міняємо замок у двері LADA калини

Як це не сумно, але несправність замків багажника і капота. це далеко не єдині сюрпризи, які чекають на покупців Калини. Набагато більше водія та його пасажирів може засмутити поломку замка дверей. Ця проблема характерна не тільки для седана, але також для універсала та хетчбека LADA Kalina. Виявивши поломку, варто негайно приступати до заміни несправної деталі.

Перш ніж розпочинати монтаж нового замку, необхідно розібрати обшивку дверей. Акуратно виконавши демонтаж покриття, беремо викрутку і відкручуємо 3 гвинти кріплення внутрішньої дверної ручки. Далі від’єднуємо ручку та відкладаємо убік. Після цього за допомогою усієї тієї ж викрутки вивертаємо тягу замка дверей.

При заміні дверного замка в універсалі, седані або хетчбеку LADA Kalina необхідно знімати зовнішню частину замку. Для цього демонтуємо зовнішню ручку та відвертаємо 2 кріпильні гайки. Потім відчиняємо ще 2 кріпильні гвинти із зовнішнього боку дверей. Зробивши це, ми отримуємо повний доступ до частини механізму блокування, що залишилася.

Відстібаючи пластмасовий фіксатор, обережно від’єднуємо кнопку вимкнення блокування дверей. Потім витягаємо штопорну шайбу, щоб отримати доступ до тяги внутрішнього приводу. Далі вставляємо новий замок в отвір дверей, підключаємо кнопку блокування та тягу внутрішнього приводу. На фінішному етапі збираємо конструкцію у зворотному порядку.

Заміна замків виручила багатьох власників LADA Kalina з типом кузова хетчбек, універсал та седан. Багато фахівців радять робити подібні роботи відразу ж після покупки LADA. Як зробити. вирішувати вам.

Методи встановлення активатора замку багажник

замок, багажник, kalina, універсал

Перший варіант полягає в тому, щоб відпиляти у замку Kalina один “язичок”. Особливо обдаровані умільці роблять це без жодного зняття замку прямо на місці, болгаркою. Працювати доводиться дуже обережно. За відсутності болгарки ті ж дії можна зробити ножівкою. Тільки виходить набагато довше, а про фізичні зусилля для такого процесу можна лише здогадуватися. Якщо немає впевненості у тонкощі своєї роботи, замок для доопрацювання краще зняти. В цьому випадку і болгаркою, і ножівкою працювати буде легше.

Другий варіант – це заміна замку. Багато автовласників замість “рідного” встановлювали замок багажника для автомобіля LADA Priora. Цей варіант відмінно підходить тим власникам Калини, хто не має бажання та/або можливості щось пиляти. Всі інші дії щодо встановлення активатора замку багажника Kalina універсал гранично прості.

 • На пластиковий штовхач активатора встановлюється шайба поворотна, потім вся система фіксується стопорним кільцем.
 • Активатор у повному зборі поміщається на стандартне місце.
 • Провід активатора підключаються до відповідних роз’ємів. Звичайно, всі роботи з електрики виконуються тільки при відключеному акумуляторі. Суть не в тому, що може «стукнути» струмом: 12 вольт постійного струму для людини – це просто нісенітниця. А ось примхлива електроніка, якщо щось раптом «замкне», може постраждати. У кращому разі почнуться проблеми з функціоналом, у гіршому — щось повністю вийде з ладу.
 • Наступний етап. встановлення та налаштування тяг.
 • Проводиться перевірка. Спочатку самого замку, незалежно від того, доопрацьовувався рідний або ставився інший (від Пріори). Усі виявлені проблеми усуваються. Проводиться перевірка роботи активатора.

Якщо все чудово запрацювало, то цілком можна встановлювати на місце обшивку багажника, були б «їжачки». Автовласники радять, якщо вже довелося знімати обшивку багажника, заразом перевірити, які саме деталі там шумлять, постукують чи вібрують. Якщо такі невеликі проблеми виявляються, вирішити їх можна, встановлюючи заглушки зі шматків поролону потрібного розміру. Так не тільки вирішиться проблема із замком, а й збільшиться Comfort при русі автомобіля.

READ  Як зняти замок запалювання на ВАЗ 2112

Зняття замка, приводу та фіксатора кришки багажника

Для зняття замку виймаємо чотири пістони, підчепивши їх викруткою.

та знімаємо накладку приводу замку.

від’єднуємо тягу від приводу замку.

Стиснувши фіксатори, від’єднуємо колодку дротів замка від колодки заднього джгута дротів. Маркером позначаємо положення замка щодо кришки багажника.

Головкою або ключем «на 10» відвертаємо три гайки кріплення замка.

Знімаємо замок багажника з тягою та проводами. Встановлюємо замок багажника у зворотній послідовності за раніше нанесеними мітками. Для зняття приводу замка від’єднуємо тягу замка від приводу (див. вище).

Маркером позначаємо положення замкового приводу щодо кришки багажника.

Головкою “на 8” відвертаємо дві гайки кріплення приводу замка до кришки багажника.

Знімаємо привід замку.

Підчепивши викруткою, знімаємо стопорне кільце.

Знімаємо натискний важіль.

та знімаємо фіксатор.

Знімаємо штовхач із шайбою та пружиною.

Виймаємо циліндровий механізм замку. Збираємо та встановлюємо привід замка у зворотній послідовності за раніше нанесеними мітками Для зняття фіксатора замку.

хрестоподібною викруткою відвертаємо два гвинти кріплення фіксатора.

Знімаємо фіксатор. Встановлюємо фіксатор на своє місце та загортаємо гвинти кріплення, не затягуючи їх до кінця. Закриваємо кришку багажника і потім відкриваємо її. Фіксатор повинен зайняти правильне положення, тому, не зсуваючи фіксатор, затягуємо гвинти його кріплення.

Для того, щоб отримати доступ до замку задніх дверей (багажника), спочатку необхідно зняти внутрішню пластикову обшивку, яка кріпиться на двох болтах у місцях кріплення ручки та пистонах-засувках, які піддягаються плоскою викруткою та виймаються.

Електропривод: проста установка

Алгоритм маніпуляцій дуже простий. Тут потрібно власноруч виготовити поворотну пластинку разом із тягою. Проведення прокладається безпосередньо до замку і комутується зі спеціальним керуючим блоком. Коли автомобіль «знімається» з охорони спрацьовування електроприводу багажного замка відбувається за розблокуванням кнопки, що відповідає за відчинення задніх дверей LADA Kalina.

Вся суть дій зводиться до підключення електричного замка до двох кабельних магістралей. Купити виріб можна у спеціалізованому торговому суб’єкті. Кінцевик багажного відсіку потрібно приховати, щоб запобігти ризику потрапляння в нього вологи. Якщо цим знехтувати, то з проникненням води спостерігатиметься коротке замикання на зазначеній ділянці.

Вагому увагу слід приділити області біля петель дверей, тому що тут частим явищем фігурує злам проводів. Щоб запобігти цьому рекомендується регулярно стежити за даною ділянкою магістралі.

Перед початком процедури з монтажу електроприводу в автомобілі LADA Kalina потрібно буде демонтувати пластмасову накладку. Тут необхідно виявити акуратність, щоб не пошкодити вказаний протекційний елемент.

Вибір замку для LADA Kalina повинен мати на увазі відсутність подальшої потреби в його доопрацюванні перед монтажем. Мається на увазі свердління додаткових отворів.

Резинки ущільнювальні на двері на LADA Granta

Дефлектор капота LADA Granta

Що краще Priora чи Kalina

Важливим моментом настановної процедури є прокладання електричних магістралей. Для цього потрібно близько 3,5 м відповідного кабелю. Можна задіяти штатну проводку, що підходить до задніх дверей. Живильним елементом може бути розетка прикурювача. Також важливо коректно встановити запобіжник.

Усю комутацію в LADA Kalina робимо відповідно до схеми.

Важливо! Магістраллю в даному варіанті може фігурувати провід, що підходить до плафона освітлення простору всередині багажника.

Зняття замку та заміна личинки

Конструкція замку багажника на Ладі Kalina складається з двох частин: личинки, куди вставляється ключ і самого механізму блокування дверей. Все це відокремлюється окремо і нижче докладніше про це буде написано.

 • Якщо вам необхідно замінити личинку, зняти її досить просто. Можна зробити це за допомогою глибокої головки на 8 та плоскій викрутки. Нижче показано, які болтики необхідно відкрутити, щоб звільнити цю деталь разом із корпусом.
 • Тепер, коли болти відкручені, беремо пластикову викрутку і підтягуємо пластиковий фіксатор, який зміцнює тягу до корпусу личинки. Для наочності нижче представлено фотографію, де добре видно, що потрібно зробити:
 • Потім акуратно беремо личинку, щоб не вискочила її пружина, яка знаходиться всередині. Якщо потрібно замінити деталь, то ставимо натомість нову і збираємо все у зворотному порядку.
 • Якщо ж необхідно зняти повністю весь механізм, далі доведеться ще трохи попрацювати. Сам механізм блокування дверей відкручуємо великою хрестовою викруткою, там лише два болти:

Коли все зроблено, потрібно трохи потягнути на себе і він легко виймається, залишається тільки від’єднати штекер з проводами живлення від даної конструкції:

READ  Заміна олії в АКПП LADA Kalina 2

Щоб успішно було виконано заміну замку багажника в автомобілі вітчизняного походження LADA Kalina в кузові седан, універсал і ще хетчбек, потрібно запастися деякими інструментами та пристроями. Алгоритм дій нескладний, тому така робота доступна власникам за умови відповідальної підготовки.

Далі докладно розглянемо нюанси процесу заміни.

Заміна личинки замку багажника Kalina універсал

Для того, щоб отримати доступ до замку задніх дверей (багажника), спочатку необхідно зняти внутрішню пластикову обшивку, яка кріпиться на двох болтах у місцях кріплення ручки та пистонах-засувках, які піддягаються плоскою викруткою та виймаються.

Електропривод: проста установка

Алгоритм маніпуляцій дуже простий. Тут потрібно власноруч виготовити поворотну пластинку разом із тягою. Проведення прокладається безпосередньо до замку і комутується зі спеціальним керуючим блоком. Коли автомобіль «знімається» з охорони спрацювання електроприводу багажного замка відбувається за розблокуванням кнопки, що відповідає за відчинення задніх дверей LADA Kalina.

Вся суть дій зводиться до підключення електричного замка до двох кабельних магістралей. Купити виріб можна у спеціалізованому торговому суб’єкті. Кінцевик багажного відсіку потрібно приховати, щоб запобігти ризику потрапляння в нього вологи. Якщо цим знехтувати, то з проникненням води спостерігатиметься коротке замикання на зазначеній ділянці.

Вагому увагу слід приділити області біля петель дверей, тому що тут частим явищем фігурує злам проводів. Щоб запобігти цьому рекомендується регулярно стежити за даною ділянкою магістралі.

Перед початком процедури з монтажу електроприводу в автомобілі LADA Kalina потрібно буде демонтувати пластмасову накладку. Тут необхідно виявити акуратність, щоб не пошкодити вказаний протекційний елемент.

Вибір замку для LADA Kalina повинен мати на увазі відсутність подальшої потреби в його доопрацюванні перед монтажем. Мається на увазі свердління додаткових отворів.

Важливим моментом настановної процедури є прокладання електричних магістралей. Для цього потрібно близько 3,5 м відповідного кабелю. Можна задіяти штатну проводку, що підходить до задніх дверей. Живильним елементом може бути розетка прикурювача. Також важливо коректно встановити запобіжник.

Усю комутацію в LADA Kalina робимо відповідно до схеми.

Важливо! Магістраллю в даному варіанті може фігурувати провід, що підходить до плафона освітлення простору всередині багажника.

Як монтується активатор?

Єдиним способом проникнення всередину багажника LADA Kalina є така маніпуляція – повертаємо ключ та натискаємо кнопку. Ця дія не завжди пов’язана із зручністю. Наприклад, у погану погоду або, коли зайняті руки, зробити це непросто. Ця обставина наштовхує власників на думку про придбання та встановлення активатора. Встановити цей корисний елемент досить просто. Тут знадобиться гвинт, що само-врізається, яким буде закріплено пристрій, що розглядається нами. Щоб перевірити функціонал активатора, слід комутувати його зі штатним роз’ємом від бортової мережі.

Після припинення подачі струму на активатор двері замикаються на першу клямку, проте залишаються не повністю закритими. Щоб знову потрапити всередину відділення для багажу потрібно буде застосувати ключ.

Монтаж замку, що відпирається з кнопки – захід не зовсім складний. Для його реалізації буде потрібно складання схеми, що передбачає необхідність протягування проводів. Тут потрібно «залучити» програмований канал, який є у сигналізації.

Підключити пристрій можна за допомогою двох варіантів.

 • Кнопку комутуємо з плюсовим виведенням активатора (12), обходячи реле. Преференцією даної схеми фігурує відсутність зайвих компонентів та просте підключення. Як негативні сторони слід зазначити необхідність у прокладанні додаткових провідних магістралей.
 • Другий спосіб більш трудомісткий. Тут потрібно залучити додаткові компоненти (діоди). Також потрібно знайти точку підключення на “масу”. Основний плюс. потреба в мінімальній кількості провідних ліній.
READ  Заміна задніх гальмівних дисків Kia RIO 3

Как разобрать личинку замка багажника на калине

Фахівці віддають перевагу саме першому методу, оскільки він простий. Для комутації можна залучити мідний дріт типу ПВ-3, перетин якого дорівнює 1 мм2. Прокладку слід здійснювати з лівого боку вздовж порогів. З’єднувати можна за допомогою затискача та наступної обмотки ізолентою.

Керуючим дротом активатора може фігурувати штатний кабель червоно-рожевого кольору. Він підлягає комутації з реле з наступною обмоткою контакту та укладанням під рамку фіксації БУС. Весь перелік маніпуляцій виконується при вимкненому акумуляторі.

Як демонтувати замок для заміни личинки?

Отримати доступ до механізму замку можна за допомогою демонтажу пластикової оббивки усередині багажного відсіку. Цей протекційний компонент зафіксований за допомогою двох болтів, які розташувалися у місцях встановлення спеціальної ручки. Їх ще називають пістон-засувки. Піддягаються вони звичайною викруткою.

Конструктивно замок багажника в LADA Kalina виконаний з двох частин, незалежно від того, який тип кузова, хетчбек, універсал або седан. Вони представлені у вигляді личинки та самого механізму відмикання. Якщо потрібна заміна замка багажника, то демонтаж зазначених компонентів здійснюється окремо.

Коли потрібно замінити тільки личинку, виконати це можна за кілька простих прийомів. Тут знадобляться викрутка та голівка.

 • Відкручуючи болти, звільняємо необхідну частину корпусу.
 • Далі видаляємо фіксатор, застосувавши викрутку. Він прикріплений безпосередньо до корпусу самої личинки.
 • Її вилучення рекомендується здійснювати дуже акуратно, дотримуючись пружини.
 • Установка нового елемента проводиться строго за зворотним алгоритмом маніпуляцій.

У разі виникнення потреби у заміні самого замку операція стає трохи складнішою через необхідність у додаткових діях.

 • Спочатку блокування дверей відкручується за допомогою викрутки. Це нескладно, оскільки елемент утримується лише двома гвинтами.
 • Тепер тягнемо замок багажника назовні, і він вільно виходить із посадкової ніші.

Як видно, демонтувати замок багажника не складає особливих труднощів.

Підведемо підсумки

Заміна замку багажника є досить трудомісткою і вимагатиме немалого часу на свою реалізацію. Якщо власник LADA Kalina зіткнувся з труднощами, то при виконанні монтажної процедури радимо звернутися до фахівців.

Інструмент:

 • Викрутка плоска середня
 • Викрутка хрестова середня
 • Вороток під торцеву насадку
 • Насадка на комір 8 мм
 • Насадка на комір 10 мм

Замена личинки замка багажника калина 2

Деталі та розхідники:

Для зняття замку виймаємо чотири пістони, підчепивши їх викруткою і знімаємо накладку приводу замку.

Віджимаємо викруткою тягу приводу замка.

Від’єднуємо її.

Стиснувши фіксатори, від’єднуємо колодку дротів замка від колодки заднього джгута дротів.

Маркером помічаємо становище замка щодо кришки багажника. Головкою або ключем «на 10» відвертаємо три гайки кріплення замка.

Знімаємо замок багажника з тягою та проводами.

Встановлюємо замок багажника у зворотній послідовності за раніше нанесеними мітками. Для зняття приводу замка від’єднуємо тягу замка від приводу (див. пункт 2-3). Маркером позначаємо положення замкового приводу щодо кришки багажника.

Головкою “на 8” відвертаємо дві гайки кріплення приводу замка до кришки багажника.

Знімаємо привід замку.

Підчепивши викруткою, знімаємо стопорне кільце.

Знімаємо натискний важіль.

Віджимаємо викруткою фіксатор.

Знімаємо фіксатор.

Знімаємо штовхач із шайбою та пружиною.

Виймаємо циліндровий механізм замку.

Збираємо та встановлюємо привід замка у зворотній послідовності за раніше нанесеними мітками. Для зняття фіксатора замка хрестоподібною викруткою відвертаємо два гвинти кріплення фіксатора.

Знімаємо фіксатор.

Встановлюємо фіксатор на своє місце і загортаємо гвинти кріплення, не затягуючи їх до кінця, закриваємо кришку багажника і потім відкриваємо її. Фіксатор повинен зайняти правильне положення, тому, не зсуваючи фіксатор, затягуємо гвинти його кріплення.

У статті не вистачає:

 • Фото інструменту
 • Фото деталей та розхідників
 • Якісних фото ремонту