Послідовність робіт

Для заміни ременя ГРМ нам треба спочатку зняти все навісне обладнання, яке заважає дістатися до ременя, зняти ремінь, продефектувати деталі приводу газорозподільного механізму, зібрати все в зворотній послідовності, сумісивши фази газорозподілу.

Як працює газорозподільний механізм ВАЗ

Щоб дістатися ременя ГРМ необхідно звільнити простір, знявши все зайве та провести підготовчі заходи. Знімаємо кришку ременя. Попередньо виставляємо двигун у верхню мертву точку. поєднуємо мітки на розподільнику (на шківу та захисті) і колінвалі (зверху коробки передач є віконце, закрите гумовим ущільнювачем. Дивимося у віконце, там повинні суміситися дві мітки.) Коли виставили двигун в МТШ. від верху, провернув колінчастий вал приблизно на чверть обороту проти годинникової стрілки, щоб випадково не погнути клапан під час виконуваних робіт. Знімаємо ремінь генератора, послабивши натяг генератора. Відкручуємо фіксатор натяжного ролика та послаблюємо ремінь. На фото двигун знаходиться у ВМТ і мітки збігаються. Щоб зняти ремінь ГРМ нам треба відкрутити болт шківа коленвала. До нього простіше підлізти, якщо зняти переднє праве колесо та бризковик, попередньо піддомкративши машину. Найпростіший спосіб зупинити колінвал. включити передачу і натиснути на гальмо. Тому робити цю процедуру краще вдвох. один стопорить, натиснувши на гальмо, а другий відкручує передній болт колінвала.

Деякі умільці садять болти на фіксуючий герметик, щоб болт не відкрутився у разі чого. Якщо болт не йде в жодну, підігрійте його. Найкраще це зробити за допомогою будівельного фена. Нагрівшись, герметик втрачає свої фіксуючі властивості і болт легко відкручується.

скільки, ремені, 2109

Відкрутивши болт, знімаємо шків приводу генератора. Тепер ремінь у нас на очах і ми без проблем можемо його зняти.

Заміна ременя ГРМ ВАЗ 2108

Заміну ременя ГРМ на ВАЗівських 8 клапанних двигунах сімейства ВАЗ 2108 проводять з інтервалів в 100 тисяч кілометрів при плановій заміні, або при ознаках зносу ременя. А в процесі експлуатації ремінь зношується і можуть виникати різні пошкодження. це знос зовнішньої поверхні внаслідок тертя об натяжний ролик, знос або підріз зубів ременя, а також втрата деяких зубів внаслідок тертя об шківи, ​​знос бічної поверхні ременя внаслідок неправильної установки ременя або неспіввісності деталей, що обертаються.

Восьмиклапанні двигуни 2108 (83) встановлюються на наступні передньопривідні моделі ВАЗ:

 • Самара ВАЗ 2108, 2109, 21093, 21099
 • Самара-2 ВАЗ 2113, 2114, 2115;
 • 10-е сімейство ВАЗ 2110, 2111, 2112
 • Kalina ВАЗ 1117, 1118, 1119
 • Priora ВАЗ 2170, 2171, 2172
 • Granta ВАЗ 2190, 2191

Дефектування деталей при знятому ремені ГРМ

Насамперед нам треба оглянути сам ремінь. які на ньому пошкодження, де потерся, чи рівномірний знос. Також варто звернути увагу, чи є масло на ремені-якщо ремінь в маслі, то обов’язково треба усунути текти, інакше масло роз’їсть новий ремінь і він може обірватися. Масло може текти через сальники розподільного валу та колінвала, а також через кришку головки блоку циліндрів. Якщо тече через сальники-замінити, якщо через кришку-поміняти прокладку або посадити на герметик-силікон. Також не завадило б перевірити помпу- подивимося, чи є люфт, текти або заклинювання ролика. При необхідності. під заміну.

Складання

Зрештою, все розібране треба зібрати. Виставляємо розподільний вал по мітці по першому циліндру- розподільний вал сам встановиться в потрібну відмітку, його треба тільки підвести до неї, він стане в позначці перектити клапанів у верхній мертвій точки. Коли розподільний вал виставили-підводимо поршень 1-го циліндра в ВМТ, провертаючи колінвал за годинниковою стрілкою. Поршень із клапаном у разі не зустрінуться. Коли обидві мітки збіглися, натягуємо ремінь на шківи, ​​фіксуємо натягувачем, робимо два обороти колінвала і дивимося, чи повторно збіглися мітки, коли ремінь розправився. Якщо не збіглися, то знімаємо ремінь і перекидаємо стільки зубів, скільки не потрапили. Далі збираємо все у зворотній послідовності.

Ремені ГРМ ВАЗ на автомобілях АвтоВАЗу

Зубчасті ремені ГРМ, що застосовуються на моделях LADA для заміни.

Вітаю всіх автолюбителів ВАЗ у моєму авто блозі RtiIvaz.ru. Сьогодні ми з вами розглянемо ремені газорозподільний механізм, що застосовуються на ваших автомобілях LADA.

Перед нами лежить на капоті мого автомобіля Renault Logan один із ременів для заміни (див. відео). Давайте дізнаємося спершу, навіщо служить зубчастий гумовий привід. Ремінь ГРМ служить для передачі обертального руху колінчастого валу розподільчому валу, завдання якого входить відкриття і закриття впускних і випускних клапанів в строго певної послідовності. Цей гумовий привід має 111 зубів і позначений номером 111-19 II CR, виробник балаківський завод гумотехніки БРТ.

READ  Скільки за часом треба заряджати автомобільний акумулятор

На автомобілях «Kalina», «Priora», а також ВАЗ-21012 та інших моделях у яких двигун від «вісімки» встановлюється саме такий же ремінець 111 зубів, шириною 19 мм.

Для автомобілів ВАЗ 2110, 2111, 2112 у яких шістнадцяти клапанний двигун застосовується ремінь приводу ГРМ із кількістю зубів – 136, із шириною 25.4 мм. Його номер 136-25.4 HNBR. Якщо порівнювати даний привід з приводом 111 зубів, то для шістнадцяти клапанних двигунів на 6,4 мм виходить ширше.

Наступний ремінець призначений для автомобіля ВАЗ-2170 “Priora”. Цей ремінець має 137 зубів і його ширина становить 22 мм. Його позначення 137-22 HNBR. Підходить також на модель 2190 Грант, ВАЗ-1118 Kalina з шістнадцяти клапанним двигуном. Зауважте, у яких встановлений двигун 21126. Такий двигун може бути встановлений на моделях ВАЗ-2112, де також застосовується гумовий привід газорозподільного механізму, кількість 137 зубів, шириною 22 мм.

Далі розглянемо ремінець від моделі ВАЗ-2190 “LADA Granta” з восьми клапанним двигуном. Цей привід газорозподільного механізму має 113 зубів, його ширина становить 17 мм (113 SP 170 H). Він схожий на привід ГРМ від ВАЗ 2108, але трохи вже по ширині та двома зубами більше – будь ласка, не плутати при придбанні.

Як було сказано вище для LADA Granta, у якого шістнадцяти клапанний двигун йде ремінь ГРМ 137 зубів, шириною 22 мм.

Перескочил ремень ГРМ на зуб. Симптомы и последствия. ВАЗ 8 кл.

Чим більше клапанів у двигуні, тим потужніший привід, тому що збільшується потужність двигуна, тому навантаження пропорційно зростає.

Дивись далі відео, там представлені всі ремені ГРМ, що застосовуються на восьми та шістнадцяти клапанних двигунах сімейства передньопривідних моделей АвтоВАЗу.

 • Ремінь ГРМ для ВАЗ-2108, 2109, 21099, а також інших моделей із двигуном 2108 – 111 зубів, ширина 19 мм. Конструкторський номер: 2108-1006040-10.
 • Ремінь ГРМ для ВАЗ-2112.136 зубів, ширина ременя 25,4 мм. Конструкторський номер: 2112-1006040.
 • Ремінь ГРМ ВАЗ-2170 “Priora”.137 зубів, ширина ременя 22 мм. двигун 21126 шістнадцятиклапанний. Конструкторський номер: 21126-1006040.
 • Ремінь ГРМ для ВАЗ-2190 “LADA Granta” 113 зубів, ширина 17 мм. двигун 21116 восьмиклапанний. Конструкторський номер: 21116-1006040.

Для передньопривідних моделей АвтоВАЗу випускається чотири типи ременів ГРМ, які мають різну кількість зубів та різну ширину, що створює певну плутанину при їх придбанні. Сподіваюся, що це відео та фото допоможе вам розібратися з типорозміром ременя ГРМ, який застосовується саме у твоєї моделі автомобіля ВАЗ.

Якщо сподобалося відео, то ставте лайки і залишайте свої висловлювання в коментарях.

ПЕРЕХЛІЧУЄМО ЗУБ’Я

Маленька неуважність при купівлі зубчастого ременя може спричинити великі витрати.

Ремені сучасних іномарок виключно надійні. возити з собою новий має сенс хіба що з комплектом клапанів або, скажімо, із запасним шатуном. Наша традиційна перевага ланцюгового приводу (а шестеренний — і поготів краще!) вихована ВАЗом. Саме власники “жигулів” здивували світ винахідливістю: “Розріжте ремінь вздовж і пересуньте ділянки зі зрізаними зубами один від одного”. Та й сам завод, не надто довіряючи ременю, передбачив виїмки під клапани в поршнях більшості «ременних» моторів, що нині випускаються, і наказує перевіряти його натяг аж через кожні 10 тис. км.

Купивши іномарку, хай навіть стареньку, можна розслабитися. фірмовий ремінь ГРМ служить 100 тис. км, не вимагаючи проміжних оглядів і тим більше підтяжок. І справа тут не стільки у високій якості його самого (наприклад, балаківські теж цілком стерпні), скільки мотора загалом. Шківи обертаються в одній площині, профіль западин їх вінців ідеально відповідає ременю – не створюється пікових концентрацій тиску на окремих ділянках зубів – та й натяжний механізм виключає перетяжку ременя. Однак страхувальних виїмок у поршнях на більшості моторів не передбачено, а тому під час обриву неминуча катастрофічна «зустріч». Дбайливий чи просто обережний власник іномарки змінює ремінь заздалегідь саме з цієї причини.

Найбільший виробник приводних ременів у світі. американська фірма “Гейтс” (Gates), а її зубчасті ремені представлені під маркою Power Grip. Друга за обсягом. італійська “Дейко” (Dayco), частина її продукції йде під знаменитою маркою Pirelli. Третє місце у німецького концерну “Континенталь”. його ремені несуть марку Contitech. Інші, дрібні фірми на нашому ринку ременями не торгують, але їхня продукція (як, втім, і частина ременів, зроблених «великою трійкою») продається під відомими марками фірм-пакувальників, наприклад Bosch, TRW та ін.

скільки, ремені, 2109

Для автомобільних зубчастих ременів, як і ланцюгів, передбачено чотири кроки зубів (ланок). Традиційний – 3/8 дюйма (9,525 мм). В останні роки все частіше застосовують метричний – 8 мм. Інші два. 8,22 мм і 5 мм. зустрічаються рідко. Існує також 36 значень ширини ременя (від 8,6 до 36 мм), точна відповідність якої не менш важлива, ніж крок і кількість зубів. Більш широкий ремінь не влізе в струмок натяжного ролика, а вужчий буде гуляти по шківах, викликаючи вигин і прискорене зношування зубів, а то й зовсім обірветься від позаштатного навантаження. І останнє, що визначає придатність ременя для даної машини – профіль зубів. Він повинен відповідати западинам на вінцях шківів так, як було розраховано конструкторами двигуна.

READ  Як розібрати блок запобіжників ВАЗ 2107

Нині застосовують близько півтора десятка різновидів профілів: чотири з них, розроблені в різні роки, показані на малюнках. Освоєні раніше, як правило, трапецеїдальні, причому вершини зубів не доходять до дна западин шківів. Ремені для моторів останніх моделей. з напівкруглими зубами високого профілю: вони упираються в дно западин, що дозволяє розподілити навантаження на більшій площі контакту.

Міжнародне позначення зубчастого ременя містить усі згадані дані. Наприклад: 58127х3/4 HSN. У перших двох цифрах (58) зашифровано серію зубів, тобто їх профіль і крок — у цьому випадку напівкруглий, без жолобка, заввишки 3,6 мм з кроком 3/8″. Наступні три цифри (127) — число зубів (біля ременів серії 40 воно умовне).Після знака множення. ширина ременя в міліметрах або дюймах (тут 3/4″ або 19 мм). Абревіатура HSN наприкінці маркування позначає сучасний особливо міцний матеріал ременя. “високонасичений нітрил” (Highly Saturated Nitrile), а якщо його немає. значить, ремінь зроблений з традиційного неопренового каучуку.

Дані синхронних ременів для більшості поширених у Росії автомобілів наведено у таблиці. Не увійшли до переліку ремені для застарілих машин 70-80-х років, форсованих модифікацій двигунів, рідкісних і дорогих моделей. Не включені також короткі (45–70 зубів), не призначені для приводу розподільного валу та застосовувані додатково до основного ременя для обертання балансувальних валів та дизельних паливних насосів на деяких моторах. Не дивуйтеся, якщо не знайдете в першій колонці таблиці американські машини, “мерседеси”, багато сучасних моделей “Нісана”, “Тойоти” та інших фірм. їх конструктори віддали перевагу ланцюгу. На відміну від ременя (або, скажімо, «жигулівського» ланцюга), його практично ніколи не доведеться замінювати. Крім того, ланцюг ставлять, якщо дуже важлива компактність: адже ремінний привід, як не крути, подовжує двигун міліметрів на двадцять.

Випадки взаємозамінності зубчастих ременів досить рідкісні. Який ремінь інженери розрахували. той і замовлять у “Гейтса” або “Конті”. Інша справа наш автопром, де досвідчені зразки агрегатів, та й самих машин завжди є химерною сумішшю імпортних комплектуючих. Це потім на конвеєр підуть деталі від балаківських, ставрівських та інших суміжників, а спочатку приладжують Дейко, Солекс, Bosch, Сакс і т. д. Так, до VAZ 2105 підібрали ремінь від старенького ФІАТ, до Таврії». від «Тойоти», а до 16-клапанного двигуна VAZ 2112. від «Сітроєна». Інші збіги в таблиці пояснюються ще простіше. одні й самі мотори (або аналогічні ліцензійні) можуть застосовувати різні автомобільні фірми. Скажімо, ремені 41121х18 і 90152х25 HSN стоять на двигунах “Audi” і “Фольксвагена”, 76092х29 HSN і 76163х1 HSN. “Mitsubishi” і “Хенде”, а “58127х3/4 HSN

Напівкруглий посилений із протишумним жолобком серії 97 (форма BM).

Трапецеїдальний високий із закругленими ребрами серії 90 (форма LT).

Замена ремня ГРМ ВАЗ 21099, 2109

ваз2108.1991года.1,3об’єм. ГРМ ремінь який у них? скільки зубів? заздалегідь дякую

Скільки зубів на ремені ГРМ ВАЗ 2108

28 Коментарі та думки власників on “ГРМ ремінь який у них”

Звичайний! Не забивай собі голову. Купуй став і їзди.

Денис, ремінь для 8 кл мотора. для всілякого роду модернізацій не годиться.

Євгене, причому тут модернізація? Він запитує скільки зубів на ремені і однаковий він чи ні. (тобто з 1.5 на 1.3 підходить)

Денис, ну не написав же)) так що це це ми гадаємо для чого йому))

Цікаво, а твоя тачила зробить мою 12ку з пріоромотором

Євгене, ну так! Згоден. Ну, я його так зрозумів. А там хз що йому потрібно

Олексію, ти кому? І взагалі чет ти не в тему ляпнув

Забув сказати про вали, 11.0 підйом, спорт коленвала, полегшений маховик, головна пара 4.13, ресивер 3 літри, стінгер, вихлоп 4-2-1 стінгер

У прально краще не заводити, воно того не варте)), а Олександр як би, відро з болтами де втратив

READ  Скільки олії в коробку ВАЗ 2110

Денис, чому коли я ремінь натягую натягувач прокручується?

Сандибек, а наскільки сильно ти його натягуєш ?

він-же ідеально підійде на двигун c20ne

Євгеній, ставлю все по мітках надягаю ремінь.потім натягую а натягувач прокручується.

Сандибек, спробуй на прокат інший ремінь)) спробувати встановити … У тебе випадок напевно 1 на 1000 коли ремінь довший ніж потрібно))

Сандибек, за 16 років на 8 такого не було (хоча теж була з 1,3)

Олексій, тебе навіть Accent натягне) А моя ксюха 6 2.5 kL тим більше) Я все це до того, що не потрібно цих понтів. Людина запитання поставила

Дмитре, ось саме ти все це до того але з акцентом я їздив, не натяг а 2 літрушки іномарочні пил ковтають, почекай мені залишилося компресор поставити овочеве турбо не в поважусі в моїх колах

Сандибек, якщо проскакує ролик, дивись рівна шпилька на ролику, і сам ролик заміни! але ремінь точно 111 зубів вони всі однакові приклади свій і поміряй

у мене коли була 14-рка, теж проскочив ролик при натяжці просто купив інший ролик вирівняв шпильку! ТІЛЬКИ ЯКЩО У ТЕБЕ ТАКА ПРОБЛЕМА, НЕ ВИГНИ ШПИЛЬКУ ЗВОРОТИЙ ІНШЕ З’ЇЗДЖАТИ РЕМІНЬ, РЕМІНЬ, І ЙОГО ПОЧНЕ ЖЕРТИ! КРАЩЕ ВИКРУТИ ЇЇ ШПИЛЬКА-ВЕРТОМ АБО 2 ГАЙКАМИ, І КУПИ ІНШУ

Вітаю всіх автолюбителів ВАЗ у моєму авто блозі RtiIvaz.ru. Сьогодні ми з вами розглянемо ремені газорозподільний механізм, що застосовуються на ваших автомобілях LADA.

Перед нами лежить на капоті мого автомобіля Renault Logan один із ременів для заміни (див. відео). Давайте дізнаємося спершу, навіщо служить зубчастий гумовий привід. Ремінь ГРМ служить для передачі обертального руху колінчастого валу розподільчому валу, завдання якого входить відкриття і закриття впускних і випускних клапанів в строго певної послідовності. Цей гумовий привід має 111 зубів і позначений номером 111-19 II CR, виробник балаківський завод гумотехніки БРТ.

На автомобілях «Kalina», «Priora», а також ВАЗ-21012 та інших моделях у яких двигун від «вісімки» встановлюється саме такий же ремінець 111 зубів, шириною 19 мм.

Для автомобілів ВАЗ 2110, 2111, 2112 у яких шістнадцяти клапанний двигун застосовується ремінь приводу ГРМ із кількістю зубів – 136, із шириною 25.4 мм. Його номер 136-25.4 HNBR. Якщо порівнювати даний привід з приводом 111 зубів, то для шістнадцяти клапанних двигунів на 6,4 мм виходить ширше.

Наступний ремінець призначений для автомобіля ВАЗ-2170 “Priora”. Цей ремінець має 137 зубів і його ширина становить 22 мм. Його позначення 137-22 HNBR. Підходить також на модель 2190 Грант, ВАЗ-1118 Kalina з шістнадцяти клапанним двигуном. Зауважте, у яких встановлений двигун 21126. Такий двигун може бути встановлений на моделях ВАЗ-2112, де також застосовується гумовий привід газорозподільного механізму, кількість 137 зубів, шириною 22 мм.

Далі розглянемо ремінець від моделі ВАЗ-2190 “LADA Granta” з восьми клапанним двигуном. Цей привід газорозподільного механізму має 113 зубів, його ширина становить 17 мм (113 SP 170 H). Він схожий на привід ГРМ від ВАЗ 2108, але трохи вже по ширині та двома зубами більше – будь ласка, не плутати при придбанні.

Як було сказано вище для LADA Granta, у якого шістнадцяти клапанний двигун йде ремінь ГРМ 137 зубів, шириною 22 мм.

Чим більше клапанів у двигуні, тим потужніший привід, тому що збільшується потужність двигуна, тому навантаження пропорційно зростає.

Дивись далі відео, там представлені всі ремені ГРМ, що застосовуються на восьми та шістнадцяти клапанних двигунах сімейства передньопривідних моделей АвтоВАЗу.

 • Ремінь ГРМ для ВАЗ-2108, 2109, 21099, а також інших моделей із двигуном 2108 – 111 зубів, ширина 19 мм. Конструкторський номер: 2108-1006040-10.
 • Ремінь ГРМ для ВАЗ-2112.136 зубів, ширина ременя 25,4 мм. Конструкторський номер: 2112-1006040.

Ремни ГРМ автомобилей ваз.абсолютно все

 • Ремінь ГРМ ВАЗ-2170 “Priora”.137 зубів, ширина ременя 22 мм. двигун 21126 шістнадцятиклапанний. Конструкторський номер: 21126-1006040.
 • Ремінь ГРМ для ВАЗ-2190 “LADA Granta” 113 зубів, ширина 17 мм. двигун 21116 восьмиклапанний. Конструкторський номер: 21116-1006040.

Для передньопривідних моделей АвтоВАЗу випускається чотири типи ременів ГРМ, які мають різну кількість зубів та різну ширину, що створює певну плутанину при їх придбанні. Сподіваюся, що це відео та фото допоможе вам розібратися з типорозміром ременя ГРМ, який застосовується саме у твоєї моделі автомобіля ВАЗ.

Якщо сподобалося відео, то ставте лайки і залишайте свої висловлювання в коментарях.