Заміна ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів

Процедура заміни

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів процедура обов’язкова. Багато власників вважають за краще виконувати цю операцію в спеціалізованих центрах, але її можна виконати самостійно. Якщо є навіть невеликий досвід ремонту чи обслуговування машини, можна починати роботу. Ця операція не передбачає використання спеціального обладнання, унікального інструменту. Місцем проведення може бути гараж з оглядовою ямою.

При виборі запасних частин для заміни зношених деталей приводу ГРМ слід звернути увагу на якість їх виготовлення. У торгових мережах можна зустріти досить якісні підробки, які зовні не відрізняються від брендів, але служать значно менше.

 • Автомобільний домкрат.
 • Підставка під кузов.
 • Противідкатні черевики.
 • Набір гайкових ключів (торцеві, накидні) та викруток з плоским та хрестоподібним лезом.
 • Шестигранні ключі.
daewoo, nexia, клапан

Перед початком робіт із заміни ременя ГРМ автомобіль слід встановити на вибраному майданчику, затягнути ручне гальмо, включити п’яту передачу. Роботу починають у моторному відсіку, де відключають клеми АКБ. Наступним кроком буде демонтаж кожуха повітряного фільтра, всіх патрубків, які прикріплені до нього.

Щоб продовжити роботу, слід зняти ремінь приводу генератора. Для цього опускають колісні болти на правому передньому колесі, під задні колеса встановлюють противідкатні черевики. Автомобіль піднімається машинним гніздом, тіло опускається до стенду, правильне переднє колесо видаляється.

Далі алгоритм виконання робіт буде наступним:

 • Знімають бризковик в арці правого переднього колеса.
 • Наступним кроком буде зняття натяжного пристрою кондиціонера. Послаблюють його кріплення, знімають із двигуна.
 • Далі відвертають кріплення верхнього захисного корпусу механізму ГРМ, знімають його.
 • Щоб видалити ремінь генератора, потрібно послабити верхню гайку на “13” його кріплення, а потім перемістити його, зніміть ремінь.
 • В арці переднього правого колеса відпускають два гвинти кріплення захисту двигуна, опускають її вниз. Далі потрібно відкрутити локер, відігнути його вниз, щоб отримати доступ до шківа генератора.
 • Ми застосовуємо рідину WD-40 на голову шківного кріплення болту, дайте уривок на кілька хвилин.
 • Щоб видалити шків, його слід зберігати за доступним чином, а потім повернути кріпильний болт, зніміть шківу з колінчастого валу. Болт кріплення знову загортають у зубчастий шків колінвалу.
 • Натяжний ролик повертають до збігу міток на його корпусі, фіксують його в такому положенні прутком або свердлом відповідного розміру, знімають зубчастий ремінь.
 • Відвертають кріплення натяжного ролика, знімають його з блоку циліндрів двигуна.
 • Встановлюють новий натяжний пристрій, повертають його до збігу міток на його корпусі, фіксують у такому положенні. Перш ніж встановити новий ремінь, перевірте збіг моніторингу етикетки.

Настановні мітки

Ефективна робота енергоблоку можлива лише за правильною установкою фаз розподілу газу. Для цього слід виставити мітки у приводі ГРМ DAEWOO Nexia. Вони є на шківах распредвала, колінвала.

У верхній частині захисної кришки приводу ГРМ є виїмка.

Вона повинна збігатися з ризиком на шківі розподільника.

У нижній частині захисної кришки також зроблено виїмку, яке має співпадати з ризиком на шківі коленвала. Якщо вони збігаються, роботу можна продовжити.

Правильне натягування

Після встановлення нового ременя на своє місце слід вийняти фіксатор натяжного ролика, він натягне ремінь. Мітки на корпусі ролика повинні збігатися. Якщо ремінь «недотягнутий», можна поправити положення зсувом насоса рідини, що охолоджує. Проллється трохи антифризу, який потім доливають.

Про знос і ресурс ременя

Основна причина обриву ременя знос виробу в процесі експлуатації. Якщо ви не виробляєте діагностичні процедури, це буде безумовно. Згодом гума втрачає свою еластичність і пружність, на поверхні ременя з’являються тріщини або опуклості, торці розкуйовджуються. Також до обриву приводу може призвести заклинювання натяжного ролика або розподільних валів.

Виробник DAEWOO Nexia каже, що міняти ремінь необхідно після 50 000 км. Звичайно, може бути, так воно і є насправді, але все ж таки краще орієнтуватися не на кілометраж, а на фактичний стан ременного приводу. А щоб не прогавити початок його кінця, потрібно частіше заглядати під капот.

А тепер, якщо ви все ж таки вирішили зробити ремонт самостійно, давайте поговоримо про те, як зробити це швидко і якісно. Але список інструментів, які нам потрібно працювати:

 • Джек;
 • торцеві ключі;
 • Кавказка;
 • викрутки з різними порадами;
 • шестигранник;
 • новий комплект ремінної передачі.

Порада: Краще купувати витратні матеріали від перевірених виробників, оскільки поганий привід швидко не буде.

Підведемо підсумки

З урахуванням наведеної вище інформації стає зрозуміло, що заміна ГРМ DAEWOO Nexia, а точніше ременя приводу механізму газорозподілу, є обов’язковою та відповідальною процедурою. При цьому важливо міняти ремінь не лише за регламентом, а й враховувати окремі фактори, що можуть скоротити термін його служби.

Так чи інакше, при необхідності роботи із заміни ременя ГРМ на DAEWOO Nexia можна виконати своїми руками в умовах звичайного гаража. Звичайно, будуть потрібні певні навички (важливо вміти правильно виставити мітки ГРМ, злити і залити антифриз при необхідності замінити помпу і т.п.д.).

Якщо було виявлено, що будь-який елемент потребує заміни або заміна знадобиться незабаром, паралельно заміні ременя ГРМ слід провести додаткові роботи із заміни зношених або вийшли з ладу елементів.

Ігнорування цього правила комплексної заміни може стати причиною того, що старий ролик може заклинити, внаслідок чого новий ремінь все одно буде обірваний з усіма наслідками.

Заміна ременя ГРМ Daewoo Nexia

Що буде потрібно для роботи

Крім стандартного набору інструментів (викрутки, домкрат, балонник, головки, ключі), необхідно придбати спеціальний ключ на 41. Це коштує близько п’ятсот. Це також буде зайвим буде присутність універсального шківника.

Якщо планується замінити на 16-клапанний “Nexia” (1.6), крім самого ременя, він прийме воду та натяжний ролик. Ці елементи обов’язково змінюються. При необхідності замініть як насос. Його ресурс, звичайно, понад 60 тисяч км, але якщо є характерні риси (витоку антифриз, шуми при обертанні робочого колеса тощо), його слід замінити.

Який ремінь придбаний

Від правильного вибору комплектуючих виробів двигуна залежить не тільки ефективність двигуна, але і термін його експлуатації. Це повною мірою стосується вибору зубчастого ременя для двигуна DAEWOO Nexia. Комплект ГРМ Nexia 16 кл включає не тільки зубчастий ремінь, в нього входять ролики обвідні, сальники. У деяких випадках одночасно змінюють насос у системі охолодження двигуна. Після тривалого пробігу відбувається знос шківів на розподільних валах, колінвалі, які також змінюють.

Фахівці рекомендують використовувати комплекти наступних виробників:

Ремінь ГРМ Bosh 1 987 949 194 Код двигуна-15SMS

Віддаючи перевагу тому чи іншому виробнику, слід звернути увагу на якість пропонованого товару. На автомобільних ринках можна купити підробку, дуже схожу на фірмовий виріб. Також має насторожити вартість виробу. Якісний товар не може мати низьку ціну. Отримавши деяку економію на запасних частинах, можна витратити значну суму на ремонт двигуна.

Фотогалерея

Фото щодо заміни ременя газорозподільного механізму наведено нижче.

Встановіть позначки на розподільних валах один навпроти одного

Зніміть гвинти на роликах і демонтаж ременя часу

Використовуйте спеціальний ключ для регулювання натягу виробу

Переверніть колінчастий вал двічі і переконайтесь у збігу позначок

Як замінити ремінь власними руками?

Зміна ремінця ГРМ на DAEWOO Nexia 16 клапанна здійснюється спеціалістами на СТО або самостійно. Виконувати роботи самому на двигуні 16 кл краще за наявності досвіду. Якщо ви не стикалися з таким завданням, зміна може спричинити труднощі. Матеріал на заміну продукту видаляється та опублікований Олексія Захарова.

Необхідні інструменти

Якщо міняємо виріб своїми руками, то готуємо наступний інструмент:

 • комплект торцевих та накидних ключів;
 • хрестову та плоску викрутку різних розмірів;
 • спеціальний ключ для роликів на 41;
 • шестигранник.

Вибір ременя ГРМ

Щоб виріб швидко не зносився, на покупці ремінця заощаджувати не можна. Сучасний ринок витратних матеріалів пропонує споживачам безліч видів ременів ГРМ. На сьогодні оптимальними варіантами для DAEWOO Nexia 16 клапанів є:

 • Bosch, каталожний номер 1987949403, оригінальний ремінець для моделей Nexia та Есперо;
 • Dongil, артикул 96352969, призначений спеціально для Nexia;
 • Gates як альтернативний варіант, має сертифікат стандарту ECCO та непогано зарекомендував себе на практиці.

Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia

Відразу врахуйте, дешеві ремінці зазвичай швидше зношуються та обриваються.

Якщо ви вирішили змінити ремінь газорозподільного механізму, оцініть стан роликів. При їх зносі та наявності пошкоджень на корпусі потрібно змінювати ці деталі.

Комплект для заміни ременя ГРМ на Nexia

Алгоритм дій

Нижче докладно розповімо у тому, як правильно поміняти виріб своїми руками.

Зняття старого ременя

Щоб змінити виріб, його треба спочатку зняти. Заміна ременя ГРМ DAEWOO Nexia 16 клапанів виконується так:

 • Зніміть повітряний патрубок, а також корпус фільтруючого елемента. Це полегшить доступ до ремінця.
 • Гайковими ключами на 12 послабте три гвинти, що фіксують шків насосного пристрою ГУР. Після цього викрутіть верхній болтик, який кріпить генераторну установку. Послабте ролик ремінця генератора та демонтуйте виріб.
 • Зніміть і шків насосного пристрою гідропідсилювача керма. Для цього трохи відхиліть силовий агрегат із подушок убік наскільки це можливо.
 • Викрутіть ще три гвинти гайковим ключем на 10 і зробіть демонтаж верхньої частини захисної накладки, встановленої на ГРМ.
 • На наступному етапі ви працюватимете в нижній частині силового агрегату. Використовуючи домкрат, підніміть транспортний засіб та відкрутіть болти на правому передньому колесі, демонтуйте його. Підставте під автомобіль цеглу або інший тип опори, щоб забезпечити безпеку виконуваних робіт.
 • Демонтуйте повітряний резонатор, викрутіть болти, що фіксують пластмасовий захист, розташований збоку від силового агрегату. Якщо транспортний засіб обладнаний кондиціонером, треба послабити фіксатор натяжного ролика та зняти приводний ремінець системи.
 • Гвинт, що фіксує шків колінчастого валу, затягнутий із зусиллям 155 Нм. Для його викручування використовуйте ударний гайковерт. Або потрібна допомога ще однієї людини. Помічнику треба увімкнути четверту швидкість і натиснути на педаль гальма. Сам колінвал фіксується, а гвинт викручується за допомогою комірця з подовжувачем та торцевою головкою.
 • Ремінець газорозподільного механізму можна знімати тільки після встановлення поршня першого циліндра у ВМТ. Мітка на шківі колінвала повинна бути спрямована у бік вирізу на сталевому кожусі. І стрілка може дивитися не точно в самому отворі, але трохи за годинниковою стрілкою це є особливістю багатьох енергоблоків Deu Nexia. При виконанні цього кроку будьте обережні, оскільки якщо ви помилитеся хоча б на один зубчик, витрата пального зросте. А двигун транспортного засобу може троїти на різних режимах.
 • Викрутіть гвинти гайковим ключем на 10 і демонтуйте нижню частину кришки ремінця. Зверніть увагу, позначки на розподільних валах мають бути надіслані безпосередньо один на одного.
 • Гайковим ключем на 12 викрутіть ще два гвинти, які кріплять фіксатор насоса гідропідсилювача керма.
 • Демонтуйте натяжний ролик, для цього відкрутіть ще три гвинти. Щоб видалити паразитний елемент, ключ використовується на 14.
 • Залишається виконати демонтаж ремінця газорозподільного механізму. Навколо насосного пристрою він витягується насилу.

Детально інструкція із заміни виробу своїми руками представлена ​​на відео, знятому Сергієм Капітанчуком.

Установка та натяжка

Як встановити та витягнути продукт:

 • Процес монтажу виконується у зворотному порядку. Перш ніж встановити виріб, уважно огляньте помпу охолоджувальної системи та місце її кріплення. Не допускається наявність люфту. Покрутіть підшипники, вони повинні провертатися без шуму. Не допускається і витік холодоагенту із системи охолодження. Проблему течі треба виправити шляхом зміни помпи, а шумні підшипники замінити на нові.
 • Перевіряється правильність розташування розподільних валів, а також колінвала силового агрегату відповідно до позначок. Якщо все встановлено правильно, можна ставити новий ремінець ГРМ. При монтажі натяжка виробу регулюється шляхом повороту помпи. Для цього потрібен спеціальний ключ. Якщо інструмент відсутній, а помпа не змінюється, то монтаж нового виробу складно здійснити за мітками, хоча загалом можна. Візьміть гайковий ключ на 17 і послабте гвинт випускного розподільного валу, повністю відкручувати його не треба. Виконайте монтаж нового виробу відповідно до позначок, а потім викруткою або іншим інструментом відведіть язичок натяжного ролика вгору. Шків розподільного валу встановіть на місце. Для виконання цього завдання потрібен час, але вона здійсненна.
 • Виконується два обороти колінвалу. Переконайтеся, що мітки на шківах збіглися. Так званий натяжний ролик язик повинен бути навпроти виступу, розташованого на сайті. Якщо цього не вдалося домогтися, то для регулювання повороту помпи потрібен спеціальний ключ.
 • Монтаж всіх деталей та елементів здійснюється у зворотному порядку. Сам гвинт шківа колінчастого валу затягується з дотриманням зусилля 95 Нм. Потім болт провертається ще на 30 та 15 градусів. Колінчастий вал фіксується від прокрутки, увімкнувши першу швидкість і натискаючи педаль гальма.
 • Якщо є потреба, додайте в систему охолоджуючої рідини.
 • Процес натягу виконується шляхом регулювання ролика. Коли підтягуватимете, важливо домогтися «золотої середини», щоб ремінь не був перетягнутий і недотягнутий. І те, й інше призведе до прискореного зносу виробу та його урвища.

Коментарі та відгуки

Ролик натяжки ременя ГРМ. Рекомендовано міняти ремінь та ролик одночасно. Найкращим вибором тут буде ролик INNA. Дорого, але повірте, він того вартий. Ремінь генератора з ГУР розмір та відповідно без гідропідсилювача Для DAEWOO Lanos розмір ременя. для DAEWOO Nexia краще Ролик натяжки ременя кондиціонера. У крайньому випадку, якщо з покупкою ролика виникли складності, варто запастись підшипником для нього. Перепресувати його не важко Помпу в цей список не включаю, хоча деякі можливо зі мною і не погодяться.

Але з нею все-таки краще вирішувати за фактом — розібрали, подивилися, виявили сліди підтікання охолоджуючої рідини або підшипник, що гуде, побігли купувати помпу. Послабте три болти на 12 кріплення шківа насоса гідропідсилювача керма.

Відкрутіть кріпильний болт верхнього генератора, послабити напругу ременя генератора і видаліть його. Для того, щоб зняти шків насоса гуру, потрібно двигун трохи відхилити у бік з подушок.

Відкрутіть 3 болти на 10 і зніміть верхню частину кришки ременя ГРМ.

Тепер перейдемо до нижньої частини двигуна. Підніміть домкратом автомобіль і зніміть праве переднє колесо. Рекомендую підставити надійну опору під поріг безпеки. Зніміть повітряний резонатор та відкрутіть пластиковий захист збоку двигуна.

Якщо встановлено кондиціонер, послабте кріплення натяжного ролика і зніміть ремінь кондиціонера. Болт кріплення шківа коленвала затягнутий зусиллям Нм. Відкручуємо два болтики вгорі і два внизу, один із болтів знаходиться праворуч у компресора кондиціонера, фотографувати дуже незручно і знімаємо металевий захист. Доведеться трохи поламати голову, щоб її витягнути.

Відвертаємо три болти водяного насоса ті, що заховані під захистом. Під двигун підставляємо тазик, тому що частина антифризу залишилася в блоці і при демонтажі помпи він ллється на землю.

Очищаємо посадкове місце та насухо його протираємо. Змащуємо кільце ущільнювача помпи тонким шаром герметика і ставимо її на місце. Провертаємо її по максимуму проти годинникової стрілки. Болти сильно не затягуємо, оскільки нею ще натягувати ремінь ГРМ. Ставимо залізний захист, обвідний та натяжний ролик і після цього шківи розподільних валів.

Артикул та вартість аналогів рідного ременя ГРМ DAEWOO Nexia

Оскільки оригінальний ремінь часу має високу вартість, власники автомобілів вдаються до покупки товарів від сторонніх виробників. Найкращі бренди розхідників представлені у таблицях нижче.

ВиробникАртикулПриблизна вартість,
Polcar BS1987949082 360-440
Tashido EK3103TD 200-250
Dongil 111RS17 420-500
Bosch 1987949194 380-450
AE TB336 400-460
Виробник Номер за каталогом Приблизна вартість,
Continental CT887 300-390
Onnuri 96183352 370-420
Bosch 1987949403 560-730
Gates 5419XS 630-890
Goodyear G1203H 320-370

У системі приводу ГРМ є елементи, що мають порівнянний ресурс з терміном служби ременя. Коли йому потрібна заміна, слід поміняти й інші деталі, що відслужили своє. Для цього рекомендується придбати готовий комплект запчастин. Найкращі набори для обслуговування приводу ГРМ представлені в таблиці нижче.

Виробник Номер за каталогом Приблизна вартість,
Gates KP15310XS 2600-3500
Contitech CT874WP2 3000-3700
Metelli 3004421 2900-3800
SKF VKMC05121 3200-4500
INA 530000430 3100-4200

Установка міток ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів своїми руками

Заміна ГРМ DAEWOO Nexia 8 клапанів проводиться раз на 40 тисяч кілометрів. Крім ременя ГРМ потрібно проводити заміну роликів ГРМ. При цьому DAEWOO Nexia після 2008 року водяний насос (помпа) є безпосереднім учасником приводу ременя ГРМ. Мало того, за допомогою помпи відбувається натяжка ременя ГРМ. Якщо стан помпи викликає сумнів, то разом із ременем краще поміняти і водяний насос (помпу).

Ігнорувати заміну ременя не варто, оскільки у разі його обриву обов’язково загне клапана, а це вже досить дорогий і серйозний ремонт. Далі докладна інструкція щодо заміни ременів ГРМ DAEWOO Nexia з фотографіями.