Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris

Table of Contents

Аналогічно прокачуємо гальмівні механізми іншого контуру.

При прокачуванні потрібно стежити за рівнем рідини в бачку та доливати рідину.

Прокачуємо гідропривід гальмівної системи доти, поки нова рідина (світліша, ніж стара) не почне виходити зі штуцерів прокачування всіх робочих циліндрів. Після прокачування доводимо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм до норми.

Існує ще простіший варіант заміни гальмівної рідини. Такий спосіб не вимагає присутності помічника. При цьому способі бажаний деякий запас гальмівної рідини (щонайменше 1 літра).

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву або естакаду та забезпечуємо вільне переміщення між бачком з гальмівною рідиною у підкапотному просторі та гальмівними циліндрами всіх чотирьох коліс.

Відкачуємо гумовою грушею або шприцом гальмівну рідину з бачка. Доливаємо нову рідину до верхньої кромки. Для прискорення процесу (щоб випускати рідину з усіх циліндрів відразу) бажано підібрати чотири відрізки трубок, що щільно одягаються на штуцери прокачування всіх циліндрів. Вільні кінці трубок опускаємо у прозорі пляшки невеликої ємності.

Відвертаємо штуцери всіх гальмівних циліндрів. Переконуємося, що рідина потекла по всіх чотирьох трубках. Контролюємо зменшення рідини з бачка, розташованого на гальмівному циліндрі і негайно поповнюємо бачок. Спостерігаємо наростання рівня рідини у пляшках, розташованих біля колісних гальмівних циліндрів.

Необхідно кілька разів переміститися від положення спостереження за закінченням рідини зі штуцерів гальмівних циліндрів у положення, коли можна проконтролювати та поповнити рівень рідини в бачку, розташованому на гальмівному циліндрі, щоб не допустити осушення бачка.

Зазвичай найшвидше рівень зростає в пляшці, в яку опущений шланг, що йде від гальмівного циліндра переднього лівого колеса. Як тільки в пляшці переднього лівого колеса опиниться близько 200 мл рідини, загортаємо та затягуємо штуцер цього циліндра. Далі чекаємо такого ж результату у циліндра переднього правого колеса, і так само загортаємо його штуцер прокачування. Завершити процес можна після того, як через штуцер кожного заднього колеса вийде по 200-250 мл рідини.

Переконуємось у герметичній затяжці всіх штуцерів. Одягаємо захисні ковпачки. Уточнюємо рівень рідини у бачку головного гальмівного циліндра.

Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris (RB), 2010. 2017 р.в.

Інформація актуальна для моделей Hyundai Solaris (RB) 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 року випуску. Гальмівна рідина дуже гігроскопічна, поглинає вологу з повітря, що, крім появи корозії деталей гальмівної системи, знижує температуру кипіння самої рідини, а це може призвести до відмови гальм при частих інтенсивних гальмуваннях. Відповідно до рекомендації заводу-виробника замінювати гальмівну рідину слід через 2 роки експлуатації.

Вам потрібні: ключ «на 10», гальмівна рідина, прозорий шланг, прозора посудина.

Гідропривід гальмівної системи 0,7-0,8 Літрів Гальмівна рідина DOT-3 або DOT-4

Заміну гальмівної рідини рекомендується проводити з помічником, попередньо встановивши автомобіль на оглядову канаву або естакаду (не потрібно знімати колеса). Черговість заміни рідини в гальмівних механізмах:. правий задній;. лівий передній;. лівий задній;. правий передній.

Застосовуйте гальмівні рідини, що відповідають класу DOT-4.

Не використовуйте злиту рідину повторно: вона забруднена, насичена повітрям та вологою. Завжди доливайте в систему тільки нову рідину тієї марки, яка була залита раніше.

Гальмівна рідина гігроскопічна (вбирає вологу з навколишнього повітря), тому її не можна зберігати у відкритій тарі. Бережіть природу! Не зливайте використану гальмівну рідину в ґрунт або каналізаційну систему.

Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris (Akcent) 1.4 AT

Відкачайте стару гальмівну рідину з бачка головного гальмівного циліндра (див. тут).

Долийте в бачок чисту гальмівну рідину до нижньої кромки наливної горловини.

Очистіть від бруду клапани випуску повітря та зніміть захисні ковпачки клапанів робочих циліндрів гальмівних механізмів передніх коліс.

Очистіть від бруду клапани випуску повітря та зніміть захисні ковпачки клапанів робочих циліндрів гальмівних механізмів задніх коліс.

Клапани випуску повітря 6. 9.3) на автомобілях з дисковими задніми гальмами розташовані на супорті. 5. Надягніть шланг на клапан випуску повітря робочого циліндра гальмівного механізму і зануріть кінець шланга в чисту прозору посудину з гальмівною рідиною.

Помічник повинен різко натиснути на педаль гальма чотири-п’ять разів (з інтервалом між натисканнями 1-2 с), після чого утримувати натиснутою педаль.

Відверніть на 1/2-3/4 обороту клапан випуску повітря. Зі шланга почне витікати стара (брудна) гальмівна рідина. Педаль гальма в цей час має плавно дійти до упору. Як тільки рідина перестане витікати, загорніть клапан випуску повітря.

Заміна гальмівної рідини, прокачування гальм на Hyundai Solaris поодинці

Постійно стежте за рівнем рідини в бачку, не допускаючи зниження нижче мітки «MIN» на стінці бачка. У міру зниження рівня доливайте нову гальмівну рідину, щоб не допустити влучення повітря в гідропривід. Таким чином забезпечується поступове витіснення старої нової рідини без осушення гідросистеми.

Повторюйте операції 6 і 7 до повної заміни рідини у приводі (із шланга повинна витікати чиста рідина без пухирців повітря). 9. У такий спосіб замініть гальмівну рідину спочатку у робочому циліндрі правого заднього колеса, потім лівого переднього. 10. Потім замініть гальмівну рідину у другому контурі (спочатку у робочому циліндрі гальмівного механізму лівого заднього колеса, потім правого переднього). 11. Після заміни гальмівної рідини обов’язково надягніть захисні ковпачки на клапани випуску повітря. Пошкоджені ковпачки замініть. 12. Перевірте якість виконаної роботи: натисніть кілька разів на педаль гальма. хід педалі та зусилля на ній повинні бути однаковими при кожному натисканні. Якщо це не так, поверніться до виконання операцій 5-10. 13. Долийте гальмівну рідину до рівня мітки «MAX» на стінці бачка головного гальмівного циліндра. Закрийте бачок кришкою.

ПРОКАЧУВАННЯ ГІДРОПРИВОДУ ГАЛЬМОВОЇ СИСТЕМИ

Гідропривід гальм прокачують для видалення повітря, яке потрапило туди при заповненні рідиною після її заміни або після ремонту вузлів гідроприводу, пов’язаного з його розгерметизацією.

Ознаки наявності повітря у гідроприводі:. збільшення ходу педалі, її “м’якість” при одноразовому натисканні на педаль;. поступове зменшення ходу педалі з одночасним збільшенням її “жорсткості” при повторних натисканнях на педаль.

Перед прокачуванням гідроприводу необхідно виявити та усунути причину розгерметизації.

READ  Яку олію потрібно заливати Hyundai solaris

Якщо прокачування гідроприводу пов’язане з ремонтом якогось одного контуру і свідомо відома справність іншого контуру, то допустиме прокачування тільки контуру, що ремонтується.

Дії при прокачуванні гідроприводу такі самі, як і при заміні гальмівної рідини. Відмінність полягає лише в тому, що критерієм завершення прокачування робочого циліндра є припинення виходу бульбашок повітря зі шланга, а не поява свіжої гальмівної рідини.

Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris (Solaris)

Одна з ключових систем в автомобілі, що відповідає за гальмування. Тому заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris має проводитися вчасно. Щоб замовити цю послугу, зверніться до Токіо Сервісу. Наші майстри проведуть заміну відповідно до регламенту, який дає виробник.

Від того, наскільки справна гальмівна рідина, залежить працездатність усієї системи. Будь-які проблеми з гальмуванням здатні спровокувати аварію або ДТП, призвести до найнеприємніших і найнебезпечніших наслідків. Ось що потрібно знати про цю сферу:

 • Кожні 30 тисяч кілометрів пробігу потрібно проводити заміну.
 • Навіть якщо запасу пробігу ще достатньо, послугу все одно потрібно замовляти кожні два роки.
 • При виникненні проблем із гальмуванням, після аварії або ДТП може знадобитися заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris, навіть якщо два роки ще не минуло і не набралося 30 тисяч кілометрів пробігу.

Доручати цю роботу необхідно фахівцям. У такому разі ви зможете розраховувати на хороший результат. Система гальмування буде працювати стабільно і безперебійно.

 • коефіцієнт стиснення, водія має цікавити максимальний показник;
 • її властивості, особливо водовідштовхувальні та перешкоджають появі іржі;
 • температура кипіння (максимально можлива);
 • неагресивність. При зіткненні з гумовими деталями рідина не повинна сприяти їх псуванню.

Всі ці характеристики складно проконтролювати, тому при затоці необхідно орієнтуватися на заводські марки та рекомендації виробника. Для Hyundai термін, коли слід міняти гальмівну рідину, також визначається технічною документацією, але може коригуватися з урахуванням особливостей експлуатації.

Заміна гальмівної рідини у Hyundai Solaris

Гальмівна система (ТС) є однією з головних, що відповідають за безпеку пасажирів автомобіля. Вона вимагає регулярного огляду та проведення регламентних робіт. У разі появи перших ознак її несправності експлуатація машини заборонена.

Заміна гальмівної рідини в Солярисі – обов’язкова процедура, яка виконується через кожні 2 роки експлуатації транспортного засобу або після досягнення 30 тисяч кілометрів пробігу. Ця рекомендація вказана у посібнику з технічного обслуговування, яке є обов’язковим для користувачів та сервісних центрів.

Яка гальмівна рідина заливається у Hyundai Solaris

На заводі на Hyundai Solaris заливають гальмівну рідину DOT 4 Brake Fluid, це найкращий варіант для автомобіля з дисковими гальмами ззаду та спереду. Відповідно до міжнародного стандарту температура закипання нового складу – 265 0C, після одного року експлуатації – 165 0C. За цими параметрами підбирають аналоги для заміни. Hyundai Solaris до 2010 року випуску йде з барабанними гальмами, тут використовують DOT 3.

Вибирають гальмівну рідину за такими параметрами:

 • максимальна температура для закипання;
 • наявність силіконових або гліколевих присадок, якщо гальма оснащені АВС;
 • мінімальний коефіцієнт стиснення;
 • ступінь в’язкості (орієнтуються на найнижчі температурні показники регіону, щоб речовина не загуснула);
 • щадний вплив на гумові деталі;
 • наявність у складі антикорозійних присадок;
 • високі змащувальні властивості.

Всім цим характеристикам відповідає продукція провідних у цій ніші виробників, які співпрацюють зі світовими автоконцернами.

Нижче рекомендовані для заміни на Hyundai Solaris бренди DOT 4 класу шість з артикулом у каталозі:

 • Hyundai/Kia Brake Fluid. 01100-00110;
 • Castrol Brake Fluid. 157D5A;
 • Motul Brake Fluid. 150906 або 10271;
 • Shell BrakeClutch Fluid ESL –5011987212008 або

гальмівної, рідини, hyundai, solaris

Фірма Motul Brake Fluid випускає потрібну для Hyundai Solaris продукцію марки DOT 3

Скільки гальмівної рідини потрібно для заміни в Solaris

Об’єм рідини в гальмівній системі Hyundai Solaris – 1,25 л. Для заміни набувають відповідного літражу. Розфасовка гальмівної рідини – 0,5-1 л ємності.

Заміна гальмівної рідини Solaris: інструкція, опис, відео

Не кожному знайоме провалювання педалі при гальмуванні. Саме такий симптом можна набути, якщо вчасно не замінити склад. Відбувається це через закипання останнього, внаслідок чого в магістралях з’являються бульбашки повітря. Уникнути страшних наслідків можна – досить періодично змінювати емульсію у системі. Корейський виробник заніс цю роботу до списку регламентних заходів.

Інтерес на тему, яка гальмівна рідина заливається у Hyundai Solaris, проявляється навіть у власників щодо нових авто. Пов’язано це з тим, що в сервісній книжці зазначено роботу зі зміни складу в уповільнювальній системі вже після перших 2 років експлуатації. Обмеження за тривалістю пробігу – 30 000 км. Методів здійснення заміни два.

Гальмівна система на Hyundai Solaris має два контури, вони повністю ізольовані один від одного і поділяються на стоянкову та робочу. Таке їх застосування на авто забезпечує підвищену безпеку керування автомобілем. В обов’язок кожного водія звинувачують слідкувати за їх технічним станом і вчасно проводити регламентне ТО і міняти рідину. Як замінити гальмівну рідину (ТЖ) на Hyundai Solaris покажемо у наочній фото інструкції.

Проводимо заміну гальмівної рідини на Hyundai Solaris. Відкручуємо кришку на бачку гальмівної рідини.

Інструменти та розхідники необхідні для заміни ТЖ:

Для швидкої та успішної заміни ТЗ та прокачування гальм необхідно залучити помічника, а дії із заміни здійснювати на оглядовій ямі чи естакаді.

Отже, зміна рідини передбачає також прокачування гальмівної системи, тому розглянемо одразу два питання на одну тему. Послідовність дій спрямована на зміну гальмівної рідини Hyundai Solaris незалежно від року випуску і моделі кузова:

  На будь-який «пожежний», рекомендується демонтувати мінус-клему з акумулятора.

За допомогою викрутки виймаємо сіточку з бачка.

Відкачуємо шприцем відпрацьовану рідину з бачка.

Заливаємо нову свіжу ТЖ у бачок до позначки MAX.

Проводимо заміну ТЖ відповідно до схеми, починаючи прокачування із заднього правого колеса.

Потім знімаємо шланг і одягаємо захисний ковпачок.

Потім помічник натискає педаль 3-4 рази востаннє до упору. Беремо ключ на «10», послаблюємо затяжку штуцера на 1/2-обороту. Слід зачекати, поки гальмівна рідина зіллється в ємність. Зливаємо відпрацьовану гальмівну рідину разом із бульбашками повітря в заздалегідь підготовлену пляшечку. При зливанні звертаємо увагу на колір і спускаємо доти, доки не піде чиста гальмівна рідина. Таким чином, прокачуємо всі колеса. При прокачуванні слідкуємо за рівнем рідини в бачку і доливаємо її, чекаємо, поки зі шланга вийдуть усі бульбашки.
Потім знімаємо шланг і одягаємо захисний ковпачок. Доливаємо рідину до позначки MAX.

Заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris

Гальмівна рідина, як і інші мастильні матеріали, потребує періодичної заміни. Це пов’язано зі втратою якостей, в процесі експлуатації губляться. Так, процес заміни гальмівної рідини на Hyundai Solaris досить простий.

Заміна робочої рідини у гідроприводі гальмівної системи Hyundai Solaris

Для виконання операції з прокачування гальмівних механізмів вам потрібна допомога.

При заміні відкачуємо стару рідину з бачка гумовою грушею та заливаємо нову.

Заміну проводимо при непрацюючому двигуні спочатку в одному контурі, а потім в іншому наступній послідовності:

 • гальмівний механізм правого заднього колеса.
 • гальмівний механізм лівого переднього колеса.
 • гальмівний механізм лівого заднього колеса.
 • гальмівний механізм правого переднього колеса.
READ  Заміна втулок стабілізатора Ford Focus 2

Знімаємо зі штуцера прокачування гальмівного механізму захисний ковпачок.

Накидним ключем або головкою «на 10» послаблюємо затягування штуцера прокачування. Надягаємо на штуцер шланг, а вільний його кінець занурюємо в ємність, частково заповнену робочою рідиною.

Помічник повинен енергійно натиснути педаль гальма до упору 4-5 разів та утримувати її натиснутою.

При цьому зі шланга витікатиме рідина з бульбашками повітря, а педаль гальма — йтиме вперед.

Як тільки рідина перестане витікати зі шланга (при цьому педаль має дійти до упору), загортаємо штуцер, і тільки після цього помічник може відпустити педаль.

Повторюємо прокачування до тих пір, поки рідина, що виходить зі шланга, не стане світлою. Знімаємо шланг, насухо витираємо штуцер прокачування і надягаємо на нього захисний ковпачок.

Аналогічно прокачуємо гальмівні механізми іншого контуру.

При прокачуванні потрібно стежити за рівнем рідини в бачку та доливати рідину.

Прокачуємо гідропривід гальмівної системи доти, поки нова рідина (світліша, ніж стара) не почне виходити зі штуцерів прокачування всіх робочих циліндрів. Після прокачування доводимо рівень рідини в бачку гідроприводу гальм до норми.

Існує ще простіший варіант заміни гальмівної рідини. Такий спосіб не вимагає присутності помічника. При цьому способі бажаний деякий запас гальмівної рідини (щонайменше 1 літра).

Встановлюємо автомобіль на оглядову канаву або естакаду та забезпечуємо вільне переміщення між бачком з гальмівною рідиною у підкапотному просторі та гальмівними циліндрами всіх чотирьох коліс.

Відкачуємо гумовою грушею або шприцом гальмівну рідину з бачка. Доливаємо нову рідину до верхньої кромки. Для прискорення процесу (щоб випускати рідину з усіх циліндрів відразу) бажано підібрати чотири відрізки трубок, що щільно одягаються на штуцери прокачування всіх циліндрів. Вільні кінці трубок опускаємо у прозорі пляшки невеликої ємності.

Відвертаємо штуцери всіх гальмівних циліндрів. Переконуємося, що рідина потекла по всіх чотирьох трубках. Контролюємо зменшення рідини з бачка, розташованого на гальмівному циліндрі і негайно поповнюємо бачок. Спостерігаємо наростання рівня рідини у пляшках, розташованих біля колісних гальмівних циліндрів.

Необхідно кілька разів переміститися від положення спостереження за закінченням рідини зі штуцерів гальмівних циліндрів у положення, коли можна проконтролювати та поповнити рівень рідини в бачку, розташованому на гальмівному циліндрі, щоб не допустити осушення бачка.

Зазвичай найшвидше рівень зростає в пляшці, в яку опущений шланг, що йде від гальмівного циліндра переднього лівого колеса. Як тільки в пляшці переднього лівого колеса опиниться близько 200 мл рідини, загортаємо та затягуємо штуцер цього циліндра. Далі чекаємо такого ж результату у циліндра переднього правого колеса, і так само загортаємо його штуцер прокачування. Завершити процес можна після того, як через штуцер кожного заднього колеса вийде по 200-250 мл рідини.

Переконуємось у герметичній затяжці всіх штуцерів. Одягаємо захисні ковпачки. Уточнюємо рівень рідини у бачку головного гальмівного циліндра.

Регламент заміни гальмівної рідини Hyundai Solaris

Необхідно використовувати лише рекомендовані витратні матеріали.

Для того, щоб гальмівна система працювала максимально ефективно, рідина, яка заправлена ​​в неї, повинна мати цілу низку важливих властивостей:

 • мінімальний коефіцієнт стиснення;
 • змащувальні, водовідштовхувальні та антикорозійні властивості;
 • максимально високу температуру закипання;
 • рідина не повинна впливати на гумові ущільнювачі, пильовики та манжети.

Яка гальмівна рідина залита із заводу?

Із заводу на конвеєрі заправляють рідину стандарту DOT-4 з каталожним найменуванням Hyundаi/Kia 01100-00110 BRАKE FLUID, виробник не вказано.

Достатньо знати, що рідина відповідає стандарту DOT-4. а бренд можна вибрати на свій розсуд. Об’єм рідини в системі приблизно 1,25 літра, отже, для повної заміни потрібно купувати мінімум таку кількість. Об’єм рідини разом із приводом зчеплення. 1,75 л.

Коли міняти?

Беремо пробу гальмівної рідини за допомогою шприца чи груші.

Раніше виробник рекомендував проводити заміну рідини після кожних 30 тисяч км пробігу або після двох років експлуатації, а сьогодні заміну можна проводити на розсуд власника.

Такий хід пояснюється не підвищенням якості рідини чи надійністю гальмівної системи, а ціною, яку власнику доводиться платити незалежно від того, на гарантії автомобіль чи ні.

Заміна необхідна після 30-40 тисяч пробігу.

Дослідження показали, що нова рідина стандарту DOT-4 має температуру кипіння 264 градуси, а після року використання в системі – лише 165 градусів.

Це говорить про те, що при досягненні критичної температури в рідині утворюються бульбашки газу і вона вже не може передавати зусилля від підсилювача на гальмівні циліндри, тобто, педаль провалюватиметься з усіма наслідками.

Крім цього, характеристики рідини губляться від контакту з водою (конденсатом), тому заміна все-таки потрібна після 30-40 тисяч пробігу. і це непорівнянна сума з безпекою на дорозі.

Заміна та прокачування гальмівної рідини в автомобілі Хендай Соляріс/Кіа Ріо

Правильна заміна гальмівної рідини Solaris

З питання заміни гальмівної рідини багато різних думок.

На даний момент виробник Hyundai соларис не регламентує заміну немає жодних рекомендацій. Але раніше в регламенті технічного обслуговування наказувалося міняти кожні 30 тис. км. пробігу або раз на два роки.

Тут слід звертати увагу не на пробіг, а на тимчасовий період. Гальмівна рідина Solaris дуже активно вбирає вологу, і згодом її властивості змінюються через рік експлуатації, температура кипіння падає з 265 до 165 градусів, а через два роки доходить вже до 100 градусів, і є загроза закипання при активному гальмуванні.

А в холодну пору року вжита вода може в ній просто замерзнути. Тому раз на два роки потрібно міняти обов’язково. З приводу пробігу. багато автолюбителів проїжджають за два роки без заміни по 50 60 тисяч кілометрів, і не відчувають жодних змін у роботі гальмівної системи.

Яку гальмівну рідину заливати у Solaris

Зараз завод виробник заливає в Solaris гальмівну рідину Brake Fluid DOT4 з тими характеристиками, що вказані вище. У цьому маркуванні DOT4 це стандарт, що передбачає високі вимоги до якості гальмівної рідини.

Ця ж рідина використовується у гідроприводі зчеплення. Якщо Ви зібралися міняти гальмівну рідину, то виробник не такий важливий, щоб ця рідина чітко відповідала стандарту DOT4.

Як замінити гальмівну рідину

Заміна гальмівної рідини на Solaris процедура нескладна, тільки це треба робити вдвох із помічником. Для цього потрібно скористатися ключем 10, шприцом, шлангом та прозорою ємністю.

Solaris розміщується над оглядовою ямою або заїжджає на естакаду. Робота виконується так:

-шприцом відкачується з бачка вся рідина;

-у бачок заливається нова рідина до наливної горловини;

-на передніх колесах очищаються від бруду клапани, якими випускається повітря з гальмівної системи;

-там же знімаються захисні ковпачки на клапанах циліндрів;

-ті ж операції, що виконані на передніх колесах, потрібно зробити на задніх;

-починаємо з правого заднього колеса на клапан, який випускає повітря, надягає шланг і занурюється в ємність, трохи наповнену гальмівною рідиною;

-помічник сідає в машину і сильно до упору 5 разів натискає на педаль гальма, а потім тримає її в натиснутому стані;

READ  Зняття обшивки дверей Polo седан

-в цей момент на три чверті обороту відкручується клапан, що випускає повітря і в ємність починає текти брудна рідина;

-після того, як рідина перестала надходити, клапан закривається і педаль відпускається;

-вся операція повторюється кілька разів до тих пір, поки з клапана не піде чиста гальмівна рідина; потім всі вищеописані дії потрібно виконати на лівому передньому, потім на лівому задньому, і потім на правому передньому колесі потрібно чітко дотримуватися послідовності. Протягом усієї роботи необхідно стежити за рівнем рідини в бачку, він не повинен опускатися нижче мінімальної позначки, тому під час прокачування гальмівної системи рідину потрібно постійно доливати.

Прокачування гальмівної системи та заміна гальмівної рідини Hyundai Solaris

Симптоми: провалюється педаль гальма, автомобіль не гальмує.

Можлива причина: повітря у гальмівній системі.

Інструменти: набір головок, набір гайкових ключів.

Примітки. Операції заміни гальмівної рідини абсолютно ідентичні операціям прокачування гідравлічного приводу гальмівної системи.

Заміну гальмівної рідини та прокачування гідравлічного приводу гальм рекомендується здійснювати разом з другим виконавцем, попередньо встановивши автомобіль на естакаду або оглядову канаву.

Застосовуйте гальмівні рідини DOT відповідного класу.

Не використовуйте повторно злиту із системи робочу рідину, оскільки вона може бути забруднена, просякнута повітрям та вологою. Застосовуйте виключно нову рідину та тільки тієї ж марки, що використовувалася раніше.

Гальмівна рідина є гігроскопічною. Це означає, що вона вбирає повітря та вологу з повітря. Не зберігайте рідину у відкритих ємностях.

Не зливайте відпрацьовану гальмівну рідину на ґрунт, в каналізаційну систему та інші не призначені для цього місця.

Відкачайте з бочка для гальмівної рідини рідину за допомогою гумової груші або медичного шприца. Використовуйте лише чисті інструменти, щоб запобігти потраплянню забруднень у систему.

Залийте в бачок гальмівного циліндра нову рідину до максимуму.

Зробіть очищення випускних повітряних клапанів від забруднень і зніміть ковпачки захисту клапанів колісних циліндрів передніх гальмівних механізмів.

Здійсніть очищення випускних повітряних клапанів від забруднень та зніміть ковпачки захисту клапанів колісних циліндрів задніх гальмівних механізмів.

Примітка. Випускні повітряні клапани на автомобілях із задніми гальмівними механізмами дискового типу розташовуються на гальмівних супортах.

Приєднайте один кінець шланга до клапана випуску повітря колісного циліндра заднього гальмівного механізму, а другий його кінець опустіть у прозору посудину, що містить гальмівну рідину.

Другий виконавець повинен натиснути на педаль приводу гальма кілька разів, а потім утримувати педаль в натиснутому положенні.

Відверніть на половину або на три чверті оберту випускний повітряний клапан. Педаль гальма в цей час має дійти до упору. Відразу після того, як педаль дійшла до упору, закрутіть випускний повітряний клапан.

Примітка. Постійно стежте за рівнем робочої рідини у бачку головного гальмівного циліндра. Опускання рівня нижче позначки “MIN”, розташованої на стінці бачка, не допускається. У міру зниження рівня у бачку доливайте свіжу гальмівну рідину. Це необхідно для попередження попадання повітря в гідравлічний привід гальмівної системи.

Таким методом здійснюється поступове витіснення старої нової рідини без осушення гідравлічної системи.

Повторюйте операції, описані в пунктах 6 і 7, доки рідина не буде замінена новою. Про це свідчить витікання зі шланга чистої рідини без повітряних бульбашок.

Таким методом здійсніть заміну гальмівної рідини спочатку в колісному циліндрі правого заднього гальмівного механізму, а потім лівого переднього.

Здійсніть заміну гальмівної рідини в другому контурі гальмівної системи: спочатку в колісному циліндрі лівого заднього гальмівного механізму, а потім правого переднього.

Після того як гальмівна рідина буде замінена, надягніть захисні ковпачки на випускні повітряні клапани. Пошкоджені ковпачки замініть на нові.

Здійсніть перевірку якості виконаної роботи. Для цього натисніть кілька разів до упору на педаль гальма (хід і зусилля, необхідне для натискання педалі, повинні бути однакові при всіх натисканнях).

Залийте гальмівну рідину в бачок гальмівного циліндра до рівня «МАХ», розташованої на стінці бачка.

Періодичність заміни

Заміна гальмівної рідини на Hyundai Solaris потребує кожні 30 тис. км. При цьому оновлювати ТЖ слід не рідше одного разу на 2 роки незалежно від пробігу, який проїхав автомобіль.

При цьому може знадобитися позапланова заміна ТЗ. Причинами цього є:

 • періодичне закипання гальмівної рідини;
 • неприємний запах, який виходить із бачка із ТЖ;
 • тестер показує підвищене вологи;
 • обсяг гальмівної рідини знизився;
 • стінки бачка почали покриватись нальотом;
 • у рідині присутні пластівці або інші вкраплення;
 • механічне пошкодження корпусу бачка або його кришки відбулося попадання води або іншої технічної рідини до ТЖ.

Якщо своєчасно не провести заміну гальмівної рідини, то можлива низка негативних наслідків. Основні з них представлені нижче:

 • втрата можливості зупинити автомобіль через закипання ТЗ;
 • корродування металевих поверхонь гальмівного контуру;
 • закисання поршня в циліндрі і як результат відведення машини убік при її зупинці;
 • залежність інтенсивності гальмування від температури довкілля.

Два питання, що постають перед автолюбителем – це коли і як її міняти. Для відповіді на друге питання потрібно знати, яку гальмівну рідину заливати в Hyundai Solaris з урахуванням її технічних характеристик та раніше використаних в автомобільних марок.

Характеристики гальмівного складу, які обов’язково враховуються під час її заміни, це:

 • коефіцієнт стиснення, водія має цікавити максимальний показник;
 • її властивості, особливо водовідштовхувальні та перешкоджають появі іржі;
 • температура кипіння (максимально можлива);
 • неагресивність. При зіткненні з гумовими деталями рідина не повинна сприяти їх псуванню.

Всі ці характеристики складно проконтролювати, тому при затоці необхідно орієнтуватися на заводські марки та рекомендації виробника.

Для Hyundai термін, коли слід міняти гальмівну рідину, також визначається технічною документацією, але може коригуватися з урахуванням особливостей експлуатації.

Гортаємо специфікації: яка гальмівна рідина заливається в гідропривід Hyundai Solaris із заводу

У випадку виробник зобов’язаний надавати список технічних емульсій, якими він заправляє автомобіль на завершальній стадії його виготовлення. Компанія Hyundai лише формально дотримується цього правила, оскільки уточнює, що у бачок уповільнювальної системи можна заливати DOT 3 або 4 класи. Додатково застерігається, що властивості складу повинні відповідати вимогам американського стандарту FMVSS 16.

Велика кількість пропозицій у сегменті автоемульсій цього типу вражає. Про це говорить і рейтинг 2018 року. Випробування показують, що не дивлячись купувати не можна. Цієї ж думки дотримуються і експерти. Цікавлячись, яку гальмівну рідину заливати в систему зупинки Hyundai Solaris, корисно знати її сумарний обсяг. Він складає 0,7 л.

Багато власників роздобули інформацію про те, що завод ллє якийсь Brake Fluid DOT 4. Проте її виробник не відомий. Оголошено лише одну з властивостей – температура кипіння у «сухому» стані. Вона складає 265 ° C. Лідери рейтингу гальма задовольняють цій вимогі.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS