Ford Mondeo, установка камеры заднего хода

Встановлення камери заднього виду

Всім доброго часу доби. Замовлені посилки з дисплеєм та камерою приїхали. Видалися теплі вихідні і я вирішив зайнятися встановленням камери заднього виду. Адже ні для кого не секрет, що паркуватися на такій баржі задом досить проблематично. Почнемо-с. (через реле, тому що я так хочу, тому що за такої схеми камера з дисплеєм взагалі виключені з системи, поки не включений задній хід. Хто хоче, може підключати без реле, взявши плюс для камери відразу з заднього ходу) Моя схема працює так : при включенні задньої передачі подається плюс із лампи заднього ходу на реле. Мінус реле заземлений. Котушка замикає ланцюг і плюс від підсвічування багажника подається на дисплей та на камеру заднього виду.

Про процес установки докладніше: Що я підготував для установки: камера заднього виду (ссылка) дисплей (посилання) ізолятора проводи (близько 10м) реле клемники запобіжник колбовий на 0,5 А

Ford Mondeo 4 | Установка ANDROID магнитолы vomi FX305R10-MTK-LTE | Установка камеры заднего вида

камери, заднього, ford

У суботу після обіду я вирішив розпочати зі зняття оздоблення кришки багажника. Відкрутив пістон і хотів зняти кришку повністю. Але не було тут — ручка, посаджена на дві кліпси, не хотіла мені піддаватися. Почитавши в інеті, що народ у більшості випадків ламає кліпси при першій спробі зняти, я вирішив залишити цю витівку. Добре, що доступ до лампи заднього ходу є і при одягненій обшивці, досить трохи її відігнути. Підключився до плюсу шляхом надрізу проводка та вставкою свого проводу.

READ  Ford Focus 3 заміна масла в роботі

(Не став морочитися з розбирання роз’єму, щоб не різати штатний провід, бо був розлючений конструкцією: щоб замінити лампочку заднього ходу в пальцях не повинно бути кісток. І навіть якщо їх у Вас немає, то цього не достатньо, адже лампочку з цоколем у зборі її потрібно зняти прямо у ліхтарі заднього ходу, а потім окремо витягнути.За зворотну установку лампочки взагалі можна видавати премію).Після того як Ви прочитали вище написане, скажу, що лампочку заднього ходу краще взагалі не діставати! Краще обережно підрізатися до дроту. Заощадите багато часу, але я, на жаль, у суботу через метушні з цією лампочкою так нічого і не встиг зробити.

За потреби завжди можна буде прибрати ці вставки та підключити ліхтар штатно. Відразу ж перевіряємо на предмет працездатності:

Також підготував реле, припаявши тримач для запобіжника до колодки і мінус для реле з “O”-подібним клемником.

Камера заднего вида Ford Mondeo 4/Focus/Escape/Fiesta/S-MAX

Переміщуємося ближче до авто. Тут на нас чекає процес не менш цікавий, а саме, встановлення плафона з камерою і прокладання проводів під накладкою. Від краю йдемо до центру, долаючи зусилля кліпсів. Усього їх 4 штуки. дві по краях і дві біля емблеми FORD.

READ  Заміна переднього підшипника Ford Focus 3

Встановив камеру, тепер завдання було розміщення зображених на фото проводів. Просовувати тюльпани в кришку багажника я не став, бо вологозахисний “пильник” різати категорично не хотів. Розрізав лише кабель відеосигналу і всі дроти просунув у цей пильовик, використовуючи спицю.

До речі, підсвічування держномера від камери я підключив також не розрізаючи проводку. Для цього пожертвував світлодіодом, відпаяючи від нього цоколь і припаявши до нього плюс і мінус від світлодіодів плафона камери.

Далі за допомогою тієї ж спиці простягнув дроти через гофру між кришкою багажника та салоном

Відзначу, що камеру і дисплей я беру з одного джерела через реле. Роблю це з міркувань: вся система повинна працювати тільки при включенні заднього ходу і мати один запобіжник. Мінус від реле, камери та дисплея я повісив на шпильку від правого ліхтаря:

камери, заднього, ford

Рухаємось далі. Не менш важливе питання – прокладання проводів під порогом. Процес цей не фоткав, бо доробив увечері в гаражі і втомився. Але постараюся пояснити. Через кожні 15см скріплюємо три дроти (плюс, мінус, відеосигнал. уточнення: плюс і мінус дисплея можна кинути в безпосередній близькості установки дисплея десь під торпедою, але мені було простіше прокинути провід) ізолентою для зручності протяжки. По лівій осторонь ховаємо провід під обшивкою і відводимо під спинку сидіння. Відкидаємо сідницю і знаходимо в порозі виїмку. Від’єднуємо ущільнювач дверного отвору в районі порога та просовуємо дроти в район гумки ущільнювача. Щоб просунути дроти через стійку, знову знадобиться спиця (або щось жорстке і тонке). Спереду так само тягнемо дроти вздовж зварного шва під ущільнювачем. Наприкінці беремо спицю і простягаємо провід у простір діагностичного лючка. Там дроти прикріплюємо якось, щоб не бовталися. Підключаємо до дисплея. Дисплей я поставив у лівому кутку на торпеді. Не приліплював на двосторонній скотч, бо в комплекті до дисплея йшов “антиковзний” (антиковзучості в ньому замало, але і на тому спасибі) килимок, та й не визначився я ще з місцем для дисплея.

READ  Заміна масла в коробці Ford Focus 2

Тепер про враження. Приголомшливо. Наче прозрів. Обертаюся назад і розумію, що там мегаблизко. Дивлюся на дисплей ще можна їхати. Після того, як я доїжджаю до рівня червоної смужки