Після цього через заливний отвір за допомогою шприца поступово доливається масло до тих пір, поки не здасться з контрольного отвору.
 • Контрольне і холодець отвори закручуються.

замена масла в коробке передач опель астра

Після закінчення роботи потрібно невелика контрольна поїздка, щоб мастильна речовина розігрілося і розтеклося по механічній коробці передач. Після цього можна ще раз перевірити рівень робочої рідини, якщо необхідно. долити.

Заміна масла в АКПП Opel Astra Н проводиться в тій же послідовності. Автомат також не має зливного отвору, тому доведеться видаляти масло через піддон. Крім того, слід при собі мати ключ-чотиригранник на 8.

Пристрій і особливості механічною КПП

Автомобіль Astra H має механічну коробку передач модифікації F23 з 5 або 6 ступенями, або 5-ступінчасту роботизовану МКПП F17 Easytronic. Крім цих трансмісій, встановлюють також 4 і 6-ступінчастий “автомат” AF17.

Конструкція моделі F23 виконана з 2 валів. провідного і веденого. Крім того що МКПП і головна передача, а також диференціал, об’єднані загальним картером, в механічній коробці є свій, додатковий, картер і окрема кришка.

В механічній коробці швидкостей прямого ходу. п’ять; є ще одна швидкість заднього ходу. Крім шестерень, на вторинному валу є ще муфти синхронізаторів. При перемиканні швидкостей вони переміщаються уздовж осі вала, включаючи ту чи іншу передачу. У цей момент їх завдання. зрівняти кутові швидкості провідної і відомої шестерень, щоб їх зчеплення сталося швидко і безшумно.

Роботизована F17 Easytronic є поєднанням:

 • механічною п’ятиступінчастою КПП;
 • електромеханічного зчеплення, здатного до самостійного регулювання;
 • електронного блоку управління;
 • приводу, що включає передачі.

Пристрій механічної коробки за принципом таке ж, як і F23. Саморегулююче зчеплення працює так само, як якби водій натискав педаль зчеплення, як це відбувається з МКПП. Роль педалі виконує тут невеликий електродвигун разом з черв’ячним редуктором. Зусилля передається на головний циліндр зчеплення. Передачі перемикаються автоматично, управління здійснюється електронним керуючим блоком.

У підсумку в роботизованою коробці передач поєднуються всі переваги механічної КПП з зручністю керування автомобілем, яке дає класичний «автомат». Щоб їзда з такою трансмісією була комфортною, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

 • При перемиканні передач слід відпускати педаль акселератора, інакше це буде робити блок управління. в результаті отримаєте провали і ривки. Скидання газу керуючий блок (ЕБУ) розцінить як сигнал до перемикання.
 • Якщо автомобіль зупинений, важіль селектора необхідно встановити в нейтральну позицію.
 • Не можна залишати машину на парковці, включивши передачу. повинні бути тільки нейтральне положення і включений ручне гальмо.

Пристрій і особливості механічною КПП

Автомобіль Astra H має механічну коробку передач модифікації F23 з 5 або 6 ступенями, або 5-ступінчасту роботизовану МКПП F17 Easytronic. Крім цих трансмісій, встановлюють також 4 і 6-ступінчастий “автомат” AF17.

Конструкція моделі F23 виконана з 2 валів. провідного і веденого. Крім того що МКПП і головна передача, а також диференціал, об’єднані загальним картером, в механічній коробці є свій, додатковий, картер і окрема кришка.

В механічній коробці швидкостей прямого ходу. п’ять; є ще одна швидкість заднього ходу. Крім шестерень, на вторинному валу є ще муфти синхронізаторів. При перемиканні швидкостей вони переміщаються уздовж осі вала, включаючи ту чи іншу передачу. У цей момент їх завдання. зрівняти кутові швидкості провідної і відомої шестерень, щоб їх зчеплення сталося швидко і безшумно.

Роботизована F17 Easytronic є поєднанням:

 • механічною п’ятиступінчастою КПП;
 • електромеханічного зчеплення, здатного до самостійного регулювання;
 • електронного блоку управління;
 • приводу, що включає передачі.

Пристрій механічної коробки за принципом таке ж, як і F23. Саморегулююче зчеплення працює так само, як якби водій натискав педаль зчеплення, як це відбувається з МКПП. Роль педалі виконує тут невеликий електродвигун разом з черв’ячним редуктором. Зусилля передається на головний циліндр зчеплення. Передачі перемикаються автоматично, управління здійснюється електронним керуючим блоком.

У підсумку в роботизованою коробці передач поєднуються всі переваги механічної КПП з зручністю керування автомобілем, яке дає класичний «автомат». Щоб їзда з такою трансмісією була комфортною, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

 • При перемиканні передач слід відпускати педаль акселератора, інакше це буде робити блок управління. в результаті отримаєте провали і ривки. Скидання газу керуючий блок (ЕБУ) розцінить як сигнал до перемикання.
 • Якщо автомобіль зупинений, важіль селектора необхідно встановити в нейтральну позицію.
 • Не можна залишати машину на парковці, включивши передачу. повинні бути тільки нейтральне положення і включений ручне гальмо.

вибір масла

Із заводу в коробку Opel Astra H заливається синтетичне трансмісійне масло зі стандартом API GL4 і SAE 80W-90. При заміні тип масла можна залишити без зміни. Але якщо машина регулярно і тривало експлуатується в умовах низьких температур (від мінус 30 градусів і нижче), то завод Opel рекомендує заливати в картер коробки більш морозостійкі рідина по стандарту API GL4 і SAE 75W-90.

Необхідно пам’ятати, що в автоматичну коробку необхідно лити спеціальну рідину для АКПП з допуском Dextron VI. Виробник рідини може бути будь-яким, хоча краще віддати перевагу оригінальному продукту «Дженерал Моторс» (артикул 19 40 184).

Підготовка до заміни

Для прискорення роботи потрібно прогріти двигун і коробку. Для виконання робіт, через необхідність демонтажу піддону коробки, буде потрібно трохи більше інструмента:

 • широка пласка тара з об’ємом більше 3 л. для збору старого масла;
 • набір гайкових ключів і торцевих головок;
 • ганчір’я і захисні рукавички;
 • заправний шприц;
 • прокладка піддону картера диференціала;
 • допоміжні інструменти. вузький шланг, лійка;
 • свіже масло (обсяг більше 2 л.).

Opel Astra Diesel Power 2000 року в DRIVE2

Щоб не плодити безліч непотрібних записів, скопіпастіл текст для шапки з минулого свего опитування, ну і відповідно описав процес замени.В останнім часом, а точніше вже року 1,5-2, почало щось гриміти в коробці на холостому ходу, при натисканні на педаль зчеплення або після прогрівання двигуна шум пропадает.Загуглів і перечитавши купу форумів, прийшов до висновку, що можливо зношений задній підшипник первинного валу, про даної несправності також згадується і в мануалі по астре.Прежде ніж віддавати коробку в ремонт, було вирішено провести заміну масла, адже машині вже майже 15 років, і я сумніваюся, що воно коли-небудь змінювалося. Раніше інженери GM стверджували, що воно туди залито на весь термін служби КПП, але мабуть вони не очікували, що машина буде так довго експлутіроваться) Надалі, коли коробки F17 почали пачками виходити з ладу, вони все-таки почали рекомендувати заміну масла через кожні 60 тис. пробега.Есть припущення, що в моєму випадку підшипник ще не вбитий, так як шум не регулярний, просто йому банально не вистачає мастила, якою в коробці за стільки часу, могло залишитися менше літра, з необхідних 1,6.

Днями прикупив джентельменський набір для заміни та плюс до нього мені порекомендували присадку Xado для КПП, але надалі я в ній засумнівався і порадившись з людьми вирішив не використовувати.

масло 19 40 182, прокладка 03 70 034, лійка і шланг.

Процес заміни вже неодноразово описувався, тому буду лаконічним) Спочатку відкручуємо на кілька оборотів болти кришки диференціала, потім акуратно підколупує її викруткою або іншим плоским предметом, щоб дати злитися відпрацьованому маслу.

безпосередньо сама кришка, знаходиться знизу коробки

Моє припущення, на рахунок маслянного голодування виявилося вірним, всього злилося 900 грам з покладених 1600, колір масла був темно вишневим і не було прозорим.

вибір масла

Функцію заміни трансмісійної води в Коробка автомат на “Астри” можна виконати частково або повністю. Незалежно від обраного способу, для початку слід придбати відповідну мастило. Як і всюди, виробник в особі компанії Opel радить заливати тільки оригінальне трансмісійне масло в коробку. Але проблема цього масла в тому, що його важко знайти на ринку, а вартість досить висока. Тому велика частина автолюбителів намагаються знайти інші варіанти.

Найголовніше, щоб в автоматі використовувалися води, належні допускам:

Відносно певних марок і найменувань, то для АКПП, встановлених на «Opel Astra H», підходять наступні трансмісійні масла:

 • Opel 1940771 (це оригінальне масло);
 • ATF 3309 від Mobil;
 • Top Tec ATF виробництва Liqui Moly;
 • Multi ATF від

Якщо ви збираєтеся частково поміняти масло в автоматичній коробці власного автомобіля «Opel Astra H», тоді купуйте близько 5 л. Для повної заміни вживається близько 10. 12 л. Обсяг коробки становить 4 літри. Але для повної заміни буде потрібно мінімум 9 л. Взявши менше, ви не можете повноцінно замінити робочу рідину. Яке масло використовувати, вирішуйте самі. Головне, щоб масло відповідало Коробка автомат автомобіля «Opel Astra Н» по допускам, і мало досить високу якість. Якщо є можливість, витратиш кошти на унікальний склад.

періодичність заміни

Для країн ЄС актуальна заміна мастил кожні 15000 км пробігу. Однак даний відрізок використовується виключно при наявності високоякісного палива, помірних умовах експлуатації. У російських реаліях міжсервісний інтервал потрібно скоротити до 8-9 тисяч. Це аргументується відсутністю доріг, низькосортним пальним місцевих АЗС.

Перевірити автомобіль на історію володіння і експлуатації можна по сервісу.

Чому потрібна на Opel Astra заміна масла в МКПП і АКПП?

В автоматичній коробці передач робоча рідина виконує більш складну функцію. Крім мастила і захисту, вона також є переносником енергії. Саме функція перенесення енергії має найбільший вплив на масло. У механічних версіях КПП весь крутний момент передається за допомогою зубчастих передач.

Масло в МКПП виконує наступні функції:

захист робочих поверхонь валів, зубчастих коліс і підшипників від корозійних процесів і створення на поверхні цих елементів плівки, що захищає від пошкоджень на початку руху, коли інтенсивне розбризкування ще не почалося;

 • мастило поверхні зубів в точках контакту протягом усього процесі роботи коробки для зниження інтенсивності поверхневого руйнування;
 • відведення тепла від розігрівати робочих поверхонь.
 • Щоб зрозуміти, чому потрібно міняти масло в роботизованою коробці передач, розглянемо процеси, які відбуваються в ній зі збільшенням пробігу.

  • Старіння масла. Незважаючи на відносно високу стабільність властивості масляної основи і пакету присадок, будь-яке масло з часом починає старіти. Це проявляється в часткову зміну його хімічного складу і, відповідно, робочих властивостей.
  • Окислення і інші хімічні реакції присадок і масляної основи під впливом високої температури. Відбувається це в основному тоді, коли навантаження на коробку істотно збільшується, або якщо шестерні мають відчутну вироблення з порушенням правильності зачеплення. На плямі контакту зубів виникає інтенсивне тертя. При цьому поверхня може розігріватися до декількох сотень градусів, що викликає термічне руйнування масла, що знаходиться в точці контакту.
  • Наповнення мастила продуктами зносу шестерень. Процес зносу присутній завжди. Масло лише знижує швидкість зношування. Дрібні частинки металу поступово заповнюють масляну основу, знижуючи її змащувальні властивості і додаючи абразивні.

  Виробник вказує, що масло розраховане на весь термін служби РКПВ. Це один з тих нечисленних випадків, коли рекомендації виробника скоріше шкідливі, ніж корисні. Швидше за все, це викликано маркетинговими рішеннями. Переважна більшість опитаних механіків схиляється до думки, що масло в РКПВ варто міняти. Період між замінами становить приблизно 100 тисяч кілометрів пробігу. На цій позначці відзначається деяке зниження захисно-мастильних властивостей і досить рясне засмічення масла продуктами зносу.

  періодичність заміни

  Легкові автомобілі Opel Astra H і J оснащуються однаковою по конструкції механічною коробкою передач моделі F23 (є варіанти з 5 або 6-швидкість) або роботизованою F17 Easytronic. Заміна масла в коробці Opel Astra H і J заводом-виробником не передбачена.

  Іншими словами, залите на заводі масло розраховане на весь термін експлуатації автомобіля. Але багато власників і автомеханіки рекомендують міняти робочу рідину в механічній коробці досить часто. через кожні 30 тисяч км пробігу. Контролювати рівень масла бажано через кожні 15 тисяч км.

  На автомобілях Astra може встановлюватися автоматична коробка передач, в якій також рекомендується проводити заміну масла. Встановлений виробником інтервал заміни масла в АКПП складає 60 тисяч км. Але через складні кліматичні умови експлуатації інтервал краще скоротити до 30-40 тисяч км. Остаточне рішення про терміни заміни масла приймає власник машини.

  періодичність

  Автоматична коробка передач на «Opel Astra H» досить примхлива, як і основна частина АКПП, незалежно від авто. Особливо важливо приділяти їй підвищену увагу при експлуатації в складних умовах. Сюди відносять:

  Замена масла в механической коробке F17: Opel Astra H

  • постійний трафік;
  • короткі поїздки;
  • зміна кліматичних умов;
  • різкі прискорення і гальмування;
  • агресивний стиль водіння і ін.

  При таких впливах виникає перегрів коробки, всередині якої починається процес спінювання масла. Через це термін його служби помітно скорочується, необхідна заміна масла в коробці автомат. Чим довше ви експлуатуєте авто на одному трансмісивному олії, тим більше воно втрачає свої обволікаючі та антифрикційні властивості. Якщо затягнути з заміною масла в коробці, тоді ваша «Astra H» зіткнеться з серйозними і дорогими поломками.

  Те, як часто потрібно міняти масло, безпосередньо залежить від цілого ряду чинників. Особливо негативно на стан рідини впливають агресивні умови експлуатації. Згідно з офіційним регламентом, на автомобілі «Astra H» заміна трансмісійної рідини в коробці здійснюється кожні 60 тисяч кілометрів. Але фактична періодичність відрізняється від рекомендованої. Зазначений в мануалі проміжок орієнтований на практично ідеальні умови експлуатації автомобіля «Opel». Тому реальний термін між зміною масла в АКПП складає 30. 40 тисяч кілометрів пробігу. Деякі роблять це і кожні 20. 25 тисяч км. Враховуйте індивідуальні нюанси вашого автомобіля «Astra H».

  Вибір масла для швидкісної коробки

  Догляд за будь-яким варіантом трансмісії полягає в здійсненні з боку автовласника контролю рівня масла в КПП, так як воно з часом втрачає свої робочі властивості. Відповідно до встановленого регламенту, дану процедуру слід проводити кожні 15000 км пробігу. Заміна масла в коробці передач актуальна, якщо стали відзначатися проблеми в роботі КПП, наприклад, труднощі з перемиканням швидкостей.

  Яке масло заливати? Завжди, коли виникає питання заміни масла в Opel Astra в коробці, при цьому будь-яка це модель H, J або Astra G, слід робити вибір на користь оригінальних варіантів. Рекомендується купувати такі варіанти трансмісійних рідин для коробки передач Opel Astra: GL-4 з в’язкістю SAE 75W-90, 80W-90 (Castrol, Liqui Moly). Їх відмінна риса в тому, що таке пальне не втратить своїх властивостей при впливі високих температур.

  Виконуючи своєчасну заміну масла, господар Опеля продовжить ресурс КПП.

  Автомобілі німецького концерну Adam Opel GmbH користуються великою популярністю на території нашої країни. Модель Opel Astra Н являє собою третє покоління модельного ряду Opel Astra. Перші машини цієї марки зійшли з конвеєра в 2004 році. З тих пір і до наших днів автомобіль завоював безліч шанувальників серед автолюбителів Росії, а також інших країн колишнього СНД.

  Заміна масла МКПП Opel Astra h 1.8

  Злив старого масла з коробки передач і прочищення піддону

  Покрокова інструкція зливу масла і покроковий процес промивки:

  • Встановити транспортний засіб на оглядову яму, естакаду або підйомник.
  • Якщо використовується підйомник, підняти транспортний засіб, щоб дістатися до нижньої частини.
  • Якщо є захист, відкрутити її.
  • Підібратися до зливного отвору. При наявності забруднення очистити картер від забруднення біля зливної пробки.
  • Почекати, поки масло зіллється з системи.
  • Відкрутити болти, які кріплять піддон. Акуратно злити залишкову рідина, яка скупчилася на дні деталі.
  • Взяти щітку по металу. Очистити поверхню і потім протерти чистою ганчіркою. Oчистити камеру від стружки в МКПП Опеля Astra H завершена.
  • Встановити піддон на місце. Закрутити болти з потрібним натягом.
  • При необхідності, змінюється прокладка піддону картера і кільце ущільнювача зливної пробки.

  Термін заміни мастила в МКПП і необхідний обсяг

  Термін заміни мастила в МКПП. раз в 50-60 тисяч пробігу. Також необхідно заміряти рівень масла і, при необхідності, доливати його. Здійснювати цю процедуру потрібно приблизно раз в 15 тисяч кілометрів пробігу.

  Доливання масла здійснюється за наступною інструкції:

  • Послабити пробку контрольного отвору рівня масла. Отвір знаходиться на картері КПП, збоку.
  • Подивитися в отвір. Воно повинно бути поруч з контрольним отвором, приблизно у його нижнього краю. Якщо його не видно, використовувати викрутку, щоб промацати. Рівень рідини не можна відстежити? Буде потрібно доливати.
  • Відкрутити пробку сапун і звільнити отвір. Пробка знаходиться у верхній частині коробки передач.
  • Долити масло шприцом до витікання з контрольного отвору. Закрутити пробку контрольного і заливного отвору.

  Зверніть увагу: свіже масло, яке доливається в систему, має володіти схожими характеристиками в’язкості з уже залитої рідиною. Вкрай бажано доливати рідину того ж виробника і з тим же маркуванням.

  Якщо при перевірці рівня автомастила в складі рідини були виявлені металеві частинки, мастильний матеріал потрібно терміново замінити. Перш ніж почати процедуру, необхідно до неї підготуватися.

  Заливка нового масла в МКПП

  Покроковий процес заливки нової рідини в Opel Astra H:

  • Відкрутити спеціальне контрольне отвір і отвір заливної пробки. Для цього буде потрібно відкрити капот.
  • За допомогою спеціального шприца залити рідину в систему. Лити до тих пір, поки з зливного отвору не поллється масло.
  • Закрутити всі пробки. Поставити назад захист. Зняти транспортний засіб з підйомника.
  • Повторно здійснити поїздку на 10-15 кілометрів. Дати попрацювати двигуну на всіх передачах. Повернутися в гараж. Відкрити контрольний отвір. Повторно перевірити рівень. При необхідності, масло слід долити.

  Процес заміни масла в МКПП на Opel Astra H завершено.

  Підготовка до заміни і необхідні інструменти

  Підготовка до заміни полягає у вивченні техніки безпеки і зборі потрібних інструментів.

  При заміні масла слід проїхати кілька кілометрів. Двигун повинен попрацювати на декількох передачах. Завдяки такому заходу масло нагріється в системі, що забезпечить максимальну плинність при зливі. Однак воно гаряче і при попаданні на поверхню шкіри може завдати суттєвих опіки. Щоб убезпечити себе від цього, необхідно використовувати спеціальний одяг і рукавички.

  Необхідні інструменти та матеріали:

  • Набір шестигранних і гайкових ключів;
  • викрутка;
  • плоскогубці;
  • Ємність для відпрацьованого масла;
  • Свіже масло;
  • Щітка по металу;
  • Спеціальний одяг і рукавички.

  Для комфортної заміни масла в МКПП Опеля Astra H можна використовувати оглядову яму, естакаду або підйомник.

  Як самостійно змінити масло в МКПП на Опелі Astra H?

  Масло в трансмісії грає важливу роль. Рідина змащує всі рушійні деталі, утворюючи на поверхні кожної масляну плівку. Без мастильного матеріалу коробка б не пропрацювала і кілька хвилин. Щоб рідина зберігала свою первісну ефективність і властивості протягом тривалого часу, її необхідно періодично міняти.

  Відмінності заміни масла в МКПП на інших моделях авто

  Відмінності заміни масла в МКПП на інших моделях авто, як Opel Zafira, Opel Astra Про практично немає. Відмінності полягають в місці розташування зливного, контрольного і заливного отвору.

  Заміна масла в МКПП в Opel Zafira здійснюється за аналогічною схемою:

  • Транспортний засіб встановлюється на підйомник, оглядову яму або естакаду.
  • Відкручується зливна пробка піддону картера. Підставляється ємність для зливу.
  • Відкручується піддон. Використовувати для демонтажу болти по периметру.
  • Промивається піддон. закручується назад.
  • Заливається свіже масло.
  • Здійснюється тестова поїздка. При необхідності, рідина доливається до рівня.

  Процес заміни масляної рідини завершено. Залишається кожні 15 тисяч кілометрів пробігу перевіряти рівень.

  Opel Astra H масло для МКПП

  Opel Astra H. сімейство компактних автомобілів С-класу третього покоління, представленого на ринку з 2004 по 2009 рік. Машина прийшла на зміну другий Астри (кузов G, 1998-2004), а також отримала розширену гамму модифікацій. седан, універсал, кабріолет і хетчбек. У Росії продавали машини, спочатку випускаються в Калінінграді, а потім в Санкт-Петербурзі крупновузловим методом, включаючи штампування і фарбування кузовів.

  У Бразилії машина прийшла на зміну старій моделі Vectra B і мала позначення Chevrolet Vectra. У 2005 році в Європі почалися продажі «зарядженої» модифікації Astra OPC, заснованої на базі хетчбека Astra GTC. Це був найдорожчий і швидкий в сімействі автомобіль, обладнаний дволітровим турбомотором потужністю 240 л. з.

  Спортивна Astra отримала аеродинамічні обважування, 18-дюймові диски і ксенонові фари, а також оснащувалася механічною 6-ступінчастою КПП, ковшоподібними сидіннями Recaro і спортивними елементами в інтер’єрі. У 2009 році на зміну Astra H прийшла сучасніша модель Astra J, проте в Росії попереднє покоління залишалося ще актуальним до 2014 року.

  Скільки масла в механічній коробці Opel Astra H

  неоригінальні

  Для Opel Astra J з МКПП можна підібрати альтернативне масло з характеристиками 75W-85 (напівсинтетика) або 75W-90 (синтетика). Для автомобілів останніх років випуску можна вибрати напівсинтетику або синтетику, а більш старих моделей потрібно мінералка. У неї густіша консистенція, а значить менша ймовірність витоків при наявності мікротріщин або зазорів між контактними парами. З інших параметрів важливо звернути увагу на масло з актуальними допусками API-GL-4 (5), які передбачають оптимальну кількість корисних присадок для механічної КПП. Наприклад, можна зупинити вибір на Liqui Moly 75W-90, Castrol 75W-90, Motul Gear 300 75W-90.

  Яке масло заливати в коробку передач Opel Astra H

  Третє покоління H, 2004-2009

  Astra H мала кардинальні відмінності від попередника. як в обробці інтер’єру, так і в оформленні екстер’єру, який виділявся стильним і з купеобразного силуетом. Окремо можна відзначити широкий отвір задніх бокових дверей завдяки їх характерною формою, як у великих бізнес-седанів. Крім того, презентабельний образ Astra H вдалося створити за допомогою хромованих накладок на решітці радіатора, як у флагманської моделі Vectra 2006 року.

  Більш модна збільшена головна оптика і завалене лобове скло також додавали іміджу машині, особливо в виконаннях GTC і OPC. Інтер’єр автомобіля Astra H відрізнявся зайвою строгістю і вивіреної ергономікою, незважаючи на велику кількість кнопок на лакованій центральній консолі. Лінійка двигунів включала атмосферні бензинові та турбовані двигуни Ecotec об’ємом 1.4, 1.6, 1.8 і 2.0 л, а також дизелі об’ємом 1.3-1.7 л.

  Коробки передач. механічні п’яти- і шестиступінчасті, а також 4-х-і 6-ступінчасті автомати, або 5-ступінчастий «робот». Габарити Astra H знаходилися на рівні типових представників Golf-класу: довжина у хетчбека становив 4249 мм, ширина і висота. 1804 і 1460 мм, а обсяг колісної бази. 2614 мм.

  Масло в МКПП: обсяг. 1,8-2,4 літра при частковій заміні

  Оригінальна

  Для Opel Astra H з механічною коробкою передач підходить фірмове трансмісійне масло General Motors 19 40 182 SAE 75W-85 GL-4. Що стосується сумісності SAE з різними кліматичними умовами, то переважно взимку слід використовувати масло SAE 70W, 75W, 80W або 85W, а влітку рекомендується SAE 90, 140 або 250. Для цілорічного використання краще вибрати всесезонна олива з в’язкістю SAE 75W-80, 80W- 85, 85W-90, 75W-90 або 80W-90.

  Відгуки

  Діана, Краснодарський край. Володію Астров з 2018 року. Модель 2011 року, з механікою і 1.4-літровим мотором. Автомобіль красивий. не тільки виглядає динамічно, але і їде так само. Атмосферний агрегат досить галасливий при різкому наборі швидкості, проте у Айстри краще шумоізоляція, ніж у попереднього покоління. Так що на міських швидкостях в салоні комфортно, та й мінімальний рівень зовнішніх шумів від зустрічних машин.

  Ігор, Єкатеринбург. Купив собі підтриману Астру 2015 року зі пробігом 88 тис. Км. Досить свіжа ще модель без сколів і подряпин на кузові і в салоні, версія з шестиступінчастою механікою. Коробка вражає вдалим підбором передавальних чисел, що дозволяє чітко перемикати передачі і розкривати потенціал мотора. До того ж, з механікою виходить набагато економічніше.