Скільки має заряджатися автомобільний акумулятор

Table of Contents

Зарядні пристрої

Більшість акумуляторів не підтримують заряджання у «формованому» режимі, коли заряд можна відновити протягом кількох годин. Як правило, заряджати батарею потрібно протягом 10-12 годин, а то й цілу добу.

Час заряджання безпосередньо залежить від ємності акумулятора та потужності зарядного пристрою. Акумулятор з великою ємністю заряджатиметься довше, ніж батарея з малою ємністю. Також необхідно, щоб потужність зарядного пристрою відповідала ємності батареї. Наприклад, якщо ємність акумулятора дорівнює 60А/год, зарядку краще здійснювати при силі струму 5 А. Чим нижча сила струму, тим більше буде потрібно часу, щоб повністю заповнити заряд.

Можна завести двигун і за допомогою акумулятора, який заряджається не цілу ніч, а всього 15-20 хвилин. Заряду, накопиченого за цей недовгий час, цілком вистачить на запуск двигуна (за умови, що батарея ще нова). Після запуску двигуна доведеться відключити фари, магнітолу, обігрів та інші прилади, які потребують електроенергії. А для того, щоб акумулятор зарядився повністю, доведеться їздити досить тривалий час. Постійні недозарядки акумулятора під час їзди істотно знижують його ємність. Якщо ж батарея стара і слабка, то 20 хвилин не вистачить навіть для запуску двигуна.

Цілком акумуляторна батарея за короткий час зарядитися не може. Але надто довго тримати батарею на зарядці також не рекомендується. Якщо на амперметрі показники не знижуються протягом декількох годин, це означає, що повністю відновлено заряд. Якщо надто довго тримати батарею під напругою, електроліт може википіти. Автоматичні зарядні пристрої самостійно контролюють процес заряджання та припиняють подачу живлення після заповнення заряду. Якщо використовується неавтоматичний пристрій, слідкуйте за показниками заряджання. Пластини, перегрівшись, замкнуть контакти, і батарея вийде з ладу. Як правило, 14-ти годин цілком достатньо для повного заповнення рівня заряду.

Чому автомобільний акумулятор розряджається?

Перед тим, як зрозуміти, як довго треба заряджати АКБ, спочатку давайте розберемося, з яких причин автомобільний акумулятор розряджається. Коли водій включає запалювання, при цьому не запускаючи двигун, батарея починає розряджатися. При запуску двигуна починає функціонувати генератор, який підживлює АКБ автомобіля. При цьому генератор заряджає автомобільний акумулятор практично повністю, цей процес здійснюється протягом кількох років (зазвичай до п’яти). Надалі ресурс батареї починає вичерпуватися.

Слід зазначити, що АКБ сама по собі завжди розряджається, але не критично. Якщо батарея буде заряджена, то транспортний засіб може простояти без запуску двигуна близько десяти місяців, надалі двигун зможе нормально завестися. Але якщо автомобільна батарея вже досить зношена, вона зможе простояти близько місяця і це буде максимум, коли вдасться завести мотор. Якщо акумулятор машини не в змозі витримувати дві доби простою авто, його подальше використання вже буде недоцільним, оскільки завести ДВЗ можна буде тільки після підзарядки.

скільки, заряджатися, автомобільний, акумулятор

Потрібно ще зазначити, що АКБ значно сідає за мінусових температур. У холод струм саморозряду сильно зростатиме, відповідно, сам заряд швидко знизиться. Кожен автовласник повинен знати один момент. Якщо автомобільна батарея розрядилася в холод, перед тим, як приступити до заряду, її в обов’язковому порядку необхідно прогріти. Тільки після того, як температура пристрою буде кімнатною, потрібно підключати пристрій для заряджання на 55 або 60 год.

Серед інших, менш поширених причин, слід виділити:

 • Погана протиугінна система. Оскільки протиугінна система функціонує завжди після того, як водій її включає, невеликий розряд все ж таки має місце бути. Особливо, якщо система супутникова, то цілком можливо, що батарея розряджатиметься швидко. Зрозуміло, відмовлятися від протиугінної системи не варіант, адже саме від неї залежить безпека транспортного засобу. Однак пам’ятайте, що встановлюючи нову і напхану різними функціями сигналізацію, заздалегідь слід продумати певну систему заряду АКБ.
 • Акустика. Зрозуміло, наявність у машині нової мультимедіа системи з сабвуфером та різними підсилювачами це добре, ніхто не посперечається. Але необхідно враховувати, що всі додаткові пристрої є споживачами струму, відповідно дивуватися швидкій розрядці не варто. Особливо, якщо йдеться про низькоякісні та не оригінальні системи
 • Некоректна робота електричних вузлів. Якщо в автомобілі неправильно працюють розподільники іскри, різні блоки, стартер або високовольтна котушка, це може призвести до прискореного розряду акумулятора. Оскільки всі ці елементи безпосередньо пов’язані один з одним, вихід з ладу одного з них рано чи пізно позначиться на інших. Тому, якщо ви помітили проблему в роботі електричних вузлів, необхідно якнайшвидше вирішити її.
 • Проблеми з генератором. Одним із найголовніших компонентів будь-якої електричної системи транспортного засобу є генератор. І його некоректна робота може бути причиною того, що батарея розряджається набагато швидше, ніж належить. Як правило, причиною поломки є вихід з ладу запобіжника регулятора. У даному випадку вирішити проблему не так складно необхідно просто придбати та монтувати новий генератор, але вартість вирішення питання може бути дуже високою. Набагато важче визначити несправність генератора, адже в деяких випадках навіть новий генератор може пропрацювати тиждень і вийти з ладу. Крім того, причиною такої проблеми може бути і слабко натягнутий ремінь генератора, адже в цьому випадку пристрій не зможе працювати на повну потужність (автор відео TheLadaGranta).

Автоматичні зарядні станції

Автоматичні зарядні пристрої для акумуляторів, що не обслуговуються, хороші тим, що такі станції роблять все самостійно. Немає необхідності стежити за струмом подачі, проводити регулювання напруги. Пристрій заряджає АКБ, періодично змінюючи всі параметри.

Як правило, автоматичний зарядник подає в першу годину заряджання батареї максимальне значення струму, на другій годині роботи знижує цей показник у 2-3 рази, після 5 годин виставляє мінімальне значення. При використанні зарядного пристрою з автоматикою батарея не тільки правильно зарядиться, але й не закипить, скільки б вона не була підключена. Деякі моделі повністю відключаються, коли батарея зарядиться.

Скільки потрібно заряджати акумулятор автомобіля

Скільки часу заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм корисно знати всім недосвідченим автолюбителям.

Точно відповісти на це питання не можна, тому що все залежить від стану пристрою та способу заряджання.

Визначення заряду АКБ Щоб визначити, наскільки заряджений акумулятор, враховують його напругу. Перевірити цю характеристику можна двома способами:

 • Проводять звичайний вимір електричної напруги на контактних клемах батареї. Для цього користуються цифровим вольтметром. Цей прилад дозволить показати точне значення рівня напруженості АКБ до десятих і навіть сотих часток вольта. Для вимірювання розрядний і зарядний струм повинен бути відсутнім протягом 4-5 годин, щоб напруга прийшла в нормальний стабільний стан. Має бути показник від 12,5 до 12,9 вольт. Корисно використовують спеціальні зарядні пристрої з мікропроцесором та пам’яттю. Вони дозволяють точніше визначити рівень зарядженості. Такі прилади здатні відстежити розряд та заряд АКБ за кілька циклів.
 • Визначають щільність електроліту, і за цим параметром виявляють ступінь заряду батареї. Але цей варіант підходить лише для пристроїв з рідким електролітом.

Скільки часу заряджати автомобільний акумулятор на 60 ач можна розрахувати за спеціальною формулою. Для вимірювання ємності батареї використовують міліампери за годину або МаЧ.

Інформація про її розмір завжди вказується виробниками на корпус батареї. На зарядці завжди містяться відомості про те, що генерує струм приладу.

Якщо терміново треба їхати, а батарея «села»

Для того щоб завести машину з батареєю, що повністю сів, достатньо підключити зарядний пристрій на 10-15 хвилин. При цьому можна встановити значення сили струму більше 10% ємності, наприклад 10 А.

Сучасні автоматичні «зарядники» можуть використовуватися як пускові пристрої для полегшення запуску мотора. Для цього необхідно підключити його до батареї, встановити максимальний ампераж, почекати 10-15 хвилин, а потім не відключаючи завести двигун автомобіля. Після того, як двигун запрацював, водієві потрібно проїхати не менше 10 км, щоб генератор зміг хоч трохи підзарядити АКБ для подальшого успішного запуску двигуна.

READ  Як поміняти свічки на priora 16 клапанів

Якщо зарядного пристрою під рукою немає, можна просто «прикурити» від іншого автомобіля за допомогою дротів. При цьому після підключення «крокодилів» необхідно трохи почекати, щоб автомобільний акумулятор, що сів, увібрав у себе трохи енергії. В іншому випадку при спробі включити стартер практично весь струм піде на зарядку батареї, що сів, і завести мотор не вдасться. alt =

Скільки часу триває зарядка автомобільного акумулятора?

Напевно, у багатьох вже постало питання: скільки потрібно заряджати акумулятор, щоб забезпечити його надійну працездатність? Однозначно відповісти на нього насправді неможливо. Справа в тому, що період часу, необхідний для зарядки автомобільного акумулятора, визначається безліччю різних факторів:

 • ступінь розрядки. повна або часткова;
 • термін служби пристрою;
 • експлуатаційні умови;
 • тип АКБ. з можливістю обслуговування або без;
 • різновид батареї: звичайна свинцево-кислотна, кальцієва, AGM, т. д.;
 • вибраний метод заряджання.

Скільки часу буде заряджатися акумулятор автомобіля, значною мірою залежить і безпосередньо від зарядного пристрою, на який упав ваш вибір.

 • Пристрої, принцип дії яких ґрунтується на збереженні постійної величини струму.
 • Прилади, що працюють за принципом стабільності напруги, зафіксованої на одному постійному рівні.

Скільки потрібно заряджати автомобільну батарею постійним струмом?

Час заряду батареї залежить від того, повністю чи частково вона розряджена. Але в жодному разі точну цифру вам ніхто не скаже. Скільки часу заряджатиметься акумулятор автомобіля, розряджений частково, – від 7 до 12 годин, але іноді процес може затягнутися.

Істотно продовжує життя джерела струму поступова зарядка при малих значеннях струмової величини. Це пояснюється тим, що такий режим дозволяє максимально повно відновити втрачену ємність, чого не можна сказати про прискорену зарядку високими струмами.

А якщо акумулятор повністю розряджений, то скільки часу в цьому випадку доведеться його заряджати? Тут йдеться про батарею, що втратила ємність відсотків на 90. Зрозуміло, що в даній ситуації для повноцінного поповнення потужності слід вибрати меншу величину струму. 1 Ампер. Процес може затягнутися на добу, а то й більше, але поступове поповнення заряду дозволить досягти бажаного результату.

Метод сталості струму найбільш оптимальний для типових свинцево-кислотних АКБ.

Скільки необхідно заряджати АКБ методом постійної напруги?

Ця технологія заряджання, як правило, найбільш затребувана для:

 • Кальцієвих АКБ, у яких свинцеві електроди леговані кальцієм для покращення функціональних властивостей.
 • AGM-акумуляторів, у яких рідке середовище у звичайному вигляді відсутнє – електроліт надійно «замкнений» в абсорбованих сепараторах.
 • Класичних свинцево-кислотних батарей типу, що не обслуговується, але лише у виняткових випадках, коли потрібно дуже терміново і в найкоротші терміни заповнити ємність джерела енергії.

Використовуючи сучасний зарядний пристрій, принцип дії якого базується на методі постійної напруги, скільки заряджатиметься від нього акумулятор автомобіля? Все залежить від різновиду АКБ, встановленого на транспортний засіб.

Отже, якщо виникла потреба в зарядженні кальцієвого джерела енергії, то ця процедура досить тривала. Справа в тому, що весь процес ділиться на два етапи – тільки так можна повноцінно відновити потужність та максимально подовжити період його життя. Скільки часу потрібно на кожній стадії заряджати акумулятор, покаже практика, адже неможливо точно визначити ступінь його розрядки. Крім того, не варто скидати з рахунків і такі фактори, як термін служби та умови експлуатації.

Скільки заряджається на початковому етапі акумулятор? Виходячи з досвіду, фахівці стверджують, що в середньому 5-6 годин, на наступній стадії практично вдвічі більше – зазвичай не менше ніж 10 до повної зарядки.

Для зарядки кальцієвих батарей необхідно використовувати спеціальні ЗУ, які здатні видавати підвищені величини напруги.

Що стосується приладів на основі AGM-технологій, то як сам зарядний процес, так і його тривалість мають ряд особливостей. Нестандартна конструкція обладнання вимагає і відповідного підходу у всьому.

Найефективнішим і надійнішим способом відновлення втраченої ємності тут служить триступінчаста зарядка. Скільки часу на кожній із стадій буде заряджатися акумулятор? Як показує практика, тривалість процесу становитиме:

 • на першому ступені приблизно 8 годин;
 • на другий приблизно втричі менше – близько 3 годин;
 • на останній – у діапазоні від 3 до 5 годин.

Існує ще двоступінчастий так званий метод підживлення, але він рекомендований виключно для прискореної підзарядки в екстрених випадках.

Зарядку АКБ на основі AGM-технологій слід здійснювати лише спеціальним зарядним пристроєм, що має низку додаткових функцій, що визначає особливість протікання зарядного процесу.

Тривалість прискореного методу заряджання батареї

Прискорений метод рекомендований до застосування в окремих випадках, адже при цьому батарея втрачає щоразу частину ємності, а отже, скорочується і термін її служби.

Скільки треба заряджати акумулятор при використанні методу експрес-заряджання? Як відомо з назви способу прискореного заповнення зарядки, ця процедура швидкоплинна і займе максимум 5 годин. Здійснити її можливо, обравши ЗУ постійного струму. Особливість прискореного способу – збільшене втричі від номінального показника значення струму. Тобто якщо при звичайній процедурі заряджання струм дорівнює 0,1 від ємності, зазначеної на маркуванні, то при швидкій підзарядці ця величина вже складе 0,3.

Скільки заряджатимемо кальцієвий акумулятор прискореним способом? Варто особливо наголосити, що в цьому випадку протягом години ємність здатна досягти 90%.

Скільки часу необхідно заряджати в режимі підживлення AGM-акумулятор? Ця процедура включає два ступені, тривалість яких відмінна між собою:

На перший погляд, здається, що автомобільний акумулятор заряджати прискореним способом дуже зручно. Безперечно, за часом, так. Але не варто забувати, що це найкоротший шлях до пункту прийому кольорових металів – при кожній такій зарядці пристрою гарантовано безповоротну втрату частини ємності.

Правила заряджання

Отже, як і скільки часу повинен заряджатися акумулятор автомобіля? Загальні правила заряджання будь-яких акумуляторних батарей:

 • у приміщенні, де заряджається акумулятор автомобіля, має бути хороша вентиляція;
 • поряд не повинно бути відкритого вогню;
 • АКБ необхідно ретельно очистити від бруду і прочистити за допомогою голки або подібного інструменту вентиляційні канали в її корпусі.

Заряджати акумулятор автомобіля можна двома способами: з підтриманням постійної напруги або з підтримкою постійної сили струму. Постійним струмом можна заряджати батареї, що обслуговуються і малообслуговуються, в які при необхідності можна долити дистильовану воду. Так скільки ж ампер можна подати на клеми, щоб не заподіяти шкоди?

Обслуговувана

Щоб безпечно виконати цю процедуру, необхідно дотримуватись наступної умови: значення сили струму не повинно перевищувати 10 % від ємності АКБ. Іншими словами, батарею ємністю 60 А/год можна заряджати струмом не більше 6 Ампер.

Про те, що вона повністю заряджена, просигналізує закипілий електроліт. В середньому на те, щоб зарядити автомобільний акумулятор, потрібно 10-12 годин. Якщо підвищити ампераж, час зарядки на кілька годин зменшиться, але це негативно позначиться на стані свинцевих пластин, і, отже, термін служби АКБ. Особливо це стосується свинцево-сурм’яних батарей.

ЯКИМ СТРУМОМ заряджати акумулятор

При глибокому розряді ампераж необхідно зменшити до 5 % від ємності, напруга зарядки необхідно також встановити знижену, порядку 12-13 В. Через деякий час сила струму почне зростати, необхідно стежити, щоб вона не перевищила 10% від ємності, напругу при цьому потрібно підняти до 14,4 В. Часу на зарядку потрібно близько 20 годин.

Необслуговувана

Необслуговуваний автомобільний акумулятор, т.е. не має прямого доступу до банків з електролітом і виключає його доливання, заряджається постійною напругою за допомогою автоматичного зарядного пристрою. Такі пристрої автоматично знижують силу струму в міру заряджання.

Спочатку за допомогою регулятора виставляється струм, що дорівнює 1/10 від його ємності. Через кілька годин це значення почне автоматично знижуватись, щоб не допустити кипіння електроліту. Коли автомобільний акумулятор повністю зарядиться, на його клеми подаватиметься всього 200 мА (значення струму саморозряду). У такому стані АКБ із підключеним «зарядником» може знаходитися скільки завгодно довго без шкоди для себе.

Глибокий розряд у 90 % випадків означає вихід АКБ з ладу, що не обслуговується, автоматичний зарядний пристрій не в змозі реанімувати його. Варто відзначити, що за допомогою автоматичного зарядного пристрою можна заряджати не тільки автомобільний акумулятор, що не обслуговується, але і будь-який інший за умови, що він не глибоко розряджений.

Скільки часу потрібно для прискореної зарядки акумулятора автомобіля

Цей спосіб підходить виключно для одноразового запуску двигуна автомобіля. Його можна використовувати лише на сучасних апаратах заряджання. Сам процес займає від 20 хвилин. Строго слідкуйте за часом, тому що занадто довга зарядка може призвести до поломки АКБ.

Буває, що зарядні пристрої не мають прискореного режиму. У цьому випадку весь контроль здійснюється вручну. Встановіть струм на рівні не більше 25-30% від стандарту. Перевищення цього показника негативно впливає на термін експлуатації акумулятора вашого автомобіля.

Використовуйте в роботі мультиметр (вилку навантаження). Даний пристрій дозволяє грамотно контролювати рівень напруги та визначати правильний ступінь заряджання батареї автомобіля.

READ  Скільки літрів танка на Volkswagen Polo

Також не зайвим буде використовувати ареометр. Він встановлює щільність електричного складу, що впливає на рівень зарядки. Щільність перевіряється у кожному банку. Поставтеся уважно до цього показника, адже від нього залежить скільки заряджати батарею при постійному або фіксованому струмі.

На питання про те, скільки часу заряджати акумулятор автомобіля, можна дати точну відповідь: в середньому цей процес триває 10 годин, не менше. Досвідчені автомобілісти рекомендують збільшувати час заряджання малими струмами до 15 годин, щоб «прокачати» батарею, як слід. Безумовно, це досить довго. Але тільки такий час заряджання забезпечує повноцінну та якісну роботу батареї. До речі, щоб час для автовласника не тягнувся занадто довго, можна залишити акумулятор заряджатися на ніч, попередньо відрегулювавши всі потрібні показники.

Щоб зробити все максимально правильно, без наслідків, найкраще від’єднати дроти від батареї та повністю вийняти її з капота машини (знаходження батареї всередині автомобіля допускається, але виключно у крайньому випадку). Процес зарядки не можна переривати: це негативно позначиться на рівні ємності АКБ. Саме так проводиться правильна та безпечна зарядка автомобільного акумулятора.

Підготовка та процес зарядки

Підготовка різних типів акумуляторних батарей дещо відрізняється. Насамперед АКБ необхідно зняти з автомобіля та протерти корпус. Для цього бажано використовувати розчин соди, що допомагає позбутися забруднень, які неодмінно виникають при знаходженні батареї під капотом машини. Масло, що осіла пил та інше створюють струмопровідний шар, що сприяє втраті заряду навіть у стані спокою.

Якщо зарядку піддається акумулятор, необхідно викрутити або вийняти пробки, що закривають ємності з електролітом. Після цього перевіряють рівень самого електроліту та його щільність, при необхідності додають дистильовану воду. Показники щільності повинні бути в межах 1,27±0,01 г/см³. Порушення щільності з одного боку може свідчити про проблеми з пластинами (замикання або високий рівень сульфатації), з іншого – експлуатація батареї з відмінною від нормальної щільністю веде до швидкого зношування та передчасного виходу елемента живлення з ладу.

У випадку з необслуговуваним, до яких відносяться і гелеві, акумулятором, перевірка щільності та рівня електроліту неможлива. Тому в цьому випадку обмежуються очищенням корпусу та видаленням оксидів з клем.

Підключення ЗУ проводиться у суворій відповідності до полярності батареї. Позитивний провід приєднують до плюсової клеми, негативний, відповідно, до мінусової.

Скільки часу треба заряджати акумулятор автомобіля залежить від цілого ряду факторів: рівня розряду, ступеня сульфатації пластин і типу пристрою для зарядки. Досить часто застосовується зарядка при постійній напрузі. Суть цього методу полягає в тому, що напруга, що подається на клеми акумуляторної батареї, не змінюється протягом всього процесу зарядки. Як правило, подібна схема використовується в автоматичних зарядних пристроях, які відключаються при вирівнюванні напруги на клемах батареї та ЗУ.

У цьому випадку напруга 14,4 В, що подається на АКБ дозволить їй набрати приблизно 80% протягом 20-24 годин. При підвищенні напруги до 15В за той же часовий відрізок батарея зарядиться на 90%. Подальше збільшення напруги призводить до скорочення часу заряджання, проте здатне вивести акумулятор із ладу. Особливо важливо не перевищувати напругу для гелевих акумуляторів – процеси, що ведуть до розпаду гелю незворотні та елемент живлення доведеться здавати на утилізацію.

Наступний метод. заряджання з постійною силою струму. У цьому випадку скільки ампер виставляти при зарядці акумулятора автомобіля ви визначаєте самостійно, виходячи з ємності акумуляторної батареї. Не варто перевищувати прийняті 10%, щоб не пошкодити саму АКБ. Сила струму 0,1 від ємності подається до напруги на клемах батареї 14,4 В. Після цього починається посилений електроліз та газоутворення. В обслуговуваному акумуляторі це можна визначити візуально. електроліт у банках починає «закипати». У разі необслуговуваного пристрою доведеться вдатися за допомогою мультиметра, якщо ваш зарядний пристрій не забезпечений функцією вимірювання напруги.

Після цього сила струму, що подається на елемент живлення, знижується вдвічі. Для досягнення максимально повного заряду акумулятора можна провести третій етап. Після досягнення напруги на клемах АКБ в 15 вольт силу струму ще раз знижують удвічі та залишають зарядний пристрій на 1-2 години.

Такий метод дозволяє провести максимальне заряджання акумулятора за більш короткий період, проте вимагає постійного контролю. Не забувайте, що водень і кисень, що виділяються при електролізі, утворюють в суміші гримучий газ. Досить невеликої іскри для запуску процесу його займання.

Проводити зарядку акумулятора необхідно в приміщенні, що добре провітрюється, захищеному від випадкового замикання або відкритого полум’я. Крім того, якщо батарея обслуговується, відбувається випаровування сірчаної кислоти, що вкрай шкідливо може позначитися на органах дихання.

Сказати точно скільки повинен заряджатися акумулятор автомобіля досить складно, оскільки час заряджання залежить від багатьох факторів. Як правило, якщо елемент живлення не пошкоджений, а просто сильно розряджений, досить 3-4 години для того, щоб отриманий заряд дозволив запустити двигун автомобіля. Однак слід пам’ятати про те, що використання незарядженого акумулятора значно скорочує термін його експлуатації.

Деякі зарядні пристрої мають функцію прискореного заряду акумулятора. Такий метод дозволяє завести машину вже після 20 хвилин зарядки, але користуватися подібним способом варто лише в екстрених випадках. При прискореній зарядці використовуються гранично допустимі показники сили струму та напруги, що призводять до швидкого старіння елемента живлення.

Заряджання при постійній напрузі

У такий спосіб заряджається автомобільний акумулятор до 95% номінальної ємності та живе довше. Мінус цього способу – суттєвий прогрів пристрою через збільшену силу струму в початковій зарядці. Напруга джерела, до якого підключається акумулятор, буде постійною. Залежно від значення напруги струм досягає максимальної сили, потім по ходу зарядки знижується до нульової позначки. Як правило, напруга джерела дорівнює від 14,6 до 15 Вольт.

Відразу після включення в розетку струм зарядки встановлюється відповідно до таких факторів:

Згідно з усіма цими параметрами в початковий момент, заряд досягає 100%-ного значення від своєї ємності. Для нового акумулятора, але розрядженого, подібні високі значення струму не завдадуть. Незважаючи на великий струм спочатку заряджання, тривалість зарядного процесу дорівнює тривалості зарядки при сталості струму. Це пов’язано з тим, що остаточний етап проходить за невеликих значень сили струму.

Такий спосіб заряджання дозволяє оперативно зарядити акумулятор до 100% стану. Повідомлена енергія на початку зарядного процесу витрачається практично вся на всю зарядку. Таким чином, відновлює активну масу на акумуляторній пластині. При цьому гази не утворюються. Відповідно, заряджання при постійній напрузі допоможе прискорити зарядку.

Цей процес застосовується навіть при відновленні пристроїв, що не обслуговуються, оскільки в них неможливо встановити і контролювати щільність електроліту.

Скільки часу повинен заряджатися автомобільний акумулятор залежно від способу заряджання

правильний заряд Багато водіїв, купуючи новий акумулятор для свого автомобіля або знімаючи розряджений, задаються питанням про тривалість зарядки, необхідної для нормальної його роботи. Дати точну відповідь з точністю до години не зможе жоден навіть найдосвідченіший фахівець, оскільки на це впливає велика кількість різноманітних факторів. Він, швидше за все, поділиться своїм досвідом у цьому питанні та дасть кілька рекомендацій.

Як акумулятор повинен бути підготовлений до заряджання

Підготовка до процедури заряджання є обов’язковою для будь-якого акумулятора, будь він новий або вже побував в експлуатації. Підготовка нового акумулятора полягає у заливанні його банок електролітом, що має необхідну щільність. Для батареї, що побувала в експлуатації, все складніше. Спочатку її контакти ретельно очищаються від слідів окиснення та бруду. Потім вся площа акумулятора очищається за допомогою м’якої ганчірки, яку необхідно змочити або розчином соди, або нашатирним спиртом. І на цьому вся підготовка закінчується.

Правда, правильне це твердження тільки для батарей, що не обслуговуються. АКБ, що обслуговується, потребує додатково ретельного очищення верхньої кришки і вкручених на місце пробок. Наявність пробок запобігає попаданню в акумулятор елементів бруду в процесі очищення, що неминуче призведе до виходу акумулятора з ладу. Пробки можна вивернути тільки після завершення роботи.

На наступному етапі перевіряється відповідність рівня електроліту нормам та показники його щільності. За необхідності рівень доводиться до рекомендованого шляхом додавання дистильованої води або електроліту відповідної щільності. Після завершення цієї операції пробки ставити на місце не треба, забезпечуючи можливість акумулятору «дихати». Якщо цього не зробити, то не виключена можливість вибуху акумулятора внаслідок накопичення в ньому в процесі зарядки газів, що виділяються. Крім того, відсутність кришок дозволить здійснювати контроль температурного режиму електроліту, щоб запобігти його перегріву та закипанню.

До клем підготовленого акумулятора підключається зарядний пристрій із суворим дотриманням полярності, переплутати яку не можна в жодному разі. Послідовність підключення така:

READ  Заміна масла в варіаторі Audi А6 С6

Після закінчення процесу зарядки дії виконуються у зворотному порядку і в жодному разі ніяк інакше. Робиться це для запобігання можливості спалаху суміші кисню з воднем від іскри, яка може виникнути в момент підключення або відключення активного зарядного пристрою. Водень виділяється внаслідок проходження хімічних реакцій у банках АКБ.

Правильна ПОВНА зарядка акумулятора автомобіля. Як і скільки заряджати батарею авто.

Тривалість заряджання акумулятора методом постійного струму

Поширені два способи, що дозволяють здійснити зарядку акумулятора:

скільки заряджати автомобільний акумулятор Перший метод завоював велику популярність. При ньому підключення підготовленого акумулятора здійснюється за температури електроліту не вище 35оC. Як нової, так сильно розрядженої АКБ виставляється струм, величина якого дорівнює 10% від зазначеної її емкости. Якщо в зарядному пристрої не передбачено підтримання величини струму в автоматичному режимі, це зазвичай робиться з використанням реостата або галетного перемикача.

У такому режимі батарея заряджається до моменту, коли починається активне газовиділення в банках. При цьому на клемах акумулятора величина напруги досягне рівня 14,4 В. З цього моменту величину струму знижують вдвічі і залишають акумулятор заряджатися зниженим струмом до досягнення багатого газовиділення в усіх банках одночасно. Завдяки такому двоступінчастому способу з’являється можливість прискорення процесу зарядки та зниження інтенсивності газовиділення, що негативно впливає на стан пластин.

Якщо батарея не сильно розряджена, то допустимо здійснювати її заряд в одноступінчастому режимі. При цьому весь цикл зарядки виконується з використанням одного показника струму, що дорівнює 10% номінальної ємності акумулятора. Як і в першому випадку, про закінчення зарядки просигналізує початок рясного газовиділення. Крім цієї ознаки, про завершення процесу зарядки можна судити за такими ознаками:

 • протягом 3 годин не спостерігається збільшення густини у електроліту;
 • напруга на клемах акумулятора піднялася до 15,0-16,2 В і не змінюється протягом 3 годин.

При проведенні зарядки акумулятора через проміжки від 2 до 3 годин необхідно проводити перевірку щільності електроліту та вимірювання його температури. Не допускається підвищення останнього показника вище 45 градусів за Цельсієм. Якщо це відбувається, слід або знизити рівень струму вдвічі, або зупинити зарядку до зниження температури до 30-35 градусів.

Тривалість першого заряду нової батареї може коливатися від 25 до 50 годин, залежно від стану. Передбачити досить точно, скільки часу знадобиться для того, щоб зарядити б/у акумулятор, дуже складно, тому що тут повинні враховуватися такі фактори, як:

Можна визначити цей проміжок в межах від 14 до 16 годин.

Скільки часу необхідно на заряд АКБ методом постійної напруги

pravilno_zaryazhat_akkumulyatorПри застосуванні цього методу напруга на виході зарядного пристрою підтримується стабільно на рівні 13,8-14,4В. При цьому величина зарядного струму виставляється в автоматичному режимі з урахуванням стану батареї. Спираючись на досвід, отриманий практичним шляхом, можна стверджувати, що підтримання постійної напруги на зазначеному вище рівні дозволяє виконувати заряджання акумулятора незалежно від ступеня його розрядки. При цьому процес відбуватиметься в автоматичному режимі без виникнення рясного виділення газу або нагрівання електроліту до небезпечного рівня. Максимальна величина зарядного струму, навіть якщо акумулятор повністю розряджений, не стає вищим, ніж величина його номінальної ємності.

Якщо температура електроліту вища за нуль градусів, то рівень зарядки АКБ щодо ємнісного показника виглядає наступним чином:

Чотирьох або п’яти годин має вистачити батареї для досягнення 90-95% номінальної ємності. Завершення заряджання відбудеться після того, як рівень струму знизиться до позначки 0,2 А.

Виконати цим методом заряджання акумулятора до 100% не можливе з тієї причини, що елементарно відчувається брак напруги. Адже для завершення процесу зарядки необхідний рівень (про це говорилося вище) не менше 16,2 В. До переваг цього методу, безумовно, слід віднести наступне:

 • Забезпечується прискорений заряд.
 • Немає потреби проводити регулювання струму по ходу зарядки, а значить, можна заряджати акумулятор прямо на машині.

Скільки заряджати акумулятор постійним струмом?

Сенс цього способу заряджання акумулятора полягає в тому, що процес розбивається на кілька етапів. На кожному етапі підтримується постійна сила струму. Незручність цього варіанта полягає в тому, що процес потрібно постійно контролювати, вимірювати напругу та коригувати силу струму. Тобто, «включити та забути» не вдасться. До того ж для цього буде потрібний зарядний пристрій з регулюванням сили струму.

 • перший ступінь. Струм встановлюється 0,1 від номінальної ємності батареї. Для поширених на легкових автомобілях АКБ 60 А-год слід встановити значення 6 ампер. Ця сила струму повинна підтримуватись до напруги 14,4 вольта. Для контролю використовуйте мультиметр;
 • другий ступінь. Значення 14,4 вольта вибрано не випадково. При досягненні цієї напруги різко збільшується електроліз води, внаслідок якого вода розпадається на кисень та водень. Тому на другому ступені струм заряду знижується вдвічі. У разі до 3 ампер;
 • третій ступінь. Коли на АКБ напруга зростає до 15 вольт, струм треба зменшити ще в 2 рази (1,5 ампера). На цьому етапі перевіряйте напругу раз на 1-2 години. Якщо воно залишається постійним і в банках спостерігається активне газовиділення, процес зарядки можна зупиняти.

Що ще впливає?

Зарядний пристрій виявиться або з класичним лінійним принципом дії (безперервний постійний струм), або з імпульсним (постійним, але переривчастим струмом). Інтервал між імпульсами поступово зростає при підвищенні напруги на підключеній АКБ до максимального робочого значення. Є дуже обґрунтована думка, що імпульсний заряд корисніший для АКБ, ніж лінійний. Автомобільний зарядний пристрій для машини – по суті, блок живлення зі стабілізованим струмом та/або напругою. Подачею імпульсів управляє мікроконтролер з АЦП, що вимірює напругу безперервно. По досягненні 14,4-15 В циклічному режимі і 13,5-13,8 В буферному ЗУ відключить струм заряду. Воно може використовуватися і вдома, і в гаражі – за умови, що температура довкола нормальна.

Після «прикурювання» авто, на якому АКБ виявилася надмірно зношеною, автомобіль-донор також потребує підзаряду свого власного акумулятора. У прискореному режимі це забезпечить автогенератор, який крутиться за допомогою валу ДВЗ.

як заряджати акумулятор автомобіля

На холостому ходу, не під час їзди, машина також видасть свої 14 В, що знімаються з АГ. Обороти двигуна не особливо впливають на цю напругу – завдяки силовому стабілізатору напруги АГ не призведе до перезаряду АКБ та швидкого скипання електроліту в ній, проте ампераж зарядного (автогенераторного струму) може змінюватись у рази. Наприклад, коли машина підіймається в гору, і двигун розганяється помітно швидше, видаючи, наприклад, 2000 оборотів на хвилину на генераторі, АКБ може заряджатися вдвічі швидше. Коли машина, навпаки, їде вниз з гори або рухається по рівнинному шосе, оборотність того ж двигуна може не перевищувати 1000 оборотів в хвилину в перерахунку на той самий вал генератора, і машина теоретично зарядить АКБ рази в 2 повільніше.

Власне, це не передумова до частого і більшого розгону оборотів. просто майте на увазі, що значне механічне навантаження на ДВЗ і підвищення його оборотів видає більший струм заряду. Це можна відстежити в темну пору доби, увімкнувши фари далекого світла: розігнавши мотор, ви побачите, що вони світять трохи яскравіше. в такт підвищення обертів ДВЗ. Необхідно стежити за амперажем, що відображається стрілкою (або на шкалі) амперметра: значення, що наблизилося до нуля, повідомляє про те, що акумулятор майже повністю заряджений. І коли двигун зупиниться, повторно запустити його на порядок легше при зарядженій батареї, ніж при наполовину розрядженій: стартеру буде потрібний реальний струм 500-600 А, що забирається за 5 секунд.

Автолюбителі зазвичай, використовують 3 методи заряджання

Думаю все-таки нафіг ці 95-100% заряду))) поставлю вольт 15, і вистачить.75-85%.пишуть.І лише трансформаторним, без тиристорів та інверторів. Батарея у мене Са/Са, можна сміливо піддати напругу до 16,5. Але я стабілізую струм на 2 амперах вручну і якраз коли акумулятор заряджений на 80 відсотків те щоб зарядити повністю при двох амперах якраз напруга в межах 16,5 вольт.

Експерти не рекомендують робити сильні перезаряди, оскільки на свинцевій пластині з’являється накип, після якого АКБ вже неможливо відновити. Щоб цього не сталося, необхідно періодично вимірювати щільність електроліту, особливо взимку.

Метод екстреної зарядки АКБ для збільшення його ємності та запуску електродвигуна автотранспортного засобу.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS