Скільки прогрівати дизельний двигун узимку

Table of Contents

Чи потрібно прогрівають двигун

Кожного ранку велика кількість водіїв виходить з будинків, сідають у свої машини і запускають мотор на певний проміжок часу. Всім давно відомо, що перед початком руху мотор автомобіля потребує прогріву, але не всі знають для чого.

Для початку спробуємо розібратися, що відбувається з двигуном після повного остигання і що відбувається з ним після першого запуску. Отже, залишивши автомобіль під вікном на цілу ніч, відбувається наступна картина. Якщо час дії – літо, то остигає підкапотний простір та метал випускного колектора, впускна система автомобіля також втрачає свою робочу температуру, крім того, у ній утворюється конденсат. У паливній системі також зменшується тиск.

Крім системи впуску і випуску, вся олія, випадково осіла на деталях двигуна, стікає вниз у піддон і не залишається на верхніх частинах двигуна.

Все це сприяє зменшенню ефективності роботи двигуна, та зменшує його ресурс у процесі запуску. Крім того, взимку відбувається не тільки остигання, а й зледеніння впускної та випускної системи, що перешкоджає нормальній подачі палива та випуску відпрацьованих газів. Конденсат може бути не тільки в колекторі, але і всередині циліндрів. Тепер саме час дізнатися, що відбувається під час прогріву двигуна.

У процесі запуску, двигун починає працювати практично «на суху». Тиск олії поступово відновлюється і деталі починають змащуватися повністю. А це означає, що і колінчастий вал буде обертатися набагато краще, тому що при цьому зменшується тертя між різними деталями.

Паливна система прокачується самостійно або вручну. Для цього в ній створюється великий тиск, а рівень бензину в паливно-повітряній суміші серйозно збільшується. Мотор переходить у режим великих обертів, де досягає робочої температури набагато швидше. Лід зі стінок впускного та випускного колектора починає зникати, після чого процес прогріву прискорюється.

Чи прогрівати двигун взимку – Чи потрібно гріти двигун? І ще 9 питань про зимову експлуатацію авто

Одна з найбільш обговорюваних тем серед автомобілістів – необхідність прогрівання дизельного двигуна взимку. Актуальне це питання для силових установок з турбіною та «атмосферників» однаково. Майже всі водії розділилися на два табори – тих, хто прогріває автомобіль, і тих, хто вважає це марною тратою палива та часу.

Що радять виробники

На питання чи потрібно прогрівати дизельний двигун взимку виробники сьогодні дають однозначну відповідь – «прогрів ДВЗ не потрібний». Варто розібратися, на чому ґрунтується це твердження. Чому раніше ті ж виробники радили прогрівати мотори, а тепер різко змінили свою точку зору.

Багато виробників автомобільних двигунів стверджують, що їхня продукція настільки досконала, що бездоганно працює навіть без прогріву. Починають пояснювати, що раніше і двигуни були примітивні, і олія мінеральна, що науково-технічний прогрес не стоїть на місці. Добре, про воду не кажуть, що мокріша була.

Де ж насправді заритий собака? Перше: виробникам не вигідно, щоб двигун працював довше за гарантійний термін. Чим швидше автомобіль прийде в непридатність, тим швидше власник придбає нову машину. Продаж запчастин та ремонт – додаткові джерела доходу для корпорацій. Навіщо ж упускати цей прибуток? Тому виробникам вигідно розповідати байки, що «наднадійні» сучасні дизелі не вимагають прогріву.

Друга причина, чому фахівці від великих компаній не радять прогрівати двигуни – турбота про екологію. За час, поки дизель прогрівається, в атмосферу викидається велика кількість вихлопних газів. У містах не рідкісна ситуація, коли власник гріє машину 30 хвилин, щоб проїхати 10 хвилин до роботи. У Європі питання екологічної безпеки стоять перед економічною доцільністю. У нас навпаки. Не стверджуємо добре це, або погано, просто наводимо факти.

Цікаво, що ті самі фахівці підтверджують, що основний знос деталей двигуна (близько 75%) відбувається в момент холодного запуску. Тобто вони знають, що мотору не корисно працювати, поки він холодний, але й гріти не радять. Дивно та незрозуміло.

Теорія прогріву дизельного двигуна взимку

Двигуни роблять із металу. Поршні, як правило, виготовляються з легких алюмінієвих сплавів, циліндри – зі сталі або чавуну. При нагріванні та охолодженні ці деталі відповідно розширюються або стискаються. Усі компоненти двигуна виготовлені з високою точністю, щоб забезпечити мінімальний зазор між поршнем та циліндром. Це запорука ефективного використання енергії палива.

Коли двигун холодний, зазори між поршнями та циліндрами не відповідають розрахунковим параметрам. Поки температура не підніметься до робочого рівня, двигун працює не в тому режимі, як передбачив виробник. Якщо дати повне навантаження, зношування деталей збільшиться, що призведе до зменшення робочого терміну або аварії.

Окрім фактора теплового розширення існує ще одна проблема. В’язкість олії. Цей параметр сильно впливає на роботу двигуна. Якщо мастило загусне на морозі, воно не може повноцінно змастити деталі, що призводить до збільшення сили тертя у всіх парах. Зношування багаторазово збільшується, якщо двигун працює під навантаженням.

Очевидно, що рухатися з холодним дизельним двигуном – не найкраща ідея. Виникає інше питання: як прогрівати дизельний двигун узимку. Чи можна зробити це на неодружених оборотах? Яка тривалість оптимальна? Розбираємось разом.

Скільки потрібно прогрівати дизельний двигун узимку

Серед «дизелеводів» щодо цього немає єдиної думки. У цьому таборі сперечаються про те, скільки прогрівати дизельний двигун взимку так само, як і серед власників авто з бензиновими двигунами.

Гріти до переможного

Деякі автовласники впевнені, що дизельний двигун необхідно гріти на холостих обертах доти, доки температура охолоджуючої рідини не підніметься до 70°C. Інший варіант. поки оберти не впадуть до неодружених. Доцільність такого підходу видається сумнівною. Розберемося.

Через конструктивні особливості дизель менше гріється на холостих оборотах, ніж бензиновий мотор, гірше прогрівається взагалі вся машина. Щоб досягти помітного підвищення температури взимку, доводиться виконувати прогрів дизельного двигуна протягом 30 – 40 хвилин. За цей час витрачається помітна кількість пального. Наприклад: трилітровий дизель за 20 хвилин прогріву на неодружених оборотах «спалить» приблизно 200 мл палива.

Помітне підвищення температури силової установки відбувається у перші дві хвилини після запуску. Надалі прогрес зовсім незначний. Чи слід витрачати паливо та час заради невеликого покращення показників? Сумнівно.

Гріти, але без фанатизму

Інші водії на запитання «як прогрівати дизельний двигун узимку», відповідають коротко та ясно: «з розумом». На їхню думку, достатньо дати мотору попрацювати пару хвилин, щоб прогрілося масло в картері, а потім розпочинати рух. Головне – не давати двигуну повне навантаження, доки його температура не підніметься до оптимального рівня. Слідкувати за цим показником можна за датчиком охолоджуючої рідини.

Прибічники цього способу прогріву дизельного двигуна взимку вважають, що у русі двигун прогрівається швидше. Також, коли автомобіль рухається, активніше гріється трансмісія та ходова частина. Все виглядає розумно.

Об’єктивно: як правильно прогрівати дизельний двигун узимку

Якщо дивитися з технічного погляду, прогрів дизельному двигуну взимку життєво необхідний. Якщо враховувати технічні особливості та механіку роботи систем автомобіля, можна розібратися, як прогрівати дизелі.

Двигун при негативних температурах слід запускати при повній подачі пального. Зчеплення вичавлене. Запущений двигун прогрівається протягом двох – трьох хвилин. Частота обертання колінвалу піднімається поступово до середньої. Коли прилад покаже, що рідина, що охолоджує, нагрілася до 40°C, значить, мотор підготовлений до навантажень.

Далі двигун прогрівається в русі на нижчих передачах при невеликих швидкостях. Коли температура рідини, що охолоджує, досягне 75°C, можна рухатися так, як дозволяє обстановка на дорозі.

Щоб полегшити запуск дизеля, потрібно кілька разів увімкнути свічки розжарювання. Ці пристрої вбудовані в конструкцію сучасних дизельних силових агрегатів. Вони допомагають підігріти повітря, яке потрапляє в камеру згоряння. У дизелі спалах відбувається в результаті нагрівання сильно стискається в циліндрі паливно-повітряної суміші. Підігрів повітря полегшить запуск.

Що отримуємо під час виконання такого алгоритму прогріву дизеля? У перші дві хвилини після запуску двигуна масло в картері розігрівається достатньо, щоб повноцінно змащувати циліндропоршневу групу. Плавний початок руху допомагає розігріти мастило трансмісії, «розробити» підвіску. На ходу дизель прогрівається швидше. Витрата палива зменшується. Після 5 хвилин руху можна включити пічку салону, що прискорить нагрівання двигуна.

З точки зору роботи двигуна, «ходівки» та інших систем автомобіля подібний спосіб є найбільш логічним. Практичні спостереження показують ефективність цього методу. Режим початку руху, що щадить, допомагає захистити дизельний двигун від поломки в морозну погоду.

Як робити взимку прогрів дизельного двигуна з турбіною

Рекомендації щодо турбованих дизелів нічим не відрізняються від таких для атмосферних аналогів. Так само слід завести мотор, прогріти його протягом декількох хвилин, і почати рух з низьких обертів на першій передачі. Тривалість прогріву на ходу – близько 5 хвилин, протягом цього часу використовувати не вище третьої передачі. Контролювати прогрів дизеля за температурою рідини, що охолоджує.

READ  Скільки масла в коробці Nissan Almera Classic

Хороший результат дає застосування спеціальних підпускових підігрівників. Також зовсім не зайвим буде полегшити життя своєму двигуну, застосувавши спеціальні присадки – антигелі. Вони не дозволяють дизельному паливу густіти на морозі. У багатьох автовласників виникають складності із запуском дизелів саме через загусне паливо. Особливо складно взимку доводиться, якщо автомобіль заправлений літньою соляркою.

Ми постаралися дати повну відповідь на питання, навіщо і як прогрівати дизельний двигун узимку. Сподіваємось, ви зможете зробити правильні висновки, щоб захистити «серце» свого автомобіля від поломок у морозні дні.

Як (і скільки) потрібно прогрівати дизель взимку

Поки одні запускають мотор і їдуть, інші готові чекати на прогрівання ДВЗ по 20 хвилин і «коптити» у дворі. Чи так потрібний прогрів сучасним дизелям? Ми розповімо.

Є три думки серед сучасних водіїв:

 • і бензиновий, і дизельний ДВЗ потрібно гріти на неодруженому ходу до виходу на робочу температуру;
 • достатньо прогріти мотор 5-7 хвилин, доки кузов чистять від снігу, а скло. від льоду, і можна їхати;
 • двигуну в наш час прогрівання не потрібне, сів і поїхав.

Чи потрібно прогрівати двигун взимку?

Одна з найбільш обговорюваних тем серед автомобілістів – необхідність прогрівання дизельного двигуна взимку. Актуальне це питання для силових установок з турбіною та «атмосферників» однаково. Майже всі водії розділилися на два табори – тих, хто прогріває автомобіль, і тих, хто вважає це марною тратою палива та часу.

Що радять виробники

На питання чи потрібно прогрівати дизельний двигун взимку виробники сьогодні дають однозначну відповідь – «прогрів ДВЗ не потрібний». Варто розібратися, на чому ґрунтується це твердження. Чому раніше ті ж виробники радили прогрівати мотори, а тепер різко змінили свою точку зору.

скільки, прогрівати, дизельний, двигун

Багато виробників автомобільних двигунів стверджують, що їхня продукція настільки досконала, що бездоганно працює навіть без прогріву. Починають пояснювати, що раніше і двигуни були примітивні, і олія мінеральна, що науково-технічний прогрес не стоїть на місці. Добре, про воду не кажуть, що мокріша була.

Де ж насправді заритий собака? Перше: виробникам не вигідно, щоб двигун працював довше за гарантійний термін. Чим швидше автомобіль прийде в непридатність, тим швидше власник придбає нову машину. Продаж запчастин та ремонт – додаткові джерела доходу для корпорацій. Навіщо ж упускати цей прибуток? Тому виробникам вигідно розповідати байки, що «наднадійні» сучасні дизелі не вимагають прогріву.

Друга причина, чому фахівці від великих компаній не радять прогрівати двигуни – турбота про екологію. За час, поки дизель прогрівається, в атмосферу викидається велика кількість вихлопних газів. У містах не рідкісна ситуація, коли власник гріє машину 30 хвилин, щоб проїхати 10 хвилин до роботи. У Європі питання екологічної безпеки стоять перед економічною доцільністю. У нас навпаки. Не стверджуємо добре це, або погано, просто наводимо факти.

Цікаво, що ті самі фахівці підтверджують, що основний знос деталей двигуна (близько 75%) відбувається в момент холодного запуску. Тобто вони знають, що мотору не корисно працювати, поки він холодний, але й гріти не радять. Дивно та незрозуміло.

Теорія прогріву дизельного двигуна взимку

Двигуни роблять із металу. Поршні, як правило, виготовляються з легких алюмінієвих сплавів, циліндри – зі сталі або чавуну. При нагріванні та охолодженні ці деталі відповідно розширюються або стискаються. Усі компоненти двигуна виготовлені з високою точністю, щоб забезпечити мінімальний зазор між поршнем та циліндром. Це запорука ефективного використання енергії палива.

Коли двигун холодний, зазори між поршнями та циліндрами не відповідають розрахунковим параметрам. Поки температура не підніметься до робочого рівня, двигун працює не в тому режимі, як передбачив виробник. Якщо дати повне навантаження, зношування деталей збільшиться, що призведе до зменшення робочого терміну або аварії.

Окрім фактора теплового розширення існує ще одна проблема. В’язкість олії. Цей параметр сильно впливає на роботу двигуна. Якщо мастило загусне на морозі, воно не може повноцінно змастити деталі, що призводить до збільшення сили тертя у всіх парах. Зношування багаторазово збільшується, якщо двигун працює під навантаженням.

Очевидно, що рухатися з холодним дизельним двигуном – не найкраща ідея. Виникає інше питання: як прогрівати дизельний двигун узимку. Чи можна зробити це на неодружених оборотах? Яка тривалість оптимальна? Розбираємось разом.

Скільки потрібно прогрівати дизельний двигун узимку

Серед «дизелеводів» щодо цього немає єдиної думки. У цьому таборі сперечаються про те, скільки прогрівати дизельний двигун взимку так само, як і серед власників авто з бензиновими двигунами.

Гріти до переможного

Деякі автовласники впевнені, що дизельний двигун необхідно гріти на холостих обертах доти, доки температура охолоджуючої рідини не підніметься до 70°C. Інший варіант. поки оберти не впадуть до неодружених. Доцільність такого підходу видається сумнівною. Розберемося.

Через конструктивні особливості дизель менше гріється на холостих оборотах, ніж бензиновий мотор, гірше прогрівається взагалі вся машина. Щоб досягти помітного підвищення температури взимку, доводиться виконувати прогрів дизельного двигуна протягом 30 – 40 хвилин. За цей час витрачається помітна кількість пального. Наприклад: трилітровий дизель за 20 хвилин прогріву на неодружених оборотах «спалить» приблизно 200 мл палива.

Помітне підвищення температури силової установки відбувається у перші дві хвилини після запуску. Надалі прогрес зовсім незначний. Чи слід витрачати паливо та час заради невеликого покращення показників? Сумнівно.

Гріти, але без фанатизму

Інші водії на запитання «як прогрівати дизельний двигун узимку», відповідають коротко та ясно: «з розумом». На їхню думку, достатньо дати мотору попрацювати пару хвилин, щоб прогрілося масло в картері, а потім розпочинати рух. Головне – не давати двигуну повне навантаження, доки його температура не підніметься до оптимального рівня. Слідкувати за цим показником можна за датчиком охолоджуючої рідини.

Прибічники цього способу прогріву дизельного двигуна взимку вважають, що у русі двигун прогрівається швидше. Також, коли автомобіль рухається, активніше гріється трансмісія та ходова частина. Все виглядає розумно.

Об’єктивно: як правильно прогрівати дизельний двигун узимку

Якщо дивитися з технічного погляду, прогрів дизельному двигуну взимку життєво необхідний. Якщо враховувати технічні особливості та механіку роботи систем автомобіля, можна розібратися, як прогрівати дизелі.

Прогрів Дизельного Двигуна. Як правильно ?

Двигун при негативних температурах слід запускати при повній подачі пального. Зчеплення вичавлене. Запущений двигун прогрівається протягом двох – трьох хвилин. Частота обертання колінвалу піднімається поступово до середньої. Коли прилад покаже, що рідина, що охолоджує, нагрілася до 40°C, значить, мотор підготовлений до навантажень.

Далі двигун прогрівається в русі на нижчих передачах при невеликих швидкостях. Коли температура рідини, що охолоджує, досягне 75°C, можна рухатися так, як дозволяє обстановка на дорозі.

Щоб полегшити запуск дизеля, потрібно кілька разів увімкнути свічки розжарювання. Ці пристрої вбудовані в конструкцію сучасних дизельних силових агрегатів. Вони допомагають підігріти повітря, яке потрапляє в камеру згоряння. У дизелі запалення відбувається в результаті нагрівання паливно-повітряної суміші, що сильно стискається в циліндрі. Підігрів повітря полегшить запуск.

Що отримуємо під час виконання такого алгоритму прогріву дизеля? У перші дві хвилини після запуску двигуна масло в картері розігрівається достатньо, щоб повноцінно змащувати циліндропоршневу групу. Плавний початок руху допомагає розігріти мастило трансмісії, «розробити» підвіску. На ходу дизель прогрівається швидше. Витрата палива зменшується. Після 5 хвилин руху можна включити пічку салону, що прискорить нагрівання двигуна.

З точки зору роботи двигуна, «ходівки» та інших систем автомобіля подібний спосіб є найбільш логічним. Практичні спостереження показують ефективність цього методу. Режим початку руху, що щадить, допомагає захистити дизельний двигун від поломки в морозну погоду.

Як робити взимку прогрів дизельного двигуна з турбіною

Рекомендації щодо турбованих дизелів нічим не відрізняються від таких для атмосферних аналогів. Так само слід завести мотор, прогріти його протягом декількох хвилин, і почати рух з низьких обертів на першій передачі. Тривалість прогріву на ходу – близько 5 хвилин, протягом цього часу використовувати не вище третьої передачі. Контролювати прогрів дизеля за температурою рідини, що охолоджує.

Хороший результат дає застосування спеціальних підпускових підігрівників. Також зовсім не зайвим буде полегшити життя своєму двигуну, застосувавши спеціальні присадки – антигелі. Вони не дозволяють дизельному паливу густіти на морозі. У багатьох автовласників виникають складності із запуском дизелів саме через загусне паливо. Особливо складно взимку доводиться, якщо автомобіль заправлений літньою соляркою.

Ми постаралися дати повну відповідь на питання, навіщо і як прогрівати дизельний двигун узимку. Сподіваємось, ви зможете зробити правильні висновки, щоб захистити «серце» свого автомобіля від поломок у морозні дні.

Чому влітку також потрібно прогрівати двигун

Поради

Якщо обов’язковість прогріву двигуна взимку не викликає питань, то з необхідністю прогрівання силового агрегату в теплий сезон багато водіїв можуть посперечатися. Навіть досвідчені автовласники, які мають багаторічний досвід водіння, не можуть дати чітку відповідь, чи потрібно прогрівати двигун влітку, чи можна обійтися без цієї процедури. Додаткову складність вносять і автовиробники, які в посібниках з користування не вимагають обов’язкового прогріву двигуна.

Чи потрібно прогрівати двигун влітку і чому

Існує дві протилежні думки щодо того, варто прогрівати двигун автомобіля в теплу пору року чи ні. Більшість водіїв виступає за прогрів, решта, у тому числі конструктори та інженери заводів-виробників автомобілів, висловлюють протилежну думку.

Робоча температура двигуна становить 90 °C, нормальний діапазон температури роботи двигуна починається від 50 °C. За таких показників створюється необхідний тиск моторного масла і утворюються ідеальні зазори між поршнями та циліндрами. Починати рух автомобіля та підвищувати обороти двигуна раніше, ніж температура досягне хоча б 50 °C, недоцільно. Рух на непрогрітому автомобілі істотно знижує ресурс мотора через надмірне тертя в циліндрах двигуна, викликаного недостатнім тиском масла. Тому прогрів необхідний навіть влітку, тому що навряд чи температура навколишнього повітря і відповідно двигуна авто досягає 50 °C.

READ  Як виставити запалення на ВАЗ 2106

Однак існує і думка, що висловлюється інженерами та конструкторами компаній-виробників автомобілів. За їх словами, прогрів двигуна влітку не несе жодного практичного сенсу, до того ж має кілька мінусів:

У деяких європейських країнах прогрів дизельних двигунів у житлових зонах взагалі заборонений. Однак думку представників компаній-виробників не можна ставити в основу — навряд чи їх можна назвати зацікавленими в максимально довгому ресурсі двигуна.

Як часто буває, істина лежить десь посередині. Дійсно, старі карбюраторні двигуни потрібно прогрівати навіть влітку. Що стосується інжекторних автомобілів, мотори яких управляються ЕБУ, то їх теж варто прогрівати. Досягати необхідної температури двигуна і необхідної суміші моторного масла можна по-різному:

 • при русі з помірним навантаженням двигуна, тобто на знижених оборотах;
 • залишаючи мотор на неодружених оборотах до того моменту, поки силовий агрегат не прогріється.

Скільки прогрівати

Час, який витрачається на прогрів двигуна в літній період, може різнитися залежно від типу двигуна та коробки передач. Старі карбюраторні мотори вимагають досить тривалого прогріву. до 2-3 хвилин. Дизельні двигуни у літній період необхідно прогрівати близько однієї хвилини. Автомобілі з АКПП потрібно прогрівати довше. близько 2-3 хвилин.

Сучасні бензинові інжекторні двигуни з МКПП влітку прогріваються за 30 секунд. Вказаного часу якраз вистачає на те, щоб зручно сісти в крісло, увімкнути фари, застебнути ремінь безпеки та почати рух. Тому прогрівання двигуна практично непомітне, хоча за фактом він здійснюється.

Поради спеціалістів

Правильний прогрів двигуна вимагає дотримання деяких правил:

 • важіль перемикання механічної коробки передач повинен перебувати у нейтральному положенні;
 • при прогріві не можна підвищувати обороти холостого ходу (підгазовувати);
 • автомобілі з АКПП прогрівають, перевівши важіль у положення “Parking”, після того, як необхідна температура буде досягнута і оберти холостого ходу знизяться, слід перевести селектор у положення “Drive” і почекати ще дві хвилини;
 • не варто зайве прогрівати двигун. як тільки температура увійде в робочий діапазон, слід почати рух, інакше краще заглушити двигун;
 • після того, як автомобіль рушить, необхідно давати двигуну помірне навантаження і не підвищувати обороти мотора, поки машина не проїде пару кілометрів.

Для більшості сучасних автомобілів прогрівання двигуна в літній період займає мінімум часу. від 30 секунд до декількох хвилин. Але навіть після того, як температура двигуна досягне оптимальних значень, не рекомендується давати серйозне навантаження двигуну ще кілька хвилин. Правильний прогрів двигуна збереже ресурс силового агрегату та допоможе прослужити йому ще довгі роки.

Чи потрібно прогрівати дизельний двигун взимку

Одна з найбільш обговорюваних тем серед автомобілістів – необхідність прогрівання дизельного двигуна взимку. Актуальне це питання для силових установок з турбіною та «атмосферників» однаково. Майже всі водії розділилися на два табори – тих, хто прогріває автомобіль, і тих, хто вважає це марною тратою палива та часу.

Дизельний двигун. що не можна робити на дизелі. Турбодизель. ПРАВИЛА експлуатації.

Особливості прогріву дизельного двигуна взимку

Багато автомобілістів знають, що дизельне паливо відрізняється за типами сезонності. Так для літнього типу солярки температура використання не повинна опускатися нижче за 0 градусів. Зимовий тип дизельного палива можна використовувати при морозах до 30 градусів Цельсія. У більш екстремальних температурних умовах рекомендується використовувати арктичне дизельне паливо взимку. Всі ці типи дизельного палива відрізнятимуться такі характеристики:

Також дуже важливу функцію в турбодизельному двигуні має свічка розжарювання. Без цих свічок двигун не заведеться, якщо температура повітря буде нижчою за 5 градусів тепла. Свічки розжарювання потрібні для того, щоб нагріти повітря в камері згоряння. На панелі приладів автомобіля з дизельним двигуном буде встановлено індикатор свічок розжарювання. Він буде спалахувати перед кожним включенням запалення, і тухнути після того, як свічки розжарювання нагріють повітря в камерах згоряння до певної температури. Зазвичай цей час залежить від температури навколишнього середовища та становить до півхвилини. Після того як погас індикатор свічок розжарювання, можна заводити турбодизельний двигун.

Також дуже важливу функцію в турбодизельному двигуні має свічка розжарювання. Без цих свічок двигун не заведеться, якщо температура повітря буде нижчою за 5 градусів тепла.

Крім того, турбодизельного двигуна в зимовий ранок не завадить обігрів спеціальними підігрівачами. Подібне обладнання можна знайти в автомобільних магазинах та на ринках автозапчастин. Існує стаціонарні підігрівачі, які встановлюються як навісне обладнання для дизельного двигуна. Вони мають вилку, яку можна вставити в розетку електромережі 220 В.

Такими спеціальними підігрівачами дизельних двигунів користуються автомобілісти в європейських північних країнах. Справа в тому, що там заборонено прогрівання турбодизеля. Так, на території Австрія власник дизельного автомобіля може бути оштрафований, якщо він заведе дизельний двигун для прогріву хоча б на півхвилини, за які він встигне зчистити сніг із лобового скла своєї машини.

Необхідно правильно підбирати дизельне пальне для певної пори року. Крім зимового та літнього палива також є арктичне, яке знадобиться лише за найнижчих температур від.40 градусів за Цельсієм. При використанні літнього пального взимку солярка перетвориться на своєрідне желе, через що прогріти її буде неможливо, крім цього, це призведе до засмічення фільтрів для повітря та палива.

Щоб оптимізувати температуру в камері згоряння під час сильного холоду, можна спробувати три-п’ять разів переключити запалювання. Тоді прогріти двигун буде простіше і швидше.

Взимку для прогріву дизеля з турбіною знадобиться п’ять-десять хвилин, а влітку близько 2-х хвилин. Більше не потрібно, оскільки це призведе до перегріву двигуна.

Для того щоб здійснити прогрів необхідно спочатку запустити мотор, протягом перших двох-трьох хвилин він повинен функціонувати на неодружених оборотах і тільки після цього можна рушати з місця. Він не зможе досягти потрібної температури за цей час і продовжить нагріватись вже на ходу.

Також рекомендується не рухатися з місця, доки температура не досягне хоча б п’ятдесят градусів влітку і на десять більше взимку.

Прогрівання двигуна взимку: як не нашкодити своєму авто

Кожен автомобіліст із настанням морозів починає замислюватися, чи потрібно прогрівати двигун. З цим питанням дуже важко, адже в інтернеті інформації дуже багато, але яка з них є вірною – незрозуміло.

ТСН.Авто підготувало вам поради, як краще прогрівати двигун авто.

Раз і назавжди запам’ятовуємо, що двигун авто прогрівати треба. Але лише певна кількість часу. Коли двигун холодний, вся олія стікає в піддон і мастильна плівка на стінках металу також потроху стікає. Коли ви запускаєте двигун, перші секунди він працює у жорсткому режимі. Потім масляний насос починає закачувати масло та розкидати його по стінках блоку та іншим рухомим деталям.

Знаючи цю інформацію, ви напевно подумаєте, що чим більше прогрієш, тим краще – ні. Тут у гру входить інша проблема – коли автомобіль працює на холостому ходу, масляний насос працює, але на мінімальній потужності, тому масло надходить не у всі канали та місця. Особливо ця проблема стосується великих двигунів, в яких головки знаходяться далеко один від одного. Також, коли пробіг автомобіля перевалює за 100 тисяч, маслонасос вже втрачає свою потужність і не дає того тиску, який потрібний. Саме тоді і з’являються ті страшні задираки на стінках циліндрів і підвищується знос інших вузлів двигуна.

Тому кожен сучасний автомобіль після запуску двигуна переходить у режим прогріву та продування каталізаторів. Все, що вам потрібно. дочекатися, поки оберти впадуть до 1000, і починати потроху їхати. На малій швидкості автомобіль швидше прогріється, а двигун не постраждає.

Нещодавно зірковий український автогонщик дав дієві поради, як запустити дизельний двигун у морози.

Не пропускайте цей розділ, адже саме він – ключ до розуміння того, чи треба прогрівати дизельний двигун узимку. Щоб не втомлювати розумними термінами, постараюся пояснити все простими словами.

Тертя

Почнемо з простого. Мотор – складний механізм. У ньому багато деталей, які труться одна про одну. Всі ми знаємо, що при терті відбувається: А. нагрівання дотичних поверхонь і Б. знос тертьових деталей. Що сила тертя, то сильніше нагріваються і зношуються деталі.

Щоб знизити силу тертя, хтось у давнину здогадався наносити жирну речовину на поверхні, що труться (наприклад, на лижі і полозья саней). Як ви розумієте, результат не забарився. сани поїхали швидше, лижники. далі. Для ДВС також свого часу розробили мастильний матеріал – моторне масло.

Моторне масло

Робочий агрегатний стан моторного масла має бути рідким. Саме в цьому випадку всі деталі двигуна змащуються належним чином: на стінках циліндрів, між вкладишами шатунів і шийками колінвала.д Присутня тонка масляна плівка. Саме плівка, причому рідка – тільки тоді коефіцієнт тертя між деталями набуває мінімальних значень.

У процесі експлуатації двигунів внутрішнього згоряння в різних погодних умовах стало зрозуміло, що при низьких температурах моторне масло починає загусати, і мотор крутиться не так охоче, як раніше. Причиною є підвищений коефіцієнт тертя. Зрозуміло, що підвищення сили тертя згубно позначається на ресурсі двигуна, тому було прийнято рішення про створення спеціальних моторних масел для негативних температур, якими ми всі користуємося в зимовий час.

Сучасні синтетичні масла мають низьку температуру замерзання, однак наївно вважати, що вони мають робочі характеристики нижче.20.25 градусів Цельсія. Так, більшість повністю відповідних стандарту SAE масел 5W40 має ефективність лише до.25 градусів. Це офіційні дані. На практиці ж, на такому морозі рідина стає в’язкою, говорити про оптимальне змащення деталей я б уже не став.

Дизельне паливо

Дизельне паливо, на відміну від бензину, за низьких температур густіє і замерзає. Це перша причина того, чому дизель у нас не такий популярний, як у Європі, наприклад. Друга причина, теж важлива. те, що дизпаливо, вироблене в нашій країні, відрізняється від закордонного. Я не говорю, що у нас виробляється неякісний продукт, тому що поняття якості залежить від технічних вимог. Наше паливо цілком якісне, але найчастіше не відповідає регламентованим вимогам закордонних автовиробників. Так ось, використання палива з невідповідними регламентами вимогами призводить до неправильної роботи силового агрегату. А це, зрештою – до несправності високотехнологічної паливної апаратури та двигуна.

READ  Заміна передніх гальмівних колодок ВАЗ 2105

Дивіться, якщо у бензинового мотора зимовою проблемою є тільки застигання моторного масла, то дизельний двигун додає ще й застигання палива. Виходить, у разі бензину немає проблеми подати його в камеру згоряння в рідкому вигляді. Отже, ніщо не заважає у камері згоряння створити паливо-повітряну суміш. На процеси подачі, сумішоутворення, згоряння та вихлопу мороз ніяк не впливає.

Дизпаливо, навіть ненабагато більш в’язке, ніж потрібно, вже важко буде проходити через паливну магістраль. Паливний насос працюватиме в натяг, паливний фільтр забиватиметься, перешкоджаючи проходженню палива ще більше. Форсунки не зможуть правильно розпорошити в газоповітряній суміші потрібну кількість палива. Навіть якщо до камери згоряння і дістанеться щось, то цього явно не вистачатиме для оптимальної роботи двигуна.

ДИЗЕЛЬНИЙ ДВИГУН. Особливості експлуатації дизельного двигуна взимку.

Для того, щоб знизити ризик парафінізації та подальшого замерзання дизпалива при низьких температурах, свого часу були розроблені так звані «зимові» та «арктичні» сорти. Їхньою відмінністю є нижча точка замерзання. Так, наприклад, у зимового ДП вона дорівнює.30 градусів Цельсія, а у арктичного – мінус 55.

Як і у випадку з моторними оліями, наївно вважати, що експлуатувати машину можна до вказаних значень включно. Нагадаю: для нормальної роботи силового агрегату необхідне лише рідке паливо. Є навіть таке поняття, як «температура фільтрації». На нього і треба орієнтуватися. Літнє дизпаливо залишається повністю рідким до нульової температури (замерзає при.10), зимове залишається рідким до.25, арктичний – до мінус 30-35 (залежно від виробника).

Оптимальний час прогріву дизельного двигуна взимку під час руху становить близько 8-10 хвилин. Цього часу достатньо, щоб рідина, що охолоджує, прогрілася до 40-50 градусів. Для того, щоб здійснити прогрівання дизельного двигуна взимку необхідно включити запалення та завести мотор.

Заводити автомобіль, якщо ви ним довго не користуєтеся, краще двічі на тиждень. Двигун треба прогріти до робочої температури. 90-105С, за часом це займає близько 20-25 хвилин. Тривалі простої для автомобіля небажані, техніка добре працює, коли вона активно експлуатується, щодня.

Взимку прогрів дизельного двигуна з турбіною повинен здійснювати приблизно 5 – 10 хвилин, а влітку трохи більше двох хвилин. Це дозволить досягти найкращого результату та уникнути перегріву.

Час прогріву двигуна залежить від температури повітря. Наприклад, влітку достатньо всього 1 хвилини, навесні та восени, якщо на вулиці від 10 до 15◦С, – близько 3 хвилин, а в період, коли температура прагне до нуля – близько 5 хвилин. Прогрів двигуна автомобіля взимку, як правило, займає від 7 до 15 хвилин.

При температурі від 0° до мінус 10° потрібно приблизно 2-3 хвилини. За цей час двигун вийде на робочу температуру, прогріються всі технічні рідини для подальшого руху. Для прогрівання салону автомобіля потрібно не менше 5 хвилин.

Скільки триває прогрів автомата за різної температури

Якщо «за бортом» мороз від.5 до.20 °C, правильний прогрів триває близько 5 хвилин, поки датчик температури охолоджуючої рідини покаже 60 80 °C. Потім можна рушати і рухатися на оборотах від 1300 до 3000 протягом 5 хвилин.

Прогрівання дизельного двигуна взимку

Навіть сьогодні питання гріти чи ні, актуальний навіть сьогодні. Автомобілісти, переважно діляться на 2 табори, одні кажуть, що потрібно, а інші затверджують протилежне. Автовиробники в інструкціях з експлуатації пишуть, що гріти двигун необхідно на холостому ходу. Але як і скільки гріти дизель взимку?

скільки, прогрівати, дизельний, двигун
 • Гріти дизель на неодруженому ходу поки не прогріється силовий агрегат.
 • Прогрівати близько 3-5 хв доки очищаєте машину від снігу.
 • Сісти в машину, завести і одразу поїхати.

Скільки прогрівати дизельний двигун із турбіною взимку?

Поки одні запускають мотор і їдуть, інші готові чекати на прогрівання ДВЗ по 20 хвилин і «коптити» у дворі. Чи так потрібний прогрів сучасним дизелям? Ми розповімо.

Є три думки серед сучасних водіїв:

 • і бензиновий, і дизельний ДВЗ потрібно гріти на неодруженому ходу до виходу на робочу температуру;
 • досить прогріти двигун 5-7 хвилин, поки кузов чистять від снігу, а скло від льоду, і можна їхати;
 • двигуну в наш час прогрівання не потрібне, сів і поїхав.

моторне масло

Масло утворює захисну плівку і зберігає внутрішні тертьові частини двигуна від передчасного зносу. При морозі.20 градусів навіть малов’язка олія густіє, що ускладнює прогрів двигуна. А в перші 30-40 секунд після запуску двигуна певні його компоненти навіть зазнають масляного голодування. В результаті і без того стресовий холодний пуск дизеля взимку перетворюється на випробування на виживання.

Масляний насос насилу прокачує в’язке масло по системі, сама мастило провертається ледве-ледве і навіть загрожує забити фільтри.

Так ось прогрів двигуна перед поїздкою забезпечує нормальну плинність олії воно буде доставлене по всій мастильній системі мотора, покриє захисною плівкою елементи і запобігає пошкодженню на агрегаті, що працює під навантаженням.

ресурс двигуна

Під впливом негативних температур геометрія металевих елементів ДВЗ змінюється вони стискуються і зменшуються у розмірі, що викликає появу надмірних зазорів та люфтів. Крім того, навантаження на дизельний двигун вище, ніж на бензиновий вся справа у високому ступені стиснення палива. Тобто зношування працюючих елементів дизеля істотно зростає.

У цьому випадку попередній прогрів допоможе повернути металу початкову форму, прибрати зазори та запобігти надмірному навантаженню на поршні.

паливо

Дизельне паливо втрачає плинність на морозі і може замерзнути прямо в паливній системі. У такому випадку водій може завести двигун і той запуститься на залишках ДП в системі, а ось свіже пальне не пройде через забитий парафіном фільтр і двигун заглухне через пару сотень метрів у русі.

Тому має сенс почекати 5-10 хвилин і переконатися, що система подачі палива працює справно, воно не загусне і нормально подається в циліндри.

коробка передач

Рідина ATF (трансмісійна олія) в автоматичній коробці передач на морозі загусає теж. І її прогрів до необхідної температури обов’язкова умова нормальної роботи “автомата”. Тільки в рідкому маслі перемикання передач здійснюватиметься чітко та плавно, а сама коробка прослужить досить довго. В іншому випадку елементи АКП швидко вийдуть з ладу, а масло вимагатиме заміни.

Для МКП теж попередній прогрів олії всередині коробки зайвим не буде: водій відчуває, як важко прокручуються шестірні «механіки» в маслі, що загустіла на морозі, при перемиканні передач.

Comfort водія

У деяких моделях автомобілів повністю прибрати лід зі скла, зсередини та зовні, не вийде до того моменту, поки з дефлекторів пічки не піде тепле повітря. Та й сидіти в теплому салоні набагато приємніше. Всі ці умови забезпечить тільки попередньо прогрітий мотор.

Тому має сенс орієнтуватися на момент, коли з повітроводів почне надходити тепле повітря і лише після цього починати рух.

Чому гріти дизель взимку не варто

Аргументи противників попереднього прогріву дизельного ДВЗ взимку такі:

 • Тривалий прогрів ДВЗ на холостому ходу шкодить екології та здоров’ю людей тому в багатьох країнах законодавчо обмежений час прогріву двигуна у дворах житлових будинків.
 • Сучасні турбодизелі мають систему прямого впорскування палива починати рух можна відразу ж, тому що масляна плівка не змивається з гільз і мотору нічого не загрожує.
 • Режим холостого ходу шкодить мотору адже не окремі автовиробники в інструкціях забороняють холостий хід понад 5-10 хвилин. Оптимально для всіх ДВЗ працювати під постійним навантаженням від коліс при рівномірному обертанні коленвала в русі.
 • Коли машина стоїть з двигуном, витрата палива сильно збільшується.
 • Прогрів на холостому ходу знижує ресурс мотора, адже його пробіг визначається не кілометражем, а відпрацьованими мотогодинами.
 • Прогрів в режимі ХХ особливо шкідливий великогабаритним дизелям, тому що їх деталі камери згоряння все одно не прогріваються до робочої температури, в результаті пальне не догоряє, потрапляє в картер ДВЗ, змішується з моторним маслом, погіршуючи якість мастила. А ще потрапляє до каталізатора, перегріваючи його.
 • Дизельний мотор все одно гріється тільки в русі, скільки ти його не прогрівай в режимі холостого ходу.

Єдине правильне рішення

Як бачимо, все ж таки попередня підготовка до поїздки в умовах морозу дизелю потрібна. Але прогрівати на неодружених мотор потрібно з розумом, щоб не витрачати марно паливо, моторесурс і не шкодити навколишньому середовищу та людям.

Наприклад, запустити мотор і відправитися зчищати сніг з машини.

За пару хвилин роботи на холостому ходу моторне та трансмісійне масло відновить свою плинність, зазори між елементами ДВС прийдуть у норму, а ви переконаєтеся, що паливо в баку не замерзло і нормально прокачується магістралями.

 • В середньому, на прогрів дизельного двигуна навіть у холод достатньо 5-10 хвилин. Як тільки двигун почне працювати стабільно і прогріється хоча б до 40-50 градусів, можна вирушати в дорогу.

Остаточно дизель вийде на робочу температуру вже в русі головне, не перевантажувати його перших 1-2 км шляху: рухатися плавно, на підвищених передачах, не розкручувати двигун вище 2 2,5 тис. об/хв, не гальмувати та не прискорюватися різко. Пам’ятати про те, що прогрівається не тільки ДВЗ, але й трансмісія та ходова частина.

Про те, як полегшити запуск дизеля взимку, дізнаєтесь тут.

Паливні дизельні форсунки знайдете у нашому каталозі

| Denial of responsibility | Contacts |RSS