Автомобіль заводиться та глухне. Причини, наслідки, ремонт

Після повороту ключа запалювання машина заводиться, двигун починає працювати і глухне за кілька секунд. Як правило, від моменту запуску до зупинки ДВЗ проходить 3-5 сек. Перед повною зупинкою двигуна також помітні вібрації двигуна, силовий агрегат трясеться, працює дуже нестійко.

Так відбувається в результаті зниження оборотів, резонансного впливу колінчастого валу, що обертається і т.д. При повторній спробі завести двигун мотор може більше не запускатися або описана вище ситуація знову повториться.

Причини цієї проблеми бувають різними. Головне, якщо машина завелася і заглухла, це говорить про те, що потрібна поглиблена діагностика. Далі ми поговоримо про те, що робити в такій ситуації, а також як знайти причину, з якої глухне двигун після запуску.

З цієї статті, Ви дізнаєтеся про основні причини та способи ремонту:

Відсутність палива

Насамперед, винуватцем може виявитися низький рівень пального в бензобаку та його якість. Якщо бензин чи солярка закінчилися, тоді на залишках у системі живлення двигун запуститься, проте подальша його робота буде неможлива.

Вода важча за бензин і осідає на дно. Якщо вийшло саме так, тоді проблему виявлено. Для вирішення часто буде достатньо розбавити вже наявне паливо якісним пальним, після чого двигун зазвичай вдається завести.

Якщо ж несправність проявляється на дизельному двигуні, тоді проблеми з пальним можуть призвести до серйозніших наслідків. Наприклад, якщо дизель заводиться і глухне взимку, тоді причиною може бути солярка, що запарафінізувалася і замерзла. В цьому випадку дизельне паливо потрібно відігрівати, прочищати фільтри тощо.

Слабкий заряд АКБ

Наступною причиною того, що двигун заводиться, працює та глухне, може бути акумулятор. Справа в тому, що багато систем і виконавчих пристроїв для нормальної роботи потребують достатнього заряду АКБ.

Йдеться про паливний насос та систему запалювання, які споживають електрику від акумулятора не тільки в момент запуску, а й після того, як двигун почав свою роботу. Як правило, якщо справний стартер важко крутить двигун, тоді це вказує на сильний розряд АКБ.

Проблеми з паливним насосом

Ще одним елементом, на який варто звернути увагу у разі різкої зупинки ДВЗ після запуску, є паливний насос. На сучасних інжекторних авто бензонасос розташований у паливному баку.

READ  Як прибрати подряпину на склі автомобіля

Для того щоб перевірити його роботу, необхідно повернути ключ у замку, увімкнути запалення та уважно прислухатися. У перші секунди після повороту ключа повинен бути чути характерний легкий гул-дзижчання. Цей звук триває кілька секунд, вказуючи на те, що бензонасос почав роботу і створює тиск у системі живлення.

Якщо такого звуку не чути, тоді необхідно визначити причину, через яку бензонасос не качає бензин. Вийти з ладу може сам двигун насоса, реле бензонасоса, запобіжники та інші елементи електроланцюга. Ще додамо, що ЕБУ може відключати живлення на насос, якщо датчик колінвалу не подає сигнал.

Забитий паливний фільтр-сітка

Також важливо враховувати, що на бензонасосі може засмічитися сіточка-фільтр. Для точної діагностики бажано проміряти тиск палива у паливній рейці за допомогою манометра.

Ще частою причиною може бути паливний фільтр. Якщо він забруднений, зниження пропускної здатності призводить до того, що насос не може прокачати бензин в належному обсязі для нормальної роботи мотора. В результаті агрегат глухне після запуску.

Друг Сузуководів

Ptizelov

Сузуковод зі стажем

Відповідь: Глине Grand Vitara з незрозумілих причин

Дякую всім, за цінні поради! Машину полагодили. Справді, проблема була в регуляторі холостого ходу. Його почистили, форсунки продули, тепер, тьху-тьху, більше таких проблем не було.

У сервісі цікаве зауваження зробили. Машина експлуатується в найгіршому режимі: вранці доїхати до метро, ​​увечері від метро до будинку. Переважна кількість часу саме так і експлуатується. Через це все засмічується досить швидко. Порадили для профілактики раз на півроку виїжджати на трасу та проїжджати 100 км на великих оборотах (4-5 тис). Насилу уявляю як на автоматі таке можна зробити. Загалом будемо просто далекі поїздки влаштовувати

Serj75

Досвідчений сузуковод

Відповідь: Глине Grand Vitara з незрозумілих причин

На діагностиці був і неодноразово. У тому й річ, що діагностика нічого не дала. Жодних помилок, нічого. Машина пройшла всього 58 тис.

Додано через 9 хвилин Василь та nikon, дякую за поради! Спробую це перевірити. Залишилося знайти нормальний сервіс, т.к. від офіціалів склалася думка, що окрім як викачувати гроші, вони мало на що здатні.

Наша людина

Відповідь: Глине Grand Vitara з незрозумілих причин

Може елементарно контакт десь дурить? З’єднання з “землею”.

Просунутий новачок

Місцевий

suzuki, grand, vitara, заводить, глухне

Відповідь: Глине Grand Vitara з незрозумілих причин

Вітаю! Grand Vitara 2005 глухне з незрозумілих причин. При цьому спочатку її починає ковбасити, машина починає помітно тремтіти, ручка коробки трясеться. Кілька разів зверталися до офіціалів, ті нічого не виявили. Сказали, що коли затихне, то й привозити на евакуаторі. Слабо вірю у цю витівку, т.к. машина через 10-20 хвилин із тих же незрозумілих причин може запрацювати знову. Іноді працює без проблем кілька тижнів, а іноді за день кілька разів затихне.

А ще в якийсь момент почали блимати годинки. Читав на форумах, що це ознака несправності, і в даному випадку можна визначити код замкнувши якийсь ланцюг тощо. Начебто все очевидно, офіціали повинні знати про це. Але нам порадив тупо поміняти годинки. Мда.

У когось були такі самі проблеми? Як із цим можна розібратися?

а взагалі 5-й рік це хіба не нью, а для початку з’їздив би на діагностику

suzuki, grand, vitara, заводить, глухне

Motorhelp.ru діагностика та ремонт двигуна

Suzuki Grand Vitara, глухне і не заводиться

Надійшли такі вступні дані, періодично, під час зупинки після руху двигун глухне і не заводиться. Перед тим як заглухнути може 1-2 хвилини троїти і смикатися. Ну, що ж подивимося. Попередньо докладно розпитавши клієнта про те, що робилося з автомобілем і як часто проявляється несправність, відправляю його “каву попити”.

READ  Зняти обшивку передніх дверей Logan 2

Сканер виявився безпорадним, помилок немає, параметри все в нормі. Але й автомобіль поки що поводиться цілком адекватно. Чіпляюсь мотор-тестером до запалювання, форсунки, датчика синхронізації і одночасно вішаю манометр на паливну магістраль. На вихлопну вішаю витяжку, заводжу. Ждемс.Проходить пів-години, потім годину. Двигун як ні в чому не бувало досить бурчить на неодружених. Все гаразд, абсолютно все. Не знаю вже, на що думати. Добре, відчіплюю все від двигуна, думаю зроблю коротку поїздку, подивимося як поводиться автомобіль у русі. Тільки викочуюся з боксу і почалося все як описував клієнт, моторошний потрій, на педаль газу практично не реагує і ось-ось затихне. По сканеру параметри все стрибають, нічого не зрозуміло, чи палива не вистачає, чи іскра кудись йде. Посмикнувшись з хвилину двигун глухне і ясна річ не заводиться. Знову відкриваю капот, про всяк випадок перевіряю свічки. Тут гаразд, стоять шановні мною свіжі японські Denso. Через 5-10 хвилин як ні в чому не бувало з півтика заводиться і цілком швидко набирає обертів. Знову в бокс, знову вішаю манометр і підключаю мотор-тестер стерегти несправність. Проходить півгодини. двигун як годинник. Прикидаю, яка різниця між автомобілем на дорозі та в мене в боксі. Хіба що підключено купу діагностичного обладнання та капот відкрито. Стоп, капот відкритий, добре прикриваю капот. Залишилось тільки бубон взяти

Можливо, прикидаю в голові щось відбувається від підвищення температури в підкапотному просторі, тим більше сам клієнт стверджував, що проблема виникає виключно на неодружених оборотах. У русі все гаразд. І ось вона перша ластівка, через 10 хвилин роботи на неодружених двигун засмикнувся, затроїв і через півхвилини заглух. Так, починаю розбиратися що до чого, тиск палива в порядку, отже бензин є вже добре. Читаю осцилограму, до самої зупинки двигуна імпульси на форсунки та запалення є. Сигнал із датчика синхронізації теж є. Все є, але двигун не працює. Парадокс. Тільки уважно придивившись до осцилограми високої напруги побачив, що під час коли починається дерготня збільшується час заряду котушок і уз стає пізніше щодо імпульсів на датчик синхронізації. Всі зображення клікабельні.

Це вже щось. Тільки не зрозуміло, чому це відбувається. У голові думка. може ебу несправний? Ще раз проглядаю осцилограму з датчика синхронізації, намагаючись знайти логіку черговості коротких та широких імпульсів. Зайшов знайомий, питає, що роблю. я “палички вважаю”. Швидко зрозумівши, що розмови не вийде, ретировался.Отже “підрахунок паличок” видає таку послідовність:11. 13. 14 де перша цифра. кількість коротких імпульсів, друга. кількість наступних за ним широких. А ось там, де двигун почав смикатися виявилася зникнення одного короткого імпульсу.

Почему не заводится Suzuki Grand Vitara 2.5 l

Ось і розгадка. Під час зупинки температура в підкапотному просторі підвищувалася, датчик, що “втомився” з нагріванням знижував свою чутливість, в результаті один короткий імпульс він переставав “бачити”, а блок управління збивався з синхронізації. Звідси всі проблеми із двигуном. Ось і винуватець, його під заміну:

READ  Яке масло заливати в Нексію 8 клапанів

Виїзний ремонт автоелектрики Suzuki Grand Vitara 1998-2005 у Санкт-Петербурзі.

Щодня деякі власники автомобілів Suzuki Grand Vitara 1998-2005 стикаються із проблемою запуску свого автомобіля. Давайте розберемо симптоми та причини даної проблеми

Несправність сигналізації Suzuki Grand Vitara 1998-2005

Давайте запитаємо, Що таке сигналізація або Іммобілайзер від угону. Всі ці пристрої призначені для захисту наших автомобілів. Автомобіль має свою протиугінну систему від заводу, але вона вважається не надійною, тому що викрадачі знають як її знешкодити. Тому на автомобілі встановлюються додаткові засоби захисту від викрадення і, як правило, ці пристрої зроблені в Китаї. Наш клімат Санкт-Петербурга вологий та мінливий. Пік проблем зазвичай відбувається навесні та восени. Середній термін служби – близько 5 років. Як правило, у самий не підходящий момент ваша сигналізація виходить з ладу і не дає вам завести автомобіль.

Рішення. Вимкнення блокування на запуск. 1:00. 3:00

suzuki, grand, vitara, заводить, глухне

Рішення проблеми

У вашого Suzuki Grand Vitara 1998-2005 не крутить стартер

Ви повертаєте ключ запалення або натискаєте на кнопку “Старт”, але у відповідь тиша. Якщо в цей момент у вас тухне панель приладів і лампочки, то швидше за все розрядився акумулятор. Якщо ні, проблема криється в електриці

У вашого Suzuki Grand Vitara 1998-2005 Стартер крутить, але не заводиться

Таке часто буває, якщо спрацьовує блокування від сигналізації або Іммобілайзера. Для початку варто перевірити заряд батареї в брелоку або Мітці. Якщо не допомогло, блокування вийшло з ладу, або проблеми із системою керування двигуна

У 90% випадків у Suzuki Grand Vitara 1998-2005 винна електрика та ремонтується на місці

У вашого Suzuki Grand Vitara 2005-2015 Стартер крутить, але не заводиться

Таке часто буває, якщо спрацьовує блокування від сигналізації або Іммобілайзера. Для початку варто перевірити заряд батареї в брелоку або Мітці. Якщо не допомогло, блокування вийшло з ладу, або проблеми із системою керування двигуна

Двигун Suzuki Grand Vitara 2005-2015 Заглух на ходу

При такій ситуації зазвичай причиною несправності є механічна частина ГРМ, паливна система або датчики в електронних системах двигуна, але про всяк випадок не забудьте перевірити паливо в баку. Датчик рівня міг зламатися

Не заводился Сузуки Гранд Витара

У вашого Suzuki Grand Vitara 2005-2015 не крутить стартер

Ви повертаєте ключ запалення або натискаєте на кнопку “Старт”, але у відповідь тиша. Якщо в цей момент у вас тухне панель приладів і лампочки, то швидше за все розрядився акумулятор. Якщо ні, проблема криється в електриці

Симптоми несправностей та перші дії

Проблеми з електропроводкою Suzuki Grand Vitara 2005-2015

Рішення. Діагностика та пошук несправності в електропроводці. 1:00. Залежно від складності.