Встановлення багажника на дах LADA Kalina хетчбек

встановлення, багажник, lada, kalina

 • Види багажників на дах
 • Типи кріплення багажника на дах
 • Встановлення багажника на рейлінги
 • Безпека багажника на даху автомобіля
 • Кріплення вантажу

LADA Kalina хетчбек – автомобіль сімейного типу, а тому можливість перевозити на ньому чималу та часто нестандартну поклажу дуже важлива. Об’єму власного багажника часто не вистачає, щоб, вирушаючи на відпочинок чи дачу розмістити всі велосипеди, лижі, повсякденні речі, а то й будматеріали, які хотілося б. Спеціальна конструкція на дах – вирішення подібних проблем. І перш за все потрібно правильно вибрати вид необхідного пристосування, щоб він відповідав конкретним потребам якнайкраще.

Типи кріплення багажника на дах

Багажник на дах може кріпитися кількома способами:

 • На машини з водостоками встановлюються обтягнуті упори гумою з металевою скобою, що забезпечує фіксацію конструкції. Перевага цього типу у протяжності водостоків по всьому даху, завдяки чому поперечки можна встановити у будь-якому місці та у потрібній кількості;
 • У штатні місця передбачені на самому автомобілі. У цьому випадку конструкція багажника кріпиться за допомогою болтів у поздовжні виїмки, що вже є на кузові. Однак такий спосіб позбавлений універсальності: для машини підходить лише штатний багажник для конкретної моделі та конкретної модифікації;
 • За наявності штатних рейлінгів найзручніше використовувати саме їх для встановлення багажника-боксу або спеціальної конструкції для перевезення спортивного інвентарю;
 • Т-подібні напрямні є компромісом між штатними місцями для кріплення та рейлінгами. На вигляд вони нагадують систему рейлінгів, що вросла в дах;
 • Найпоширеніший тип кріплення – з використанням дверних отворів машини. Цей варіант сумісний з більшістю моделей. Додаткову надійність кріплення навіть за відсутності замків надає захист при зачинених дверях машини.

Види багажників на дах

Перший варіант – господарський багажник для автомобіля LADA Kalina, на якому часто перевозяться матеріали для ремонту на дачну ділянку. Оскільки дача знаходиться неподалік, не так важливо зберігати аеродинаміку автомобіля, але важливо, щоб на даху можна було перевозити будь-які довгомірні матеріали надійно та безпечно. Зазвичай така конструкція виглядає, як встановлені на даху грати з кріпленнями для матеріалів та предметів різних габаритів.

Багажник на дах

Другий варіант – бокс, ідеальний для любителів автотуризму. Вирішивши провести кілька днів, а то й тижнів поза домом, ви, напевно, захочете запакувати безліч речей, які знадобляться в подорожі кожному члену сім’ї. Для цього встановлюють спеціальні бокси, що захищають речі від дощу, пилу та бруду, а також від ризику розгубити всі речі по дорозі у разі сумок і валіз, що раптово розірвалися.

Бокс на дах LADA Kalina

Третій варіант – багажники на модель LADA Kalina, призначені для спортивного обладнання. Спеціальні конструкції використовуються для надійного перевезення велосипедів, сноубордів, лиж та іншого інвентарю, без якого не обійтись під час активного відпочинку. Є спеціальні вироби для перевезення рибальських снастей. Це складні конструкції зі спеціальними кріпленнями, що забезпечують легкість та міцність встановлення обладнання на дах авто, безпеку під час транспортування.

Кріплення для спортивного обладнання

Безпека багажника на даху автомобіля

Цьому найважливішому моменту власники автомобілів, у тому числі машин LADA Kalina хетчбек, часто не приділяють достатньої уваги, що стає причиною багатьох ДТП, часом із серйозним результатом. Встановлюючи багажник на Kalina хетчбек, потрібно передбачити безпеку в кількох напрямках:

 • для водія авто, пасажирів та інших учасників дорожнього руху;
 • для транспортного засобу;
 • для вантажу, що перевозиться.

Ремені для кріплення вантажу, що перевозиться

Щоб не створювати небезпечних ситуацій для себе та оточуючих, потрібно запобігти зриву вантажу з кріплень або навіть самих кріплень. Оскільки багажник на дах LADA нерідко використовується для перевезення важких предметів, результатом такої ситуації може бути важка травма людини і навіть летальний кінець.

READ  Заміна маслос'емних ковпачків Fiat альбеа

Так само важливо забезпечити надійність кріплення самого багажника та вантажу на ньому для безпеки автомобіля – застосування неякісних фіксаторів та монтаж багажника з недотриманням інструкції може призвести до трагічних наслідків.

Встановлення багажника на рейлінги

Рейлінги як основа для встановлення багажника є найпоширенішим варіантом. Спочатку проводиться сама установка рейлінгів на Калину, а поперечки конструкції монтуються вже на них. На автомобіль LADA Kalina силові елементи системи можна встановлювати у штатні місця. Для проведення маніпуляції знадобляться самі рейлінги, комплект шестигранних ключів, двосторонній скотч. За рекомендаціями безпеки на рейлінги можна навантажувати до 50 кг вантажу.

Встановлюємо багажник на Kalina у наступному порядку:

 • Зняти ущільнювач з дверей автомобіля і видалити ізоляційну стрічку, що закриває штатні отвори;
 • Відзначити місця кріплення на рейлінгах, приміряючи їх на дах;
 • Обробити поверхню за допомогою спирту для знежирення;
 • Наклеїти на місце прилягання кронштейнів двосторонній скотч, який забезпечить щільне прилягання;
 • Зняти плівку, що захищає обтічник;
 • Встановити рейлінгову систему, не перетягуючи болти, закріпити обтічники;
 • Звільнити скотч від захисної плівки та затягнути гвинти кріплення по черзі: спочатку передній, потім задній;
 • Натиснути на обтічники, фіксуючи положення та притиснути краї по всьому контуру;
 • Встановити ущільнювач від передніх дверей до задніх.

Рейлінги можуть бути різних видів та процес їх встановлення – дещо відрізнятимуться від описаного. Інструкція завжди додається до таких виробів. Рейлінги на машину LADA Kalina хетчбек встановлюються у штатні місця, що є вагомою перевагою цього автомобіля. Якщо багажник потрібно зняти або замінити, виконати демонтаж можна легко і без втручання в кузовну частину.

Кріплення вантажу

Не існує окремих вимог щодо кріплення поклажі на багажник на дах LADA Kalina. Водій такого автомобіля повинен дотримуватись загальних правил дорожнього руху, передбачати можливі проблеми, пов’язані з неправильним кріпленням будь-якого багажу. Стан вантажу повинен постійно контролюватись, його кріплення та розміщення не повинно створювати перешкод іншим учасникам дорожнього руху. Вантаж не повинен падати та розсипатися. Рішення щодо правильної фіксації приймає сам водій та під свою повну відповідальність.

Як кріпляться рейлінги на Kalina 2 універсал

Монтаж рейлінгів на дах Kalina 2 досить простий і може бути здійснений з використанням двосторонньої клейкої монтажної плівки або саморізів. Найбільш популярним є перший спосіб, який не вимагає свердління отворів у кузові.

Для роботи знадобиться:

 • двостороння липка монтажна стрічка (двосторонній скотч);
 • спирт;
 • набір шестигранників;
 • кольоровий маркер.

Процес монтажу може відрізнятись залежно від виду рейлінгів, що зазначено в інструкції до них. Завдяки передбаченим заводом-виробником штатним отворам у кузові LADA Kalina універсал при роботі не виникне жодних труднощів.

У будь-якому випадку послідовність дій складається з кількох основних кроків:

 • 1. По одному з бортів автомобіля необхідно зняти ущільнювальну бічну гумку та захисну плівку під нею, попередньо відкривши двері. При цьому слід розпочати з боку задніх дверей до передніх. Таким чином відкриються штатні отвори для монтажу.
 • 2. Прикласти до кузова деталі пластикових обтічників та маркером позначити місця встановлення.
 • 3. Знежирити робочу зону спиртом і на місце кріплення наклеїти двосторонній скотч для щільного прилягання рейлінгів.
 • 4. Встановити рейлінги та зафіксувати за допомогою гвинтів кріплень та шестигранників. Спершу затягуються передні гвинти, а потім задні.
 • 5. У зворотному порядку встановити бічні ущільнювачі.

Закінчивши кріплення рейлінгів, слід переконатися у надійності монтажу. Для цього потрібно спробувати зрушити пристрій із даху Kalina універсал. Навіть при невеликому зрушенні потрібно по-новому все закріпити, а потім знову перевірити якість кріплення. Подібний контроль необхідно проводити регулярно, тому що в процесі експлуатації гвинти можуть ослабнути, і з’явиться невелике коливання рейлінгів при швидкості.

У разі виникнення будь-яких труднощів при встановленні рейлінгів на дах Lada Kalina, необхідно звернутися за допомогою до досвідченого фахівця. Також слід детально вивчити інструкцію, що додається, та досвід встановлення подібних пристроїв у мережі.

Багажник на дах Kalina універсал: особливості конструкції

Зважившись на встановлення багажника на дах, власникам Kalina необхідно врахувати такі фактори:

 • тип конструкції багажника;
 • особливості вантажу для перевезення (габарити, вимоги до транспортування, варіанти кріплень тощо);
 • максимальне навантаження на рейлінги;
 • спосіб кріплення багажника до кузова машини.
READ  Масляний фільтр LADA Granta який краще

Рейлінги на дах

Конструкція багажника на дах Lada Kalina досить проста і, як правило, складається з 2 поперечок та 4 пластикових кріплень-опор, які закріплюються по краях даху за допомогою спеціальних адаптерів. Рейлінги на Kalina універсал можуть бути виготовлені як з алюмінієвого сплаву, так і з якісного пластику, що має високу міцність і невелику вагу. Монтуються вони досить просто, без необхідності свердлити кузов.

За типом конструкції рейлінги на Kalina хетчбек схожі, основні відмінності полягають лише в дизайні, матеріалі виготовлення та напрямку поперечок. Існують також універсальні автобагажники, що підходять для всіх класів LADA Kalina зі стандартними габаритами 1660310110 мм.

Багажник на рейлінгах для Kalina 2 універсал має деякі недоліки, які також слід врахувати при виборі даного пристрою:

 • збільшуються за висотою габарити автомобіля;
 • підвищується рівень шуму під час руху на швидкості;
 • зменшуються аеродинамічні властивості кузова;
 • створюються перешкоди руху в умовах насаджень дерев, чіпляючи нижні гілки.

Всі ці показники значно посилюються при транспортуванні вантажу на даху автомобіля. Згладити деякі незручності можна, встановивши спеціальний закритий багажник на рейлінги Kalina 2 універсал у вигляді спеціального боксу обтічної форми, що зберігає вантаж від поганих погодних умов. Додатково до комплекту рейлінгів можна придбати велокріплення та кошики, залежно від виду вантажу, що перевозиться.

Вступ

LADA Kalina. вітчизняний автомобіль нового покоління, який виробляється ВАТ “АвтоВАЗ” з 2004р в кузові седан і хетчбек. З 2007р почалося складання Lada Kalina 2 універсал, з дещо зменшеною довжиною кузова і збільшеним об’ємом багажника, що досягає 670л при складених сидіннях заднього ряду. У хетчбека цей показник досягає 550л, якщо скласти задні пасажирські крісла. Вирішити питання додаткового місця для вантажу можна, встановивши на даху додатковий багажник на Kalina універсал.

Стильні рейлінги надають автомобілю завершеного та екстравагантного вигляду, створюючи додаткові можливості для транспортування різних видів вантажу: від ручної поклажі, поміщеної в спеціальний короб, до велосипеда або навіть човна. Такий пристрій незамінний для людей, які ведуть активний спосіб життя: мандрівників, рибалок, мисливців, спортсменів тощо. Крім того, багажник на даху Kalina стане надзвичайно зручним для поїздок на дачу та пікінік за містом.

Основні правила експлуатації рейтингів

Не існує спеціальних правил кріплення вантажу до рейлінгів, тому, встановивши багажник на Kalina хетчбек, водіям потрібно дотримуватись правил ПДР та враховувати навантаження на рейлінги, а також максимальну допустиму вантажопідйомність автомобіля. Для Kalina найбільша довжина багажу на даху має перевищувати 1645мм, маса – 50кг. Також слід звернути увагу на такі рекомендації:

 • 1. Довгомірний вантаж необхідно добре прикріпити до поперечок, щоб уникнути розгойдування в потоці зустрічного повітря;
 • 2. Малогабаритний вантаж та інші тяжкості слід розміщувати якомога ближче до рейлінгів;
 • 3. Розміщення вантажу необхідно проводити за принципом розподілу навантаження від найлегшого в середині до важкого з обох боків багажника;
 • 4. Кожен окремий багаж кріпити до поперечок, надійно фіксуючи;

При транспортуванні вантажу на даху слід дотримуватись зниженої швидкості руху без виконання різких маневрів.

Вступ

LADA Kalina. вітчизняний автомобіль нового покоління, який виробляється ВАТ “АвтоВАЗ” з 2004р в кузові седан і хетчбек. З 2007р почалося складання Lada Kalina 2 універсал, з дещо зменшеною довжиною кузова і збільшеним об’ємом багажника, що досягає 670л при складених сидіннях заднього ряду. У хетчбека цей показник досягає 550л, якщо скласти задні пасажирські крісла. Вирішити питання додаткового місця для вантажу можна, встановивши на даху додатковий багажник на Kalina універсал.

Стильні рейлінги надають автомобілю завершеного та екстравагантного вигляду, створюючи додаткові можливості для транспортування різних видів вантажу: від ручної поклажі, поміщеної в спеціальний короб, до велосипеда або навіть човна. Такий пристрій незамінний для людей, які ведуть активний спосіб життя: мандрівників, рибалок, мисливців, спортсменів тощо. Крім того, багажник на даху Kalina стане надзвичайно зручним для поїздок на дачу та пікінік за містом.

Як кріпляться рейлінги на Kalina 2 універсал

Монтаж рейлінгів на дах Kalina 2 досить простий і може бути здійснений з використанням двосторонньої клейкої монтажної плівки або саморізів. Найбільш популярним є перший спосіб, який не вимагає свердління отворів у кузові.

Для роботи знадобиться:

 • двостороння липка монтажна стрічка (двосторонній скотч);
 • спирт;
 • набір шестигранників;
 • кольоровий маркер.
READ  Заміна задніх гальмівних колодок Kalina 1

Процес монтажу може відрізнятись залежно від виду рейлінгів, що зазначено в інструкції до них. Завдяки передбаченим заводом-виробником штатним отворам у кузові LADA Kalina універсал при роботі не виникне жодних труднощів.

У будь-якому випадку послідовність дій складається з кількох основних кроків:

 • 1. По одному з бортів автомобіля необхідно зняти ущільнювальну бічну гумку та захисну плівку під нею, попередньо відкривши двері. При цьому слід розпочати з боку задніх дверей до передніх. Таким чином відкриються штатні отвори для монтажу.
 • 2. Прикласти до кузова деталі пластикових обтічників та маркером позначити місця встановлення.
 • 3. Знежирити робочу зону спиртом і на місце кріплення наклеїти двосторонній скотч для щільного прилягання рейлінгів.
 • 4. Встановити рейлінги та зафіксувати за допомогою гвинтів кріплень та шестигранників. Спершу затягуються передні гвинти, а потім задні.
 • 5. У зворотному порядку встановити бічні ущільнювачі.

Закінчивши кріплення рейлінгів, слід переконатися у надійності монтажу. Для цього потрібно спробувати зрушити пристрій із даху Kalina універсал. Навіть при невеликому зрушенні потрібно по-новому все закріпити, а потім знову перевірити якість кріплення. Подібний контроль необхідно проводити регулярно, тому що в процесі експлуатації гвинти можуть ослабнути, і з’явиться невелике коливання рейлінгів при швидкості.

У разі виникнення будь-яких труднощів при встановленні рейлінгів на дах Lada Kalina, необхідно звернутися за допомогою до досвідченого фахівця. Також слід детально вивчити інструкцію, що додається, та досвід встановлення подібних пристроїв у мережі.

Багажник на дах Kalina універсал: особливості конструкції

Зважившись на встановлення багажника на дах, власникам Kalina необхідно врахувати такі фактори:

 • тип конструкції багажника;
 • особливості вантажу для перевезення (габарити, вимоги до транспортування, варіанти кріплень тощо);
 • максимальне навантаження на рейлінги;
 • спосіб кріплення багажника до кузова машини.

Рейлінги на дах

Конструкція багажника на дах Lada Kalina досить проста і, як правило, складається з 2 поперечок та 4 пластикових кріплень-опор, які закріплюються по краях даху за допомогою спеціальних адаптерів. Рейлінги на Kalina універсал можуть бути виготовлені як з алюмінієвого сплаву, так і з якісного пластику, що має високу міцність і невелику вагу. Монтуються вони досить просто, без необхідності свердлити кузов.

За типом конструкції рейлінги на Kalina хетчбек схожі, основні відмінності полягають лише в дизайні, матеріалі виготовлення та напрямку поперечок. Існують також універсальні автобагажники, що підходять для всіх класів LADA Kalina зі стандартними габаритами 1660310110 мм.

Багажник на рейлінгах для Kalina 2 універсал має деякі недоліки, які також слід врахувати при виборі даного пристрою:

 • збільшуються за висотою габарити автомобіля;
 • підвищується рівень шуму під час руху на швидкості;
 • зменшуються аеродинамічні властивості кузова;
 • створюються перешкоди руху в умовах насаджень дерев, чіпляючи нижні гілки.

Всі ці показники значно посилюються при транспортуванні вантажу на даху автомобіля. Згладити деякі незручності можна, встановивши спеціальний закритий багажник на рейлінги Kalina 2 універсал у вигляді спеціального боксу обтічної форми, що зберігає вантаж від поганих погодних умов. Додатково до комплекту рейлінгів можна придбати велокріплення та кошики, залежно від виду вантажу, що перевозиться.

Основні правила експлуатації рейтингів

Не існує спеціальних правил кріплення вантажу до рейлінгів, тому, встановивши багажник на Kalina хетчбек, водіям потрібно дотримуватись правил ПДР та враховувати навантаження на рейлінги, а також максимальну допустиму вантажопідйомність автомобіля. Для Kalina найбільша довжина багажу на даху має перевищувати 1645мм, маса – 50кг. Також слід звернути увагу на такі рекомендації:

 • 1. Довгомірний вантаж необхідно добре прикріпити до поперечок, щоб уникнути розгойдування в потоці зустрічного повітря;
 • 2. Малогабаритний вантаж та інші тяжкості слід розміщувати якомога ближче до рейлінгів;
 • 3. Розміщення вантажу необхідно проводити за принципом розподілу навантаження від найлегшого в середині до важкого з обох боків багажника;
 • 4. Кожен окремий багаж кріпити до поперечок, надійно фіксуючи;

При транспортуванні вантажу на даху слід дотримуватись зниженої швидкості руху без виконання різких маневрів.