Subaru Forester заміна олії у варіаторі

Заміна олії у варіаторі Subaru (Subaru)

Коли з’явився перший варіант Subaru

Компанія Fuji Heavy Industries, виробник автомобілів Subaru, стала займатися варіаторами з середини 1980-х років, в 1984 році перший керований електронікою клинопасовий варіатор ECVT почав ставитися на малолітражку Justy. Інженери Subaru вже тоді змогли перемогти головний недолік варіатора – недовговічність. Варіатор Justy мав не еластичний ремінь, як на автомобілях інших компаній, а штовхаючий, набраний із металевих ланок. Управлявся варіатор за допомогою гідравліки, в ньому застосовувалися електроніка та датчики.

ВАРИАТОР НА SUBARU OUTBACK БЕЗ ЗАМЕНЫ МАСЛА 200.000 км. СТОИТ ЛИ МЕНЯТЬ И ЕЗДИТЬ ДАЛЬШЕ БЕЗ РЕМОНТА?

У 2009 році компанія Fuji Heavy Industries анонсувала варіатор Lineartronic, побудований на базі технологій компанії LuK. На міжнародному автосалоні в Нью-Йорку публіці були представлені моделі Subaru Outback та Legacy 2010 модельного року, оснащені варіаторами.

В даний час компанія LuK поставляє для CVT Subaru Lineartronic ланцюг та спрямовуючі. У ній 150 осей з’єднують понад 900 платівок за принципом велосипедного ланцюга, лише складнішою послідовності. Ланцюг відрізняється від ременя значно більшою гнучкістю і допускає використання шківів меншого радіусу. При мінімальних радіусах вигину ланцюг відчуває меншу внутрішню напругу, ніж армований ремінь, частини якого при деформації труться один про одного. Тому клиноцепний варіатор ефективніший і надійніший за клинопасовий.

Різновиди варіаторів Subaru

Варіатор Subaru агрегатується не із звичайним зчепленням, а з гідротрансформатором, який зазвичай поєднується із традиційними планетарними автоматичними коробками передач. У моменти рушання з місця гідротрансформатор забезпечує плавний початок руху, впевнений старт у гору та комфортне пересування «повзком» у міських пробках.

subaru, forester, олії

В даний час випускаються варіатори Lineartronic двох видів: стара версія, яка тепер використовується для турбованих двигунів. TR 690 (Generation I або покоління 1), нова версія варіатор, що встановлюється на автомобілі Subaru з новими атмосферними двигунами. TR 580 (Generation II або покоління 2) ). Дані про варіатор можна подивитися на табличці центральної стійки, якщо відкрити двері водія. Для турбоверсій компанія Subaru використовує варіатор TR 690 з новим гідротрансформатором та блоком клапанів.

Чи треба міняти масло у варіаторі?

Спочатку в посібниках з використання автомобілів Subaru з варіатором за щадних умов експлуатації заміна олії в варіаторі не регламентувалася аж до пробігу 120 000 кілометрів. Потім у деяких випадках компанія Subaru почала рекомендувати заміну олії при пробігу 90 000 км, з цього приводу поширювався спеціальний лист від компанії. За тяжких умов експлуатації: при температурі нижче.30ºС; у гірській місцевості; при буксируванні причепа; при русі по піску, або прирівняним до них може знадобитися заміна олії у варіаторі і раніше. через 45 000 кілометрів.

Особливості олії для варіаторів Subaru

До масла для варіаторів пред’являються особливі вимоги, і воно помітно відрізняється як від мастила для звичайної механічної трансмісії, так і від мастила для автоматичних коробок передач. Під великим навантаженням масло перетворюється на найтоншу плівку, здатну передавати момент, а в інших умовах виконує звичайні функції. що змащують або забезпечують роботу фрикціонів. До 1980-х років не існувало олії, яка б під тиском могла не зменшувати, а збільшувати коефіцієнт тертя.

Крім того у варіаторі створюються жорсткі температурні режими роботи, і результатом цього стає рідина, що активно зношується і забруднюється. Старіння рідини для варіатора ще критичніше, ніж для автоматичної коробки. Все ж таки в АКПП вона передає момент фрикційним дискам, що мають хороший коефіцієнт зчеплення. А варіаторні рідини працюють у парі тертя “метал-метал”, що й визначає дещо інші вимоги до них.

Олії для варіатора відносяться до окремого виду масел, які повинні забезпечувати не тільки мастило, але й запобігання прослизу. Тобто одна і та ж рідина повинна одночасно бути тепловідведенням, мастилом, і підсилювачем тертя між ременем і шківом, для уникнення прослизання. Здавалося б, одне виключає інше, але саме такі характеристики закладені в олії для варіаторів. І саме тому вони такі унікальні.

Яке масло можна використовувати?

Для автомобілів Subaru з варіатором Lineartronic годиться далеко не будь-яка олія для варіаторів і навіть не всяка олія для варіаторів Subaru! Підходять лише олії для ланцюгових варіаторів, у яких зазначена сумісність із Subaru Lineartronic CVT.

subaru, forester, олії

Раніше офіційний сервіс Subaru рекомендував для автомобілів з атмосферним двигуном та варіатором TR 580 використовувати олію SUBARU CVT Oil Lineartronic артикул K0425Y0710 (випускається лише у тарі 20 літрів). Зараз ця олія вже знята з виробництва, замість неї зараз використовують при ТО олію SUBARU CVT Oil Lineartronic II артикул K0425Y0711 (тільки для автомобілів з атмосферним двигуном, варіатори TR 690 і TR 580). Колір масла Lineartronic ll. зелений, випускається тільки в тарі 20 літрів.

Для турбованих версій з варіатором TR 690 використовується олія для турбоверсій. SUBARU High Torque CVT Fluid артикул K0421Y0700, випускається тільки в тарі 20 літрів, колір олії червоний. Така рідина дозволяє варіатору витримувати більший момент, що крутить. У варіатор, встановлений на турбований автомобіль Subaru, можна лити тільки цю рідину, вона ж може підійти для всіх варіаторів, встановлених на Subaru з атмосферним двигуном.

У компанії Subaru є ще інший тип варіаторів, що встановлюються на малолітражні автомобілі Subaru R1, R2 і т.п. Важливо не переплутати і не залити у варіатор Lineartronic масло Subaru i-cvt (K0415YA090) або Subaru i CVT-FG Fluid (K0414Y0710), яке підходить тільки для малолітражних автомобілів.

Як ми шукали рідину для варіатора

Так як рідина, рекомендована офіційним дилером Subaru, дорога і продається тільки в тарі по 20 літрів, а заміна рідини в варіаторі потрібна нашим клієнтам все частіше, ми зайнялися пошуком аналогів.

Пропонуємо ознайомитись з отриманими результатами

subaru, forester, олії

Результат звернення до виробника

Результат звернення до російського представництва

Запит був направлений через форму на сайті http://www.idemitsu.com/, від компанії IDEMITSU KOSAN Co., Ltd. отримано відповідь, що потрібної олії немає і порада скористатися оригінальною рідиною компанії Subaru.

Співробітники офіційного російського представництва на запит відповіли: «На жаль, наше Idemitsu CVTF не покриває вимоги ланцюгових варіаторів Lineartronic. Аналогу немає».

У компанії Idemitsu була олія Idemitsu Extreme CVTF подібна до SUBARU CVT OIL FOR LINEARTRONIC K0425Y0710, проте зараз ця олія вже знята з виробництва. Сучасна олія Idemitsu CVTF для варіаторів Subaru не підходить.

Було направлено запит на e-mail компанії та отримано відповідь, що в асортименті Liqui Moly немає відповідної олії.

Було надіслано запит на e-mail офіційного представника, відповідь отримана не була. На сайті рекомендують звертатися на форум, на якому знайдено інформацію, що олія Liqui Moly Top Tec ATF 1400 підходить для варіаторів Subaru Lineartronic-CVT TR580 Gen II, зазначено це і в технічних характеристиках олії

Зважаючи на те, що отримано суперечливу інформацію, ми вирішили взяти до уваги відповідь виробника, а не представництва і від Liqui Moly відмовитися.

Було направлено запит на e-mail компанії, відповідь не отримана.

Було надіслано запит на e-mail офіційного представника, отримано відповідь, що в лінійці є рідина, яка відповідає артикулу Subaru K0425Y0710, називається Multi CVTF.

Nippon Oil (Японія) олія випускається під торговою маркою ENEOS

Запит був направлений через форму на сайті http://www.noe.jx-group.co.jp/english/ відповідь отримана через російського представника про те, що олія ENEOS Premium CVT Fluid підходить для Subaru Lineartronic CVT

У відповідь на запит було отримано технічні характеристики ENEOS Premium CVT Fluid та пропозицію про співпрацю.

Ми вирішили зупинитися на олії ENEOS Premium CVT Fluid і пропонуємо акцію щодо заміни олії у варіаторі спільно з російським представництвом Nippon Oil

Перестал работать задний привод, замена фрикционов и масла в вариаторе.

Офіційні представники Subaru не рекомендують замінювати масло самостійно, тому що при його заміні необхідно виконати ряд умов. температура масла повинна бути 35-45 º С, заміна повинна проводитися під контролем діагностичного монітора. Важливо пам’ятати, що змінюючи масло самостійно або застосовуючи неоригінальне масло без чіткої відповідності вимогам інструкції, ви йдете на певний ризик.

Звертаємо вашу увагу на те, що вся представлена ​​на сайті інформація щодо вартості сервісного обслуговування носить інформаційний характер і за жодних умов не є публічною офертою, яка визначається положеннями Статті 437 (2) Цивільного кодексу Російської Федерації.

Олія для варіатора Subaru Forester

Subaru Forester. лінійка повнопривідних автомобілів підвищеної прохідності. Перше покоління надійшло у продаж у 1997 році, прийом спочатку це був універсал зі збільшеним кліренсом. Його спроектували на платформі Імпрези, щоб наділити машину відмінною керованістю у поєднанні з непоганою прохідністю. В результаті вийшла досить універсальна та економічна машина, яка за набором можливостей набагато випереджала звичайні універсали та важкі позашляховики. З 2018 випускається Forester п’ятого покоління. Його найближчими конкурентами є Toyota РАВ4, Honda CR-V, Mazda CX-5 та Mitsubishi Outlander.

Оригінальне

У варіатор кросовера Subaru Forester заливають фірмове масло Subaru CVT Oil Lineatronic K0425-Y0710.

П’яте покоління S5, з 2018

Forester 5-го покоління став трохи більшим за попередника, отримав більш якісне оздоблення салону і просунуте оснащення вже в базових версіях. З точки зору дизайну п’ятий Forester можна вважати еволюцією 4-го покоління, проте в технічному плані це новий автомобіль, побудований на модульній архітектурі SGP. Машина стала довшою на 15 мм і ширшою на 20 мм, а висота трохи зменшилася. В результаті кросовер став виглядати динамічно за рахунок заниженого даху. У Росії кросовер, як і раніше, доступний з моторами 2.0-2.5 л і варіатором.

Об’єм олії у варіаторі – 6 літрів, специфікація ECVT Fluid ICVT Subaru I-CVT/FG Lineatronic/Lineatronic II

SUBARU TR580 LINEARTRONIC CVT  замена масла

Четверте покоління SJ, 2012-2016

Forester 4-го покоління отримав новий солідний дизайн із масивними контурами, незважаючи на майже незмінні габарити. Наприклад, ширина кузова залишилася колишньою. 1780 мм, проте завдяки довжині, що зросла, на 35 мм (4595 проти 4560 мм) обсяг колісної бази вдалося збільшити до 2640 мм (раніше було 2600 мм). Кросовер вперше отримав безступінчастий варіатор, тоді як раніше були доступні лише МКПП та АКПП. Двигуни для російського ринку – бензинові об’ємом 2.0 та 2.5 л, з потужністю 150 та 172 л. с. Ще є турбований 2-літровий двигун з потужністю 241 л. с. Базові комплектації оснащувалися 6-ступінчастою механікою.

Об’єм олії у варіаторі – 6 літрів, специфікація ECVT Fluid ICVT Subaru I-CVT/FG Lineatronic/Lineatronic II

Коли міняти масло у варіаторі Subaru Forester

Період заміни олії у варіаторі кросовера Subaru Forester становить кожні 40-50 тис. км. Найбільш точний період заміни залежить від стану олії та умов експлуатації. Так, при різких стартах і перегазування, а також частих поїздках по бездоріжжю, потрібен регулярний контроль рівня масла, яке може стати непридатним раніше часу. При несвоєчасній заміні перегрівається трансмісія і виникає сухе тертя між деталями у варіаторі, які швидко зношуються через брак свіжої олії. У суворих умовах заміну олії скорочують вдвічі.

Скільки олії заливати

Неоригінальне

Власники підтриманих автомобілів Subaru Forester, у яких закінчився гарантійний період, можуть зупинити вибір на неоригінальній варіаторній олії з наступного списку:

  • Mitasu MJ-322-1 CVT Mult Fluid
  • ZIC CVT Multi 162631
  • Motul Multi CVTF.

Чи змінювати масло у варіаторі?

Від’їздив майже 100 тис. км на автомобілі Subaru Forester з варіатором і здивувався: чи потрібно міняти масло в трансмісії? Одні кажуть, що варіатори необслуговуються, інші твердять, що міняти олію однаково потрібно. А що буде, якщо залишити все як є і не міняти олію?

Відповідає провідний спеціаліст відділу оригінального сервісу корпорації «УкрАВТО» Олексій Бакало:

Однозначно, варіатор. обслуговується, тому не можна залишати все як є! Деякі фахівці стверджують, що заміну олії у варіаторі потрібно проводити після пробігу від 40 до 60 тис. км. Якщо говорити конкретно про Subaru, то ця компанія має свої рекомендації щодо заміни рідини у варіаторі.

Існують деякі особливості під час експлуатації автомобіля з варіатором. Рідина ATF у варіаторі в наших дорожніх умовах треба міняти досить часто через кожні 40 тис. км. Для таких умов у посібнику з експлуатації якраз і вказано відповідну періодичність. Несвоєчасна заміна рідини може призвести до поломки варіатора.

Необхідно використовувати спеціально рідину ATF, розроблену саме для варіатора. Він дуже чутливий до якості трансмісійної олії, тому експериментувати з невідповідними рідинами не варто. Масло для варіатора містить спеціальні присадки та модифікатори, завдяки яким воно одночасно змащує та перешкоджає прослизу ланцюга. Крім цих корисних властивостей, така олія ефективно відводить тепло, а блок шківів і ланцюг варіатора чутливі до перегріву.

Варіатор через особливості конструкції погано переносить ударні навантаження та агресивний стиль водіння. Різкі старти, гальмування та маневри можуть призвести до більш раннього вироблення ресурсу блоку шківів варіатора. Але й автоматична коробка навряд чи довго витримає таке звернення.

Тривала їзда високої швидкості може призвести до перегріву варіатора. Йдеться про швидкість, яка і без того пов’язана з порушенням правил дорожнього руху.

У морозну погоду на початку руху слід уникати навантажень на трансмісію. Необхідно дати всім елементам системи прогрітися на невеликій швидкості. Варіаторам протипоказано буксирування “на тросі” при непрацюючому моторі. Обертання коліс викличе обертання веденого валу зі шківом, при цьому ланцюг може пошкодити шків на загальмованому ведучому валу.

Своє питання ви можете надіслати нашим експертам на адресу avtomir@burda.ua або через сторінку Лист до редакції.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас у Google News, щоб нічого не пропустити.

Не все те золото що блищить. Яке масло вибрати для обслуговування Subaru Forester, Legacy або Імпрезу та Трибеку?

Відомо, що є витрата олії за паспортом та від зносу двигуна. Але багато клієнтів також помічають витрати на чад і від бренду. Це справедливе зауваження. Всі вони містять у собі присадки: миючі, протизносні та ін. Неповне згоряння палива призводить до потрапляння фракцій, що не згоріли, в масло мотора, що впливає на стійкість присадок і випадання в осад, і втрати своїх властивостей. Також на цей фактор впливають і високі температури, які утворюються в районі верхнього компресійного кільця та кромки циліндра Subaru, де поршень перекладається, тобто. “ерзає” у момент проходження верхньої мертвої точки. А, якщо врахувати конструкцію опозитного мотора, де плюсом є гарна розважування, а мінусом. Горизонтальне розташування поршнів. За такої конструкції ерзання стає більше, ніж на інших силових агрегатах, а значить і знос сильніший. Також усім відомо, що від неякісного палива кільця мають властивості закоксовуватися.

Що в результаті? Коли маслознімні кільця ще працюють і не зношені, а компресійні. закоксовані, останні починають працювати як насос і закачувати масло в камеру згоряння. Положення Погіршує зношування у верхній частині циліндра, як ми вже писали від перекладання поршня. Таким чином, витрата суттєво підвищується. А згодом з’являється стукіт, як правило 4 циліндри.

Що робити і як убезпечити від Subaru такої витрати?

1.Вибір АЗС. Майже неможливо це зробити. Сьогодні на одній і тій же заправці якість палива одна, а завтра вже інша.

2.Вибір масла для обслуговування Subaru, різниці немає якась модель.Forester, Імпреза, Legacy і Трибека або ХV. пристрій, конструкція та технічні характеристики однакові. Не беремо до уваги потужність і момент, що крутить. Ви можете приїхати до нас зі своїм, яке на ваш погляд є найкращим. Ми ж пропонуємо те, що заливається на конвеєрі. на idemitsu (Ідемітсу) і традиційно Мотюль.

Використовувати промивання масляної системи та не боятися чуток, що вона шкідлива. Ми рекомендуємо та використовуємо двигуна флеш mf5 фінської компанії РВС-майстер. Єдине промивання, яке глибоко очищає поверхні, і видаляє всі нагари, відкладення та шлами, а також розкоксовує кільця.

Найчастіше міняти олію. Для Forester, Legacy та Імпреза Турбо. це 5-7 тис.км. пробігу. Для атмосферних двигунів. це 8-10 тис. км. Важливо пам’ятати, що якщо силовий агрегат піддавався перегріву, то чекати закінчення міжсервісного пробігу не варто, треба відразу змінювати, тому що від змащувальних та протизносних властивостей нічого не залишилося.

Другий за значимістю та вартістю ремонту агрегат. АКПП чи варіатор Subaru. Якщо для автоматичної коробки регламентний термін заміни олії прописаний і становить 50 тис. км., то варіатор для Subaru його немає-це означає, що воно розраховане на весь термін експлуатації. Але, з життя ми знаємо, що будь-яка технічна рідина схильна до старіння, окислення, і як наслідок втрати своїх мастильних і протизадирних властивостей. Крім того, саме у варіаторі Forester, Legacy ці властивості потрібні як ніколи. Адже перемикання в коробці відбувається завдяки металевому ланцюгу, який з’єднує тарілки. Тобто відбувається постійне тертя металу про метал.

А частки зношування закінчено залишаються в коробці. Вартість ремонту варіатора перевищує 100 тис. руб. і за його перебирання мало хто береться. Для обслуговування АКПП ми використовуємо та рекомендуємо. “Ідеміцу” Мульти АТФ, для CVT-автоматична коробка передач. Мульти на ідемітсу CVTF. Їздити в агресивному стилі, буксувати та буксирувати не рекомендується. При перегріві. міняти. В автоматичній коробці міняти на установці з промиванням та робити повну заміну.

Олія в редукторі Forester, Legacy, Імпреза і Трибека.

Обслуговування передбачає заміну через кожних 50 тис. км. Об’єм у передньому редукторі становить 0,8-1,0 літр. У задньому. 1,2 літри. Використовуване масло 1SHC 75W с-90, для заднього заг-ШЦ, що самоблокується. При порушенні герметичності ущільнень між переднім диференціалом та трансмісією можливе змішування технічних рідин. Рекомендується перевіряти рівень.

Як у більшості марок автомобілів використовується ATF320 обсягом 1 літр. Заміну з пробігу не приписано. Тому автовласники забувають про заміну, і стикаються з проблемами, які виражені закусуванням керма, гулом на холодну, і при вивернутому кермі. Рідина в гурі також схильна до старіння через потрапляння частинок знос від насоса. Підтікання сальників рульової рейки призводить до зниження рівня олії в ГУР, тому він і виє. Якщо вчасно не долити і не звернутися на ремонт, то перепускний клапан зависатиме на Subaru і кермо стає тугим.

Наші рекомендації полягають у регулярній перевірці рівня, своєчасного обслуговування системи ГУР. Повна заміна рідини ГУР з промиванням на установці дозволяє очистити від продуктів зношування та повністю поміняти мало, тим самим продовжити ресурс.