Заміна ГРМ Nexia 16 клапанів

Table of Contents

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів

Необхідні інструменти та матеріали: ремінь ГРМ, помпа (при необхідності), обвідний ролик, набір головок і ключів (шестигранник, ключ на «10» і ін.), Ємність для зливу антифризу.

 • відкрутити приймальню трубу, а ткже повітряний фільтр з патрубками, злити антифриз;
 • зняти верхній патрубок, послабити кріпильні болти шківа ГУР;
 • послабивши натяжна болт генератора, зрушити його в сторону ДВС і зняти ремінь;
 • для доступу до коленвалу і натяжній ролику кондиціонера, домкратом підняв автомобіль, зняти праве колесо;
 • зняти ремінь кондиціонера, відкрутити ключем на «12» три болта шківа ГУР, ключем на «10». відкрутивши чотири болта на верхній захисній кришці ременя ГРМ, зняти її;
 • зняти подушку ДВС;
 • за допомогою болта шківа колінчастого вала за годинниковою стрілкою обертати коленвал до збігу міток на розподільних валах;
 • відкрутити шків коленвала і зняти його (мітки повинні збігатися);
 • ключем на «10», відкрутивши кріпильні болти, зняти нижню захисну кришку ременя ГРМ;

Результатом правильної заміни ременя ГРМ буде стабільна робота ГРМ і всього двигуна автомобіля в цілому. Також водій отримує впевненість в тому, що не відбудеться заклинювання і обриву ременя механізму газорозподілу. При цьому важливо розуміти, що ролики і помпу необхідно міняти разом з ременем, навіть якщо при візуальному огляді немає зауважень, а також робота даних елементів не викликає нарікань станом на даний момент.

Ремінь ГРМ на DAEWOO Nexia і його особливості

Ремінь газорозподільного механізму. простий і одночасно важливий елемент автомобіля, призначений для синхронізації розподільного і колінчастого валів. Основне завдання зводиться до того, щоб приводити ГРМ в рух і не допустити зіткнення один з одним клапанів і поршнів.

До речі, можна виділити особливості ременів ГРМ з різними моторами:

 • двигун Nexia 8 клапанів простий і надійний, але недостатньо потужний. При розриві ременя ГРМ ризик загину клапанів є, але у такого двигуна часто буває так, що не гне клапана;
 • двигун Nexia 16 клапанів. більш тяговий мотор з хорошим розгоном. При розриві ременя ГРМ ризики погнути клапана помітно зростають.

У будь-якому випадку, як на 8-й клапанному, так і на 16-й клапанному ДВС за станом ременя ГРМ потрібно стежити і міняти його строго за регламентом або навіть раніше при такій необхідності.

ГРМ DAEWOO Nexia: заміна ременя механізму газорозподілу

Корейська автомобіль DAEWOO Nexia (DAEWOO Nexia) на ділі є бюджетною розробкою, яка об’єднує в собі окремі технології GM, напрацювання німецького концерну Opel і т.д. Так чи інакше, низька початкова вартість, доступні ціни на запчастини і досить недороге обслуговування роблять цей автомобіль популярним.

Знос ременя може статися набагато раніше встановлених термінів. Це буде залежати від експлуатаційних умов і якості самої деталі, а також ряду інших факторів. Далі ми розглянемо, які фактори впливають на скорочення термінів експлуатації ременя і як замінити ремінь ГРМ на Nexia в залежності від типу ДВС (двигун Nexia 8 клапанів і двигун Nexia 16 клапанів).

Заміна ременя ГРМ Nexia 8 клапанів

Необхідні інструменти та матеріали: ремінь ГРМ, помпа (при необхідності), обвідний ролик, набір головок і ключів, спеціальний ключ на «41» для натягування ременя помпою. Послідовність виконуваних дій по заміні ременя ГРМ з паралельної заміною помпи:

Перевірка міток і заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia

Перш за все, газорозподільний механізм являє собою складний пристрій, що складається з одного розподільного вала або двох валів для ряду випускних і впускних клапанів, а також допоміжних деталей і елементів.

Шток приводиться в рух ременем. При цьому в механізмі ГРМ має суворо дотримуватися одне правило: положення валів один щодо одного не повинно змінюватися. Також не допускається рассинхронизация. Однак в разі розриву або зносу ременя ГРМ синхронізація буде порушена. Відповідно, порушується і робота всього газорозподільного механізму.

При цьому помилково покладатися тільки на інтервали заміни ременя, які прописані в керівництві по експлуатації автомобіля. В першу чергу, важливо враховувати основні фактори, що впливають на швидкий знос ременя ГРМ:

 • неякісна деталь (заміна на неоригінальний ремінь)
 • ремінь із заводським браком;
 • тривала експлуатація автомобіля у важких умовах;
 • неякісний ремонт, в результаті якого ремінь, стикаючись з зовнішньої сторони з іншими елементами, швидко приходить в непридатність;
 • потрапляння на поверхню ременя масла, палива та інших рідин;
 • Йдемо далі. Щоб зрозуміти, як перевірити мітки ГРМ на DAEWOO Nexia, перш за все, важливо враховувати, для чого ці мітки необхідні. Так ось, вони потрібні для синхронізації газорозподільного механізму. При цьому в рамках перевірки і заміни приводного ременя важливо виставляти механізм строго по мітках.

Наприклад, якщо при заміні ременя мітки будуть виставлені неправильно, механізм газорозподілу не працюватиме синхронно, почнуться збої в роботі силового агрегату і т.д.

Загальний алгоритм перевірки (виставлення) міток:

 • встановити автомобіль на оглядову яму і демонтувати праву частину захисту картера ДВС;
 • домкратом підняти праве переднє колесо і зняти його;
 • відкривши капот, відключити мінусовій провід від акумулятора;
 • демонтувати повітряний фільтр і відпустити затяжку болтів кріплення генератора, зрушити його в сторону ДВС, що дозволить послабити натягу ременя генератора;
 • зняти ремінь допоміжного обладнання (ременя генератора) і шків насоса ГУР;
 • демонтувати верхню частину захисного кожуха ГРМ;
 • зняти шків колінчастого вала і нижню частину захисного кожуха газорозподільного механізму;
 • обертати шків коленвала до збігу міток на корпусі і шківі;
 • проконтролювати положення міток на шківі распредвала;
 • послабити натяг ременя ГРМ за допомогою ексцентрика на водяній помпі (ексцентрик повертають спеціальним ключем на «41»);
 • зняти ремінь ГРМ і повторно проконтролювати положення міток на шківах коленвала ГРМ і розподільного вала.

Ще додамо, що на автомобілі Nexia з 16-клапанним ДВС мітки на шківах розподільних валів повинні дивитися один на одного. Так чи інакше, вивчивши особливості виставлення по мітках, можна переходити до розгляду самої заміни ременя ГРМ на Nexia.

Підведемо підсумки

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, що заміна ГРМ DAEWOO Nexia, а точніше ременя приводу механізму газорозподілу, є обов’язковою і відповідальною процедурою. При цьому важливо міняти ремінь не тільки за регламентом, а й враховувати окремі фактори, які можуть призвести до скорочення терміну служби.

Так чи інакше, при необхідності роботи по заміні ременя ГРМ на DAEWOO Nexia можна виконати своїми руками в умовах звичайного гаража. Звичайно, будуть потрібні певні навички (важливо вміти правильно виставити мітки ГРМ, злити і залити антифриз при необхідності замінити помпу і т.д.).

READ  Машина глухне на малому газу

Якщо було виявлено, що який-небудь елемент потребує заміни або заміна буде потрібно незабаром, паралельно заміні ременя ГРМ слід провести додаткові роботи по заміні зношених або вийшли з ладу.

Ігнорування цього правила комплексної заміни може стати причиною того, що старий ролик може заклинити, в результаті чого новий ремінь все одно буде обірваний з усіма наслідками, що випливають.

Заміна ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів

Для довгострокової роботи будь-якого авто регулярно необхідно проводити техогляд і необхідні заміни. того Для щоб не заощадити на автосервісі, можна процедури багато виконувати самостійно. У статті описана ременя заміна ГРМ на DAEWOO Nexia 16 клапанів руками своїми: фото і відео, які включені до доповнюють, статті докладну інструкцію.

комплектуючого інструменти

Для того щоб заміну провести ремінця, необхідно підготувати комплект який, в інструментів повинні входити:

 • набір торцевих набір;
 • ключів накидних ключів;
 • викрутки з різним спецключ;
 • діаметром на «41»;
 • шестигранник;
 • нові витратні матеріали.

витратні Купувати матеріали краще у перевірених виробників, як так це гарантує якість виробу і довгострокову відповідно експлуатацію.

Для чого ремінь потрібен ГРМ

Перш ніж здійснювати своїми заміну руками, необхідно розібратися, що з уявляє себе ремінь ГРМ для Nexia DAEWOO 8 кл і 16 кл. Його призначення. синхронізувати роботу валів двох: колінчастого і розподільного. А також з його здійснюється допомогою робота водяного насоса. Являє гумове собою виріб у вигляді обода замкнутого внутрішньої. На типу стороні знаходяться зуби, які для служать кращого зчеплення і виключають прослизання.

Обрив ГРМ ременя може мати важкі наслідки автомобіля для DAEWOO Nexia. При його распредвал обриві зупиняється, а колінвал продовжує рухатися. У поршень результаті стукає по клапанів і приводить їх в непридатність. може Це привести до капремонту силового агрегату його або заміні. Треба відзначити, що на де, двигуні встановлена ​​8 клапанна система, наслідки можуть обриву бути менш серйозним, ніж силового для агрегату, у якого 16 клапанів. Може необхідність виникнути поміняти клапана.

Причиною розриву двигуні на як з 8 кл, так і з 16 кл найчастіше є знос природний вироби. З плином часу втрачається ремінця пружність, починається розшарування тканин, з’являються Деталь. тріщини може порватися, якщо заклинить або помпу натяжна ролик, рідше, коли один заклинює або кілька розподілвалів.

Міняємо самі ремінь (на 8 і 16 клапанному авто)

Заміну ременя робити потрібно згідно з регламентом або в міру зносу його. Рекомендована періодичність. через 30-40 тисяч пробігу кілометрів. Але краще орієнтуватися не на пробіг, а на стан Необхідні.

Етапи роботи

Приготувавши інструменти та матеріали можна починати працювати. Можна відео подивитися, щоб краще розібратися.

 • Спочатку корпус знімається фільтра для повітря і все, нього до що приєднано. Знятий корпус фільтра повітря для
 • Для доступу до шківа генератора зняти необхідно переднє праве колесо і бризговики.
 • гайку Послабивши-фіксатор ролика натяжителя кондиціонера, ролик знімаємо разом з ременем.
 • Відкрутивши болти на кожусі захисному ГРМ, знімаємо його.
 • Відразу ж послабити слід кріпильні болти на шківі гідропідсилювача.
 • відкрутивши Трохи болт генератора, необхідно його мотору до зрушити і зняти ремінець.
 • Тепер відкручуємо кріплення болт шківа коленвала.
 • Далі потрібно шків зняти гідропідсилювача керма.

Потім затягуємо болти на водяному Після.

 • насосі установки комплектуючих слід знову мітки перевірити, вони повинні збігатися. Далі, місце на повертаємо захисний кожух і шків коленвала.
 • прикручуємо, Далі все в зворотному порядку.
 • Коли виконано заміну, слід завести мотор і перевірити роботу його. Якщо без перебоїв, то все в цьому. На порядку процедура заміни ремінця ГРМ руками своїми на DAEWOO Nexia з 8 кл і 16 кл закінчується.

  Міняємо самі ремінь на 8 і 16 клапанному авто

  Заміну ременя робити потрібно згідно з регламентом або в міру зносу його. Рекомендована періодичність. через 30-40 тисяч пробігу кілометрів. Але краще орієнтуватися не на пробіг, а на стан Необхідні.

  комплектуючого інструменти

  Для того щоб заміну провести ремінця, необхідно підготувати комплект який, в інструментів повинні входити:

  • набір торцевих набір;
  • ключів накидних ключів;
  • викрутки з різним спецключ;
  • діаметром на «41»;
  • шестигранник;
  • нові витратні матеріали.

  витратні Купувати матеріали краще у перевірених виробників, як так це гарантує якість виробу і довгострокову відповідно експлуатацію.

  Який ремінь ГРМ, натяжний і обвідної ролик ставити на DAEWOO Nexia, коли міняти

  Оригінального номера немає. Найбільш часто для заміни використовують аналоги-комплекти:

  • Contitech CT887K1. 2618 руб.
  • Gates K015419XS. 3154 руб.
  • INA 530 0332 10. 2696 руб.

  Замена роликов и ремня ГРМ на Daewoo Nexia 16v 1,5. 02.10.2013г.

  Щоб спростити доступ до ременя ГРМ, знімаємо повітряний патрубок і корпус повітряного фільтра.

  Далі послаблюються три болта кріплення шківа насоса Гура на 12.

  Відкрутіть верхній болт кріплення генератора, зніміть ремінь генератора, послабивши його натяг. Щоб зняти шків насоса гідропідсилювача керма, двигун відхиляється з подушок трохи в сторону.

  как поменять помпу и ремень грм на деу нексия 16 клапанов,#1

  Відкручуємо 3 болта на 10 і знімаємо верхню частину кришки ременя.

  Щоб потрапити до елементів нижньої частини двигуна, ставимо автомобіль на домкрат і знімаємо праве переднє колесо. Не забудьте про додаткову страховку, можна підкласти зняте колесо.

  Знімаємо повітряний резонатор і відкручуємо пластикову грязьову захист двигуна.

  Якщо на машині встановлений кондиціонер, послаблюємо кріплення натяжної ролика і знімаємо ремінь кондиціонера.

  Болт кріплення шківа колінчастого вала має момент затяжки 155 Нм, відкручується за допомогою ударного гайковерта або помічника. Помічнику необхідно включити четверту передачу і утримувати із зусиллям педаль гальма. Колінвал при цьому зафіксується і болт можна буде викрутити з допомогою хорошого воротка з подовжувачем і торцевою голівкою.

  Перед тим як зняти ремінь, поршень першого циліндра встановлюється в верхню мертву точку, щоб мітка на шківі коленвала дивилася на виріз в металевому кожусі. На Етам етапі варто бути уважнішими, щоб не виникло проблем при установці. Якщо помилитися з мітками навіть на 1 зуб, це загрожує збільшенням витрат пального, і на деяких режимах автомобіль буде тупити.

  Відкрутивши болти на 10, знімаємо нижню частину кришки ременя ГРМ.

  Мітки на шківах распредвалов повинні дивитися строго один на одного.

  nexia, клапан

  Відкручуємо два болти насоса гідропідсилювача на 12.

  Подробно! Замена ремня ГРМ Daewoo Nexia 16 кл.

  Відкручуємо три болта натяжної ролика і знімаємо його. Паразитний ролик кріпиться одним болтом на 14.

  Знімаємо старий ремінь. Найважче він протягують навколо насоса Гура.

  Встановлюваний новий комплект, що складається з ременя і роликів. Ремінь встановлюється в зворотному порядку.

  В якості додаткової інформації, перед тим як встановлювати новий ремінь, варто проконтролювати помпу системи охолодження на наявність люфту, шуму підшипників або течі антифризу.

  Якщо є підозра на що-небудь з цього, поки є хороший доступ до помпи. її краще поміняти. Будьте дуже уважними з мітками. На фото. спеціальний ключ для регулювання натягу ременя поворотом помпи.

  Якщо не змінюється помпа і відсутній спеціальний ключ для натягу ременя, новий ремінь буде важко встановити по мітках. Але для того щоб це обійти, ключем на 17 послаблюємо, що не викручуємо болт випускного распредвала. Потім новий ремінь встановлюється по мітках, придатним інструментом відводиться язичок натяжної ролика вгору і шків распредвала сідає на місце.

  Двічі обертаємо колінвал і контролюємо збіг міток на шківах. Язичок натяжної ролика повинен співпасти з виступом на майданчику.

  READ  Яка батарейка в ключі Ford Kuga

  Якщо це не так, натяг таки доведеться регулювати поворотом помпи.

  Для чого ремінь потрібен ГРМ

  Перш ніж здійснювати своїми заміну руками, необхідно розібратися, що з уявляє себе ремінь ГРМ для Nexia DAEWOO 8 кл і 16 кл. Його призначення. синхронізувати роботу валів двох: колінчастого і розподільного. А також з його здійснюється допомогою робота водяного насоса. Являє гумове собою виріб у вигляді обода замкнутого внутрішньої. На типу стороні знаходяться зуби, які для служать кращого зчеплення і виключають прослизання.

  видатковий Новий матеріал для заміни

  Обрив ГРМ ременя може мати важкі наслідки автомобіля для DAEWOO Nexia. При його распредвал обриві зупиняється, а колінвал продовжує рухатися. У поршень результаті стукає по клапанів і приводить їх в непридатність. може Це привести до капремонту силового агрегату його або заміні. Треба відзначити, що на де, двигуні встановлена ​​8 клапанна система, наслідки можуть обриву бути менш серйозним, ніж силового для агрегату, у якого 16 клапанів. Може необхідність виникнути поміняти клапана.

  Причиною розриву двигуні на як з 8 кл, так і з 16 кл найчастіше є знос природний вироби. З плином часу втрачається ремінця пружність, починається розшарування тканин, з’являються Деталь. тріщини може порватися, якщо заклинить або помпу натяжна ролик, рідше, коли один заклинює або кілька розподілвалів.

  DAEWOO

  Етапи роботи

  Приготувавши інструменти та матеріали можна починати працювати. Можна відео подивитися, щоб краще розібратися.

  • Спочатку корпус знімається фільтра для повітря і все, нього до що приєднано.
  • Для доступу до шківа генератора зняти необхідно переднє праве колесо і бризговики.
  • гайку Послабивши-фіксатор ролика натяжителя кондиціонера, ролик знімаємо разом з ременем.
  • Відкрутивши болти на кожусі захисному ГРМ, знімаємо його.
  • Відразу ж послабити слід кріпильні болти на шківі гідропідсилювача.
  • відкрутивши Трохи болт генератора, необхідно його мотору до зрушити і зняти ремінець.
  • Тепер відкручуємо кріплення болт шківа коленвала.
  • Далі потрібно шків зняти гідропідсилювача керма.
  • Перед зняттям ременя ГРМ на Nexia DAEWOO необхідно виставити мітки. Для потрібно цього обертати весь газорозподільний механізм мітки поки на кожусі і шківі распредвала не співпадуть. мітка Аналогічно на коленвале теж повинна збігатися з кожусі на міткою знизу. Мітки шківів распредвалов перебувати повинні навпроти один на одного.
  • На наступному слід етапі послабити болт на натяжній ролику, а зняти потім його і ремінець. При наявності насоса водяного слід перевірити його стан і в зносу випадку замінити.
  • Встановивши новий натяжна своїми ролик руками, натягуємо новий ремінець. установку Починати слід з колінчастого вала, помпи і ролика натяжної. Далі, провертаючи распредвал в напрямку стрілки годинної, надіти на нього другу гілку допомогою.
  • З ременя провертання помпи виставляємо мітки на поки, ролику вони не співпадуть.

  Потім затягуємо болти на водяному Після.

 • насосі установки комплектуючих слід знову мітки перевірити, вони повинні збігатися. Далі, місце на повертаємо захисний кожух і шків коленвала.
 • прикручуємо, Далі все в зворотному порядку.
 • Коли виконано заміну, слід завести мотор і перевірити роботу його. Якщо без перебоїв, то все в цьому. На порядку процедура заміни ремінця ГРМ руками своїми на DAEWOO Nexia з 8 кл і 16 кл закінчується.

  Ремонт масляного насоса

  При ремонті масляного насоса слід очистити масляний піддон від бруду, замінити масляний фільтр і замінити моторне масло свіжим.

  ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ 1. Злити масло з насоса. 2. Приймальний патрубок в зборі з фільтром. 3. Кришку насоса. 4. Шестерні насоса. 5. Редукційний клапан:. пробку або шплінт:. пружину;. клапан. Якщо клапан не виймається, відмочити корпус насоса в розчиннику для очищення карбюратора. Попередження Пружина клапана має попередній натяг

  Щоб уникнути травмування необхідно проявити обережність при демонтажі пробки або шплінта

  Щоб уникнути отруєння слід уникати вдихання парів і контакту розчинника з відкритими ділянками тіла.

  Щоб уникнути пошкодження двигуна необхідно перед установкою шестерень заповнити всі порожнини олійно го насоса консистентним мінеральним мастилом для забезпечення всмоктування олії і подачі його в систему змащення двигуна.

  Щоб уникнути пошкоджень двигуна слід використовувати тільки фірмові заводські прокладки. Товщина прокладки дуже важлива для нормальної роботи масляного насоса.

  Нанести на різьблення пробки ущільнюючий склад «Loctite 573» або аналогічний йому. Затягнути пробку редукційного клапана (якщо вона є) моментом 30 Нм.

  Якщо тиск масла відразу не встановлюється на нормальному рівні, слід зняти масляний піддон і перевірити з’єднання насоса з прийомним патрубком. При необхідності демонтувати і розібрати насос, заповнити порожнини насоса і знову зібрати насос. Робота двигуна при відсутності тиску масла призведе до серйозних пошкоджень двигуна.

  Як поміняти ремінь ГРМ на DAEWOO Nexia своїми руками

  Для довгострокової роботи будь-якого авто необхідно регулярно проводити техогляд і необхідні заміни. Для того щоб не заощадити на автосервісі, можна багато процедур виконувати самостійно. У статті описана заміна ременя ГРМ на DAEWOO Nexia 16 клапанів своїми руками: фото та відео, які включені до статті, доповнюють докладну інструкцію.

  процедура заміни

  Заміна ременя ГРМ Nexia 16 клапанів операція не складна, яку самостійно може виконати досвідчений водій. Спеціального інструменту, обладнання не потрібно, заміну зношених деталей можна виконати в гаражі. Крім придбання нових витратних матеріалів замість зношених, слід приготувати:

  • Автомобільний домкрат.
  • противідкатні черевики.
  • Підставки під кузов машини.
  • Набір з торцевими, накидними ключами.
  • набір шестигранників.
  • Ключ спеціальний на «41».
  • ганчір’я.

  Якщо передбачається заміна насоса в системі охолоджуючої рідини, тоді крім помпи слід придбати антифриз для доливання. Процес заміни починають в моторному відсіку. Знімають корпус повітряного фільтра разом з подводящим патрубком. Наступним кроком буде зняття шківа насоса гідропідсилювача керма, необхідно вивернути три кріпильних гвинта на «12».

  Далі відвертають гвинти кріплення кришки корпусу механізму ГРМ, знімають її з мотора. Також слід послабити кріплення генератора, після чого знімають приводний ремінь. Відвертають дві гайки подушки двигуна, піднімають мотор через прокладку домкратом. Далі порядок дій буде таким:

  • Послаблюють болти на правому передньому колесі.
  • Затягують ручне гальмо, під задні колеса встановлюють противідкатні башмаки.
  • Автомобільним домкратом піднімають праву передню частину машини, опускають кузов на підставку, знімають переднє колесо.
  • Подальшій роботі заважає захист із пластику в арці переднього колеса, її знімають.
  • Тепер можна приступити до зняття шківа коленвала. Самому це зробити неможливо, тому потрібен помічник.
  • Виставляють привід ГРМ по мітках. Помічник включає четверту передачу, натискає педаль гальма. Це дозволяє вивернути болт кріплення шківа.
  • Знімають нижню захист приводу. Для цього віджимають засувку, відвертають два болта на «10».
  • Тепер знімають ролики. Натяжна закріплений трьома болтами, обвідний одним. Після цього можна зняти приводний ремінь.

  Установка нового ременя проводиться в зворотному порядку. Перед цим перевіряють технічний стан насоса охолоджуючої рідини, якщо він викликає сумніву, його змінюють. Перевіряють установчі позначки, далі одягають нову запасну частину.

  Для чого потрібен ремінь ГРМ

  Перш ніж здійснювати заміну своїми руками, необхідно розібратися, що з себе представляє ремінь ГРМ для DAEWOO Nexia 8 кл і 16 кл. Його призначення. синхронізувати роботу двох валів: колінчастого і розподільного. А також з його допомогою здійснюється робота водяного насоса. Являє собою гумовий виріб у вигляді обода замкнутого типу. На внутрішній стороні знаходяться зуби, які служать для кращого зчеплення і виключають прослизання.

  Новий витратний матеріал для заміни

  Обрив ременя ГРМ може мати важкі наслідки для автомобіля DAEWOO Nexia. При його обриві распредвал зупиняється, а колінвал продовжує рухатися. В результаті поршень стукає по клапанів і приводить їх в непридатність. Це може привести до капремонту силового агрегату або його заміні. Треба відзначити, що на двигуні, де встановлена ​​8 клапанна система, наслідки обриву можуть бути менш серйозним, ніж для силового агрегату, у якого 16 клапанів. Може виникнути необхідність поміняти клапана.

  READ  Як відрегулювати зчеплення на LADA Granta

  Причиною розриву як на двигуні з 8 кл, так і з 16 кл найчастіше є природний знос вироби. З плином часу втрачається пружність ремінця, починається розшарування тканин, з’являються тріщини. Деталь може порватися, якщо заклинить помпу або натяжна ролик, рідше, коли заклинює один або кілька розподілвалів.

  Який ремінь придбати

  Від правильного вибору комплектуючих виробів мотора, залежить не тільки ефективність двигуна, але і термін його експлуатації. Це в повній мірі відноситься до вибору зубчастого ременя для двигуна DAEWOO Nexia. Комплект ГРМ Nexia 16 кл включає в себе не тільки зубчастий ремінь, в нього входять ролики обвідні, сальники. У деяких випадках одночасно змінюють насос в системі охолодження двигуна. Після тривалого пробігу відбувається знос шківів на распредвалах, коленвале, які також змінюють.

  Фахівці рекомендують використовувати комплекти наступних виробників:

  nexia, клапан

  натяг

  Силовий агрегат цієї моделі забезпечує натяг приводного зубчастого ременя механізму ГРМ поворотом насоса в системі охолодження двигуна. Спеціальним ключем помпу повертають, забезпечують потрібний натяг приводного ременя. Якщо помпу не змінюють, натяг здійснюється за допомогою ролика. Його повертають до тих пір, поки мітки на корпусі ролика не співпадуть.

  Міняємо ремінь самі (на 8 і 16 клапанному авто)

  Заміну ременя потрібно робити згідно з регламентом або в міру його зносу. Рекомендована періодичність. через 30-40 тисяч кілометрів пробігу. Але краще орієнтуватися не на пробіг, а на стан комплектуючого.

  Процедура заміни ременя ГРМ на автомобілі DAEWOO Nexia, з двигуном DOHC 16 клапанів, з фото і відео

  DAEWOO Nexia 2005 рік, двигун DOHC 16 клапанів, планова заміна ременя ГРМ після 60 000 км. пробігу.

  На даному моторі при обриві зубчастого ременя приводу газорозподільного механізму гніт майже все клапана, тому з заміною краще не затягувати.

  Виставляємо верхньою мертву точку

  За болт шківа коленвала, обов’язково по годинникової стрілки, обертаємо колінвал домагаючись збігу міток на распредвалах.

  Відкручуємо шків коленвала. Якщо немає спеціального стопора, садимо за кермо напарника, включаємо п’яту швидкість і змушуємо жати на гальмо, а самі тим часом легким рухом руки відкручуємо болт шківа коленвала. Після того як шків знятий бачимо збіг міток коленвала.

  Відкручуємо два болтика на 10 і не забуваючи про засувку зліва знімаємо нижню захисну кришку ременя ГРМ.

  Відвертаємо два болти кріплять насос гідропідсилювача і відводимо його трохи в сторону. Болти витягувати немає необхідності.

  Шестигранником послаблюємо три болта тримають помпу. На фото двох невидно, але в захисній металевій захисту є два отвори, приблизно де стрілочки. На наступних фото вони будуть видні, коли зніметься залізна захист. Потрапляти в них шестигранником дуже незручно, але доведеться помучитися.

  Спец ключем на 41 провертає помпу до ослаблення ременя ГРМ і знімаємо його, просовуємо його між насосом ГУР і двигуном.

  Вивертаємо болти шківів распредвалов, а також обвідного ролика. На фото ролик вже знятий.

  Знімаємо шківи і запам’ятовуємо що на распредвали впускних клапанів шків позначений буквою «I» а випускних буквою «Е»

  Відвертаємо три болта натяжної ролика і знімаємо його.

  Відкручуємо два болтика вгорі і два внизу, один з болтів знаходиться праворуч у компресора кондиціонера, фотографувати дуже незручно і знімаємо металеву захист. Доведеться трохи поламати голову що б її витягти.

  Покрокова інструкція

  Знімаємо все що нам заважає. Так само зливаємо антифриз і знімаємо верхній патрубок.

  Поки не зняли ремінь генератора послаблюємо три болта тримають шків гідропідсилювача. Якщо не зробити цього відразу, то потім ви згадайте не тільки маму, а й тата, намагаючись зупинити шків і зірвати болти.

  nexia, клапан

  Послаблюємо натяжна болт генератора і зсунувши генератор до двигуна знімаємо ремінець.

  Подданкрачіваем машину, знімаємо праве колесо і пластиковий бризговики, якщо він є. Бачимо шків коленвала і натяжна ролик кондиціонера.

  Послаблюємо гайку ролика і викручуємо по максимуму натяжна болт, після знімаємо ремінь кондиціонера. Гайка на верхньому фото.

  Відкручуємо три болта на 12 шківа гідропідсилювача і чотири на 10 верхньої захисної кришки ременя ГРМ.

  Поддонкрачіваем двигун через дощечку за піддон, але тільки не за компресор кондиціонера.

  Відвертаємо дві гайки, що кріплять подушку двигуна до лонжерону і два болта до опори двигуна. З ними доведеться нелегко, але нас врятує карданчик. Знімаємо подушку двигуна.

  Ставимо новий ремінь ГРМ

  Низхідна гілка ременя при установці повинна бути натягнута. Тому ремінь ГРМ надягаємо спочатку на шків коленвала, потім на обвідний ролик, шків распредвала випускних клапанів і так далі.

  Приступаємо до натяжки. Ставимо спец ключ на помпу і повертаючи її за годинниковою стрілкою, дивимося на стрілку на натяжній ролику вона повинна збігтися з міткою.

  Як тільки ми досягли бажаного результату, затягуємо болти помпи. Тимчасово ставимо шків коленвала. Провертає колінвал два оберти і перевіряємо збіг всіх міток і натяжку ременя ГРМ. Якщо все в порядку приступаємо до складання. Ставимо на місце всі деталі в порядку зворотному зняттю. З подушкою двигуна доведеться помучитися, про що я вас попереджав на початку статті. За це незабутня пригода ми в черговий раз дякуємо узбеків, які створили DAEWOO Нексію з шістнадцяти клапанним мотором.

  Заливаємо все рідини і заводимо мотор. Після декількох хвилин блаженства від виконаної роботи можна закрити капот і забути про заміну ременя ГРМ ще на 60 000 км.

  Якщо кому цікаво, то в дилерському керівництві написано, що ремінь ГРМ вимагає заміни через: 64 000 кілометрів пробігу або 4 роки експлуатації, в залежності від того що настане раніше.

  Тепер ви з легкістю зможете поміняти ремінь ГРМ на своїй улюбленій Nexia, а також запропонувати свої послуги друзям і уславитися серед них справжнім авто майстром.

  заміна помпи

  Відвертаємо три болта водяного насоса ті, які заховані під захистом. Знімаємо помпу. Під двигун підставляємо тазик, так як частина антифризу залишилася в блоці і при демонтажі помпи він поллється на землю.

  Очищаємо посадочне місце і насухо його протираємо. Змащуємо кільце ущільнювача помпи тонким шаром герметика і ставимо її на місце. Провертає її по максимуму проти годинникової стрілки. Болти сильно не затягуємо оскільки нею ще натягувати ремінь ГРМ. Ставимо залізну захист, обвідний і натяжна ролик і після цього шківи распредвалов. Перевіряємо збіг всіх міток.

  необхідний інструмент

  Обов’язково міняємо помпу тому, що ремінь натягується нею і як тільки ми її чіпатимемо обов’язково потече кільце ущільнювача. Для заміни нам знадобиться спеціальний ключ на 41., але якщо процедура разова можна виготовити з металу товщиною 1 мм і зігнувши як на фото. На один раз цілком вистачить.

  А так же універсальний тримач шківів, інструмент не обов’язковий, але з ним зручніше.

  Насамперед купуємо все необхідне: помпу, ремінь, натяжна і обвідний ролик.

  У Nexia двигун під капотом займає майже весь простір і це обіцяє нам деякі труднощі. Дуже незручно відкручувати передньою опору двигуна, а ставити її на місце ще веселіше. Я завжди кілька разів згадую маму узбеків, які цей двигун так поставили.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS