Заміна гальмівних колодок Polo седан

Table of Contents

Volkswagen Polo: обслуговуємо гальма

Заміну колодок проводимо у разі гранично допустимого зношування їх накладок, а також при заміні диска гальмівного механізму, замаслюванні накладок або наявності на них глибоких борозен, тріщин та сколів, у разі відшарування накладок від основи. Якщо рівень рідини в бачку гідроприводів гальм і зчеплення знаходиться на мітці MAX, то перед встановленням нових колодок шприцом або гумовою грушею відкачуємо з бачка частину рідини, щоб при утоплюванні поршня в робочий циліндр гальмівного механізму вона не витекла з-під кришки бачка.

Встановлюємо автомобіль на підставку заводського виготовлення. Знімаємо переднє колесо.

Доступ до чохла верхнього пальця отримуємо, відвернувши болт його кріплення до супорта і підвісивши супорт на шнурі або дроті до пружини передньої підвіски.

Перед встановленням нових гальмівних колодок необхідно максимально перемістити поршень усередину циліндра.

Перед установкою очищаємо від бруду та корозії деталі гальмівного механізму, особливо посадкові місця гальмівних колодок у напрямних пластинах супорта та колодок. Для очищення не можна застосовувати бензин та дизельне паливо. Якщо захисні чохли напрямних пальців порвані, замінюємо їх на нові. Збираємо гальмівний механізм у зворотній послідовності. Після заміни колодок на обох передніх колесах кілька разів натискаємо на педаль гальма для встановлення зазорів між колодками та дисками.

Заміна задніх гальмівних колодок Polo седан, гальмівного барабана

гальмівних, колодка, polo, седан

Деталі заднього гальмівного механізму можна зняти при розбиранні гальмівного механізму та замінити новими. Виняток. робочий циліндр. Як показує практика, у більшості випадків перебирання його в гаражних умовах не призводить до бажаного результату і в деяких випадках може призвести до аварії. Тому при несправності рекомендуємо замінювати робочий циліндр у зборі.

Заміна гальмівного барабана Polo

Гальмівний барабан знімають для його заміни при пошкодженні або зношуванні робочої поверхні (максимально допустимий діаметр барабана 231,5 мм), а також для контролю стану гальмівних механізмів, заміни гальмівних колодок і робочих циліндрів.

Роботу виконуйте на автомобілі з вивішеними задніми колесами (на підйомнику або автомобілі, встановленому домкратом на опори). Важіль гальма стоянки повинен бути опущений до упору вниз (автомобіль розгальмований).

Гальмівні барабани замінюйте парами (лівий та правий одночасно).

Вам потрібні: ключ для болтів коліс, ключ TORX ТЗО, монтажна лопатка (дві), штангенциркуль.

Увімкніть I передачу та встановіть упорні бруски під передні колеса.

Вивісіть заднє колесо і встановіть задню частину автомобіля з боку барабана, що знімається на опору. Зніміть заднє колесо.

Виверніть гвинт кріплення барабана до задньої маточини.

Виміряйте штангенциркулем діаметр робочої поверхні. Якщо він більший за максимально допустиме значення, барабан підлягає заміні

Встановіть деталі в порядку, зворотному зняття, попередньо втопивши поршні робочого циліндра, стискаючи гальмівні колодки двома монтажними лопатками.

При установці колишнього барабана зніміть напилком буртик на його робочій поверхні, що утворився в результаті зношування.

Аналогічно зніміть, перевірте та при необхідності замініть гальмівний барабан з іншого боку.

Заміна задніх гальмівних колодок Polo

Вам потрібні: ключ для болтів коліс, пасатижі, викрутка з плоским лезом, медичний шприц.

Мінімально допустима товщина фрикційних накладок гальмівних колодок 2,5 мм.

Послабте затягування болтів кріплення лівого заднього колеса, підкладіть під передні колеса противідкатні упори (черевики). Увімкніть I передачу, За допомогою домкрата підніміть задню частину автомобіля та встановіть на надійні опори.

Перевірте, щоб важіль гальма стоянки був опущений до упору вниз (автомобіль розгальмований).

Якщо рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра знаходиться на мітці МАХ або наближається до неї, відкачайте з бачка частину рідини. Інакше при заміні колодок вона може виплеснутися.

Притримуючи опорну стійку, натисніть на чашку кріплення притискної пружини, поверніть її на чверть оберту. 7 зніміть чашку, притискну пружину. 8 та опорну стійку.

Аналогічно зніміть опорну стійку передньої колодки.

Подолаючи опір нижньої стяжної пружини, відіжміть викруткою передню колодку вперед.

11 і виведіть її нижній носок через обмежувальну пластину нижнього упору. 12. Аналогічно виведіть через обмежувальну пластину нижню шкарпетку задньої колодки, послабивши тим самим натяг нижньої стяжної пружини. 13. Зніміть нижню стяжну пружину, вивівши її відігнуті кінці з отворів у ребрах колодок. 14. Перемістивши вузол колодок вгору та вправо, виведіть верхні шкарпетки колодок із прорізів упорів поршнів робочого циліндра та відведіть колодки від щита гальма. 15. Посуньте вперед розпірну пружину заднього троса приводу гальма стоянки.

16 від’єднайте наконечник троса від розтискного важеля. 17 і зніміть вузол колодок.

Відразу після зняття колодок закріпіть поршні робочого циліндра будь-яким доступним способом (наприклад, стягніть гумовим джгутом або зв’яжіть дротом), інакше поршні можуть бути виштовхнуті з циліндра розпірною пружиною і з гідросистеми витікне гальмівна рідина. 18. Виведіть відігнутий кінець верхньої стяжної пружини з отвору в ребрі передньої колодки. 19 а її вигнутий кінець з отвору в ребрі зацней колодки, потім зніміть пружину та задню гальмівну колодку. 20. Виведіть відігнутий кінець пружини механізму регулювання зазорів з отвору в ребрі передньої колодки.

21 і зніміть пружину виймаючи її другий відігнутий кінець з отвору клину. 22. Від’єднайте відігнутий кінець відтяжної пружини від відігнутого вуса розпірної планки. 23 і зніміть пружину. 24. Від’єднайте від передньої колодки розпірну планку та клин механізму регулювання зазорів.

Очистіть від забруднень та огляньте деталі гальмівного механізму. Деформовані або сильно корродовані деталі замініть. Сильно розтягнуті, що втратили пружність та викривлені пружини замініть.

При кожному розбиранні гальмівного механізму замінюйте новими притискні пружини, їх чашки та опорні стійки.

Розпірні планки лівого і правого гальмівних механізмів незамінні, тому що мають дзеркальну по відношенню один до одного форму.

Передня А та задня Б колодки заднього гальмівного механізму розрізняються за конструкцією. Крім цього задні гальмівні колодки розрізняються як ліві та праві. рідини в бачку головного гальмівного циліндра. За необхідності відкачайте рідину.

Нанесіть на місця тертя передньої та задньої гальмівних колодок про гальмівний щит тугоплавке мастило для гальмівних механізмів.

Звільніть поршні робочого циліндра від фіксуючого пристрою, стисніть розсувними пасатижами поршні робочого циліндра і встановіть гальмівні колодки в порядку, зворотному зняттю.

При складанні вузла колодок із пружинами встановіть клин механізму регулювання зазорів у крайнє верхнє положення.

Врахуйте, що при утоплюванні поршнів у циліндр підвищується рівень гальмівної

рідини в бачку головного гальмівного циліндра. За необхідності відкачайте рідину.

Відрегулюйте зазор між гальмівними колодками та барабаном, натиснувши 3-5 разів на педаль гальма.

Встановіть на місце колесо. Перевірте легкість його обертання.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму іншого колеса.

Відрегулюйте стоянкову гальмівну систему

Заміна заднього гальмівного циліндра Polo

Якщо в процесі експлуатації з’явилися потоки гальмівної рідини на гальмівному барабані та внутрішній стороні колеса або заклинило поршні в циліндрі, замініть робочий циліндр.

та спеціальний ключ на 11 для гайок трубопроводів.

Послабте затяжку болтів кріплення заднього колеса з боку циліндра, що замінюється, підкладіть під передні колеса противідкатні упори (черевики). Увімкніть I передачу, За допомогою домкрата підніміть задню частину автомобіля та встановіть на надійні опори.

Перевірте, щоб важіль гальма стоянки був опущений до упору вниз (автомобіль розгальмований).

Зніміть гальмівні колодки заднього колеса 6. Очистіть від бруду місце кріплення гальмівної трубки та болти кріплення робочого циліндра на звороті гальмівного щита. 7. Відкрутіть гайку кріплення гальмівної трубки до робочого циліндра, посуньте гайку по трубопроводу, від’єднайте трубку та заглушіть її отвір, наприклад, ковпачком клапана випуску повітря.

READ  Установка дизельного двигуна на Niva

Після тривалої експлуатації гайка гальмівної трубки зростається з трубкою в одне ціле, тому при спробі відвернути гайку трубка скручується і ламається. У цьому випадку рекомендуємо лише трохи зняти гайку трубки, потім вивернути болт кріплення циліндра і від’єднати його від трубки, згвинчуючи циліндр з її гайки. Після від’єднання циліндра від трубки рухливість гайки, що звільнилася, можна відновити, змочивши її гальмівною рідиною і повертаючи гай ку ключем поперемінно в обидві сторони.

Викрутіть болт кріплення робочого циліндра до гальмівного щита, притримуючи циліндр з іншого боку.

Зверніть увагу на маркування робочого циліндра. Для заміни купуйте циліндр з аналогічним маркуванням.

Якщо на клапані випуску повітря нового циліндра немає захисного ковпачка, зніміть його зі старого клапана.

Встановіть робочий циліндр у порядку, зворотному зняття.

Видаліть повітря з гальмівної системи

Кілька разів різко натисніть на педаль гальма, щоб підвести гальмівні колодки до барабана

Заміна колодок Volkswagen Polo докладна інструкція з фото

Заміна колодок Volkswagen Polo потрібна нечасто. Відразу розповімо, що передні гальмівні колодки стираються швидше, ніж задні. Сам виробник рекомендує перевіряти і очищати гальмівні механізми передніх коліс разів у 30 тисяч кілометрів, а задніх коліс разів у 45 тисяч кілометрів. Попереду стоять вентильовані диски з плаваючою скобою. Ззаду на VW Polo седан стоять барабанні гальма. Однак після нещодавнього оновлення Polo седан та появи більш потужної версії з 1.4 літровим турбомотором потужністю 125 л.з. ззаду можуть встановлюватися дискові гальма.

Заміна передніх колодок Polo Седан, гальмівних дисків, супорта

Перевіряйте стан гальмівних колодок при кожному технічному обслуговуванні.

Гальмівні колодки вимагають заміни при зношуванні накладок (мінімально допустима товщина фрикційних накладок 2,0 мм), неміцному з’єднанні накладок з основою, замаслюванні робочих поверхонь, наявності глибоких борозен або сколів.

Замінюйте гальмівні колодки передніх гальмівних механізмів лише комплектом.4 шт. (по дві на кожний бік). Гальмівні колодки передні Polo седан

Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у банку головного гальмівного циліндра. Якщо рівень близький до мітки МАХ, необхідно відкачати частину рідини (наприклад, медичним шприцем або гумовою грушею), тому що після заміни зношених колодок новими рівень підніметься.

Вам потрібні: ключ-шестигранник на 7, ключ для болтів коліс, велика викрутка, консистентне мастило.

Послабте затягування болтів кріплення лівого переднього колеса, підкладіть під задні колеса противідкатні упори (черевики). За допомогою домкрата підніміть передню частину автомобіля, встановіть на надійні опори, зніміть ліве переднє колесо.

Вставивши велику викрутку між внутрішньою гальмівною колодкою та поршнем робочого циліндра, втопіть поршень у циліндр.

Підчепивши викруткою кришки захисних втулок обох напрямних пальців.

6 і вийміть його з отвору супорта. 7. Аналогічно виверніть та зніміть другий напрямний палець. 8. Зніміть супорт разом з гальмівними колодками з направляючої колодок, простеживши за тим, щоб не натягувався або не перекручувався гальмівний шланг. 9. Зніміть зовнішню гальмівну колодку.

10 і внутрішню колодку виймаючи її пружинний фіксатор із порожнини поршня.

Зверніть увагу на маркування зовнішньої А та внутрішньої Б гальмівних колодок. Нові колодки купуйте з таким же маркуванням.

При кожній заміні гальмівних колодок в обов’язковому порядку перевіряйте стан захисних пластмасових втулок напрямних пальців та переміщення супорта щодо напрямної гальмівних колодок. Якщо переміщення утруднене, змастіть консистентним мастилом напрямні пальці супорта.

Якщо захисні втулки пальців пошкоджені або їх кришки не фіксуються в отворах втулок, замініть захисні втулки. 11. Встановіть гальмівні колодки переднього гальмівного механізму у порядку, зворотному зняття. Для виключення самовідвертання напрямних пальців супорта змастіть їх різьблення перед встановленням анаеробним фіксатором різьблення.

Натисніть кілька разів на педаль гальма, щоб підвести гальмівні колодки до диска.

Аналогічно замініть гальмівні колодки гальмівного механізму правого колеса.

Перевірте та при необхідності відновіть рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра.

Замінивши зношені гальмівні колодки на нові, не поспішайте відразу виїжджати на жваві магістралі. Не виключено, що при першому інтенсивному гальмуванні ви будете неприємно вражені низькою ефективністю гальм, хоча колодки поставили фірмові. Гальмівні диски теж зношуються, і нові колодки стосуються їх тільки краями, практично не гальмуючи. Виберіть тихий камінчик або проїзд без автомобілів і кілька разів плавно загальмуйте, щоб колодки притерлися і стали прилягати всією поверхнею. Заодно оцініть ефективність гальм.

Намагайтеся не гальмувати різко хоча б перші 100 км. При сильному нагріванні колодок, що не припрацювали, верхній шар їх накладок підгорає і гальма довго не будуть максимально ефективними.

Заміна супорта переднього гальма Polo седан

Супорт гальмівного механізму знімають для заміни або ремонту, а також для отримання доступу до інших агрегатів.

Вам потрібні: ключ на 11, ключ-шестигранник на 7, велика викрутка.

Послабте затягування болтів кріплення переднього колеса з боку супорта, що замінюється. підкладіть під задні колеса противідкатні упори (черевики), За допомогою домкрата підніміть передню частину автомобіля, встановіть її на надійні опори, зніміть колесо. 2. Вставивши велику викрутку між внутрішньою гальмівною колодкою та поршнем робочого циліндра, втопіть поршень у циліндр.

Викрутіть болт-штуцер і від’єднайте шланг від супорта. Виверніть напрямні пальці

5 і зніміть супорт разом з гальмівними колодками з напрямної колодок.

Супорт другого колеса знімають аналогічно.

Встановіть супорт у порядку, зворотному зняття. Після встановлення відновіть рівень гальмівної рідини у бачку головного гальмівного циліндра та видаліть повітря з гідроприводу гальм

Заміна гальмівного диска Polo седан

Вам потрібні: ключ TORXT30, дріт.

При наявності на робочій поверхні диска задир, глибоких рисок та інших дефектів, що збільшують зношування колодок і зменшують ефективність гальмування, а також у разі підвищеного бічного биття диска, що викликає вібрації при гальмуванні, замініть диск. У спеціалізованих майстернях такий диск можна проточити і прошліфувати з обох боків на однакову глибину, але після обробки товщина диска повинна бути не меншою, ніж мінімально допустимою.

Мінімально допустима товщина гальмівного диска гальмівного механізму переднього колеса. 19,0 мм. Якщо товщина одного з дисків менша від зазначеного значення, замініть обидва диски. При заміні гальмівних дисків обов’язково замінюйте гальмівні колодки на новий комплект.

Послабте затягування болтів кріплення переднього колеса з боку диска, що замінюється, підкладіть під задні колеса противідкатні упори (черевики). Увімкніть гальмо стоянки. За допомогою домкрата підніміть передню частину автомобіля, встановіть на надійні опори, зніміть колесо. 2. Зніміть супорт, не від’єднуючи від нього шланг гальмівний

3 та закріпіть супорт переднього гальмівного механізму дротом на витках пружини передньої підвіски, не допускаючи скручування або натягу шланга.

Викрутіть гвинт кріплення диска до ступиці. 5 і зніміть диск.

Аналогічно зніміть гальмівний диск гальмівного механізму іншого переднього колеса.

Встановіть деталі у порядку, зворотному зняття.

Перед установкою диска ретельно очистіть привалювальні поверхні диска та маточини від іржі та окалини, оскільки навіть найдрібніша частка, затиснута між привалковими поверхнями, викличе биття диска та вібрації при гальмуванні.

Якщо встановлюєте колишній диск, видаліть напилком буртики на робочих поверхнях диска, що утворилися в результаті зношування диска з обох його сторін.

Заміна передніх гальмівних колодок Volkswagen Polo покроково

Гальмівні колодки підлягають заміні при зносі накладок (мінімально допустима товщина накладок 2,0 мм), нещільному з’єднанні накладок з основою, мастилі робочих поверхонь, наявності глибоких канавок або стружок.

Передні гальмівні колодки vw поло седан. самостійна заміна

Заміна передніх гальмівних колодок лише комплектом з 4 шт. (По дві з кожного боку). Перед заміною гальмівних колодок перевірте рівень гальмівної рідини у бачку головного циліндра. Якщо рівень близький до позначки «MAX», необхідно перекачати частину рідини (наприклад, медичним шприцем або гумовою грушею), оскільки після заміни зношених прокладок на новий рівень підвищується.

Вам знадобляться: шестигранний ключ на 7 дюймів, ключ для колісних болтів, велика товста викрутка.

Послабте болти кріплення лівого переднього колеса, підкладіть під задні колеса колодки («черевики»). Домкрат підніміть передню частину автомобіля, поставте на надійні опори, зніміть ліве переднє колесо.

READ  Заміна передньої маточини Nissan Qashqai

Вставте велику викрутку між внутрішньою гальмівною колодкою та поршнем робочого циліндра та проштовхніть поршень у циліндр.

За допомогою викрутки підніміть кришку обох напрямних штифтів.

Викрутіть і зніміть другий напрямний штифт таким же чином.

Зніміть супорт разом з гальмівними колодками з направляючої колодки, переконавшись, що гальмівний шланг не розтягнутий і не перекручений.

10 і внутрішній фіксатор, видаливши пружинний фіксатор з порожнини поршня.

Зверніть увагу на позначки на зовнішніх гальмівних колодках A та внутрішніх B. Купуйте нові колодки з такими ж відмітками.

При заміні гальмівних колодок обов’язково перевіряйте стан захисних пластикових втулок напрямних пальців та переміщення супорта щодо напрямної гальмівних колодок. Якщо рух утруднений, змастіть напрямні пальці супорта консистентним мастилом. Якщо захисні втулки направляючих штифтів пошкоджені або їх кришки не застрягнуть в отворах, замініть захисні втулки.

Встановіть передні гальмівні колодки у порядку, зворотному зняття. Щоб уникнути самовідгвинчування напрямних штифтів супорта, змастіть їх різьблення перед встановленням анаеробним фіксатором різьблення. 12. Кілька разів натисніть педаль гальма, щоб підійшли колодки до диска 13. Встановіть колесо. 14. Так само замініть колодки гальмівного механізму правого колеса. 15. Перевірити та при необхідності долити рівень гальмівної рідини у бачку гальмівного насоса.

Інформація актуальна для седанів VW Polo із бензиновими двигунами 1,6 л. (105 л).з.): 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015. Для рестайлінгових моделей 2016, 2017, 2018 та інших варіантів двигунів інструкції можуть відрізнятися.

Це цікаво процедура заміни салонного фільтра в автомобілі Hyundai ix35

Заміна гальмівних колодок Volkswagen Polo седан позаду

Заміна гальмівних колодок Volkswagen Polo седан ззаду вимагає терпіння та бажання повозиться з безліччю дрібних деталей. Задні барабанні гальмівні механізми зношуються нечасто. Однак, у наших суворих умовах гальмівні накладки можуть просто примерзнути до барабана взимку, розкришиться і відшарується або замаслиться. У всіх цих випадках доведеться знімати гальмівний барабан VW Polo седан та проводити ремонтні роботи. Перші ознаки проблем пов’язані з погіршенням ефективності роботи гальм. Можлива поява нехарактерного звуку скрип, шум і навіть дзвін у районі задніх гальм. При гальмуванні може виникати вібрація задніх коліс. Для роботи нам знадобиться шліцева викрутка, плоскогубці і зірочка типу Torx T-30, а також домкрат і підставка. Знімаємо заднє колесо та надійно фіксуємо наш Polo седан на підставці. Перед зняттям барабана гальмівного механізму опускаємо важіль гальма стоянки до упору. автомобіль повинен бути повністю розгальмований. Ключем Torx T-30 відвертаємо гвинт кріплення барабана до ступиці колеса та знімаємо барабан.

Увага! Не натискайте педаль гальма після зняття барабана, оскільки поршні колісного циліндра можуть вийти з нього повністю. У разі утруднення при знятті гальмівного барабана Volkswagen Polo потрібно звезти колодки разом. Для цього витягаємо з отвору гальмівного щита гумову заглушку (див. на фото далі). Через отвір у гальмівному щиті вставляємо шліцевий викрутку.

Повертаємо викруткою храповик механізму автоматичного регулювання зазорів між колодками і барабаном так, щоб храповик навертався на різьбовий наконечник, і довжина розпірної планки зменшувалася. Тим самим ми зводимо колодки ближче до центру, і вони перестають блокувати зняття барабана. При цьому лезо викрутки має переміщатися в отворі щита зверху донизу.

Очищаємо деталі гальмівного механізму від забруднень. Підчіпаємо викруткою нижній кінець пружини регулювального важеля. Знімаємо пружину регулювального важеля.

Підчіпаємо викруткою скобу опорної стійки задньої колодки. Знімаємо скобу опорної стійки задньої колодки. Після цього виймаємо стійку. Аналогічно знімаємо опорну стійку передньої колодки.

Викруткою відводимо нижній кінець задньої колодки назад, долаючи опір нижньої стяжної пружини, виводимо нижню шкарпетку колодки через обмежувальну пластину упору. Аналогічно виводимо нижню шкарпетку передньої колодки через обмежувальну пластину упору. Знімаємо нижню стяжну пружину колодок.

Зсуваємо верхні шкарпетки колодок із поршнів колісного циліндра та відводимо вузол від гальмівного щита. Знімаємо розпірну планку з наконечником та регулювальний важіль механізму автоматичного регулювання зазорів. Знімаємо верхню стяжну пружину та передню гальмівну колодку.

Утримуючи важіль приводу гальма стоянки задньої колодки, тягнемо пасатижами за наконечник заднього троса стоянкового гальма від’єднавши наконечник троса від важеля приводу стоянкового троса, знімаємо задню колодку.

Перед встановленням нових колодок очищаємо різьблення наконечника розпірної планки та храповика та наносимо на різьблення тонкий шар пластичного мастила. Встановлюємо колодки та барабан гальмівного механізму заднього колеса у зворотній послідовності.

Аналогічно замінюємо гальмівні колодки іншого заднього колеса. Адже змінюються всі колодки відразу на обох колодках, інакше на дорозі може виникнути дисбаланс при гальмуванні. Крім того з’явиться нерівномірне зношування барабанів і відведення машини в бік при гальмуванні.

Щоб відрегулювати положення колодок на Volkswagen Polo sedan весь прилад повинен бути остаточно зібраний на обох колесах. Натискаємо педаль гальма кілька разів і потім багаторазово піднімаємо до упору і опускаємо важіль гальма стоянки (при переміщенні важеля потрібно весь час тримати кнопку вимкнення гальма стоянки на важелі натиснутою, щоб храповий механізм не працював). При цьому в гальмівних механізмах задніх коліс буде чути клацання від роботи механізмів автоматичного регулювання зазорів між колодками та гальмівними барабанами. Важіль гальма стоянки піднімаємо і опускаємо до тих пір, поки не припиняться клацання в гальмівних механізмах.

При появі скрегота або скрипу під час натискання на педаль гальма автомобіля необхідно пройти ТО та замінити, якщо потрібно, зношені деталі. Йдеться про заміну гальмівних колодок, які на Volkswagen Polo Sedan (Volkswagen Polo Sedan) можна поміняти у нашому автосервісі Apollo Motors (Аполло Моторс) (Москва). За рекомендаціями виробника, передні гальмівні колодки на Volkswagen Polo Седан слід міняти після кожних 30-50 тис. км пробігу, але під час кожного техогляду рікою

При появі скрегота або скрипу під час натискання на педаль гальма автомобіля необхідно пройти ТО та замінити, якщо потрібно, зношені деталі. Йдеться про заміну гальмівних колодок, які на Volkswagen Polo Sedan (Volkswagen Polo Sedan) можна поміняти у нашому автосервісі Apollo Motors (Аполло Моторс) (Москва).

За рекомендаціями виробника, передні гальмівні колодки на Volkswagen Polo Седан слід міняти після кожних 30-50 тис. км пробігу, але під час кожного техогляду рекомендується проводити огляд (у цих деталей є індикація стертості). Крім того, заміна передніх гальмівних колодок Volkswagen Polo Седан в майстерні в ідеалі передбачає заміну всіх 4 деталей на двох колесах для того, щоб навантаження на них у момент гальмування, а також зношування цих деталей були однаковими. Також варто міняти одночасно гальмівні диски, що дозволяє запобігти раптовій відмові гальм. Завершальним етапом даного процесу є установка мікро-зазорів між дисками і колодками.

Що ж до задніх гальмівних колодок Volkswagen Polo Sedan, то вони кріпляться не на диски, а на барабани, і також змінюються одночасно всі 4 на обох колесах. Ресурс цих деталей становить близько 50-60 тис. км, але їх також слід міняти у міру зношування. При заміні гальмівних колодок Volkswagen Polo Седан в автомайстерні проводиться регулювання ручника (стоянкового гальма) та всього механізму гальмування.

Зверніть увагу, що після процедури заміни передніх і задніх гальмівних колодок на Volkswagen Polo Седан знадобиться деякий час, щоб звикнути до нових гальм, а перші 200 км не рекомендується зупинятися занадто різко.

Насамперед задні колодки Volkswagen Polo Седан відповідають за безпеку під час руху дорогою, тому необхідно розуміти, що:

 • Перед монтажем передніх гальмівних колодок в Polo Седан такого типу потрібно переконатися, що вони підходять.
 • Після монтажу витратних матеріалів потрібно натиснути на гальмо перед початком руху, щоб переконатися, що система функціонує у штатному режимі.
 • Перед зняттям колодок, що зносилися, потрібно почекати, поки супорт і колодка охолонуть.
 • Після встановлення нових колодок потрібен приробіток до старого диска. Подібний процес може тривати досить довго. Примітно, що при підробітку потрібно уникати екстрених та тривалих гальмування, пов’язаних з рухом під великим кутом.
 • До колодки не слід торкатися голими руками. Металеві включення, що містяться в них, можуть завдати травми.

Потрібно розуміти, що заміна задніх та передніх колодок на Volkswagen Polo Седан є відносно простою операцією. Однак через допущені в ході подібної процедури помилки можуть виникнути сторонні шуми, вібрація, збільшитися гальмівний шлях.

READ  Заміна прокладки головки циліндрів циліндрів ВАЗ 2107

Як зняти гальмівний барабан на Polo седані

…і, ​​від’єднавши наконечник троса від важеля приводу стоянкового троса, знімаємо задню колодку.

Перед встановленням нових колодок очищаємо різьблення наконечника розпірної планки та храповика та наносимо на різьблення тонкий шар пластичного мастила. Встановлюємо колодки та барабан гальмівного механізму заднього колеса у зворотній послідовності.

Аналогічно замінюємо гальмівні колодки іншого заднього колеса.

Щоб відрегулювати положення колодок, натискаємо педаль гальма кілька разів і потім багаторазово піднімаємо до упору і опускаємо важіль гальма стоянки (при переміщенні важеля потрібно весь час тримати кнопку вимкнення гальма стоянки на важелі натиснутою, щоб храповий механізм не працював). При цьому в гальмівних механізмах задніх коліс буде чути клацання від роботи механізмів автоматичного регулювання зазорів між колодками та гальмівними барабанами. Важіль гальма стоянки піднімаємо і опускаємо до тих пір, поки не припиняться клацання в гальмівних механізмах.

[Як скоротити витрати на технічне обслуговування Volkswagen Polo седан] [Технічне обслуговування Volkswagen Polo седан на 15 тис. км пробігу] [Технічне обслуговування Volkswagen Polo седан на 30 тис. км пробігу] [Інструмент, необхідний для проведення технічного обслуговування Volkswagen Polo седан] [Самостійне проведення ТО – загальні рекомендації] [Правила техніки безпеки при самостійному проведенні технічного обслуговування автомобіля]

Заміна колодок гальмівних механізмів задніх коліс Volkswagen Polo седан

Інструменти та матеріали

Для зняття та встановлення колодок знадобляться такі інструменти:

 • Для демонтажу коліс підготуйте балонний ключ 7.
 • Домкрат.
 • Монтування.
 • Ключ Torx T-30.
 • Плоскогубці.
 • Хрестоподібна та плоска викрутка.
 • Літієве мастило G 052150А2.

Якщо цього матеріалу немає, рекомендуємо використовувати пластичне мастило G 000650. Приступимо до роботи. Алгоритм дій розписаний нижче.

Особливості та характеристики гальмівних колодок

Існують передні та задні колодки. Як правило, заміна передніх зразків набагато легше і дешевше обходиться автолюбителю, ніж ротація задніх агрегатів.

Для седана Volkswagen Polo останній термін експлуатації задніх колодок обмежений 45 000 км, що відповідає плановому третьому ТО. Зношування механізмів може наступити і раніше цього терміну. все залежить від манери водіння.

Замаслювання колодок, поява глибоких тріщин або сколів. головні сигнали, що попереджають водія про заміну пристроїв.

Незважаючи на те, що заміна задніх колодок седана Polo – важкий та тривалий процес, всі роботи можна виконати самостійно без допомоги сервісних центрів, де за послугу візьмуть понад 10 000. (включаючи вартість накладок).

Залежно від комплектації седана Volkswagen Polo розрізняють два типи гальмівних колодок, що встановлюються на два різні барабани.

Гальмівний барабан з буртом має розмір 230 мм, кодовий номер оригіналу – VAG 1J0 609 617 B. Габарити колодок із кодом VAG 1J0 698 525 B складають 23032 мм. Це також оригінальні зразки, які можна придбати за суму від 4000.

Барабан без бурта має розміри 228,5 40 мм. Його номер VAG 6RU 609617 A. Тут використовуються вже інші гальмівні колодки − 20040 мм − VAG 6RU 698 525 A. Примірники можна замовити за ціною від 4000.

Щоб зрозуміти який тип барабана використовується на седані Polo, досить поглянути на його форму. Якщо на ньому є невеликий виступ, це барабан з буртом.

Важливо: заміну гальмівних механізмів Polo седана проводити тільки комплектом – всі чотири пристрої повинні бути встановлені на барабани. Якщо поміняти лише з одного боку, то під час гальмування автомобіль виводитиме з траєкторії.

Влаштування гальмівного механізму заднього колеса.

Автомобілі, випущені до квітня 2011 року, комплектувалися барабанними гальмами 1КС, в яких встановлюються колодки VAG 1J0698525B.

VW Polo Sedan & Skoda Rapid. Заміна передніх гальмівних колодок

Після квітня 2011 року Volkswagen Polo отримали комплектацію 1КН із колодками VAG 6RU698525A. До речі, всі автомобілі оцинковані.

Тип Розмір колодок Розмір барабана Артикул колодок Артикул барабану
1КС 230х32 мм Діаметр-230 мм VAG 1J0698525B VAG 1J0609617B
1КН 200х40 мм 228.5х40 мм VAG 6RU698525A VAG 6RU609617A

Колодки не взаємозамінні та мають різні розміри (на фото зліва колодка для барабана з буртом, праворуч для барабана без бурта).

Візуально барабани гальм відрізняються, тип 1КН має характерний бурт.

Увага: деякі автомобілі Volkswagen Polo з двигунами 1.4 TSI та 1.6 MPI укомплектовані задніми дисковими гальмами.

Регламент заміни

Виробник рекомендує проводити заміну задніх колодок через 45 тис. км пробігу. Однак, заміна може бути зроблена і раніше рекомендованого терміну у таких випадках:

 • поява сторонніх звуків при гальмуванні;
 • сильне замаслювання робочої частини колодок;
 • утворення глибоких тріщин;
 • часткове руйнування гальмівних накладок;
 • товщина гальмівної накладки менше 2,5 мм.

Колодки заднього колеса зношуються нерівномірно – товщину накладок завжди вимірюють у місці найбільшого зношування.

Своєчасна заміна задніх колодок дозволить зберегти гальмівний барабан від передчасного зношування.

Коли рекомендується міняти

Відповідно до регламенту ТО, регулярна заміна розхідника не передбачена. Рекомендується лише перевіряти статки кожні 15 тисяч кілометрів.

Ознаки, при яких необхідно замінювати передні гальмівні колодки на Volkswagen Polo V седан:

 • сигнал від електронного або акустичного датчика зношування;
 • товщина фрикційної накладки на будь-якій із 4 деталей менше 2 мм;
 • на поверхні є сліди олії, сколи або глибокі борозни, що не збігаються з такими на диску.

Коли потрібна заміна гальмівних колодок Volkswagen Polo sedan

Не дивно, що згодом ці елементи стираються та вимагають заміни. Власне, колодки і належать до категорії витратних матеріалів. Вважається, що вони і передні, і задні вимагають заміни, коли знос перевищить 80%. Причому, передні зношуються значно швидше за задніх. У керівництві Volkswagen Polo рекомендується міняти передні через кожні 40 тис. км. пробігу, а задні – кожні 50 тис.

Однак у цій рекомендації є неабияка частка лукавства, адже швидкість зношування цих деталей безпосередньо залежить від величезної кількості факторів, серед яких:

 • умови експлуатації машини (при їзді міськими вулицями всі витратні елементи гальмівної системи зношуються швидше, ніж при їзді трасою);
 • стиль управління автомобілем (агресивний стиль водіння має на увазі прискорене зношування всіх розхідників);
 • тип колодок (на більшості нових Volkswagen Polo стоять ефективні та зносостійкі металокерамічні деталі, однак у процесі експлуатації машини кожен власник вибирає колодки різних типів).

Але це ще не все. Для цих деталей діє те саме золоте правило, що і для коліс: знос фрикційних накладок однієї осі повинен бути рівномірним (як і знос протектора). В іншому випадку гальмівні зусилля на різні колеса розподілятимуться по-різному, і при різкому натисканні на ліву педаль машину може повести.

Що стосується реальних термінів, то заміна колодок Volkswagen Polo седан має наступну статистику (дані на 2017 рік, взяті з інтернет-опитування півтори тисячі власників Polo):

 • близько 1% власників Polo здійснили першу заміну передніх колодок вже після 10 тис. км.;
 • ще 2% змінили їх на 20 тис. км. пробігу;
 • 10% власників Polo змінюють ці елементи на 30 тис. км.;
 • 20%. при пробігу в 40 тис. км.;
 • стільки ж після 50 тис. км.;
 • 30% – після 60 тис. км.;
 • 13% – після 70 тис. км.;
 • а у 4% власників Volkswagen Polo передні колодки служать ще довше.

Volkswagen polo sedan. Заміна гальмівних колодок передніх коліс

Коли рекомендується міняти

Згідно з регламентом ТО, планова заміна дисків не передбачена. Рекомендується перевіряти їхній стан кожні 15 тисяч кілометрів пробігу.

Ознаки, при яких необхідно замінювати передні гальмівні диски на автомобілі:

 • товщина робочої поверхні менше 19 (1ZE або 1ZG) та 22 (1ZC) мм на будь-якій з деталей;
 • на поверхні є тріщини, глибокі борозни чи сколи.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS