Заміна крана отопітеля ВАЗ 2107

Як замінити кран на ВАЗ 2101-2107 “класика”, “Волга”, “Niva”, “Ока” (порядок робіт)

Операції із заміни крана опалювача на різних автомобілях дуже схожі і відрізняються в основному необхідністю в демонтажі деяких деталей для здійснення доступу до вийшов з ладу крану.

На замітку: краник грубки від “Жигулів” підходить і до автомобілів “Волга”, “Niva”, “Ока”.

Далі буде докладно розглянута заміна крана на автомобілях ВАЗ 2101-07 “класика”.

За інструкцією, перед тим як приступити до зняття патрубків, необхідно злити рідину з системи охолодження двигуна. Цю операцію можна опустити, враховуючи той факт, що радіатор грубки і патрубки знаходяться вище рівня основного радіатора. При цьому слід врахувати, що якась частина охолоджуючої рідини все одно витече, тому необхідно мати під рукою невелику ємність.

Викруткою послаблюємо затяжку хомутів і знімаємо шланги з труб радіатора опалювача. Не забудьте підставити ємність для зливу випливає з патрубків охолоджуючої рідини під шланги.

Ключем на “8” відвертаємо два самореза і знімаємо ущільнювач з труб радіатора.

В салоні машини знімаємо полку панелі приладів. Для зручності знімаємо корпус речового ящика. На ВАЗ 2104, 2107 з панеллю приладів з бічними повітряоводами, необхідно також демонтувати повітропровід, відвернувши гайку на “10” і піддягши шліцьовій викруткою засувки по периметру.

Ключем на “7” послаблюємо затяжку гвинта і від’єднуємо тягу приводу крана грубки (1).

Ключем на “10” відвертаємо дві гайки кріплення крана до радіатора отопітеля (2) і знімаємо кран обігрівача разом з впускний трубою і гумовою прокладкою.

Ключем на “10” відвертаємо дві гайки і від’єднуємо від крана впускний патрубок з прокладкою. Зверніть увагу на профіль прокладки.

У печки отопления замена крана на бытовой

Знімаємо і переставляємо на новий кран скобу кріплення тяги приводу.

Порада: “старі” металеві хомути для шлангів краще замінити на нові посилені (синього кольору).

Встановлюємо новий кран з новими прокладками в порядку, зворотному зняттю. Для “перестраховки” наносимо герметик на поверхню стикування крана і радіатора, а також крана і труби впускного патрубка.

Заповнюємо рідиною систему охолодження двигуна (при повному зливі) або доливаємо частина рідини, яка витекла з патрубків і радіатора при заміні, і переконуємося в герметичності з’єднання крана з радіатором обігрівача і впускним патрубком.

Заміна крана грубки (пічки)

Кран отопітеля служить для регулювання потоку охолоджуючої рідини через радіатор. У теплу пору року необхідність в обігріві салону відпадає, тому краник найчастіше знаходиться в закритому положенні.

“ГТ” Замена краника печки ВАЗ-2107 классика.

З приходом холодів, ми знову згадуємо про можливість регулювання температури в салоні, але іноді стикаємося з несподіваними проблемами: кран грубки (при проходженні через нього рідини) може потекти, окислюватися і навіть заклинити (при довгому невикористання). Розбору і ремонту ця деталь не підлягає, тому для відновлення системи опалення залишається тільки заміна крана грубки.

Заводський (штатний), кульової або керамічний кран, який краще?

Серед автовласників на різних форумах постійно виникають дискусії з приводу будь кран опалювача краще. Найчастіше баталії розгортаються між двома варіантами: кульовий або керамічний. Практично ніхто не сумнівається в тому, що штатний кран на основі гумової мембрани не надійний, частіше за інших дає текти, “заїдає” і особливо схильний до закислення. На доказ до цього. зображення вище, де причина заміни. заклинив кран і текти рідини.

Кульовий або керамічний?

Ми рекомендуємо придбати керамічний кран. Корпус у такого крана звичайний, але запірний елемент складається з двох керамічних пластин з прорізами, які повертаються одна щодо іншої.

Кульовий кран в принципі теж непоганий, безсумнівний плюс такого крана. більша пропускна здатність у порівнянні з керамічним (у відкритому стані прохідний отвір одно внутрішньому діаметру труби). При низькій температурі це особливо відчутно, але ймовірність закиснути у кульового крана вище, ніж у керамічної.

Скільки коштує новий кран грубки і робота по його заміні?

У Москві і Московській області середня При чому ціни на заводський, кульової або керамічний крани практично не відрізняються.

Робота по заміні крана в автосервісі коштує від 400 рублів і вище.

Ми радимо міняти кран опалювача самостійно. По-перше, ви заощадите гроші і придбаєте досвід в ремонті автомобіля. По-друге, ця операція не займе багато часу (близько 1 години), а вся необхідна інформація наведена в цій статті.

Замена крана печки (отопителя) ВАЗ 2107. Потек кран печки 2107.

Заміна крана грубки і вентилятора обігрівача ВАЗ-2104/2107

За минулі місяці з машиною проведено досить багато маніпуляцій, ніяк не було часу сісти і написати. Ось зараз вирішив, що бортовий треба колись починати.

Напевно не можна стати повноцінним власником жигулів, якщо ти не поміняв краник отопітеля і вентилятор :)))) На момент покупки машини вентилятор обігрівача на другу швидкість включати було страшно. лунав скрегіт і тріск, на малій швидкості було терпимо. Кран грубки не закривався, так як знятий був трос. Троси взагалі бовталися все, тобто нічого не регулювалося. На фото видно, що фіксатори оболонок тросів відкручені (так було на момент зняття панелі, я нічого ще не відкручував) і тому троси їздили цілком разом з опліткою.

Почати я вирішив з того, що відновив все. притягнув як треба і перевірив, що тепер все рухається, відкривається і закривається. І хоч і закралася в мене в голові думка, що з урахуванням того, що кран опалювача варто ще рідний, то краще б його не рухати, але було вже пізно. Перша ж поїздка через 10 хвилин проявила правильність тієї думки. Справа щось забулькало, а потім на поличку справа полився тосол, а вікна стали пітніти, але до “запчастин” я доїхав. Крани у продажу бувають кульові, керамічні і штатні (які течуть). Штатний купувати звичайно я не став, а ось суперечки на рахунок відмінності кульового від керамічного і який краще я хоч і прочитав, але який краще так і не з’ясував, тому взяв той що більше сподобався зовні, був у фірмовій упаковці і був дешевше. кульовий ( в комплекті йдуть гумові прокладки). Нема тільки болтика для фіксації троса управління, при цьому болтик від штатного крана не підходить. різний діаметр. Добре, що в коробці з різним кріпленням потрібний гвинтик знайшовся.

Потім подумав, що їхати назад і продовжувати лити тосол в салон не зовсім правильно, тому купив пластикову трубку відповідного діаметру, зняв з горем навпіл (стрічкові хомути мати їх!) Шланги обігрівача в моторному відсіку і з’єднав їх безпосередньо через цю трубку, так і доїхав.

Заїхав в теплий паркінг і півгодини ганчіркою промаківающімі і віджимав в відро розлився по килиму тосол. Ну, а потім заміна. зняв поличку, вийняв бардачок, повітропровід видер разом із заслінкою (мануала під рукою не було), відкрутив тросик, зняв кран. З радіатора вже нічого не виливалося. Прочитати ці дві строчки швидко, а так, в неприродній позі лежачи на порозі в відкритих дверей це займало трохи більше часу. Тут на фото кран ще старий стоїть:

Коли все зняв, подумав ну чому не можна було поставити краник в моторному відсіку? Ну трохи далі ось там. Але у всіх машинах ж так і зроблено! Потік якщо кран, то тосол не в салон поллється, а на дорогу, та й міняти простіше було б, хоча я думаю це питання задають всі, хто хоч раз міняв цей кран.

Ну, а тепер збірка. Прикрутив до нового крану коротку трубочку, просунув її в моторний відсік, доклав кран, а тепер потрібно потрапити болтиками в отвори, причому верхнім потрапити куди треба заважає сам кран. Тобто потрібно його якось тримати, іншою рукою потрапляти дивлячись через бардачок або на дотик.

Тут я подумав, ну чому б там не зробити шпильки? Одягнув на них кран і гайками загорнув, просто і зручно. Ну або гвинти заставні з того боку але ні, там отвори, в них потрібно потрапляти.Ну ладно, верхнім болтом я потрапив, наживив, вставив нижній, благо він на увазі, там потрапляти легко, ось тільки чому він не затягується? А чи не затягується він тому, що заставна квадратна гайка, яка з того боку стоїть, мати її, випадає і падає вниз на кожух вентилятора, коли ви відкручує болт при знятті крана!

Було сказано багато теплих слів на адресу конструкції і її італійських конструкторів. Радянських конструкторів в силу патріотизму лаяти не хотілося.

Отщелкивали дві засувки з боку крана, розсовую наскільки можна половинки корпусу обігрівача і пальцем шукаю гайку, знайшов! Тепер потрібно зуміти вставити через вузеньку щілину гайку на місце, ніж те її подужати, щоб не випала, а потім вставити болт і наживити його. Скажу так, гайка випадала ще 3 рази, але нарешті я впорався! Мануал радить по-моєму її обмазати пластиліном і заліпити її туди. Але от не готовий я опинився до такого, пластиліну з собою не вожу. Ну а далі збірка в зворотній послідовності. І ось я вже їду і регулюю температуру не відкриванням вікна, а ручкою регулятора температури! Зручно чорт забирай!

Раз вже зробив кран, треба зробити і вентилятор. Почитав інтернети і усвідомив, що найкраще купувати вентилятор в зборі з крильчаткою, обов’язково з підшипниками і краще якщо це буде LUZAR Lfh0101. Відразу скажу, що удосконаленням конструкції, тюнінгом, заміною вентилятора на “восьмий” займатися не хотів, хоча все це в інтернеті знайшов і прочитав. Хочу тільки зібрати нормально штатну конструкцію.

Отже починаємо зі зняття “сьомий бороди”, там все просто і всюди описано. знімаємо поличку справа, потім виймаємо панель з годинником, відкручуємо зверху гайки, знизу саморізи і витягуємо її. Далі потрібно відщепнути повітроводи (тут я вже вчений і отщелкнул їх правильно, не видираючи разом з заслінками), від’єднуємо трос регулювання заслінок, потім отщелкивали 4 засувки і нижню частину обігрівача можна виймати. Ой, ні, провід маси від моторчика заважає, його треба відключити. А підключений він десь далеко в надрах за центральним воздуховодом. Щоб відкрутити масу, потрібно рукою по дроту намацати цю гайку, потім просунути туди головку на 10, стронуть гайку, а відкручувати її краще рукою. Тому що на дотик довгою трубою з головкою працювати незручно. вона зіскакує. Рукою лізти до речі теж незручно, там тісно, ​​кругом залізяки стирчать якісь, але подряпавши руку в кров я таки відкрутив гайку. Ближче мабуть точки підключення маси не знайшлося.

Було сказано багато теплих слів на адресу конструкції і її італійських конструкторів. Радянських конструкторів в силу патріотизму лаяти не хотілося.

І ось він кожух разом з вентилятором знятий

і я його тримаю в руках. Відразу зрозуміла причина тріска. крильчатка зачіпає за кожух, на фото в верхній частині сліди цього зачіпання.

Виймаю вентилятор, його посадочне гніздо чомусь овальне і тому моторчик перекошується і починає зачіпати за кожух. Взяв крутнув рукою крильчатку і пролунав вереск, хоча при роботі вентилятора на першій швидкості він не виникав. Але в будь-якому випадку необхідність заміни очевидна.

Новий вентилятор, встановлений на своє місце теж став зачіпати крильчаткою за кожух! Ну що ж, підсунь папірець, як раз ось гарантійний талон для цього підійде.

Тепер вентилятор коштує рівно, крильчатка чітко в центрі і ні за що не зачіпає. Тепер підключаємо дроти до резистору. Йо-майо, що за конструкція. всі дроти вільно висять і запросто можуть випасти назовні, їх можна нижньої заслінкою прищемити, дивне рішення. Ну зробили б там хоч вушко якийсь або хомутик? Загалом удосконалив розташування проводів в міру можливостей. стягнув стяжкою. Кембрік від “Лузар” довелося надрізати, щоб червоний провід дістав до резистора НЕ перегинаючи інші.

Далі збірка в зворотній послідовності. Перед установкою “бороди” пробне включення і не працює! Ах ти мать твою, масу то я не підключив! Тут знову згадалися конструктори, подивився на подряпану руку і, що ж робити, поліз рукою в надра прикручувати, прикрутив, вентилятор заробив, тріск і вереск пропав, ну і відмінно, далі залишилося тільки зібрати.

Краник. 270 рублів, моторчик вентилятора. 650 рублів. Робота. безцінне :)))

Як і коли міняти кран грубки ВАЗ 2105-07

На автомобілях сімейства ВАЗ є чимало вузлів і механізмів, які далекі від досконалості і мають низьку надійність. Одним з таких є кран грубки. Власники ВАЗ 2105-07 досить часто стикаються з необхідністю заміни цієї деталі через витоки охолоджувальної рідини або внутрішнього окислення механізму, що порушує його працездатність. Благо, деталь коштує недорого і замінити її в гаражних умовах під силу кожному.

За що відповідає і де розташований кран грубки

Опалення салону ВАЗ 2105-07 здійснюється за допомогою охолоджуючої рідини (тосол, антифриз), яка циркулює по системі охолодження силового агрегату. Відбір тепла виробляється радіатором пічки, підключення якого до системи виконано за допомогою двох патрубків. Завдяки роботі вентилятора обігрівача повітря проходить через теплообмінник, нагрівається і подається в салон автомобіля. Однак тепло потрібно далеко не завжди. Так, в літній період іноді доводиться включати обдув стекол, щоб вони не запотівали. Підігрів в цьому випадку буде зайвим. Щоб була можливість регулювати подачу теплого повітря, в системі опалення передбачений кран грубки. За допомогою цього вузла проводиться регулювання подачі гарячої охолоджуючої рідини (ОЖ) в радіатор опалення або повне її перекриття. В результаті вентилятор не нагріває і не опалює салон, коли це не потрібно.

Кран грубки розташований безпосередньо на вході в радіатор і кріпиться за допомогою двох болтів. Герметизація з’єднання забезпечується гумовим ущільнювачем. Управління краном здійснюється тросом з важелем на передній панелі. Шляхом переміщення важеля можна закривати або відкривати запірний механізм, тим самим регулюючи потік рідини через радіатор і температуру повітря, яка надходить в салон.

Заміна крана грубки ВАЗ 2105, 2106, 2107

Одним з елементів системи опалення «Жигулів» є кран грубки, за допомогою якого регулюється температура повітря в салоні. Згодом нормальне функціонування крана порушується, що зумовлено тими чи іншими проблемами. Якщо виникають якісь проблеми деталь потребує демонтажу та подальшому ремонті або заміні. У більшості випадків кран не ремонтують, а міняють на новий.

Як зняти кран грубки ВАЗ 2105-07

Щоб приступити до заміни вузла потрібно підготувати деякий перелік інструментів і матеріалів:

 • ріжковий ключ на 7 і 10;
 • хрестоподібну викрутку;
 • новий кран і гумові прокладки (якщо немає в комплекті);
 • герметик;
 • ганчір’я;
 • тосол для доливання.

Процедура заміни механізму на карбюраторних і інжекторних машинах проводиться аналогічним чином. Роботу здійснюють на холодному двигуні в наступній послідовності:

 • Зливаємо тосол з системи охолодження двигуна, для чого знімаємо захист картера, відкручуємо пробку радіатора і болт на блоці циліндрів.
 • В підкапотному просторі послаблюємо хомут і знімаємо подає патрубок грубки. З підводить трубки знімаємо патрубок
 • Демонтуємо правий воздуховод, який кріпиться за допомогою засувок і гайок. Для зручності рекомендується демонтувати правий воздуховод
 • Відкручуємо кожух керуючого троса і знімаємо останній з важеля крана опалювача. Трос управління краном грубки кріпиться за допомогою скоби і болтика на 7
 • Відвертаємо 2 гайки кріплення крана до радіатора отопітеля, при цьому бажано підкласти ганчір’я, оскільки може витекти деяка кількість ОЖ. Кран отопітеля закріплений двома болтами
 • Виймаємо запірний механізм разом з підвідної трубкою і ущільнювачем. Кран демонтують разом з підвідної трубкою і ущільнювачем
 • Відкручуємо 2 болта кріплення підводить трубки до крана і знімаємо трубку разом з гумовою прокладкою. Від старого крана від’єднують трубку і витягають ущільнювальну гумку

Коли потрібна заміна і який кран вибрати

Необхідність в заміні крана опалювача виникає по ряду причин. До таких належать:

 • заклинювання вузла;
 • підтікання;
 • недостатньо тепле повітря в салоні.

Варто розглянути ці неполадки більш докладно. Заклинювання крана відбувається через появу засмічення або утворення накипу при використанні води замість тосола. Несправність усувається шляхом прочищення або заміни вузла. Іноді буває, що з краника злітає керуючий трос. У цьому випадку досить повернути його на місце і закріпити. Якщо кран заклинило, то важіль управління буде рухатися з великим зусиллям. Якщо ж переміщення важеля легке, то це свідчить про те, що трос злетів.

Управління краном грубки здійснюється за допомогою троса, який іноді може злітати з важеля на крані

Найбільш частою проблемою з краном є поява течі. В результаті під ногами переднього пасажира утворюється калюжа з охолоджуючої рідини. Якщо в системі охолодження використовується антифриз, то при появі течі, в салоні на склі утворюється маслянистий наліт. У цьому випадку рівень ОЖ в системі падає, що може привести до серйозних наслідків. перегріву двигуна. Для початку потрібно підтягнути кріплення крана до радіатора. Якщо це не допомогло і витік рідини не припиняється, вузол потребує, як правило, в заміні.

У складі тосола присутні шкідливі для організму людини речовини, що говорить про необхідність усунення неполадки в найкоротші терміни.

З’ясувавши, що кран потребує заміни, потрібно визначитися, яку деталь вибрати. Сьогодні можна придбати керамічний або кульової запірний механізм. Тому у власників, які зіткнулися з вибором, виникає питання, чому віддати перевагу? Якщо виходити з досвіду власників «Жигулів», то керамічна деталь більш краща, оскільки кераміка не схильна до окислення.

Керамічний кран ототпітеля вважається більш надійним, в порівнянні з кульовим

Що стосується кульового крана, то його доводиться міняти 2 рази на рік. навесні і восени. Однак вибір залишається за власником авто.