Table of Contents

Скільки літрів олії в передньому мосту Niva

Реєстр.: 06.12.2004Тем / Повідомлень: 4030 / 23189Звідки: МоскваВік: 66Авто: 21214M, 2013 гв.

У мостах через гіпоїдну головну передачу масло повинно бути неодмінно GL-5 або GL4/5 – не нижче.

У КПП і роздатці масло повинне бути не нижче GL-4, але в нивську (та інші класичні коробки) цілком допустимо заливати GL-5 або GL4/5.

Деякі намагаються декларувати заборону на GL-5 у КПП, але це помилка. Справа в тому, що цю олію не можна лити в коробки передньопривідних ВАЗів, оскільки в них використані бронзові синхронізатори, на які негативно впливають сірчисті присадки, що неминуче містяться в GL-5. Але в класичних КПП (у тому числі – і в нивській) синхронізатори латунні, вони не бояться цих сірчистих присадок.

Тому у всі вузли трансмісії зручно лити лише один вид олії категорії або GL-5, або GL-4/5 і не морочитися.

Олія у трансмісію заливається на 40-50 тисяч кілометрів, а це два-три роки. Тому вкрай не рекомендую економити на цій олії. Розділіть вартість масла нормального, зарубіжного виробника на 24 або 36 місяців, і вартість його виявиться мізерно малою в порівнянні з місячною витратою бензину.

Наприклад, 5 літрів коштують 4000 рублів. Ділимо на 30 (2,5 роки) і отримуємо 133 рублі. 4 з невеликим літра бензину. А скільки ви спалюєте бензину на місяць?

Дуже важливо: беріть олію у надійному джерелі, у дилера. І уникайте всіляких вітчизняних говноїлів!

Зауважу, що на перших двох Нивах я заливав мінералку Mobilube HD 75W-90 GL5. Тоді КПП були старого зразка, вони ламалися, але при переборках синхронізатори міняти не доводилося.

Заправні об’єми, л:Картер коробки передач 1.6Картер заднього моста 1.3Картер роздавальної коробки 0,79Картер переднього моста 1,15

Ці цифри – орієнтовні, олія заливається при заміні до нижнього краю заливного отвору.

Виходить, що до ТО потрібно приготувати 5 літрів, але зазвичай купую 6 літрушок. І залишається запас на долив. або на наступне ТО.

У КПП бажано залити грам 200 лишок. Для цього можна піддомкратити машину з лівого боку, а якщо машина вивішена на підйомнику, залити спочатку до отвору, потім різко “плюнути” надлишок, заткнути отвір пальцем, потім швидко закрутити пробку.

Заміна мастильної рідини на двигуни машини – нескладна процедура, виконати яку можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Головне у цій справі знати, яке масло і куди заливати. Якщо говорити про ВАЗ 4×4 2121 Niva, то у двигуні має бути приблизно 3,75 л нафтопродукту. Причому заливати необхідно одну марку олії, різні типи не можна змішувати. В іншому випадку буде зіпсовано всю пропорцію. При змішуванні мінерального та синтетичного зразка вийде субстанція низької якості. У ній утворюються шматки, які прийнятні для нормальної роботи вузла.

Покрокова інструкція:

 • Прогріти двигун. Таким чином покращиться плинність старої олії, що полегшить процес її вилучення з агрегату;
 • Заглушити двигун і залишити на п’ять хвилин. За цей час нафтопродукт збереться у піддоні;
 • Зняти болт, що знаходиться на зовнішній частині двигуна;
 • Злити стару рідину в посудину;
 • Закрити отвір через яке масло витікало;
 • Залити нафтопродукт у горловину у такій кількості, щоб промити елемент;
 • Увімкнути мотор. Авто має попрацювати кілька хвилин;
 • Вимкнути і аналогічним чином злити рідину, в якій скупчився бруд;
 • Залити нову олію у необхідному обсязі. Для перевірки використовується спеціальний щуп з мітками.
READ  Заміна олії в МКПП Kia Spectra

Заміна мастильних рідин передбачена не тільки для двигуна, але й інших вузлів машини ВАЗ 4×4 2121 Niva. Місця, обсяги заправки, найменування олій наведено у таблиці.

Яку олію та скільки рідин заливати в LADA 4×4 2121 Niva

Місце заправки/мастила

Об’єм заправки, літрів

Найменування олії/рідини

скільки, олії, передньому, мост, niva
Паливний бак

42 (65) Автомобільний бензин із октановим числом 93, 95 Система охолодження двигуна

(включаючи систему опалення салону)

Охолоджуюча рідина з температурою замерзання не вище.40°С

Остання рекомендація АвтоВаза

Sintec Antifreeze Lux G12

Система змащення двигуна

(включаючи масляний фільтр)

Моторні масла (з рівнем якості за API: SG, SH, SJ, SL, SM, SN)

Запис швидше для себе, але може комусь ще знадобиться. Так як після покупки поміняв масло тільки в двигуні, а в трансмісії взагалі не зрозуміло що і скільки, замислююся про зміну олій у коробці, роздаванні та мостах. Знати б ще що за трансмісійну олію залити, щоб виття роздатки зменшити, було б добре.

Паливний бак 58.0 л Система охолодження двигуна 8,0 л Система змащення двигуна 3,75 л ,15 лБачок омивача вітрового скла 5,0 лБачок омивача двері задка 2,0 лПередній амортизатор 0,15 лЗадній амортизатор 0,215 лГідропідсилювач керма 1,7 лКондиціонер: холодоагент 0,6

Как залить масло в мосты на Ниве если нет нагнетателя.

Місця мастила, заправки, обробки

Моторні масла тип СУПЕР (класифікація по SAE; API) Система змащення двигунів Клас в’язкості по SAE: 5W-30: від –25 до 20 С5W-40: від –25 до 35 С10W-30: от.20 до 30 С.40: от.20 до 35 С15W-40: від –15 до 45 С20W-40: від –10 до 45 Рівень експлуатаційних властивостей: за API SG, SH, SJ за ASEA A2 за CCMC G3, G4

Трансмісійні масла (класифікація за SAE; API)Коробка передач, Роздавальна коробка Клас в’язкості по SAE: 75 W-90; 80 W-85; 80 W-90;Рівень експлуатаційних властивостей: за API: GL-4 або універсальні: GL-4/ GL-5Передній міст, Задній міст, Рульовий механізм Клас в’язкості по SAE: 80 W-90; 85 W-90;Рівень експлуатаційних властивостей: по API: GL-5 або універсальні: GL-4/ GL-5Гідропідсилювач керма: Pentosin Hidraulik Fluid CHF11S VW52137

Консистентні змащенняШарніри приводу передніх коліс ШРУС-4М валів 158 ТУ 38.101320 ЛСЦ-15 ТУ 38 УРСР 201224Шарнір проміжного ЕСМА ТУ 400-Ф-ЕХ-01-92карданного валу ЛЗ-ПЖЛ-00 ТУ 0254-312-004 116

Система гідроприводу гальм та зчеплення Гальмівні рідини тип DOT-4 SAE J 1703, FMSS116

Проведення заміни олії

Розберемо докладно, як змінити олію в мостах. Основні етапи процедури ідентичні заміні мастила у роздавальній коробці. Спочатку рідина у редукторах прогрівається. Для цього треба проїхати близько п’яти кілометрів. Потім автомобіль заганяється на оглядову яму, естакаду чи витяг. Відпрацювання зливається у підготовлену тару. Оцінюється її стан на наявність бруду та металевих суспензій. Заливається нове мастило. Перевіряються можливі витікання. Також потрібно прочистити сапуни обох мостів. Заливні отвори є контрольними отворами для перевірки рівня мастила. Рідина має бути на рівні цих отворів.

замена масла передний мост Нива 21213

Яке масло для коробки Chevrolet ВАЗ 2121 слід вибрати?

Chevrolet Niva є повно приводним автомобілем. Правильно підібрана олія для роздатки, а також всіх мостів позашляховика є гарантією довготривалої роботи всіх механізмів трансмісії авто. Олія сприяє зменшенню тертя, а отже період зносу деталей суттєво збільшується. Нижче наведено характеристики заправних рідин для Chevrolet ВАЗ 2121, взяті з офіційної інструкції з експлуатації машини.

Яку олію слід вибрати

Досвідчені водії знають, яку олію заливати в мости ВАЗ 2121, і скільки її потрібно. Олія в редуктор заднього моста ллється така сама, як і в передній міст. Для мостів за офіційною інструкцією потрібно мастило типу 80W90, 85W90 зі специфікацією API GL-5/GL-4. Бажано міняти масло на засіб такого ж типу та виробника. Вибирайте з надійних виробників відомих брендів: Лукойл, Шелл, Кастрол, ТНК та ін. Можна також застосовувати популярне універсальне мастило 75W90.

Для проведення процедури заміни необхідний наступний обсяг рідини:

 • картер переднього моста – 1,15 літри;
 • картер заднього моста – 1,3 літри.

Заміна олії в редукторі переднього мосту

Заміна олії в передньому мосту ВАЗ 2121 Chevrolet своїми руками виконується в наступному порядку:

 • Відкрутіть зливну пробку ключем на 12 і повністю злийте відпрацювання в ємність. Пам’ятайте, що рідина гаряча.
 • Очистіть пробку та краї отвору, замініть прокладку, змастіть все це герметиком.
 • Поверніть зливний затор на місце.
 • Відкрутіть заливну пробку ключем на 17. Заливний отвір знаходиться з лівого боку по ходу руху.
 • Залийте мастило спеціальним шприцом або пристроєм.
 • Закрутіть заливну пробку.
 • Перевірте витоку. На цьому зміна трансмісійної рідини закінчено.
READ  Як запустити двигун з брелка Starline

Підготовка до заміни олії в мостах Chevrolet ВАЗ 2121

Заміна олії в мостах транспортного засобу ідентична процедурі заміни рідини в роздавальній коробці. Слід загнати позашляховик на оглядову яму чи підйомник. За обсягом олії потрібно стільки ж, як і для трансмісії. Перед заміною олії слід прогріти Niva. Далі знадобиться ключ на 12. шестигранник, торцева головка на 17 з коміром, тара для зливу відпрацьованого масла, ганчірка. Також слід подбати про наявність заправного шприца.

Злив та заливка олії в роздатку Chevrolet Niva

Насамперед слід відкрутити зливну пробку. Потім зливається масло у підготовлену тару. 2. Перевіряється старе масло щодо виявлення металевої стружки. Також варто звернути увагу на вбудований магніт — оглянути його. 3. Домішки та забруднення на пробці слід очистити. Після пробку варто закрутити назад. 4. Заливний отвір має пробку, що закручується, її слід відкрутити. 5. Трансмісійна олія заливається через заправний шприц. 6. Піддається огляду та очищенню вентиляційний клапан. 7. Необхідно запам’ятати або відзначити в блокноті пробіг, який був на авто в момент заміни олії.

Детальніше заміна олії в роздатці ВАЗ 2121 показано у хорошому відео нижче.

Заміна олії в мостах позашляховика Chevrolet Niva

Для даної процедури рекомендується дотримуватись ТО транспорту, а також правила з ремонту позашляховика. Заміна олії в мостах автомобіля має відбуватися кожні 40 тисяч кілометрів (стосується випадків експлуатації ВАЗ 2121 у нормальних умовах). Якщо ж автомобіль експлуатується у більш важких умовах, то заміну олії варто проводити набагато раніше.

Коли потрібно міняти

Для профілактики, згідно з інструкцією виробника, слід виконувати періодичну зміну мастила обох мостів авто через кожні 45 тисяч кілометрів пробігу або через три роки експлуатації. Якщо машина часто експлуатується за бездоріжжям або за низьких температур, цей інтервал слід зменшити. Також поява зовнішніх порушень роботи трансмісії, обумовлених свистом, підвищеним гулом, стукотами при рушанні з місця та на швидкості сигналізує про необхідність перевірки рівня та якості трансмісійної рідини.

Після покупки уживаного автомобіля, після капітального ремонту потрібно також змінювати мастило. Чим більше стає пробіг (особливо після 100 тисяч кілометрів), тим частіше має проводитися таке ТО.

Етапи заміни олії в мостах Chevrolet ВАЗ 2121

Відкручується пробка зливу. 2. Оглядається магніт болта, щоб визначити, чи є на ньому стружка. За відсутності стружки болт вкручується назад. 3. Зливається відпрацьована олія у підготовлену ємність. 4. Зливна пробка загортається і затягується. дана процедура стосується заднього моста. 5. Відвертається заливна пробка. 6. За допомогою шприца заправки вливається масло в необхідному обсязі. 7. Заливна пробка загортається, затягується. знову йдеться про задній міст.

Детальніше заміна олії в передньому мосту Chevrolet ВАЗ 2121 показана у відеоролику.

Замена масла в переднем мосту Нива Шевроле

Подробиці заміни масла в задньому мосту Chevrolet ВАЗ 2121 дивіться у відеоролику.

Отже, самостійно поміняти масло в Niva зможе навіть недосвідчений водій, якщо дотримуватися всіх необхідних і наведених вище рекомендацій. Якщо у Вас виникли питання щодо заміни масла в трансмісії ВАЗ 2121, задавайте їх у коментарях — наші фахівці дадуть відповідь на них.

Використання якісних трансмісійних рідин для будь-якого автомобіля є головним фактором запобігання несправностям та продовженню терміну експлуатації. З часом мастило втрачає свої захисні властивості. Тому правильна та своєчасна заміна олії у всіх механізмах трансмісії буде запорукою надійної роботи транспортного засобу. Олію в мостах Chevrolet ВАЗ 2121 можна змінити як на СТО, так і своїми руками за наявності певного досвіду.

Якісна олія покриває поверхні механізмів захисною плівкою. При цьому знижується коефіцієнт тертя, краще відводиться тепло.

скільки, олії, передньому, мост, niva

Особливістю трансмісії повнопривідного Chevrolet Niva є наявність двох мостів: переднього та заднього. Це дозволяє автомобілю легко долати бездоріжжя. Але додатково збільшується потреба у якісному обслуговуванні.

Заміна олії в мостах позашляховика Chevrolet Niva

Для даної процедури рекомендується дотримуватись ТО транспорту, а також правила з ремонту позашляховика. Заміна олії в мостах автомобіля має відбуватися кожні 40 тисяч кілометрів (стосується випадків експлуатації ВАЗ 2121 у нормальних умовах). Якщо ж автомобіль експлуатується у більш важких умовах, то заміну олії варто проводити набагато раніше.

Заправні обсяги Chevrolet ВАЗ 2121

Перше питання перед заміною олії у трансмісії ВАЗ 2121 — скільки олію треба лити? Відповіддю це питання буде таблиця заправних обсягів автомобіля. Тут слід звернути увагу на обсяг масла в картері коробки передач, в роздавальній коробці та в картерах заднього та переднього мостів. Усього знадобиться 4,84 літри, так що можна сміливо брати каністру олії на 5 літрів.

READ  Скільки літрів тосолу у ВАЗ 2115

Підготовка до заміни

Сам процес зміни мастила своїми руками займе трохи часу – годину чи півтори. Але треба заздалегідь підготуватися. Підбирається набір інструментів, пристроїв, витратних матеріалів. Знадобляться шестигранний ключ на 12 і торцева головка на 17, ємність для відпрацьованої рідини, сухе ганчір’я, герметик. Для заливки можна використовувати спеціальний заправний шприц (насос) або інший пристрій (воронка зі шлангом). На корки картерів надягають мідні ущільнювальні кільця. Тому треба заздалегідь підготувати їх. Роботи проводяться із захисними рукавичками.

Яке масло для коробки Chevrolet ВАЗ 2121 слід вибрати?

Chevrolet Niva є повно приводним автомобілем. Правильно підібрана олія для роздатки, а також всіх мостів позашляховика є гарантією довготривалої роботи всіх механізмів трансмісії авто. Олія сприяє зменшенню тертя, а отже період зносу деталей суттєво збільшується. Нижче наведено характеристики заправних рідин для Chevrolet ВАЗ 2121, взяті з офіційної інструкції з експлуатації машини.

Вибір масла для переднього та заднього мосту Chevrolet Niva

Щоб мости повно приводного автомобіля Chevrolet Niva працювали безвідмовно і довгий час, слід приділити увагу в питанні придбання високоякісного масла. Передній редуктор має заправний об’єм олії, що дорівнює 1.15 літра, а задній 1.3 літра. Для заміни олії необхідно приблизно три літри.

Заміна олії в редукторі переднього мосту

Заміна олії в передньому мосту ВАЗ 2121 Chevrolet своїми руками виконується в наступному порядку:

 • Відкрутіть зливну пробку ключем на 12 і повністю злийте відпрацювання в ємність. Пам’ятайте, що рідина гаряча.
 • Очистіть пробку та краї отвору, замініть прокладку, змастіть все це герметиком.
 • Поверніть зливний затор на місце.
 • Відкрутіть заливну пробку ключем на 17. Заливний отвір знаходиться з лівого боку по ходу руху.
 • Залийте мастило спеціальним шприцом або пристроєм.
 • Закрутіть заливну пробку.
 • Перевірте витоку. На цьому зміна трансмісійної рідини закінчено.

Проведення заміни олії

Розберемо докладно, як змінити олію в мостах. Основні етапи процедури ідентичні заміні мастила у роздавальній коробці. Спочатку рідина у редукторах прогрівається. Для цього треба проїхати близько п’яти кілометрів. Потім автомобіль заганяється на оглядову яму, естакаду чи витяг. Відпрацювання зливається у підготовлену тару. Оцінюється її стан на наявність бруду та металевих суспензій. Заливається нове мастило. Перевіряються можливі витікання. Також потрібно прочистити сапуни обох мостів. Заливні отвори є контрольними отворами для перевірки рівня мастила. Рідина має бути на рівні цих отворів.

Як залити олію в роздавальну коробку Niva?

Порядок дій при заміні

Огляньте вбудований магніт, відпрацювання на наявність бруду та металевої суспензії. Очистіть зливний затор, краї отвору. Закрутіть зливну пробку та виверніть заливну. Спеціальним шприцом залийте нову олію.

Яке трансмісійне масло краще для Chevrolet Niva?

З огляду на особливості конструкції ходової частини Chevrolet Niva. У трансмісію рекомендується використовувати єдину олію для коробки передач, роздатки та мостів: Liqui Moly Hypoid Getriebeoil TDL 75W-90 (арт. 3945).

Скільки літрів олії в трансмісії ВАЗ 2121?

Для повної заміни потрібно близько 5 літрів олії.

Як поміняти олію в роздатці Chevrolet Niva?

Видалити забруднення та домішки з пробки та зливного отвору. Закрутити зливну пробку на місце. Відкрутити пробку заливного отвору. Заправним шприцом залити необхідну кількість свіжої трансмісійної олії для Chevrolet ВАЗ 2121.

Яку олію заливати в роздавальну коробку Chevrolet Niva?

У роздатку та коробку перемикання передач слід заливати масло, яке відповідає стандартам якості за API GL4 або GL4/GL5 та в’язкість SAE 75W-90, 80W-85, 80W-90. Для редукторів, переднього та заднього мостів призначена трансмісійна рідина API GL5 або GL4/GL5. Олію зі стандартом GL4 краще не застосовувати.

Яку олію заливати в коробку Niva 2121?

Масла групи «ГІПОІД» призначені для провідних мостів, роздавальних коробок та рульових черв’ячних редукторів задньопривідних автомобілів ВАЗ-2101-2107 та повнопривідних ВАЗ-2121, 21213, 2123 та їх модифікацій. Допустимо заливати олії цієї групи в коробку передач «Класики».

Скільки олії в роздатці на Niva?

Заміну проводити краще у спеціалізованому сервісному центрі. Скільки заливати олії? У роздатку Niva олії необхідно додавати приблизно 0.8 літра. У його швидкісну коробку заливається 1.6 літра трансмісійної рідини.

скільки, олії, передньому, мост, niva