Установка круїз контролю Kia RIO 4

Як перепрошити ЕБУ

Першим етапом стане пошук і придбання необхідного обладнання. Штатна панель управління корейського автомобіля не призначена для індикації круїз-контролю, це викличе певні складнощі при його налаштуванні.

У ЕБУ (електронний блок керування двигуном) існує спочатку закладений інженерами обмеження, що не дає можливість активувати опцію індикації круїз-контролю. ЕБУ перед встановленням обладнання буде потрібно перепрошити за допомогою програми управління MasterEditPro в оновленій версії, випущеної не пізніше 2017 року або встановити готову програму.

У будь-якому випадку, якщо ви жодного разу не стикалися з перепрошивкой, краще звернутися до майстрів, щоб не привести в непридатність недешевий блок управління.

Як поставити круїз контроль на Kia RIO?

Навіть найдосвідченіший водій ніколи не відмовиться від додаткової допомоги, особливо в умовах поганої видимості або на незнайомій трасі. Знаючи, як поставити круїз контроль на Kia RIO, можна істотно поліпшити якість водіння і уникнути неприємних ситуацій на дорогах.

Вивчити процес установки попередньо можна на одному з відео в ютубі, де професійні механіки дадуть поради щодо її нюансам. Робота складається з двох етапів. установка нових кнопок і забезпечення індикації роботи пристрою.

Як встановити круїз контроль на Kia RIO?

Для власників автомобілів з двигунами GAMMA G4FA / G4FC, оснащених електронною педаллю газу, процес монтажу на кермі нових кнопок для круїз-контролю потребують заміни проводки від ЕБУ до керма буде виглядати наступним чином:

 • зняти клему з акумулятора, почекати не менше 30 хвилин, щоб уникнути спрацьовування подушки безпеки;

установка, круїз, контроль

 • зняти кришку з керма, дістати повністю подушку безпеки, для цього відкрутити два великих болта-зірочки по обидва боки рульового колеса, від’єднати колодку проводів і сильно потягнути подушку на себе, отримавши доступ до підрульовими кнопок;
 • відкрити доступ до ЕБУ, додати на ньому два контакти на позиціях 62 і 68 і додати провід до наявного контакту 9, протягнути ці дроти до керма;
 • підключити дроти до равлику керма, буде потрібно новий роз’єм. Для протягання потрібно буде або просвердлити отвір в моторному щиті або використовувати наявний прохід для троса замку капота;
 • обробити напилком старі кнопки управління до їх збігу з параметрами нових придбаних кнопок управління круїз-контролем, інакше вони не встануть на модель Kia, адаптовану до Росії, поєднати старі кнопки з платою нових (для виконання цього пункту повинні бути заздалегідь придбані кнопки з наявність);
 • зняти рульове колесо, звільнивши коннектор для установки кнопок;
 • підключити нові кнопки до проводів, протягнутим до ЕБУ;
 • до внутрірулевому джгута приєднується ще один провід, що веде від ЕБУ;
 • встановити світлодіоди на панель управління, їх можна прикріпити скотчем з заднього боку панелі;

Уміння самостійно поставити cruise control на Kia RIO дозволить автовласнику мінімізувати свої витрати на технічне обслуговування у офіційного дилера і отримати принципово нову якість водіння.

Новий атрибут автомобіля буде служити довгі роки вірою і правдою, допомагаючи в складних дорожніх ситуаціях. Але ще раз попередимо, що, якщо ваша модель потребує перепрошивки, найкраще це довірити професіоналу.

На відео показана установка штатного круїз контролю на Kia RIO:

Встановлюємо круїз-контроль на Kia RIO 3

Власники таких машин, як Kia RIO і сумісних Hyundai Solaris, заздрять власникам Kia Ceed і інших моделей цих брендів, які активують функцію круїз-контролю.

Власники Kia RIO 3 і інших моделей давно намагаються встановити перемикачі круїз-контролю (неважливо, заводські або саморобні), або навіть саморобні пульти. Ці спроби ні до чого не привели. Cruise control включався на секунди і тут же вимикався. На щастя, група ентузіастів, зацікавлених в цій справі, виявили «проблему». виробник спеціально встановив обмеження, тобто проблема штучна. З того моменту ентузіасти вирішили з’ясувати, як встановлюється круїз-контроль на Kia RIO 3.

Доопрацювання панелі приладів під круїз-контроль Kia RIO 3

У панелях RIO (дорестайл і рестайл) індикація режиму круїз-контролю взагалі не передбачена, як і сама функція cruise control Kia RIO 3 покоління 2015.

Панель розбирається до плати. Далі, знайдіть схему панелі в інтернеті, на панелі потрібні точки підключення землі, шини CAN і харчування, яка активується після запалювання. Підберіть місце для світлодіодів, колір світлодіодів вибираєте самі. Бажано знайти невикористовувані місця на платі.

Зазначені місця на платі. Під першим номером GND і IGN, під другим. CAN-H і CAN-L, а під третім. вільне місце для світлодіодів. Зазначені місця, куди підключаються дроти.

Далі 2 шляхи: або використовувати «колгоспний» варіант. доопрацювати маску панелі самостійно, або використовувати лазерне гравіювання. Перший варіант вийде дешевше, а другий. буде виглядати так, ніби функція працює «з заводу».

READ  Заміна ременя генератора Mazda 3

Пристрій, що управляє роботою індикації, закріплено двостороннім скотчем на задню частину плати. Спереду «колгосп» непомітний.

Місце підключення до плати.

Результат. 2 зелені машинки. Одна означає активність функції, а друга. її роботу.

Установка і доопрацювання кнопок

Після отримання кнопок іноді перемикачі ніяк не встановлюються на кермо. Складається таке відчуття, ніби російська модель сконструйована і виготовлена ​​так, щоб закордонні деталі були несумісні за розмірами, нехай навіть незначно. Доведеться чимало попрацювати напилком. Це сама складний етап установки функції круїз-контроль на Kia RIO 3 покоління 2016.

Вся різниця в колажі.

Потрібно доопрацювати нижню частину рідних блоків кнопок, потім зістикувати з платою і верхньою частиною нових кнопок. Варто відзначити, що відразу все компоненти не влізуть, корпусу відрізняються по посадкових місцях. Те ж саме потрібно зробити з лівими кнопками. Далі, потрібно все приміряти. Якщо все зістикувати і встановилося рівно, необхідно трохи змінити схему підключення. На цьому моменті знадобиться паяльник, так як доведеться втрутитися в схемотехнику кнопок (необхідні блоки кнопок підключаються по двох проводах, а у нас їх три).

Схема блоку круїз контролю зі змінами.

Суть адаптації в тому, що потрібно випаять все резистори від R1 до R5. Далі, потрібно вставити перемичку замість R1, встановити резистор на 220 Ом, 690 Ом і 3,9 кОм замість R2, R3 і R5 відповідно. Резистор на 690 Ом ніяк не підходить за розмірами, так що доведеться брати 680 Ом з допуском 10%.

результат доробок.

Далі, потрібно змінити Піни внутрірулевого джгута. Так, палять теж доведеться перебрати і додати додатковий провід, так як він не підходить.

Схема равлики з проводами круїз контролю червоного кольору.

Тягнемо проводку від ЕБУ до керма

Далі по тексту йде опис установки функції круїз контроль на Kia RIO 3 покоління рестайлінг і не тільки. Інструкція має на увазі отримання результату, який буде близький до заводського рішенням візуально. Індикація і перемикачі будуть використовуватися заводські, які встановлені в інших комплектаціях. Є маса можливостей зробити роботу дешевше, використовуючи саморобні рішення.

В кінці знаходиться відео власника Kia RIO 3, який встановив круїз-контроль на машині.

Потрібно нагадати схему підключення кнопок cruise control до ЕБУ на двигунах GAMMA G4FA / G4FC 1.4 / 1.6 в Kia RIO 3, в якому задіюється електронна педаль газу.

Справа схема з GDS для Ceed ED FL. Зліва схема, що управляє круїзом.

Виробник взагалі не планував встановлювати цю функцію на RIO. Доведеться відновити всі дроти від керма до ЕБУ. Також, потрібно замінити кнопки управління cruise control-му і рульової джгут. Рулі з підігрівом підходять краще, так як їх підрульові рухлива група контактів має більше місць для підключення, які будуть задіяні для круїз-контролю. Якщо ж кермо без підігріву, то потрібно доопрацювати або поміняти равлика.

Для підключення до ЕБУ потрібно додати 62 і 68 контакти. Також, необхідно до дев’ятнадцятого контакту підключити третій провід.

За прикладеної карті знаходимо заглушки для 68 і 62 контактів.

Необхідно протягнути дроти від роз’єму до керма. Необов’язково свердлити отвір для прокладки, скористайтеся штатними отворами або ущільнювачами.

Тут можна провести дроти в салон.

Прошивка блоку управління під круїз

Для вирішення завдання, необхідно перепрошити блок керування двигуном в Kia RIO 3. Туди встановлюється виправлена ​​прошивка з функцією круїз-контролю. Поміняти параметри своєї прошивки можна через програму MasterEditPro. (Версія програми обов’язково повинна бути не раніше березня 2017.) Для цієї справи знадобиться дороге обладнання, його можна знайти у чіп-тюнерів (люди, що займаються перепрошивкой ЕБУ). Купувати обладнання собі не потрібно.

На зображенні відзначено місце, де блок. Для прошивки використовується OBDII.

Далі мається на увазі, що блок ЕБУ (а конкретно блоки 17.9.11 і 17.9.12) вже прошитий. Для власників рестайла є новина, яка обрадує. блоки 17.9.11.1 і 17.9.13 в прошивці не потребують.

перепрошитий блок.

Установка круїз-контролю на Kia RIO 3 покоління 2012 року розпочинається по-різному.

Слідуючи вказівкам інструкцій, можна встановити круїз-контроль на Kia RIO 3 покоління 2013 року. Установка складна, але користь від цієї функції велика. Якщо сумніваєтеся в своїх силах, зверніться до професійних електриків.

СИСТЕМА КРУЇЗ-КОНТРОЛЮ

Контрольна лампа лампа режиму SET круїз-контролю система круїз-контролю дозволяє програмувати автомобіль на підтримку постійної швидкості без натискання педалі акселератора.

Ця система призначена для роботи на швидкостях понад 30 км / год (20 миль / год).

Якщо залишити круїз-контроль включеним, (контрольна лампа круїз-контролю горить), можливо його випадкове включення. Тримайте систему круїз-контролю виключеною, коли не використовуєте круїз-контроль, щоб уникнути ненавмисного установки швидкості.

Використовуйте систему круїз-контролю тільки при русі на відкритих магістралях в гарну погоду.

Не використовуйте систему круїз-контролю, коли підтримка постійної швидкості автомобіля може бути небезпечним, наприклад, при русі в інтенсивному або нерівномірному потоці автомобілів, або на слизьких (дощова погода, обмерзлій або покрите снігом дорожнє покриття) або звивистих дорогах, або на дорогах з підйомами і спусками більше 6%.

READ  Встановлення клімату контролю на Solaris

Завжди приділяйте особливу увагу умовам руху, коли використовуєте систему круїз-контролю.

Будьте уважні при русі на спуску з використанням системи круїз-контролю, яка може збільшити швидкість автомобіля.

При русі зі швидкістю, яку підтримує круїз-контролем, на автомобілі з МКПП, не перемикайтеся в нейтральне положення без натискання педалі зчеплення, щоб уникнути надмірного зростання оборотів двигуна. Якщо це сталося, вичавіть педаль зчеплення або вимкніть перемикач круїз-контролю “ON-OFF”.

Під час нормальної роботи круїз-контролю, коли активується або відновлює свою роботу після гальмування вимикач “SET”, круїз-контроль включається приблизно через 3 секунди. Це нормальна затримка.

Для включення круїз-контролю натисніть на педаль гальма принаймні один раз після того, як включіть запалення або запустіть двигун. Це дозволить перевірити стан вимикача гальма, важливої ​​частини для скасування круїз-контролю.

Перемикач круїз-контролю

Відновлює або збільшує швидкість круїз-контролю.

Встановлює або зменшує швидкість круїз-контролю.

Скасовує роботу системи круїз-контролю.

_ Вмикає або вимикає систему круїз-контролю.

Установка швидкості круїз-контролю:

Натисніть кнопку круїз-контролю на кермі для того, щоб включити систему. Загориться індикатор круїз-контролю.

2.Увелічьте швидкість до необхідного рівня, який повинен перевищувати приблизно 30 км / год (20 миль / год).

На автомобілях з механічною коробкою передач слід вичавити педаль гальма принаймні один раз для установки круїз-контролю після запуску двигуна.

Установка климат-контроля на RIO 3 с 2011 по 2017 года

Натисніть і утримуйте кнопку SET-, поки не буде відображено бажану швидкість, потім відпустіть кнопку. На комбінації приладів загориться індикатор “SET” (встановлено). Одночасно відпустіть педаль акселератора. Вибрана швидкість буде підтримуватися автоматично.

На крутому підйомі автомобіль може зменшити швидкість, і навпаки, незначно збільшити її на спуску.

Збільшення заданої швидкості круїз-контролю:

Виконайте будь-яку з наведених нижче послідовностей дій:

Натисніть і утримуйте кнопку RES. Швидкість автомобіля буде збільшуватися. Відпустіть кнопку, коли буде обрана необхідна швидкість.

Натисніть і негайно відпустіть кнопку RES.

При кожному такому натисканні вимикача RES швидкість буде збільшуватися на 2,0 км / год (1,2 милі / год).

Зменшення швидкості круїз-контролю:

Виконайте будь-яку з наведених нижче послідовностей дій:

Натисніть і утримуйте кнопку SET Швидкість автомобіля буде плавно зменшуватися.

Відпустіть кнопку, коли буде обрана необхідна для утримування швидкість.

Натисніть і негайно відпустіть кнопку SET

При кожному такому натисканні вимикача SET. швидкість буде зменшуватися на 2,0 км / год (1,2 милі / год).

Тимчасове прискорення з включеним круїз-контролем:

Якщо потрібно тимчасово збільшити швидкість при включеному круїз-контроль, вичавіть педаль акселератора. Збільшена швидкість не заважає роботі круїз-контролю і не змінює задану швидкість.

Щоб повернутися до заданої швидкості, приберіть ногу з педалі акселератора.

Натисніть педаль зчеплення, якщо встановлена ​​МКПП.

Переведіть важіль перемикання передач в положення “N” (Нейтраль), якщо встановлена ​​АКПП.

Натисніть кнопку CANCEL (СКАСУВАТИ) на рульовому колесі.

Зменшіть швидкість нижче зафіксованої в пам’яті швидкості, приблизно на 20 км / год (12 миль / год).

Зменшіть швидкість автомобіля нижче 25 км / год (15 миль / год).

Кожне з цих дій призведе до скасування роботи круїз-контролю (на приладовій панелі згасне контрольна лампа SET (Установка)), але система при цьому не відключиться. Якщо Ви захочете відновити роботу круїз-контролю, натисніть кнопку RES, що знаходиться на рульовому колесі. Відбудеться повернення до встановленої раніше швидкості.

Відновлення швидкості автомобіля, що перевищує 30 км / год (20 миль / год):

Якщо для скасування круїз-контролю замість кнопки використовували будь-якої іншої метод, а система продовжує бути включеною, при натисканні кнопки RES остання встановлена ​​швидкість буде автоматично відновлено. Швидкість не буде утримуватися, якщо швидкість автомобіля впала нижче 30 км / год (20 м / ч).

Для виключення системи круїз-контролю виконайте одну з таких дій:

Установка круиз-контроля на KIA RIO X и КИА РИО 4 рестайлинг

(Індикатор круїз-контролю відключиться).

Натисніть накнопку обмеження швидкості I (при натисканні на кнопку включиться система обмеження швидкості).

Обидва цих дії скасовують роботу системи круїз-контролю. При бажанні відновити роботу круїз-контролю повторіть кроки, представлені в “Установка швидкості круїз-контролю” на попередній сторінці.

Що таке круїз-контроль і як він працює?

Допоміжні системи, якими оснащується автомобіль, покликані допомогти водієві в управлінні транспортним засобом. Однією з таких корисних систем є cruise control. Устаткування було винайдено в Сполучених Штатах Америки і може монтуватися на машини з механічною або автоматичною трансмісією.

Що таке круїз-контроль в автомобілі?

Це пристрій, головна мета якого. зберігати задану швидкість руху. Іншими словами, система здатна при зниженні швидкості збільшувати газ і обмежувати швидкість в разі прискорення. наприклад, коли авто рухається на спуск. І все це. без залучення водія.

Ця опція дуже важлива в затяжних поїздках. втомленому, звиклому до монотонної їзді водієві знадобиться надійний помічник. Рухаючись по довгому відрізку траси, автолюбитель задає конкретну постійну швидкість. система зберігає обраний режим. Водій же може зручніше влаштуватися в кріслі, розслабитися, дати ногам відпочити.

Міський трафік не дозволить круїз-контролю максимально реалізувати свій потенціал, оскільки автомобіль переміщається з непостійною швидкістю. Та й активізується система, лише коли авто їде швидше 40 км / год.

READ  Установка посилених маточин на Niva Chevrolet

Це простий пристрій являє собою сервопривід. За допомогою троса або тяги він з’єднаний з механізмом, який регулює подачу газу. Коли машина їде зі стабільною швидкістю, педаль акселератора зафіксована під певним кутом. Якщо водій активує круїз-контроль, то система запам’ятовує це положення і фіксує актуальну швидкість.

Наприклад, при русі авто в гору відбувається наступне:

 • швидкість падає.
 • Датчики інформують про це електронний блок.
 • ЕБУ передає сервоприводу команду з метою змінити кут нахилу сектора газу і підвищити подачу палива.
 • Швидкість починає рости.

Як працює круїзконтроль на автоматі?

У машинах з автоматом всі процеси система здійснює самостійно. Коли швидкість дійде до заданого показника, сервопривід зупиниться, а сектор газу зафіксується в потрібному положенні.

Як працює круїз-контроль на механіці?

Функціонування системи в авто з механічною трансмісією практично нічим не відрізняється від роботи на машинах з автоматом. Однак нюанси все-таки є: автолюбителю доведеться брати участь в процесі. Так, при русі на підйом з активованим круїз-контролем водій не зможе перейти на знижену передачу. йому доведеться додатково натискати на газ, інакше подолати височина не вийде.

Чи можна додатково встановити круїз-контроль?

Так можна. Послуги з установки системи актуальні для автолюбителів, в штатній комплектації машин яких цей пристрій не передбачено.

Блок управління знаходиться на кермі, що дає можливість використовувати опцію з максимальним комфортом. Система передбачає наявність кількох клавіш:

 • ON / OFF. відповідає за активацію і дезактивацію.
 • SET / ASSEL. регулює швидкість. Одне натискання кнопки дозволить системі запам’ятати ту швидкість, з якою машина їхала під час натискання. Подальше натиснення на кнопку збільшить швидкість на конкретне значення.
 • COAST. знижує швидкість на задане значення.
 • RESUME. повертає систему до швидкості, актуальною раніше.

Зверніть увагу на те, що, коли система активується, відповідний значок, розташований на панелі приладів, засвітиться зеленим.

Також в авто з МКПП до управління системою залучені педалі гальма і зчеплення. Навіть несильно натискання на педалі деактивує круїз-контроль, в результаті чого авто переходить на ручне управління. У ряді моделей не передбачено наявність клавіш ON / OFF. їх функції виконує кнопка SET / ASSEL (відповідає за включення) і педаль гальма (відповідає за вимкнення).

Види круїз-контролю

Система пасивного типу є простий пристрій, який призначений для збереження заданої швидкості. До складу системи входять датчики, блок управління, а також привід дросельної заслінки.

Механізм функціонування пасивного круїз-контролю вельми простий. Коли швидкість досягає оптимального, на думку водія, рівня, він активує систему. Датчики ЕБУ запам’ятовують швидкість і позицію дросельної заслінки. Якщо дорожні умови змінюються (наприклад, авто рухається на спуск або на підйом), то датчики сповіщають ЕБУ, а блок управління відправляє сигнал на привід дросельної заслінки. Щоб підтримати стабільну швидкість, привід повинен відкрити або закрити клапан. Активний круїз-контроль найбільш часто називають адаптивним.

Адаптивний круїз-контроль

Це інноваційна система, яка виконує дві функції:

 • Зберігає призначену швидкість руху;
 • Відстежує дорожню обстановку. Саме з цією метою в систему інтегровані камери, датчики, а також радари.

Круиз-контроль и лимитер КИА РИО 4. полная инструкция по установке

Як це відбувається? Система спостерігає за машиною, яка їде попереду, і пристосовується до її швидкості. Це дозволяє дотримуватися безпечної дистанції між двома авто.

Найсучасніші системи здатні також ураховувати дорожню розмітку. вони не допустять, щоб авто покинуло свою смугу.

Основне призначення адаптивного круїз-контролю. виняток ймовірності зіткнення з машиною, що їде попереду Вас. Якщо система вчасно не встигає зреагувати і зменшити швидкість, то вона попередить водія. він зможе загальмувати або змінити траєкторію руху, щоб уникнути ДТП. Найбільш просунуті пристрої здатні самостійно задіяти гальмівну систему.

Переваги та недоліки круїз-контролю

Багато автолюбителів визнають, що круїз-контроль вельми корисний. Таку думку пояснюється наступним:

 • Під час тривалої поїздки водій може відпочити.
 • Систему можна легко встановити на будь-які машини. з АКПП або МКПП, з бензиновими або дизельними двигунами.
 • При їзді зі стабільною швидкістю бензин або дизель витрачається не настільки активно. Згідно зі статистичними даними, економія палива складає 4-7%.
 • Круїз-контроль. це ефективна система пасивної безпеки. Наприклад, адаптивний круїз-контроль створює допустиму дистанцію між автомобілями і, як наслідок, мінімізує ймовірність зіткнення, а функція обмежувача швидкості не дозволить Вам збільшити швидкість авто до того моменту, доки Ви не вичавите педаль газу «в підлогу».
 • Можливість помилки. Наприклад, якщо засмітилися датчики або зламався радар, круїз-контроль може припустити, що попереду йде машина знаходиться на небезпечному відстані. Результат. різке зниження швидкості аж до повної зупинки. Водій не завжди виявляється готовим до такої ситуації.
 • Втрата пильності. Автолюбитель, перекладаючи свої обов’язки з управління авто на систему, стає менш сприйнятливим до змін дорожньої обстановки.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS