Скільки заливати олії в коробку ВАЗ 2110

Модель ВАЗ 2112 свого часу вважалася лідируючою з продажу серед вітчизняних автомобілів. Завдяки простоті конструкції, відносної надійності основних агрегатів та вузлів, а також невисокій вартості, модель розходилася тиражами в десятки тисяч екземплярів на рік. За весь час виробництва було реалізовано близько 500 тисяч одиниць. При цьому виробництво припинено в 2008 році, проте на дорогах все ще зустрічається велика кількість представників цієї моделі. Враховуючи великі пробіжки з більшості даних автомобіля, проблема заміни масла в коробці передач ВАЗ 2112 особливо гостро.

За весь час виробництва на дану машину встановлювалася єдина механічна 5-ступінчаста коробка передач, яку також застосовують на всіх передньопривідних моделях АвтоВАЗу. За своєю конструкцією та принципом роботи даний агрегат бере свій початок з моменту створення у 80-х роках.

Під час його виробництва та встановлення на цьому автомобілі він не пройшов. Маючи в активі масу недоліків у плані комфорту, у частині надійності цей агрегат завжди вважають одним із лідерів свого бюджетного сегменту. Завод-виробник заявляє ресурс цієї коробки в 200 тисяч кілометрів, проте при правильному догляді та профілактиці, а також при своєчасній зміні трансмісійної рідини цей ресурс може становити і 300 тисяч кілометрів пробігу. При цьому завод-виробник зовсім не встановлює термінів та інтервалів для проведення зміни трансмісійної олії для ВАЗ 2112.

Згодом будь-яка, навіть найякісніша речовина втрачає свої експлуатаційні характеристики і перестає виконувати захисні та охолоджуючі функції. У разі відсутності зміни при тривалих пробігах масло перестає омивати коробку та захищати механічні деталі від руйнування на терті, що, відповідно, призводить до поломок та дорогого ремонту.

заміна олії в кпп ваз 2110

Саме тому відповідальні власники повинні проводити процедуру заміни олії у КПП ВАЗ 2112 з урахуванням умов експлуатації автомобіля. За нормальних умов використання автомобіля, без різких перепадів температури або підвищених навантажень, пов’язаних з буксируванням важких вантажів, оптимальним інтервалом для проведення даної операції вважається одноразова зміна разів у 100 тисяч кілометрів пробігу. За наявності негативних факторів експлуатації цей показник скорочується до 60-70 тисяч кілометрів.

READ  Заміна троса ручного гальма ВАЗ 2110

Враховуючи архаїчну та нескладну конструкцію даної трансмісії, затока такої речовини цілком допускалася відповідно до старих регламентів заводу. Однак воно за своїми властивостями давно не відповідає сучасним вимогам і не зможе виконувати функції тривалий час. Тому при придбанні автомобіля необхідно, як пріоритетна робота в обов’язковій процедурі для заміни рідини на сучасний аналог.

Загальна інструкція із заміни олії в КПП ВАЗ 2110

Заміна трансмісійної рідини – процедура нескладна і цілком здійсненна, скажімо так, у гаражних умовах. Для цього вам знадобиться обзавестися ямою або підйомником, деякими інструментами, новим мастилом та прочитати кілька правил наданих нижче.

Інструкція

 • Найкраще міняти масло після поїздки, щоб двигун був добре прогрітий. Якщо такий випадок не представився, прогрійте близько 5 хвилин машину перемиканням передач.
 • Встановіть машину на рівному покритті, поставте ручне гальмо і заглушіть запалювання. Капот автомобіля краще підняти за допомогою підйомника. Але після закінчення робіт і до перевірки рівня, вам потрібно буде опустити автомобіль.
 • Протріть чистою ганчіркою місце для заливки (контрольний отвір). Воно знаходиться попереду картера КПП. Потім відкрутіть корок ключем і протріть знову.
 • Візьміть ємність для зливу та підставте її під слив, вона розташована з лівого боку в картері. Будьте обережні, старе мастило почне відразу ж текти.

На цьому весь процес із заміни закінчено.

Коли треба міняти?

Згідно із заводською інструкцією термін служби олії в коробці ВАЗ 2110 становить 75 тис. км. Як показує практика, якщо автомобіль використовується в умовах різких перепадів температур та в міських пробках, то періодичність заміни олії потрібно скоротити до 35-40 тис. км.

Крім планової заміни олії можуть бути ситуації, коли заміну рідини слід зробити негайно. Сигналом для термінової заміни олії є наявність металевого пилу або частинок в олії на стрижні щупа або помітне загусання олії, не пов’язане з її низькою температурою.

скільки, заливати, олії, коробка, 2110

Перевірка рівня олії в коробці ВАЗ 2110

Перевірка рівня масла в коробці ВАЗ 2110 здійснюється за допомогою простого пластикового щупа, на який нанесені спеціальні ризики із зазначенням оптимального рівня речовини в системі.

Ця деталь розташована у верхній частині корпусу коробки у підкапотному просторі. Для перевірки актуального рівня необхідно вийняти щуп, протерти його сухим ганчірком, знову засунути і повторно вийняти – краплі олії на щупі відповідатимуть актуальному рівню.

READ  Jbl reflect mini 2 не вдалося підключитися

Важливо знати: Перевірку рівня масла необхідно здійснювати на прогрітій коробці.

Скільки олії в КПП ВАЗ 2110

Об’єм олії в КПП ВАЗ 2110 з урахуванням заводських стандартів – 3,5 л. Він від кількості клапанів на моторі не залежить, тому що картер скрізь однаковий. При повному зливі слід використовувати цілу каністру.

При заливці в картер може входити більше масла, ніж зазначено в інструкції. Лити понад 3,6 л у жодному разі не потрібно – перелив викликає опір нормальній силі обертання шестерень, підвищує показники витрати пального. Інші неприємні наслідки, які можливі в такому випадку – видавлювання колісних приводів.

Типи трансмісійних рідин

Для КПП ВАЗ 2110 підходять різні види мастильних матеріалів:

Синтетичні олії характеризуються більшою інерційністю. Вони не вступають у хімічні реакції з металевими поверхнями. Синтетика має хороші показники в’яжучої стабільності при різних температурних режимах.

Технологія виробництва напівсинтетичної олії передбачає наявність в її основі мінеральної. Однак покращення експлуатаційних характеристик та фізичних показників відбувається завдяки доданню інноваційних присадок. Різноманітні хімічні добавки допомагають згладити деякі недоліки мінеральної основи.

заміна олії в КПП ВАЗ 2110

Мінералка приваблює автолюбителів низьким ціновим порогом. Але така олія погано переносить сильні та тривалі навантаження.

Найчастіше проводиться заміна напівсинтетичної трансмісійної речовини. Багато власників вважають цей варіант цілком прийнятною «золотою серединою» у співвідношенні витрат та одержуваних результатів.

Кожен вид мастильного матеріалу має свої переваги та недоліки. Яка б речовина не заливалася, не варто змішувати синтетику з мінералкою. Таким кустарним способом не вдасться отримати напівсинтетику. Хоча такі рекомендації часто виникають від практикуючих водіїв.

Коли міняти та яке масло КПП ВАЗ 2110 краще вибрати для заміни

Отже, хоча за регламентом заміна необхідна кожні 75 тисяч, на ВАЗ 2110 олія КПП може втратити свої властивості набагато раніше. Особливо це актуально для мастила, яке залито в агрегат із заводу. Як правило, якщо автомобіль використовується у важких умовах (буксирування причепа, їзда переважно містом, у регіоні має місце різкий та значний перепад температур), інтервал заміни скорочують у два рази.

 • До речі, багатьом цікаво, що буде, якщо не міняти масло у коробці. Насамперед, сильно скоротиться ресурс агрегату. Масло поступово «спрацьовується», забруднюється, присадки перестають працювати, змінюється в’язкість, погіршується захист від зносу, корозії тощо.д.
READ  Заміна масла в компресорі кондиціонера автомобіля

Ще важливо розуміти, що мастило також охолоджує навантажені пари, деталі можуть перегріватись. Результат. стружка, бруд і перегрів виводять з ладу шестірні, підшипники та поверхні. Коробка починає працювати шумно, передачі перемикаються з хрускотом, зростає зусилля при перемиканнях, пропадає чіткість включень і т.п.д.

Що стосується того, як обслужити коробку та яке масло заливати у ВАЗ 2110, а саме в трансмісію, важливо підібрати продукт, що підходить за властивостями та допусками.

У плані брендів вибір досить великий, непогано зарекомендували себе як імпортні продукти (Liqui Moly, Shell і т.п.д.), і вітчизняні (ТНК, Лукойл). У той же час, імпортовані продукти хорошої якості на практиці краще показати себе (особливо в холодний час), тим більш дешевими аналогами (наприклад, Lada Trans KP 80W-85). Виявляється, немає спеціального зв’язування на бренді, вибір здійснюється шляхом в’язкості, з урахуванням особливостей регіону, а сама масла не повинна бути нижчою, ніж GL4.

Необхідний інструмент

ВАЗ-2110 має декілька нестандартних місць розташування коробки, це стосується як інжектора, так і карбюратора. Якщо дренажний отвір розташований у нижній частині коробки та доступ до нього сприяє від спостережної ями або ліфта, легко дістатися до зупинки затоки або шию не буде випущено. Для заміни вам знадобиться:

 • Кейп клавіша 17;
 • суха чиста тканина;
 • твердий тонкий дріт;
 • Порожня ємність 4. 5 літрів;
 • Масляний шприц або воронку;
 • Довгий м’який шланг (25. 30 см);
 • 4. 5 літрів свіжого масла.

Перед початком заміни прогрійте автомобіль і здійсніть поїздку на 5. 7 кілометрів, щоб трансмісійка в КПП розігрілася і стала менш в’язкою.

Логічно визначити обсяг масла перед тим, як заливати його в коробку передач. Згідно з офіційними даними компанії АвтоВАЗ, обсяг становить 3,5 літри з урахуванням масляного фільтра.

У плані в’язкості в коробку ВАЗ 2110 оптимально заливати 75W-90 Gl-4. Ще можна лити олії 75W-85 або 80W-85. Також зазначимо, що можна використовувати олії GL-4/5, проте заливати олію GL-5 не рекомендується, тому що підвищується ризик прискореного зносу синхронізаторів.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS