Скільки масла в двигуні ВАЗ 2106

Table of Contents

Замена масла на Ваз 2106. без подъемника и ямы

ВАЗ-2106 масло для двигуна

ВАЗ-2106. сімейство радянських і російських задньопривідних автомобілів третьої групи малого класу, згідно з російською класифікації. Машина надійшла у виробництво в 1976 році на заміну застарілого сімейства ВАЗ-2103. Крім заводу в Тольятті, «шістку» ще випускали на підприємствах «РосЛада» (в Сизрані), «Анто-Рус» (Україна, Херсон) і ІжАвто (Іжевськ).

Модель стала наймасовішим автомобілем сімейства АвтоВАЗу. загальний обсяг виробництва перевищив 4,3 млн примірників. Популярність ВАЗ-2106 в Росії була неминуча, враховуючи перевірену конструкцію і широку доступність у порівнянні з іномарками. Машину випускали з двигунами ВАЗ-2106, ВАЗ-2103 і ВАЗ-21011.

Перше покоління 2106, 1975-2006

ВАЗ-2106 є чотиридверний седан, побудований на базі ВАЗ-2103. Автомобіль відрізнявся бамперами і ліхтарями, передній облицюванням і інтер’єром. Машина надійшла на ринок з двигуном 1.6 (78 л. С.), Створеним на базі ВАЗ-2103 1.5 л. «Шестірку» поступово модернізували. так, з часом почали встановлювати МКПП-5 замість 4-ступінчастою механіки. У 90-х поліпшений дизайн екстер’єру та інтер’єру, а пізніше стали доступні склопідйомники. Автомобілі останніх років оснащувалися 80-сильним інжекторним мотором 1.6 літра.

 • 1.3 64 л. с. (21011), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SH; SAE 5W-30, 10W-40, 10W-30, 5W-40
 • 1.45 73 л. с. (2103), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SH; SAE 5W-30, 10W-40, 10W-30, 5W-40
 • 1.6 76 л. с. (2106), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SH; SAE 5W-30, 10W-40, 10W-30, 5W-40

Оригінальна

Для автомобіля ВАЗ-2106 дозволяється використовувати моторне масло на мінеральній, напівсинтетичній або синтетичній основі. Найбільш популярною для цієї моделі вважається напівсинтетика. Мінералка підійде зовсім старим версіями 2106. Що стосується в’язкості SAE треба відзначити, що даний параметр підбирають виходячи з температурних умов. Наприклад, при експлуатації круглий рік рекомендується всесезонна олива 10W-40, 10W-30 або 5W-40. У зимову пору року краще заливати 0W-30, 0W-40 або 5W-30, а влітку можна зупинити вибір на 20W-40 або 25W-50.

неоригінальні

Володарі автомобілів ВАЗ-2106 недорогі вітчизняні масла Лукойл, Роснефть, G-Energy і Газпромнефть. При виборі потрібного товару необхідно враховувати допуск API, який підбирається в залежності від року випуску автомобіля, а також типу ДВС. Наприклад, для бензинового ВАЗ-2106 1976 г. в. підійде всесезонна олива мінерального типу, з параметрами 15W-20 і API-SG. Для автомобілів 2006 модельного року рекомендується напівсинтетика API-SJ. Нижче представлені кращі варіанти моторних масел-аналогів для ВАЗ-2106.

 • Lukoil Lux 10W-40
 • G-Energy 10W-40
 • Eneos 10W-40.

Відгуки

Антон, Москва. Здав на права і підшукував собі перший авто. Грошей багато не було, але нашій групі хлопців терміново потрібні були колеса. У підсумку забрали ВАЗ-2106 у одного дідуган, який ще подарував комплект покришок. правда, використаних. А також ще деякі запчастини на додачу і навіть карбюратор. Загалом, з’явилася хоч якась впевненість, що в разі поломки ми довго стояти не будемо. За динамікою мотор 1.4 все ще живий, масложор не страждає і з’їдає 92-й бензин в районі 9-10 л.

Георгій, Мінськ. У мене ВАЗ-2106 з двигуном 1.4 і 4-ступінчастою механікою. Стара добра шістка з фарами від BMW! Мабуть, для мене це найвдаліший дизайн класики. Бензиновий двигун досить галасливий, і якщо добре натиснути, то вже ніяка шумоізоляція мої вуха не рятує. Гуде коробка все ще працює, скоро треба буде в ній поміняти масло. Головним достоїнством шістки донині є непробивна підвіска. Ех, був би ще повний привід, тоді був би сенс збільшити кліренс.

Заміна масла в двигуні ВАЗ 2106, а також масляного фільтра

скільки, масло, двигуні, 2106

Порада: На моделях ВАЗ 2106 заміна масла проводиться на гарячому двигуні, тобто відразу після поїздки. Якщо мотор холодний або встиг охолонути, запустіть його і прогрійте до робочої температури. Заміна масла в двигуні ВАЗ 2106 повинна проводитися на аналогічне масло, яке було залито до цього, якщо масло вам не сподобалося або ви хочете спробувати іншу марку знадобиться промивка системи змащення. Для таких цілей застосовується спеціальне промивне масло або то масло, яке ви плануєте використовувати в подальшому.

READ  Що таке розрив GAP Candlelight

Щоб промити масляну систему:

 • Після того як зіллє старе масло. залийте нове до нижньої позначки на щупі (покажчик рівня масла). Після цього запустіть мотор і почекайте 10 хв, він повинен працювати на холостих обертах.
 • Потім злийте промивне масло.
 • Тепер можете замінити масляний фільтр.
 • Коли масляний фільтр встановлений, закрутіть зливну пробку і залийте чисте масло до верхньої мітки на щупі.

Як замінити масло в двигуні ВАЗ 2106. детальна інструкція

Відкрийте капот і зніміть з зливний горловини кришку.

Проведіть очищення пробки зливного отвору піддону картера, використовуючи щітку по металу, після пройдіться по поверхні чистою ганчіркою.

Протріть також масляний фільтр і картер навколо фільтра.

Встановіть ємність для брудного масла і відкрутіть зливну пробку.

Злийте відпрацьоване масло з двигуна, це займе не більше 10 хв.

Увага. Масло гаряче, так що будьте гранично обережні і подбайте про засоби індивідуального захисту!

 • Примітка: Брудозахисний щиток знятий для наочності, це можна і не робити, але в такому випадку частина масла яка виллється з системи може його забруднити.
 • Примітка: Заміна масляного фільтра здійснюється з використанням спеціального ключа, якщо такого немає. зробіть наступне. Пробийте викруткою корпус фільтра (ближче до основи) і використовуючи викрутку як важіль, відкрутіть фільтр. Як варіант можна використовувати складену вдвічі грубу наждачку.
 • Далі відкрутіть масляний фільтр і відставте в сторону.
 • Підготуйте новий масляний фільтр, для цього заповніть його на третину чистим моторним маслом. Це необхідно робити для того щоб скоротити час роботи двигуна в умовах «масляного голодування» під час першого пуску.
 • Обов’язково змастіть кільце ущільнювача встановлене з торцевого боку масляного фільтра.
 • Встановіть новий масляний фільтр, потім акуратно закрутіть його руками, застосування спецінструменту в цьому випадку буде зайвим.
 • Заміна масла в двигуні ВАЗ 2106 практично завершена, залишилося залити чисте масло.
 • Залив масло, закрутіть щільно мастилозливного кришку.

Ось власне і вся робота, тепер ви може замінити масло в двигуні ВАЗ 2106 своїми руками, заощадивши свої гроші. Залишилося лише запустити двигун і прогріти його на холостих обертах 10 хвилин. Під час прогріву уважно придивіться до: масляного фільтру, зливного отвору і іншим місцям пов’язаними з масляною системою, на їх поверхнях не повинно бути підтікань та масляних слідів. Якщо все в нормі, можна заглушити мотор і перевірити рівень масла, долийте в разі такої необхідності.

Заміна масла в двигуні

Якщо коротко описати процес заміни масла в двигуні ВАЗ 2016, то потрібно злити відпрацьований матеріал і залити новий. Це процес не важкий, потрібно лише дотримуватися правильну послідовність дій. Замінювати мастило потрібно лише при прогрітому двигуні, тому потрібно бути обережним і використовувати захисні рукавички.

Заміна масла в двигуні складається з декількох пунктів:

 • Відкрутити зливну пробку, яка знаходиться в піддоні двигуна, попередньо поставивши під неї якусь ємність. Пробку можна відкрутити за допомогою шестигранника або воротка. Після того як вся стара рідина стече, потрібно встановити пробку назад.
 • Замінити масляний фільтр. Старий фільтр можна спробувати відкрутити руками, однак якщо він сидить міцно, то потрібно використовувати спеціальний знімач. Новий фільтр потрібно вкрутити в той же отвір.
 • Відкрити заливну горловину, яка розташована на кришці мотора. В отвір вставити лійку з широкою горловиною, через яку потихеньку заливати нове масло. Будьте обережними і постійно стежте за рівнем рідини в самій каністрі. Всього потрібно залити приблизно 3,7 літра нової мастила.
 • Визначити кількість залитого масла. Для цього потрібно дістати масляний щуп, начисто протерти, занурити назад в двигун і вийняти. Рівень повинен бути посередині двох позначок, вирішуються невеликі відхилення. Коли залито потрібну кількість, необхідно закрутити пробку назад.
 • Провести пробний запуск. Для цього потрібно завести двигун і дати йому кілька хвилин попрацювати. На панелі деякий час буде горіти лампочка, що сигналізує про тиск масла. Після декількох хвилин заглушити двигун і знову перевірити щупом рівень рідини. Якщо він зменшився, то потрібно долити потрібну кількість до відновлення вищезгаданої позначки.

Деякі водії рекомендують проводити заміну масла з промивання. Як показує практика, це не дає суттєвої різниці.

Тому якщо ви маєте можливість додатково зробити промивання. нічого поганого в цьому немає, але і без цього проблем не повинно виникнути.

Періодичність заміни масла

Змазує масло створено для захисту двигуна, КПП і редуктора заднього моста від зносу і пошкоджень. Без нього двигун, КПП та інші частини швидко прийдуть в непридатність. Однак термостійкий рідина має обмежений ресурс, тому її потрібно регулярно міняти, чим частіше. тим краще. Частота заміни залежить від декількох факторів:

 • Інтенсивність експлуатації автомобіля.
 • Манера водіння водія.
 • сезон експлуатації.
 • Загальний стан автомобіля.

Існують і стандартні норми, які прив’язують періодичність заміни масла в ВАЗ 2106 до певного пробігу. Для двигуна вона становить кожні 10 тисяч км пробігу, для КПП. 40 тисяч км пробігу, для редуктора. 15 тисяч км пробігу.

READ  Куди залити гальмівну рідину Ford Focus 2

Як поміняти моторне масло в ВАЗ 2106

Як говорить народна мудрість: «Кашу маслом не зіпсуєш». Це також вірно і по відношенню до автомобіля. Регулярна заміна масла в двигуні ВАЗ 2106 є невід’ємною умовою в тривалій експлуатації будь-якого автомобіля.

Навіть ВАЗ 2106, який вважається практично «невбиваним» спадщиною радянського автопрому, потребує регулярної заміни мастила. Як самостійно проводити заміну масла в ВАЗ 2106? З якою регулярністю це потрібно робити і рідина якого виробника краще всього використовувати?

Яке масло використовувати?

Яку мастило використовувати? Це ключове питання, особливо коли мова йде про експлуатацію автомобіля в холодну пору року. Багато водіїв стикалися з ситуацією, коли масло «застигало», приносячи чималий клопіт. Тому підходити до вибору масла слід дуже серйозно, не спираючись на рекламу.

Існує міф, що гарне змащення коштує дуже дорого. Це не так. Звичайно, розрекламовані бренди дорожчі, проте і серед бюджетних вітчизняних варіантів є гідні аналоги, які володіють прекрасними показниками.

Змащувальні масла поділяють на мінеральні, синтетичні і полисинтетические. Мінеральні варіанти мають низькою вартістю, проте саме вони найбільш схильні до до перепадів температури. Синтетичні і напівсинтетичні аналоги стійкіші до російських морозів, а також краще захищають двигун автомобіля. Головним критерієм вибору є показник в’язкості термостійкої рідини. Існує класифікація в’язкості, згідно з якою є літні, зимові та міжсезонні масла.

Зміна масла в КПП

Роботи для КПП включають практично ті ж дії, що і заміна в двигуні.

Вона складається з наступних кроків:

 • Злити відпрацьовану рідину з картера. Для цього підставляємо ємність під зливну пробку, яку можна відкрутити тим же шестигранником на 12. Після того як стече вся рідина. закрутити пробку назад.
 • Відкрутити пробку на холодці отворі картера за допомогою ключа на 17. Щоб залити масло можна використовувати невеликий шприц. На відміну від заміни мастила в двигуні, в цьому випадку потрібно заливати її до тих пір, поки вона повністю не наповнить картер, аж до того моменту, поки вона не потече з заливного отвору. Після цього закрутити пробку назад. Для 4-х ступінчастої коробки потрібно 1,4 літра, а для 5-ти ступінчастою. 1,7 літра.
 • Оглянути картер на наявність протік і інших пошкоджень. Для цього потрібно гарненько протерти картер сухою ганчіркою.

Важливо: якщо в злитому матеріалі ви виявите металевий пил або металеву стружку, то це сигнал про несправності в роботі КПП і необхідності термінового ремонту.

Інструменти і пристосування для проведення заміни

Заміна масла в ВАЗ 2106. та процедура, яку водій може проводити самостійно. Однак для цього потрібно мати деякі інструменти і пристосування. Перш за все важливо розуміти, що необхідно забезпечити зручний підхід до автомобіля знизу. Для цього можна використовувати різні варіанти: підйомник, оглядову яму, естакаду і т. Д.

Для заміни масла потрібно мати деякі інструменти, серед яких:

 • Шестигранник на 12. Він необхідний для монтажу зливних пробок.
 • Ключ на 17. Він потрібен для монтажу заливних пробок.
 • Зручна лійка з широкою горловиною, за допомогою якої рідина заливається в отвори.
 • Ємність для відпрацьованого матеріалу.
 • Засоби захисту та ганчірка для очищення.
 • Витратні матеріали. безпосередньо сама мастило і новий масляний фільтр.

Зміна масла в редукторі заднього моста

Заміна масла складається з наступних дій:

 • Відкрутити зливну пробку за допомогою шестигранника. Злити відпрацьований матеріал в ємність і закрутити пробку назад.
 • Відкрутити заливну пробку ключем на 17. Заливати рідина в редуктор до тих пір, поки вона не поллється через заливний отвір. Це зручно робити за допомогою спеціального шприца. Найчастіше вистачає близько 1,3 літра олії. Закрутити пробку назад.

З вищезгаданих інструкцій видно, що заміна масла в ВАЗ 2106. простий і швидкий процес, який можна робити самому. Проводячи своєчасну заміну мастила, ви забезпечите хорошу працездатність свого автомобіля і збільшите його термін експлуатації, а також зведете до мінімуму ймовірність поломки і необхідність ремонту в самий невідповідний момент.

ЗАМЕНА МАСЛА И ФИЛЬТРА НА ВАЗ.2106

Яке масло лити і скільки?

У двигуна ВАЗ 2106 об’ємом 1,3, 1,5 і 1,6 літра власники найчастіше заливають масла зі ступенем в’язкості 10W-40.

При покупці розраховуйте свій бюджет на 4 літри тому при заправці двигун “з’їсть” близько 3,8 л. Пам’ятайте про щоденний моніторинг рівня і при необхідності поповнюйте його маслом із запасів.

Зразкові ціни на масло для ВАЗ 2106 при покупці через інтернет

15;
SHELL Helix Diesel HX7 10W40 4л (напівсинтетика)

18;
Castrol Magnatec 10W40 4л (напівсинтетика)

Не забувайте про те що разом з рідиною змінюється і фільтр очищення. Давайте розглянемо декілька з великого вибору на сьогоднішній день.

Зразкові ціни на масляний фільтр для “Шістки” при покупці через інтернет

Виробник рекомендує проводити обслуговування кожні 15 000 км. На практиці водії часто змінюють моторне масло на 8-10 тисячах а іноді і трохи раніше. Багато радять брати не дорогі матеріали але частіше їм змінювати і тоді двигун будить довго “жити”.

READ  Скільки масла в рульовому редукторі ГАЗель

Міняємо масло ВАЗ 2106

ВАЗ 2106 (в народі Шістка). радянський а після російський задньопривідний автомобіль в кузові седан. Модернізована версія ВАЗ 2103 яка надалі стала повноцінною моделлю містить вже свої модифікації. Почала свій початок на Волзькому автозаводі в 1976 році, і проводилася аж до 2006 року. Випускався на потужностях заводів Анто-Рус (Херсон. Україна), Сизрань, Іжевськ. Вироблено понад 4,3 млн примірників.

Як багато-якому другому вітчизняні автомобілі, “Шістка” має свої модифікації.

 • ВАЗ 21061. має двигун від ВАЗ 2103 “Трійки” в іншому дрібні изминения.
 • ВАЗ 21062. “праворулька” основний моделі 2106.
 • ВАЗ 21063. Двигун від ВАЗ 21011 “Копійки” покращеній комплектації. Модель проводилася до 1994 року.
 • ВАЗ 21064. ще одна “праворулька” модифікації ВАЗ 21061 для експорту.
 • ВАЗ 21065. модифікація випускалася 1990-2001 роки. Від основної комплектації відрізнялася генератором підвищеної потужності, п’ятиступінчастою КПП, карбюратор “Солекс” та іншими доповненнями.
 • ВАЗ 21066. це та-ж ВАЗ 21063 але в праворульном варіанті для експорту.
 • ВАЗ 2106 (іжевська збірка). відмінністю є система упорскування за стандартом Євро-2.

Цікавим фактом є) “ВАЗ 2121”, не дивлячись на складність конструкції останньої.

Оригінальна

Власники ВАЗ-2106 використовують масло на мінеральній, напівсинтетичній або синтетичній основі. Найбільш популярною для цієї моделі вважається напівсинтетика. Що стосується в’язкості SAE треба відзначити, що даний параметр підбирають виходячи з температурних умов. Наприклад, при експлуатації круглий рік рекомендується всесезонна олива 10W-40, 10W-30 або 5W-40. У зимову пору року краще заливати 0W-30, 0W-40 або 5W-30, а влітку можна зупинити вибір на 20W-40 або 25W-50.

Скільки масла заливати в двигун ВАЗ 2106

Бензинові двигуни 1976-2001

 • 1.3 64 л. с. (21011), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SH; SAE 5W-30, 10W-40, 10W-30, 5W-40
 • 1.45 73 л. с. (2103), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SH; SAE 5W-30, 10W-40, 10W-30, 5W-40
 • 1.6 76 л. с. (2106), обсяг масла. 3,75 літра, допуск і в’язкість: API-SG, SJ, SH; SAE 5W-30, 10W-40, 10W-30, 5W-40

Перше покоління 2106, 1975-2006

ВАЗ-2106 був модернізовану «троячку». Розробники вирішили трохи здешевити зовнішній вигляд автомобіля, який позбувся непотрібних хромованих елементів. В результаті машина отримала нові бампера і передню облицювання, інші задні фари і інші дрібні зовнішні доопрацювання. Крім того, всередині з’явилася нові дверні карти, а також кнопка аварійної сигналізації на передній панелі. Після 1987 роки замість МКПП-4 стали встановлювати 5-ступінчасту “механіку”, а в 1990-х були значно спрощені дизайн і інтер’єр. на зміну металевим елементам прийшли пластикові деталі заради здешевлення виробництва. Зате автомобіль отримав обігрів заднього скла, безконтактну систему запалювання, галогенні фари і нову оббивку сидінь. В останні роки виробництва 2106 пропонували з 80-сильним інжекторним мотором об’ємом 1,6 літра.

Період заміни масла в двигуні ВАЗ 2106

Маючи справу з підтриманим автомобілем ВАЗ-2106, важливо пам’ятати про річному регламенті заміни масла, або через кожні 10 тис. Км. При цьому ще важливо враховувати стан мастильного матеріалу, яке можна визначити за рівнем рідини, її кольором і запахом. При виявленні відповідних ознак (помутніння, запах горілого, металева стружка і продукти зносу у вигляді осаду) масло необхідно терміново замінити. Можливо, це буде потрібно зробити вже після 6 тис. Км, що зазвичай актуально для суворих умов експлуатації (різкі старти і гальмування, агресивна їзда і недотримання ПДР, їзда по курних дорогах і сльотавій місцевості, буксирування важких причепів і т. Д.).

Правильная замена масла ВАЗ классика 2101,2103,2106

Моторне масло для двигуна ВАЗ 2106

ВАЗ-2106. сімейство радянських і російських задньопривідних автомобілів, представлене на ринку з 1976 по 2006 рік. Є продовженням розвитку моделі 2103. Однойменний седан випускали в Тольятті, Іжевську і на Україні. Загальний обсяг виробництва за весь час склав 4,3 млн примірників. Автомобіль оснащувався бензиновим мотором 1.6 (78 л. С.), Створеним на базі двигуна 1.5 від 2103. Крім того, ще був доступний 63-сильний 1.3-літровий мотор. Станом на 1983 р ВАЗ-21063 коштував 8200 рублів, а версію 2106 продавали за 8400 р.

Яке масло використовувати для двигуна ВАЗ 2106

неоригінальні

Володарі автомобілів ВАЗ-2106 віддають перевагу недорогим моторні масла вітчизняних брендів Лукойл, Роснефть, G-Energy і Газпромнефть. При виборі потрібного товару необхідно враховувати допуск API, який підбирається в залежності від року випуску автомобіля, а також типу ДВС. Наприклад, для бензинового ВАЗ-2106 1976 г. в. підійде всесезонна олива мінерального типу, з параметрами 15W-20 і API-SG. Для автомобілів 2006 модельного року рекомендується напівсинтетика API-SJ. Нижче представлені кращі варіанти моторних масел-аналогів для ВАЗ-2106.

 • ZIC X5 10W-40
 • Lukoil Lux 10W-40
 • Mobil Super 3000 5W-40
 • G-Energy 10W-40
 • Eneos 10W-40.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS