ВАЗ 2110 не працює вентилятор

Схеми включення

В інжекторних та карбюраторних двигунах ВАЗ 2110 температурний біметалічний датчик ТМ-108 по-різному використовується для управління включенням та вимкненням електродвигуна вентилятора.

У карбюраторних двигунах він розташований на радіаторі ліворуч під час руху. При нагріванні різьбової частини, розташованої безпосередньо в теплоносії, біметалічна пластина згинається та замикає контакти. Напруга від акумулятора через запобіжник подається на один контакт електродвигуна, другий при спрацьовуванні датчика з’єднується з корпусом, приводячи крильчатку в рух.

Датчик живлення вентилятора (карбюратор ВАЗ 2110)

У інжекторі ВАЗ 2110, ТМ-108 розташоване поблизу термостату, сигнал подається до електронного блоку керування (ECU). Управляючий сигнал з ЕБУ надходить на реле вентилятора системи охолодження, яке вже аналогічне датчику карбюраторного двигуна управляє електродвигуном.

Інжекторний датчик увімкнення вентилятора

У всіх моторах у блоці циліндрів є ще один прилад, сигнал якого використовується для індикації температури охолоджуючої рідини на панелі в салоні.

Перед початком незалежного ремонту датчика живлення вентилятора рекомендується детально зрозуміти в пристрої системи охолодження: HTTPS: // VAZWEB.ru/desyatka/dvigatel/sistema-ohlazhdeniya-dvigatelya.html

Принцип роботи системи охолодження ВАЗ 2110 інжектор 16 клапанів

Конструкція є замкнутим контуром, всередині якого відцентровим насосом прокачується охолодна рідина. Температуру, яку виробляє двигун, радіатор відводить в атмосферу. Датчик, встановлений на патрубку термостата, відчуває поріг нагрівання теплоносія 105. 107 градусів Цельсія, видає інформацію контролеру, Контролер подає сигнал реле, запускаючи електромотор вентилятора. Через клітини радіатора.

Принцип роботи системи охолодження ВАЗ 2110 Інжектор 16 клапанів: 1. радіатор нагрівача; 2. шланг видалення охолодження від радіатора нагрівача; 3. шланг живлення до радіатора нагрівача; 4. шланг насос охолоджуючого насоса; 5. шланг для розширення; 6. розродний шланг радіатора; 7. кришка резервуара розширення; 8. розширювальний танк; 9. термостат; 10. шланг для охолодження рідини з радіатора двигуна; 11. шланг подачі рідини до монтажу дроселя; 12. шланг радіатора складу; 13. шланг подачі рідини до радіатора двигуна; 14. радіатор двигуна; 15. підключіть отвори радіатора; 16. електричний вентилятор радіатора двигуна; 17. насос теплоносія; 18. нанесення теплоносійної насосної труби; 19. краплинний шланг з дросельного вузла.

Правила техніки безпеки

 • Відкрийте кришку резервуара розширення після охолодження двигуна.
 • Робота під капотом, Остерігайтеся обертових лопатей, гарячого двигуна.
 • Використовувати допоміжні, справні провідники перетином 2мм.
 • Застосовувати стандартні запобіжники бажаного номінального.
 • Працювати справним інструментом.
 • Ізолювати “голі” контакти, уникаючи короткого замикання.

Чому не включається вентилятор охолодження ВАЗ-2110 інжектор

Власники автомобілів ВАЗ-2110 часто стикаються з тією ж неприємністю. охолоджувальний вентилятор відмовляється працювати. Це явище не рідкість, і в цьому випадку не варто негайно звернутися до служби станції та переплачувати гроші на вирішення цієї проблеми.

READ  Коли міняти масло в АКПП Solaris

Всі заходи пошуку несправностей ви можете зробити себе. Особливості та рекомендації щодо подібних робіт повідомляють вам далі у статті.

Наслідки перегріву двигуна

Люди та автомобілі в чомусь подібне один до одного. Найбільш здорова людина, будучи під гарячим сонцем, і без вилучення голови, ризик отримує відчутний удар, який скидає його з ніг. Автомобіль, звичайно, сильніше, ніж людина, але вона має свій межу.

2110, працює, вентилятор

Коли температура двигуна перевищує норму, починається руйнівний процес.

Перш ніж зрозуміти, чому вентилятор охолодження не входить до ВАЗ-2110 з інжектором, вам потрібно знати про наслідки перегріву. Крім того, його ступінь залежить від стадії:

Слабкий перегрів двигуна (не більше 5-10 хвилин) не несе ніякої загрози, оскільки будь-який досвідчений водій швидко реагує на ситуацію, виникнуть і приглушив двигун. Найгірше, що може статися. це платити поршні, однак, більшість сучасних автомобілів мають проблеми з слабким перегрівачем.

Середній перегрів (більше 20 хвилин) вже істотно впливає на двигун. Зразковий список неприємностей, які можуть слідувати:

ВАЗ 2112,10,11 не працює вентилятор охолодження двигуна

 • кривизна ГБК;
 • Поява тріщин у GBC;
 • Перенесення прокладки GBC;
 • Руйнування інтервних перегородки;
 • Передача масла через залози.

Однак це не найгірше, що може статися.

Сильне перегрів є реальною загрозою для двигуна. І це не про те, що охолоджувальний вентилятор ВАЗ-2110 не включений з інжектором, а про набагато більш серйозних речей. Всі частини двигуна пошкоджені, іноді можливий вибух. Але це відбувається нечасто, оскільки сам автомобіль береже себе: у кожної деталі своя швидкість руйнування, і з цієї причини двигун просто глушиться.

Руйнівна хвиля починає свій рух із камер згоряння і поступово торкається всіх деталей двигуна:

 • Починають плавитися та прогоряти поршні.
 • Розплавлені шматки алюмінієвих поршнів стосуються стінок циліндрів, через що сильно утруднюється хід поршнів, що веде до їх подальшого руйнування.
 • Якщо двигун продовжує свою роботу, то вже масло починає втрачати свої змащувальні властивості.
 • Через перегріту олію всі деталі, що труться, починають руйнуватися.
 • Починається плавлення шатунних та корінних вкладишів.
 • Під впливом поршнів колінчастий вал репетирований на дві частини.

Пристрій та перевірка датчика живлення ВАЗ 2110 вентилятора

Для підтримки оптимального температурного режиму автомобільного двигуна, система охолодження розроблена. Основними її елементами є канали для антифризу в блоці циліндрів, патрубки, термостат, радіатор, а електричну частину входять датчик включення вентилятора ВАЗ 2110, температурний датчик і електродвигун з крильчаткою для охолодження радіатора. Пізніше ідентифікація дефектів системи охолодження може призвести до перегріву двигуна та дорогий ремонт.

Датчик перемикання вентилятора LS 0108 (TM-108)

«Fucking Pelvis. “

Всім привіт! Мене звуть Майкл, тепер я розповім історію того, як мені вдалося обміняти дванадцять на Camry 2010. Все почалося з того, що я дико дратує поломки Дванадцятьох, здавалося нічим серйозним, але на дрібницях, проклятий, так сильно, що дійсно почав заражати. Ідея, що настав час змінити машину на іноземній машині, народився тут. Вибір впав на казку про Camry десятих.

READ  Ford Focus 3 панель не працює

Так, морально, тоді я дозрів, але я не міг повністю витягнути. Я відразу ж скажу, що я проти кредитів і візьмемо машину, тим більше не нова, за кредитом це нерозумно. У мене є зарплата 24k на місяць, щоб ви могли використовувати 600-700 тисяч для мене майже нереально. Почав шукати різні способи заробляти гроші в Інтернеті. Ви не уявляєте скільки там розлучення, чого тільки не пробував: і ставки на спорт, і мережевий маркетинг, і навіть казино вулкан, в якому вдало програв близько 10 тисяч (( Єдиним напрямком, в якому мені, здавалося, можна заробити). Це валютна торгівля на фондовій біржі, вона називається форекс. Але коли я почав ублюдку, я зрозумів, що для мене абсолютно важко. Продовжував копати далі і наткнутися на двійкові варіанти. Сутність того ж, що на форекс, але набагато легше зрозуміти. Почав читати форуми, вивчати трейдерські стратегії. Я спробував на демо-рахунку, потім розпочав реальний рахунок. Чесно кажучи, щоб почати заробляти це не відразу, коли я зрозумів всю механіку варіантів, я злив близько 3000, але, як виявилося, це був дорогоцінний досвід. Зараз заробляйте 5-7 тисяч. на день. Машину вдалося купити через півроку, але як на мене це непоганий результат, та й річ не в машині, у мене змінилося життя, з роботи природно звільнився, з’явилося більше вільного часу на себе та сім’ю. Сміятиметеся, але працюю прямо на телефоні)) Якщо ти хочеш змінити своє життя як я, то ось що раджу зробити прямо зараз: 1. Зареєструйтесь на сайті 2. Потренуйтесь на Демо-рахунку (це безкоштовно). 3. Як тільки щось потрапляє на демо-рахунок, поповнюйте реальний рахунок і вперед, до реальних грошей! Також порадите вам завантажити програму по телефону, це набагато зручніше з телефону. Завантажити тут.

Наступним кроком є ​​перевірка запобіжника електричного запобіжника охолодження (F7 на 20a у монтажному блоці). До речі, той самий запобіжник відповідає за звуковий сигнал, тому, якщо він не працює, це означає, що 100% запобіжник повинен бути замінений. Ми також перевіряємо реле вентилятора радіатора у додаткові блоки запобіжників.

Тепер переходимо до електровентилятора, який встановлений на радіаторі. Як перевірити вентилятор радіатора? Дуже простий, вам потрібно підключити його безпосередньо до акумулятора, якщо вентилятор увімкнено, то він працює.

 • Якщо карбюратор потім закриває контакти на датчику, що знаходиться в радіаторі. Якщо вентилятор вмикається, то датчик несправний.
 • Якщо інжектор, тоді скидаємо роз’єм із датчика, який знаходиться поруч із термостатом. Т.до. управління вентилятором радіатора відбувається за допомогою ЕБУ (мозки машини), тому вентилятор повинен увімкнутися в аварійному режимі. Якщо це сталося, значить датчик неробочий. схеми СОД інж. та карб.).
READ  Реле запалювання ВАЗ 2110 де знаходиться

Остання можлива причина того, чому електровентилятор не працює. обрив ланцюга. Шукаємо наявність обриву дроту, та перевіряємо всі контакти, використовуючи схеми електровентилятора системи охолодження:

Режим роботи

Наведені нижче два вкладки змінюють вміст нижче.

Все моє життя було оточене автомобілями! Спочатку в селі я вже в першому класі носився на тракторі по полях, потім була ЯВА, після копійки. Тепер я студент третього курсу «політеху» на автомобільному факультеті. Підробляю автослюсарем, допомагаю ремонтувати автомобілі всім своїм знайомим.

На автомобілях ВАЗ-2112 робоча температура двигуна становить близько 89 градусів, термостат починає відкриватися при 85, а вентилятор при штатних налаштуваннях запускається при 105 і при 97 вимикається. Більш детальна інформація про систему охолодження системи ВАЗ-2112 нам сказали в цьому матеріалі: повна схема охолодження системи ВАЗ-2112.

Заміна

 • Ми поставили автомобіль на рівну поверхню, іммобілізуйте його парковку гальма.
 • Відкриваємо капот, відключаємо мінусову клему.
 • Ключ до 10 відкрутіть монтаж корпусу повітряного фільтра.
 • Викруткою послаблюємо хомут повітроводу на датчику витрати повітря і знімаємо гофру.
 • Відкручуємо саморізи, що фіксують кришку корпусу повітряного фільтра, виймаємо фільтруючий елемент.
 • Ключем на 8 відкручуємо кріплення повітрозабірника та демонтуємо його.
 • Ключем на 10, потім на 8 відкручуємо гайки кріплення кожуха вентилятора по периметру (всього 6 штук).
 • Відключаємо колодку дротів на роз’ємі вентилятора.
 • Акуратно виймаємо кожух вентилятора разом із приводом.
 • Ключом на 10 відкручуємо 3 болти, що утримують електродвигун на кожусі.
 • Ставимо на його місце новий.
 • Встановлюємо конструкцію на місце, фіксуємо, підключаємо роз’єм.
 • Подальша установка ми виробляємо у зворотному порядку.

Як перевірити датчик

Однією з найпоширеніших причин, через які не включається вентилятор охолодження ВАЗ-2110, є неробочий датчик його включення (для карбюраторних двигунів) або датчик температури (для інжекторних). Розглянемо способи їх перевірки для різних двигунів.

У машині з карбюраторним двигуном, вам потрібно включити запалювання та закрити два дроти, що йдуть до датчика. Вентилятор повинен включати. Якщо це не відбулося, проблема не точно в датчику.

Для ін’єкційних автомобілів потрібно розігріти двигун до робочої температури, і від’єднайте роз’єм датчика, вимкнувши його від бортової мережі машини. В цьому випадку контролер зобов’язаний запустити вентилятор в аварійному режимі. Електронний блок сприймає це як збій у системі охолодження, і змушує працювати привід вентилятора у постійному режимі. Якщо привід запустився – датчик несправний.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS