Установка розподілвалів ВАЗ 2112 16 клапанів

Table of Contents

Демонтаж розподільних валів

 • Для початку, як і при будь-яких ремонтних операціях, необхідно демонтувати «клему-мінус» з АКБ.
 • Знімаємо кришку ременя приводу ГРМ.

Викрутивши кріпильні болти, які вказані на схемі знімаємо кришку ГРМ

Тепер, необхідно демонтувати клапанну кришку. Зверніть увагу, що при складанні необхідно дотримуватися порядку затяжки болтів.

Викрутивши гайки кріплення знімаємо клапанну кришку

Від’єднуємо дроти датчика аварійного тиску масла, а потім викручуємо його.

Від’єднуємо датчик аварійного тиску масла

За допомогою торцевого ключа або головки на 8 викручуємо 20 болтів кріплення кришки розподільних валів.

Схема демонтажу і затягування болтів корпусу підшипника розподілвалів

 • Демонтуємо корпус підшипників распредвала.
 • Тепер, є вільний доступ до двох заглушок, які розташовані на задній стороні ГБЦ. виймаємо їх.
 • C заглушками распредвала треба бути акуратним, якщо не вірно їх встановити, то витече масло. Вчасно не помітите, скоротіть ресурс двигуна або «встряне на капремонт»

  Знімаємо дві задні заглушки голівки блоку

 • Виймаємо впускний распредвал.
 • Виймаємо випускний распредвал.
 • Виймаємо розподільні вали з посадочних місць

  Випрессовиваемие сальники з розподільних валів.

  Знімаємо сальники з распредвала. Якщо він не знімається, акуратно розріжте його або подденьте викруткою.

  установка гбц ваз 2112.16 клапанов

  Заміна і установка розподільних валів на 16-клапанний ВАЗ-2112 проводиться не зовсім легко, але цілком реально. Головне, для забезпечення результату, це обережність і виконання інструкцій. Варто окремо відзначити, що впускний і випускний розподільний вал різні, і не взаємозамінні. На впускний є додаткова облямівкою під датчик фаз.

  Розподільні вали 16-ти клапанного двигуна на ВАЗ-2112 не відрізняються конструктивними особливостями, крім того, що на впускному валі проточили додаткова кромка під датчик распредвала (фаз). Якщо впускний і випускний елемент переплутати місцями. це призведе до порушення фаз газорозподілу і якщо двигун довгий час пропрацює в такому режимі, власника неминуче чекає капітальний ремонт головки блоку, в кращому випадку.

  Установка і заміна розподілвалів ВАЗ-2112 16 клапанів: фото, відео

  Заміна розподільних валів на 16-клапанному двигуні ВАЗ-2112 відбувається при їх зносі і виробленні опорних шийок. Найчастіше це відбувається тоді, коли проходить час капітального ремонту силового блоку або ГБЦ. Це досить складна процедура, але її реально зробити своїми руками.

  На відео нижче установка розподілвалів і розрізних шестерень на 16-ти клапанний двигун сімейства ВАЗ

  установка, розподілвалів, 2112, клапан

  Распредвали ВАЗ 2110

  Керівництво по експлуатації, технічного обслуговування

  Знімаємо корпус підшипників распредвалов.

  ПРИМІТКА На двигуні ВАЗ 2112 (1,5i) корпус підшипників распредвалов знімаємо разом з направляючими трубами свічок (свічковими колодязями). Витягуємо труби з корпусу підшипників распредвалов. 6. Виймаємо з посадочних місць в голівці блоку циліндрів дві заглушки технологічних отворів (близько задніх торців розподільних валів).

  Знімаємо з розподілвалів сальники 10. Оглядаємо розподілвали. На шиях і кулачках распредвала не повинні спостерігатися сліди сильного зносу, подряпини, тріщини, сліди наволакивания металу.

  Змащуємо чистим моторним маслом опорні шийки і кулачки распредвалов. 2. Укладаємо розподілвали в головку блоку циліндрів. Распредвали не взаємозамінні і мають маркування. Шток випускних клапанів має маркування 1006014.

  Шток впускних клапанів відзначений маркуванням 1006015.

  Встановлюємо в головку блоку циліндрів розподільчі вали шпонковими пазами вгору. 5. Встановлюємо корпус підшипників на головку блоку циліндрів і рівномірно затягуємо болти його кріплення до зіткнення корпусу підшипників з головкою блоку. Остаточно затягуємо болти кріплення корпусу підшипників попарно, моментом 8,0-10,0 Н-м (0,8-1,0 кгс-м) в послідовності, зображеній на фото (див. Нижче).

  Запресовувати сальники распредвалов (див. Сальники распредвалов. Заміна) і встановлюємо дві заглушки в торець головки блоку циліндрів.

  На двигуні ВАЗ 2112 (l, 5i) наносимо чисте моторне масло на гумові ущільнювачі кільця направляючих труб свічок (свічкових колодязів) і встановлюємо труби в головку. Подальшу збірку виконуємо в послідовності, зворотному розбиранні. Див. також

  Гідрокомпенсатори. зняття, установка, заміна

  корисні поради автомобілісту При використанні матеріалів сайту активне посилання на car-exotic.com обов’язкове!

  Як відрізнити впускний распредвал від випускного ВАЗ-2112: фото

  Розподільні вали 16-клапанного ВАЗ-2112 впускаю робочу суміш, і випускають відпрацьовані гази. На відміну від 8-клапанного мотора, де один распредвал служить для впуску і випуску, на 16 клапанному. на кожну фазу варто свій елемент. Це покращує не тільки характеристики двигуна, але і сприяє меншому витраті паливної суміші.

  нюанси

  При установці корпусу підшипників і головки блоку не можна наносити герметик, який містить силікон. Це пов’язано з тим, що мотор нагрівається, а відповідно і герметик, який виділяє пари, що можуть потрапити в циліндри і далі по системі. Використовувати варто герметик, у якого в інструкції або на упаковці вказано, що він безпечний для датчика кисню.

  При нанесенні герметика на порожнини, не варто багато його наносити, адже при затягуванні болтів він може потрапити всередину і це призведе до закупорювання масляних каналів, а відповідно не буде мастила. Відсутність мастильної рідини призведе до підвищеного зносу деталей, які швидко вийдуть з ладу.

  Підбираємо новий ремінь

  Необхідно підібрати ремінь правильного розміру. Довжина виробу повинна складати 742 мм. Важливим для автолюбителів є питання, якого виробника краще вибрати.

  Сьогодні якісні вироби випускають як зарубіжні, так і вітчизняні постачальники:

  • Волзький автозавод. Заводський ремінь Lada 21126-1006040 вважається надзвичайно міцним і надійним і цілком конкурентоспроможним в порівнянні з імпортними аналогами. А за ціною виграє.
  • Вітчизняні ремені БРТ “Балаково”. На думку фахівців, не поступаються зарубіжним аналогам. На думку багатьох власників ВАЗ, перевершують їх.
  • Ремені фірми Bosch. Бренд є синонімом якості продукції. Справжній ремінь Bosch відпрацьовує покладений йому термін без будь-яких проблем. Але досить частими є підробки під бренд. Якість контрафактної продукції не витримує порівняння ні з російськими, ні із зарубіжними виробами.
  • Gates 5631 XS. Ці ремені популярні, завдяки своїй довговічності. Ризик обриву протягом терміну експлуатації практично відсутня.
  • Lynx 137 fl22. Японський ремінь, коштує відносно недорого, в порівнянні з іншими імпортними моделями. Але і менш якісний, має менший ресурс.

  У разі самостійної заміни одного ременя ГРМ, Приблизно стільки ж коштують ролики, тому ремкомплект, що складається з ременя і двох роликів можна придбати приблизно за 2 тис. Рублів. Якщо ж вирішено замінити ще й помпу, то до цієї цифри додається ще 1200-1300 рублів.

  как поставить распредвалы и закручиваем постель

  У порівнянні з роботами в автосервісі, самостійна заміна одного ременя дозволить заощадити близько 1500 рублів, а заміна ременя і роликів. близько 3 тис. Рублів.

  Опис процедури заміни ременя ГРМ ВАЗ 2110, (2112) 16 клапанів

  Колишній флагман Російського автопрома ВАЗ 2110 з двигуном 1,5 16 клапанів. Планова заміна ременя ГРМ через 30 000 км пробігу після минулої заміни. Розтин показав, що якби сьогодні не поміняли, то завтра додалося б роботи нашого мотористові. А взагалі ми рекомендуємо всім клієнтам контролювати стан ременя хоча б раз в 5 000, або раз на рік. Але знаючи якість наших запчастин, краще частіше. На даному двигуні, при обриві ременя, гніт майже всі клапана. Стаття актуальна і для ВАЗ 2112))

  READ  Opel Astra заміна лампи ближнього світла

  Дивимося, запам’ятовуємо і не доводимо до такого.

  Хворий став на п’ять міліметрів вже і взагалі виглядав дуже погано. Відправляємо його на дошку пошани.

  Знімаємо абсорбер і бачок гідропідсилювача, що б не заважали в подальшому.

  Послаблюємо болт на сімнадцять, натяжної ролика сервісного ременя і знімаємо останній. Зовсім зняти не вдасться оскільки заважає опора двигуна. Якщо ремінець вимагає заміни доведеться відкрутити подушку двигуна.

  Знімаємо натяжна ролик. Відкручуємо болти кріплення верхньої захисної кришки, вони під шестигранник.

  Знімаємо праве колесо, пластиковий бризговики і зливаємо антифриз.

  Бачимо шків коленвала. За його болт, за годинниковою стрілкою, обертаємо колінвал до збігу міток на шківах распредвалов і захисної кришки ременя ГРМ.

  Мітки на лівому распредвали випускних клапанів. Червоним виділена мітка на захисній кришці.

  Аналогічно для распредвала впускних клапанів. Він праворуч. На його шківі є внутрішнє кільце для датчика фаз, тому переплутати шківи дуже складно.

  Знімаємо шків коленвала. Застопорилися колінвал за допомогою одного. Садимо його в машину і змушуємо включити п’яту швидкість і до упору натиснути на гальмо. А самі в цей час легким рухом руки відкручуємо болт шківа коленвала. Знімаємо його і нижню захисну кришку.

  Бачимо, що мітка на зірочки і проріз на час відпливу кришки клонували збіглися.

  Послаблюємо болти на сімнадцять натяжної і обвідного ролика і знімаємо ремінь ГРМ. Після чого і самі ролики. Їх міняємо в будь-якому випадку.

  Стопор і відкручуємо шківи распредвалов і знімаємо їх. Пам’ятаємо, що у правого распредвала шків з внутрішнім кільцем для датчика фаз. Картинка повинна вийде така.

  Відкручуємо все що тримає захисну пластикову кришку і знімаємо останню. Відкручуємо три болта тримають помпу. Вони під шестигранник.

  Помпа для шістнадцяти клапанного двигуна трохи відрізняється від звичайної для восьми клапанного. Має невелику вухо з різьбленням, для кріплення захисного кожуха.

  Змащуємо прокладку тонким шаром герметика і ставимо помпу на місце. Болти кріплення затягуємо. Ставимо на місце захисний кожух. Перевіряємо що б він сів на своє місце, в іншому випадку він буде терти ремінь. Якщо все в порядку закручуємо все що його тримає і ставимо шківи распредвалов і нові ролики.

  Перевіряємо збіг міток на распредвалах і коленвале. Ставимо новий ремінь ГРМ. Якщо немає стрілок напрямку, ставимо так що б напис читалася з ліво направо.

  Перевіряємо всі мітки. Провертає колінвал два оберти і знову перевіряємо мітки. Якщо поршня з клапанами не зустрілися і мітки збіглися, то прийміть мої вітання. Далі все ставимо на місце в порядку зворотному зняттю. Не забуваємо затягувати болти. Натягуємо ролик сервісного ременя тим же ключем що і натяжна ролик ременя ГРМ. Заливаємо антифриз і заводимо автомобіль. Бажаємо ременя довгих років служби, але незабутній періодично його перевіряти, все-таки зроблено в Росії.

  Зняття розподільних валів і заміна гидротолкателей клапанів двигуна LADA Priora

  Роботу проводимо для заміни розподільчих валів і гидротолкателей клапанів.

  Знімаємо пластмасову кришку двигуна.

  Хрестоподібної викруткою послаблюємо затяжку хомута кріплення шланга основного контуру вентиляції картера

  і знімаємо шланг зі штуцера кришки головки блоку циліндрів. Знімаємо впускний трубопровід (див.

  «Зняття впускного трубопроводу») і закриваємо канали в головці блоку циліндрів дрантям, щоб виключити можливість потрапляння в двигун предметів. Знімаємо котушки запалювання (див. «Перевірка стану і заміна свічок запалювання»).

  Хрестоподібної викруткою послаблюємо хомут кріплення шланга контуру холостого ходу вентиляції картера

  і знімаємо шланг зі штуцера кришки головки блоку циліндрів.

  Головкою «на 10» відвертаємо болт кріплення кронштейна колодок джгута проводів системи управління двигуном і відводимо кронштейн з колодками від кришки головки блоку циліндрів. Стиснувши пассатижами пелюстки пластмасового утримувача джгута проводів системи управління двигуном

  виймаємо держатель джгута проводів з кронштейна, закріпленого на кришці головки блоку циліндрів. Головкою «на 8» відвертаємо 15 болтів кріплення кришки головки блоку циліндрів.

  Розташування болтів кріплення кришки головки блоку циліндрів Кришка встановлена ​​на герметику, тому

  і знімаємо її. Для перевірки справності гидротолкателям

  викруткою натискаємо на гидроштовхачі (при перевірці відповідний ГИДРОТОЛКАТЕЛЬ кулачок розподільного вала повинен бути звернений до штовхача «потилицею», тобто не тиснути на штовхач). У нормальному стані гидроштовхачі повинен переміщатися в гнізді головки блоку циліндрів зі значним зусиллям, стискаючи пружину клапана. Якщо ж протискуєте сам гидроштовхачі при невеликому зусиллі, то його необхідно замінити.

  Аналогічно перевіряємо інші гидротолкатели.

  Знімаємо зубчасті шківи розподільних валів (див.

  «Заміна сальників розподільних валів»).

  Від’єднуємо колодку дроти від датчика сигналізатора недостатнього (аварійного) тиску масла в двигуні (див. «Зняття датчика сигналізатора недостатнього тиску масла»).

  Головкою «на 8» відвертаємо 20 болтів кріплення корпусу підшипників розподільних валів.

  Розташування болтів кріплення корпусу підшипників розподільних валів

  Знімаємо корпус підшипників розподільних валів (А. центруючі штифти корпусу). Для того щоб вийняти розподільні вали з опор в голівці блоку циліндрів, можна не знімати задню кришку ременя приводу ГРМ, а тільки відвернути три верхніх болта кріплення кришки (див.

  «Зняття насоса охолоджуючої рідини»). Віджавши задню кришку ременя приводу ГРМ

  виймаємо розподільні вали з сальниками.

  Для відмінності валів на розподільному валу впускних клапанів близько його першої шийки виконаний поясок.

  Знімаємо дві заглушки голівки блоку циліндрів і корпусу підшипників розподільних валів. Щоб вийняти гидроштовхачі з гнізда головки блоку циліндрів, дрантям протираємо торець штовхача

  і за допомогою присоски (можна використовувати присосок для кріплення автоаксесуарів до вітрового скла)

  виймаємо гидроштовхачі. Під час вилучення гидротолкателям магніт краще не використовувати, щоб уникнути намагнічування деталей штовхача і «прилипання» до них залізовмісних продуктів зносу.

  Перед складанням очищуємо привалочних поверхні головки блоку циліндрів, корпуси підшипників і кришки головки блоку циліндрів від залишків старого герметика і масла. Змащуємо моторним маслом опорні шийки і кулачки розподільних валів і укладаємо вали в опори голівки блоку циліндрів.

  На привалочную поверхню корпусу підшипників валів, що сполучається з головкою блоку циліндрів, наносимо фланцевий герметик типу Локтайт 74 жгутиком товщиною близько 2 мм.

  Місця нанесення герметика на корпус підшипників Встановлюємо корпус підшипників по центрирующим штифтів і рівномірно затягуємо болти кріплення крестнакрест, починаючи від середніх опор. Запресовувати нові сальники розподільних валів (див.

  «Заміна сальників розподільних валів»).

  З іншого боку головки блоку циліндрів оправкой запресовувати заглушки.

  Подальшу збірку проводимо в зворотній послідовності.

  Перед установкою кришки головки блоку циліндрів наносимо на її поверхню, пов’язану з корпусом підшипників, фланцеве герметик типу Локтайт 74.

  Місця нанесення герметика на кришку головки блоку циліндрів

  Особливості виставлення міток

  Перш ніж натягувати ремінь і закручувати болти, необхідно перевірити стан міток. Якщо мітки виставлені неправильно, це в кращому випадку буде проявлятися в зниженні потужності і тягових характеристик двигуна. У гіршому випадку, в тих двигунах, де можливий загин клапанів, він може статися навіть при цілком працездатному ремені ГРМ.

  Для того щоб уникнути цих проблем, необхідно дотримуватися порядку виставлення міток:

  • Після установки ременя ГРМ, але до його натяжки поєднуються мітки на шківі коленвала і корпусі масляного насоса.
  • Виставляються мітки на шківах распредвалов впускних і випускних клапанів.
  • Ремінь натягується, гайка натяжної ролика закручується.
  • Колінчастий вал прокручується на два оберти. Якщо після цієї перевірки положення міток залишилося колишнім, можна встановлювати на місце датчик колінчастого вала, підключати роз’єм живлення і ставити на місце кришку газорозподільного механізму. Заміна ременя ГРМ ВАЗ 2112 завершена.

  Етапи заміни ременя ГРМ можна подивитися на фото нижче.

  Момент затяжки ліжку распредвалов ВАЗ-2112 16 клапанів: порядок

  Багато автомобілістів чули, що необхідно правильно затягувати нарізні сполучення на 16-клапанному двигуні ВАЗ-2112, але ніколи цього самі не робили. Так, момент затягування визначається виробником і вказано в сервісних мануали по ремонту.

  READ  Як перевірити датчик коленвала ВАЗ 2112

  різниця розподілвалів

  Відмінність впускного і випускного розподільного вала в наявність паза під датчик фаз

  Насправді різниці в конструкції випускного і впускного розподільного вала немає. Існує тільки одна причина, по якій вони не взаємозамінні. На впускному розподільному валі є облямівкою, яка розрахована під датчик фаз газорозподілу.

  Деякі автолюбителі замість стандартних заводських розподільних валів встановлюють спортивні, які збільшують потужність. Саме в цьому випадку починається суттєва різниця.

  Впускний розподільний вал має більший розмір кулачка, що в свою чергу відкриває клапан не на 7,6 мм, а на 13,2. Це дозволяє двигуну збільшити потужності характеристики. Так само і випускний має трохи інші характеристики. відкривається клапан не на 7,6, а на 10,8 мм, що значно додає потужності.

  Відмінності розподілвалів спортивного характеру

  Демонтаж розподільних валів

  • Для початку, як і при будь-яких ремонтних операціях, необхідно демонтувати «клему-мінус» з АКБ.
  • Знімаємо кришку ременя приводу ГРМ.

  Викрутивши кріпильні болти, які вказані на схемі знімаємо кришку ГРМ

  Тепер, необхідно демонтувати клапанну кришку. Зверніть увагу, що при складанні необхідно дотримуватися порядку затяжки болтів.

  Викрутивши гайки кріплення знімаємо клапанну кришку

  Від’єднуємо дроти датчика аварійного тиску масла, а потім викручуємо його.

  Від’єднуємо датчик аварійного тиску масла

  За допомогою торцевого ключа або головки на 8 викручуємо 20 болтів кріплення кришки розподільних валів.

  Схема демонтажу і затягування болтів корпусу підшипника розподілвалів

 • Демонтуємо корпус підшипників распредвала.
 • Тепер, є вільний доступ до двох заглушок, які розташовані на задній стороні ГБЦ. виймаємо їх.
 • C заглушками распредвала треба бути акуратним, якщо не вірно їх встановити, то витече масло. Вчасно не помітите, скоротіть ресурс двигуна або «встряне на капремонт»

  установка, розподілвалів, 2112, клапан

  Знімаємо дві задні заглушки голівки блоку

 • Виймаємо впускний распредвал.
 • Виймаємо випускний распредвал.
 • Виймаємо розподільні вали з посадочних місць

  Випрессовиваемие сальники з розподільних валів.

  Знімаємо сальники з распредвала. Якщо він не знімається, акуратно розріжте його або подденьте викруткою.

  Установка розподільних валів

  Тепер, коли все знято, можна переступити до установки нових розподілвалів на автомобіль:

   Моторним маслом змащуємо кулачки і опорні шийки валів.

  Змащуємо шийки і кулачки розподільного вала моторним маслом

  Укладаємо кожен розподільний вал на своє посадочне місце. Варто враховувати, що розподільчі вали НЕ взаємозамінні, тому плутати їх не можна.

  Зліва показаний впускний распредвал, а праворуч випускний

  Наносимо на поверхню головки блоку і корпусу підшипника розподільних валів герметик.

  Як необхідно наносити герметик на кришку корпусу підшипників розподільного

 • Ставимо на місце кришку розподілвалів і головку блоку. Рівномірно затягуємо болти з певним моментом.
 • Пресуємо нові сальники і встановлюємо задні заглушки.
 • Пресуємо нові сальники в на розподільні вали

 • Збираємо інші деталі, які були зняті з автомобіля.
 • нюанси

  При установці корпусу підшипників і головки блоку не можна наносити герметик, який містить силікон. Це пов’язано з тим, що мотор нагрівається, а відповідно і герметик, який виділяє пари, що можуть потрапити в циліндри і далі по системі. Використовувати варто герметик, у якого в інструкції або на упаковці вказано, що він безпечний для датчика кисню.

  При нанесенні герметика на порожнини, не варто багато його наносити, адже при затягуванні болтів він може потрапити всередину і це призведе до закупорювання масляних каналів, а відповідно не буде мастила. Відсутність мастильної рідини призведе до підвищеного зносу деталей, які швидко вийдуть з ладу.

  Як відрізнити впускний распредвал від випускного ВАЗ-2112: фото

  Розподільні вали 16-клапанного ВАЗ-2112 впускаю робочу суміш, і випускають відпрацьовані гази. На відміну від 8-клапанного мотора, де один распредвал служить для впуску і випуску, на 16 клапанному. на кожну фазу варто свій елемент. Це покращує не тільки характеристики двигуна, але і сприяє меншому витраті паливної суміші.

  Установка розподілвалів ВАЗ 2112 16 клапанів

  Розподільні вали, як і інші механізми і вузли авто, визначають якість роботи двигуна. Даний матеріал підкаже вам, як визначити несправність валів, як замінити розподільні вали на ВАЗ 2112 16 клапанів, і що для цього необхідно підготувати.

  Який распредвал ставити будемо

  Це навіть і не питання. Це, швидше за все констатація того факту, що установка спортивного распредвала. питання вирішене.

  Чому саме установка спортивного распредвала? Народний досвід. він краще будь-якої реклами.

  Що дає стандартному двигуну встановлення та налаштування спортивного распредвала? Приемистость і міць двигуна. У класики, типу двигун ВАЗ, існує значний, на думку «гарячих» водіїв, недолік.

  На низькій частоті обертання (до 3000 об / хв), двигун не «тягне». Це виражається в провалах при натисканні на педаль «газу» на початку руху, смикання при різкому рушанні з місця і т.д.

  Вихід, звичайно ж, знайдений. Це установка і настройка распредвала спортивного типу на класичні двигуни. Благо, фірм, які випускають сьогодні тюнінгові спортивні розподільчі вали, досить.

  Схема нанесення герметика на верхню площину головки циліндрів

  Насамперед, встановіть на стенд чистий блок циліндрів і загорніть в нього шпильки (якщо деякі відсутні). Зніміть кришки корінних підшипників і запресуйте в блок циліндрів оправкой 67.7853.9621 відсутні форсунки для охолодження поршнів.

  Встановіть в блок циліндрів колінчастий вал і шатунно-поршневу групу, прикріпіть маховик до колінчастого валу, встановіть масляний насос і його маслоприемник, масляний картер з прокладкою і масляний фільтр, діючи, як описано в розділі двигуна 2110. Потім збірку двигуна проводите в наступному порядку.

  Вставте в блок циліндрів дві центруючі втулки і встановіть по ним прокладку головки блоку циліндрів.

  Поверніть колінчастий вал так, щоб поршні знаходилися в середній частині циліндрів.

  Встановіть по центрирующим втулкам головку блоку. Затягніть болти кріплення головки циліндрів в певній послідовності (рис. Порядок затягування болтів кріплення головки блоку циліндрів і схема нанесення герметика на корпус підшипників розподільних валів) і в три прийоми:

  Вставте в гніздо блоку циліндрів насос охолоджуючої рідини з прокладкою і закріпіть його болтами. Встановіть і закріпіть задню захисну кришку зубчастого ременя.

  Вкладіть сегментні шпонки в гнізда на передніх кінцях колінчастого і розподільних валів і встановіть зубчасті шківи. Заблокувавши шківи розподільних валів від провертання, закріпіть їх болтами з шайбами.

  Пристосуванням 67.7811.9509 поверніть розподільні вали до поєднання міток на шківах з установочними мітками на задній захисній кришці зубчастого ременя (рис. Схема приводу розподільних валів).

  Докрутіть колінчастий вал в сторону меншого кута повороту до сполучення настановної мітки на шківі з міткою на кришці масляного насоса. Повертати колінчастий вал можна ключем за болт, тимчасово загорнутий в передній кінець колінчастого вала.

  Встановіть натяжна ролик і закріпіть його в положенні, відповідному мінімальному натягу ременя. Встановіть і закріпіть опорний ролик.

  Одягніть зубчастий ремінь на шківи розподільних валів і, натягуючи обидві гілки ременя, заведіть ліву гілку за натяжна ролик і надіньте її на шків насоса охолоджуючої рідини, а праву гілку заведіть за опорний ролик. Одягніть ремінь на шків колінчастого вала і злегка натягніть ремінь натяжним роликом, повертаючи ролик проти годинникової стрілки. При установці ременя уникайте його різких перегинів.

  Проверните колінчастий вал на два оберти в напрямку обертання і перевірте збіг настановних міток (див. Рис. Схема приводу розподільних валів). Якщо мітки не збігаються, то звільніть натяг ременя, зніміть його зі шківів розподільних валів, поверніть шківи на необхідні кути, надіньте ремінь, злегка натягніть його натяжним роликом, знову проверніть колінчастий вал на два оберти і перевірте збіг настановних міток.

  При збігу міток відрегулюйте натяг ременя, як описано далі.

  Встановіть датчик фаз, прикріпивши його до голівки блоку циліндрів двома болтами. Встановіть і закріпіть передню захисну кришку зубчастого ременя.

  Нанесіть на верхню площину корпусу підшипників розподільних валів герметик типу «Локтайт 74» жгутиком діаметром 2 мм, як показано на рис. Схема нанесення герметика на верхню площину головки циліндрів. Встановіть на головку блоку кришку в зборі з сепаратором, маслоотражателем сепаратора і відводить трубкою і закріпіть кришку болтами.

  READ  Як затягнути головку на ВАЗ 2106

  Обережно вставте свічки запалювання в гнізда головки блоку і затягніть їх ключем 67.7812.9553.

  Прикріпіть до голівки блоку відвідний патрубок сорочки охолодження з прокладкою і закріпіть його двома гайками. Встановіть прокладку і прикріпіть до блоку циліндрів фланець труби, що підводить насоса охолоджуючої рідини. Одягніть на патрубок і вхідний шланг шланги, що йдуть до термостата, встановіть термостат і закріпіть шланги хомутами.

  Одягніть на шпильки головки блоку циліндрів прокладку, встановіть випускний колектор з захисним екраном і закріпіть їх гайками разом з кронштейном труби, що підводить насоса охолоджуючої рідини.

  Встановіть нижній шланг витяжної вентиляції картера і закріпіть його хомутами на штуцері блоку і на патрубку кришки головки блоку. Встановіть покажчик рівня масла.

  Встановіть вхідну трубу з прокладкою і закріпіть її гайками. Встановіть рампу форсунок з форсунками і регулятором тиску палива і прикріпіть її болтами до голівки блоку. Ущільнювальні кільця форсунок перед установкою змастіть моторним маслом.

  Встановіть джгут проводів форсунок і прикріпіть його до паливної рампи двома скобами. Підключіть дроти до форсунок.

  Одягніть з’єднувальні муфти на патрубки впускний труби і закріпіть їх хомутами. Встановіть ресивер, з’єднавши його патрубки з муфтами і закріпивши їх хомутами. Прикріпіть ресивер гайками до опор на кришці головки блоку. Встановіть напрямну трубку з покажчиком рівня масла і прикріпіть її болтом до ресивера.

  Встановіть трубки підведення і зливу палива, прикріпивши їх до рампи форсунок, регулятору тиску палива і кронштейну на голівці блоку циліндрів. Трубка підводу палива кріпиться кліпсою до паливної рампи, а трубка зливу палива. накидною гайкою до регулятора тиску палива. Встановіть вакуумний шланг, надівши його на патрубки ресивера і регулятора тиску палива.

  Встановіть кронштейн правої опори підвіски двигуна з настановної планкою генератора. Одягніть на колінчастий вал шків (демпфер) приводу генератора і закріпіть його болтом з шайбою. Встановіть генератор, надягніть ремінь на шківи колінчастого вала і генератора і відрегулюйте його натяг.

  Встановіть і закріпіть болтами на блоці циліндрів кронштейн задньої опори підвіски силового агрегату. Закріпіть на кронштейні рим для стропування силового агрегату.

  Обережно, уникаючи ударів, загорніть в блок циліндрів датчик детонації. Встановіть і прикріпіть до блоку циліндрів датчик рівня масла, а до кришки масляного насоса. датчик положення колінчастого валу.

  Підключіть дроти високої напруги до МЗ (модулю запалювання) і свічок, одночасно уклавши їх в затискачі на ресівері. Встановіть і закріпіть екран ресивера.

  Встановіть дросельний патрубок з прокладкою, прикріпивши його гайками до ресивера. Встановіть шланги відводу і підведення охолоджуючої рідини, прикріпивши їх хомутами до дросельного патрубка, що відводить патрубка головки блоку циліндрів і підводить трубі насоса охолоджуючої рідини.

  Одягніть на дросельний патрубок шланг впускної труби і закріпіть його хомутом. При установці шланга мітку на ньому вирівняйте з верхньою лінією ливарного роз’єму на дросельному патрубку. Встановіть верхні шланги вентиляції картера, прикріпивши їх хомутами до патрубків на кришці головки блоку, шлангу впускний труби і дросельного патрубка.

  Необхідно закріпити за допомогою хомута ДМРВ (датчик масової витрати повітря).

  Тепер залишилося тільки залити масло в двигун як зазвичай, через горловину на кришці головки блоку циліндрів.

  Ви прийняли вольове рішення. зробити тюнінг двигуна. Причин у вас для цього може бути достатньо, і не потрібно їх пояснювати. Значить вам так треба. Значить вас не задовольняє конвеєрна потужність стандартного автомобіля. А може бути, ви зібралися робити капітальний ремонт двигуна, так чому б, заодно, і не поміняти распредвал? Тобто установка распредвала з метою зміни потужних характеристик вашого авто. це рішення суто індивідуальне.

  Схема приводу розподільних валів 2112

  зубчастий шків колінчастого вала; 2. зубчастий ремінь; 3. шків насоса охолоджуючої рідини; 4. натяжна ролик; 5. шків випускного розподільного вала; 6. задня кришка зубчастого ременя; 7. шків впускного розподільного вала; 8. кільце для датчика фаз; 9. опорний ролик; А. мітка ВМТ на зубчастому шківі колінчастого вала; В. установча мітка на кришці масляного насоса; C і F- установчі позначки на задній захисній кришці зубчастого ременя; D. установча мітка на шківі випускного розподільного вала; E. установча мітка на шківі впускного розподільного вала.

  необхідні інструменти

  • нові деталі для заміни (випускний і впускний розподільні шківи);
  • торцевої ключ на 8 мм;
  • герметик.

  етапи робіт

  Щоб правильно здійснити процес заміни випускних елементів, пропонуємо вам скористатися інструкцією, підготовленої спеціально для наших користувачів. Також цей мануал підійде для тих, хто хоче замінити сальники випускного распредвала, датчики або заглушки.

  • Відкрийте капот вашого 16 клапанного ВАЗ 2112. Демонтувати захисний кожух ремінця приводу газорозподільного механізму.
  • Після цього необхідно зняти кришку ГБЦ, а також пристрій контролю аварійного тиску (датчика) моторної рідини. Датчик знімається, щоб в процесі робіт він не пошкодився. Також можна зняти наконечник проводів датчика.
  • Коли датчик демонтований, вам потрібно відкрутити всі гвинти, які кріплять корпус підшипників распредвалов. Це робиться за допомогою торцевого ключа на «8». Всі болти слід відкрутити рівномірно, а не по одному.
  • Після цього зніміть корпус підшипників распредвалов випускних клапанів 16 клапанного ВАЗ 2112. Слід зазначити, що корпус демонтується зі свічковими колодязями. Їх потрібно витягнути з корпусу.
  • Тепер що стосується заглушок технологічних отворів. Під час процедури заміни распредвалов заглушки часто губляться у автомобілістів. Заглушки є маленькі деталі круглої форми.

  Заглушки потрібно демонтувати з місць установки в ГБЦ, в цілому заглушки. дві, і вони знаходяться в районі задніх торців розподілвалів.

  Коли ці елементи демонтовані, покладіть їх окремо. Заглушки краще не втрачати.

 • Після цього можна провести демонтаж розподільного вала випускних клапанів. Шток випускних клапанів бажано знімати першим. Коли распредвал випускних клапанів знятий, приступайте до демонтажу елемента впускних клапанів.
 • Тепер справа залишилася за сальниками. Приступаємо до демонтажу сальників, відкладаємо їх в сторону. До слова, під час демонтажу сальників також будьте обережні, щоб не пошкодити їх. Після зняття сальників зробіть огляд демонтованих пристроїв. На сальники не повинно бути механічних пошкоджень, слідів зносу, мікротріщин і т.д.
 • Якщо ви вирішили зробити установку спортивних розподільних шківів на свій 16 клапанний ВАЗ 2112, то заздалегідь необхідно придбати тюнінговані деталі. Установка спортивних елементів поширена серед російських автомобілістів. Візьміть ваші спортивні розподільчі вали і змастіть їх кулачки, а також опорні елементи моторної рідиною.
 • Врахуйте: випускний і впускний спортивні компоненти не є взаємозамінними, на них відзначена маркування. Наприклад, на компонентах випускних клапанів нанесені цифри 1006014.
 • Після цього по периметру ГБЦ 16 клапанного ВАЗ 2112, а також по поверхні корпусу підшипників шківів потрібно нанести невеликий шар герметика. Більш точно місця нанесення відзначені на фото. З герметиком краще не перестаратися.
 • Коли герметик завдано, шківи можна поставити на місце установки.
 • Потім зробіть установку корпусу підшипників на ГБЦ. Рівномірно затягніть всі гвинти, поки корпус деталей не буде прилягати до ГБЦ. До слова, гвинти теж бажано затягнути в певній послідовності, ви можете докладніше дізнатися про це на відео і фото.
 • Потім слід запресувати сальники, а також змонтувати заглушки в ГБЦ 16 клапанного ВАЗ 2112. Після цього збірку необхідно провести в зворотній послідовності, не забудьте про датчик.
 • | Denial of responsibility | Contacts |RSS