Заміна керівництва ВАЗ 2106

Короткі відомості

Клапани мають просту конструкцію та відрізняються високою зносостійкістю. Останній обумовлений матеріалом виготовлення, який повинен витримувати підвищених вантажів.Сам клапан складається з декількох сайтів: місце контакту пластини та голови блоку циліндрів називається сідлом. Він виготовлений з сталі або чавуну та притискається до GBC.У своїй меті клапани є двома типами:

Вхід

Відповідальний за постачання паливної суміші до циліндр-поршневої системи. Мають твердий стрижень і, як правило, тарілку більшого діаметра для поліпшення робочих властивостей.

Випускник середньої школи

Відповідальний за видалення вихлопних газів під час роботи двигуна. Стрижень такого типу клапанів зроблений порожнистою; Натрій поміщений всередині. Ця конструкція дозволяє охолоджувати випускний клапан, оскільки він чутливий до більшого нагрівання, ніж споживання. Для його виробництва необхідно використовувати термостійкий метал.Чому потрібно замінити клапани?За звичайних умов експлуатації клапани можуть підлягати заміні через знос. Це відбувається приблизно на 300 тисяч км.Причини, які вимагали незапланованою заміною, зазвичай два: розширені та деформації.Передчасне вправи може статися завдяки: клапан деформується, коли ланцюг синхронізації зламаний або у випадку, коли він рухається до декількох посилань (це відбувається з поганою напругою). В результаті стрижень починається, що призводить до вільного прилягання пластини до сідла.

Коли потрібно змінити посібники?

Основний симптом, що означає, що рукави клапанів утворюються. збільшення споживання моторного масла. Коли у штока з’явився поперечний вільний хід (люфт), то олійні ковпачки вже не в змозі запобігти проникненню мастила в циліндри з верхнього моторного відсіку, де розташований розподільний вал. Вона протікає у збільшений зазор між клапанним стрижнем та внутрішнім діаметром втулки та безперешкодно потрапляє в камеру згоряння.

Дим, що виходить із вихлопного сизого, — ознака згоряння олії

Ознаки споживання олії через проблеми з напрямними такі:

 • сизий дим з вихлопної труби від продуктів горіння, що вилітають, мастила, що постійно потрапляє в циліндри;
 • машина практично не втрачає в динаміці, але димить неабияк;
 • світлий «пухнастий» нагар на електродах свічок запалювання;
 • на спідницях та різьбовій частині свічок спостерігається масло у рідкому вигляді.

Порада. По нагару на свічках ви можете визначити циліндр, в який потрапляє найбільша кількість мастильного матеріалу. Це корисно для діагностики.

Це і є масляний нагар на свічці запалювання

Оскільки масло може проникати в камери також з вини циліндро-поршневої групи, необхідно провести діагностику, щоб точно визначити несправність. Як приклад пропонується взяти популярний автомобіль ВАЗ 2106:

 • Поміряйте компресію в циліндрах. Мета полягає в тому, щоб переконатися в звичайному технічному стані поршневих кілець.
 • Видаліть кришку клапана, послабити ланцюжок та відкрутіть передачу розподільного валу, викинуючи етикетку.
 • Зніміть ручний вал разом з ліжком і зніміть рокер. Розблокуйте пружини клапанів циліндра, чия свічка сильніше покрита Нагар.
 • Акуратно зніміть сальник і рукою спробуйте похитати шток убік, одночасно рухаючи його вгору-вниз.
READ  Як змінити ланцюжок часу на ВАЗ 2106

Щоб відчути спинку, клапан повинен бути витягнутий для стрижня і зміщений з боків

У присутності заднього листа ви можете безпечно продовжувати розбирати, тому що замінити рукава, необхідно видалити голову циліндра. Якщо у вас немає сумніву, перевірте залишкові клапани, картина повинна бути приблизно однаковою.

Як замінити посібник з клапана

Фітнес клапанного рукава рекомендується визначити розрив у сполученні клапана. Вимірюється діаметр стрижня та діаметр отвору у втулці, обчислюється зазор та його величина порівнюється з гранично допустимими. Зазвичай автомобілі мають надзвичайно допустимий розрив у впускних клапанах 0,15 мм, у випуску 0,20 мм.

Це зручно вимірювати кліренс у кон’югації рукавного клапана наступним чином. Клапан піднімається над сидінням до положення, показаного на малюнку нижче. Натисніть на клапан в одному напрямку і встановіть індикатор, щоб він відпочити на нозі в циліндричних лініях клапана. Покладіть шкалу індикатора на нуль. Натисніть клапан на іншу сторону і прочитайте показники показників.

Перевірка зазору між стрижнем та направляючою втулкою клапана

Величина розриву у кон’югації рукавного клапана може бути оцінена без індикатора “на дотик”, оскільки величина непрямого розриву S значно більш діє. При перерахунку дійсних прогалин у непрямі автомобілі ВАЗ отримали такі значення. Для впускних клапанів SLS S буде 0,7-0,8 мм, надзвичайно дійсний 1,3 мм. Для випускних клапанів S 0,5-0,7 мм. Ліміт 1,0 мм.

Зменшення прогалин S у випадку випускних клапанів пов’язано з підвищеною довжиною їх рукавів. Якщо прогалини перевищують норму, спочатку замінити клапани. Якщо надмірне очищення не усувається лише заміною клапана, рекомендується замінити посібник клапанів.

Направляюча втулка на вигляд порівняно проста деталь, проте з її допомогою базується клапан, і він повинен зайняти цілком певне положення щодо сідла. Геометрія рукава. це не тільки основні розміри, які можна виміряти з супорти, мікрометром. Поняття геометрії включає в себе: шорсткість (чистота поверхні), хвилястість, точність поверхні та точність поверхні відносно один одного.

Клапанні рукави, що поставляються на запчастини, часто непридатні для установки. Часто невідповідність циліндричних поверхонь рукава видно неозброєним оком у упакованому, згідно з посадкою. Втулки частіше притискаються до голови з великою напруженою, і це трапляється, що вставляючи майже вручну.

Розгортання клапана рукавів

Після натискання рукава повинна бути розгорнута. Розгортання. остаточна обробка пробурених та оголених отворів для того, щоб отримати точну форму та діаметр циліндричних отворів з невеликою шорсткості (RA = 0,32-125 мкм). Розгортання не змінює положення осі отвору.

Тому, якщо втулка за своєю геометрією непридатна до встановлення, але все ж таки встановлена, то після обробки сідел фрезами, які базуються направляючими стрижнями по отворах у втулках видалити з фасок нагар і наклеп не вдається. Різак “чіпляється” сідло з одним зубом.

У таких випадках, як правило, намагається виправити нахил розгортки в рукаві отвір. Наприкінці такої “переробки”, розрив у кон’югації рукава (з новим рукавом) стає рівним розрив зі старим рукавом, і всі роботи втрачають своє значення.

Заміна вхідного та випускного клапана рукава

Найчастіше рекомендуються «ударні» методи, нижче будуть розглянуті способи заміни клапанних втулок за допомогою гвинтових пристроїв з максимальною уніфікацією деталей. Оскільки шпильки кріплення корпусу розподільного валу не так просто, це має сенс для екстремальних клапанів, щоб зробити коротку шпильку (розміри в дужках) і низької гайки.

Точні вази вази рукави

Натискання нового клапанного рукава виконується за допомогою шпильки, горіхів, зупинки та наконечника. Натискання та натискання рукавів Samara Cars, OKA та Moskvich-21412 виробляються з використанням ті ж адаптації, що й для ВАЗ.

READ  Як затягнути головку на ВАЗ 2106

Ремонт GBC заміни ВАЗ ВАЗ ВАЗ 2106 клапанів (частина 7)

Прес-клапанний рукав Moskvich

При відновленні головок блоків Москвича-21412 та Волги ГАЗ-31029 має стикатися з труднощами, коли втулки просто не роблять без попереднього буріння. Причина такої довговічної посадки втулок дуже великі колготки у зв’язку. Справа в тому, що головки нагрівають до 160-175 градусів, а втулки охолоджують у двоокису вуглецю (“сухий лід”) до мінус 40-45 градусів.

За таких умов втулки клапанів практично вставляють в отвори головок, а не запресовують. Головки двигунів повітряного охолодження, наприклад, на ЛуАЗ-969М, рекомендують нагрівати до 190-210 градусів без охолодження втулок.

Втулки, що поставляються в запасні частини, часто доводиться проточувати зменшення зовнішнього діаметра на величину до 0,3 мм. При натягах у поєднанні втулка-головка до 0,15 мм і більше (що приблизно вдвічі більше рекомендованих значень) відбувається щось на зразок зварювання втулок з головкою. У цьому випадку метод удару не досягає успіху, а оправки стають люблять гриби з капелюхами. При випресовуванні таких втулок на пресі на них залишається метал головки блоку.

РЕМОНТ ГБЦ ЗАМІНА НАПРЯМНИХ ВТУЛОК КЛАПАНІВ ВАЗ 2106 (ЧАСТИНА 7)

Якщо рекомендовані натяги у сполученні втулка-головка у автомобілів ВАЗ 0,063-0,108 мм, у автомобілів Москвич і Волга відповідно 0,025-0,064 мм і 0,027-0,087 мм, т.е. менше, але більш важкі випадки причин виявляються саме останнє. Цілком можливо, що це пов’язано з великими діаметрами втулок, ВАЗ. 14 мм, “Москвич”. 15 мм, “Волга”. 17 мм.

Creampling і відтворення негабаритних втулок клапанів

При розсвердленні втулок зменшується товщина їх стінок і тиск притискання втулок до стінок отворів у голівці. НПЗ рекомендується виконувати до товщини стінки рукава 1 мм. Випресування розсвердлених втулок за допомогою гвинтових пристроїв показано на рисунках нижче. Крім того, лише поради різні.

Випресовування втулки клапана з розсвердлюванням на Волга ГАЗ-31029

M12x1.5 різьбовий шпилька з достатньо міцної сталі з термічною обробкою. Наприклад, сталь 38xgs з термічною обробкою. поліпшення (зміцнення з високими відпустками). Якщо нитка шпильки рухається (не вирізати), то його міцність на розрив збільшується приблизно на 25%.

Багато хто знайомий з такими механічними характеристиками, як довговічність, деформація, еластичність. Менш відомі такі характеристики, як енергоємність або здатність зберігати еластичну енергію. Сталь, що використовується для виготовлення міцних шпильок, просто збільшується енергоємність. В результаті, коли різьбовий кінець шпильки, він, разом з наконечником, буквально постріл на нього. Останнє повинно бути занесене з огляду на особливо важкі втулки клапана.

Натисніть клапанний рукав на пресі

Вертикальне розташування рукавів у головці автомобільних двигунів Cylinders Volga дозволяє просто просто заплатити їм на пресі. При цьому може бути використана оправка, що згвинчується з двох деталей або спеціальне оправлення (одна деталь).

За матеріалами книги «Пристрої для ремонту автомобілів». Росс Твег.

Як змінити напрямні втулки клапанів ВАЗ 2106

Носіння направляючих рукавів клапанів легко і швидко визначається власником транспортного засобу. Основним симптомом цієї несправності є збільшення споживання мотоциклів.

Перше, що потрібно перевірити з збільшенням споживання моторного масла, це клапани двигунів автомобіля. Інший знак несправності може бути характерний шум двигуна в головній зоні. Найпростіший спосіб перевірити це. відкрити капот автомобіля, запустити двигун і уважно слухати. Якщо дивний і незвичайний шум помітний на тлі двигуна, то необхідно діагностувати клапани та направляючі втулки.

Заміна направляючих рукавів Клапани

Видобуток

 • Настійно рекомендується нагріти голову циліндрів десь до 100 градусів за Цельсієм десь до процедури. Алюміній, з якого здійснюється CCC, має більший коефіцієнт розширення, ніж матеріал посібника з рукава. Завдяки нагріванню напруженості з’єднання, муфт-рукав суттєво зменшується, а довідники можуть бути спокійно, не пошкоджуючи посадку, розряд з легкими ударами молотка або куварювача.
 • Для вилучення застосовують спеціальний інструмент-вибивання (оправлення). Незважаючи на свою високоспеціалізовану та високу вартість, цей інструмент дозволяє точно здійснювати точно вздовж осі направляючого рукава. Часто досвідчені транспортні засоби для таких процедур вилучені з пневматичними колекціонерами та спеціальними насосами. для них.
READ  Відрегулювати клапана на ВАЗ 2106 своїми руками

Інструмент з причин та натискання рукавів

Натискання направляючого рукава ВАЗ 2106 від гнізда за допомогою спеціального інструменту

Запресовування нових напрямних втулокВАЗ 2106

Отвори напрямних втулок ВАЗ 2106 розгортаються після монтажу

Чому гільзи можуть вийти з ладу

Основною причиною провалу направляючого рукава. це їх одяг. В результаті споживання змащувальної рідини збільшується, оскільки підсвічування частин призводить до швидкого провалу масло-листової шапки та олії в камеру згоряння. В результаті існує формування освіти, порушення температурного режиму двигуна, збільшення токсичності вихлопних газів та поломки каталізатора (якщо він знаходиться в автомобілі).

Цікаво: Мотор ВАЗ-21128 Нові та його індикатори довговічності

керівництва, 2106

Носили ВАЗ 2106 клапанних рукавів

Своєчасна заміна моторного масла та належної роботи автомобіля автомобіля дозволяє розширити термін служби втулок і змінити їх кожні 180-200 тисяч кілометрів пробігу. Однак, завдяки прогалин клапана та невідповідностей моторного масла, запропоновані стандарти можуть відбуватися за допомогою бічного зносу рукавів та зменшення рухливості клапанів по осі стрижня через збільшення радіального навантаження на нього. З цієї причини, після зміни масляних шапки, розрив можна регулювати в направляючих рукавах. Занадто багато розриву і виявлення вузлів рукава є обов’язковою зміною.

Причини розбиття деталей та їх наслідки

Характерна особливість керівних елементів полягає в тому, що вони не провалилися в один момент, але поступово носять поступово. Термін «життя» деталей на авто бюджетної категорії становить від 180 до 300 тис. км, а на дорожчих іномарках може досягати 1 млн км. На процес зносу впливає кілька факторів, які можуть прискорити його:

 • якість використовуваного моторного масла та своєчасність його заміни;
 • Температурний режим роботи блоку живлення, тим частіше носять рухові поверхні;
 • якість палива та горючої суміші, чиї пари проникають у будь-які нещільності та вносять свій внесок у процес повільного руйнування деталей.

Нагар на штоку руйнує втулку досить швидко

Примітка. На робочий ресурс всіх елементів газорозподільного механізму також впливає справність системи живлення та запалювання. Коли в результаті неполадок виникають бавовни в паливний або вихлопний колектор, то мастило між парою клапан. втулка змивається незгорілим бензином, тому кілька секунд механізм працює “на суху”.

Зношена деталь характеризується «розбитим» внутрішнім отвором, внаслідок чого шток клапана починає в ньому надто вільно ходити, а потім з’являється люфт. Стрижень перекошується в процесі роботи, а тарілка погано поєднується з сідлом, герметичність сполучення поступово втрачається. Від камери згоряння до механізму, гази пробивають, а масло падає зверху, внаслідок чого формується Нагар. Він також сприяє прискоренню зносу, швидко наводячи деталь у повну непридатність.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS