Установка круїз контролю Toyota Corolla 150

Як встановити круїз контроль на Toyota Короллу?

Круїз контроль. це спеціальна функція, що дозволяє підтримувати постійну швидкість автомобіля. Ця опція дуже зручна при їзді на довгі дистанції. Коли нога водія втомлюється, можна налаштувати круїз контроль і він автоматично буде підтримувати однакову швидкість. зменшуючи її на спусках при розгоні авто і збільшуючи її при падінні швидкості нижче встановленої планки.

На сьогоднішній день не кожен автомобіліст може дозволити собі комплектацію машини, в яку входить дана опція, тому вони встановлюють її самостійно. У даній статті ми поговоримо про те, як правильно встановити круїз контроль на Toyota Corollaі змусити його правильно працювати. Неважливо механічна у вас коробка передач або автоматична дана опція оптимально “сяде” і на той, і на інший варіант КПП.

Історія створення системи круїз контролю

Перед тим як говорити про те, як встановити цю систему в автомобіль, давайте зануримося в історію і дізнаємося, коли вперше вона була застосована на автомобілі. Система зародилася дуже давно, ще в 50-х роках минулого століття. Першим зазнають автомобілем став вітчизняний автомобіль ГАЗ 21.

Вона була примітивна, її робота грунтувалася на зчитуванні швидкості обертання карданного валу і через соленоїд контролювалася подача палива в камері згоряння двигуна даної машини. Пізніше з’явилася більш сучасна система АСС. адаптивний круїз контроль. Сталося це в 1997 році і першими піддослідними стали автомобілі BMW, Mercedes-Benz і Toyota, яка, до речі, стала однією з перших випробуваних.

УСТАНОВКА КРУИЗ КОНТРОЛЯ И ПОД РУЛЕВОГО ШЛЕЙФА | TOYOTA COROLLA 150

На сьогоднішній день дана система і встановлюється в більшість сучасних машин. На цьому закінчимо історію і перейдемо безпосередньо до вибору круїз контролю і його установці в нашу Тойоту.

Установка круїз контролю: поетапна інструкція

Наш автомобіль Corolla 2007 року з двигуном об’ємом 1,6 літра і механічною коробкою перемикання передач. Ми будемо встановлювати обмежувач швидкості, тобто круїз контроль.

Для здійснення підключення нам гараж не буде потрібно, так як всі операції будуть здійснюватися в салоні автомобіля з боку водійського сидіння. Знизу на фотографіях знайти всю необхідну нам деталі.

установка, круїз, контроль, toyota, corolla

З інструменту нам в процесі проведення робіт знадобиться викрутка з окремими битками. З битків, нам необхідні: хрестоподібний і зірочка Т30, також буде необхідний торцевий гайковий ключ з головкою на 19.

Отже, розібравшись з інструментами, приступаємо безпосередньо до самої процедури установки. Першим, що ми повинні зробити, це поставити колеса в положення прямо. Для цього викручуємо кермо до потрібного стану. На фотографії показано положення керма, яке повинно бути при початку проведення робіт.

Після цього вимикаємо запалювання, витягуємо ключ. Відкриваємо капот, знімаємо клему з акумулятора, після чого чекаємо пару хвилин, і приступаємо до процесу установки. Сідаємо на водійське сидіння і намагаємося витягнути заглушки, які знаходяться по краях рульової колонки і під нею. Після того як вони були витягнуті, знаходимо два болта, точно таких же як показано на зображенні червоної стрілочкою і викручуємо їх зірочкою з обох сторін. Не варто економити на битком, так як звичайний шестигранник нам не допоможе, ми тільки звернемо переріз і не зможемо відкрутити їх зовсім.

Далі нам необхідно зняти подушку і від’єднати всі дроти, які заважають її прибрати з робочого місця. Знявши, акуратно прибираємо її в сторону.

Після того як прибрана подушка нам потрібно поставити мітки на кермі і рульовому валу, це необхідно для того що б все потім поставити на свої місця. Зробивши мітки, беремо головку на 19 і починаємо відкручувати гайку ключем. Сили можна не економити вона добротно закручується на заводі виробнику машини, але приклавши зусилля відкрутити її можна. На фотографії гайка вказана червоною стрілкою.

Відкрутивши гайку, знімаємо кермо. Робимо це акуратно. Відкладаємо його також в сторону, можна кудись до раніше знятої подушці. Фотографія без керма представлена ​​нижче.

Після того як кермо знятий, ми починаємо знімати нижню частину кожуха, після чого від’єднуємо всі дроти і знімаємо кручений кабель з трьох стандартних засувок. Зробити все це не складно, тому приступаємо. На зображенні засувки вказані червоними стрілками. Робимо все акуратно.

Далі, замість знятого крученого кабелю ми встановлюємо новий, який підійде під наш круїз контроль. Ставимо його на місце і акуратно защелкиваем. Перед установкою бажано приєднати всі дроти, але якщо вам буде зручніше приєднати їх після, то нічого страшного.

Після установки крученого кабелю надягаємо нижній кожух і акуратно ламаємо запобіжний стопор, який оберігає кабель під час транспортування і не дозволяє йому витягли. При цьому не варто його крутити до установки керма, так як роз’єм повинен залишитися зверху. На фотографії все досить добре видно. Запобіжний стопор можна зламати поворотом або вправо, або вліво, тут сторона не має значення.

READ  Как поменять лампочку на renault sandero.

Далі нам необхідно прикрутити кермо на своє місце при цьому не забуваємо мітки, нанесені раніше вони повинні чітко збігатися один з одним. Якщо все правильно, затягуємо ключем гайку. Варто затягнути міцніше, так як вібрація має властивість послаблювати слабо закручені болти і гайки.

Далі нам необхідно під’єднати джойстик круїз контролю і міцно закріпити його на кермі. На фотографії стрілочками показані місце під’єднання джойстика і місця його кріплення на кермі. Все дуже просто.

Далі підключаємо на своє місце до душі безпеки, сигнал і встановлюємо все так, як було на самому початку проведення робіт. І нарешті, встановлюємо на переобладнання на інший важіль заглушку і підключаємо назад клему акумулятора. На цьому процес установки круїз контролю закінчується.

Принцип роботи пристрою

Для використання приладу водієві необхідно задати бажану швидкість руху (наприклад, 70 км / год).

Круїз-контроль на Toyota Corolla безпосередньо пов’язаний з двигуном і системою подачі палива в нього, і, відповідно, має інформацію про актуальну навантаженні. Наприклад, коли автомобіль йде на спуск, навантаження на двигун зменшується, але при цьому подача палива залишається колишньою. Відповідно, фактично автомобіль починає рухатися швидше, і для підтримки бажаної швидкості водієві необхідно вичавлювати педаль газу.

Наш пристрій підтримує постійну швидкість руху за рахунок контролю подачі палива до двигуна. Тобто, якщо фактичне навантаження на мотор зменшується, подача палива так само зменшується рівно на стільки, наскільки необхідно для того, щоб машина їхала на старій швидкості.

І навпаки, якщо навантаження на двигун збільшується (при підйомі), круїз-контроль збільшує подачу палива.

Як встановити круїз-контроль на Toyota Corolla: покрокова інструкція

Круїз-контроль. це пристрій, що підтримує постійну швидкість руху без участі водія, здатне автоматично додавати газ при природному уповільненні руху (підйом) або зменшувати його при природному збільшенні швидкості (спуск).

Круїз-контроль особливо буде корисний автолюбителям, часто їздять на довгі дистанції. він позбавляє їх від необхідності постійно вичавлювати педаль газу, відповідно, зменшує втому під час поїздки. Це пристрій рекомендується застосовувати на ділянках траси з гарною якістю асфальтового покриття. В умовах міського руху або бездоріжжя постійно доводиться міняти швидкість руху і необхідність у функції підтримки стабільної швидкості відпадає.

У цій статті ми розповімо про види круїз-контролю, а також читач дізнається, як встановити круїз контроль на Toyota Corolla.

Пасивний і адаптивний круїз-контроль: в чому різниця?

Класичний круїз-контроль (його ще називають пасивним) покликаний підтримувати швидкість руху машини на постійному рівні. Більш просунута версія (або адаптивний круїз-контроль) крім своєї безпосередньої функції так само зберігає безпечну дистанцію між автомобілями-учасниками дорожнього руху, зменшуючи швидкість при розпізнаванні перешкоди.

Адаптивна версія, в свою чергу, підрозділяється на лазерний (для розпізнавання використовує лазер) і радарний тип (для розпізнавання використовує радар).

Лазерний варіант коштує значно дешевше, але має серйозний недолік: його ефективність знижується при несприятливих погодних умовах. Крім того, він може не зреагувати на забруднене або просто темний автомобіль. Радарний тип позбавлений цих недоліків і, відповідно, коштує на порядок дорожче.

Адаптивний круїз-контроль, звичайно, знижує ймовірність впливу людського фактора на безпеку дорожнього руху, але навіть найдосконаліший комп’ютер може дати збій. Існує ймовірність того, що пристрій може помилково розпізнати перешкоду і самостійно зменшити швидкість автомобіля, створивши складну дорожню ситуацію. Щоб захистити себе і всіх учасників дорожнього руху від можливого, хоч і сумнівного збою техніки, водієві не слід цілком покладатися на електроніку, але постійно зберігати пильність на дорозі.

Установка круїз-контролю на Toyota Corolla 2014 своїми руками: нічого складного!

Для того, щоб самостійно встановити пристрій підтримки стабільної швидкості на вашій Toyota Corolla, вам знадобляться наступні інструменти: хрестова викрутка, зірочка Т30 і торцевий гайковий ключ з діаметром головки 19 мм.

Покрокова інструкція по установці круїз-контролю:

 • Поставте кермо і колеса в положення «прямо»
 • За допомогою викрутки витягніть заглушки з обох сторін керма, потім зірочкою відкрутіть два гвинти
 • Зніміть рульову подушку (для цього потрібно натиснути на засувки з обох сторін)

Установка круїз-контролю на Toyota Corolla 2014 не представляє ніяких складнощів. з нею може впоратися навіть автолюбитель, що не володіє вражаючими пізнаннями в пристрої автомобіля. Весь процес займає трохи більше п’яти хвилин і не вимагає спеціальних інструментів.

Якщо після нашої покрокової інструкції у вас все ще залишилися якісь питання щодо процедури встановлення, пропонуємо вам подивитися відео, яке наочно продемонструє всі етапи.

Установка круїз-контролю на Toyota Corolla Fielder

Завдання: встановити круїз контроль на двигун 1.8 літра для Toyota Corolla Fielder

Функції круїз контролю для Toyota Corolla Fielder:

Функція (основна). підтримання швидкості шляхом перехоплення на заданій швидкості.

Інтелектуальне підтримку швидкості (при вариаторе обертів двигуна відстежує комп’ютер, і при ручному режимі теж працює).

Повернення до заданої швидкості після скидання або гальмування (відмінна опція! Помітив її після 2 місяців експлуатації).

Гальмування двигуном при невеликому спуску (слабенько якщо чесно пригальмовує і тільки під час спуску, так як відстежує по датчику рівня автомобіля на задній балці, тільки при фарах з автоматичним світлом).

READ  Установка шноркеля на Niva карбюратор

В загальному? я так і не зміг перемогти індикацію лампи Круїз контролю в штатному режимі, так як неможливо обдурити CAN модуль, єдиний засіб зробити схему яка по дроту перемикання важеля круїз контролю (при натисканні відстежує падіння напруги при натисканні) і запалює сигнальну лампу (поки в процесі, як вийде зробити викладу в бортовий журнал, так як з цим все стикаються і частенько спалюють панель приладів) відразу скажу що якщо знайти панель приладів з Axio з приладової панелі з круїзом це 1 шанс з 1000, самі розумієте це просто нереально.

Хід робіт по установці круїз контролю на Toyota Corolla Fielder

Спочатку потрібно знайти важіль круїз контролю без функції “MODE” так як ця функція на адаптивний круїз контроль, просто працювати не буде.

міняємо штатний шлейф на шлейф від мультируль

Мені пощастило я придбав в Красноярську за 270 рублів з датчиком положення керма для адаптивних ліній для заднього ходу

Це функції на перемикачі, кому цікаво з опором.

Терморегулятори шлейфу, щоб не прозванивать цешкой, дуже корисна інформація економлящая час

Схема підключення до блоку управління двигуном, тільки для 1.8 Fielder / Rumion / Corolla 130 і 150

Пін для управління круїз контролю в блоці управління двигуном

два основних дроти один маса (повинна бвть хорошою) і другий керуючий позитивний

Обов’язково потрібно знайти пін для підключення, так як перепробував купу пинов ми з Denis-Abakan використовували тільки розібраний шлейш з коси, інакше годі й шукати, так як пін дуже тонкий і знайти тільки на розбиранні розібравши джгут проводів

Знімаємо роз’єм і починаємо його розбирати, нічого складного немає просто робимо акуратно

витягуємо заглушку, але всі операції робимо при знятої з акумулятора клевм, тобто все знеструмлено

Для витягування я використовував звичайний Резистор, просто не було голки під рукою

Вставляємо в роз’єм пін який заздалегідь був підготовлений, не забувайте зняти блокування пинов важелем на самому роз’ємі, після вставляння потрібного Піна збираємо все в зворотному порядку акуратно, щоб не погнути Піни.

Розташування необхідних 2-х пинов, але я вирішив використовувати 1пін, цього достатньо і у мене все вийшло, так як на ранній схемою точка мінуса запитана на 3 точках у блоку і цей пін в принципі не потрібен і можна його не підключати.

Укладаємо провід в гофру 5-7 мм і протягаємо по лівій частині за основним джгута до перегородки, там є гумовий ущільнювач з відростком через нього прокидає провід в салон, у кого є сабвуфер як у мене вітаю доведеться трохи помучитися, але все вирішується і вже немає зворотного шляху, далі поробрасиваем під панеллю до шлейфу і підключаємо по схемі.

дроти в шлейф до яких підключати 2-ва дроти круїз контролю

Це схема 1 індикації круїз контролю через CAN модуль для тих хто хоче впаяти світлодіод і наїдяться що цього вистачить, хочу всіх засмутити і уважно вивчити схеми далі

ось він CAN модуль який дає сигнал від цифрового на включення світлодіода на програмному рівні

Тойота Королла Е150. Установка круиз-контроля.

Результат: роботи по установці круїз-контролю для Toyota Corolla Fielder виконані.

Частка блоку дросельної заслінки Toyota Corolla Fielder

Завдання: почистити блок дросельної заслінки і клапан холостого ходу двигуна на Toyota Corolla Fielder

Установка круїз-контролю на Toyota Corolla (Toyota Corolla) 9 покоління (кузов E120): фотозвіт

Істинне призначення вашої подорожі. це не місце на карті, а новий погляд на життя

Установка Круїз-контролю (далі К-К) на CorollaЕ120: 2004 рік (рестайлінг), японська збірка, 1600 см3, АКПП, комплектація без клімат-контролю. Авто куплений новим в офіційного дилера.

У цьому автомобілі закладена можливість установки К-К. Бракує тільки важеля круїзу і декількох проводів.

Для установки буде потрібно:

 • 1). Подрулевой перемикач 84632-34011 (2100 руб. На Exist.ru)
 • 2). Проводка в кермо для перемикача 84633-48020 (250 руб.)
 • 3). Гвинти кріплення перемикача (2 шт.)
 • 4). 2-3 метра проводу
 • 5). Клеми (5 шт.)

установка перемикача

 • відключаємо АКБ
 • відкидаємо в верх подушку Airbag на кермі
 • прорізаємо в боковині корпусу керма отвір для перемикача
 • встановлюємо перемикач на штатне місце
 • приєднуємо кабель до перемикача і до роз’єму на кермі (щоб підключитися до колодки на кермі з білого роз’єму кабелю, що йде від перемикача К-К до цієї колодці, виймаємо клеми і вже самі клеми встромляє в колодку, знявши з неї планку, фіксуючу дроти)
 • знімаємо нижню частину підрульового кожуха
 • знаходимо справа внизу роз’єм (від нього будемо кидати два дроти (один до ЕБУ, один на «-«)), аналогічний роз’єму в кермі, в який заводили дроти від шлейфу перемикача.

етапи робіт

прокладання проводки

а). від червоного проводу перемикача К-К проводимо провід до ЕБУ двигуна (під бардачком, в самому низу) на роз’єм Е5 (другий зліва) на контакт 24

б). від чорного дроту перемикача К-К на корпус ( «-«) в). на роз’єм Е5 ЕБУ двигуна на контакт 10 прокидаємо провід від синього дроти з чорною смугою, що йде від датчика режимів АКПП. На ньому з’являється «12» тільки коли включений режим D. До цього проводу можна підключитися за бардачком, а не у АКПП. Див. Фото. г). від комбінації приладів з роз’єму С20 (правий верхній) від контакту 12 ведемо провід на роз’єм Е5 ЕБУ двигуна на контакт 13. Доступ до гнізда можливий без зняття приборки (досить зняти пластикову окантовку).

 • ні в кожному кермі є місце під кріплення перемикача К-К (залежить від місця виробництва авто. на японцях є, на турках немає)
 • боковина керма ріжеться легко за допомогою канцелярського ножа (я свердла пером 25 мм, а потім підрізав)
 • для підключення проводки треба заздалегідь замислитися придбанням роз’ємів (є інформація, що підходять роз’єми BLS).
READ  Яке масло лити в Accent

У мене виявилися в запасі дроти від якогось проділу з необхідними роз’ємами роз’єм С20 складається з «шарів» на засувках, треба відщепнути нижній шар і закласти в отвір для нього провід (просто кінець дроту, без роз’єму). В інших випадках для підключення додаткових проводів до штатних роз’ємів, проводи необхідно оконечіть роз’ємом BLS або іншим відповідним за параметрами. Заводячи готовий провід в роз’єм не забуваємо піднімати фіксують дроти планки.

Заготівля дроти для роз’єму під кермом.

ЕБУ під бардачком і роз’єм для підключення проводів К-К.

Роз’єм під бардачком для підключення до проводу N.

підключення системи

Установка круїз-контролю на Toyota Corolla 2008 року механіка буде протікати в кілька етапів. Спочатку потрібно вивернути кермо так, щоб колеса стояли паралельно центральній осі, тобто прямо.

Запалювання має бути вимкнене. Треба прибрати клеми з акумулятора, щоб розімкнути ланцюг. Бажано також почекати після цього 3-4 хвилини.

Потім слід витягти заглушки, розташовані на краях рульової колонки і під нею. В результаті з’явиться доступ до невеликих відсіках, з яких потрібно викрутити зірочкою Т30 болти, одна зі сторін яких зубчаста.

Потім потрібно демонтувати подушку безпеки і від’єднати всі дроти, що перешкоджають цьому. Звертатися з деталлю потрібно акуратно, щоб не пошкодити цей досить уразливий механізм. Далі на кермі і рульовому валу потрібно позначити, куди будуть встановлюватися пістони. У центрі колеса розташована велика гайка, що утримує всю деталь. Її потрібно відкручувати ключем на 19. Зафіксована вона досить міцно, тому можна не шкодувати сил. Тепер кермо можна зняти. Потім слід від’єднати нижній кожух, всі дроти (в тому числі кручений) і три засувки, розташовані на 4, 5 і 8 годин.

Починається підключення нових комплектуючих. В першу чергу потрібно закріпити спіральний дріт на місце крученого. Після установки бажано відразу замкнути його, а також замінити інші дроти, щоб не забути зробити це надалі. Потім слід надіти кожух, знятий раніше, і відкрутити стопор запобігання, оскільки він заважає отримувати кабель при русі.

Закінчивши ці маніпуляції, можна повернути на місце сам кермо. Тут важливо зберегти всі позначки, нанесені раніше. Саме на них буде встановлено перемикач.

Після цього необхідно закріпити подушку безпеки. Інші деталі збираються в порядку, зворотному тому, що був розглянутий вище, з єдиною зміною: встановлюються нові заглушки. Клеми знову приєднуються до акумулятора. Тепер можна користуватися круїз-контролем.

Установка круиз контроля на Toyota. Corolla E150

Установка круїз-контролю на Toyota Corolla

Установка круїз-контролю на авто Toyota Corolla викликає досить часто деякі труднощі у автолюбителів, які зважилися здійснювати цей процес своїми руками. Справа в тому, що ця система досить складна, в силу чого треба приділяти багато уваги деталям, дотримуватися безліч правил і вимог. Нехтування ними може відбитися в кращому випадку в тому, що круїз-контроль просто не включиться. Якщо ж його поломка станеться в ході роботи, можуть відмовити і деякі інші деталі автомобіля, що призведе до аварій.

Підготовка до встановлення

Наочно зображувати процес монтажу найкраще на машині, яка за хронологією випускалася десь в середині між 90 і 160 моделями.

Тому розглянутий порядок монтажу буде на Toyota Corolla 120 2008 роки (фактично випущена в 2007 році) з двигуном 1NR-FE об’ємом 1.3 літра з коробкою механіка. Автомобіль являє собою щось середнє в технологічному плані між машинами 2004, 2011 і 2016 років випуску, через що і обраний даний приклад.

Що це за система

Круїз-контроль. одна з найбільш корисних функцій сучасного авто. Її суть полягає в тому, що швидкість машини підтримується автоматично. При цьому водій може не натискати на педаль газу.

Опція фіксує розвинену на момент активації швидкість і обмежує її до даного межі аж до виключення. На спусках система знижує швидкість, а на підйомах. збільшує.

За замовчуванням поставляється ця система для Toyota Corolla тільки в комплектації Prestige і вище. Природно, її, що цілком логічно стає перешкодою для покупки більш дорогої моделі. Однак оснастити машину опцією круїзконтроля можна власними зусиллями.

Очевидно, що круїз-контроль на Corollaможно встановити досить просто. В цілому весь процес виглядає досить заплутано і складно, але якщо підійти до питання відповідально і дотримати всі пункти в точній відповідності з інструкцією, то процес підключення системи до машини здасться зовсім не таким «страшним», як в перший раз.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS