Встановлення газу на дизельний двигун

Газове обладнання на дизельний двигун встановлене на заводі

Заводська установка метанового обладнання – найбільш надійний варіант, оскільки враховує характеристики двигуна. Але є і ряд недоліків:

Великі автовиробники створюють подібну продукцію, враховуючи принципи роботи сучасного дизельного двигуна на газу:

 • монтується надійна система електронного управління, зазвичай застосовуються преміальні виробники;
 • мережа датчиків (колінвалу, синхронізації, детонації, температури газового редуктора та вихлопу, тиску газу, педалі акселератора).

Заводський газодизель забезпечує найвищу економію пального при повному збереженні технічних параметрів ТЗ.

Газ на дизель

Чи розумно переводити дизельні авто на газ? Звичайно, особливо якщо ми говоримо про середньо- та великогабаритний транспорт та спецтехніку. Міжнародні автоперевізники, міські автопарки та спецтранспорт з обслуговування аеропортів – компанії по всьому світу переводять автотранспорт із соляри на газ і тому є безліч причин. Наша компанія встановлює ГБО на габаритний дизельний транспорт: вартість переобладнання від 35 000 грн.

Професійно пояснюємо:

 • Які види ДТ-транспорту можна без питань переобладнати на газ?
 • Що дає робота соляра/газ?
 • Переваги встановлення ГБО на дизель на станціях VipGaz

Газобалонна система та дизель

Газ встановлювався на дизельні двигуни дуже рідко, на відміну від бензинових. Бензиновий і дизельний агрегати дуже відрізняються за принципами займання палива, а також за ступенем стиснення.

Бензиновий. запалює паливо за допомогою свічок запалювання. А ступінь стиснення у нього приблизно 10:1.

Дизельний. підпалює паливо завдяки великому ступеню стиснення в циліндрах, тут вона 18:1 і у нього відсутні свічки запалювання.

Установка та експлуатація газобалонного обладнання в бензинових агрегатах не викликає складнощів, оскільки газ підпалюється свічками аналогічно бензину, а октанове число газу коригується ЕБУ (електронним блоком управління). У дизелі суміш спалахує від тиску. Запалити газ тиском не виходить і такий підхід не підходить для ГБО.

Дизель на газі: переваги

Поставити газ на дизельний двигун можна як для легкового, так і вантажного авто. Відразу треба сказати, що на одному метані чи пропані робота неможлива. Це пояснюється тим, що він не зможе спалахнути під дією стисненого повітря. У Європі давно застосовується спосіб повної перебирання двигуна, при якому відбувається його кардинальна зміна: проводиться демонтаж приводу і ставиться нова система запалювання. Газова суміш подається за допомогою спеціального дозатора у впускний колектор. Це дозволяє використовувати лише один вид палива. Але є й інший, простіший спосіб.

встановлення, дизельний, двигун

Цей спосіб застосування газової установки на дизелі є більш доступним та простим. Базується він на використанні комбінованої подачі палива. Принцип роботи у тому, що основним паливом залишається солярка, а допоміжним – пропан чи метан. Дизельне паливо в таких системах необхідне для запалення паливно-повітряної суміші. Кількість дизельного палива, що заміщується, залежить від характеристик ГБО, навантаження на мотор, а також дизельної апаратури. На сьогоднішній день якісні системи створені для заміщення до половини дизельного палива (при використанні установок на метані) та до 30% в обладнанні із пропаном.

Установка газодизеля сьогодні поширена у багатьох компаніях. Основні переваги такого виду ГБО для дизеля:

 • Простота встановлення. У продажу є універсальні набори обладнання, які можна використовувати на різних варіантах дизельних двигунів. Користувачеві не потрібно розбирати чи доопрацьовувати двигун. Для переходу на штатний режим роботи двигуна потрібно лише натиснути відповідну кнопку в кабіні.
 • Продовження експлуатаційного терміну двигуна та приріст ККД. Додавання порції газу збільшує момент, що крутить, і продуктивність силового агрегату (в турбованих агрегатах зростання може становити до 30%). Робота двигуна стає більш тихою, а його складові служать довше.
 • Екологічний фактор та економія грошей. На експлуатації машини можна заощадити до 20 відсотків, якщо порівнювати з використанням лише на дизпаливі. Помітне скорочення кількості газів, що відпрацювали, позитивно позначається на екологічних характеристиках силового агрегату. Завдяки цьому немає необхідності застосовувати розчин сечовини на двигунах рівня Euro-4 та Euro-5.

Якщо зробити невелике резюме, то хочеться звернути увагу на те, що газове обладнання на дизелі сприяє вирішенню наступних основних завдань:

 • скорочення витрат на 15–25%;
 • продовження терміну експлуатації компонентів паливної системи (особливо Common Rail) та ресурсу силового агрегату;
 • підвищення крутного моменту та продуктивності на 25-30%;
 • скорочення обсягів СН, СО та твердих частинок у випускних газах.
READ  Яке масло лити в Kia RIO 4

Говорити про доцільність використання газодизеля на легковиках досить складно. А ось на вантажівках, які щодня намотують чималу кількість кілометрів, встановлення газодизельного ГБО у будь-якому випадку буде вигідним. Популярність ГБО для дизелів збільшуватиметься одночасно зі зростанням вартості солярки.

На російському ринку працює лише кілька фірм, які займаються встановленням газобалонного обладнання на дизельні автомобілі. Найчастіше у списку машин, які придатні до виконання таких операцій, найкомпактнішою моделлю була «ГАЗель». Усі інші – вантажні автомобілі.

Практично всі підприємства пропонують системи, розроблені самотужки. Дуже часто в їхній основі лежать комплектуючі ГБО 2 покоління. Щоправда, є також пропозиції на базі установок четвертого покоління. До складу системи зазвичай входять:

 • трубопроводи;
 • редуктор;
 • датчики положення педалі газу, розподільного та колінчастого валів;
 • балони;
 • форсунки;
 • датчики температури;
 • електричне проведення;
 • блок управління з програмним забезпеченням.

Газове обладнання на дизель: наскільки реально?

Ціни зростають не тільки на бензинове паливо, а й дизельне. Багато автовласників транспортних засобів шукають відповіді на проблемне питання: чи ставлять газове обладнання на дизель? Способи встановлення економічного газобалонного обладнання є для будь-якої машини, у тому числі і турбодизельний.

З технічної точки зору, це можна зробити, якщо підійти грамотно до цього питання і розібратися, в чому принципова відмінність роботи моторів з різними паливними пристроями.

ЕКСПЛУАТАЦІЯ

ЗБІЛЬШЕННЯ КРУТНОГО МОМЕНТУ І ПОТУЖНОСТІ

Потужність двигуна при установці системи ВІПсервісГАЗ Diesel збільшується до 10%, а зростання моменту, що крутить, навіть до 30% особливо в діапазоні низьких оборотів двигуна. У цьому діапазоні руху автомобіль набирає прискорення та рух стає більш еластичним.

Це підтверджують і відгуки водіїв, а також проведені на випробувальному стенді дослідження та спостереження під час дорожніх тестів.

МЕНШИЙ ТИСК У БЛОКУ ЖИВЛЕННЯ

Подача додаткового пропану в дизельний двигун зменшує тиск в елементах системи подачі ДП при такому ж положенні педалі газу, і тому збільшується ресурс усієї системи впорскування палива цього двигуна.

ДИВЕРСИФІКАЦІЯ ВИДІВ ПАЛИВ

Цей напрямок стає все більш популярним, що дозволяє не залежати від одного типу енергії та отримувати низку переваг у довготривалій перспективі кожному підприємцю.

Компоненти системи ВІПсервісГАЗ Diesel розроблені таким чином, що міжсервісний інтервал обслуговування системи становить 30 000 км.

Сучасні можливості

Переобладнання

Це кардинальний спосіб переходу дизельного двигуна на газ. Однак після завершення переобладнання зворотний перехід стає неможливим, що пояснюється внесенням істотних змін до системи запалення, живлення та інших. Така необхідність обумовлена ​​особливостями палива, що використовується. Для запалення солярки необхідна температура 300-400С, а газ починає горіти при 700С.

У цьому випадку зміни у дизельному двигуні виглядають так:

замість форсунок використовуються свічки запалювання;

здійснюється встановлення газових форсунок або дозатора;

знижується ступінь стиснення, що дозволяє використовувати високооктанове пальне.

В результаті переобладнання виходить газовий двигун, який має такі переваги:

суттєво збільшується ресурс силового агрегату;

знижується обсяг шкідливих викидів, які завдають меншої шкоди навколишньому середовищу;

зростає крутний момент та потужність двигуна;

робота двигуна стає менш шумною і супроводжується детонацією.

До негативних моментів такого переходу належить:

безальтернативність палива;

газовий балон займає багато місця у легковому автомобілі;

складності запуску при зниженні температури;

скорочується інтервал регламентного технічного обслуговування.

Газодизель

На сучасні дизельні мотори установка звичайного ГБО неможлива, що пов’язано з принциповою відмінністю роботи системи запалення, тому встановлюється газодизель. У цій системі дизельне паливо застосовується тільки для займання суміші, а робота двигуна відбувається на газі. Для стабільної роботи мотора потрібно, щоб дотримувався паливний баланс, який контролюється датчиками та керується ЕБУ.

При переході дизеля на газ доцільно використовувати метан, що може бути розведений соляркою 1:4. Сучасні технології дозволяють отримувати цей газ шляхом переробки органіки, тому відкриваються широкі перспективи при експлуатації техніки у місцях безпосереднього виробництва палива у сільській місцевості.

При використанні пропану потреба в газі зростає в 2 рази, а його вартість вища за ціну метану. Проте мережа метанових заправок перебуває у стадії становлення, на відміну пропанових АГНС.

Для подачі палива може використовуватись механічний насос високого тиску, а також сучасна розробка Common Rail, що відповідає стандарту Євро 4.

Установка газодизеля має такі переваги:

можливості використання палива двох видів;

знижується рівень забруднення довкілля;

ускладнюється процес регулювання та налаштування;

необхідно відвести багато місця для розміщення газового балона у легковій машині;

Дизель на газ ,ч. Мерседес W 126 ОМ 617.

READ  Скільки масла заливати в двигун ГАЗель 406

придбання та встановлення ГБО вимагають значних витрат, що робить переобладнання легкових автомобілів на газ недоцільним. Проте монтаж ГБО на вантажівки, спеціальну та сільськогосподарську техніку дозволяє отримати відчутний економічний ефект.

Турбодизель

Принцип дії турбованого двигуна не відрізняється від атмосферних двигунів. Таким чином, переобладнання турбодизеля цілком можливе і виконується аналогічно атмосферним моделям.

Принцип роботи дизельного двигуна з ГБО

Спочатку, суміш газу та повітря надходить у повітряну магістраль двигуна; 2. Коли поршень опускається до нижньої мертвої точки, подається мінімальна кількість солярки, приблизно 5-10%. Ця порція палива виступає рідкою іскрою. 3 Під час такту стиснення, коли поршень доходить до верхньої мертвої точки, йде запалення дизпалива, яке в свою чергу підпалює порцію газоповітряної суміші.

Подача газу в ДВЗ через змішувач та електронний регістр потужності (2 покоління)

Особливості переобладнання дизеля на газ

Сучасне обладнання дозволяє переобладнати легковий та вантажний автомобіль із дизельним двигуном на газ. Але на відміну від переобладнання бензинового двигуна, дизель вимагає кардинальніших змін системи живлення двигуна.

Як і будь-який мотор, робота дизеля починається із запалювання, але недостатньо просто підключити до камер згоряння газ. Газова суміш не спалахує від стиснення на відміну від солярки, тому що вона має високу температуру самозаймання близько 700С для газу та порядку 320-380С у солярки. Для вирішення проблеми є два шляхи: перший переобладнання в газовий двигун або друге одночасне використання газу та дизеля (газодизель).

Оперативне встановлення ГБО на дизельний двигун

Система ставиться додатково до вже існуючої і передбачає використання газу як основне паливо. Комплект обладнання включає газовий редуктор, електронне управління, блок форсунок і відповідний за обсягом газовий балон. Від правильності та точності установки безпосередньо залежить функціональність, працездатність та ефективність використання обладнання. Форсунки повинні розташовуватися найближче до врізання у впускний колектор. Якщо упустити цей нюанс, то автомобіль стане менш динамічним, а витрата пального буде значно більшою за очікувані значення. Щоб цього уникнути, необхідно звернутися за допомогою до досвідчених, кваліфікованих та компетентних фахівців, які оперативно проведуть необхідні роботи.

газ на дизель просто

Встановлення газу на дизель

На жаль, в наші дні не кожна людина може дозволити собі весь час їздити на автомобілі. Причиною тому є дорога заправка. Від того, скільки автомобілю потрібно палива (а це залежить від об’єму двигуна), також залежить вартість проїзду на ньому.

Дизельні двигуни вважаються більш економними, але це далеко не завжди так.

Останнім часом дуже широко поширені газові системи, що встановлюються в автомобіль і дозволяють використовувати газ разом з основним паливом.

Це дуже актуально зараз через те, що ціни на газове паливо нижчі від цін на дизельне паливо та бензин. Установка газової системи на автомобіль з бензиновим двигуном дуже проста і поширена, а на дизельний автомобіль викликає деякі труднощі при установці.

У чому суть цього методу? Суть проста дизельний двигун повністю переробляється на газ. При цьому після такого втручання він більше не працюватиме на своєму рідному паливі лише на газі.

Щоб агрегат не пішов урознос, коригують його ступінь стиснення. Вона складає близько 12:1. Тільки так двигун може переварити паливо з високим октановим числом. Далі встановлюється система підпалу суміші. Якихось особливих механізмів тут немає. Для підпалу використовуються звичайні свічки, як і на бензинових двигунах.

BMW X5. Дизель на газі. Anton Avtoman.

У чому недолік такої ситуації? Зважаючи на необхідність проведення цілого комплексу робіт, це в десятки разів дорожче, ніж переведення бензинового авто на газ. Тому економія дуже сумнівна. Тим більше, що у такого мотора знизиться потужність і крутний момент.

Насамперед, слід зазначити, що на одному газі дизельний двигун працювати не може. Газ не може спалахувати від стиснення, як солярка, оскільки температура його самозаймання набагато вища (близько 700oС проти 320-380oC у дизпалива).

Отже, якщо спробувати змусити звичайний дизельний двигун працювати на метані, температури стисненого повітря в циліндрах просто не вистачить для його самозаймання. Тому чисто газовий дизель навіть теоретично неможливий. Тим не менш, існують два способи пристосувати дизельний двигун до роботи на газі.

Існує два способи переведення дизелів на газоподібне паливо: конвертування дизеля в двигун з іскровим запаленням та перехід на газодизельний процес.

Газовий двигун

Перший спосіб (газовий двигун) простіший і радикальніший, вимагає суттєвої переробки мотора (що в Європі практикується досить давно). Для цього на дизельному двигуні демонтують паливну апаратуру, замість неї встановлюють систему запалювання, а форсунки замінюють свічками запалення. Машина комплектується відповідним газобалонним обладнанням, і газ подається за допомогою дозатора у впускний колектор. Але так як октанове число метану 120, то ступінь стиснення, властива дизелю, для нього буде занадто висока. Двигун, перероблений таким чином, пропрацює дуже недовго та зруйнується від детонації.

READ  Заміна масла варіатора Nissan х Trail Т31

Щоб забезпечити двигуну нормальний режим роботи, потрібно зменшити ступінь стиснення до 12-14 шляхом вибірки зайвого металу на днищах поршнів або в камерах згоряння головки блоку. Якщо цього виявиться недостатньо, доведеться встановити прокладки певної товщини під головку блоку циліндрів. Щоправда, внаслідок подібних переробок вийде вже не дизель, а так званий газовий двигун. Він нічим (крім підвищеного ресурсу) не відрізнятиметься від підтисненого під газ до такого ж ступеня стиснення (12-14) бензинового мотора.

Після подібної ситуації колишній дизель стане набагато екологічнішим і економічнішим, а ресурс його зросте. Але в такому виконанні двигун зможе працювати тільки на природному газі, а мережа газових заправок у нас поки що не настільки розвинена, щоб можна було експлуатувати автомобіль, особливо не турбуючись про те, чи вистачить газу до наступної заправної станції. Перспектива ж залишитись без палива мало кого порадує. Адже з каністрою за газом не втікаєш.

Газо-дизельний двигун

Існує і більш простий варіант (газодизель), який вже давно використовується, хоч і поширений не дуже широко. Йдеться про пристосування звичайного дизеля для роботи на суміші солярки та метану (так званий газодизельний двигун). В цьому випадку для роботи дизеля на газі необхідна подача в циліндри певної кількості солярки. так званої запальної порції. Подається в кінці такту стиснення, вона запалюватиметься і підпалюватиме газо-повітряну суміш, що надходить в циліндри на такті впуску.

Запальна порція для газифікованих швидкохідних дизелів (такими вважаються всі автомобільні) становить 15-30% від звичайної порції солярки (залежно від ГБО, типу двигуна та його стану). Це та мінімальна кількість, яка, самозаймаючись, гарантовано підпалить у циліндрах газоповітряну суміш. Перевага такого двигуна полягає в тому, що, коли газ закінчується, він може працювати у своєму звичайному режимі. на дизпаливі. При роботі у такому режимі, коли 70-85% палива становить природний газ, у дизеля повністю зникає властивий йому чорний дим. Щоправда, у вихлопі дещо збільшується вуглеводнів. СН. Але це вже не канцерогени, що викидаються дизельним двигуном (той же 3,4-бензопірен), а лише незначна кількість не згорілого, абсолютно нешкідливого метану. Крім того, у газодизеля, у порівнянні зі звичайним дизельним двигуном, зростають ресурс (через зменшення відкладень на деталях циліндро-поршневої групи) та термін служби олії.

Для обробки двигуна потрібне не тільки встановлення газобалонного обладнання, але і певне доведення наявної паливної апаратури. Насамперед це стосується насоса високого тиску, який повинен забезпечувати стабільне подання невеликих порцій дизпалива на всіх режимах роботи двигуна. Пристосувати таким чином для роботи на газі можна будь-який дизельний двигун.

Газове обладнання на дизель

Щоб система визначила оптимальний баланс співвідношення подачі ДП і газу, вона використовує такі параметри, як частота обертання двигуна (по окремо встановленому датчику), тиск у впускному колекторі (якщо турбований двигун), сигнал кількості упорскування дизеля від штатного ЕБУ. положення педалі акселератора, навантаження двигуна, температура охолоджуючої рідини та температура повітря, що всмоктує.

Найвигіднішою є установка саме метанового обладнання на дизельні двигуни. Вона дозволяє заміщати майже 80% ДТ. Якщо порівнювати з пропаном – він замінює лише 35-40% палива.

Є ще один спосіб – створити газовий дизель. Для цього демонтується паливна система, а двигун удосконалюється системою запалювання. Також трохи переробляються головки двигуна та налаштовуються на роботу на чистому газі. Варіант досить складний та дорогий, тому менш популярний, ніж перший.

В Україні та установка ГБО на дизельні автомобілі ще не набрала обертів. У Європі, де дизель на порядок дорожчий за 95 бензину, вже багато машин перейшли на гібридне газодизельне обладнання. Погодьтеся, що зберегти 25% ваших коштів на АЗС – це досить приємно.

На сьогоднішній день компанія Westpor презентувала відмінне обладнання для об’єднання газу та дизеля. Для цього вона використовує технологію HPDI. В основі даної технології є подвійна, газодизельна форсунка, завдяки якій співвідношення витрати палива ДП і газу дорівнює 95% метану та 5% дизпалива.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS