U012d помилка Ford Focus 3

Несправності Ford Focus 3

u012d, помилка, ford, focus

Несправності в системі пуску Ford Focus 3

Несправності в системі пуску проявляються в ненормальною роботі стартера. Можна виділити наступні п’ять основних несправностей стартера.

Стартер не включається. Причини. перегорання запобіжника F13 в блоці запобіжників і реле, встановленому в моторному відсіку, порушення контактних з’єднань, обрив або коротке замикання в ланцюгах включення стартера, несправність тягового реле.

При включенні стартера чути багаторазові клацання. Причини. несправність утримує обмотки тягового реле, сильно розряджена акумуляторна батарея, ослаблені контактні з’єднання в ланцюзі стартера.

Стартер включається, але його якір або не обертається, або обертається повільно. Причини. розряджена акумуляторна батарея, порушені контактні з’єднання, підгоріли контакти тягового реле, забруднений колектор або зношені щітки, межвитковое або коротке замикання в обмотках.

Стартер включається, його якір обертається, але маховик залишається нерухомим. Причини. ослаблення кріплення стартера до картера зчеплення, пошкодження зубів маховика або шестерні приводу, пробуксовка муфти вільного ходу приводу, поломки важеля, повідкового кільця або буферної пружини привода стартера.

Стартер не вимикається після пуску двигуна. Причини. несправність муфти вільного ходу стартера, спікання контактів тягового реле. У разі такої несправності негайно зупиніть двигун!

Зазначені несправності вимагають кваліфікованого втручання в автосервісі або після приїзду в гараж (див. Розділ 10 «Електрообладнання», с. 207). Попередньо можна перевірити лише ступінь розрядженого акумуляторної батареї за допомогою вольтметра (наприклад, у складі автотестера) і затягування контактних з’єднань в ланцюзі стартера.

Загорівся Чек на Ford Focus 1, 2 або 3: причини, що робити

Перевірка системи живлення Ford Focus 3

Основним показником справності системи харчування двигуна є тиск палива в паливній рампі.

Для початку рекомендуємо перевірити стан повітряного фільтра. Ця процедура проста і не займе багато часу.

Після того як ви переконаєтеся в чистоті повітряного фільтра, перевірте надійність електричних контактів в колодках джгутів проводів вузлів системи упорскування, що відповідають за подачу палива (електробензонасос, форсунки).

Перевірка тиску палива в паливній рампі двигуна можлива тільки при наявності манометра з набором перехідників для підключення до паливного трубопроводу.

Увімкніть запалювання і прислухайтеся: протягом декількох секунд ви повинні почути звук роботи електробензонасоса. Якщо його не чути, перевірте електричний ланцюг харчування електробензонасоса.

Майте на увазі, що електробензонасос не включається, якщо в системі подачі палива є тиск. Іншими словами, якщо ви попередньо вже включали запалювання і намагалися пустити двигун, то справний електробензонасос повинен був створити тиск в системі і його невключення в даному випадку не свідчить про несправність.

Можливі наступні причини зниження тиску:

Як провести тестування?

Чи не заводячи двигун, включіть запалення. Нам знадобиться кнопка для скидання пробігу, вона знаходиться на панелі. Натисніть її і утримуйте протягом трьох секунд. Чи не віджимаючи кнопку скидання пробігу, переведіть ключ запалювання в наступну позицію. Якщо ви все зробили правильно, на екрані з’явиться напис «Test», що означає старт самостійного тестування.

Дочекайтеся закінчення процесу і подивіться, які шифри-коди видав комп’ютер. Деякі помилки ви зможете проаналізувати прямо зараз, прочитавши статтю далі.

Де розташовані датчики?

А тут вже складніше, тому що система управління двигуном розкидана по всьому автомобілю. Так, щоб дізнатися, де розташований діагностичний роз‘єм, потрібно уважно подивитися ліворуч від керма, на нижню накладку панелі. До цього роз’єму підключається зовнішній діагностичний комп’ютер для обчислення несправності і видалення коду помилки. Датчик положення коленвала розташований на блоці циліндрів, там, де знаходиться номер двигуна, але трохи нижче. Датчик видає інформацію про вугілля повороту вала і швидкості його обертання, після чого дані передаються на тахометр.

Датчик фаз газорозподілу розташований на задній стінці головки поруч зі шківом приводу ГРМ. Він потрібен для того, щоб узгоджувати роботу циліндрів, кут випередження запалювання і момент подачі палива. Варто йому вийти з ладу, двигун перестане працювати коректно. Датчик індуктивний і коштує недорого, тому краще мати запасний, знаючи якість наших запчастин, щоб запобігти проблемам двигуна. Пьезокерамический датчик детонації розташований між 3 і 2 циліндрами, закріплений на блоці і як ніякий інший, впливає на ресурс двигуна. На основі його свідчень блок управління змінює кут випередження запалювання, щоб уникнути можливої ​​детонації при використанні некондиційного палива.

На колекторі каталізатора встановлені в цій версії двигуна два датчика кисню. керуючий і контролюючий. Ця парочка дуже міцно впливає на динаміку, витрата палива, потужність і еластичність двигуна, тому що вони контролюють рівень шкідливих речовин у відпрацьованих газах, а ЕБУ намагається оптимізувати роботу мотора під їхні вимоги. Це не завжди, а, найчастіше, постійно входить в конфлікт з експлуатаційної потужністю і динамікою. Датчики температури і тиску повітря знаходяться в приймальному колекторі і впливають на процес сумішоутворення. Вони скомпоновані в одному корпусі і від їх показань блок управління відштовхується, коли виставляє кут випередження, обчислює кількість палива і момент уприскування.

Словом, розібратися в системі управління FORD двигуна DuraTec не так складно, а розібравшись, можна самостійно перевіряти роботу датчиків при попутних операціях. Наприклад, практично всі зовнішні датчики доступні, коли замінюється подушка двигуна або встановлюється захист картера.

сброс на форд фокус 3 bms

Система запалювання

При перевірці цієї системи завжди потрібно використовувати інструменти з гумовою рукояткою або гумові рукавички. Справа в тому, що по високовольтні дроти мають досить високу напругу, що може бути небезпечно. В першу чергу потрібно перевірити стан високовольтних проводів, особливо в області кріплення до котушки запалювання. Також оглядає їх по всій довжині на предмет цілісності.

З системою запалювання більшість несправностей також вже відомі. Коли немає іскри, то потрібно поставити нові високовольтні дроти. Якщо ж і це не допомагає, то варто перевірити працездатність котушки запалювання. Швидше за все, проблема в них. У разі, коли проблема залишається, потрібно оглянути свічки. При необхідності виконуємо їх заміну. Відзначимо, що перш ніж купувати нові деталі, просто встановіть робочі запчастини і подивіться, чи є результат.

Існує ймовірність того, що ніякі дії не допоможуть. Це означає, що несправність криється в іншій системі, яка відповідає за харчування і управління силовим агрегатом.

Несправності системи упорскування палива Ford Focus 3

На автомобілі застосована система розподіленого уприскування палива зі зворотним зв’язком на двигунах об’ємом 1,6 л і система безпосереднього уприскування на двигунах об’ємом 2,0 л.

Розподіленим уприскування називається тому, що паливо впорскується в кожний циліндр окремої форсункою. Система вприскування палива дозволяє знизити токсичність відпрацьованих газів при поліпшенні ходових якостей автомобіля.

Робота системи безпосереднього вприскування палива заснована на уприскуванні палива безпосередньо в камеру згоряння двигуна на противагу стандартної системі розподіленого уприскування палива, де уприскування проводиться у впускний колектор.

Перш ніж знімати будь-які вузли системи упорскування палива, від’єднайте дріт від клеми «мінус» акумуляторної батареї. Акумуляторну батарею відключайте тільки при вимкненому запаленні.

Не пускайте двигун, якщо наконечники проводів на акумуляторної батареї погано затягнуті.

Ніколи не відключайте акумуляторну батарею від бортової мережі автомобіля при працюючому двигуні.

При зарядці відключайте акумуляторну батарею від бортової мережі автомобіля, так як підвищений струм при зарядці може вивести з ладу електронні компоненти.

Не допускайте нагрівання електронного блоку управління (ЕБУ) вище 65 ° С в робочому стані і вище 80 ° С. неробочому (наприклад, в сушильній камері). Треба знімати ЕБУ з автомобіля, якщо ця температура буде перевищена.

Не від’єднуйте від ЕБУ і не приєднуйте до нього роз’єми джгута проводів при включеному запалюванні.

Перед виконанням зварки на автомобілі від’єднайте дроти від акумуляторної батареї і роз’єми проводів від ЕБУ.

Всі вимірювання напруги виконуйте цифровим вольтметром, внутрішній опір якого не менше 10 МОм. Електронні вузли, які застосовуються в системі уприскування, розраховані на дуже малу напругу, тому їх легко може пошкодити електростатичний розряд. Для того щоб не допустити пошкодження ЕБУ електростатичним розрядом:

Не допускається робота двигуна з нейтралізатором на етілірованном бензині. це призведе до швидкого виходу з ладу нейтралізатора і датчиків концентрації кисню.

При роботі в дощову погоду не допускайте попадання води на електронні компоненти системи упорскування палива. Для перевірки системи упорскування на двигунах 1,6 л Duratec Ti-VCT виконайте наступне.

Перевірте з’єднання з «масою» двигуна і акумуляторної батареї.

Ford Focus 3 ошибка ESP

Перевірте паливний насос і його паливний фільтр.

Перевірте запобіжники і реле включення елементів системи упорскування.

Перевірте надійність контактів в колодках з проводами елементів системи упорскування.

Переважна більшість несправностей системи упорскування палива буває викликано відмовою наступних її

при відмові клапанів значне погіршення динаміки і «плавання» частоти обертання колінчастого вала в режимі холостого ходу аж до повної зупинки двигуна;

На двигуні встановлено два електромагнітних клапана: по одному для впускного і випускного розподільних валів.

Перевірте з’єднання з «масою» двигуна і акумуляторної батареї.

Перевірте паливний насос і його паливний фільтр.

Перевірте запобіжники і реле включення елементів системи упорскування.

Перевірте надійність контактів в колодках з проводами елементів системи упорскування.

Переважна більшість несправностей системи упорскування палива буває викликано відмовою наступних її датчиків:

відмову функції вимірювання температури збільшення витрати палива, підвищення рівня токсичності відпрацьованих газів, а при відмові функції вимірювання витрати збільшення витрати палива, значне погіршення динаміки, проблеми з пуском двигуна;

P0087. несправний датчик тиску палива в рейці

Автовласники Ford Focus 3 можуть зіткнутися і з тим, що машина просто-напросто перестане реагувати на педаль і відмовиться набирати швидкість. Діагностика авто, швидше за все, видасть в такому випадку масу помилок, але однією з ключових в списку стане P0087. занадто низький тиск в паливній системі / колекторі. У разі виявлення P0087 перш за все варто зробити вимір фактичного тиску в паливній системі. Причина поломки може полягати в несправному регуляторі тиску (ДДТ). Робота регулятора пов’язана із запитаннями від ЕБУ сигналами. Тобто, головний блок управління посилає на ДДТ імпульси, які є приводом для відкриття паливного клапана. Результатом дії стане скидання тиску за рахунок перепуску з рейки. Непрямими ознаками несправності регулятора стане:

  • відхилений від норми показник витрати палива;
  • утруднений запуск двигуна, як на «холодну», так і на «гарячу»;
  • «Провали» мотора під час натискання на педаль газу;
  • активація на панелі приладів контрольної лампочки «Чек Двигун».

P2191, P0171. занадто бідна суміш

Які причини формування робочої паливно-повітряної суміші з зайвою кількістю кисню? Виною тому підсмоктування повітря через що суміш виходить збідненого. кисню багато, а бензину мало. Відбутися це може не тільки через порушення герметичності систем впуску та випуску, подачі повітря, але і в результаті виходу з ладу датчика кисню.

2012 Ford Focus mk3 1.6 battery light & alternator fault fixed! U012D U0284 P165B ford smart charge

На першому етапі слід самостійно перевірити герметичність всіх з’єднань в системі, з цією метою можна скористатися аерозолем. Потім потрібно перевірка всіх датчиків, які беруть участь в утворенні «харчування» двигуна. Якщо домогтися позитивного результату не вдається, зверніться за допомогою до професійних автомеханіків.

P0300. пропуски запалювання в циліндрі «Х»

Код P0300 вказує на порушення в порядку запалювання горючої суміші в циліндрах двигуна. Дослівно розшифровка звучить, як «множинні пропуски запалювання в циліндрі Х», де Х. номер циліндра двигуна. Що ж таке пропуск? Цим терміном прийнято називати циліндр двигуна, в якому не відбувається займання палива. Це призводить до втрати тяги, смикання транспортного засобу, «чхання» движка. Водії відзначають, що з пропусками двигун став троіть, впала потужність, зріс витрата палива. Чому так відбувається? Причин на це, як у випадку і з іншими помилками, може бути чимала кількість. Спочатку потрібно уважно оглянути модуль запалювання, так як обрив або межвитковое замикання нерідко стає причиною виходу з ладу котушки. В результаті до одного або відразу до пари циліндрів не надходить необхідну напругу.

Після модуля перейдіть до огляду свічок. Нагар на ізоляторі, тріщини та інші дефекти на елементах подачі іскри знижують їх загальний ресурс і перешкоджають нормальному функціонуванню. Такі свічки варто відразу замінити новими екземплярами. Після СЗ обов’язково перевірте високовольтні дроти. Обрив проводу або пошкоджена ізоляція часто стають приводом для пропуску запалювання в циліндрі. Після свічок запалювання і проводів не буде зайвою діагностика паливних форсунок. Якщо форсунки залипають у відкритому чи закритому стані, паливна суміш в одному з циліндрів нормально не займатися.

Якщо на передостанньому етапі діагностики помилка P0300 не усунуто, слід перевірити датчик положення дросельної заслінки. Стан цього пристрою можна визначити за допомогою спеціального діагностичного приладу шляхом заміру вихідних показників з натисканням педалі акселератора. У разі, коли жоден із способів діагностика не дав потрібного результату, огляньте двигун і циліндри на наявність механічних пошкоджень.

P0131. несправність датчика кисню

Нерідко автовласники Ford Focus 3 стикаються з помилкою P0131, що свідчить про наявність несправності в датчику кисню (лямбда-зонд). Дізнатися про існуючу поломки можна з поведінки машини або по активованого індикатору «Чек Двигун» на приладовій панелі. Несправний датчик кисню провокує підвищений витрата палива через установки блоком управління незалежних від реальних умов експлуатації параметрів приготування горючої суміші. Результатом може стати переклад двигуна в безпечний режим роботи та відключення заднього моста. У легких випадках під час руху на малих обертах автомобіль буде знатно трусити, водій відчує втрату динаміки, крайня ступінь несправності. зупинка машини посеред дороги.

Перше, що слід зробити в разі виявлення сканером коду несправності P0131. перевірити всю проводку і контакти лямбда-зонд. Потім потрібно виміряти показники опору і напруги кисневого датчика. Зіставити отримані дані з робітниками і зробити висновки щодо працездатності механізму. У крайніх випадках відразу ж змінюється несправний механізм новим екземпляром. У тих випадках, коли помилку P0131 супроводжують інші проблеми, їх слід усувати в першу чергу, а потім переходити до вирішення питання з лямбда-зонд. Основні витрати на рішення P0131 пов’язані саме з покупкою нового датчика кисню. З цією помилкою досить часто зустрічається ще одна. P2297, яка також вказує на несправності датчика кисню або його електричного кола.

P0030. ланцюг управління нагрівача перший лямбда-зонд

Перший кисневий датчик в системі автомобіля Ford Focus 3. головний. Його поломка істотно позначиться на кількості палива, що витрачається, на роботі і стані каталізатора, роботі двигуна (нестабільні обороти, провали, ривки). Стан датчика можна визначити як і у випадку зі свічками запалювання. за зовнішніми ознаками. Сажа і інші відкладення на поверхні лямбда негативно позначаються на часі реакції механізму. Причина сажі та інших засмічень може полягати в низькоякісному паливі або занадто збагаченої паливно-повітряної суміші.

Нерідко P0030 з’являється разом з помилками P0175 і P2192. В такому випадку необхідно шукати причину диспропорцій в горючій суміші, усувати їх і міняти верхній датчик кисню. Лямбда-зонд бажано міняти попарно. Наприклад, в модифікаціях Ford Focus 3 йдуть відразу чотири лямбда. дві верхні і дві нижні. Якщо один з верхніх датчиків вийшов з ладу, то варто замінити пару: висока ймовірність, що поруч знаходиться механізм так само несправний і незабаром подасть сигнали виходу з ладу.

Не завжди візуальний огляд датчика дає відповіді на всі хвилюючі питання. Буває і так, що на вигляд лямбда-зонд немов нова, але ЕБУ відзначає перебої в роботі механізму. Важливо оглянути контакти і дроти датчика. Сигнальним виступає всього один дріт. чорний. Решта призначені для підігрівача. Для перевірки лямбда-зонд потрібен мультиметр. Перед проведенням діагностики слід прогріти двигун автомобіля протягом декількох хвилин. Після чого знайти «мінус», «плюс» і заміряти показник напруги. Показники і в першому, і в другому випадку не повинні перевищувати 12В.

P2617. датчик коленвала

Датчик положення колінчастого вала в автомобілі з інжекторної системою харчування необхідний для синхронізації роботи систем запалювання і харчування. Це одна з непередбачуваних помилок, через P2617 в будь-який момент може припинитися робота двигуна авто. Все тому, що в разі виявлення виходу з ладу одного з ланки загальної електронної системи блок управління переводить мотор на аварійний режим роботи. Зупинка авто відбувається з тієї причини, що без датчика коленвала система запалювання не здатна в потрібний момент часу запалювати паливно-повітряну суміш. Загалом, розшифрувати P2617 можна так. вихідна ланцюг датчика положення колінчастого валу розімкнути. Це означає, що ДПКВ перестав відправляти електронного блоку імпульси, які сигналізують про положення коленвала в конкретний момент часу.

Ознаки несправності датчика і сигнали про його неправильної роботи:

  • плавають обороти на ХХ;
  • двигун не заводиться ні на «холодну», ні на «гарячу»;
  • впала динаміка, тяга, знизилася потужність мотора;
  • спостерігається стрибок оборотів під час руху.

Ці симптоми поломки можна віднести до непрямих ознаках, так як вони можуть вказувати на наявність і інших серйозних поломок автомобіля. Слід усунути всі можливі помилки і несправності, перш ніж переходити до вирішення проблеми з P2617. Сам датчик ламається за рідкісним винятком. Часто виною його нестабільної роботи стають проблеми з електричною проводкою, механічне пошкодження, викликане роботами в підкапотному просторі машини. Іноді сторонні предмети, що потрапляють між шківом і ДПКВ, порушують роботу механізму, внаслідок чого з’являється помилка P2617. Якщо в ході візуального огляду не було виявлено слідів механічного зношування виробу, варто перевірити ДПКВ вимірювальними пристроями.

P090C. проблеми з приводом зчеплення, проводкою

Ще одна помилка, яка вказує на існуючу проблему з трансмісією. P090C. Її розшифровка виглядає наступним чином: «низький рівень сигналу приводу В, проблема проводки або приводу зчеплення». Проблема властива Фокусу третьої генерацій з коробкою передач Powershift. Ця КПП відноситься до числа вразливих місць автомобіля, автовласникам постійно доводиться стикатися з різними труднощами, пов’язаними саме з вузлом передачі крутного моменту.

У разі P090C діяти потрібно швидко, затягувати поїздку до дилера не потрібно, навіть, якщо експлуатація автомобіля з P090C є неможливою (перемикаються передачі). P090C. підступна помилка, в будь-який момент може повністю знерухомити автомобіль. Поїздка до дилера в обов’язковому порядку повинна увінчатися перевіркою авто діагностичним приладом Ford Etis IDS за ознаками несправності. Повна заміна коробки передач на Ford Focus 3. рідкість, але не самий останній варіант. Найчастіше заміні підлягають вилки, зчеплення, сальник первинного валу і модуль управління TCM.

P0016. невідповідність сигналів датчиків

Сигналом водієві про рассинхронизации валів стане поява помилки з кодовим позначенням P0016. Проблема дається взнаки, коли надходять в блок управління сигнали з датчиків положення колінчастого і розподільних валів не збігаються, отже, кутові значення валів відхилилися від нормального показника. Подібна неприємність властива більшою мірою машинам з ланцюговим приводом ГРМ, але нерідко докучає власникам авто з ременем в якості елемента газорозподільного механізму. У будь-якому випадку, на панелі приладів загориться індикатор «Чек Двигун», що і повинно стати приводом для пошуку рішення. Щоб усунути P0016, насамперед слід зрозуміти, що могло спровокувати розсинхронізація валів.

Фахівці відзначають п’ять основних причин: порушення контакту між датчиками і блоком управління, забруднення масляних каналів, вихід з ладу одного або відразу двох датчиків, поломка муфти CVVT. На практиці в 90% випадків винуватцем головного болю автовласника Ford Focus 3 виступає система Ti-VCT. До завдань водія входить перевірка клапанів, муфти, масляних каналів на предмет закоксовиванія, фільтри та інші елементи. На модифікаціях седана з ланцюговим приводом ГРМ (мотори Duratec на 1.6, 2.0 літра) часто помилка зникає після зміни ланцюга новим оригінальним екземпляром. Важлива перевірка ДПКВ і ДПРВ на справність, прозвон проводки і електричного кола, пошук КЗ.