ВАЗ 2112 заміна гальмівних дисків

Артикул (оригінал)

На ВАЗ-2110 пропонується досить широкий вибір гальмівних дисків.

 • Оригінальний каталожний номер диска 2110-3501070 (вентильований) або 2110-3501090 (не вентильований).
 • Середня

Заміна гальмівних дисків ВАЗ 2110-12. АВТОпрактик

2112, гальмівних, диск

Аналоги

Окрім оригінальної деталі автомобільний ринок пропонує досить широкий асортимент аналогів, які за якістю та вартістю можуть покрити потребу будь-якого автомобіліста.

Розглянемо таблицю виробників, каталожних номерів та усереднених цін на гальмівні диски ВАЗ-2110:

Виробник Артикул Ціна

Profit 5010-1142 1000
Denckermann B130406 1000
Ferodo DDF1142 1200
LPR L1053V 1200
Brembo 09.8894.14 2000
ABS 17339 1500
Metelli 23-0553 1500
Bosch 0 986 479 082 1500
Cifam 800-553 1600
Trialli DF 135 1750
Pilenga 4221 SPORT 1750
Pilenga V221 1200
QML BD1003 1300
Valeo 297781 1500
TRW DF4108 2000
Allied Nippon ADC1710V 2000
Hola HD904 2000
Textar 92109200 3000

Як видно автомобільний ринок запасних частин досить широкий, і якщо оригінальні диски дорогі, то завжди є можливість купити аналог.

Гальма одна з головних складових автомобіля, від якої залежить Ваша безпека на дорозі. Від матеріалу та якості гальмівних дисків залежить ефективність гальмування, тому важливо правильно вибрати гальмівні диски.

Якщо при гальмуванні Ви зазнаєте биття керма, то однією з причин цієї недуги може бути зношені гальмівні диски. Також гальмівні диски стають непридатними (тріскаються) через різкі перепади температур, наприклад, коли після активних гальмування гальмівні диски нагрілися і Ви вирішили подолати водяну перешкоду.

Заміна

Замінювати диски слід із двох сторін.

Піддомкрачуємо автомобіль або піднімаємо на естакаді та знімаємо колесо.

Знімаємо гальмівні колодки.

Тепер потрібно відкрутити два болти кріплення напрямної колодок до поворотного кулака і зняти гальмівний механізм у зборі. При цьому не від&єднуємо його від колісного циліндра.

Далі підвішуємо знятий гальмівний механізм до пружини підвіски. Не перекручуйте та не натягуйте гальмівний шланг.

Відкручуємо два напрямні штифти і знімаємо гальмівний диск. Якщо руками він не знімається, це можна виправити за допомогою гумового молотка.

Встановлення гальмівного диска виконується у зворотному порядку. Якщо ви встановлюєте на місце старий диск, то потрібно зняти напильником буртики, які утворилися в процесі зносу.

Які краще

Піленга для звичайної їзди піде, PROSPORT- гавно китайське. Хороший варіант ATE чи LUCAS.

P.S. Не варто вестись на пафос типу-пеорації, толку немає.

Як змінити

Мінімально допустима товщина диска при експлуатації автомобіля не може бути меншою за 10,8 міліметра:

Вивішується та знімається переднє колесо ВАЗ 2112.

Відгинаються краї стопорної пластини, що утримує нижній болт кріплення до направляючого пальця колісний циліндр.

Ключем на 13 відвертається нижній болт, при цьому ріжковим ключем на 17 потрібно притримувати напрямний палець, як показано на фото.

Болт витягується разом із пластиною.

Піднімається вгору супорт з циліндром, для чого його підчіпають викруткою.

З напрямної витягуються передні гальмівні колодки ВАЗ 2112.

Оглядаються гальмівні шланги, трубки. Визначається наявність витоку рідини.

Відкручуються болти, що фіксують до поворотного кулака напрямні колодки.

Вся конструкція знімається у зборі, без витягування гальмівного шланга з циліндра.

Порада: На цьому етапі механізм краще повісити на дроті або мотузці до передньої пружини. Потрібно стежити, щоб шланг не перекручувався або сильно згинався.

Від пилу та бруду потрібно добре очистити диск.

Порада: Якщо місце з&єднання маточини та гальмівного диска прикипіло, потрібно на це місце нести рідину WD-40. За кілька хвилин можна починати легко відкручувати болти.

Вивертаються два штифти напрямних і видаляється гальмівний диск. Можна для цього використати гумовий або полімерний молоток.

Оглядається деталь та приймається рішення про ремонт або заміну.

Установку нового елемента виконують у зворотній послідовності.

При заміні одночасно і колодок потрібно виконати прокачування гальм.

Як правильно виконується заміна передніх гальмівних дисків на ВАЗ 2112, можна побачити на відео. Своєчасна заміна гальмівних передніх дисків автомобіля ВАЗ 2112 додасть впевненості його автовласнику під час руху дорогою.

Як поміняти гальмівний диск на передніх колесах ВАЗ 2110, 2111, 2112.

Стаття для всіх, кому потрібно самостійно замінити гальмівний диск на передніх колесах автомобілів десятого сімейства

Увага! Товщина невентильованого гальмівного диска повинна бути не менше 10,8 мм, а вентильованого 17,8 мм. Якщо товщина гальмівного диска менша, то його потрібно замінити.

Осьове биття поверхні гальмівного диска не повинно перевищувати 0,15 мм.

Якщо на поверхні гальмівного диска є сколи, задираки, борозни, які перешкоджають ефективному гальмування і збільшують зношування колодок, то його потрібно замінити. Також можна проточити та прошліфувати диск. Робиться це у спеціалізованій майстерні. Проточку проводять з обох боків диска на однакову глибину. При цьому потрібно простежити, щоб товщина диска не була меншою за допустиму.

Один з витратних засобів автомобіля, який доводиться досить часто міняти це гальмівні колодки. Від гальмівних колодок, як і від дисків залежить ефективність гальмування. Спробуємо вибрати гальмівні колодки для ВАЗ 2110.

Колодки різних виробників можуть виготовлятися із різних матеріалів (співвідношень матеріалів). Тому одні й гальмівні колодки в парі з різними гальмівними дисками можуть показувати різні результати. Тобто компоненти колодок можуть виявитися несумісними з матеріалом гальмівних дисків. Через це виділити найкращі гальмівні колодки ВАЗ 2112 буде важко.

Поганий і неякісний матеріал колодок також може бути причиною скрипу колодок.

Заміна

ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ЗАМІНИ ПЕРЕДНІХ ГАЛЬМОВИХ КОЛОДОК

Вивішуємо та знімаємо переднє колесо.

Відгинаємо краї стопорної пластини нижнього болта кріплення колісного циліндра до напрямного пальця. Пластина запобігає розкручування болтів.

Притримуючи ріжковим ключем на 17 напрямний палець, ключем на 13 відвертаємо нижній болт

і виймаємо його разом із пластиною.

Підчепивши викруткою, піднімаємо супорт з циліндром вгору.

Виймаємо з напрямної гальмівні колодки. У разі значного зносу диска і кромки, що утворилася в результаті на його краю, що перешкоджає вийманню колодок видалити її спиливши напилком або болгаркою. Оскільки після колодки так само буде важко ставити як і виймати.

Перед встановленням нових гальмівних колодок необхідно перемістити поршень якнайдалі всередину циліндра. Виконати цю операцію можна різними методами.

Величезними пасатижами або газовим ключем вдавлюємо поршень у циліндр.Циліндр легко рухається при відкритому штуцері прокачування.

Інший метод: встановлюємо на місце зовнішню колодку та опускаємо супорт у робоче положення. Спираючись відповідним металевим стрижнем (або монтажною лопаткою) об диск, вдавлюємо поршень. Циліндр легко рухається при відкритому штуцері прокачування.

На внутрішній колодці встановлено датчик зносу. Оскільки в новому комплекті колодок є датчики зношування, то бокорізами перекушуємо дріт старого датчика.

Від&єднуємо від проводки автомобіля електричний роз&єм датчика.

Виймаємо провід датчика з гумових кілець, що охоплюють гальмівний шланг.

При установці нових колодок з&єднуємо роз&єм датчика зношування та проведення автомобіля, пропускаємо провід датчика через гумові кільця гальмівного шланга і вставляємо наконечник датчика в отвір колодки.

READ  Ford fusion заміна задніх гальмівних колодок

Встановлюємо колодки у зворотній послідовності.

Закріплюємо болти кріплення колісного циліндра до напрямного пальця.

Заміна задніх гальмівних колодок ВАЗ 2112

Ззаду на дванадцятій встановлені барабанні гальма, такі ставляться на більшість бюджетних автомобілів. Якщо просто відкрутити болти, нічого не вийде, барабан не злізе.

Колодки за час експлуатації роблять в барабані паз з кромкою, за яку потім і чіпляються, коли знімаєш барабан. Тому барабан, як правило, доводиться буквально вибивати з його посадкового місця.

Краще взяти важчий молоток і бити через проставку, щоб від барабана нічого не відкололося. Ну і потім знімаємо пружини з колодок, на яких вони тримаються та витягуємо колодки.

Між колодками встановлено розширювальну пластину, яка не дає колодкам зімкнутися, а до однієї колодки кріпиться трос ручника. А більше там і дивитися нічого, але бажано перевірити стан гальмівного циліндра, чи не потік. Далі збираємо все назад, і насолоджуємося хорошими гальмами.

Які краще вибрати

Вибір передніх колодок

Після такого невдалого досвіду я вирішив, що більше експериментувати з такими комплектуючими не буду і наскільки можна краще куплю щось дорожче і якісніше. так і зробив при наступній заміні. Перед тим, як зупинитися на певній фірмі, вирішив почитати форуми власників іномарок і дізнатися, які колодки встановлюються заводом на ті ж Volvo? як на найбезпечніший автомобіль у світі. У результаті дізнався, що на більшості моделей цих іномарок, на заводі ставлять колодки фірми ATE. Звичайно, ефективність гальмування буде на ВАЗ 2112 не такою, як на шведській марці, то все ж таки на рахунок якості можна бути впевненим.

Зрештою, зайшов у магазин і подивився на асортимент, і на мою щастя був єдиний комплект колодок виробництва ATE. Вирішив взяти його не роздумуючи, тим більше що навіть від автовласників вітчизняного автопрому не чув негативних відгуків.

, що було практично найдорожчим товаром. У результаті, після встановлення цих витратних матеріалів на свою ВАЗ 2112 вирішив перевірити ефективність. Зрозуміло, що перші кілька сотень кілометрів не вдавалося до різкого гальмування, щоб колодки притерлися гарненько. Та й потрібен був час, що гальмівні диски вирівнялися від борозен, що залишилися після попередніх.

У результаті, коли вони повністю обкаталися, якщо можна так сказати, то поза всяким сумнівом машина стала набагато краще гальмувати, без усяких скрипів, свисту і скреготу. Педаль тепер не доводиться давити із зусиллям, тому що навіть при плавному натисканні. уповільнення автомобіля практично миттєве.

Щодо ресурсу, то можна сказати таке: пробіг на тих колодках був понад 15 000 км і вони ще не стерлися навіть наполовину. Що було далі з ними, сказати не можу, тому що автомобіль був успішно проданий іншому власнику. Але я більше, ніж впевнений, що проблем із цією фірмою ви навряд чи зустрінете, якщо візьмете справжні комплектуючі фірми ATE.

Вибір задніх колодок

З приводу задніх можу сказати, що ATE знайти в той момент не вдалося, тому взяв варіант, який також заслуговує на позитивні відгуки це компанія Ferodo. Також, нарікань з експлуатації не було. Єдина проблема, яка виникла після установки, так це необхідність практично максимального натягу троса ручника, тому що в іншому випадку він відмовлявся тримати машину навіть на мінімальному ухилі.

Швидше за все це пов&язано з дещо іншою конструкцією задніх колодок (різниця могла відрізнятися в міліметрах, але це відіграє велику роль після встановлення). Якість гальмування відмінна, претензій не було за весь час водіння.

Заміна гальмівного диска ВАЗ 2110

При кожній сезонній заміні гуми на вашому авто. обов&язково звертайте увагу на стан та ступінь зносу ваших гальмівних дисків та гальмівних колодок. щоб не пропустити момент, коли потрібна заміна гальмівного диска ВАЗ 2110 та/або колодок.

Ресурс передніх гальмівних дисків на автомобілях ВАЗ 2110 та інших моделях цього сімейства досить великий, нерідко вони можуть відходити понад 150 000 км. Але в будь-якому випадку, вічного нічого немає, і колись доведеться робити їх заміну.

Стандартна комплектація шістнадцятиклапанних складається з гальмівних дисків R14. Стандартна комплектація восьмиклапанних характеризується наявністю гальмівних дисків R13.

Не можна встановлювати гальмівні диски R14 на машинні диски тринадцятого радіусу.

При покупці гальмівного диска дуже важко визначити його якість (якщо ви не купуєте його у перевіреної компанії та не замовили продукцію відомих світових брендів). Основна відмінність фірмового диска від підробки або низькоякісної деталі точність виконання, якість сплаву чавуну, а також у разі вентильованого диска конструкція та товщина перебірок. Тільки після початку експлуатації диска можна більше зрозуміти його якість.

Процедура заміни гальмівного диска ВАЗ 2110 досить проста і за наявності необхідних інструментів, не складе особливих труднощів. Для цього нам знадобляться:

 • домкрат;
 • торцева головка на 7 з маленьким комірцем;
 • голівка на 13;
 • ріжковий ключ на 17;
 • балонний ключ;
 • молоток та викрутка з плоским лезом;
 • щітка по металу;
 • проникне мастило WD-40;
 • новий гальмівний диск оригінал ВАЗ 21123501070 або його аналоги Trialli DF142 та LGR6252.

Слід пам&ятати, що заміна гальмівного диска проводиться на кожному колесі.е. міняти диски потрібно парами, також як і гальмівні колодки. Це сприяє рівномірному та одночасному виробленню деталі.

Заміна передніх гальмівних колодок на автомобілях ВАЗ 2108, 2109, 2110, 2111, 2112, 2113, 2114, 2115 своїми руками.

Все було добре, Ви їздили і не знали проблем, як раптом на черговому світлофорі почувся характерний скрип, що завдає роздратування і, що найнеприємніше, цей скрип виявляє себе при кожному гальмуванні. Запитуючи про причини або причини, будьте впевнені, відповідь одна: зносилися гальмівні колодки. Проте все ж таки варто обмовитися. Якщо скрип з&явився після проїзду глибокої калюжі або автомобіль експлуатувався на запиленій проїжджій частині, то скрип гальм ще не говорить про знос фрикційних накладок. У цьому випадку слід або почекати, поки гальмівні механізми просохнуть, або ґрунтовно помити машину.

Для виконання цього дійства знадобляться: балонний ключ, плоска викрутка, домкрат, опорна стійка, штангенциркуль, ключ на 13 мм, ключ на 17 мм.

Так, до речі, хоч це і так зрозуміло, але все ж таки нагадаю, що колодки необхідно міняти з обох боків автомобіля.

Встановити автомобіль на рівну поверхню, підставити під задні колеса противідкатні упори, затягнути гальмо стоянки. Піддомкратити той бік, з якого ви хочете почати, попередньо зірвавши болти кріплення переднього колеса. Піднявши автомобіль домкратом, не забудьте підставити під нього спеціальний наголос, щоб уникнути небажаних наслідків. Остаточно відвернути болти кріплення та зняти переднє колесо.

Промити весь гальмівний механізм, використовуючи воду з розчином миючого засобу, після чого дати просохнути гальмам.

Шановні майстри на всі руки, промивати гальмівні механізми допускається виключно водою з миючим, ні в якому разі не застосовуйте для даної операції бензин, дизпаливо та інші нафтопродукти, а також будь-які розчинники, бо із заміною колодок доведеться замінювати і всі ущільнювачі з пильниками.

Ніхто не застрахований від помилки при виявленні несправності, тому перед розбиранням, необхідно, все ж таки, перевірити гальмівні колодки на знос. Для цього подивіться через сервісний отвір у гальмівному супорті (1) на гальмівні колодки, при порушеному окомірі використовуйте лінійку, і якщо товщина фрикційних накладок (не самих колодок)!) дорівнює або менше 1.5 мм, ви мали рацію у своїх здогадах.

Переконавшись у необхідності заміни колодок, спочатку вивільніть гальмівний шланг з кронштейна на амортизаторній стійці (2).

READ  Заміна батарейки в брелоку Starline а93

Відведіть від гальмівного диска колодки за допомогою плоскої викрутки (3).

Потім, відігніть стопорну пластину нижнього болта направляючого штифта супорта (4),

і відверніть цей болт, утримуючи від провертання штифт за його шестигранну частину (5).

Підніміть гальмівний супорт вгору та залиште в такому положенні (6).

Вийміть старі колодки. Про всяк випадок, використовуючи штангенциркуль, виміряйте товщину гальмівного диска, як мінімум, у чотирьох протилежно розташованих точках. Мінімально допустима товщина диска: 10.8 мм (про його заміну поговоримо в іншій статті).

Виконайте очищення всіх елементів гальмівного механізму. Особливу увагу слід приділити посадковим місцям гальмівних колодок, оскільки перекіс і подальше заклинювання цих може статися в самий невідповідний момент. Також необхідно перевірити технічний стан знятого направляючого штифта, у разі потреби замінюємо новим. А перед встановленням наносимо на його поверхні графітове мастило.

ВАЗ 2110, 2111, 2112: заміна передніх гальмівних дисків

Іноді виникає потреба вдавити поршень усередину супорта, бо саморегуляція при зношуванні старих колодок підводить його ближче до диска. Виконуючи цю дію (вдавлювання поршня), слід бути акуратним, щоб не пошкодити пиловник і ущільнення поршня. Також слід завжди пам&ятати, що якщо в розширювальний бачок головного гальмівного циліндра залита гальмівна рідина за позначкою МАХ, отже, при вдавлюванні поршня рідина може витекти. Щоб виключити, необхідно відкачати частину рідини з розширювального бачка чистим шприцем.

Завжди при виконанні будь-яких робіт пов&язаних з гальмівними механізмами необхідно перевіряти цілісність усіх пильовиків та ущільнювачів.

Встановіть нові колодки на їхнє законне місце (7).

При монтажі нових колодок бути уважним до розташування притискних пружин правильно, коли паралельно верхньому краю колодок.

Опустити скобу гальмівного супорта на місце (8).

Встановити та затягнути болт направляючого штифта (якщо за правилами та з динамометричним ключем, то з моментом 30 40 Н·м), використовуючи два ключі. За допомогою викрутки, загинаємо стопорну пластину і фіксуємо болт від мимовільного відвертання.

Встановлюємо на місце переднє колесо, затягуємо болти його кріплення. Повторюємо все вищезгадане з іншого боку автомобіля. Повністю опускаємо автомобіль на поверхню. Кілька разів, до упору натискаємо на гальмо педаль, щоб встановити поршні супортів в робоче положення. І на завершення, доливаємо до потрібного рівня в розширювальний бачок гальмівну рідину.

Перевірка нової гальмівної системи

Примітка: Слід моментально обкатати нову гальмівну систему. Для цього необхідно зробити пробіг в 160; 500 кілометрів. Процес гальмування слід проводити плавно, без будь-яких різких рухів. Якщо проігнорувати це правило, виникають дефекти гальмівних дисків. Вони виникають в процесі перегріву.

Слід зазначити, що більшість сучасних автомобілістів навіть не замислюються про момент зміни гальмівних дисків. Вони не можуть самостійно визначити підходящий момент. Тому, слід знати кілька основних показників, які вкажуть на близькість даного ремонту:

заміна переднього гальмівного диска та колодок ВАЗ 2110

 • Слід звернути увагу на товщину вентильованого диска. Його нормальний стан і показники повинні дорівнювати 17 мм.
 • Невентильований диск має свій показник, який немає перевищувати 10мм.
 • Постійно звертати на показник биття, який не повинен перевищувати 0,15 мм.
 • Довіряти вимірювання показників фахівцям. Самостійний вимір може не дати точних результатів.
 • Звертати увагу на поверхню диска. Якщо на ньому є різні пошкодження, слід негайно замінювати гальмівну систему.

Слід звернути увагу автомобілістів на вибір нових гальмівних дисків. Купівля в торгових точках, які не мають дозволу на надання послуг населенню, суворо заборонена. Товар може, виявитися підробкою або не відповідати нормам безпеки. Найкращим варіантом є вентильований гальмівний диск. Ввідмінність відневентильованого диска, такі деталі мають збільшений термін придатності. Завдяки постійному потоку повітря, період їх використання може продовжитися в 2-а рази.

Заміна гальмівних дисків на ВАЗ 2110, ВАЗ 2111, ВАЗ 2112

Ласкаво просимо! Гальмівні диски дуже важливі для автомобіля, вити завдяки ним автомобіль гальмує, хоча якщо замислитися, то завдяки кожному елементу який є в гальмівній системі, машина зупиняється, починається все з головного гальмівного циліндра і закінчується на гальмівних дисках якраз таки, які йдуть останніми в гальмівній системі.

Примітка! Істотних складнощів із заміною цих дисків не буде, головне зняти всі елементи, які перешкоджають доступу до них, а щоб їх зняти, потрібні хороші інструменти, без яких не можна обійтися взагалі при будь-якому ремонті автомобіля, до цих інструментів відносяться: Різні ключі, дріт ще знадобиться яка ні будь міцна коротка мотузка, крім цього щітка металева буде потрібна, рідина WD-40 або на зразок неї яка ні будь проникаюче мастило!

Де знаходяться гальмівні диски? Під колесом вони розташовуються і кріпляться до такого елемента як маточина, до речі мало хто знає, але маточина дуже важливий елемент автомобіля і коли колесо вивішувати будете, обов&язково покачайте його перевіривши на наявність люфту якого бути категорично не повинно (може бути але мінімальний), а коли колесо і гальмівний диск будуть повністю зняті, перевірте маточину, в якому вона знаходиться стані (На ній категорично не повинно бути дефектів), для наочності гальмівний диск вказаний синьою стрілкою, а маточина на якій цей диск і стоїть (Він її закриває) вказана червоною стрілкою.

Коли потрібно міняти гальмівні диски? Коли його товщина стає меншою за певну (Про товщину ми ще поговоримо), то диск підлягає негайній заміні, вже були випадки коли диск розвалювався на ходу і одне колесо на дорозі перестало гальмувати зовсім (Це трапляється через те, що гальмівний диск вчасно не змінили ), тому тягнути до такої міри не варто, а краще відразу як відчуєте, що при гальмуванні машина толком не гальмує, відбуваються вібрації, ривки і т.д.д., то рекомендується перевірити гальмівну систему і починати потрібно з гальмівних дисків, на яких не повинно бути тріщин та різного роду деформацій.

Примітка! Щодо товщини пару слів скажімо, по-перше її можна поміряти за допомогою лінійки або штангенциркуля, по-друге залежно від того які диски стоять у вас в автомобілі, мінімально допустима товщина кожного є своя, ось наприклад якщо вентильовані (їх можна зрозуміти за виточками, якщо ж диск чисто суцільний як на правому фото нижче показано, то це не вентильований, якщо ж він подвійний або має виточки, їх ще ямками називають, то це вентильований диск і він на фото зліва показаний), то для них мінімально допустима товщина йде 17 мм, якщо ж не вентильовані, тоді 10 мм, а найкраще перед покупкою, або ж читайте відомості про гальмівному диску якщо листочок з ними лежить у коробці, або ж уточнюйте у продавця, при якій мінімально товщині, диски, що купуються, підлягають заміні і завжди пам&ятайте про одне, у гальмівної системи немає певного пробігу і тому якщо вам продавець скаже, що кожні 30 тис. км., диск підлягає заміні, не вірте йому, тому що кожна машина експлуатується по-різному і є люди, які взагалі гальмами не користуються, коробкою передач тільки гальмують і через 30 тис. км. у них гальмівні диски 100% не зносяться!

Коли потрібна заміна дисків

Обов&язково заміна передніх гальмівних дисків на ВАЗ 2114 буде потрібна при виникненні наступних симптомів:

 • Товщина виявилася меншою за допустимий рівень. Диски просто стерлися;
 • Накладки замасли;
 • Між основою та накладкою утворився зазор;
 • При гальмуванні спостерігається скрип;
 • Спостерігаються биття у педалі гальма;
 • Що стосується задніх барабанів, вони іноді залипають на колодки, що призводить до серйозних ремонтних робіт та фінансових втрат;
 • Застопорилися гальмівні циліндри. Це можна тимчасово виправити, обробивши їх за допомогою WD40. Міра тимчасова, дозволить дістатися гаража або найближчої станції технічного обслуговування.
READ  Нагріти сидіння Citroen C4

Які види та причини поломок дисків

Порада: Виявити неякісну колодку, що має тверді включення, можна за характерним писком, що йде від дисків на малих швидкостях, а не в режимі гальмування. Це вказує на утворення буртика, що зачіпає край колодки.

Ремонт або заміна передніх гальмівних дисків на ВАЗ 2112 потрібні:

 • При гальмуванні з&являються ривки, підвищена вібрація та сторонні звуки.
 • При найменшому натисканні на педаль, гальма блокуються.
 • Товщина диска зменшується нижче за допустиму величину.
 • При гальмуванні з&являється металевий скрегіт. В цьому випадку металева основа колодки третиться про буртик зовнішньої поверхні, сильно зношеного диска.
 • Сколи та тріщини на диску, які добре видно через отвори, розташовані в колісних дисках.

Діагностика та ремонт передніх гальмівних дисків

Для визначення зносу елемента використовується штангенциркуль. Вимірювання виконуються в робочій зоні диска. Отже:

 • Різниця гранично зношеного та нового дисків має бути не більше трьох міліметрів.
 • Максимально допустиме биття 0,03 міліметра. Вимірюється за допомогою індикатора, встановленого у спеціальному пристрої.

Порада: Вимірювання зазвичай виконуються на автомобілі, але іноді потрібно зняти захисний пильовик, що обмежує доступ до диска, та заміряти товщину.

Інструкція деяких виробників гальмівних дисків вказує, що вони не підлягають ремонту. Але існує обладнання, яке дозволяє деякі дефекти, що виникають у період експлуатації, усунути. Тоді ціна ремонту, виконаного до того ж, своїми руками значно зменшиться. Отже:

 • Забираються канавки та буртики шляхом проточування, яке можна виконувати без демонтажу елемента або знявши з машини. Це скоротить час притирання нових колодок і підвищить загалом ефективність гальмівної системи. При проточці потрібно зняти мінімальний шар матеріалу з обох боків диска одночасно. Якщо биття вище за норму робиться тільки заміна гальмівного переднього диска ВАЗ 2112.
 • Іноді буртик можна забрати і за допомогою звичайного напилка. Його притискають до попередньо розкрученого диска. Автомобіль передньопривідної вивішується на підйомнику, запускається двигун і вмикається передня передача.

Вимірювання товщини диска після притирання на ВАЗ 2112

Аналоги

Вибираючи передні диски, можна звернути увагу на більш дорогі аналогічні деталі від зарубіжних виробників. Інформація щодо них зібрана в таблицю нижче.

Марка Країна Артикул Особливості Ціна у рублях
Brembo Італія Стійкі до корозії вироби, поверхня має маркер зношування, деталі забезпечують ефективне гальмування навіть на короткій відстані, не деформуються при ударах, тому підходять для власників авто, що цінують агресивну їзду 3000-3200 за штуку
ATE Німеччина Покращена конструкція з багатофункціональним жолобом, деталь забезпечує Comfort при скиданні швидкості, зношується повільно 2700 за одиницю
Allied Nippon Японія ADC 1712V Легкі, зносостійкі та стійкі до корозії вироби, розраховані на важкі умови експлуатації, слабо схильні до негативного впливу високих температур 1800 за штуку
Хофер Німеччина HF130218 Недорогі, але якісні пеоровані диски з насічками та проточкою, мають хорошу стійкість до тертя та механічних ударів 2000-2100 за одну деталь

Змінюємо передні гальмівні диски на ВАЗ-2112 своїми руками

Якщо під час експлуатації ВАЗ-2112 буде помічено погіршення гальмування, водієві треба уважно оглянути гальмівну систему на автомобілі. Стан гальм треба перевірити і якщо під час руху буде виникати стукіт у районі передньої підвіски.

Скільки людей, стільки й думок, тому говорити про те, які колодки краще, все одно що сперечатися про перевагу груші перед яблуком. Докладніше про вибір передніх гальмівних колодок ми вже писали раніше.

Наприклад, на стандартні супорти багато хто ставить Ferodo Premier. Кажуть, що ходять добре і термін служби у них у рази більше від стічних ВАЗівських. За активної їзди їх має вистачити тисяч на 20-25, якщо не потрапити на підробку.

Хвалять і Lukas, хоч вони й галасливіші, а отже, жорсткіші. За ціною практично не відрізняються від Феродо.

Гальмівні колодки LADA Спорт вони ж ТІІР-295

А якщо особливих претензій до гальм немає, то краще заощадити та купити звичайні заводські ТІІР, але треба бути готовим до того, що тисяч через 8-10 вони можуть запищати. Ремонтуйтеся правильно і якнайменше всім екстрених гальмувань.

Коли міняти гальмівні колодки?

Для порівняння нова та стара гальмівні колодки. Стара ще б була схожа, але для надійності її замінили

Звичайна процедура заміни гальмівних колодок на Ладах десятого сімейства, не повинна викликати жодних труднощів, але для цього варто врахувати деякі нюанси, про які ми й поговоримо.

Дивитися на одометр і міняти колодки по кілометражу практично марно.

Ось чому їх якість настільки різна, а склади можуть бути призначені не для тривалого використання, тому покладатися на заявлений виробником колодок ресурс особливого сенсу немає.

Та й стиль водіння у кожного свій. Хтось їздить агресивніше та гальма зношуються швидше, хтось шанувальник флегматичного стилю їзди, такі водії можуть не міняти колодки роками.

Диски гальмівні на ВАЗ 2112

Гальмівні диски це елемент, зафіксований на ступиці автомобіля та службовець для зниження швидкості при контакті з колодками за рахунок сили тертя, що зростає. Деталь може бути виготовлена ​​з чавуну або кераміки: перший різновид дешевший, другий обходиться дорожче, але має меншу вагу.

Для російського автомобіля ВАЗ 2112 випускаються переважно вентильовані моделі, які мають ефективну систему охолодження, вважаються більш надійними та довговічними. Вартість запчастин залежить від їх типу, країни виробництва, виду продажу (штучно чи комплектом).

Гальмівні колодки на ВАЗ 2112

ВАЗ 2112 є популярною моделлю вітчизняного автопрому, яка характеризується високою ремпридатністю та легкістю обслуговування якщо в ході експлуатації автомобіля сталася поломка, то усунути несправність можна мінімальною кількістю інструментів і буквально на коліні. Це твердження справедливе і до елементів гальмівної системи.

ВАЗ 2112 має дві абсолютно різні гальмівні системи на передній і задній частині автомобіля: рульові колеса комплектуються дисковими гальмами, задні. барабанними. Цей факт пояснюється зниженням вартості виробництва автомобіля.

При підборі дискових гальм рекомендується розглядати вентильовані варіанти, конструкція яких сприяє охолодженню поверхні гальмівних елементів зустрічними потоками повітря. Вентильовані гальма мають більший експлуатаційний ресурс і характеризуються малою ймовірністю перегріву гальмівних колодок, що провокує стопоріння колеса.

Виробник Артикул Конструкційне розташування Тип деталі Орієнтовна вартість. за комплект

LUCAS GDB458 Передні Дискові 940
АвтоВАЗ 2108-3501090 Передні Дискові 600
ALLIED NIPPON 3502090 Передні Дискові 740
FINWHALE V218 Передні Дискові 750
FINWHALE VR318 Задні Барабанні 720
АвтоВАЗ 2108-35010 Задні Барабанні 680
ALLIED NIPPON 3502034 Задні Дискові 720

При пошуку гальмівних колодок на автомобіль рекомендується звертати увагу на оригінальні комплектуючі, інакше існує ризик придбати невідповідний комплект деталей, що призведе до швидкого вироблення дисків або постійного перегріву гальмівної системи. Оптимальним методом пошуку буде підбір колодок за VIN-кодом автомобіля або шляхом перевірки артикулів комплектуючих на сумісність на офіційному сайті виробника.

Це цікаво! Щоб спростити процедуру обслуговування автомобіля та підвищити ефективність гальмівної системи, рекомендується по колу встановити на автомобілі дискові гальма дана конструкція характеризується легким ремонтом та великим ресурсом вироблення. Пам&ятайте, биття рульового колеса та сторонній шум при гальмуванні є першими симптомами, що потребують діагностики та заміни комплектуючих.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS