Установка газового устаткування на ГАЗель

Газове обладнання на ГАЗель 402 двигун

Популярний комерційний автомобіль ГАЗель призначений для перевезення пасажирів і вантажів. Він широко використовується перевізниками, так як має доступну ціну і відрізняється надійністю і невибагливістю в експлуатації. Ці машини. ідеальне рішення для бізнесу і можуть бути переобладнані на газ. Газелі з двигуном ЗМЗ 402. не самий новий і економічний варіант силового агрегату, тому установка на них ГБО доцільна. Відчутний економічний ефект досягається за короткий термін.

Електрообладнання двигуна

Якщо автовласник вирішив поставити мотор нової багатоклапанні версії, паралельно можна замінити електричну проводку Газелі. Заводська схема живлення з колірними і умовними позначеннями. помічник в заміні старих проводів і блоку запобіжника на нові елементи.

 • в основі першого рівня захисту. силові плавкі запобіжники;
 • два головних контуру електричного кола;
 • два монтажних блоку під капотом.

Функція блоку запобіжників. захист елементів транспорту від короткого замикання і високих значень напруги бортової мережі. Він розмикає ланцюг і запобігає пошкодженню електроприладів. Додаткова стійкість функціонування обладнання Газелі забезпечується дворівневою моделлю.

Налаштування запалювання

Послідовність установки запалювання:

 • Поєднання середньої ризики на валу двигуна на кришці ГБЦ. Момент стиснення на 1 циліндрі виявляється за допомогою відкриття кришки.
 • Установка бігунка навпроти внутрішнього контакту, підключеного за допомогою кабелю до свічки.
 • Ослаблення болта октан-коректора гайковим ключем
 • Налаштування шкали на нульовий показник.
 • Ослаблення болта, що фіксує пластину октан-коректора.
 • Поворот корпусу трамблера до повного поєднання міток.
 • закрутка болтів.

Під час ремонтних робіт буде потрібно знання і врахування особливостей 402 двигуна: момент затяжки, величини зазору клапанів, крутного моменту і інших технічних характеристик.

Особливості обладнання для різних моделей автомобілів

Поділ ГБО для «Газелей» проходить не тільки з урахуванням моделі автомобіля, але і двигуна. Звичайно, ставити одне і те ж обладнання можна на різні моделі, але деякі доопрацювання все ж будуть потрібні. через особливості моторів і машин. Без цього ви ризикуєте отримати невиправдано висока витрата палива або істотне зниження швидкісних показників.

Якщо немає зарядки

Відсутність зарядки може бути викликано рядом причин:

 • Порушення контакту в електропроводці від акумулятора до блоку запобіжників.
 • Зламався запобіжник в зарядної ланцюга автомобільної батареї. Зарядка не йде, присутня напруга з генератора.
 • Порушення зв’язку між генератором і блоком запобіжників.
 • Відсутність контакту між другою щіткою генератора і реле.
 • Обрив в реле-регулятора.
 • Відсутність Електроконтакт в щітковому механізмі і щіткотримачі.
 • Через обрив не функціонує роторна обмотка.
 • Неполадки в діодах випрямного блоку.

Якщо пропала іскра, діагностику варто почати з контролю роботи паливної системи і карбюратора.

Чому гріється і що робити

Перегрів двигуна. ознака проблем в системі охолодження. Необхідно зробити діагностику функціонування радіатора, термостата і водяного насоса.

Як відрегулювати карбюратор

Регулювання карбюратора на Газелі з 402 двигуном забезпечує надійну роботу двигуна. Послідовність роботи:

 • прогріти машину;
 • видалити обмежувач обертання вузької викруткою;
 • визначити положення гвинта з максимальною частотою обертання;
 • встановити підвищену частоту обертання;
 • при працюючому на холостому ходу двигуні зробити затяжку гвинта якості.

Регулювання закінчується при падінні частоти обертання до 120 оборотів в хвилину.

ОСОБЛИВОСТІ ДВИГУНА

Виробництво перших моделей цього мотора було налагоджено в 1958 році. Вони були розраховані на використання бензину АІ-76 і, незважаючи на ряд модернізацій, донині вимагають спалювання цього виду пального. У зв’язку з тим що октанове число газу значно вище цього показника бензину цієї марки, робота ЗМЗ 402 на газу має невисокі показники. Після переобладнання на газ він втрачає динаміку і споживає більшу кількість пального, тому вимагає деяких доопрацювань.

Для стабільної роботи Газелі з 402 двигуном з використанням ГБО встановлюється раннє запалення. Вантажна версія машини буде споживати 20-30 л газу на 100 км. Розточування головки двигуна на 4,5 мм і регулювання зазорів в клапанах на 0,45 мм покращують технічні показники мотора. Оптимальним рішенням для установки буде друге покоління обладнання.

Ось, на мою ГАЗельки став «закінчуватися» двигун. Перші думки були про його неспішної перебиранні, але потім вирішив просто замінити двигун цілком. Новий двигун не коштує тих грошей, які за нього просить завод виробник. Почав розглядати варіанти покупки б / у двигуна в зборі. Вдалим чином підвернулася Волга 31029 з пробігом близько 40000 км. Двигуни ЗМЗ-402 встановлюються на Волгу і ГАЗель в принципі однакові за винятком деяких моментів. Ось ці деякі моменти ми і розглянемо нижче (У статті не буде описано як і що відкрутити щоб зняти або поставити двигун).

Автомобільний двигун ЗМЗ-402.10 / 4026.10

Автомобільний двигун ЗМЗ-4021.10 / 4025.10

Ось відео як знімали двигуни (швидкість збільшена в чотири рази):

Починаємо адаптувати агрегат. Момент перший: необхідно дістатися до кришки розподільника шестерень і зняти її. Забігаючи вперед відразу хочу сказати, що тут треба замінити, а потім чомусь. Викручуємо дві шпильки [1] і [1a]. Викрутити можна двома способами. Перший: за допомогою двох гайок. сильніше (але без фанатизму) затягуємо гайки один до одного і потім просто викручуємо шпильку як болт. Другий: за допомогою шпільковерти. цей спосіб вважаю варварським, тому що в деяких випадках можна пошкодити різьблення. Використовую рідко коли перший спосіб не застосувати (погана різьблення) або він не працює (шпилька «закисла» і гайки як не тягни прокручуються).

READ  Чи не відкривається машина з брелка сигналізації Starline

Викручені дві шпильки міняємо на шпильки М8х1-4hх75 каталожний номер 291762-П. замінили:

Тепер чому! До виробництва Газелей двигун ЗМЗ-402 мав дві основні модифікації. Перша. ЗМЗ-4021.10 для роботи на бензині А-76, друга. ЗМЗ-402.10 для роботи на АІ-93. З початком випуску а / м ГАЗазель з’явилися ще дві модифікації: ЗМЗ-4025.10. для роботи на бензині А-76 і ЗМЗ-4026.10. для роботи на бензині АІ-93. Додаткові модифікації з’явилися через розташування двигуна в підкапотному просторі і відмінною від Волговский системи охолодження. А саме, вентилятор примусового охолодження був демонтований з водяного насоса і перенесений на окремий кронштейн вниз і трохи правіше. В результаті кришка розподільника шестерень зазнала деяких змін, тому що на ній оселилися кронштейн приводу вентилятора і натяжна ролик ременя вентилятора.

Переходимо до деталей. Перед нами дві кришки. Зліва від Волги, праворуч від ГАЗелі. На другому зображенні відзначені відмінності. [1] кріплення кришки потовщені тому воно стало ще й кріпленням для кронштейна приводу вентилятора. [2] прапор МВТ був перенесений в сторону, це означає перенесення позначок на шківі коленвала (заміна шківа). [3] кріплення шпильки приводу вентилятора. [4] кріплення шпильки натяжного ролика. Присутні й інші, не суттєві відмінності ні на що не впливають. Їх не розглядаю.

На цьому проміжному етапі замінили: дві шпильки кріплення кришки розподільника шестерень, саму кришку розподільника шестерень, шків коленвала і ремінь приводу вентилятора.

Далі. Міняємо корпусу термостата. Корпус термостата складається з двох частин підстави і кришки. Волговский термостат зверху, газелевской встановлений на двигуні. Відмінності. Фланець кришки волговские термостата має бóльшій кут кріплення патрубка радіатора, ніж у газелевской. У газелевской кришку ще вбудований штуцер, для того, щоб система охолодження не завоздушівалась (не було повітряної пробки). Фланець підстави термостата у ГАЗелі кілька «задушений», тобто значно зменшено отвір для циркуляції охолоджуючої рідини.

Збираємо передню частину двигуна далі.

За допомогою спецконструкції витягаємо двигун. Трохи про конструкцію. Дві А-образні опори з поперечиною, на якій встановлена ​​лебідка. Щоб конструкція не завалилася кожна з опор має бічний упор. Як це працює! Викочуємо автомобіль на два метри в перед, монтуємо спецконструкції і вивішуємо двигун. Як тільки двигун вивісили, і він ні за що не зачіпає, відкатуємо автомобіль на два метри назад. Тепер є вільний доступ до будь-якої частини двигуна.

По ходу робіт моєму піддон, міняємо прокладку і взагалі оцінюємо візуально нутрощі.

Кришки водяної сорочки головки блоку теж відрізняються. У газелевской кришки встановлений датчик температури. В іншому кришки однакові.

Піддон встановлений. Необхідні роботи виконані.

Ставимо двигун на місце. Позиціонуємо двигун, підкочує автомобіль і опускаємо. Монтажечкой допомагаємо сісти двигуну на подушки

Підключаємо електропроводку, шланги, вообщем робимо все що треба

Якщо що потрібно по ходу допрацьовуємо і допрацьовуємо

Двигун завів, прогрів і поїхав. Передачі включалися насилу, або не включалися взагалі, поки не заглушиш мотор. Причина. недовижім зчеплення. Цілий день витратив на пошуки причини? Замінив обидва циліндра зчеплення, прокачивал Ставив старі, результат той же перебирав і нові циліндри і старі виявилося, що на двигуні з Волги під кульовою опорою вилки вичавлюючи зчеплення відсутня шайба.

На знятому двигуні з ГАЗелі це виглядало так:

З шайбою під опорою вилки передачі стали включатися краще. Але ще трохи по більше вичавлюючи і було взагалі нормально. Почалися експерименти. Болт, який зміцнює кульову опору, було вирішено замінити на шпильку.

Підклав під опору вилки ще дві шайби. виявилося забагато.

Одну прибрав. Ось так в моєму випадку стало нормально.

Підсумок. Що потрібно замінити, щоб двигун від Волги заробив на ГАЗелі?

 • дві шпильки кріплення кришки розподільника шестерень;
 • кришку розподільника шестерень;
 • шків коленвалу;
 • ремінь приводу вентилятора;
 • корпус термостата;
 • кришку водяної сорочки головки блоку.

Цілий ряд автомобілів оснащений 402 двигуном: ГАЗель, Волга, транспорт Ульяновського автозаводу і мікроавтобуси Латвія. ЗМЗ-402. чотирициліндрові силові агрегати, що працюють на бензині, вироблені на Заволзькому моторному заводі. ГАЗель. російський вантажівка малого класу. Перші екземпляри випускалися з КПП і двигунами Волги.

Особливості обладнання для різних моделей автомобілів

Поділ ГБО для «Газелей» проходить не тільки з урахуванням моделі автомобіля, але і двигуна. Звичайно, ставити одне і те ж обладнання можна на різні моделі, але деякі доопрацювання все ж будуть потрібні. через особливості моторів і машин. Без цього ви ризикуєте отримати невиправдано висока витрата палива або істотне зниження швидкісних показників.

Метан або пропан

Вирішуючи, що краще, пропан або метан на «ГАЗель», важливо вивчити властивості цих газів. Метан. природний газ. Отримують його практично в чистому вигляді, тому фільтрація потрібна незначна. Газ практично нешкідливий. В балони заправляється під великим тиском, тому для зберігання і транспортування використовуються резервуари підвищеної міцності.

Пропан. продукт переробки нафти, в чистому вигляді не зустрічається. Саме тому він має велику кількість домішок і має потребу в гарній фільтрації. Пропан дорожче, ніж метан, але і більш поширений вид палива на заправках.

метан Пропан
плюси мінуси плюси мінуси
дешевше ГБО дорожче ГБО дешевше дорожче
менше витрата Балон важче (до 125 кг) Балон легше (до 30 кг) більше витрата
екологічність Менше запас палива (до 350 км) Більше запас палива (до 1000 км) Більш вибухонебезпечний і токсичний
Майже не вимагає фільтрації Знижує потужність двигуна Майже не знижує потужність двигуна Вимагає ретельної та якісної фільтрації
економічніший Мало заправних станцій доступність заправок Потребує більш частому ТО
READ  Прихована установка відеореєстратора в автомобіль

Можна з упевненістю сказати, що установка ГБО на метані для «ГАЗелі» вигідна. Труднощі з малим запасом ходу, вагою резервуара і браком заправок можна вирішити установкою більшої кількості балонів. благо, розміри автомобіля дозволяють. До того ж ціна на паливо менше, і обслуговування потрібно проводити не дуже часто. Тому метан. оптимальний вибір для «ГАЗелі». Бентежити може лише вартість ГБО, але система незабаром окупиться, якщо машина часто в ходу.

Поцікавтеся, що краще вибрати для свого автомобіля. метан або пропан.

Як встановлюється ГБО

Безсумнівно, процедуру встановлення обладнання повинні виконувати професіонали. Встановлювати доведеться досить багато компонентів:

 • газовий редуктор;

Крім цього, буде вмонтовано балон з виносним заправним пристроєм і керуючі елементи. Варто врахувати, що наведені фото елементів можуть не відповідати вашій моделі обладнання.

оформлення обладнання

Як і будь-яка зміна в автомобілі, установку ГБО потрібно зареєструвати в ГИБДД. Крім того, завчасно слід пройти технічну експертизу і взяти дозвіл на установку устаткування в тій же дорожньої інспекції. Після монтування системи потрібно отримати відповідний сертифікат. Не всі СТО видають необхідні документи. У підсумку знадобиться зібрати пакет документів, який включає:

 • техпаспорт;
 • дозвіл на установку ГБО;
 • сертифікат відповідності встановленого обладнання;
 • свідоцтво установки;
 • оригінал і копію паспорта та ІПН.

Це необхідний мінімум для оформлення прав користування авто фізичній особі. Для довірених і юридичних осіб, щоб оформити газове обладнання на «ГАЗелі», ще потрібні документи, що засвідчують особу власника. Які саме, залежить від конкретного випадку, тому це потрібно уточнювати. Нотаріально завірена генеральна довіреність на автомобіль потрібно, якщо ви збираєтеся передати право керування ТЗ іншій особі.

Для юридичної особи, крім перерахованих вище паперів, знадобляться копії:

 • свідоцтва про реєстрацію компанії;
 • виписки з реєстру підприємств;
 • статуту компанії;
 • договору з АТП;
 • коду автогосподарства.

Залежно від спеціалізації компанії і її розміру додатково можуть запросити копії деяких документів. це потрібно уточнювати в кожному конкретному випадку.

«ГАЗель» 2705 «Соболь»

Це універсальна модель, до якої підійде друге і четверте покоління ГБО. Встановити балони можна в вантажному відсіку поперек осей або замість запаски. При цьому монтувати допускається максимально великі балони. дисбалансу в вазі не буде. Щоб не регулювати клапани після установки ГБО на «Соболь» 4х4, можна ще встановити в двигун гидрокомпенсатори.

«ГАЗель» 33026 244

Розглянемо модель «ГАЗелі», яка може оснащуватися ГБО прямо з заводу, в залежності від комплектації. Це порівняно дешевий автомобіль, але досить новий, щоб встановлювати на нього обладнання четвертого покоління. При цьому доопрацювання не потрібні. Однак важливо врахувати при використанні системи, що працює на метані, що один газовий балон на «ГАЗель» забезпечує 75 км ходу.

Двигун моделі ЗМЗ 402

Незважаючи на те що модель дуже стара (перші екземпляри з’явилися ще в 60 роках), вона випускається донині. Звичайно, двигун за цей час допрацьовувався, але в цілому залишився таким же, як і півстоліття тому. Тому він не дуже «дружить» з газом. Щоб поставити газове обладнання на автомобіль «ГАЗель» 402, знадобиться:

Для даної моделі підійде ГБО другого покоління. Також не забувайте, що після проведення доробок працездатність системи потрібно перевіряти частіше. Оптимальний варіант. раз за 5000 км пробігу.

Установка ГБО. ГАЗ ГАЗель, 2.5 л., 2006 року на DRIVE2

Усьому прийом, сьогодні піде мова про встановлення ГБО 2, так так саме в другому поколінні на інжектор, нікому не здалося, любителі ГБО4 відпийте отрути і не доводьте мені і іншим, що 4 покоління економить паливо, не треба нічого перемикати, в загальному все само робить. Було у мене четверте, начитався тут, все прямо кінчали від нього, а я чо гірше, давай і собі купив. поставив, рік поїздив і зняв, поставив друге покоління, та так і продав мотор. Причин багато, але перше це моросящие датчики, може на новій машині агонь, але мені не доводилося купувати-їздити на новій газелі, тому з цим сперечатися не буду, а купувати в три дорога цю купу барахла придумане наркоманія стал.В моєму випадку почав моросіть ДМРВ, купив новий шо було на базарі, поїздив місяць і він теж почав завищувати показання, плюнув купив нове ГБО2 і ще половина грошей залишилася від покупки тру ориджинал ДМРВ (не забуваємо у нас Україна, ціна нового ДМРВ 150у.е. і гарантію дають що працює тільки на момент установки). Також розумники скажуть що раз налаштували ГБО4 і у них витрата менше матіза-хочеться розсміятися і плюнути в обличчя, кожне підключення шнурка і настройка це втрати часу і грошей, витрата піднявся і ти відразу до газовщікаі, вони говорять що деякі параметри не відповідає нормі і винен бензиновий мозок, посилають тебе до комп’ютерника, виходить постійно замкнуте коло. Можу відверто сказати, різниці між ГБО2 і ГБО4 нету, нормально відрепетировано друге покоління нічим не поступається, витрата і динаміка на обох покоління у мене був однакова, витрата завжди замірявся від повного до повного. Найбільша перевага ГБО2 це вартість установки дешевше на 60-70%, простота установки і ніякої електроніки, все дане написано з особистого досвіду, всі маніпуляції по зниженню витрати палива можна почитати тут www.drive2.ru/r/gaz/gazel/1507464/

Для коректної роботи ГБО2 на інжекторної газелі, напишу нижче з поясненням.

Установка ГБО на ГАЗель.

READ  Як налаштувати фари на Lada Granta

Балон, редуктор, емулятор форсунок, кнопка перекочували з синьою газелі

Докупив змішувач, трубки, шланги й фітинги, ВЗП

Змішувач обов’язково саджати не герметич, підсмоктування повітря неприпустимий

Редуктор підключив прямо з блоку, обратка через трійник в трубку на помпу

Також майже на всіх мізках йде бавовна при включенні запалювання, забирається доп реле, друге реле відключення бензонасоса, на даний момент сміливо стоїть карбюраторних кнопка, хлопки і постійна робота насоса відсутній

Тепер думайте хто правий, а хто винен, але колись треба починати з себе

ГБО і думки в слух. Хай живе 4е покоління BRC 1200

Є хороший досвід з використання ГБО 2-го і 4-го покоління. Щільно зайнявся дізнаватися що таке ГБО і як воно впливає на двигун, після того як зрозумів що таке ГБО ЦГО покоління на інжекторної газелей, пішли думки за установку дизельного движка плюс піднялася ціна на газ що я відкатав 9тис на бензині. Після того як газ трохи повернувся в прийнятні рамки вирішив знову щось думати за газ.Как тільки взяв машину було 4е покоління (коли грабанулі машину довелося ставити газ), потім поставив 2е покоління (ніби то просте надійне, хороші), Як тільки його поставив відразу засмутився, для інжектора і його датчиків. це швидка смерть! Так, якщо у Вас на машині водій, він і Ви не хочете париться (нехай машина едіть то Едіт до свого кінця) то про тоді 2е покоління ГБО і хороший редуктор з настройками (як мінімум ловато).Решіл однозначно переходить з 2го на 4е покоління. але млинець дорого Так як у нас почали завозити великими партіями “євро бляхи” багато з’явилося оголошенні з установками 4го покоління BRC і комплектуючих, і багато ставили і все було ОК. Ось думаю треба зайнятися цим питанням, почитав, подивився і вирішив. КупілНу а якщо робити щось робити як Я люблю “конкретно і зі смаком” від балкона до движка. Взяв BRC mb 1200 с рудими форс, фільтра (грубий, тонкий і центрафуга), нові тосольний рукав, штуцери, пластикові трубки, проставки в бензинові форсунки. Установка зайняла два дні, все приміряють, паялось, закидалося в гофру.Поехал на на настройку на PC, і з вантажем 1.7т я їду як порожній, тяга влаштовує, витрата до 20 (не економія), динаміка (машина на газу не захлинається, а ніби не хто під зад дає і вона вистрілює), і найголовніше інжекторна система використовується правильно (за 5-10 км до стоянки завжди доїжджають на бензині!).

Висновок: інжектор на повинен їздити на 4м поколінні (не потрібно робити з нього назад карбюратор), стежте за машиною і вона проїде на багато більше (навіть якщо це ГАЗель), правильно обслуговуванням, стежимо як нам СТО робити і виправляємо рукожопих, водія Я б посадив на дизельну машину, 2е покоління ГБО так само потребує багатьох доробках.

Установка газового устаткування на ГАЗель

Тільки для 4-х циліндрових авто! До 1 вересня встановимо ГБО 4-го покоління в нашому сервісному центрі від 27 000 рублей.

Установка ГБО 2-поколение НА ГАЗель.

Наша гарантія при установці ГБО Ловато. 24 місяці! Плюс знижка 2 000 рублів за установку!

Допоможемо з кредитом на все що встановлюються нами системи ГБО (безвідсоткова розстрочка на 6 місяців, що надається 5 банками. Кредит без переплати). швидке оформлення у нас в офісі!

Бонусна програма за клубними картками: розплачуйтеся балами

ГБО в лізинг, для ІП, ТОВ і АТ! Зобов’язання по оплаті лізингу починаються на 25-й день після установки ГБО! Розстрочка для юр осіб!

Установка газобалонного обладнання (ГБО) на Ваш автомобіль це Актуально, Вигідно і Просто.

вигідно: Якщо Ви думаєте про витрату палива, то установка газового обладнання для машини те, що Вам необхідно, адже це економія:

 • на вартості палива. на заправних станціях вартість бензину вишестоімості газу і різниця ця згодом буде тільки збільшуватися
 • на обслуговуванні машини. установка газового обладнання знижує навантаження на поршня, що збільшує ресурс двигуна.

просто: Нагадуємо, що переклад Вашої машини на газове паливо не спричинить зміни конструкції двигуна.

Для установки ГБО потрібно лише подзвонити за телефонами: (831) 256-91-77, 413-49-30 і наші досвідчені співробітники займуться Вашою машиною.

Ми встановлюємо Газобалонне обладнання 3-го і 4-го поколінь, яке працює з усіма типами двигунів, на базі карбюратора або на базі інжектора.

Тут Ви можете придбати:

 • Газове Обладнання для автомашин ВАЗ, ГАЗ, UAZ;
 • Інжекторне Газове Обладнання тільки від провідних світових торгових марок, відмінно зарекомендували себе в російських умовах: Lovato, Альфа М, Lovato EASY FAST, OMVL.

Ми надаємо повний комплекс послуг по ГБО, тобто, діагностика газового обладнання автомобілів і установка ГБО будуть виконані в точній відповідності з технічними умовами та рекомендаціями виробників, в разі потреби робимо настройку газового обладнання, виробляємо ремонт ГБО, надаємо запчастини ГБО, маємо запасом всіх комплектуючих ГБО.

З 2004 року ми продаємо газобалонне обладнання в Поволзькому регіоні.

Продажі засновані на «регіональних представництвах», що дає можливість встановлювати ціни на обладнання, близькі головним компаніям.

У вас з’явилися питання щодо ГБО? Знайдіть декілька хвилин вільного часу і зателефонуйте нам за телефонами:

 • в Нижньому Новгороді: (831) 256-91-77, 413-49-30;
 • в Дзержинську: (8313) 285-680, 8 920 253 49 36

Для Вас ми працюємо по суботах: з 9 00 до 15 00.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS