Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Passat турбо

Table of Contents

Заміна ГРМ на автомобілях «Volkswagen»

Несправності газорозподільного механізму часто призводять до неможливості користування автомобілем. Спеціалізований технічний центр Turbo Union виконує широкий спектр робіт по їх профілактиці, усунення пошкоджень і заміни ГРМ на автомобілях «Volkswagen» різних модифікацій.

Сучасні автомобілі оснащені газорозподільними механізмами на ремінному або ланцюговому приводах. Для кожного варіанта їх виконання і модифікації автомобіля «Volkswagen», передбачені відповідні заходи щодо профілактики, сервісу або заміні ГРМ. В ході цього виконується контроль стану і заміна вузлів і деталей газорозподільного механізму (для ремінних приводів. натяжних роликів, ременя, для ланцюгових. шестерень і зірочок).

На автомобілях «Volkswagen» важливо своєчасно провести заміну ременя і ланцюга, т. К. В іншому випадку знос і ослаблене натяг призводять до перескакування ланок.

Ошибки при замене цепи 1 8 /2 0 FSI VAG

У всіх випадках наслідки таких несправностей можуть стати для двигуна Volkswagen фатальними: силовий агрегат отримає важкі ушкодження, наслідком яких стане зіткнення клапанів з поршнем.

Коли необхідно проводити роботи і чи варто це робити самостійно?

Заводи-виробники різних моделей «Volkswagen» регламентують періодичність заміни ланцюга і ременя. Вона вказується в технічній документації по експлуатації автомобіля, крім того, її можна отримати у спеціалістів сервісних і дилерських центрів, на станціях технічного обслуговування.

Необхідність заміни ременя ГРМ на автомобілі «Volkswagen» можна встановити візуально за ступенем його зношеності (появі потертостей, надривів і інших дефектів), а також по ослабленню натягу і провисання. Типовими симптомами в роботі двигуна при цьому є проблеми з холодним пуском силового агрегату і поява сторонніх звуків при його роботі.

У автомобілів «Volkswagen» газорозподільний механізм має складну конструкцію, тому слід утриматися від самостійного виконання робіт по заміні ГРМ при відсутності відповідної кваліфікації і досвіду. Непрофесійне втручання може призвести до ще більш серйозних наслідків.

При виконанні робіт на ГРМ «Volkswagen» важливо не тільки правильно провести демонтаж ременя або ланцюга, але і коректно провести їх дефектовку, а після заміни за спеціальними матюками зібрати весь механізм. Такі роботи найкраще виконувати в спеціалізованих технічних центрах, оснащених відповідним обладнанням.

Технічний центр Turbo Union надає послуги з комплексного обслуговування автомобілів, які включають доставку машин власним евакуатором до місця ремонту (при необхідності), виконання діагностики, роботи по дефектації, профілактичні та ремонтні заходи по заміні ГРМ на автомобілях «Volkswagen».

Всі операції і роботи виконуються максимально оперативно завдяки наявності власного складу запасних частин і комплектуючих, що виключає додаткові витрати часу на їх доставку до місця виконання робіт.

Наші фахівці гарантують бездоганну якість всіх робіт по заміні ланцюгів і ременів на «Volkswagen», що підтверджується тривалою гарантією.

Для отримання додаткової інформації про послуги центру Turbo Union, консультацій з питань сервісу та записи на обслуговування, скористайтеся опцією «Замовити дзвінок» на сайті компанії або зателефонуйте за номером 8 (495) 120-46-10.

Роботи при заміні ланцюга на двигунах «Volkswagen» об’ємом 1200 см³, 1400 см³ і 1600 см³:

 • заміна натяжителей, заспокоювачів та інших елементів ланцюгового приводу ДВС, сальників;
 • коригування рівнів антифризу, холодоагенту, масел ГУР і АКПП, інших технологічних рідин;
 • перевірка стану, а при необхідності установка нових опор двигуна;
 • діагностика стану елементів наддувной магістралі, при необхідності її очищення та відновлення герметичності;
 • повний демонтаж пакета радіаторів і роздільна мийка компонентів;
 • початкова і після ремонту діагностика з контролем роботи фазорегулятор ДВС і усуненням несправностей в ЕБУ автомобіля.

Заміна малого ланцюгового комплекту ГРМ на двигунах «Volkswagen» об’ємом 1800 см³ і 2000 см³:

 • заміна сальників, натяжителей, заспокоювачів, ланцюги та інших елементів ланцюгового приводу ДВС;
 • коригування рівнів антифризу, холодоагенту, масел ГУР і АКПП, інших рідин;
 • діагностика елементів наддувной магістралі, при необхідності її очищення та відновлення герметичності;
 • повний демонтаж пакета радіаторів і роздільна мийка компонентів;
 • початкова і після ремонту діагностика з контролем роботи фазорегулятор ДВС і усуненням несправностей в ЕБУ автомобіля.

.

Заміна великого ланцюгового комплекту ГРМ на двигунах «Volkswagen» об’ємом 1800 см³ і 2000 см³:

 • заміна натяжителей, сальників, заспокоювачів, ланцюги та інших елементів ланцюгового приводу ДВС;
 • коригування рівнів холодоагенту, антифризу, масел ГУР і АКПП, інших технологічних рідин;
 • діагностика стану елементів наддувной магістралі, при необхідності її очищення та відновлення герметичності;
 • установка нових балансирних валів і компонентів їх приводу;
 • огляд ременя приводу балансирних валів і шестерень;
 • перевірка стану і при необхідності заміна паразитного шестерні приводу балансирних валів ланцюга «Volkswagen»;
 • повний демонтаж пакета радіаторів і роздільна мийка компонентів;
 • початкова і після ремонту діагностика з контролем роботи фазорегулятор ДВС і усуненням несправностей в ЕБУ автомобіля.

.

Замена цепи ГРМ Фольксваген Пассат б7 1.8 TSI

Заміна ланцюгового комплекту ГРМ на двигунах «Volkswagen» обсягом 3000 см³, 3200 см³ і 4200 см³:

 • демонтаж / монтаж двигуна;
 • демонтаж / монтаж АКПП;
 • контроль стану і при необхідності ремонт випускної системи (установка полум’ягасників);
 • контроль стану сальника АКПП і при необхідності ремонт ГТР;
 • перевірка ступеня герметичності вакуумної системи, відновлення роботи вентиляційної системи картера двигуна, впускного колектора (функціонування повітряних заслінок і рівень герметичності), системи ОЖ ДВС (рівня герметичності контуру внутрішнього кола);
 • контроль стану і при необхідності установка нових сайлентблоков підрамника;
 • контроль і корекція розвалу / сходження;
 • заміна ущільнюючих елементів і елементів ланцюгового приводу двигуна (сальників, кришок, натяжителей і заспокоювачів ланцюга ГРМ «Volkswagen»);
 • коригування рівнів антифризу, холодоагенту, масел ГУР і АКПП, інших технологічних рідин;
 • перевірка стану, а при необхідності установка нових опор двигуна;
 • перевірка стану розподільних валів приводу ланцюга «Volkswagen» (компенсаторів, кулачків) і заміна прокладок клапанних кришок;
 • перевірка стану опор ДВС;
 • монтаж / демонтаж генератора / стартера для стендової діагностики та перевірки стану;
 • контроль підключення окремих елементів електропроводки і цілісності моторних джгутів, при необхідності відновлення пошкоджень цілісності ізоляції, підгоряння і окислення контактів;
 • початкова і після ремонту діагностика з контролем роботи фазорегулятор ДВС і усуненням несправностей в ЕБУ автомобіля.

.

зведення TPI

Стук / тріск / шум в передній частині автомобіля / в моторному відсіку при прохолодному запуску мотора. і (або) Движок не починається. і (або) У комбінації приладів палає лампа Check Engine.

Одна або кілька заявлених клієнтом дефектів відтворюються.

У реєстраторі подій блоку управління мотора збережені наступні дії: 00022 P0016: Ряд 1, датчик положення распредвала.G40 / датчик положення коленвала.G28, невідповідність сигналів. і (або) 00808 P0328 Датчик детонації 1.G61, дуже високий рівень сигналу.

Застосування оптимізованого натяжителя ланцюга приводу ГРМ: Починаючи з номерів двигуна:. CAW_135390. CBF_106200. CCT_289558. CCZ_224768. CDA_307430

READ  Mazda cx 5 заміна масла в АКПП

Перевірка ланцюга приводу ГРМ / натяжителя ланцюга приводу ГРМ:

Зняти гумову заглушку (Washing machine. Іл. 2, червоне коло) в нижній кришці ланцюга приводу ГРМ. Провернути колінчастий вал в напрямку його звичайного обертання до положення верхньої мертвої точки (Washing machine. Ілл.1, зелені стрілки). За допомогою дзеркала на натягувачем ланцюга приводу ГРМ підрахувати кількість стопорних виступів на плунжері натяжителя ланцюга приводу ГРМ.

Перевірити, яка версія натяжителя ланцюга приводу ГРМ встановлена:. Стара версія (Washing machine. Іл. 3) Нова версія (Washing machine. Іл. 4).

Натягувач ланцюга приводу ГРМ, стара версія: Якщо можна побачити більше 4-х пазів (Washing machine. Іл. 5, поз. А): Замінити ланцюг приводу ГРМ і натягувач ланцюга.

Натягувач ланцюга приводу ГРМ, нова версія: Якщо можна побачити більше 6-й пазів (Washing machine. Іл. 6, поз. В, показано 4 паза): Замінити ланцюг приводу ГРМ.

Перевірка натяжителя ланцюга приводу ГРМ (нова версія):

Перевірити працездатність натяжителя ланцюга приводу ГРМ, як зазначено далі:

a. Якщо плунжер натяжителя ланцюга приводу ГРМ можна перемістити зусиллям руки всередину натяжителя ланцюга:. натягувач ланцюга приводу ГРМ несправний. діяти далі відповідно до п. 1.

b. Якщо плунжер натяжителя ланцюга приводу ГРМ навіть після кількох спроб зусиллям руки всередину натяжителя ланцюга перемістити неможливо:. натягувач ланцюга приводу ГРМ в нормі. діяти далі відповідно до п. 2.

Іл. 7. Ланцюговий привід ГРМ в розрізі Номер 1: натягувач ланцюга приводу ГРМ Номер 2: планка натяжителя ланцюга приводу ГРМ Стрілка: напрямок натискання на планку натяжителя ланцюга приводу ГРМ

Натягувач ланцюга приводу ГРМ несправний:

Натягувач ланцюга приводу ГРМ в нормі:. Зняти клапанну кришку. Перевірити распредвал впускних клапанів і підшипники распредвала на наявність пошкоджень. Якщо виявлені пошкодження розподільного впускних клапанів і підшипників распредвала, необхідно замінити ГБЦ. Замінити моторне масло і масляний фільтр

Від’єднуємо паливну трубку, трубку абсорбера, розширювальний бачок і фіксуємо на впускному колекторі.

Відкручуємо болти кріплення кронштейна опори двигуна, один з яких відкручується через отвір в лонжероні.

корпус масляного щупа і електромагнітний клапан фазорегулятора

Відкручуємо болти кріплення опори розподілвалів.

За допомогою пристосування T10352 і ключа на 18 викручуємо розподільний клапан. Розподільчий клапан має ліву різьбу, закручується з зусиллям 35Нм.

Звертаємо увагу на можливе пошкодження сітчастого фільтра та його місцезнаходження.

В даному випадку сітка виявилася в масляному каналі випускного вала.

Фіксуємо натяжна ролик і знімаємо ремінь приводних агрегатів.

Для того, щоб відкрутити болт кріплення натяжителя приводного ременя, доведеться відвести в сторону компресор кондиціонера.

ланцюга, volkswagen, passat, турбо

Знімаємо шків коленвала і нижню кришку ланцюгового приводу. До розбору ланцюгового приводу обов’язково фіксуємо блок шестерень болтом колінчастого вала.

Знімаємо натягувач ланцюга масляного насоса, натягувач ланцюга ГРМ, башмак натяжителя, ланцюг, заспокоювач.

Прокручуємо колінвал до збігу міток ланцюга приводу балансирних валів. Як показує практика, це зробити швидше, ніж знімати натягувач і виставляти мітки.

Встановлюємо нову ланцюг і оновлений натягувач ланцюга.

Встановлюємо нову опору розподілвалів

Встановлюємо ланцюг масляного насоса і черевик-натягувач, попередньо зафіксувавши його стопором.

Запресовувати сальник коленвала краще на встановленій кришці.

Для фіксації розподілвалів передбачені стопори, вони не зовсім зручні в застосуванні, і я ними користуюся вкрай рідко.

Подальшу збірку здійснюємо в зворотній послідовності.

Інструмент для болтів головки блоку і пристосування для роботи з розподільним клапаном.

Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Passat турбо

Home »Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Passat турбо

Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Passat б7 1.8 TSI

Оглядовий відео робіт на аналогічному Volkswagen б7

Коли міняти ланцюг?

Слід мати на увазі, що стан ланцюгової передачі повинно знаходитися під постійним контролем. Діагностичні процедури повинні проводитися хоча б через 25 000 км. Сама ланцюг може служити 150 000 км, але можливо це тільки в тому випадку, якщо вона експлуатувалася з дотриманням всіх правил. Але ж ні для кого не секрет, що це можливо далеко не завжди. Тим, хто живе в Росії, відомий стан доріг, по яких доводиться ганяти свою ластівку. Прямо скажемо, воно не сприяє продовженню терміну служби як ланцюга ГРМ, так і інших агрегатів.

Звичайно, у ланцюгової передачі перед пасової є досить істотні переваги, ланцюг не рветься, і це головне з них. Але це зовсім не означає, що ланцюгова передача буде служити вічно, вона теж зношується, і основною ознакою цього є розтягування ланок. Розтягнута ланцюг цілком може злетіти з шестернею, і тоді проблеми неминучі. В цьому випадку поршні зіткнуться з клапанами, що послужить причиною деформації останніх. Інші деталі механізму також постраждають, тому ще раз хочеться згадати обов’язкове проведення діагностики вузла ГРМ взагалі і ланцюгової передачі зокрема.

Ви можете самостійно визначити момент, коли ланцюг буде мати потребу в заміні. Ось кілька основних ознак:

 • при включеному двигуні чутні сторонні шуми;
 • мотор вже не може завестися з першого разу;
 • автомобіль весь час глухне, і його припадають заводити знову і знову;
 • ваш залізний кінь став їсти більше пального.

Це далеко не повний список симптомів, але тут були перераховані основні з них. Роблячи самостійний ремонт автомобіля, обов’язково потрібно дотримуватися правил безпеки. В іншому випадку ніхто не гарантуватиме, що ви не отримаєте травму під час проведення подібних робіт. Така робота цілком може бути проведена самостійно, але потрібно в точності слідувати інструкції. Тільки в цьому випадку можна гарантувати, що ланцюг ГРМ буде замінена на відмінно, і ніяких доробок не потрібно.

Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Passat Б6 1.8 tsi

Тут ми поговоримо про самостійну заміну ланцюгової передачі ГРМ на Volkswagen Passat Б6. Можливо, хтось скаже, що подібну роботу повинні виконувати тільки фахівці, здатні кваліфіковано впоратися з поставленим завданням, але потрібно мати на увазі, що подібне завдання цілком під силу кожному автолюбителю. Головне. мати бажання і прагнення зробити все самостійно. Це допоможе не тільки заощадити кошти, але ще дасть необхідний досвід, який обов’язково колись стане в нагоді.

Заміна ланцюга ГРМ на Volkswagen Passat Б6 з двигуном BZB

Двигун BZB встановлювався на наступні автомобілі:

Volkswagen Passat B6 / Volkswagen Passat Б6 (3C2) 2006. 2010 Volkswagen Passat Variant B6 / Volkswagen Passat Варіант Б6 (3C5) 2006. 2010 Volkswagen Passat CC / Volkswagen Passat СС (357) 2009. 2012

Skoda Superb 2 / Skoda Суперб 2 (3T4) 2008. 2015 Skoda Superb Combi 2 / Skoda Суперб Комбі 2 (3T5) 2010. 2015

SEAT Altea / Сеат Алтея (5P1, 5P5) 2004. 2015 SEAT Toledo / Сеат Толедо (5P2) 2005. 2010

Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Passat 1.8 TSI (VW Passat CDAB)

VW Passat 1.8 TSI з пробігом 140 000 км на заміну ланцюга ГРМ. Все докладно, відповідно до технічної документації виробника ELSA, з фотографіями і описом процесу роботи тут.

Passat проїхав 148 000 кілометрів і власник вирішив, що пора зайнятися ланцюгом. Двигун об’ємом 1.8 TSI обзавівся додатковим побряківаніе, на натяжітель показав сьому ризику. Технічна документація виробника VW Passat, рекомендує замінити ланцюг ГРМ, якщо вдається вважати більш 6 канавок.

Періодичність заміни ланцюга ніяк не регламентована концерном VAG, більш того в документації вказана що даний вузол не вимагає обслуговування. Звичайно це не так, і оговтавшись, інженери концерну випустили деякі TPI, але конкретної періодичності на даний момент так і немає.

Візуальний огляд через спеціальне оглядове вікно

При даному способі зчитується кількість фіксуючих виступів на натягувачем. Самостійно виконати таку діагностику не завжди можливо. Віконце знаходиться у важкодоступному місці, колінчастий вал перед оглядом потрібно виставити по мітках, а значення кількості виступів розрізняються для кожних типів натяжителей.

Комп’ютерна діагностика

Застосовують даний варіант визначення зносу вузла там, де візуальний огляд неможливий або утруднений. Така перевірка має деякі похибки, але все ж дозволяє зрозуміти, розтягнута ланцюг чи ні.

READ  Chevrolet Aveo T250 Заміна фільтра палива

Заміна ланцюга ГРМ. Як часто і чи потрібна взагалі?

Заміна ланцюга ГРМ і її натяжителя в Volkswagen Passat є важливим моментом в обслуговуванні мотора. Концерн ВАГ в технічних регламентах вказує, що ланцюг ГРМ розрахована на весь термін служби автомобіля.

Тут ми стикаємося з одним з найбільших помилок, в яке мимоволі вводить власників авто з моторами TSI німецький виробник.

Велика розбіжність у пробігу пояснюється відмінностями в експлуатації автомобіля. Наприклад, при частому стоянні в пробках ланцюг ГРМ піддається постійним підвищеним навантаженням, не любить дана деталь і агресивної роботи газом в певному діапазоні оборотів.

Виробник визнає, що на деяких модифікаціях двигуна ланцюг піддається сильним поздовжнім биття на певній швидкості обертання коленвала. Також відомі випадки виробничого браку ланцюгів, що поставляються на конвеєр ВАГ для автомобілів з ранніми поколіннями моторів TSI.

Незважаючи на ці неприємності, двигуни автомобілів Volkswagen Passat можуть радувати власників надійною роботою, вражаючим ресурсом і невисокою ціною обслуговування. Досить лише уважно ставитися до агрегату і своєчасно діагностувати неполадки, адже попередити проблему набагато дешевше і простіше, ніж усувати її наслідки.

Діагностика ланцюга і натяжителя Volkswagen Passat

Визначити знос ланцюга ГРМ можна двома способами.

Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Passat 2.0 TSI, 1.8 TSI, 1.4 TSI, 1.2 TSI

Двигуни автомобілів Volkswagen Passat 6-7 покоління незважаючи на високі експлуатаційні характеристики і тягово-показники потужності в різні роки випуску мали деякі заводські недоробки. Деякі з них, наприклад підвищений масложор або передчасний знос ЦПГ успішно усуваються як виробником з черговим оновленням модельного ряду, так і автосервісами при плановому або позаплановому ремонтах.

Тим часом власники автомобілів VAG з моторами TSI часто забувають про таку важливу і відповідальну вузлі як ланцюг ГРМ, яка потребує особливої ​​уваги.

Замена гидронатяжителя цепи. WV Passat B5.

Ланцюг ГРМ VW Passat (B6) седан

Це не набагато збільшить вартість, але зате дозволить уникнути позапланової зміни, якщо вони потечуть в цьому випадку ціна запасних частин і їх установки буде порівнянна з розцінками на заміну.

ланцюга, volkswagen, passat, турбо

Заміна ременя ГРМ Volkswagen. Вартість від :. час виконання.

Записатися на послугу. Навіщо варто міняти ремінь ГРМ на Volkswagen разом з роликами? Поради професіоналів Рекомендується робити заміну комплекту ГРМ одночасно з заміною сальника коленвала і сальника распредвала.

Крім того, регламент при заміні ременя ГРМ на Volkswagen включає зміну приводного ременя генератора і кондиціонера, гидронатяжителя, прокаточний паразитних і натяжних роликів. Звертайтеся, всі роботи будуть оперативно і якісно виконані працівниками нашого сервісу.

Надається гарантія. 6 місяців. Корисні документи. Вартість заміни ГРМ на Volkswagen. Переваги нашого автосервісу.

Passat Т заміна ланцюга і натяжителя приводу распредвалов

Потрібні запчастини зі свого складу. Виконання робіт точно в строк.

Гарантія на всі види робіт. Не соромтеся, Наші фахівці допоможуть Вам, нададуть безкоштовну консультацію або запишуть на відвідування Нашого автосервісу. Випадково потрапили в цей техцентр, механік дуже швидко знайшов неполадку і зробив потрібний ремонт моєї коробки, залишилася дуже задоволена виконаним ремонтом і ставленням до клієнтів, надалі буду обслуговуватися тільки у вас. Модель авто: Volkswagen Golf. Відмінний сервіс, особливо якщо у вас автомобіль виробництва VAG.

Точна діагностика і відмінну якість робіт за розумною ціною. це те що можна знайти. Сам тут обслуговуюся вже довгий час, в результаті тільки позитивні враження. Неодноразово рекомендував друзям. всі залишилися задоволені.

Заміна ланцюга ГРМ на Volkswagen Passat Б5 1.8 турбо

Міняти ремінь ГРМ на Volkswagen вимагається відповідно до рекомендацій автовиробника: пробіг автомобіля між замінами ременя повинен складати від 60 до 120 тисяч кілометрів в залежності від марки та моделі транспортного засобу.

Тривожні симптоми, які свідчать про те, що пора звернутися в автосервіс. падіння потужності двигуна, клацають або що цокають звуки з-під кожуха. Крім того, ознаки зносу найчастіше відбувається через неправильне положення шківа можливо визначити візуально, при огляді: це потертості, тріщини або відшарування матеріалу, зношеність зубів при цьому стають помітно тканинне основаніенеравномерная текстура.

Як поміняти ланцюг на Volkswagen Passat б5

Несвоєчасна заміна і неправильна установка ременя можуть привести до несправностей газорозподільного механізму Volkswagen і необхідності дорогого ремонту. Оптимальне рішення. звернення в техцентр: ми пропонуємо швидко і недорого виконати весь комплекс робіт. За бажанням, у нас можна придбати всі необхідні автозапчастини, включаючи комплект роликів.

У таблиці вказані ціни на найпопулярніші моделі. Відповідь на це питання. для економії коштів. Попередженням про поломку підшипників роликів є характерний скрегіт і свист: почувши його, слід негайно їхати на станцію техобслуговування.

Рекомендується робити заміну комплекту ГРМ одночасно з заміною сальника коленвала і сальника распредвала.

Безкоштовна діагностика розтягування ланцюга ГРМ на двигунах. TSI / TFSI

Дуже затишна зона очікування у вигляді кафе, де можна щільно недорого поїсти, попити кави або перекусити смачних пиріжків. З недоліків можна відзначити те, що приїхавши в сервіс складно припаркувати автомобіль на території.

Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Tiguan 1.4 tsi (VW Tiguan)

Заміна ланцюга ГРМ на Tiguan з двигуном 1.4 CAXA. Як визначити що ланцюг розтягнута? Як розібратися який комплект вибрати? Всі роботи по ремонту описані докладно з фотографіями в даному огляді.

Двигун об’ємом 1.4 TSI може видавати 150 к.с. або 122 к.с. в залежності від виконання: битурбо або турбо. В офіційній документації написано, що ланцюговий привід не вимагає обслуговування. Фактично ланцюг ГРМ розтягується до стану, коли потрібна заміна в районі 100 000 км.

Роботи і запчастини аналогічні для двигунів: CAXA, CMSB, CAVA, CAVD, CAVC, CAVB, CAVE, CKMA, CTHA, CTHB, CTHC, CTHD, CTKA, CTHE, CAXC

Як розібратися що потрібно міняти

Механізм ГРМ на Tiguan 1.4 може бути реалізований з невеликими відмінностями. Залежно від цього, а також виходячи зі стану зірочок (читай пробігу), підбирається необхідний для заміни перелік.

Перше на що звертаємо увагу. це зірочка клонували, вона дворядна і може мати різне співвідношення зубів. Зубчаста ланцюг маслонасоса, може виявитися втулкової, тоді її необхідно замінити. Регулятор фаз першої ревізії має недоробки, згідно TPI потребує заміни. Більш докладно про вибір комплекту для заміни ланцюга ГРМ 1.4 можна подивитися тут.

Діагностика стану ланцюга

На двигуні Tiguan 1.4 TSI не передбачена можливість візуального огляду стану плунжера натяжителя ланцюгового приводу. Діагностика проводиться за допомогою програмного забезпечення, яке обчислює кут зсуву фаз. Якщо він за межами допустимих значень, програма видає результат:

Роботи по заміні ланцюга на Volkswagen Tiguan 1.4 TSI CAXA

На даному автомобілі встановлений модернізований регулятор фаз, зубчаста ланцюг приводу масляного насоса. Знос зірочок не значний, власником прийнято рішення провести заміну ланцюга, заспокоювачів і натяжителя. Всі роботи з фото, можна використовувати в якості підказки при ремонті своїми руками.

 • Відкручуємо і знімаємо кришку двигуна (TORX 30). Витягуємо патрубок впускного колектора
 • Викручуємо кріплення масляної магістралі
 • Витягуємо патрубок відводу картерних газів
 • Відкручуємо і дістаємо корпус повітряного фільтра. Робити потрібно акуратно, легко обламати штуцер обратки системи охолодження
 • З АКБ знімаємо клему
 • Від’єднуємо роз’єми проводки, регулятора тиску палива і клапана управління фаз
 • Витягуємо два металевих фіксатора утримують жолоб з котушками
 • Дістаємо весь жолоб, відводимо убік
 • Викручуємо гвинти утримують пластикові заглушки розподілвалів (TORX 30). Від’єднуємо роз’єм датчика тиску масла.
 • Знімаємо заглушки розподілвалів, для фіксації двигуна в ВМТ тут буде встановлено спеціальний фіксатор.
 • Відкручуємо банджо болт (ключ на 17) масляної магістралі. Болт має дві шайби, до магістралі (її видно) і після магістралі, її не видно і можна втратити.
 • Від’єднуємо роз’єм датчика рівня ОЖ, відкручуємо кріплення (TORX 25) і відводимо розширювальний бачок в сторону
 • За допомогою зірки M 10, позбавляємося від металевого кронштейна на кришці ГРМ
 • Послаблюємо болти шківа насоса охолоджуючої рідини (помпи, зірка M 10)
 • Якщо приводний ремінь не буде змінюватися або рішення буде прийнято в залежності від стану, помічаємо напрямок. Установка старого ременя в зворотному напрямку призведе до прискореного зносу.
 • Для доступу знизу знімаємо колесо і захист
 • Відкручуємо болти кріплення патрубка охолоджуючої рідини (головка 10 мм)
 • За допомогою накидного ключа на 16 мм віджимаємо натягувач і знімаємо поліклинові ремінь
 • Обвідний ролик буде заважати, відкручуємо його (ключ на 16 мм) і знімаємо
 • Викручуємо до кінця гвинти кріплення шківа помпи і знімаємо шків
 • Щоб відкрутити болти генератора, потрібно їх послабити (головка на 13), випрессовать втулку, потім викрутити остаточно і відвести генератор в сторону
 • Відкручуємо і знімаємо шків коленвала
 • Всі доступні знизу гвинти кріплення кришки ГРМ викручуємо (всього буде під шестигранник 5 мм. Коротких болтів. 10 шт., Довгих болтів. 8 шт., Болтів під головку 16 мм 3 шт)
 • Під двигун САХА встановлюємо домкрат (або траверсу зверху)
 • Знімаємо подушку утримує двигун під капотом
 • Позбавляємося від решти гвинтів кришки ГРМ
 • Витягуємо кришку ГРМ, відразу перевіряємо наявність ущільнюючих кілець (на фото стрілками). Якщо виявили відсутність дістаємо з блоку двигуна
 • Витягуємо стару прокладку
 • За допомогою шестигранника на 8 мм викручуємо технологічну заглушку, на її місце закручується фіксатор коленвала (в повному обсязі)
 • Підводимо мітки розподілвалів в положення приблизно відповідне установці фіксатора
 • Укручуємо фіксатор коленвала до кінця, провертає коленвал поки він не упреться в фіксатор, тим самим встановлюючи двигун в положення ВМТ
 • фіксуємо розподілвали
 • Регулятор фаз встановлений модернізований, це важливо при виборі комплекту ланцюга ГРМ на Tiguan 1.4. Регламент наказує замену не модернізованого регулятора фаз згідно TPI 2009810_28.pdf.
 • Послаблюємо болти, що утримують зірочку випускного вала і регулятора фаз. При цьому їх потрібно утримувати від провертання спеціальним ключем. (Головка 24 мм для болта зірочки, болт регулятора фаз зіркою M12 за годинниковою)
 • Плунжер натяжителя ланцюга ГРМ повертаємо в початкове положення і фіксуємо (якщо цього не сдалал, то все полетить в піддон. Плунжер, пружина, клапан). Відкручуємо (TORX 30), витягаємо його
 • Дістаємо лівий заспокоювач ланцюгового приводу, знімаємо стару ланцюг ГРМ. Витягуємо правий заспокоювач
 • Викручуємо старі болти зірочки випускного вала і фазорегулятора, встановлюємо нові болти (не затягувати їх).
 • Тепер установка в зворотному порядку, новий правий заспокоювач, ланцюг, лівий заспокоювач, натягувач. Зусилля для натяжителя 9 Нм.
 • Регулятор фаз затягується зусиллям 40 Нм і доворот 90 ° (проти годинникової стрілки), зірочка (випускний вал). 50 Нм і доворотом на 90 °. Обов’язково утримувати від проворота спеціальним ключем. Доворот потрібно робити після перевірки, пункт 40.
 • Витягуємо фіксатор колінчастого вала і фіксатори распредвалов
 • Для перевірки, особливо тим, хто взявся за заміну ланцюга ГРМ своїми руками: робимо 2 обороту коленвала, повертаємо фіксатори на свої місця. Фіксатор розподілвалів повинен встати легко, якщо все встановлено правильно.
 • Встановлюємо новий сальник в кришку ГРМ і колечка ущільнювачів
 • Чистимо і знежирюємо прилеглу поверхню на кришці і двигуні 1.4 CAXA. На стики наносимо невелику кількість герметика
 • Встановлюємо нову прокладку, попередньо забравши технологічне з’єднання
 • На нижню площину кришки наносимо герметик, встановлюємо її на місце
 • Болти затягуємо динамометричним ключем: три болта головкою 16 мм 50 Нм., Болти під шестигранник 5 мм 10 Нм.
 • Нове кільце ущільнювача під втулку. Втулку на своє місце
 • Повертаємо опору двигуну
 • Викручуємо фіксатор коленвала, на його місце різьбову пробку
 • Збираємо все інше в зворотному порядку: шків насоса ОЖ, генератор, і т.д. Шків коленвала з новим болтом затягуємо зусиллям 150 Нм і додаємо поворот на 180 градусів
READ  Як відрегулювати кулісу на ВАЗ 2110

Заміна ланцюга ГРМ Volkswagen Tiguan 2.0 tsi

На Volkswagen Tiguan в якості приводу ГРМ передбачена ланцюг. У неї є певні переваги перед ремінною передачею, основним з яких є неможливість розриву. Так, що ланцюг не обривається, але це не означає, що вона буде служити вічно. Знос ланцюгового приводу настає приблизно через 150 000 км. Після такого пробігу ланцюг може розтягнутися, на ній можна виявити відколи й інші дефекти. Все це говорить про те, що прийшов час замінити привід.

Про знос ланцюга і наслідки

Щоб вчасно виявити дефект, необхідно іноді перевіряти стан ланцюга і інших витратних матеріалів вузла ГРМ. Розтягнута ланцюг цілком може зіскочити з шестерень, і ось тоді обов’язково виникнуть великі проблеми. Без ланцюгової передачі в руховій системі почнеться справжній хаос. В цьому випадку поршні ударятся про клапана, що призведе до пошкодження останніх. Поршні й інші деталі механізму теж отримають пошкодження. Тому так важливо запобігти цьому, виробляючи постійний аналіз стану передачі.

Знос ланцюга може бути визначений за такими зовнішніми ознаками:

 • під час роботи мотора чутний нехарактерний шум;
 • з першого разу двигун запустити не виходить;
 • машина весь час глухне;
 • пального стало витрачатися більше.

заміна ланцюга

Якщо у вас вже все є, можна приступати до безпосередньої заміни ланцюгової передачі власними силами. Цю процедуру простою не назвеш, але і нічого вкрай складного в ній немає. Якщо ви бажаєте все робити самі і заощадити гроші на ремонті, ця інструкція буде для вас дуже корисна.

 • Встановлюємо авто на рівну площадку. Відкриваємо капот. Відключаємо ліву клему акумулятора.
 • Знімаємо корпус двигуна і повітряний фільтр.
 • З розподілвалів знімаємо заглушки, попередньо відвернувши болти їх кріплення.
 • Тепер крутимо колінвал в тому напрямку, в якому крутиться двигун. Ставимо перший циліндр в положення ВМТ. Отвори на распредвалах обов’язково повинні розташовуватися точно в тому положенні, як на малюнку:

Якщо знадобиться, потрібно буде прокрутити коленвал ще одні раз. Тепер фіксуємо розподілвали за допомогою спеціального фіксатора.

Фіксатор закріплюється болтом. Його можна закрутити від руки. Затягувати його не потрібно. 7. Зараз вже можна приступати до демонтажу кожуха ГРМ. 8. Тепер нам потрібно закріпити штифтом корпус натяжителя. Для цього потрібно натиснути рукою на планку натяжителя. Тиснути потрібно в напрямку, зазначеному на нижньому малюнку стрілкою.

Далі нам знадобиться опора для фіксації. З її допомогою ми фіксуємо зірочки розподілвалів і демонтуємо регулятор фаз розподілу газів. Для цього нам доведеться відвернути болти 2 і 4 (дивимося малюнок нижче). Напрямок ланцюга слід позначити маркером або фарбою.

Не забирайте далеко опору для фіксації. Вона стане в нагоді і при виконанні наступного дії. З її допомогою ми будемо утримувати шестірню масляного насоса, щоб вивернути болт її кріплення. На малюнку нижче він позначений цифрою 1.

Віджимаємо натягувач і знімаємо натяжну пружину. Повністю демонтуємо нятяжітель, відвернувши кріпить його болт. Відвертаємо болт, за допомогою якого кріпиться шестерня ланцюга ГРМ, і знімаємо шестірню разом з ланцюгом. 12. Стара ланцюг знята, тепер можна приступати до установки нової. Переконайтеся, що перший циліндр знаходиться в положенні мертвої точки. Насаджуючи зірочку, дивіться, щоб виступ (2) зайшов в паз (3) на шийці клонували.

Надягаємо на велику і малу зірочки ланцюг масляного насоса. Загортаємо кріпильний болт, встановлюємо натяжители і віджимаємо притискну пружину. Колінвал при цьому повинен перебувати в мертвому стані. 14. Тепер натягуємо ланцюговий привід ГРМ на зірочки розподільних і колінчастих валів. 15. вкручувати регулятор фаз розподілу газів. Укручуємо кріпильний болт. До речі, фахівці рекомендують використовувати новий кріпильний болт. Простежте, щоб ланцюг впритул примикала до заспокоювачами. 16. Встановлюємо натягувач і виробляємо натяжку ланцюга. Обов’язково перевірте суміщення міток. На шестерінці клонували і блоці циліндрів мітки повинні бути розміщені навпроти.

Всі інші деталі збираємо в зворотному порядку. Після закінчення процедури обов’язково запустіть двигун і перевірте його роботу. При наявності сторонніх шумів процедуру доведеться повторити.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS