Заміна гальмівних дисків ВАЗ 2115

Table of Contents

ВАЗ 2115 заміна гальмівного циліндра заднього колеса

На автомобілі ВАЗ 2115 є певні проблеми із гальмівним циліндром заднього колеса, водії вже називають їх хронічними. Перша це коли виникає несправність в одного з циліндрів і він побачить автомобіль від прямо-лінійного руху по дорозі, оскільки один справний, а другий не придатний повністю. Так само з’являються проблеми з підтіканням рідини з-під гумок, ремонту гальмівний циліндр не підлягає, тільки заміна. Сьогодні ми розповімо як самостійно замінити гальмівний циліндр заднього колеса на ВАЗ 2115.

голівка на 10; ворот; тріскачка; мастило проникаюче при необхідності; розрізний ключ для гальмівних трубок.

Якщо у Вас є вільний час, рекомендую ознайомитись з інструкцією щодо заміни наконечників рульових тяг на ВАЗ 2115 своїми руками. Іноді потрібно заглядати під днище автомобіля та проводити точкову заміну деталей, щоб підтримувати працездатність машини.

Для початку потрібно виконати деякі дії, без яких виконання цього ремонту буде неможливим:

По-перше, підняти задню частину автомобіля домкратом.

Після цього залишається зробити зовсім небагато. Насамперед відкручуємо гальмівну трубку з внутрішньої сторони кріплення циліндра, як це показано на фотографії трохи нижче.

гальмівних, диск, 2115

Потім відвести її вбік і підняти штуцерів вгору, щоб гальмівна рідина не випливала з неї.

Тепер залишається відкрутити два болти кріплення заднього гальмівного циліндра, що наочно представлено на малюнку нижче.

І після цього із зовнішнього боку можна легко виймати цю деталь, тому що більше нічого її не утримує.

Якщо все-таки виникли якісь складності, то можна підчепити циліндр тонкою плоскою викруткою, тому що іноді бувають випадки, що він прилипає досить щільно до свого місця. Тепер можна приступати до заміни. Сайт каталог індивідуалок: повії Самара Збережи собі, щоб не втратити

Купити новий гальмівний циліндр заднього колеса на ВАЗ 2115 можна за ціною близько 400 за штуку. Установку робимо у зворотній послідовності. Швидше за все після виконання цієї процедури потрібно прокачати гальмівну систему автомобіля.

Варіанти дисків

Сучасний ринок дисків для ВАЗ-2115 досить великий і має на увазі різні варіанти конструкцій та моделей. На даний момент існують три основні групи дисків:

Сталеві диски

Як правило, при виробництві автомобілів “АвтоВАЗ” оснащує їх саме сталевими дисками. Але їхній вигляд дуже часто бентежить автолюбителів, тому особливої ​​популярності вони не користуються. Основним плюсом таких дисків є їхня низька ціна.

Так як штамповані сталеві диски коштують дуже дешево, але їх зовнішній вигляд залишає бажати кращого, виникає необхідність додаткової покупки пластмасових або гумових ковпаків. Технічні характеристики цих коліс воістину чудові, тому що автомобіль на дорозі поводиться впевнено, збільшується маневреність та знижується гальмівний шлях.

Вибирати подібні диски слід виходячи з технічних характеристик та комплектації ВАЗ-2115. Для встановлення дисків додатково не потрібно купувати нічого, тому що в комплекті вже присутні необхідні болти, гайки та шпильки. Для більш презентабельного зовнішнього вигляду можна придбати ковпаки.

Заміна гальмівних дисків ваз 2115.

Литі диски

Для виготовлення литих дисків використовується легкий сплав із домішками алюмінію та магнію. Найбільший плюс цих дисків – це їхній зовнішній вигляд. Широкий вибір дизайну дозволяє задовольнити будь-якого автовласника. Вартість подібних дисків дещо вища за сталеві, але набагато дешевші за ковані. Тому автолюбителі дедалі частіше зупиняють свій вибір саме на цих моделях.

Насамперед, при виборі литих дисків на ВАЗ-2115 відразу варто звернути увагу на болти. Часто центральний отвір дещо ширший, ніж штатні болти. Щоб не виникло проблем із встановленням дисків, необхідно додатково придбати супинатор (проставку).

Вибирати відповідний супінатор легко при врахуванні двох параметрів:

Наприклад, центральний отвір вибраних дисків становить 67,1 мм, маточина 58,6 мм, отже, необхідно придбати супинатор-проставку розміром 67,1-58,6 мм.

Для литих дисків слід купувати болти з меншими головками, тому що звичайні болти дещо ширші і просто не підійдуть під отвори. У будь-якому спеціалізованому магазині можна знайти відповідний варіант для того чи іншого диска. Враховуючи ці нюанси, встановлення литих дисків не займе особливо багато часу та сил.

Переваги литих дисків

Литі диски універсальні та підходять для більшості транспортних засобів, у тому числі і ВАЗ-2115. Переваги перед сталевими моделями є очевидними, оскільки вони:

 • Легше, самоочищаються і не іржавіють.
 • На литих дисках не потрібні ковпаки і керування автомобіля з ними стає кращим.
 • Правильно розподіляють навантаження на підвіску.

Ковані диски

Найдорожча модель на сучасному ринку – це ковані диски. Вони виготовляються з легкосплавного матеріалу під великим тиском. При цьому для отримання необхідної форми диски піддаються обробці на спеціальному високоточному обладнанні.

Ковані моделі відрізняються високою міцністю, що перевищує встановлені стандарти практично у 2,5 рази. Тому, при спортивному тюнінгу ВАЗ-2115 краще використовувати саме цей тип дисків. Якщо автомобіль експлуатується у звичайному режимі, то рекомендується зупинити свій вибір на більш бюджетних варіантах.

Заміна задніх барабанних гальм на дискові ВАЗ 2108-2115

Переваги задніх дискових гальм у порівнянні з барабанними очевидні. Швидкість гальмування однакова як у передній, так і задній частині автомобіля, до того ж спрощується заміна гальмівних дисків і колодок.

Багато хто вважає, що автомобіль із задніми дисковими гальмами заноситиме при різкому гальмуванні, але ця думка докорінно невірна. Такий ефект може виникнути, якщо замість задніх барабанних гальм ставити передні, як це робили десять років тому (а багато хто робить і досі). Зараз досить легко знайти задні дискові гальма, які чудово себе показують на дорозі, а їх установка не пов’язана з якимись додатковими роботами. Після встановлення таких гальм підвищиться стійкість на дорозі та скоротиться гальмівний шлях, не призводячи до жодних негативних наслідків. Зараз ми розглянемо заміну задніх барабанних гальм на дискові в автомобілях ВАЗ 2108-2115.

Зняття барабанних гальм ВАЗ.

Для зняття барабанних гальм на ВАЗ 2108-2115 насамперед необхідно зірвати усі кріпильні болти на задніх колесах, потім зафіксувати передні колеса за допомогою будь-яких підручних засобів (дощок, цегли, «черевиків») і якомога вище підняти домкратом потрібну сторону. Після цього для надійності та безпеки роботи потрібно зафіксувати машину у піднятому стані за допомогою тих самих підручних засобів. Потім відкручуємо болти та знімаємо заднє колесо.

Тепер потрібно дістатися до гайки, що фіксує трос гальма стоянки. вона знаходиться з передньої сторони від бачка резонатора, і відкрутити її.

READ  Заміна задніх гальмівних колодок Nissan Almera Classic

Гальмівний барабан дуже часто прикипає, тому після того, як відкрутили болти кріплення, потрібно вставити їх у розташовані поряд з посадковими місцями отвори та вкручувати назад. Таким чином, ми як би вичавлюємо барабан на себе. Якщо не допомагає і це, то потрібно оббити барабан по периметру за допомогою молотка, щоб зірвати його. Не слід бити занадто сильно, краще наносити часті удари середньої сили по всьому периметру барабана.

Після того, як барабан знятий, необхідно від’єднати дві напрямні пружинки, після чого знімати третю, стяжну, яка знаходиться під гальмівним циліндром. Потім зняти важіль, шайби, колодки та корпус барабанного гальма. Тепер слід перетиснути гальмівний шланг за допомогою струбцини та від’єднати його від гальмівного циліндра. Після знімаємо гальмівний циліндр, відкручуємо і знімаємо маточину та фланець важеля задньої підвіски (з комплектом задніх дискових гальм поставляється і новий фланець).

Встановлення дискових гальм на ВАЗ.

Для установки дискових гальм на ВАЗ 2108-2115 насамперед необхідно закріпити фланець важеля підвіски, до якого кріпиться маточина. Потім збираємо маточину разом з диском, на який встановлюються напрямні і кріпимо її до фланця новими болтами (вони на 0,5 см довші за старі). Наступний крок – встановлення гальмівного диска. Потім кріпимо напрямні гальмівних колодок та встановлюємо самі колодки. Поршні супорта перед встановленням віджимаємо всередину за допомогою великої плоскої викрутки, встановлюємо супорт і закріплюємо всю конструкцію.

Потім підключаємо гальмівний шланг, за місцем вигинаємо гальмівну трубку і підключаємо супорт до гальмівної системи. Підключаємо трос «ручника» до кронштейна, фіксуємо його в посадковому місці на важелі. За допомогою металевого хомута кріпимо трос гальма стоянки таким чином, щоб він проходив з нижньої частини балки у верхню.

Далі слідує стандартна процедура після виконання робіт з гальмівною системою ВАЗ – прокачування гальм та видалення повітря з гальмівної системи.

Насправді робота досить проста. Встановивши дискові гальма з одного боку, на роботу з іншого боку у вас піде вдвічі менше часу. І вже після першої поїздки ви оціните переваги дискової гальмівної системи.

Заміна задніх гальмівних колодок ВАЗ 2113, 2114, 2115

Безпечний та комфортний рух на автомобілі ВАЗ 2113, 2114, 2115 багато в чому залежить від задніх гальмівних колодок, заміну яких необхідно проводити своєчасно, не доводячи їх до стану повного зносу.

Залежно від своєї якості, колодки мають помітно довгий термін експлуатації, тому варто вибирати нові запчастини, що пройшли сертифікацію автовиробника та мають його артикули.

Порядок заміни гальмівних колодок

Поставити автомобіль на першу передачу та встановити упори під колеса переднього мосту. Відпустити ручник. Відпустити болти кріплення колеса, але повністю не викручувати їх. Підняти кузов домкратом з боку колеса, що знімається, поставити додатковий упор під кузов.

Віддати повністю болти та зняти колесо. Якщо необхідно, то очистити барабан від бруду. Вивернути напрямні штифти під колісний диск. Рідина від іржі, наприклад, WD 40 обробити виступ маточини з барабана і через кілька хвилин прибрати іржу та бруд.

Для того, щоб «зірвати» барабан з місця, потрібно нанести по ньому кілька ударів гумовим або полімерним молотком. Якщо барабан не піддається, використовуйте болти для спресування барабана через спеціальні отвори в барабані, але діючи дуже обережно. Болти завертати рівномірно по півоберту кожен.

Попутно потрібно крутнути маточину, щоб перевірити її на шумність роботи підшипників. Гальмівні колодки утримуються чотирма пружинами. Дві притискають колодки до гальмівного щита і дві стяжні – верхня та нижня. При цьому заміна задніх гальмівних колодок ВАЗ 2115 виконується таким чином.

Першими знімаються притискні пружини колодок, потім нижня пружина. Далі можна, не знімаючи верхньої пружини, вивернути одну з колодок убік, одночасно відводячи вниз обидві колодки від робочого циліндра гальма.

Знявши колодки, потрібно розпрямити шплінт, що утримує важіль ручного гальма на колодці, вийняти його, зняти шайбу і сам важіль і звільнити його від троса ручника. Встановити приводний важіль на нову колодку, поставити шайбу та новий шплінт та розвести його «ніжки».

Встановити колодку з приводним важелем у паз робочого циліндра та нижній фіксатор, попередньо вдягнувши на нього верхню пружину. Ввести у виріз колодки розпірну планку (великим вирізом до неї). Потім надіти другий кінець пружини на другу колодку, уперти планку і повернувши трохи під кутом другу колодку, завести її у виріз робочого циліндра. Далі встановити притискні пружини колодок.

Щоб не шукати притискну пружину колодки з важелем ручника, її просто не видно з-за важеля, можна попередньо прикрутити до пружини шматочок тонкого мідного дроту і вивести його назовні. Тепер просто потягнувши за дріт пружину, можна легко підчепити шилом і завести в отвір колодки і зняти дріт. Останньою надягається нижня пружина.

Заміна гальмівних дисків ВАЗ

Далі за допомогою двох монтувань потрібно звести колодки, уперши монтування у краї гальмівного щита (щоб поршні робочого циліндра зайняли своє місце в центрі) і барабан ставиться на місце і вкручуються напрямні.

Регулюється натяг троса ручника, це 3-4 клацання.

Встановлюється колесо, закручуються болти (не повністю), забирається упор, опускається домкрат та болти затягуються повністю. Потім необхідно підвіски колодки до гальмівного барабана, для чого потрібно кілька разів натиснути на гальмо педаль.

Як замінити передні гальмівні колодки, що зносилися, на десятці, і де це краще робити, в гаражі або в автосервісі.

Для того, щоб покупка дитячого автокрісла була більш продуманою, необхідно повністю розібратися, що являє собою кріплення ІзоФікс.

Новинка від компанії Hyundai, це легкий позашляховик Tucson, випущений у 2015 році.

Популярні огляди Toyota Ленд Cruiser 200 Люксова модель Ленд Крузера, випущена в 2007. Honda Пілот Honda Пілот це восьмимісний паркетник, який. Renault Sandero Stepway Модифікація стандартного Renault Sandero, з. Порше Кайен Шикарний автомобіль Cayenne, виробництва Porsche. Аукціони з продажу автомобілів від банків Чи є сенс купувати автомобіль не в.

Заміна переднього гальмівного циліндра ВАЗ 2113, ВАЗ 2114, ВАЗ 2115

Ласкаво просимо! Передні гальмівні циліндри їх всього два, кожен їх циліндрів розташовується в гальмівному супорті, справжні їх назва: тим часом, притискають колодки до гальмівного диска, коли нога з педалі гальма забирається, рідина повертається назад і поршні перестають давати на колодки гальмівні (гальмування припиняється).

Примітка! Для здійснення робіт, запасіться: Гайковими ключами, мідними кільцями ущільнювачів для гальмівних шлангів (близько 4-х візьміть), а також гальмівною рідиною, чим те чим заткнути гальмівний шланг можна буде, шестигранними головками, різними типами викруток, та звичайно ж інструментами, які потрібні для зняття коліс з автомобіля!

Де знаходиться гальмівний циліндр у супорті? Найпростіше можна розглянути циліндр при знятому супорті з автомобіля, але і просто витягнувши гальмівні колодки, циліндр можна буде повністю розглянути, сам циліндр продається і замінюється в зборі, складається він з декількох але дуже важливих речей, по-перше поршень він всередині циліндра розташовується і ходивши в зад і в перед, тим самим притискаючи і віддаляючи гальмівні колодки від диска і звичайно ж прокачовий штуцер у циліндра є, він закритий ковпачком на маленькому фото синьою стрілкою вказаний і останній елемент, це пильник у поршня гальмівного циліндра, він вказаний зеленою стрілкою, завдяки йому гальмівна рідина не видавлюється назовні і всередину циліндра, не потрапляє бруд, пісок і волога, вони дуже згубні для циліндра і якщо вони всередину потраплять, то вимиють все мастило (Якщо це вода) або мастило змішається з піском (Якщо пісок потрапить) в циліндр), і від цього поршень ледве рухатиметься (Ефективність гальмування у зв’язку з чим, впаде).

READ  Як перевірити масло в коробці ВАЗ 2115

Коли потрібно міняти гальмівний циліндр? Циліндр можна міняти як у зборі, так і відремонтувати його можна, замінивши такі деталі в ньому як поршень і пильовик окремо, але ми не рекомендуємо цим шляхом йти, тому що по-перше циліндр у зборі коштує не таких вже й великих грошей, а по друге якщо щось не правильно зберете (Пальник погано закріпите наприклад) то він злетить і гальмівна рідина при його відсутності взагалі вся витече (Без гальм залишитеся), тому краще змінюйте все в зборі, ознаки яких говорять про те, що циліндр підлягає заміні наступні: Зірвався прокачний штуцер і Ви його не можете ніяк відвернути, так само якщо пильовик порвався циліндр підлягає заміні, при закисанні поршня в циліндрі (Це від часу відбувається) його теж змінити потрібно буде, але закиснути поршень може в різних положеннях, а саме в режимі гальмування (Колесо постійно гальмуватиме) або у своєму спокійному стані (Тормозити дане колесо взагалі не буде і автомобіль убік уводитиметься при гальмуванні).

Заміна передніх гальмівних дисків на ВАЗ 2115

Гальмівний диск на ВАЗ 2115 схильний до зносу не менше ніж гальмівні колодки. Від постійних тертя його товщина зменшується, а разом із нею і ефективність гальмування. Зношений гальмівний диск схильний до деформації і навіть до руйнування, тому його заміна повинна бути своєчасною і без зайвих відкладень.

Заміна гальмівного диска ВАЗ 2115 проводиться у разі появи на поверхні диска механічних пошкоджень, тріщин, подряпин, задир або стирання диска до мінімально допустимої товщини (10.8 мм). Іноді можна уникнути повної заміни гальмівного диска, наприклад, якщо товщина дозволяє, подряпини і задираки можна зняти за допомогою проточки диска. Процедура виконується досвідченим токарем у спеціальних автомайстернях. Рекомендую міняти обидва гальмівні диски, щоб уникнути підвищеного зносу через нерівномірний розподіл гальмівних зусиль гальмівних колодок.

Для того, щоб замінити гальмівний диск, необхідно мати мінімальний набір інструментів, а також новий гальмівний диск ВАЗ 2115. Нагадаємо, що попередня стаття була про штатні розміри шин на LADA Kalina 2. Також Ви зможете побачити готові варіанти різних розмірів коліс на автомобілі.

Інструменти: домкрат, ключі на «13» та «17», ключ-балонник, плоска викрутка, проникаюча рідина WD-40 (бажано). Також необхідно купити гальмівні колодки ВАЗ 2115.

Заміна гальмівного диска на ВАЗ 2115 своїми руками

Знімаємо колесо, домкратимо машину, встановлюємо противідкатні упори та страхувальні підпірки, які врятують вас якщо не витримає домкрат.

Якщо різьбові з’єднання давно не відкручувалися і не оброблялися перед складанням графітовим мастилом, обробіть їх рідиною WD-40.

Коли колесо знято, перевірте стан диска та колодок, можливо проблема не в диску або навпаки доведеться міняти також колодки.

Відкрутіть супорт і дістаньте з нього колодки.

Далі зніміть робочий гальмівний циліндр.

Відкрутіть дві шпильки, якими кріпиться гальмівний диск.

Далі використовуючи «киянку» або гумовий молоток, акуратно збийте гальмівний диск зі маточини. Удари наносити необхідно по колу якомога ближче до центру диска.

Встановіть новий гальмівний диск та зберіть все у зворотному порядку.

Прокачайте гальма якщо потрібно і опустіть домкрат.

Рекомендація. Якщо ви разом з диском міняли гальмівні колодки, то рекомендую перші кілометри 300 утриматися від різких натискань на педаль гальма, постарайтеся гальмувати «на півсили». Це запобігає перегріву колодок і дозволить уникнути утворення на поверхні колодок металевої плівки.

Заміна передніх гальмівних колодок ВАЗ 2113, 2114, 2115

Рано чи пізно всім власникам ВАЗ 2113, 2114, 2115 доведеться зіткнутися з таким ремонтом, як заміна передніх гальмівних колодок. Причинами виходу з ладу колодок може бути вироблення ресурсу, попадання у вузол металевого предмета, агресивна манера їзди, різке та сильне гальмування. Термін служби колодок у середньому становить лише 15 тисяч кілометрів. Затягувати із заміною не варто, з несправною гальмівною системою автомобіль стає об’єктом потенційної загрози на дорозі.

Ремонт не дуже складний і цілком доступний для самостійного виконання. Ми розповімо, як полагодити передні колодки своїми руками, але перед початком робіт пропонуємо детальніше ознайомитись зі схемою даного вузла.

Заміна передніх гальмівних дисків ВАЗ 2114

Гальмівні диски зношуються так само часто, як гальмівні колодки. Через тертя їх товщина стає меншою, через що ефективність гальмування буде знижена. Зношений гальмівний диск зазвичай деформований, тому потрібна його термінова заміна.

Замінювати гальмівний диск ВАЗ 2114 слід з появою на поверхні механічних пошкоджень, тріщин, подряпин, стиранні диска до мінімальної товщини (10,8 міліметрів). Можливо, вийде обійтися без заміни гальмівного диска. Наприклад, якщо товщина допустима, то проточка диска допоможе усунути подряпини та задираки (ця процедура проводиться токарем у спеціальних майстернях).

Тим не менш, якщо все-таки необхідно міняти диск, слід встановлювати відразу 2 нових гальмівні диски, щоб не виникло підвищене зношування через нерівний розподіл гальмівних зусиль.

На перші автомобілі сімейства Самара ставився 8-ти клапанний двигун. Тоді не вимагалося ефективного гальмування і варіанти гальмівних дисків були розміром R13 вентильовані та невентильовані. З 2000 років почали встановлювати 16 клапанний двигун і розмір механізму також був збільшений до R14, і вони ставилися тільки вентильованого типу.

гальмівних, диск, 2115

Однозначно при покупці потрібно звертати увагу на марку гальмівного диска, якість його виконання та відгуки автовласників. за штуку, на вентильовані близько 1000. Якщо розглядати розмір R14, то ціни на моделі в середньому 1500.

Ознайомившись із відгуками автовласників можна виділити кілька марок, які найчастіше рекомендують до придбання:

Рекомендується разом з гальмівними дисками відразу замінити передні колодки, тому що на старих найімовірніше залишилася виробка від попередніх дисків.

Заміна гальмівних дисків на ВАЗ 2113, ВАЗ 2114, ВАЗ 2115

Ласкаво просимо! Гальмівні диски змінюються парою і ставляться вони повинні ідентичні (щоб виробник був один і той же) і після установки, при гальмуванні відводити автомобіль убік не буде і зношуватимуться диски будуть однаково, на даний момент дуже багато підпільних фірм які займаються виготовленням підроблених деталей, гальмівну систему підробляють дуже часто і найчастіше це гальмівні колодки, тому при покупці деталей, які відносяться до гальмівної системи, враховуйте все, починаючи від наявності коробки і закінчуючи місцем покупки авто деталей.

Примітка! Щоб зробити заміну гальмівних дисків, Вам знадобляться: Накидні та гайкові ключі, а так само пару викруток і обов’язково запасіться рідиною WD-40 або на зразок її будь-яким проникним мастилом, ну і інструментами для зняття коліс скористатися буде потрібно, до таких інструментів відноситься домкрат та ключ балонний!

Коли потрібно міняти гальмівний диск? При появі на диску механічних пошкоджень (До механічних пошкоджень відносять, сколи, тріщини і задираки) або якщо товщина диска буде менше мінімально допустимої товщини (А мінімально допустима товщина це 10.8 мм для не вентильованого диска і 17 мм для вентильованого, товщина повинна перевірятися як мінімум у трьох місцях), то диск підлягає заміні, якщо знехтувати цим, то може статися розкол диска наполовину або поршні вичавляться з гальмівних циліндрів, у зв’язку з чим гальмувати колесо відразу ж перестане, а якщо поршні вичавляться і витікає вся гальмівна рідина, то автомобіль взагалі залишиться без гальм, тому будьте обережні і час від часу знімайте колеса і перевіряйте товщину гальмівних дисків за допомогою лінійки.

READ  Через який пробіг треба міняти ремінь ГРМ

Примітка! Якщо на поверхні диска були знайдені сколи, тріщини тощо пошкодження, але товщина диска ще більша, то можна не міняти його, а проточити на токарному верстаті, але тільки робити це повинні вмілі люди, після проточки, товщина гальмівного диска не повинна стати менше мінімально допустимою, якщо так і є, то диск можна використати повторно!

Як замінити передні гальмівні колодки на ВАЗ 2115 в домашніх умовах

Про те, наскільки важливі справні гальма для автомобіля, напевно, не варто зайвий раз говорити, це і так усім зрозуміло. Інша справа — заміна гальмівних колодок, яку хочеш не хочеш, а доведеться робити, і, як показує практика, знає про це далеко не кожен автомобіліст. Тут є два варіанти, або своїми руками, або на СТО. Перший варіант для власників ВАЗів, як правило, більш підходящий, якщо звичайно руки ростуть із плечей і ви не гламурна блондинка Жартую, звичайно, кожен сам вирішує як йому зручніше стежити за справністю свого чотириколісного динозавра.

Якщо вам більше підходить варіант із заміною колодок на станції технічного обслуговування, тоді на цьому сайті ви навряд чи знайдете для себе щось цікаве. Якщо ви все любите робити самостійно, то, швидше за все, ви за адресою і щось мені підказує, що вам сподобається. Що ж розібралися, тепер безпосередньо до справи.

Колись пам’ятається мені на численні прохання я вже писав про те, як замінити гальмівні колодки своїми руками, тільки тоді це була Kalina, але сенс і принцип — той самий, принципових відмінностей немає. Симптоми несправності або зношеності такі самі:

Бувають правда випадки, у яких все говорить про те, що колодкам кердик, проте при детальному огляді колодок виявляється, що вони в повному порядку. У цьому випадку причина, швидше за все, у замасленості поверхні або в тому, що вони затерлися після їзди по курній дорозі. Лікується це наступним чином. знімаєте колодки і змиваєте або здираєте скляний затертий шар пилу, який і є причиною скрипу, потім збираєте все назад. Обов’язково прочитайте про те, чому скриплять гальма, стаття буде дуже корисна для тих, кого дістав скрип колодок.

Заміна гальмівних дисків та колодок на ВАЗ 8,9,10,11,12,14,Калина, пріора

Щоб замінити гальмівні колодки на ВАЗ 2115 вам знадобиться такий інструмент:

 • Балонник (я думаю не потрібно пояснювати, що це!?);
 • Домкрат;
 • Плоска викрутка;
 • Ключ на 13, 17;
 • Опорна стійка;
 • Ну і штангенциркуль, WD-40 (бажано);
 • Також необхідно купити гальмівні колодки ВАЗ 2115.

Заміна гальмівних колодок на ВАЗ 2115 проводиться попарно, тобто по обидва боки відразу, а не спочатку права сторона, а через пару місяців ліва.

Як замінити передні гальмівні колодки

У попередніх статтях ми вже ознайомилися, як часто потрібно міняти гальмівні колодки, коли замінювати, як перевірити знос

У цій статті ми перейдемо безпосередньо до заміни передніх гальмівних колодок.

 • балончик;
 • wd-40.користуємося скрізь, де не виходить відкручувати кріплення;
 • гайкові, накидні ключі на “13”;
 • новий комплект гальмівних колодок;
 • домкрат для авто;
 • плоска викрутка.

Перед початком роботи обов’язково поставте свій автомобіль на рівну поверхню, вставте першу передачу, поставте на ручник. З обох боків під задні колеса засуньте «черевики» (половинки цегли).

Як зняти передні гальмівні колодки?

 • Найперше, що потрібно зробити – послабити болти кріплення колеса з обох боків, зауважте: тільки ПОЛАШИТИ!
 • Встановлюємо домкрат під авто та піднімаємо переднє колесо (встановлюйте домкрат на рівну поверхню).
 • Відкручуємо повністю кріплення переднього колеса, знімаємо колесо.
 • Для зручності повністю вивертаємо кермо у бік розібраного колеса: якщо зняли ліве колесо, то викручуємо кермо повністю на ліву сторону.
 • Зверніть увагу на малюнок: беремо ключ на 13 і відвертаємо цей болт, попередньо відігнувши (випрямивши) контр-шпонку. Болти не втрачайте, т.до. доведеться встановлювати назад (Варто відзначити, що деякі виробники гальмівних колодок кладуть у коробку нове кріплення).
 • Відкриваємо бочок гальмівної рідини, за допомогою шприца зливаємо трохи рідини в банку, щоб залишити запас, на випадок, якщо рідина підніметься вгору за рівнем. Якщо ж рідина знаходиться на рівні min, що дуже небезпечно, то зливати нічого не потрібно.
 • Відсуваємо супорт (під цифрою 1 на схемі) і отримуємо доступ до колодок.
 • Далі нам потрібно засунути гальмівний поршень назад углиб циліндра. Т.до. у міру зношування колодок, поршень змушений все далі і далі виходити з циліндра. Для цього знаходимо оглядовий отвір (позначений цифрою «А» на схемі). Далі беремо плоску викрутку і простягаємо її в оглядовий отвір між колодкою та гальмівним поршнем. І починаємо відсувати поршень назад у циліндр. Не докладайте великих зусиль, щоб поршень засунувся потрібно рівномірне зусилля і час.
 • Знімаємо кріплення гальмівного шланга, щоб не мішався.
 • Відсуваємо супорт.
 • Знімаємо гальмівні колодки.

Як встановити передні гальмівні колодки?

 • Беремо нові гальмівні колодки і щільно ставимо їх у пази до гальмівного диска: упираємо колодки вусиками в упори та притискаємо до диска (дивимось на малюнок).
 • Закриваємо супорт.
 • Закручуємо наш болтик і не забуваємо загнути контрольну шайбу.
 • Ставимо на місце гальмівний шланг.
 • Ставимо колесо і закручуємо кріплення хрест на хрест.
 • Доливаємо гальмівну рідину в бочок і закриваємо його.

Особисто я ставив гальмівні колодки фірми FENOX з певних причин. Відгук мій про них читайте у статті: Відгук про гальмівні колодки FENOX.

Типові ознаки передчасного зношування дисків на ВАЗ 2115

Характерні причини зносу дисків на ВАЗ 2115

 • Недотримання термінів проведення профілактики, планового огляду, дефектування;
 • Інше механічне пошкодження, негативні наслідки від аварії, удару, зіткнення;
 • Шлюб при виготовленні, що сприяло утворенню абразивного вироблення;
 • Нещільне прилягання гальмівної колодки до тіла диска;
 • Агресивний стиль керування автомобілем;
 • Часті перегріви, закипання ступичного механізму.

ЯК ВІДРЕГУЛЮВАТИ ТИСК У ГІДРАВЛІЦІ

Як відомо, гідравлічні приводи використовують рідини та тиск у системі замість звичної механіки, де будь-яке зусилля додається або безпосередньо, або через передавальні механізми. Запорука чіткої чуйності гідравліки в наявності в системі необхідної кількості гальмівної рідини і звичайно правильно відрегульованому тиску.

Для правильного регулювання тиску у приводі необхідно знайти помічника. Виконувати ці роботи наодинці вкрай незручно, та й для фінального тесту знадобиться погляд з боку.

Регулятор тиску гальм ВАЗ 2114 дозволяє налагодити роботу гальм і необхідного рівня. Для цього необхідно лише зробити певні дії:

 • Для початку необхідно загнати машину на яму та похитати її задню частину. Це приведе підвіску в середнє становище, саме цього і треба досягти;
 • Потім злегка відкручуємо передній болт на кріпленні регулятор тиску гальм ВАЗ;
 • За допомогою викрутки робимо невеликий зазор (2 мм) між важелем та пружиною. Для зручності туди вставляє дріт або те, що є під рукою. Спеціальний виступ на важелі дозволяє переміщувати його задля досягнення бажаного зазору;
 • Раніше послаблений болт затягуємо.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS