Заміна форсунок омивача ВАЗ 2110

Table of Contents

ВАЗ 2110 насос омивача – заміна насоса омивача лобового скла на ВАЗ 2110: його характеристики, самостійна доробка форсунок

Винахід омивача скла дозволило забезпечити додатковий Comfort та безпеку автомобілістам, пасажирам та всім учасникам дорожнього руху.

Коли омивач працює добре, чітко виконує поставлені перед ним завдання, мало хто звертає на нього увагу. Доти, доки пристрій не почне «барахлити» і подавати перші ознаки несправності.

Навіщо він потрібен?

Що робить водій, якщо на вулиці шар пилу або якогось бруду раптом забруднив лобове скло? Правильно, натискає спеціальний важіль під кермом свого ВАЗ 2110, включає в роботу насос омивача, який, у свою чергу, взаємодіє з двірниками та прибирає все це сміття. А якщо насос вийшов з ладу? Тоді варіанти два:

 • Їхати далі, не зупинятися, переглядаючи крізь забруднене лобове скло, або дивитися на дорогу, висунувшись через бічне скло;
 • Зупинитися, протерти лобове скло вручну та продовжити рух.

Другий варіант більш привабливий. Але це тимчасовий захід, який дозволить дістатися гаража, де ви відремонтуєте свій омивач.

Головні проблеми

У омивача лобовушки всі існуючі несправності можна розділити на два основних типи, які мають свої підпроблеми, скажімо так. Пропонуємо вам ознайомитися з ними у таблиці.

Але кожна з цих несправностей заслуговує на більш детальний розгляд.

Механічні поломки

Саме з механічними несправностями омивача найчастіше стикаються власники ВАЗ 2110. Це якщо порівнювати з регулярністю виникнення проблем електричного характеру.

 • Спустів бак з омиваючою речовиною. Недосвідчені водії часто починають грішити на несправний насос, хоча на практиці просто забувають перевірити рівень незамерзання в бачку. Звідси й невиправдані витрати на послуги станцій технічного обслуговування. Не забувайте перевіряти рівень рідини, а в зимовий період обов’язково зливайте звичайну омиваючу речовину, а на її місце заливайте незамерзайку. Звичайна вода при негативних температурах перетвориться на лід, тому брати участь в очищенні лобового скла не зможе. Якщо ви все ж таки забули злити, і вода завмерла, прогрійте машину деякий час, щоб лід розтанув, після чого зливайте і заливайте відповідну рідину.
 • Злетів шланг. Від бачка до лобового скла незамерзайка надходить за допомогою насоса та спеціальних шлангів. Якщо ці шланги почнуть зіскакувати зі своїх місць, рідина не зможе надходити до форсунок. Як результат, омивач не функціонує. Намагайтеся краще закріпити їх. А якщо вони зносилися, просто замініть старі шланги на нові. При нормальному кріпленні вода все одно може не надходити до форсунок. У цьому випадку перевірте, чи не пережаті шланги.
 • Забиті форсунки. Незамерзайка, що подається насосом і йде по шлангах, далі виходить на лобове скло за допомогою форсунок. Це ті найменші девайси, з яких надходять струмки води. Якщо вони забруднили, відключіть шланги від форсунок, перевірте їх стан. Не рідко проблема полягає у жиклерах. Вони легко очищаються, але в деяких ситуаціях може знадобитися їх заміна.

Електричні поломки

Хоча механічні несправності трапляються частіше, про електричні проблеми забувати не варто.

 • Згорів запобіжник. Якщо при включенні пристрою для очищення лобовушки насос не подає ознак функціонування, існує досить велика ймовірність того, що причина полягає в запобіжнику, що вийшов з ладу. Перевірте його стан. Якщо девайс справді перегорів, його досить просто замінити на новий.
 • Не працює вимикач. Якщо насос перестав працювати, але запобіжник цілий, проблема може полягати в несправному підрульовому вимикачі. Щоб перевірити це, проведіть невелике тестування системи. Але для цього вам потрібен помічник. Увімкніть запалювання та попросіть товариша вмикати омивач. Самі при цьому йдіть до насоса та перевіряйте наявність у ньому напруги. За наявності напруги, але відсутності функціональності, вам доведеться змінити моторчик, тобто насос. Якщо напруги немає, тоді винуватцем виступає перемикач, реле чи проводка. Усі перевірте. Що необхідно – замініть.
 • Затискачі окислилися. Обов’язково перевірте стан клем насосика. Не рідко проводка окислюється через вологу, буквально розвалюється з часом. Якщо це сталося з вашим омивачем, постарайтеся якісно замінити зіпсовану проводку.

Параметри насосу

При заміні насоса омивача для лобового скла необхідно підібрати аналогічне встановленому раніше пристрої.

Для автомобіля ВАЗ 2110 підходить певний девайс із заводським позначенням 2010-5208009.

Наведемо в таблиці основні показники та характеристики пристрою.

Заміна

Підібравши насос, що підходить за характеристиками, можна приступати до його заміни на вашому автомобілі ВАЗ 2114.

Перевірка показала, що причина омивача, що не працює, полягає саме в помпі (насос). Отже, найоптимальніше рішення в такій ситуації — повністю замінити цей самий насос.

На роботу ви витратите трохи більше 30 хвилин. Ну, якщо ви зовсім новачок у цій справі, тоді доведеться приділити цьому питанню приблизно годину свого часу. У цій ситуації немає необхідності звертатися на станцію технічного обслуговування. Вся робота легко виконується своїми руками.

 • Зніміть мінусову клему з акумуляторної батареї.
 • Відкрутіть кріпильні гайки на бачку омивача, що дозволить легко його зняти.
 • Відключіть клеми і протягніть їх вгору, після чого витягніть зі свого посадкового місця насос та електромоторчик.
 • Вивчіть стан гумки на предмет слідів зносу, розриву. Але навіть якщо вона ціла, з метою профілактики краще одразу замінити її на нову.
 • Поставте на місце вже новий насос.
 • Поверніть назад бачок з рідиною, що омиває, виконайте підключення клем.
 • Перевірте кількість рідини, залитої в бачок. При необхідності додайте або повністю замініть, якщо вона знаходиться там не перший сезон.
 • Підключіть мінусову клему акумулятора.
 • Перевірте працездатність вашого омивача з новим насосом.

Доробка форсунок

Якщо новий моторчик приступив до своєї роботи, рідина без проблем надходить через трубки на форсунки, тоді ви все зробили абсолютно правильно. Але часом розпилювачі не дозволяють повноцінно насолодитися роботою відремонтованого омивача. Вони розпорошують незамерзайку недостатньо ефективно, тому вимагають втручання.

Є кілька варіантів упоратися з цією ситуацією:

 • Поставити нові, не зношені штатні форсунки. Серйозних змін не чекайте, але спочатку омивач точно працюватиме краще.
 • Використовувати віялові або подвійні жиклери, пристрої від іномарки. Тут головне підібрати все точно під рознімання. Подібні жиклери якісніше розпорошують воду, забезпечують краще омивання лобовушки.
 • Поставити додаткову форсунку. Робота не найпростіша, але дозволяє отримати певні плюси від цього.
 • Замінити заводські трубки на більш сучасні та якісні.

За омивачем та станом насоса слідкувати необхідно регулярно. Адже ви не хочете, щоб цей девайс на вашому ВАЗ 2110 підвів вас у самий невідповідний момент?!

Перевірка моторчика

Якщо в склоомивачі є рідина, але вона не надходить із форсунок, необхідно перевірити, чи працює електромоторчик насоса. При його справності. перевірити запобіжник, а також проводку, для чого, після знеструмлення АКБ і від’єднання колодок від моторчика насоса (як описано вище), потрібно клеми двигуна насоса приєднати безпосередньо до клем АКБ, дотримуючись полярності.Якщо насос, як і раніше, не працює, йому необхідна заміна, яка зазвичай проводиться в зборі з моторчиком.

Щоб зробити заміну, також необхідно спочатку зняти бачок омивача лобового скла, і акуратно підчепити насос викруткою, після чого вийняти його. Новий насос встановити просто, тільки перед цим бажано замінити його гумовий ущільнювач.

READ  Як зняти бачок омивача Ford Focus 2

Заміна омивача лобового скла на ВАЗ-2110, 2111, 2112

форсунка, омивача, 2110

Омивач лобового скла один з найбільш корисних винаходів, який покликаний спростити життя автолюбителю. Поки вузол справно працює та чітко виконує свої функції, на нього рідко хто звертає увагу. Але варто омивачеві лобового скла вийти з ладу, як одразу з’являються проблеми в експлуатації.

Наприклад, у вологу погоду рух за будь-яким транспортним засобом призводить до швидкого забруднення скляної поверхні. Як наслідок, видимість ставати нульовою. Якщо омивач справний, кілька простих маніпуляцій вирішують проблему. А якщо немає? У такій ситуації доводиться кожні 100-200 метрів зупиняти автомобіль та мити лобове скло вручну.

Основні несправності

Всі проблеми з омивачем лобового скла можна умовно поділити на два види. механічні та електричні. Давайте розглянемо кожен із варіантів:

При цьому врахуйте, що взимку як рідину, що омиває, необхідно використовувати тільки незамерзайку. Звичайна вода просто замерзне і, природно, не зможе допомогти в очищенні лобового скла. Якщо ж ви припустилися такої дурниці, то залиште машину на ніч у теплому гаражі (або прогрійте двигун). Після відтавання льоду воду необхідно злити та замінити незамерзайкою;

 • Електричні несправності. Не можна забувати, що механічні проблеми не єдині під час експлуатації омивачів. Несправності можуть мати місце і в електричній частині:

У випадку, коли напруга на вузол не надходить, причини можуть бути такими, що вийшов з ладу перемикач, не спрацьовує реле включення пристрою або ж несправна сама проводка (наприклад, обірвалися дроти або окислений контакт).

Заміна насоса омивача лобового скла на ВАЗ-2110, 2111, 2112

Допустимо, ви провели невелику діагностику системи і дійшли висновку, що причина проблем моторчик омивача. У такій ситуації найкращий вихід його заміна. Відразу хотілося б відзначити, що ця робота займе не більше 10-15 хвилин, тому їхати на СТО та витрачати гроші немає потреби.

Послідовність дій має бути такою:

 • Викручуйте кріпильні гвинти бачка омивача та знімайте його.
 • Відкидайте клеми і витягайте нагору і діставайте насос з електродвигуном.
 • Уважно огляньте гумку на факт пошкоджень чи розривів. Якщо гумка явно зношена, її краще поміняти.
 • Ставте на те саме місце новий насос з моторчиком.
 • Повертайте на місце бачок та підключайте клеми.
 • Перевіряйте працездатність пристрою.

Оптимізуємо форсунки

Якщо двигун починає працювати, рідина підкачується і форсунки якісно розпорошують її по лобовому склу, то роботу можна вважати виконаною успішно. Якщо ж система працює, а розпилювачі не справляються зі своїм завданням, їх необхідно замінити.

Але тут є варіанти. Можна встановити штатний варіант форсунки або трохи оптимізувати систему поставити подвійні або віялові жиклери. За бажанням можна встановити форсунки від іномарки. Головне тут, щоб вони чітко підходили по роз’єму.

Щоб збільшити площу охоплення омивача, можна поставити додаткову форсунку, перенести жиклери на капот або змонтувати замість стандартних розпилювачів віялові (про це ми вже говорили).

Крім цього, підвищення якості роботи омивача часто заводські трубки змінюються більш якісні (у разі вирішується проблема замерзання рідини взимку). Зокрема, для таких робіт можна використовувати спеціальні акваріумні трубки.

Слідкуйте за системою обмивання лобового скла та своєчасно усувайте неполадки (міняйте та чистіть форсунки, робіть заміну насоса та трубок, відновлюйте проводку). В іншому випадку погана погода може перетворити вашу подорож на каторгу.

Як поміняти форсунки склоочисників на ваз 2110?

Обслуговування форсунок

Для забезпечення безперебійної роботи форсунок, періодично потрібно приділяти їм увагу. Зайвий огляд форсунок не заважає. Якщо форсунки тривалий час не вмикалися, то їх обов’язково необхідно перевірити на працездатність. При необхідності почистити і відрегулювати. В зимову пору року обов’язково потрібно застосовувати незамерзаючу омиваючу рідину. Перемерзання форсунок призводить до їх зносу і передчасного виходу з. Якщо ви виконуватимете запропоновані в цій статті рекомендації, то заміна форсунки омивача ВАЗ 2112 довгий час вам не знадобиться. І вітрове скло буде омиватися так, як показує відео.

заміна форсунок омивача ВАЗ 2114

Омивач скла незамінна річ, без якої заборонено експлуатацію автомобіля. На вітчизняних автомобілях часто трапляється, що якийсь елемент системи омивача виходить з ладу та пошук проблеми може затягнутися надовго. Найчастіше причиною несправності системи омивання є.

Тому, перш ніж почати міняти форсунку, переконайтеся, що саме вона є причиною несправності. Так само ця стаття вам знадобиться, якщо Ви вирішили поставити. Як зняти форсунки на лобове скло? 1)PPPPPP Відкриваємо капот, знаходимо форсунки 2)PPPPP Знімаємо шланг, стискаємо фіксатори форсунки та виймаємо її 6)PPPPPP Закриваємо капот і налаштовуємо голкою потім струмені.

Як зняти форсунку омивача на заднє скло? Задню форсунку знімати потрібно тільки у разі заміни, т. до. при знятті будуть зламані кліпси Для роботи знадобиться плоска викрутка та ганчірка.

встановлення нових форсунок омивача лобового скла на ваз 21010, 11, 12

Потрібно тільки підчепити форсунку викруткою, підклавши ганчірочку, щоб не подряпати лакофарбове покриття, далі за аналогією як і з передніми форсунками. А мене сток влаштовує, правда стояли якісь круглі розпилювачі або форсунки-я їх змінив на нові незграбні (теж на кшталт ВАЗівські, 8 грн/шт) і на гайці!

Так вони бризкають мама не журись, і моторчик всього один. А ще що дуже добре те струмінь у них саме розпорошується в будь-яку погоду, правда на трасі вночі злегка заважає, тому що чотири широкі струмені огляд трохи закривають!

Може просто не потрібно морочитися і поставити сток, тільки хороший! А якщо потрібні доопрацювання, то не погано було їх справді прибрати з капота і перенести чи на двірники, чи сховати.

Заміна форсунок омивача лобового скла ВАЗ 2110

Настала весна з нею прийшли і маленькі проблеми (((Сутність у тому, що штатні омивачі погано працювали, а точніше на весь капот розбризкувалася незамерзайка по колу з місця посадки штатних омивачів). Було прийнято рішення їх під заміну на альтернативні та надійніші. Облазивши простори нету та драйву вибір упав на віялові форсунки омивачів лобового скла від ВАЗ-2110.

Кріпив я на пластини з нержавіючої сталі розміром 20мм на 80 мм., товщиною 2 мм. Запитайте чому саме на н/ж. Так працюю я в такій сфері, де є доступ до неї та й виглядає естетично. Жорсткість 2 мм. пластини гарна, рукою можна з зусиллям виставити який треба напрямок форсунки.

Приблизно вимірявши форсункою на пластині отвір для трубки з м’якого нейлону, просвердлив отвір свердлом на 8. Краї відразу згладив, щоб уникнути травм під час встановлення. Забув вказати отвори під кріплення на 6. =)

Отже, кріпив форсунку на пластину за допомогою болтика та німецької гайки на 6, яка закрутивши не відкручується, у гайці знаходиться пластмаса, яка грає роль контргайки, т.е. перешкоджає довільному розгвинчуванню.

З проблемами системи омивання скла у ВАЗ 2110-12 знайомі всі. Велика витрата води, омивається не вся область скла або взагалі вода надходить на скло із затримкою. Розглянемо більш детально, яким чином можна вилучити омивання лобового скла ВАЗ 2110 та омивання заднього скла ВАЗ 2111-12. Для покращення поливу (омивання) лобового скла ВАЗ 2110 знадобиться. На ВАЗ 2110 встановлені струменеві форсунки омивача скла. Деякі коректують їх зручним чином і робота штатних форсунок їх повністю влаштовує.

Однак іншим не подобається дуже велика витрата рідини, що омиває. Є бажання збільшити площу поливу скла. Для зменшення витрати рідини при омиванні скла потрібно поміняти форсунки (жиклери): Таким чином, після заміни форсунок витрата рідини для омивання скла знизиться приблизно в 2 рази. Крім того можна встановити на ВАЗ 2110 форсунки від іномарки Для збільшення площі омивання (поливу) скла можна: За аналогією встановлюється додаткова форсунка на п’яті двері ВАЗ 2111-12.

Можна перенести форсунки для поливу лобового скла на верх. Також у прикладі поміняні струменні форсунки на подвійні форсунки ВАЗ 2110. Приклад роботи штатних струменевих форсунок та віялових. Щоб встановити форсунки на капот ВАЗ 2110 потрібно його просвердлити та обробити антикором. Оригінальні форсунки замінені на нові від Шниви. Тепер омивання скла має більшу площу, ніж раніше.

READ  Які динаміки поклали в двері ganta

Так омивають форсунки ВАЗ 2121-Шевролет з капота ВАЗ 2110 Щоб прибрати затримку поливу заднього скла (п’ятих дверей або лобового стела) можна: Клапан омивача ВАЗ 2108-09 (2802. 3741, каталожний номер21080-5208550-00) Клапан має властивість пропускати рідину тільки в один бік. Тому після установки паливного клапана омивання скла (заднього або лобового) буде без затримок і вода почне литися відразу разом із рухом двірників. Мінус паливних клапанів для 5-ї двері це виливання рідини після припинення омивки, тому потрібно ще раз зробити помах двірниками, або встановити клапан безпосередньо перед форсункою. Паливний зворотний клапан (2108-1156010-01) через розміри може не поміститися біля форсунок у п’ятих дверях, тому можна використовувати клапан для помпи акваріума. Акваріумний зворотний клапан менший, але не всі клапани однаково хороші.

Перевірений клапан Tetra. Також для усунення затримки поливу заднього скла можна встановити клапан омивача ВАЗ 2108-09. У звичайному стані клапан закритий, а під напругою 12 вольт. Один роз’єм клапана на масу, інший на плюс моторчика омивача. У відкритому стані опір потоку мінімальний.

Позбутися дратівливого першого помаху щітки по сухому склу можна і за допомогою. У штатних трубок склоомивача є один мінус це за мінусової температури трубки дубіють. Найчастіше трубки лопаються на морозі під час відкриття п’ятих дверей ВАЗ 2111-12. Проблему замерзання трубок можна вирішити заміною трубки з ПВХ, які використовуються для акваріумів. Ці трубки на морозі не каміння і не лопаються. Якщо Ви будете виконувати роботи з трубками в мінусову температуру, то для більш комфортного надягання трубок їх можна підігріти запальничкою Джерело

Ru з сайту autospeedcars. Info з сайтуauto2111. Narod. Ru з сайту drive2.

Як відомо, отвори в капоті ВАЗ 2109 під жиклери омивача лобового скла – слабке місце. Справа в тому, що ці місця на капоті постійно піддаються дії вологи через роботу омивача, що призводить до корозії навколо форсунки. До того ж, вони залишають підтікання води на капоті автомобіля. Також відомі випадки, коли трубка омивача при відкриванні капота взимку, у мороз просто обламувалася на ділянці переходу з підкапотного простору на кришку капота до місця встановлення жиклера.

Раз побачивши, як встановлені форсунки омивача у деяких іномарок. в районі жабо, не на кришці капота. з’явилося бажання терміново зробити щось подібне у себе на автомобілі, тобто ВАЗ 2109, раз і назавжди позбавившись і корозії кришки капота, і від набридлих патьоків на ній.

Рішення, як виявилося, лежить на поверхні. У наступній моделі АвтоВАЗу, а саме ВАЗ 2110, омив вітрового скла саме так і організований: форсунки омивача прибрали з кришки капота і розмістили на жабо. Тим самим вода на лобове скло подається ніби з простору між кришкою капота та склом, там, де відбувається забір повітря для обігрівача салону.

Саме ці форсунки ми і встановимо на нашу дев’ятку.

Для роботи нам необхідно: форсунки омивача вітрового скла від ВАЗ 2110 – 2 штуки, та кронштейни кріплення цих форсунок – також 2 штуки. Кронштейни можна виготовити самостійно, вирізавши їх зі шматка листового металу і просвердливши відповідні отвори, або пристосувати що-небудь з меблевої фурнітури, наприклад:

Кронштейн кріплення форсунки з меблевої фурнітури

Кріпимо кронштейни в районі решітки забору повітря, на них встановлюємо десяткові форсунки і під’єднуємо до них водяні шланги. При необхідності регулюємо положення форсунки підгинання кронштейна. Для встановлення форсунки з боку водія доведеться просвердлити додатковий отвір. Після свердління це місце необхідно захистити від корозії, наприклад, обробивши Мовілем.

Ну от і все. Плюсом отримуємо невеликий бонус: десяткові форсунки омивача розпорошують струмінь інакше ніж стічні: як би віялом, рівномірно покриваючи лобове скло водою.

Процедура заміни форсунок на автомобілі ВАЗ-2110 досить проста і не потребує будь-яких спеціальних знань та навичок. Тому ви можете заощадити гроші та уникнути звернення на СТО, виконати всі необхідні роботи самостійного. З інструментів та приладдя вам знадобиться лише гайковий ключ відповідного розміру, викрутка та нова деталь, яку можна купити у будь-якому спеціалізованому магазині за цілком доступною вартістю.

Перш ніж приступати до заміни форсунок, обов’язково переконайтеся, що саме їх забруднення або поломка є причиною проблеми. Для цього бажано перевірити цілісність шланга, а також наявність у бачку рідини.

Сама процедура заміни форсунок своїми руками виглядає так:

 • скориставшись викруткою, акуратно знімаємо решітку повітря, що закриває доступ до омивача лобового скла;
 • після цього відгвинчуємо відповідні кріплення та демонтуємо декоративну накладку. Забираємо її убік разом із кріпленнями, щоб нічого не переплутати при складанні конструкції;
 • знімаємо забруднені або зношені форсунки. Для цього потрібно спочатку відкрутити гвинти, що утримують вироби на омивачі;
 • витягаємо зі старих форсунок кінці трубок, призначених для подачі рідини на лобове скло;
 • здійснюємо монтаж нових деталей. Відразу після цього ми рекомендуємо переконатися в їхній нормальній працездатності, щоб не повторювати процедуру складання-розбирання ще раз;
 • встановлюємо всі демонтовані елементи у зворотному порядку.

Наведена вище схема підходить тільки для автомобіля ВАЗ-2110. Саме тому, якщо у вас машина іншої моделі, рекомендуємо шукати інструкцію саме під неї, щоб не допускати помилок.

Тепер ви знаєте, як замінити форсунки на “десятку”. Як бачите, ця процедура здійснюється максимально просто і не вимагає повного розбирання автомобіля, зняття будь-яких ключових деталей. Незважаючи на це, ми все ж таки рекомендуємо додатково подивитися інструкцію на відео, яка дозволить зробити все швидко і якісно, ​​забезпечити нормальну роботу омивача лобового скла на вашій машині.

Чому виходять з ладу форсунки омивача лобового скла на ВАЗ-2110

Як відомо, для ефективного усунення абсолютно будь-якої несправності необхідно знати причини її виникнення. Наприклад, заміна форсунок омивача лобового скла автомобіля ВАЗ-2110 може знадобитися у таких ситуаціях:

 • недотримання правил експлуатації автомобіля в холодну погоду, через що у форсунках замерзає рідина. Згодом деталь просто розтріскується, приходячи в непридатність і потрібно встановити новий жиклер;
 • через постійно високий рівень вологості, а також сильні перепади температур з’являється корозія, а отвори форсунок забиваються іржею. У цьому випадку чистити пристрої абсолютно марно, тому краще замінити їх;
 • форсунки постійно забруднюються, через що в отворах відкладається наліт, який неможливо видалити всіма сучасними методами чищення.

Незалежно від того, чому форсунки не хочуть омивати скло на вашому автомобілі, ми все ж таки рекомендуємо спробувати почистити їх від забруднень.

Для цієї мети можна скористатися тонкою голкою від одноразового шприца, яку необхідно кілька разів просмикнути в отвір жиклера. Якщо це не допомагає, залишається виконати заміну деталі. Як це зробити? Питання на це питання ви отримаєте нижче.

Як замінити форсунки омивача лобового скла

Як часто автолюбитель не може навіть вирушити в поїздку на своєму автомобілі, якщо раптом перестає працювати обмив водійського огляду. І добре б скінчилася рідина, або просто засмічилися канали. Гірше, коли з ладу вийшли самі «бризкалки».

Тут вже потрібна заміна форсунок омивача лобового скла. Добре, що ці розбризкувачі можна придбати зовсім недорого. Але чому ж вони стають непридатними? Причин тому кілька, наведемо їх нижче:

 • постійні засмічення призводять до непереборного прилипання бруду в отворах;
 • перепади температур та постійна вологість, через що отвори заповнюються іржею;
 • замерзання води може призвести до розтріскування.

Звичайно, при будь-яких підозрах у несправності цих вузлів треба обов’язково спробувати насамперед їх прочистити. Для чого можна взяти голочку від шприца і акуратно засунути її в отвір деталі, туди, звідки розбризкується рідина.

Однак, коли прочищення не допомагає, а перевірка електродвигуна системи показує його несправність, тобто відсутність шумів з його боку, необхідна заміна двигуна омивача лобового скла.

У випадку, коли двигун качає рідину, що омиває, до розпилювачів, а вона бризкає десь під капотом, тобто в наявності розрив шланга. в цьому випадку потрібна заміна шланга омивача.

READ  Де знаходиться салонний фільтр на Kalina

Якщо ж при знятті шлангів з розбризкувачів рідина подається з кожного кінця шланга, то залишається одне. зробити заміну форсунок, що не бризкають. А яким чином вона виробляється, ми зараз вивчимо. Також подивіться як відбувається заміна форсунки омивача заднього скла та ремонт сколів на лобовому склі.

Обслуговування форсунок

Для забезпечення безперебійної роботи форсунок, періодично потрібно приділяти їм увагу. Зайвий огляд форсунок не завадить. Якщо форсунки тривалий час не включалися, їх обов’язково необхідно перевірити на працездатність. При необхідності почистити та відрегулювати. У зимову пору року обов’язково потрібно застосовувати незамерзаючу рідину, що омиває. Перемерзання форсунок призводить до їх зносу та передчасного виходу з ладу. Якщо ви виконуватимете запропоновані в цій статті рекомендації, то заміна форсунки омивача ВАЗ 2112 довгий час вам не знадобиться. І вітрове скло омиватиметься так, як показує відео.

Схема включення омивача та очищувача вітрового скла ВАЗ 2110

1 електродвигун очисника вітрового скла; 2 електродвигун омивача вітрового скла; 3 перемикач очисника та омивача вітрового скла; 4 монтажний блок; 5 вимикач запалювання; К2 реле очищувача вітрового скла; К6 додаткове реле; А умовна нумерація штекерів у колодці електродвигуна очищувача; У до джерел живлення

Утеплюємо трубки склоомивача

Для утеплення трубопроводів омивача можна використовувати трубки К-Флекс або Флекс, які зазвичай використовуються в системі кондиціювання. Також забезпечити підігрів трубопроводів склоомивача можна, провівши трубку, яка розташована за шумоізоляцією під «жабо», поруч із паровідвідним шлангом пічки. Наприклад, змотавши їх разом.

Відразу слід зазначити, що обігрів бачка і трубок склоомивача забезпечує нормальну працездатність форсунок омивача при температурі не нижче. 10 о С. При нижчих температурах замерзання форсунок все одно не уникнути. Тому ці варіанти підігріву рекомендується використовувати у комплексі з обігрівом форсунок.

Забираємо форсунки омивача лобового скла з капота

Як відомо, отвори в капоті ВАЗ 2109 під жиклери омивача лобового скла – слабке місце. Справа в тому, що ці місця на капоті постійно піддаються дії вологи через роботу омивача, що призводить до корозії навколо форсунки. До того ж, вони залишають підтікання води на капоті автомобіля. Також відомі випадки, коли трубка омивача при відкриванні капота взимку, у мороз просто обламувалася на ділянці переходу з підкапотного простору на кришку капота до місця встановлення жиклера.

Раз побачивши, як встановлені форсунки омивача у деяких іномарок. в районі жабо, не на кришці капота. з’явилося бажання терміново зробити щось подібне у себе на автомобілі, тобто ВАЗ 2109, раз і назавжди позбувшись і корозії кришки капота, і від набридлих патьоків на ній.

Рішення, як виявилося, лежить на поверхні. У наступній моделі АвтоВАЗу, а саме ВАЗ 2110, омив вітрового скла саме так і організований: форсунки омивача прибрали з кришки капота і розмістили на жабо. Тим самим вода на лобове скло подається ніби з простору між кришкою капота та склом, там, де відбувається забір повітря для обігрівача салону.

Саме ці форсунки ми і встановимо на нашу «дев’ятку».

Для роботи нам необхідно: форсунки омивача вітрового скла від ВАЗ 2110 – 2 штуки, та кронштейни кріплення цих форсунок – також 2 штуки. Кронштейни можна виготовити самостійно, вирізавши їх зі шматка листового металу і просвердливши відповідні отвори, або пристосувати що-небудь з меблевої фурнітури, наприклад:

Кронштейн кріплення форсунки з меблевої фурнітури

Кріпимо кронштейни в районі грати паркану повітря, на них встановлюємо «десяткові» форсунки, і приєднуємо до них водяні шланги. При необхідності регулюємо положення форсунки підгинання кронштейна. Для встановлення форсунки з боку водія доведеться просвердлити додатковий отвір. Після свердління це місце необхідно захистити від корозії, наприклад, обробивши Мовілем.

Ну от і все. Плюсом отримуємо невеликий бонус: десяткові форсунки омивача розпорошують струмінь інакше ніж стічні: як би віялом, рівномірно покриваючи лобове скло водою.

Заміна форсунок автомобілів ВАЗ 2110-2112

Поломки форсунок викликають перебої в подачі палива в циліндри та порушення пропорцій горючої суміші. Ці наслідки відбиваються на характері руху автомобіля, роботі запалення, витраті палива, стабільності холостих оборотів та змісті ЗІ у вихлопі.

Таблиця: несправності форсунок інжекторних двигунів

 • велика витрата бензину;
 • утруднений запуск за низької температури;
 • погіршення динаміки.
 • велика витрата бензину;
 • двигун “троїт” або детонує;
 • утруднений запуск.
 • плавають обороти;
 • двигун «троїт».
 • відсутність реакції працюючого двигуна на відключення електроживлення форсунки;
 • заміна деталі свідомо справної.

Для заміни форсунок знадобиться наступний інструмент:

Щоб дістатися цих деталей, слід зняти паливну рейку. Послідовність демонтажу для восьми та шістнадцятиклапанних моторів різна.

Зняття паливної рейки восьмиклапанного двигуна ВАЗ-2111

 • Вимкніть акумулятор від корпусу автомобіля.
 • Від’єднайте вакуумну магістраль від регулятора тиску палива.
 • Послабте штуцери подачі та зливу бензину, стравіть тиск. Відкрутіть паливопроводи, запам’ятайте їхнє положення.

Послабте штуцери подачі та зливу бензину, стравіть тиск. Відкрутіть паливопроводи

Відкрутіть і зніміть кронштейн кріплення труби, що подає та зливає

Потягніть рейку, витягніть форсунки з місць посадки. Вийміть рейку

Інженер Йонас Хессельман (Jonas Hesselman) зумів поєднати ідеї У 1925 році він випустив перший в історії транспорту двигун з безпосереднім бензиновим упорскуванням. Це був своєрідний гібридний двигун, який працював на всьому, що горить: паливом для нього могли служити бензин, гас, солярка, олія

Володимир Бекреньов

bvy.su

Демонтаж паливної рейки двигуна ВАЗ-2112

 • Вимкніть акумуляторну батарею.
 • Зніміть захисний щиток двигуна.
 • Від’єднайте від свічок високовольтні дроти.
 • Послабте хомути повітряного та картерного шланга. Зніміть повітряний шланг у зборі.

Послабте хомути повітряного та картерного шланга. Зніміть повітряний шланг у зборі

Від’єднайте від дросельного вузла шланг вентиляції першого контуру картера

Послабте кріплення, виведіть трос заслінки з кронштейна

Від’єднайте від ресивера шланг електропневмоклапану

Від’єднайте шланг вакуумного підсилювача

Зніміть ресивер, закрийте отвори колектора пробками

Від’єднайте від кришки головки блоку циліндрів шланг картерної вентиляції

Відверніть кріплення, зніміть напрямну трубку вказівника масляного рівня

Від’єднайте електричний роз’єм паливної рейки

Відкрутіть штуцери, від’єднайте шланги подачі та зливу палива

Відверніть кріплення, зніміть кронштейн трубок подачі та зливу палива

Відкрутіть шестигранником гвинти кріплення паливної рейки

Зняття деталей

Форсунки можна зняти та замінити після того, як демонтовано паливну рейку.

  Стисніть фіксуючу пружину, від’єднайте електричний роз’єм кожної форсунки.

Стисніть фіксуючу пружину, від’єднайте електричний роз’єм кожної форсунки

Посуньте та зніміть фіксатор положення форсунки на паливній рейці

Похитуючи, витягніть форсунку. Зніміть усі форсунки, які потребують заміни

Установку нових форсунок, паливної рейки та інших демонтованих деталей зробіть у зворотній послідовності.

Не використовуйте гумки форсунок, що були у вживанні, встановіть нові, попередньо змастивши моторним маслом.

За необхідності замініть ущільнювальні кільця паливних трубок.

Форсунки омивача лобового скла ВАЗ 2110

Встановив форсунки омивача лобового скла від ВАЗ 2110.

а також з омивачем лобового або заднього скла.

Обірвалася трубка омивача лобового скла.

2110 заміна форсунок омивача

Форсунки омивачів лобового скла ВАЗ 2110 впроваджуємо в samara та samara 2.

Заміна форсунки омивача лобового скла від ВАЗ 2110.

Форсунки омивача лобового скла ВАЗ 2110 клапан.

Заміна форсунки омивача лобового скла від ВАЗ 2110.

Віялові форсунки омивача лобового скла ВАЗ 2110.

який розташований ближче до двигуна, адже передній омивач потрібніший.

Форсунки омивача від 2110, спонтанно були придбані та інстальовані.

Форсунки омивачів лобового скла ВАЗ 2110 впроваджуємо в samara та samara 2.

Прочитавши сторінки драйву натрапив на віялові форсунки омивача від ВАЗ 211.

Почитав я тут на дозвіллі про форсунки віялові, вирішив також встановити.

Заміна штатних форсунок омивача лобового скла на віялові від ВАЗ 2110.

Заміна форсунки омивача лобового скла від ВАЗ 2110.

Віялові форсунки омивача лобового скла ВАЗ 2110.

Форсунки омивача лобового скла від ВАЗ 2110 на Priora.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS